Jump to content

Samsung Galaxy Tab Pro 8.4/10.1


Nagata
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 2,9χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Εμενα πάλι κανει αλλο τρελο. Αν το ξεκινήσω και εχω την οθόνη σε landscape και ενεργό το auto rotate, μπαίνει σε ενα ατέρμονο reboot loop. Για να το σταματήσει θα πρέπει να το γυρίσω σε portait!

Εφόσον ανοιξει κανονικά, μετα δεν εχει θέμα! Και μιλαμε το κάνει 10 στις 10!

Τρεις λαλούν και δυο χορεύουν! (Three are singing and two are dancing!) :classic_tongue:

Link to comment
Share on other sites

Εμενα πάλι κανει αλλο τρελο. Αν το ξεκινήσω και εχω την οθόνη σε landscape και ενεργό το auto rotate, μπαίνει σε ενα ατέρμονο reboot loop. Για να το σταματήσει θα πρέπει να το γυρίσω σε portait!

Εφόσον ανοιξει κανονικά, μετα δεν εχει θέμα! Και μιλαμε το κάνει 10 στις 10!

 

Αυτά τα τρελά κατά ένα μεγάλο ποσοστό οφείλονται σε κάποια εφαρμογή... Ψάξε και δες αν έβαλες τίποτα περίεργο τελευταία!

Xiaomi Mi Air 13.3 W10

Samsung Galaxy Note 9 Stock Android 10

Link to comment
Share on other sites

Λοποιν παιδια χθες περασα την Custom Rom Cyanogenmod M12, η οποια ειναι η Lolipop. Μονο θετικα εχω να πω. Καταρχας κατι θεματακια που ειχα με το Wirless (ανεβοκατεβενανε οι γραμμες πριν) τωρα εχει φτιαξει. Δεν εχω παρατηρησεις κανενα Lagακι πουθενα. Γενικα φενεται ποιο ελαφρια Rom και πεταει. Επισεις βλεπω και μια μικρη βελτιωση της μπαταριας μου (τωρα αυτο δεν μπορω να το πω με σιγουρια αν δεν το τεσταρω για μερικες μερουλες).

 

Επισεις εχει πολλες ρυθμισεις οπως να βαλεις Softkeys στην οθονη, να ρυθμισεις το Pixel Destiny (ppi) και αλλα. Root Acces δεν εχει (πραγμα περιεργο για Costum Rom). Δεν προκειται ομως να το Rootαρω γιατι ετσι και αλλιως δεν εχει της χαζοεφαρμογες της Samsung.

 

Σημερα θα ασχοληθω να δω αν μου ξανακανει το προβλημα με την μπαταρια και τα Reboots.

 

Γενικα παντως σαν πρωτες εντυπωσεις πολυ θετικες πραγμα που δεν το περιμενα. Ειχα βαλει παλιοτερα την CM M11 και δεν μου ειχε αρεσει. Ενω αυτη πολυ καλυτερη.

 

Θα σας ενημερωσω σχετικα.

 

 

Απο εδω την κατεβασα. Κατεβασα την πρωτη που λεει Nightly.

https://download.cyanogenmod.org/?device=mondrianwifi

Link to comment
Share on other sites

Λοποιν παιδια χθες περασα την Custom Rom Cyanogenmod M12, η οποια ειναι η Lolipop. Μονο θετικα εχω να πω. Καταρχας κατι θεματακια που ειχα με το Wirless (ανεβοκατεβενανε οι γραμμες πριν) τωρα εχει φτιαξει. Δεν εχω παρατηρησεις κανενα Lagακι πουθενα. Γενικα φενεται ποιο ελαφρια Rom και πεταει. Επισεις βλεπω και μια μικρη βελτιωση της μπαταριας μου (τωρα αυτο δεν μπορω να το πω με σιγουρια αν δεν το τεσταρω για μερικες μερουλες).

 

Επισεις εχει πολλες ρυθμισεις οπως να βαλεις Softkeys στην οθονη, να ρυθμισεις το Pixel Destiny (ppi) και αλλα. Root Acces δεν εχει (πραγμα περιεργο για Costum Rom). Δεν προκειται ομως να το Rootαρω γιατι ετσι και αλλιως δεν εχει της χαζοεφαρμογες της Samsung.

 

Σημερα θα ασχοληθω να δω αν μου ξανακανει το προβλημα με την μπαταρια και τα Reboots.

 

Γενικα παντως σαν πρωτες εντυπωσεις πολυ θετικες πραγμα που δεν το περιμενα. Ειχα βαλει παλιοτερα την CM M11 και δεν μου ειχε αρεσει. Ενω αυτη πολυ καλυτερη.

 

Θα σας ενημερωσω σχετικα.

 

 

Απο εδω την κατεβασα. Κατεβασα την πρωτη που λεει Nightly.

https://download.cyanogenmod.org/?device=mondrianwifi

Root είναι .Δες πως το ενεργοποιείς

(για custom rom ψάξε καλύτερα στο xda..στο νήμα στης συσκευής σου)
Link to comment
Share on other sites

Πωω ρε φιλε.... Και ημουν ετοιμος να ξεκινησω να ψαχνω πως rootαρετε η CM 12. Θεωρησε οτι σε εχω κερασει Fredακι! Ευχαριστω!

 

 

Edit:

Απο το XDA το ειχα ψαξει και στο Download μου εδωσε το παραπανω Link

 

Παραθετω και το θεμα μηπως χρειαστει σε κανεναν

http://forum.xda-developers.com/galaxy-tab-pro-12-10-8#romList

 

 

http://www.fagi.gr/eshops/breaktime/components/com_virtuemart/shop_image/product/Freddo_Espresso__55418b3db0653.jpg

Edited by sakias1979
Link to comment
Share on other sites

Πωω ρε φιλε.... Και ημουν ετοιμος να ξεκινησω να ψαχνω πως rootαρετε η CM 12. Θεωρησε οτι σε εχω κερασει Fredακι! Ευχαριστω!

 

 

Edit:

Απο το XDA το ειχα ψαξει και στο Download μου εδωσε το παραπανω Link

 

Παραθετω και το θεμα μηπως χρειαστει σε κανεναν

http://forum.xda-developers.com/galaxy-tab-pro-12-10-8#romList

 

 

http://www.fagi.gr/eshops/breaktime/components/com_virtuemart/shop_image/product/Freddo_Espresso__55418b3db0653.jpg

custom rom και κυρίως Cyanogenmod χωρις root δεν υπάρχει...

Link to comment
Share on other sites

Περασα κι εγώ CM. Συγκεκριμένα την CM 12.1 5.1.1 r16 Temasek.

 

Από θεμα ταχύτητας εννοείται καμία σχέση... Έχει χειρότερο battery drain απ την stock βέβαια.

 

Την κρατάω πάντως, μεχρι να βγει η 5.1.1 official και βλεπουμε.

Galaxy S21 Ultra + Galaxy Watch
Link to comment
Share on other sites

Περασα κι εγώ CM. Συγκεκριμένα την CM 12.1 5.1.1 r16 Temasek.

 

Από θεμα ταχύτητας εννοείται καμία σχέση... Έχει χειρότερο battery drain απ την stock βέβαια.

 

Την κρατάω πάντως, μεχρι να βγει η 5.1.1 official και βλεπουμε.

 

Εεε οχι και drain η temasek... Βραχος σε ολα και παναλαφρη ειναι!

Xiaomi Mi Air 13.3 W10

Samsung Galaxy Note 9 Stock Android 10

Link to comment
Share on other sites

αφού εχω drain να μη το γράψω? και εχω greenifαρει τα παντα. το ψιλο ελυσα με το να κλείνει το wifi σε standby.

 

έχεις να προτείνεις κάτι αλλο? :)

 

Ir δεν εχω χρησιμοποιήσει ούτε μια φορά! :p

Galaxy S21 Ultra + Galaxy Watch
Link to comment
Share on other sites

Δυστυχώς με τη cm 12.1 δε μου δούλευε το ir bluster. Είναι πολύ γρήγορη αλλά αυτο με έκανε να γυρίσω στη στοκ.

Δεν δουλεύει το perl ; δοκίμασες με third party προγράμματα ; αναφέρουν (δεν ξέρω για την συγκεκριμένη rom... αλλά λένε για cm 12...) για IR 2.0 (δεν υπάρχει στο playstore ...με λίγο ψάξιμο...) η αλλά που υπάρχουν στο playstore....

Link to comment
Share on other sites

Δυστυχώς με τη cm 12.1 δε μου δούλευε το ir bluster. Είναι πολύ γρήγορη αλλά αυτο με έκανε να γυρίσω στη στοκ.

 

Στο Νοτε 3 που είχα περάσει την 12.1 (temasek 16.6 για την ακρίβεια), δούλευαν σχεδόν όλα οκ. Και το Apple Remote και το Power IR Universal (απο amazon app store αυτό).

 

Το watchon plus που χρησιμοποιούσα για τον αποκωδικοποιητή της nova, δεν μπορούσα να τον κάνω εγκατάσταση. Ίσως φταίει ότι παραείναι για παλιά έκδοση android.

 

Το ταμπλετάκι, βέβαια, δεν το έχω πειράξει ακόμα! Περιμένω να βγει εκτός εγγύησης πρώτα :) Αλλά δοκίμασε κάποιο απ'αυτά τα προγράμματα ;)

 

Αν δεν είχα εθιστεί στο spen στο ΝΟΤΕ, στην τεμασεκ θα έμενα... Αλλά η μύησή μου στο android με το touchwiz με έχει κάνει στρατιώτη του...

 

@alex το peel εννοείς?

Edited by konstantinos7

Xiaomi Mi Air 13.3 W10

Samsung Galaxy Note 9 Stock Android 10

Link to comment
Share on other sites

Λοποιν παιδια χθες περασα την Custom Rom Cyanogenmod M12, η οποια ειναι η Lolipop. Μονο θετικα εχω να πω. Καταρχας κατι θεματακια που ειχα με το Wirless (ανεβοκατεβενανε οι γραμμες πριν) τωρα εχει φτιαξει. Δεν εχω παρατηρησεις κανενα Lagακι πουθενα. Γενικα φενεται ποιο ελαφρια Rom και πεταει. Επισεις βλεπω και μια μικρη βελτιωση της μπαταριας μου (τωρα αυτο δεν μπορω να το πω με σιγουρια αν δεν το τεσταρω για μερικες μερουλες).

 

Επισεις εχει πολλες ρυθμισεις οπως να βαλεις Softkeys στην οθονη, να ρυθμισεις το Pixel Destiny (ppi) και αλλα. Root Acces δεν εχει (πραγμα περιεργο για Costum Rom). Δεν προκειται ομως να το Rootαρω γιατι ετσι και αλλιως δεν εχει της χαζοεφαρμογες της Samsung.

 

Σημερα θα ασχοληθω να δω αν μου ξανακανει το προβλημα με την μπαταρια και τα Reboots.

 

Γενικα παντως σαν πρωτες εντυπωσεις πολυ θετικες πραγμα που δεν το περιμενα. Ειχα βαλει παλιοτερα την CM M11 και δεν μου ειχε αρεσει. Ενω αυτη πολυ καλυτερη.

 

Θα σας ενημερωσω σχετικα.

 

 

Απο εδω την κατεβασα. Κατεβασα την πρωτη που λεει Nightly.

https://download.cyanogenmod.org/?device=mondrianwifi

 

Τι recovery έχεις ? Twrp ή philz

Link to comment
Share on other sites

Δεν δουλεύει το perl ; δοκίμασες με third party προγράμματα ; αναφέρουν (δεν ξέρω για την συγκεκριμένη rom... αλλά λένε για cm 12...) για IR 2.0 (δεν υπάρχει στο playstore ...με λίγο ψάξιμο...) η αλλά που υπάρχουν στο playstore....

 

Έχω αγορασμένο το smart ir remote. ΕίναΙ κορυφαίο αλλά δεν αναγνώριζε καν ότι υπάρχει ir blaster. Κάπου διάβασα ότι δεν υπάρχουν drivers από τη Samsung, αλλά ούτε στην cm 11 δούλευε ποτέ οπότε τα παράτησα. Το αναφέρω για όποιον χρησιμοποιεί τις υπέρυθρες και δε θέλει να κάνει τσάμπα πειράματα. Η cm 12.1 για καθημερινή χρήση είναι πολύ καλή αλλά ακόμα είναι nightlies και έχει μικροπροβλήματα.

Link to comment
Share on other sites

Εμενα πάλι κανει αλλο τρελο. Αν το ξεκινήσω και εχω την οθόνη σε landscape και ενεργό το auto rotate, μπαίνει σε ενα ατέρμονο reboot loop. Για να το σταματήσει θα πρέπει να το γυρίσω σε portait!

Εφόσον ανοιξει κανονικά, μετα δεν εχει θέμα! Και μιλαμε το κάνει 10 στις 10!

 

Αυτά τα τρελά κατά ένα μεγάλο ποσοστό οφείλονται σε κάποια εφαρμογή... Ψάξε και δες αν έβαλες τίποτα περίεργο τελευταία!

Να διορθώσω, λοιπον.

Μαλλον, τι μάλλον, σίγουρα ειναι θέμα της μπαταρίας. Αν ειναι φορτισμένη πολυ δεν έχει κανενα πρόβλημα. Ανοίγει κανονικα, ουτε restart ουτε τίποτα!

Τωρα ειναι όντως θέμα μπαταρίας ή ειναι software το πρόβλημα? Λεω να περιμένω λίγο, αφου θα ξεκινήσουν την 5.1.1 μήπως και τελικά ειναι θεμα software και λυθεί με την αναβάθμιση. Ουτως ή αλλως εγγύηση εχω να φάνε και οι κότες! Ειμαι λιγο λοξος μ' αυτά και μονο που σκέφτομαι οτι θα ανοιχτεί. ... εχω πρόβλημα!

Τρεις λαλούν και δυο χορεύουν! (Three are singing and two are dancing!) :classic_tongue:

Link to comment
Share on other sites

Κατοχος του 12.2 pro ,μολις αναναβαθμιστηκα στο 5.1.1 ! Δυστυχως δεν εφυγε το magazine ux.

Μια παρατηρηση εχω και θελω τα φωτα σας. Οι εικονες σχεδον παντου,browsing, maps και αλλου, φαινονται σαν ειναι σε low quality,σαν να εχει μπει σε econοmy mode καποιου ειδους.

Καμια ιδεα?

Edited by neten
wipe that tear..
Link to comment
Share on other sites

Τελικά το πρόβλημα εν μέρει λύθηκε. Εμπαινα στο internet μέσω tethering από το smartphone μου και από εκεί μαλλον υπήρχε κάποια ρύθμιση για low quality pictures. Βέβαια δεν ξέρω αν είναι στο μυαλό μου, ακόμα μου φαίνονται οι φωτογραφίες σε λίγο χαμηλότερη ανάλυση από πριν. Θα δούμε..
wipe that tear..
Link to comment
Share on other sites

Ξεκίνησε το roll out για την 5.1.1;

Σου ήρθε μυνημα για ΟΤΑ ή μεσω υπολογιστή το έκανες;

Τρεις λαλούν και δυο χορεύουν! (Three are singing and two are dancing!) :classic_tongue:

Link to comment
Share on other sites

Ωραία.Αναμένουμε και εμείς την αναβάθμιση. Είχα μια ελπίδα ότι θα έφευγε το magazine αλλά απ ότι λέει ο φίλος παραπάνω θα εξακολουθήσουμε να το τρώμε στη μάπα.Ελπίζω τουλάχιστον με την 5,1,1 το tablet να βελτιωθεί απο άποψη ταχύτητας και να γίνει συνολικά καλύτερο.Όταν κάνεις τις δοκιμές σου πές μας εντυπώσεις αν μπορείς.
Link to comment
Share on other sites

Ξεκίνησε το roll out για την 5.1.1;

Σου ήρθε μυνημα για ΟΤΑ ή μεσω υπολογιστή το έκανες;

 

OTA. Ξεκινησε για το 12.2 και θα ακολουθησουν σύντομα τα 8.4 και 10.1

wipe that tear..
Link to comment
Share on other sites

Αντε, γιατί αυτό το κουλό με το restart άρχισε να μου την δίνει στα νεύρα, άσχημα. Ετσι και η μπαταρία ειναι <40% ,rotate κάνει μονον αν του έχεις καλώδιο ρεύματος! Ξεχνιέμαι καμιά φορά και αρχίζει τα τρελά!

Τουλαχιστον να δω αν ειναι θεμα software αλλιως να το παω smartec.

Τρεις λαλούν και δυο χορεύουν! (Three are singing and two are dancing!) :classic_tongue:

Link to comment
Share on other sites

Τι recovery έχεις ? Twrp ή philz

 

 

Twrp

 

Επίσεις να αναφέρω οτι όλα οκ. Πετάει η Ρομ. Δεν ξέρω κατα ποσο θα είναι ποιο καλη απο την official βέβαια.

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα σε.ολους. Εχει κανενας απο εσάς πρόβλημα θερμοκασιας στο T510 Samsung 10.1? Παρακολουθώ την θερμοκρασια συνέχεια με το Cpuz και βρίσκεται στους 40 στην αδράνεια και 70 οταν τρέχω το Οτε Tv Go η κάποιο βαρύ παιχνίδι ? Μου φαίνεται οτι λαγκαρι που και που αλλά για αυτο έχει αναφερθεί, το wifi ειναι κάπως αδύνατο επίσης.
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα.κατοχος του προ 10 wifi stock εδω και 2 μερες αν τακτα διαστηματα βγαζει μια ενδειξη οτι δεν υπαρχει καρτα και οτι εχει αφαιρεθει.γνωριζει καποιος κατι?
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy Tab Pro 8.4/10.1

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...