Jump to content

Φοιτητικό/Πακέτο «ειδικής προσφοράς» F2G (1500' + 1500 MB)


alexandr0s
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Δεν ειπα οτι δεν εχει ταχυτητα. Ειπα οτι απλα δεν υπαρχει.

Αλλωστε το 3G ειναι αλλο πραγμα, σε αλλη συχνοτητα, οποτε αυτο που λες δεν ισχυει.

 

Δλδ αν στις ρυθμίσεις βάλεις μόνο 3G δεν κάνει τπτ? Δείχνει νεκρή γραμμή? Ακόμα και στις 4 τα ξημερώματα? Μου κάνει εντύπωση.

Το 3g περνάει από τα ίδια καλώδια όταν κατέβει από την κεραία. Είσαι συνεργείο και τα ξέρεις αυτά. Υπόθεση κάνω για να μαθαίνω κι εγώ.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 4,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Ξέρετε αν δίνουν , ακόμα σε μη φοιτητές ; Σήμερα που ρώτησα στο σταθμό του μετρό της Δάφνης μια κοπέλα της Wind μου είπε ότι έχουν εντολή να μην δείνουν χωρίς φοιτητικό πάσο πια .

 

Αν εισαι Αθηνα στειλε μου ΡΜ και θα σου πω που θα βρεις χωρις πασο !!! :cool:

[85]IPHONE(6)3G-3GS-4-5-5s-6plus[NOKIA(42)1100 6110 6150 6210 6310i 3210 3310 3330 8210 8310 8810 8850 7650 3510 3100 5100 5140 3200 6610 6600 7200 2650 7260 6101 6230 6670 3230 6111 N71 5300 6290 6300 N76 1650 5220 6303i c2-03 202 206 301 515 225] [ERICSSON z200 v800 w800i T280i 337 388 768 788 t20 t20s t28][sHARP G400 G30i G25 G703 GX29 GX770] [PANASONIC (3)] [sAMSUNG 5522 7722 8262 9060][XIAOMI RN2-3-4-5A-5 MIMAX1-2-3 MI MIX][POCO F2-X3]
Link to comment
Share on other sites

Μετά τη λήξη του πρώτου μήνα με το "φοιτητικό", σκέφτηκα ότι όλοι όσοι έχουμε δύο κάρτες (μία το κανονικό και μία το "φοιτητικό") και αγοράζουμε πακέτα και για τις δύο, μπορούμε να εξοικονομούμε μερικά χρήματα παρατείνοντας το χρόνο αγοράς χρόνου και ενεργοποίησης του πακέτου για το δεύτερο, αν φυσικά μας το επιτρέπει ο αριθμός των κλήσεων που κάνουμε.

 

Τι εννοώ. Επειδή στην κανονική κάρτα δεν έχω ΜΒ (αφού έχω το 1GB στην άλλη), ενεργοποίησα από το Log n Win το αντίστοιχο δώρο ώστε να μου καλύψει τις ανάγκες μου για όσο διάστημα μου χρειαστεί. Μετά το μηδενισμό των υπολοίπων στη "φοιτητική" κάρτα μπορώ είτε να κρατάω χωρίς ανανέωση για όσο διάστημα με εξυπηρετεί η κανονική κάρτα με τα υπόλοιπα που έχει είτε να αγοράσω χρόνο και να κερδίσω τα 120' προς Wind/Q, χωρίς να ενεργοποιήσω το πακέτο.

 

Παίζοντας με την πρακτική αυτή κάθε μήνα σε κάθε κάρτα μπορείς να γλυτώνεις τουλάχιστον την ενεργοποίηση ενός πακέτου, δηλαδή 5€.

Link to comment
Share on other sites

Μετά τη λήξη του πρώτου μήνα με το "φοιτητικό", σκέφτηκα ότι όλοι όσοι έχουμε δύο κάρτες (μία το κανονικό και μία το "φοιτητικό") και αγοράζουμε πακέτα και για τις δύο, μπορούμε να εξοικονομούμε μερικά χρήματα παρατείνοντας το χρόνο αγοράς χρόνου και ενεργοποίησης του πακέτου για το δεύτερο, αν φυσικά μας το επιτρέπει ο αριθμός των κλήσεων που κάνουμε.

 

Τι εννοώ. Επειδή στην κανονική κάρτα δεν έχω ΜΒ (αφού έχω το 1GB στην άλλη), ενεργοποίησα από το Log n Win το αντίστοιχο δώρο ώστε να μου καλύψει τις ανάγκες μου για όσο διάστημα μου χρειαστεί. Μετά το μηδενισμό των υπολοίπων στη "φοιτητική" κάρτα μπορώ είτε να κρατάω χωρίς ανανέωση για όσο διάστημα με εξυπηρετεί η κανονική κάρτα με τα υπόλοιπα που έχει είτε να αγοράσω χρόνο και να κερδίσω τα 120' προς Wind/Q, χωρίς να ενεργοποιήσω το πακέτο.

 

Παίζοντας με την πρακτική αυτή κάθε μήνα σε κάθε κάρτα μπορείς να γλυτώνεις τουλάχιστον την ενεργοποίηση ενός πακέτου, δηλαδή 5€.

 

 

 

Οκ.

Αλλα δεν μπορει να ειναι και προτεραιότητα σου να συμπεριφέρεσαι στο δρόμο λες και θα εισαι τηλεφωνήτρια σε εταιρία. Σηκώνοντας μια το ενα τηλεφωνο και μια το αλλο και θα πάρω εσενα απο αυτο και τον αλλο απο το αλλο και τα email απο το πρώτο παλι, αφού εστειλα SMS απο το δεύτερο......

 

Λίγο τραγικό........

 

 

Αλλα ο καθένας ξέρει καλύτερα.....

It's nice to be important, but it's more important to be nice...
Link to comment
Share on other sites

Εννοείται ότι έχε εφευρεθεί και το δίκαρτο κινητό ...
Link to comment
Share on other sites

Παίζοντας με την πρακτική αυτή κάθε μήνα σε κάθε κάρτα μπορείς να γλυτώνεις τουλάχιστον την ενεργοποίηση ενός πακέτου, δηλαδή 5€.

 

Καταλαβαίνω την λογική, αλλά δεν είναι τόσο τραγικά τα πράγματα. Απλά, μπορεί π.χ. να τελειώσουν τα 1000' στις 24/30 μέρες του μήνα, οπότε ενεργοποιώντας νέο πακέτο με 5€ έχεις για ακόμα 24/30 μέρες/επόμενου μήνα κ.ο.κ. αν κάνεις σταθερή κατανάλωση.

Οπότε, το κόστος για την χρήση του καρτοκινητού σου από 5€/μήνα αυξάνεται σε 6€/μήνα!:cool:

Link to comment
Share on other sites

Μάλλον, δεν πρόσεξες καλά την πρώτη πρόταση του post και ειδικά το τέλος της, "αν φυσικά μας το επιτρέπει ο αριθμός των κλήσεων που κάνουμε".

 

Στην περίπτωσή μου, λειτουργεί άψογα η πρακτική αυτή και, έστω και αν είναι μικρή η εξοικονόμηση, στην εποχή που ζούμε είναι υπολογίσιμη.

Link to comment
Share on other sites

Μάλλον, δεν πρόσεξες καλά την πρώτη πρόταση του post και ειδικά το τέλος της, "αν φυσικά μας το επιτρέπει ο αριθμός των κλήσεων που κάνουμε".

 

Στην περίπτωσή μου, λειτουργεί άψογα η πρακτική αυτή και, έστω και αν είναι μικρή η εξοικονόμηση, στην εποχή που ζούμε είναι υπολογίσιμη.

 

Σεβαστή η άποψή σου σε κάθε περίπτωση καθώς και οι ανάγκες στην επικοινωνία σου.;)

Απλά σε κάποιους ίσως φαίνεται άβολο...:blink:

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδες,μολις εβαλα 2 νουμερακια που πηρα απο την εν λογω προσφορα(σε μενα και στην κοπελα μου),δοκιμασα να κανω εξερχομενη χρεωσιμη κληση για να ενεργοποιηθουν και το μυνυμα ελεγε οτι πρεπει να περασω για ταυτοποιηση(αγορα online,και παραλαβη απο speedex με πασο/ταυτοτητα).Μιλησα με μια κοπελα τωρα στο τηλ/κο κεντρο και μου λεει οτι τα βλεπει κανονικα ενεργοποιημενα και ταυτοποιημενα σε μενα :blink:

Ποσο καιρο(ωρες?) εκανε να ενεργοποιηθει σε εσας?

Link to comment
Share on other sites

Ενεργοποιημένα είναι από τα παιδιά που τα δίνουν. Απλά, χρειάζεται να στείλεις το 1000 στο 1264, αν δεν έχει γίνει ήδη, και να λάβεις το επιβεβαιωτικό sms από την Wind.
Link to comment
Share on other sites

Άλλο εννοώ, έβαλα τις σιμ κανονικά, και πήγα να κάνω κλήση για να ενεργοποιηθεί η σιμ, αλλά το μήνυμα στον τηλεφωνητή λέει ότι χρειάζεται να περάσω από κατάστημα της wind για ταυτοποίηση, ενώ η κοπέλα στο τηλέφωνο μου είπε ότι φαίνεται κανονικά ταυτοποιημενο, απλά δεν έχω υπόλοιπο, το οποίο ούτε να ανανεώσω μπορώ γιατί καλώντας το 1268 πάλι μου λέει για ταυτοποίηση...
Link to comment
Share on other sites

Το χω κανει ηδη!Θα περιμενω μεχρι αυριο και αν ειναι θα τους ξαναπαρω,απλα ρωτησα μηπως εχει συμβει και σε κανεναν αλλον να μην φαινεται ταυτοποιημενο... Edited by stratos_21
Link to comment
Share on other sites

Το χω κανει ηδη!Θα περιμενω μεχρι αυριο και αν ειναι θα τους ξαναπαρω,απλα ρωτησα μηπως εχει συμβει και σε κανεναν αλλον να μην φαινεται ταυτοποιημενο...

 

Είναι φοιτητικό πακέτο? Εδωσες 10€? Έγραφε στον φάκελο φοιτητικό?

Link to comment
Share on other sites

Είναι φοιτητικό πακέτο? Εδωσες 10€? Έγραφε στον φάκελο φοιτητικό?

 

Ναι βρε κανονικα,και δεν το πηρα απο τα παιδια στο δρομο,online το πηρα,και κατοπιν συννενοησης μαζι τους το παρελαβα απο την speedex(στην οποια οπως ειχαν ζητησει αφησα φωτοτυπια πασο/ταυτοτητας).Πηρα 2 νουμερα(ειναι το max που δικαιουσαι),και μου ηρθαν οντως 2 πακετα φοιτητικα και 2 καρτες ανανεωσης 10 ευρω.

Link to comment
Share on other sites

Οι οδηγιες,οπως και η κοπελα στο τηλεφωνο,λενε να καλεσεις οποιοδηποτε χρεωσιμο νουμερο(δλδ οτι θες,εκτος απο υπηρεσιες της wind...)
Link to comment
Share on other sites

Update:Τους ξαναπηρα,μιλησα με αλλη κοπελα,και η απαντηση οτι θα πρεπει να περασω απο καταστημα wind για ταυτοποιηση.Οταν της ειπα οτι το εχω κανει ηδη δινοντας τις φωτοτυπιες στην speedex,και η προηγουμενη μου ειχε πει οτι το βλεπει κανονικα ταυτοποιημενο,μου ειπε οτι καμια φορα το συστημα το ζηταει μονο του για επιβεβαιωση :confused:
Link to comment
Share on other sites

Update:Τους ξαναπηρα,μιλησα με αλλη κοπελα,και η απαντηση οτι θα πρεπει να περασω απο καταστημα wind για ταυτοποιηση.Οταν της ειπα οτι το εχω κανει ηδη δινοντας τις φωτοτυπιες στην speedex,και η προηγουμενη μου ειχε πει οτι το βλεπει κανονικα ταυτοποιημενο,μου ειπε οτι καμια φορα το συστημα το ζηταει μονο του για επιβεβαιωση :confused:

 

Eπειδή και εγώ το είχα πάρει online χρειάστηκε να περάσω από κατάστημα wind για να γίνει η ταυτοποίηση.Μόνο τη ταυτότητα θέλουν,δεν τους απασχολεί εάν είναι φοιτητικό ή όχι.

Link to comment
Share on other sites

Απλα 3G στην Κεφαλονια δεν υπαρχει.

Αν ειναι καποιος Κεφαλονιτης εδω, ας μας επιβεβαιωσει αν υπηρχε πριν τον σεισμο, η ειναι παντα σε 2G, χωρις ουτε καν edge.

Εχει μεγαλο ενδιαφερον να ξερουμε αν σε τουριστικη περιοχη η Wind απλα δεν προσφερει 3 G.

 

Οσο για τις ρυθμισεις, ειμαι τεχνικος ραδιοζευξεων, οποτε αντιλαμβανεσαι οτι ξερω τι κανω και τι λεω.

Μονο spectrum analyzer δεν εχω βαλει.

Αν ηξερα την συχνοτητα που εχει εκχωρηθει στην περιοχη, θα το εκανα

Link to comment
Share on other sites

Αυτό κι αν είναι καταπληκτικό.

Wap και gprs, σημαίνει μόνο μηνύματα στο whatsapp κλπ μόνο.

Και καμμιά ιστοσελίδα χωρίς εικόνες με τον Opera mini.

Link to comment
Share on other sites

Αυτό κι αν είναι καταπληκτικό.

Wap και gprs, σημαίνει μόνο μηνύματα στο whatsapp κλπ μόνο.

Και καμμιά ιστοσελίδα χωρίς εικόνες με τον Opera mini.

 

Ουτε καν.

Μονο μηνυματα, αντε και rss και μεχρι εκει. Οποτε το 1GB φανταζει ογκος αρκετος για εναν χρονο.

Εχω ειδοποιησει την wind και περιμενω απαντηση.

Πληροφοριακα και οι δυο αλλες εταιρειες ειναι μια χαρα.

Παντως θα περιμενω κανεναν Κεφαλονιτη να απαντησει μεχρι να βγαλω τελικο συμπερασμα.

Καλο απογευμα απο το κουναμενο Ληξουρι.

Link to comment
Share on other sites

Και στην πρεβεζα εχει αρχίσει να ρετάρει το 3G.κατι πρεπει να κάνει η wind με τους σταθμούς της βάσης.Οπως επισης και για το κέντρο του νομού Άρτας ,Δημος κεντρικών Τζουμέρκων νότια,όπου εβαλαν προφανως καινουριο σταθμό βάσης αλλα Α)δουλευει και βγαίνει εκτος λειτουργίας σχεδον ανα δέκα λεπτα και Β)ΕΒΑΛΑΝ ΒΑΣΗ 2g.ΑΠαραδεκτο την εποχή αυτη οταν δίνει φουλ σημα η voda και σε αρκετά η κοσμοτε.Το αναφέρω αυτο γιατι πήρα την κάρτα του φοιτητικού,την έφερα στους γονείς μου που μένουν εκει και μολις την εβαλα σε λειτουργία εμφανίζει παλι την ιστορία της ταυτοποίησης ενω εχει γίνει κανονικά με ολα τα δικαιολογητικά κλπ.δεν μπορω ειλικρινά να καταλάβω τι παίζει με το τμήμα ενεργοποιήσεων της wind

[sIGPIC][/sIGPIC]

Άραχθος-Λίμνη Πουρναρίου

Link to comment
Share on other sites

.Το αναφέρω αυτο γιατι πήρα την κάρτα του φοιτητικού,την έφερα στους γονείς μου που μένουν εκει και μολις την εβαλα σε λειτουργία εμφανίζει παλι την ιστορία της ταυτοποίησης ενω εχει γίνει κανονικά με ολα τα δικαιολογητικά κλπ.δεν μπορω ειλικρινά να καταλάβω τι παίζει με το τμήμα ενεργοποιήσεων της wind

 

Όταν πήρες το φοιτητικό, έβαλες 10€? Αλλιώς δεν ενεργοποιείται.

Από που πήρες την σιμ?

Πληροφοριακα και οι δυο αλλες εταιρειες ειναι μια χαρα.

 

Να δούμε αν αυτή η ενοποίηση που λέγανε αν θα φέρει αποτέλεσμα.

Edited by pavlitakis1
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...