Jump to content

Samsung Galaxy Tab Pro 8.4/10.1


Nagata
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Μπορείς να γίνεις πιο συγκεκριμένος; Αν θες γράψε τα βήματα που ακολουθείς να το βρούμε κι εμείς...

Που ακριβώς είναι αυτό το NOVA Digital;

 

όταν επιστρέψω σπίτι θα δω που είναι και θα ενημερώσω.!!

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 2,9χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Σήμερα παρέλαβα την ταβλέτα απο omnitech μετά από περίπου 15 μέρες (μου είχαν πεί 10 εργάσιμες οπότε ηταν μέσα στην προθεσμία)

Η ενημέρωση που είχα ήταν ότι άλλαξαν πλακέτα.

Eχω καλά και κακά νέα...

Τα καλά- Το wifi πλέον είναι αρκετά δυνατό και σε σύγκριση με τις άλλες συσκευές μου ίσως και λίγο πιό δυνατο:D από πρίν πολύ μεγάλη διαφορά..

Τα κακά- 1) Ο kernel που έχει τώρα είναι απο αυτούς που δεν υποστηρίζει το toweltool (πολύ καινούργιος μάλλον) T320XXU1BNI1

2) Βλέπω μιά μικρή γρατζουνιά στην οθόνη που δέν νομίζω να υπήρχε αν και δεν ορκίζομαι...

Από ότι διάβασα στο xda το θέμα με το ρούτ λύνεται εύκολα κάνοντας downgrade στον kernel, θα ήθελα λοιπόν να μου πείτε όσοι κάνατε ρουτ ποιόν κέρνελ έχετε και άν υπάρχει άλλη λύση που να έχει δοκιμάσει κάποιος.

Και κάτι τελευταίο στην οθόνη κλειδώματος έχω τώρα την επιλογή γιά συντομεύσεις (δεν υπήρχε πριν)

 

Πολύ καλά νέα για το wifi. Επειδή ενδιαφέρομαι κι εγώ να ακολουθήσω τη διαδικασία, μπορείς να μου πεις αν χρεώθηκες κάτι ή έγινε η αντικατάσταση μέσω εγγύησης;

Link to comment
Share on other sites

Πριν από λίγο μου κατέβασε μια αναβάθμιση περίπου στα 260 mb, δεν πρόλαβα να δω διαφορές από τη προηγούμενη. Μόλις το ψάξω θα ενημερώσω .
Link to comment
Share on other sites

Πολύ καλά νέα για το wifi. Επειδή ενδιαφέρομαι κι εγώ να ακολουθήσω τη διαδικασία, μπορείς να μου πεις αν χρεώθηκες κάτι ή έγινε η αντικατάσταση μέσω εγγύησης;

 

Oύτε σεντς 0 χρέωση.Επειδή είμαι χανιά η όλη διαδηκασία έγινε μέσω του εδώ αντιπροσώπου της samsung και η επισκευή έγινε στην omnitech στην αθήνα.

Link to comment
Share on other sites

Oύτε σεντς 0 χρέωση.Επειδή είμαι χανιά η όλη διαδηκασία έγινε μέσω του εδώ αντιπροσώπου της samsung και η επισκευή έγινε στην omnitech στην αθήνα.

 

Επικοινώνησα με το κατάστημα που το αγόρασα και μου είπαν να το στείλω βάζοντας μέσα στη συσκευασία την απόδειξη αγοράς. Προφανώς για λόγους εγγύησης. Θα επικοινωνήσω πριν το στείλω και με την omnitech για περαιτέρω διευκρινήσεις. Ελπίζω να μην έχω κανένα θέμα. Θέλω να τελειώνω μ΄αυτό το θέμα του wifi γιατί μ' έχει εκνευρίσει αφάνταστα.

Link to comment
Share on other sites

Πριν από λίγο μου κατέβασε μια αναβάθμιση περίπου στα 260 mb, δεν πρόλαβα να δω διαφορές από τη προηγούμενη. Μόλις το ψάξω θα ενημερώσω .

Μόλις την εγκατέστησα και γω. Με μια πρώτη ματιά παρατήρησα ότι άλλαξε ο kernel σε T320XXU1BNI1. Για οποιαδήποτε άλλη αλλαγή θα ενημερώσω και γω σχετικά. Αν είναι να μου φτιάξει και το wifi, θα ανάψω λαμπάδα!!!!!!(Σιγά μη μου το φτιάξει!!!!).

Δεν το γλυτώνω το service μου φαίνεται. Κι όσο δεν ήθελα να μπλέξω. Τέλος πάντων, αρκεί να δω βελτίωση......

Link to comment
Share on other sites

Πριν από λίγο μου κατέβασε μια αναβάθμιση περίπου στα 260 mb, δεν πρόλαβα να δω διαφορές από τη προηγούμενη. Μόλις το ψάξω θα ενημερώσω .

 

Καί εγώ έκανα με το που το πήρα από το σέρβις αυτη την αναβάθμιση,το θέμα όμως του wifi είχε στρώσει πριν γιατί το τσέκαρα με το που το παρέλαβα και πρίν την αναβάθμιση αλλά γιά ενημέρωσέ μας αν είδες διαφορά.Τελικά με την αναβάθμιση από ότι κατάλαβα αλλάζει ο κέρνελ και ο καινούργιος δεν ρουτάρεται με το powelroot πρέπει λοιπόν να βάλουμε τον παλιό κέρνελ για να δουλέψει. Ας γράψουν μερικοί ποιός ειναι ο παλιός ο κέρνελ μήπως μπορέσουμε να τον κατεβάσουμε. Γιά πες μας και αν μπορείς να βάλεις και εσύ συντομεύσεις στη οθόνη κλειδώματος.

Link to comment
Share on other sites

Πάντως ευτυχώς είμαι απ τους τυχερούς δεν έχω αντιμετωπίσει κανένα πρόβλημα με το wifi σε όλα τα σημεία του σπιτιού... και με διαφορά τρεις τοίχους και στην ταράτσα και υπόγειο το wifi παντού τέλειο... βέβαια έχω πολύ δυνατό σε εμβέλεια modem-router

 

Από ποιό μαγαζί αν επιτρέπετε πήρες τη ταμπλέτα και πριν πόσο καιρό.

Ποιο Router (μάρκα μοντέλο) έχεις που λες ότι έχει μεγάλη εμβέλεια; (και μη μας πείς κανενα connex που λένε μερικοί...)

GT-i9195 Επιτέλους! :) και... KitKat inside!
Link to comment
Share on other sites

όταν επιστρέψω σπίτι θα δω που είναι και θα ενημερώσω.!!

 

Λοιπον το επιλεγεις Από τις ρυθμίσεις ρύθμιση λίστας καναλιών TV

Link to comment
Share on other sites

Γιά όποιον ενδιαφέρεται γιά ρουτ με τον καινούργιο κέρνελ που δεν μπορεί να γίνει με towelroot ακολούθησα αυτόν τον οδηγό και είναι ΟΚ:D

 

----- προσθήκη μηνύματος 67 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Γιά όποιον ενδιαφέρεται γιά ρουτ με τον καινούργιο κέρνελ που δεν μπορεί να γίνει με towelroot ακολούθησα αυτόν τον οδηγό και είναι ΟΚ:D

 

Ξέχασα να βάλω το λίνκ....σόρυ

 

http://www.doctorandroid.gr/2014/08/root-galaxy-tab-pro-84-101-samsung-knox.html

Link to comment
Share on other sites

Πάντως εγώ για το wifi λέω να το στείλω στη smartek κι όχι omnitech.

Είχα πάρει τηλέφωνο την smartec πριν λίγο καιρό και δεν είχαν ξανακούσει για το θέμα. Τουλάχιστον τώρα που το έστειλε ο geotzia στην omnitech και το έφτιαξαν πιστεύω ότι είναι καλύτερα γιατί έχουν γνώση τού θέματος.

Πάντως καλό είναι να ανταλλάξουμε απόψεις για να βρούμε την καλύτερη λύση στο πρόβλημα

Link to comment
Share on other sites

Με την αναβάθμιση είδατε διαφορά στην ευαισθησία του touch? Εδώ είναι ο kernel για φλασαρισμα για να κάνετε πάλι root https://mega.co.nz/#!LUsUnYja!lhDa588EVPKjZht7E4ny5V-IH8dwWVBp3wYW_8Q0lTg
Link to comment
Share on other sites

Δεν ξερω αν είναι placebo αλλά στο 10αρι μετά την αναβάθμιση έχω παρατηρήσει αρκετή διαφορά στο άνοιγμα των εφαρμογών και γενικά στην απόκριση τους.
Link to comment
Share on other sites

Από ποιό μαγαζί αν επιτρέπετε πήρες τη ταμπλέτα και πριν πόσο καιρό.

Ποιο Router (μάρκα μοντέλο) έχεις που λες ότι έχει μεγάλη εμβέλεια; (και μη μας πείς κανενα connex που λένε μερικοί...)

Το πήρα από το stechi.gr πριν ένα μήνα περίπου.... το router του οτε το πέταξα σε μια βδομάδα, το router που έχω είναι το tp-link w9980 μάλιστα έχει 2 συχνότητες wifi μια στα 2.4GHz και μια στα 5GHz βέβαια την 5GHz την έχω κλειστή γιατι δεν θέλω να εκπέμπουν 2 δίκτυα μες στο σπίτι έτσι κ αλλιώς τα 2.4GHz έχουν καλύτερη εμβέλεια. edit: και μένα γερμανικό είναι

Edited by elessar86
Link to comment
Share on other sites

Και εγώ από το ίδιο κατάστημα το πηρά είναι γερμανικό και δεν έχω και εγώ πρόβλημα με το wifi με σύνδεση forthnet και μόντεμ της hol netfaster iad 2
Link to comment
Share on other sites

Είχα πάρει τηλέφωνο την smartec πριν λίγο καιρό και δεν είχαν ξανακούσει για το θέμα. Τουλάχιστον τώρα που το έστειλε ο geotzia στην omnitech και το έφτιαξαν πιστεύω ότι είναι καλύτερα γιατί έχουν γνώση τού θέματος.

Πάντως καλό είναι να ανταλλάξουμε απόψεις για να βρούμε την καλύτερη λύση στο πρόβλημα

Δεν είναι δυνατόν να έχει γίνει τόσος ντόρος και να μη έχουν ακούσει τίποτα.....Θα εκτυπώσω τα link από xda και θα τους τα στείλω.

Link to comment
Share on other sites

Έκανα εξαγωγή των kernel σε tar.md5 για το odin που είναι συμβατός με το towelroot για να μην έχουμε reboot για όποιον το θέλει θα το ανεβάσω το απόγευμα
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά να το στείλω και εγώ ομνι γιατί έχω μεγάλη απώλεια στο σήμα είμαι πολύ ασθενές να το στείλω omnitech?
Samsung Galaxy Note 10+
Link to comment
Share on other sites

Επίσης παιδιά έχω πάρει αυτήν την τούμπανο θηκουλα http://www.amazon.co.uk/i-Blason-Samsung-Galaxy-Tab-Case-Black/dp/B00IT3GIVK/ref=sr_1_42?s=computers&ie=UTF8&qid=1415781653&sr=1-42&keywords=tab+pro+8.4 είναι λίγο ακριβή (την είχα πάρει προσφορά στις 20 λίρες) και λίγο γομαρακι αλλά κάνει τρομερή δουλειά στο κράτημα, στην ασφάλεια του tablet και κυριότερο μου έλυσε το πρόβλημα με το εύκολο πάτημα των κουμπιών αφής σε landscape mode. Επίσης τρομερή δουλειά κάνει και το stand που έχει
Link to comment
Share on other sites

Για να μεταφέρεις εικόνα/ήχο υπάρχουν δύο τρόποι:

 

Ενσύρματα μέσω MHL adapter (κι ενός καλωδίου HDMI):

http://www.ebay.com/itm/Hotsale-Micro-USB-MHL-To-HDTV-HDMI-Adapter-Converter-For-Samsung-S-III-i9300-/221262376603?pt=AU_MobilePhoneAccessories&hash=item338443ee9b

 

Ασύρματα μέσω Miracast adapter:

http://www.ebay.com/itm/Miracast-Wifi-Display-Dongle-Receiver-1080P-HDMI-Wireless-IPUSH-AirPlay-DLNA-CM-/261504256137?pt=AU_MobilePhoneAccessories&hash=item3ce2de4889

 

FM δεν έχει το GTP.

σε ευχαριστω...

το παραγγειλα ηδη...;)

Link to comment
Share on other sites

Τόσο στο θέμα της ευαισθησίας, όσο και στο σήμα του wifi, προσωπικά είμαι απολυτα ευχαριστημενος, μάλιστα το wifi του πιάνει σε σημεία όπου χάνεται το σήμα σε ένα άλλο ταμπλετακι που έχω και στο κινητό καμιά φορά.
Konakis.
Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά έχετε και εσείς θέμα με τη μπαταρία μετά την τελευταία αναβάθμιση; Το "σύστημα Android" νομίζω καταναλώνει υπερβολικά πολλή μπαταρία!! (18% της συνολικής χρήσης με πολύ browsing και YouTube)
Ξυπνήστε ρεεεε...
Link to comment
Share on other sites

Εδώ είναι το link ( https://www.dropbox.com/s/euba22eqgv4vrf6/orig_kernel.tar.md5?dl=0 )για τον original kernel που έκανα extract το κάνετε εγκατάσταση μέσω odin και μετά κάνετε root με το towelroot και το tablet δεν θα έχει reboot γιατί μετά την αναβάθμιση υπάρχει θέμα και φυσικά ο knox μένει στο 0×0:

:D:D:D

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy Tab Pro 8.4/10.1

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...