Jump to content

Samsung Galaxy Tab Pro 8.4/10.1


Nagata
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Μεταφορικά πόσα? Γύρω στα 25 ευρώ έχει μονο σαν μπαταρία!

Γιατί δεν κοιτάς ebay πλευρά? Θα βρεις σίγουρα φθινοτερη.

Εγώ την είχα βρει 20 ευρώ με δωρεάν μεταφορικά και περιλάμβανε και τα βασικά εργαλεία για την αλλαγή της!

 

μπορεις να μου στειλεις ενα λινκ με την μπαταρια που πηρες; διεκρινες διαφορες απο την μαμα που φορουσε;

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 2,9χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

στην 3.0.0.2 λυθηκε το προβλημα που υπηρχε με την εγκαταστασει με αρωμα?

Kαλη ερωτηση...Ακομη βρισκεται σε αναπτυξη και ειδικα στη 3.0.2 που αναφερεις ,εφιστα την προσοχη η twrp γιατι εχουν παρατηρηθει πχ καταρευσεις απο τη χρηση screenshots και συντριβες ειδικα σε συσκευες samsung (περισσοτερο σε N7100) & σε x64 arm πολλες.Το ποιος τα διαβαζει αυτα ειναι αλλο θεμα..Υπαρχουν οι αναφορες σε αυτο που αναφερεις& για παλιότερες εκδόσεις ακόμα στο github : https://github.com/TeamWin/Team-Win-Recovery-Project/issues/441 _Στα κολληματα στο aroma που αναφερεις ορισμενες φορες αν σκουπισουμε cache & dalvik ισως εχει αποτελεσμα κάποιες φορές ..Γι αυτο και προτεινει τη λυση του odin προς το παρων...(προειδοποιει ακομη & για bootloop σε καποιες περιπτωσεις & ζηταει τη βοηθεια των χρηστων στη 3.0.0.2)..Νομιζω ειναι καλυτερη η λυση της 2.8.7.2 προς το παρων τουλαχιστον,και δεν υπαρχει θεμα να παρουμε λαθος στο φλασαρισμα οποιουδηποτε αρχειου...Η χρήση του aroma file man πιστεύω καλύτερα μέσω cwm & philztouch ...πχ εδω υπάρχει αναφορά στην 2.8.6.1!! για το ίδιο θέμα https://github.com/opengapps/opengapps/issues/115 άρα κάτι λέει αυτό. ..

Edited by daitalos
:respect:
Link to comment
Share on other sites

Γεια σας,

 

Θα ήθελα να κάνω μία ερώτηση και ζητώ συγγνώμη αν έχει αναφερθεί ξανά.

Το παρατήρησα από την πρώτη στιγμή που πήρα το tablet αλλά όλο το ανέβαλλα να μπω να ρωτήσω...

Παρατήρησα ότι έχει πολύ αργή φόρτιση. Μπορεί να φορτίζει και πάνω από 8 ώρες και να μην έχει φτάσει στο 100%.

Συμβαίνει σε αυτά ή κάτι να έχει το δικό μου;

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας,

 

Θα ήθελα να κάνω μία ερώτηση και ζητώ συγγνώμη αν έχει αναφερθεί ξανά.

Το παρατήρησα από την πρώτη στιγμή που πήρα το tablet αλλά όλο το ανέβαλλα να μπω να ρωτήσω...

Παρατήρησα ότι έχει πολύ αργή φόρτιση. Μπορεί να φορτίζει και πάνω από 8 ώρες και να μην έχει φτάσει στο 100%.

Συμβαίνει σε αυτά ή κάτι να έχει το δικό μου;

 

Το ίδιο είχα και εγώ όταν το πήρα το πήγα στη smartec και μου έκαναν αλλαγή μπαταρίας ήταν στην εγγύηση για οπότε αν έχεις εγγύηση νομίζω είναι ένα χρόνο για την μπαταρία να τους το πας

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα και ευχαριστώ για την άμεση απάντηση.

 

Το tablet το πήρα το περασμένο καλοκαίρι από κάποιον που το είχε κερδίσει το '14 σε έναν διαγωνισμό, ήταν καινούριο - σφραγισμένο στο κουτί του. Οπότε, δεν νομίζω ότι πλέον ισχύει εγγύηση...

Φαντάζομαι ότι με τη νέα μπαταρία που έβαλες δεν σου κάνει πια αργή φόρτιση ( ; )

 

Πάντως, δεν έχω παρατηρήσει κάποιο άλλο πρόβλημα με τη μπαταρία εκτός από αυτό.

Edited by xtapodina
Link to comment
Share on other sites

μπορεις να μου στειλεις ενα λινκ με την μπαταρια που πηρες; διεκρινες διαφορες απο την μαμα που φορουσε;

Δυστυχώς βλέπω οτι δεν στέλνει πια Ελλάδα. Απο αυτον είχα πάρει:

http://www.ebay.com/itm/Original-Genuine-Battery-T4800E-Fr-Samsung-Galaxy-Tab-Pro-8-4-SM-T325-T320-T321-/131597837996?hash=item1ea3d7a6ac

Εχει περασει και καιρος απο τοτε! Έχει όμως και άλλους.

Όχι δεν είχα δει κάποια κατασκευαστική διαφορά στις δυο μπατριες, αν αυτό εννοεις. Μπήκε μια χαρά η καινούργια.

 

Γεια σας,

 

Θα ήθελα να κάνω μία ερώτηση και ζητώ συγγνώμη αν έχει αναφερθεί ξανά.

Το παρατήρησα από την πρώτη στιγμή που πήρα το tablet αλλά όλο το ανέβαλλα να μπω να ρωτήσω...

Παρατήρησα ότι έχει πολύ αργή φόρτιση. Μπορεί να φορτίζει και πάνω από 8 ώρες και να μην έχει φτάσει στο 100%.

Συμβαίνει σε αυτά ή κάτι να έχει το δικό μου;

 

Όχι, είναι πάρα πολύς ο χρονος φόρτισης. 3-3.5 ωρες θελει! Δοκίμασες με άλλο σετ φορτιστη/καλωδίου?

Κατέβασε την εφαρμογή που μετράει το ρεύμα φόρτισης απο το μάρκετ (galaxy charging current) και δες με τι ρεύμα φορτιζει?

Αν μπορείς να βρεις κάτι τέτοιο, ακόμη καλύτερα:

http://www.ebay.com/itm/USB-Volt-Current-Voltage-Doctor-Charger-Capacity-Tester-Meter-Power-Bank-GU/351555217578?_trksid=p2045573.c100033.m2042&_trkparms=aid%3D222007%26algo%3DSIC.MBE%26ao%3D1%26asc%3D35411%26meid%3D678785f5d69c44efa5599f12ced312f5%26pid%3D100033%26rk%3D1%26rkt%3D4%26mehot%3Dpp%26sd%3D201513983667

Αν είναι κάτω απο 1.5 - 1.6Α, έχεις πρόβλημα!

Edited by fanatikos

Τρεις λαλούν και δυο χορεύουν! (Three are singing and two are dancing!) :classic_tongue:

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα και ευχαριστώ για την άμεση απάντηση.

 

Το tablet το πήρα το περασμένο καλοκαίρι από κάποιον που το είχε κερδίσει το '14 σε έναν διαγωνισμό, ήταν καινούριο - σφραγισμένο στο κουτί του. Οπότε, δεν νομίζω ότι πλέον ισχύει εγγύηση...

Φαντάζομαι ότι με τη νέα μπαταρία που έβαλες δεν σου κάνει πια αργή φόρτιση ( ; )

 

Πάντως, δεν έχω παρατηρήσει κάποιο άλλο πρόβλημα με τη μπαταρία εκτός από αυτό.

 

Αν θες άνοιξε το tablet ( στο YouTube θα βρεις βίντεο πώς να το κάνεις) ξεκουμπωσε το βύσμα της μπαταρίας και ξανά κουμπωσετο υπάρχουν πολλές πιθανότητες να είσαι οκ τα προγράμματα που δείχνουν τα αμπερ στο play store δεν είναι αξιόπιστα πχ στο note 3 ότι φορτιστή του βάλω μου δείχνουν 1200ma και ο φορτιστής είναι 500ma αυτα

Link to comment
Share on other sites

Χθες τελείωσα κι εγώ τη διαδικασία αλλαγής μπαταρίας στο tablet. Όλα πήγαν καλά και πλέον μπορώ να το χρησιμοποιήσω.

 

Εγκατέστησα και την έκδοση 12.1 αλλά έχω ένα μεγάλο πρόβλημα. Δεν λειτουργεί η εφαρμογή Play Store και λογικά όλα τα Gapps.

 

Πρέπει να βάλω άλλη έκδοση; Τι να κάνω και με ποιο τρόπο θα μπορέσω πλέον να τα περάσω ξανά και να λειτουργούν σωστά;

 

Ας βοηθήσει κάποιος για να μπορώ πλέον να το χρησιμοποιήσω!

 

Ευχαριστώ πολύ!

Won't Back Down
Link to comment
Share on other sites

Χθες τελείωσα κι εγώ τη διαδικασία αλλαγής μπαταρίας στο tablet. Όλα πήγαν καλά και πλέον μπορώ να το χρησιμοποιήσω.

 

Εγκατέστησα και την έκδοση 12.1 αλλά έχω ένα μεγάλο πρόβλημα. Δεν λειτουργεί η εφαρμογή Play Store και λογικά όλα τα Gapps.

 

Πρέπει να βάλω άλλη έκδοση; Τι να κάνω και με ποιο τρόπο θα μπορέσω πλέον να τα περάσω ξανά και να λειτουργούν σωστά;

 

Ας βοηθήσει κάποιος για να μπορώ πλέον να το χρησιμοποιήσω!

 

Ευχαριστώ πολύ!

Gapps flashαρες μετά το install της ROM?

Link to comment
Share on other sites

Ποια gapps έβαλες? Έκδοση? Πρόσεξες αν σου έβγαλε κανένα error στην εγκατάστασή τους?

Τρεις λαλούν και δυο χορεύουν! (Three are singing and two are dancing!) :classic_tongue:

Link to comment
Share on other sites

Όχι, τα flashara και τα 2 μαζί.

Ναι αυτό εννοώ. Βρες τα σωστά Gapps για την Cm που έβαλες και κάνα flashαρε τα με wipe cache και dalvik.

Link to comment
Share on other sites

liam69 και fanatikos, σας ευχαριστώ για τις απαντήσεις σας. Θα κοιτάξω αυτά που μου είπατε.

(Το σετ φορτιστή-καλωδίου που χρησιμοποιώ είναι το δικό του, καινούριο και αυτό)

Edited by xtapodina
Link to comment
Share on other sites

Όχι, τα flashara και τα 2 μαζί.

 

Και εγω οταν τα φλασσαρα και τα δυο μαζι ειχα προβλημα.Φλασσαρε λοιπον μετα τα gapps οπως ειπε ο φιλος παραπανω και πιστευω θα εισαι οκ

Link to comment
Share on other sites

Χθες τελείωσα κι εγώ τη διαδικασία αλλαγής μπαταρίας στο tablet. Όλα πήγαν καλά και πλέον μπορώ να το χρησιμοποιήσω.

 

Εγκατέστησα και την έκδοση 12.1 αλλά έχω ένα μεγάλο πρόβλημα. Δεν λειτουργεί η εφαρμογή Play Store και λογικά όλα τα Gapps.

 

Πρέπει να βάλω άλλη έκδοση; Τι να κάνω και με ποιο τρόπο θα μπορέσω πλέον να τα περάσω ξανά και να λειτουργούν σωστά;

 

Ας βοηθήσει κάποιος για να μπορώ πλέον να το χρησιμοποιήσω!

 

Ευχαριστώ πολύ!

Να ρωτήσω κατι χαζό....;

Την ημερομηνία και την ωρα τα ρυθμισες;

Εγω οταν αποσυνδεσα και επανασύνδεσα την μπαταρια και εχασε την ωρα, δεν λειτουργουσε το play store, chrome κλπ.

Link to comment
Share on other sites

Ο paokaras μάλλον έχει δίκιο...Και εγώ κάθε φορά που αποσυνδέω τη μπαταρία για να δουλεύει καλύτερα (μια φορά το μήνα περίπου) άμα δεν ρυθμίσω την ώρα δεν δουλεύουν τα gapps και ο chrome.
Ξυπνήστε ρεεεε...
Link to comment
Share on other sites

:blink:

Δηλαδή κάθε μήνα το ανοίγεις και αποσυνδέεις/συνδέεις τον κονέκτορα της μπαταρίας? Χαρά στην υπομονή σου!! Συν του ότι δεν φοβάσε ότι θα του μείνει κανένα μόνιμο κουσούρι?:confused:

Τρεις λαλούν και δυο χορεύουν! (Three are singing and two are dancing!) :classic_tongue:

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα ψάχνω κάποιο τρόπο να πάρω εικόνα από το tablet στην tv μου η οποία δεν είναι Smart.

Πήρα κάποιο mhl adapter αλλά τίποτα σε πρώτη αναγνωση.

Καμιά βοήθεια κάποιος, πρέπει να ρυθμίσω κάτι στο tablet πριν τη σύνδεση ή να κάνω κάτι άλλο ?

Ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα ψάχνω κάποιο τρόπο να πάρω εικόνα από το tablet στην tv μου η οποία δεν είναι Smart.

Πήρα κάποιο mhl adapter αλλά τίποτα σε πρώτη αναγνωση.

Καμιά βοήθεια κάποιος, πρέπει να ρυθμίσω κάτι στο tablet πριν τη σύνδεση ή να κάνω κάτι άλλο ?

Ευχαριστώ

Εχεις πάρει το σωστό ; Γενικά δεν κάνεις τίποτα ....το "βλέπει" κατευθείαν..

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα ψάχνω κάποιο τρόπο να πάρω εικόνα από το tablet στην tv μου η οποία δεν είναι Smart.

Πήρα κάποιο mhl adapter αλλά τίποτα σε πρώτη αναγνωση.

Καμιά βοήθεια κάποιος, πρέπει να ρυθμίσω κάτι στο tablet πριν τη σύνδεση ή να κάνω κάτι άλλο ?

Ευχαριστώ

 

Δεν ξερω τι θες να κανεις με το ταμπλετ αλλα εγω βλεπω ασυρματα στην TV μου (κυριως ταινιες και σειρες) μεσω του chromecast και ειμαι πολυ ευχαριστημενος.

images?q=tbn:ANd9GcT8OsGmBG7mQ2xUUvI02EsZ1r7MeL6ek1Prw_emqW7zVQoTOtp0
Link to comment
Share on other sites

Δεν ξερω τι θες να κανεις με το ταμπλετ αλλα εγω βλεπω ασυρματα στην TV μου (κυριως ταινιες και σειρες) μεσω του chromecast και ειμαι πολυ ευχαριστημενος.

 

Με ποιο player βλέπεις ασύρματα γιατί τώρα που έχω cm 13 με τον mx player and όταν σβήσει η οθόνη του tablet σταματαει και η μετάδοση της εικόνας και ενώ παλιά που είχα την stock rom τα έπαιζα με της Samsung τον player όπου αυτός έσβησε την οθόνη αλλά η μετάδοση συνεχίζεται στην τηλεόραση υπάρχει λύση?

Link to comment
Share on other sites

Ο paokaras μάλλον έχει δίκιο...Και εγώ κάθε φορά που αποσυνδέω τη μπαταρία για να δουλεύει καλύτερα (μια φορά το μήνα περίπου) άμα δεν ρυθμίσω την ώρα δεν δουλεύουν τα gapps και ο chrome.

 

Πόση ώρα SOT σου βγάζει?

Link to comment
Share on other sites

Τωρα τελευταια μονο απο το popcorntime βλεπω και παιζει κανονικα ακομα και οταν κλεισω την οθονη.
images?q=tbn:ANd9GcT8OsGmBG7mQ2xUUvI02EsZ1r7MeL6ek1Prw_emqW7zVQoTOtp0
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy Tab Pro 8.4/10.1

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...