Jump to content

Samsung Galaxy Tab Pro 8.4/10.1


Nagata
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Με το ίντερνετ δεν έχω κανένα θέμα. Σήμα wifi full και 15mbps.

Αυτό που μου κάνει εντύπωση είναι ότι ο ήχος συνεχίζεται κανονικά.

Τοπικά δεν το έχω ελέγξει για να είμαι ειλικρινής. Θα το δω και θα ξαναποστάρω.

 

 

edit: Τοπικά δεν εμφανίζει το ίδιο πρόβλημα..

ποια έκδοση youtube εχεις; αυτό παίζει;

; δοκίμασε σε διάφορες ποιότητες...
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 2,9χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Ναι παίζει κανονικά. Δεν ξέρω τι έγινε, μήπως ήταν τυχαίο; Θα το παρατήσω και θα ενημερώσω.

διακύμανση του σήματος Internet...λόγο του παροχου σου ... με λίγα λόγια έπεσε η ταχύτητα... (κατεβαζες εκείνη την ώρα τίποτα ..torrent;)

Link to comment
Share on other sites

Από σήμερα είμαι ευτυχής κάτοχος ενός Tab 8.4 LTE με Snapdragon. Δυστυχώς δεν βρήκα σε μαύρο και το πήρα σε άσπρο. Μπορείτε να μου προτείνετε θήκη και κάρτα μνήμης;
Link to comment
Share on other sites

Από σήμερα είμαι ευτυχής κάτοχος ενός Tab 8.4 LTE με Snapdragon. Δυστυχώς δεν βρήκα σε μαύρο και το πήρα σε άσπρο. Μπορείτε να μου προτείνετε θήκη και κάρτα μνήμης;

 

Μεγειές και τυχερός! Από χτες κατέβηκε η προσφορά των Public πράμα που σημαίνει ότι ξεπουλήθηκαν όλα.

Για θήκη θα σου πούνε άλλοι που τις έχουν δοκιμασμένες, εγώ δεν πολυχρησιμοποιώ παρά μόνο για έξω μια Belkin 8" που όμως χώρεσε ίσα το Tab Pro. Υπάρχουν όμως αρκετές αναφορές για θήκες αν ψάξεις προς τα πίσω στο νήμα.

Link to comment
Share on other sites

Από σήμερα είμαι ευτυχής κάτοχος ενός Tab 8.4 LTE με Snapdragon. Δυστυχώς δεν βρήκα σε μαύρο και το πήρα σε άσπρο. Μπορείτε να μου προτείνετε θήκη και κάρτα μνήμης;

 

Καλή επιλογή φίλε! Πρώτα από όλα βάλε Nova launcher και σβήσε τα πάντα από το magazine UI. Στη συνέχεια απενεργοποίησε όσες εφαρμογές της Samsung πιστεύεις ότι δεν χρειάζεσαι.(Ρυθμίσεις/Διαχείριση εφαρμογών και μετά αφού επιλεξεις την εφαρμογή πάτα απενεργοποίηση). Έτσι θα κάνεις λίγο πιο γρήγορη τη συσκευή σου.

 

Για τη θήκη εγώ προτείνω την παρακάτω. Έχει πολύ καλή εμφάνιση(αρκετά λεπτή), εξαιρετική ποιότητα, αυτόματο άνοιγμα/κλείσιμο οθόνης και εφαρμόζει ακριβώς πάνω στο ταμπλετ. Εγώ την χρησιμοποίησα τους 2 πρώτους μήνες αλλά τώρα την έχω βγάλει για να είναι πιο ελαφρύ μιας και δεν το χρησιμοποιώ εκτός σπιτιού. Την έχω σε μαύρη για να μην λερώνει :) και την πήρα 23€.

http://www.skroutz.gr/s/4834817/Rock-Flip-Case-Elegant-Galaxy-Tab-Pro-8-4.html

 

Για κάρτα micro sd να πάρεις μια 16+ gb και να κοιτάξεις να είναι class 10. Εγώ έχω μια Samsung και πότε δεν αντιμετώπισα πρόβλημα. Επίσης πάρε και ένα καλώδιο micro usb OTG για να συνδέεις στικακια ή ποντίκι/πληκτρολόγιο αν σου χρειαστεί.

 

*Για όσους έχουν θέμα με τη φόρτιση(να κολλάει σε κάποιο ποσοστό) εγώ το άνοιξα προσεκτικά με την παρακάτω μέθοδο και τώρα δεν μου έτυχε να ξανακολλησει. Το μόνο που πρέπει να προσέξετε είναι να χρησιμοποιήσετε ένα πλαστικό εργαλείο για να μην αφήσετε σημάδια στα πλαστικά μέρη και αν σε κάποια σημεία είναι λίγο πιο δύσκολο είναι επειδή έχει λίγη κόλλα (πέρα από τα κλιπ) . Επίσης πολύ προσοχή όταν αποσυνδέετε την μπαταρία ώστε να μην κόψετε κάποιο καλωδιακι από το βύσμα της. Άμα ψάξετε στο YouTube θα βρείτε και άλλα βίντεο.

 

Ξυπνήστε ρεεεε...
Link to comment
Share on other sites

Από σήμερα είμαι ευτυχής κάτοχος ενός Tab 8.4 LTE με Snapdragon. Δυστυχώς δεν βρήκα σε μαύρο και το πήρα σε άσπρο. Μπορείτε να μου προτείνετε θήκη και κάρτα μνήμης;

 

Φιλε μεγιά το εργαλείο!!! Κι εγω το ασπρο εχω αλλα το wifi only, θα το γουστάρεις κάργα.

 

Οτι αναφέρθηκε και απο πανω, βάζεις άλλο launcher με τη μία. Για ροοτ υπαρχει το toweroot χωρις να πειραχτεί ο κνοξ.

 

Θήκη έχω αυτήν http://www.amazon.co.uk/gp/product/B00KIN4PMS?psc=1&redirect=true&ref_=oh_aui_detailpage_o00_s00 και ταιριάζει γάντι με το άσπρο, αν και ψήνομαι να πάρω την αυθεντική.

 

/οφτοπικ Ήρθε το tplink 5360 , σημερα μπαινει και η καρτουλα SIM ;)

Galaxy S21 Ultra + Galaxy Watch
Link to comment
Share on other sites

Καλή επιλογή φίλε! Πρώτα από όλα βάλε Nova launcher και σβήσε τα πάντα από το magazine UI. Στη συνέχεια απενεργοποίησε όσες εφαρμογές της Samsung πιστεύεις ότι δεν χρειάζεσαι.(Ρυθμίσεις/Διαχείριση εφαρμογών και μετά αφού επιλεξεις την εφαρμογή πάτα απενεργοποίηση). Έτσι θα κάνεις λίγο πιο γρήγορη τη συσκευή σου.

 

Για τη θήκη εγώ προτείνω την παρακάτω. Έχει πολύ καλή εμφάνιση(αρκετά λεπτή), εξαιρετική ποιότητα, αυτόματο άνοιγμα/κλείσιμο οθόνης και εφαρμόζει ακριβώς πάνω στο ταμπλετ. Εγώ την χρησιμοποίησα τους 2 πρώτους μήνες αλλά τώρα την έχω βγάλει για να είναι πιο ελαφρύ μιας και δεν το χρησιμοποιώ εκτός σπιτιού. Την έχω σε μαύρη για να μην λερώνει :) και την πήρα 23€.

http://www.skroutz.gr/s/4834817/Rock-Flip-Case-Elegant-Galaxy-Tab-Pro-8-4.html

 

Για κάρτα micro sd να πάρεις μια 16+ gb και να κοιτάξεις να είναι class 10. Εγώ έχω μια Samsung και πότε δεν αντιμετώπισα πρόβλημα. Επίσης πάρε και ένα καλώδιο micro usb OTG για να συνδέεις στικακια ή ποντίκι/πληκτρολόγιο αν σου χρειαστεί.

 

*Για όσους έχουν θέμα με τη φόρτιση(να κολλάει σε κάποιο ποσοστό) εγώ το άνοιξα προσεκτικά με την παρακάτω μέθοδο και τώρα δεν μου έτυχε να ξανακολλησει. Το μόνο που πρέπει να προσέξετε είναι να χρησιμοποιήσετε ένα πλαστικό εργαλείο για να μην αφήσετε σημάδια στα πλαστικά μέρη και αν σε κάποια σημεία είναι λίγο πιο δύσκολο είναι επειδή έχει λίγη κόλλα (πέρα από τα κλιπ) . Επίσης πολύ προσοχή όταν αποσυνδέετε την μπαταρία ώστε να μην κόψετε κάποιο καλωδιακι από το βύσμα της. Άμα ψάξετε στο YouTube θα βρείτε και άλλα βίντεο.

 

Ακόμα το δουλεύω το εργαλείο, το UI δεν με τρελαίνει και ξέρω ότι ο ΝΟΒΑ πετάει! Χρειάζεται root, έπηξα στις διαφημίσεις και ο es file explorer δεν μπορεί να γράψει στην micro sd χωρίς!

Φιλε μεγιά το εργαλείο!!! Κι εγω το ασπρο εχω αλλα το wifi only, θα το γουστάρεις κάργα.

 

Οτι αναφέρθηκε και απο πανω, βάζεις άλλο launcher με τη μία. Για ροοτ υπαρχει το toweroot χωρις να πειραχτεί ο κνοξ.

 

Θήκη έχω αυτήν http://www.amazon.co.uk/gp/product/B00KIN4PMS?psc=1&redirect=true&ref_=oh_aui_detailpage_o00_s00 και ταιριάζει γάντι με το άσπρο, αν και ψήνομαι να πάρω την αυθεντική.

 

/οφτοπικ Ήρθε το tplink 5360 , σημερα μπαινει και η καρτουλα SIM ;)

Το 5360 είναι φοβερό gadget, θα σου γίνει απαραίτητο!

Link to comment
Share on other sites

παιδια καλησπερα. σκεφτομαι να αγορασω το εργαλειο απο τα public στα 250 ευρω. εχω ενα tab 3.8 wifi και σκεφτομαι να παρω το tab pro 8.4 wifi.η αλλη λυση ειναι να διαλεξω αναμεσα στο tab pro 8.4 lte και το tab s lte που βρηκα στο skroutz στην ιδια τιμη περιπου. αν καταληξω στο tab pro 8.4 wifi εχω μερικες ερωτησεις που θα ηθελα να μου απαντησει καποιος.

1. θα παρει το tab pro 8.4 android lollipop? οπου και να κοιταξα δεν βρηκα απαντηση.

2. εχει προβλημα με τη φορτιση οπως διαβαζω στο forum αλλα και σε ξενα site?

3. αξιζει να δωσει κανεις κατι παραπανω και να παρει το tab s η το tab pro 8.4 lte?

4. τελος ασχετο με το νημα αλλα εχω μια απορια : αν καταληξω σε ενα απο τα 2 lte μοντελα θα μπορω να κανω απο αυτα τηλεφωνικες κλησεις?

 

ευχαριστω προκαταβολικα για τισ απαντησεις σας.

φιλικα SLAINE.

panasonic g600 - sony ericsson t18s - nokia 3310 -panasonic gd75 - nokia 8310 - sony ericsson t68ι - sony ericsson κ750 - sony ericsson κ800 - sony ericsson κ850 - samsung i8910 hd - xperia x10 mini - xperia x8 - xperia neo v - xperia sp
Link to comment
Share on other sites

Ορισμένα παιδιά έχουν αντιμετωπισει θέματα με την φόρτιση, (αιτία ότι δεν έχει κουμπώσει καλά η μπαταρία -έτσι λύνεται ) και φυσικά με το σήμα του wifi. Στην περίπτωση του δικού μου όλα (φτου, φτου ) λειτουργούν άψογα! Το σήμα εξαιρετικό (έχω ξανά κάνει σχόλιο σε προηγούμενες σελίδες, συγκρινομενο και με ναυαρχίδες κινητών ),η δε φόρτιση δεν παρουσιάζει κανένα απολύτως πρόβλημα. Οθόνη καταπληκτική, μου βγάζει πάνω από 7 ώρες άνετα και φωτεινότητα περίπου στο 30 τοις εκατό. Επεξεργαστής φυσάει. ...το έχω στην κατοχή μου αγορασμενο καινούργιο από αρχές Οκτωβρίου, δηλαδή σε λίγο κλείνει μισό χρόνο!
Konakis.
Link to comment
Share on other sites

παιδια καλησπερα. σκεφτομαι να αγορασω το εργαλειο απο τα public στα 250 ευρω. εχω ενα tab 3.8 wifi και σκεφτομαι να παρω το tab pro 8.4 wifi.η αλλη λυση ειναι να διαλεξω αναμεσα στο tab pro 8.4 lte και το tab s lte που βρηκα στο skroutz στην ιδια τιμη περιπου. αν καταληξω στο tab pro 8.4 wifi εχω μερικες ερωτησεις που θα ηθελα να μου απαντησει καποιος.

1. θα παρει το tab pro 8.4 android lollipop? οπου και να κοιταξα δεν βρηκα απαντηση.

2. εχει προβλημα με τη φορτιση οπως διαβαζω στο forum αλλα και σε ξενα site?

3. αξιζει να δωσει κανεις κατι παραπανω και να παρει το tab s η το tab pro 8.4 lte?

4. τελος ασχετο με το νημα αλλα εχω μια απορια : αν καταληξω σε ενα απο τα 2 lte μοντελα θα μπορω να κανω απο αυτα τηλεφωνικες κλησεις?

 

ευχαριστω προκαταβολικα για τισ απαντησεις σας.

φιλικα SLAINE.

 

Σίγουρα υπάρχει ακόμα απόθεμα σε Public; Γιατί τώρα η προσφορά όπως και το μοντέλο έχει αποσυρθεί από την ιστοσελίδα τους. Στα άλλα.

 

1. Μέχρι στιγμής δεν υπάρχει απολύτως καμία διαθέσιμη πληροφορία, μόνο στο samsung.youmobile.org είδα ότι τα μοντέλα S περνάνε την περίοδο του testing και πιθανόν η Lollipop θα διατεθεί από Απρίλιο και μετά.

2. Προσωπικά ουδέποτε αντιμετώπισα πρόβλημα με τη φόρτιση κι ούτε και με το wi-fi. Γνώμη μου είναι να προσέχεις πότε δημοσιοποιήθηκαν αυτά τα προβλήματα, ειδικά στη δεύτερη περίπτωση πρέπει να ήταν ελατώμματα των πρώτων παρτίδων που έχουν λυθεί.

3. Αυτό θα το κρίνεις εσύ μεν αλλά δύσκολο πια να συγκρίνεις τα δύο μοντέλα μαζί, Pro και S. Προσωπική μου γνώμη είναι ότι οι super amoled δεν μου πολυαρέσουν γιατί μου φαίνονται πολύ "επιθετικά" τα χρώματά τους. Για μένα μετράει περισσότερο που το Pro έχει τον Snapdragon επεξεργαστή πράμα που σημαίνει ότι μπορεί να "ξεκλειδωθεί" πιο εύκολα χωρίς τις συνέπειες του Knox, είμαι στη φάση τώρα που εξετάζω πόσο θα με βολέψει να βάλω CyanogenMod 12 (που το παίρνει εγκεκριμένα σύμφωνα με τα στοιχεία τους) για ν' απαλλαγώ από τη σαβούρα της Σάμμι.

4. Θα σου πούνε καλύτερα όσοι έχουν LTE αλλά λογικά ναι.

Link to comment
Share on other sites

Σίγουρα υπάρχει ακόμα απόθεμα σε Public; Γιατί τώρα η προσφορά όπως και το μοντέλο έχει αποσυρθεί από την ιστοσελίδα τους.

 

Όντως για κάποια στιγμή, τουλάχιστον δυο μέρες, δεν έβγαινε αλλά η προσφορά των 249€ επανεμφανίστηκε ως "4 έως 7 ημέρες" ή "κατόπιν παραγγελίας"... Αν το παραγγείλει κάποιος ας είναι σίγουρος για τη διαθεσιμότητά του με απευθείας επικοινωνία στα Public.

Edited by Vangelis_D9
Link to comment
Share on other sites

Όντως για κάποια στιγμή, τουλάχιστον δυο μέρες, δεν έβγαινε αλλά η προσφορά των 249€ επανεμφανίστηκε ως "4 έως 7 ημέρες" ή "κατόπιν παραγγελίας"... Αν το παραγγείλει κάποιος ας είναι σίγουρος για τη διαθεσιμότητά του με απευθείας επικοινωνία στα Public.

 

Εγώ πήγα χθες στο κατάστημα Νέας Ερυθραίας και δεν υπήρχε. Στο σύστημα που κοίταξε ο υπάλληλος, μου είπε ότι υπάρχει μόνο σε μαύρο σε ένα - δύο καταστήματα επαρχίας, και μόνο αν το παράγγελνα θα μπορούσα να το έχω μέσα στην επόμενη εβδομάδα. Έκανα την παραγγελία, και περιμένω. Μου είπαν Τετάρτη με Παρασκευή θα με ειδοποιήσουν να πάω να το πάρω.

Link to comment
Share on other sites

Παιδια καλημερα εχω ρουταρει το tablet και τωρα τελευταια μου κανει επανεκινησεις συνεχεια,ειχα απενεργοποιηση το knox με titanium και τωρα το ενεργοποιησα ξανα μπας και ειναι απο αυτο αλλα τιποτα,εχω παρατηρησει οτι το κανει οταν κατεβαζω συνεχεια και ζεστενεται,ειναι λογικο?
Link to comment
Share on other sites

Παιδια καλημερα εχω ρουταρει το tablet και τωρα τελευταια μου κανει επανεκινησεις συνεχεια,ειχα απενεργοποιηση το knox με titanium και τωρα το ενεργοποιησα ξανα μπας και ειναι απο αυτο αλλα τιποτα,εχω παρατηρησει οτι το κανει οταν κατεβαζω συνεχεια και ζεστενεται,ειναι λογικο?

 

Το πάγωμα του S Finder, μου έκανε σχετικά συχνά επανεκκινήσεις... μετά το ξεπάγωμα ούτε μία, αν έχεις βάλει xposed framework,υπάρχει ένα module το -Samsung kitkat Systemserver crash fix- που σου λέει από τι προήλθε το κρασάρισμα και η επανεκκίνηση... εγώ εκεί τι είδα το S Finder. Αν δέν έχεις ακουστά το xposed ψάξε το λίγο αξίζει τον κόπο.:)

Αν πάλι σου ανεβάζει τρελλές θερμοκρασίες είναι λογικό να κάνει επανεκκινήσεις,έτσι νομίζω τουλάχιστον.

Edited by geotzia
Link to comment
Share on other sites

Το πάγωμα του S Finder, μου έκανε σχετικά συχνά επανεκκινήσεις... μετά το ξεπάγωμα ούτε μία, αν έχεις βάλει xposed framework,υπάρχει ένα module το -Samsung kitkat Systemserver crash fix- που σου λέει από τι προήλθε το κρασάρισμα και η επανεκκίνηση... εγώ εκεί τι είδα το S Finder. Αν δέν έχεις ακουστά το xposed ψάξε το λίγο αξίζει τον κόπο.:)

Αν πάλι σου ανεβάζει τρελλές θερμοκρασίες είναι λογικό να κάνει επανεκκινήσεις,έτσι νομίζω τουλάχιστον.

 

Σε ευχαριστω πολυ ειχα παγωσει το s finder τελευταια και συμπτωματικα τοτε αρχισαν,τωρα κανω factory reset δεν το ειχα σκεφτει μαλλον αυτο που λες θα ειναι

Link to comment
Share on other sites

Παιδια καλημερα εχω ρουταρει το tablet και τωρα τελευταια μου κανει επανεκινησεις συνεχεια,ειχα απενεργοποιηση το knox με titanium και τωρα το ενεργοποιησα ξανα μπας και ειναι απο αυτο αλλα τιποτα,εχω παρατηρησει οτι το κανει οταν κατεβαζω συνεχεια και ζεστενεται,ειναι λογικο?

 

Δεν έπρεπε να απενεργοποιησεις το knox

Link to comment
Share on other sites

Δεν έπρεπε να απενεργοποιησεις το knox

to root και το knox δεν πάνε μαζί (έχεις επανεκινησεις ,κολλήματα κλπ) ...μην γράφεις ότι θέλεις

επίσης εάν δεν είστε σίγουροι (δεν γνωρίζετε) για κάποια προγράμματα μην τα παγωνετε (διαγράφεται )με titanium backup ,η από το system ...(προβλήματα θα προκαλεσετε)

Edited by alex222800
Link to comment
Share on other sites

to root και το knox δεν πάνε μαζί (έχεις επανεκινησεις ,κολλήματα κλπ) ...μην γράφεις ότι θέλεις

 

ok παιδια ευχαριστω λυθηκε με επαναφορα εργοστασιακων:)

Link to comment
Share on other sites

to root και το knox δεν πάνε μαζί (έχεις επανεκινησεις ,κολλήματα κλπ) ...μην γράφεις ότι θέλεις

επίσης εάν δεν είστε σίγουροι (δεν γνωρίζετε) για κάποια προγράμματα μην τα παγωνετε (διαγράφεται )με titanium backup ,η από το system ...(προβλήματα θα προκαλεσετε)

 

Μάλλον εσύ γράφεις ότι θέλεις το έχω root χωρίς να απενεργοποιησω το knox 6 μήνες δίχως μια επανεκκίνηση η κόλλημα και αν πας σε ποιο παλιές συζητήσεις θα δεις ότι όποιος το απενεργοποιησε είχε θέμα αλλά και στο xda αυτό λένε όταν το supersu ρωτήσει να απενεργοποιησει το knox πατάμε όχι αυτό για το T320 tablet πχ στο s4 μετά το root θα έπρεπε να το καταργήσεις γιατί διαφορετικά είχες reboot είτε απενεργοποιημενο είτε ενεργό κάθε rom και συσκευή είναι διαφορετική γιαυτό άμα εσύ δεν ξέρεις μη τα βάζεις όλα σε ένα βαρέλι αυτα

Link to comment
Share on other sites

Μάλλον εσύ γράφεις ότι θέλεις το έχω root χωρίς να απενεργοποιησω το knox 6 μήνες δίχως μια επανεκκίνηση η κόλλημα και αν πας σε ποιο παλιές συζητήσεις θα δεις ότι όποιος το απενεργοποιησε είχε θέμα αλλά και στο xda αυτό λένε όταν το supersu ρωτήσει να απενεργοποιησει το knox πατάμε όχι αυτό για το T320 tablet πχ στο s4 μετά το root θα έπρεπε να το καταργήσεις γιατί διαφορετικά είχες reboot είτε απενεργοποιημενο είτε ενεργό κάθε rom και συσκευή είναι διαφορετική γιαυτό άμα εσύ δεν ξέρεις μη τα βάζεις όλα σε ένα βαρέλι αυτα

 

Προφανώς επειδή είσαι με τον προηγούμενο kernel, η αναβάθμιση του περασμένου Δεκεμβρίου (αν θυμάμαι καλά) δυσκόλεψε αρκετά τα πράματα. Με προσοχή τι λέτε και να λαμβάνετε πάντα υπόψη την επικαιρότητα σχετικά με τις αναβαθμίσεις του λογισμικού.

Edited by Vangelis_D9
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα γνωρίζετε αν γίνεται να πάρω σήμα 3g για Internet στο tab pro μέσω του smartphone;

 

ρυθμίσεις ..tethering..tethering μέσω bluetooth..
Αν και δεν εχω την συσκευή,γιατί απο την στιγμή που έχετε wifi να κάνει tether μέσω bt και να μην κάνει απευθείας το smartphone hot spot ώστε το tab pro να το δεί άμεσα σαν ρούτερ και να συνδεθεί πάνω του?Είναι ο καλύτερος τρόπος.
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy Tab Pro 8.4/10.1

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...