Jump to content

Φοιτητικό/Πακέτο «ειδικής προσφοράς» F2G (1500' + 1500 MB)


alexandr0s
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Η μεταβίβαση έγινε στο όνομα μου, σήμερα έβαλα κάρτα

 

Ποτε το ειχες παρει?

ΜΑΘΕ ΝΑ ΕΙΣΑΙ ΠΑΝΤΑ ΜΕ ΤΟΥΣ ΠΡΩΤΟΥΣ!!!
Link to comment
Share on other sites

Τι λέτε τώρα. Για τι δικαιώματα μιλάμε? Ιδιωτική εταιρία είναι και δίνει ότι προσφορά θέλει με ότι όνομα θέλει.

Ασφάλιση στο ΙΚΑ είναι η επίδομα πολύτεκνου.??

Υπάρχει υπάρχει κάποιος νόμος για τα φοιτητικά πακέτα?

Προς τι όλη αυτή θεωρία περί νομιμότητας?

Αυτοί που έχουν πάρει την προσφορά, θα το έχουν εφορου ζωής η μέχρι να βγει πιο συμφερον πακέτο.

Αυτοί που έχουν πάρει με πάσο, θα πρέπει να κάνουν ανανέωση φυσικά.

Οι ζηλιαρηδες που δεν το πήραν, να μην κάνουν το κόπο να "καρφωσουν" στην wind την "παρανομία" γιατί η προσφορά αυτή βγήκε για διαφημιστικούς λόγους, από την ίδια την εταιρία σε περιορισμένο αριθμό.

Επομένως, όπως όλες οι προσφορές της wind, δεν έχουν ημερομηνία λήξης.

Για τις μεταβιβασεις.... θα γίνουν σύντομα και μην ανησυχείτε.

 

πες τα. νομιμοτητα για το φοιτητικο? τι αλλο θα ακουσουμε. εχουμε φτασει στο σημειο να βγαζουμε χολη για μια φοιτητικη προσφορα

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Τι λέτε τώρα. Για τι δικαιώματα μιλάμε? Ιδιωτική εταιρία είναι και δίνει ότι προσφορά θέλει με ότι όνομα θέλει.

Ασφάλιση στο ΙΚΑ είναι η επίδομα πολύτεκνου.??

Υπάρχει υπάρχει κάποιος νόμος για τα φοιτητικά πακέτα?

Προς τι όλη αυτή θεωρία περί νομιμότητας?

Αυτοί που έχουν πάρει την προσφορά, θα το έχουν εφορου ζωής η μέχρι να βγει πιο συμφερον πακέτο.

Αυτοί που έχουν πάρει με πάσο, θα πρέπει να κάνουν ανανέωση φυσικά.

Οι ζηλιαρηδες που δεν το πήραν, να μην κάνουν το κόπο να "καρφωσουν" στην wind την "παρανομία" γιατί η προσφορά αυτή βγήκε για διαφημιστικούς λόγους, από την ίδια την εταιρία σε περιορισμένο αριθμό.

Επομένως, όπως όλες οι προσφορές της wind, δεν έχουν ημερομηνία λήξης.

Για τις μεταβιβασεις.... θα γίνουν σύντομα και μην ανησυχείτε.

 

παρανομία δεν είναι, αλλά παρατυπία είναι.. είναι προφανές πως η wind εκμεταλλεύτηκε τα φοιτητικά της πακέτα ώστε να μαζέψει πελάτες δίνοντας τα στο ευρύ κοινό.. παρόλα αυτά επειδή πολλοί φοβούνται εδώ μέσα, δεν χρειάζεται.. δεν θα έρθει κανείς να σας ζητήσει τα ρέστα επειδή πήρατε φοιτητικό χωρίς να είστε φοιτητές.. στο κάτω κάτω αρμοδιότητα κ ευθύνη των υπαλλήλων της wind είναι να σας ζητήσει το πάσο.. εφόσον δεν το έκαναν αν κάποια στιγμή υπάρξει πρόβλημα, η wind θα το έχει!

Cats are like Music:

It's foolish to try to explain their worth

to those who don't appreciate them :kitty:

Link to comment
Share on other sites

παρανομία δεν είναι, αλλά παρατυπία είναι.!

 

Ούτε παρατυπια είναι ούτε παρανομία.

Μπορεί να ονομάσει το πακετο όπως θέλει. Φοιτητικό, για ανέργους, για σεισμοπαθείς κλπ.

Ακόμα και οι υπεύθυνες δηλώσεις του νόμου 105 έχουν ισχύ μόνο για δημόσιες υπηρεσίες.

Σε ιδιώτες ισχύουν συμβόλαια.

Εμείς ούτε συμβόλαιο υπογράψαμε ούτε κάτι άλλο.

Σε εμάς έχει γίνει μεταβίβαση και με την ταυτοποίηση στο όνομά μας όλα είναι ΤΥΠΙΚΟΤΑΤΑ και νομιμότατα.

Να τελειώσει το θέμα με τους ζηλιαρηδες :lol: γιατί δεν βγάζει πουθενά το τρολαρισμα.

Link to comment
Share on other sites

Ούτε παρατυπια είναι ούτε παρανομία.

Μπορεί να ονομάσει το πακετο όπως θέλει. Φοιτητικό, για ανέργους, για σεισμοπαθείς κλπ.

Ακόμα και οι υπεύθυνες δηλώσεις του νόμου 105 έχουν ισχύ μόνο για δημόσιες υπηρεσίες.

Σε ιδιώτες ισχύουν συμβόλαια.

Εμείς ούτε συμβόλαιο υπογράψαμε ούτε κάτι άλλο.

Σε εμάς έχει γίνει μεταβίβαση και με την ταυτοποίηση στο όνομά μας όλα είναι ΤΥΠΙΚΟΤΑΤΑ και νομιμότατα.

Να τελειώσει το θέμα με τους ζηλιαρηδες :lol: γιατί δεν βγάζει πουθενά το τρολαρισμα.

 

το ότι δεν έχει βγάλει ανακοίνωση ή ότι το πακέτο δόθηκε μόνο μέσω των promotion girls σημαίνει ότι έγινε παράτυπα!! απλά η wind βρήκε παραθυράκι κ το έδωσε σε όλους! από εκεί κ πέρα ναι το πακέτο λειτουργεί νομιμότατα δεν λέω κ ούτε κάνω την κουβέντα λόγω ζήλιας! άλλωστε το έχω πάρει κ εγώ το πακέτο κ άλλα πόσα για όλη την οικογένεια!

Cats are like Music:

It's foolish to try to explain their worth

to those who don't appreciate them :kitty:

Link to comment
Share on other sites

Προσπαθώ να καταλάβω γιατί τσακώνεστε :lol:

Ε̈βγαλε μια εταιρεία μια προσφορά την οποία ονόμασε φοιτητική, θα μπορούσε να την ονομάσει μαγική ή οτιδήποτε άλλο. Σαν προσφορά που είναι έχει ισχύ για όσο θέλει η εταιρεία που την έβγαλε. Μπορεί όποτε θέλει να την βελτιώσει, δίνοντάς την π.χ. σε όλους χωρίς δηλαδή να πρέπει να πάρει κάποιος νέο αριθμό, ή να την κόψει εντελώς και να βγάλει μια άλλη καλύτερη ή χειρότερη χωρίς να χρειάζεται παραθυράκια, πόρτες κ.λ.π.. :)

Link to comment
Share on other sites

το ότι δεν έχει βγάλει ανακοίνωση ή ότι το πακέτο δόθηκε μόνο μέσω των promotion girls σημαίνει ότι έγινε παράτυπα!! απλά η wind βρήκε παραθυράκι κ το έδωσε σε όλους! από εκεί κ πέρα ναι το πακέτο λειτουργεί νομιμότατα δεν λέω κ ούτε κάνω την κουβέντα λόγω ζήλιας! άλλωστε το έχω πάρει κ εγώ το πακέτο κ άλλα πόσα για όλη την οικογένεια!

 

μπορεις να τεκμηριωσεις που εγκειται η παρανομια? καλα τα λογια του αερα. μπορεις να τεκμηριωσεις τα γραφομενα σου?

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

μπορεις να τεκμηριωσεις που εγκειται η παρανομια? καλα τα λογια του αερα. μπορεις να τεκμηριωσεις τα γραφομενα σου?

 

νομίζω πως μια χαρά τεκμηριώνω! το πρόγραμμα αφορά φοιτητές κ το έδωσε σε όλους! δεν έβγαλε κάποια ανακοίνωση για νέο πρόγραμμα να ενημερωθεί ο κόσμος αλλά το μοίρασε σιωπηλά σε περαστικούς! κ δεν είπα ότι είναι παράνομο αλλά παράτυπο.. εφόσον το ίδιο πρόγραμμα όλες οι εταιρίες κ μάλιστα κ η ίδια wind στο σαιτ της το παρέχουν μόνο με παρουσίαση του φοιτητικού πάσου κ στους δρόμους δόθηκε έτσι με απλή λογική όλοι καταλαβαίνουν ότι βρήκε παραθυράκι για να αυξήσει τα κέρδη της..

 

κ κάτι ακόμα.. φίλη μου βρήκε κοπέλα της wind στον δρόμο που όμως δεν μοίραζε τα φοιτητικά σε όλους παρα μόνο σε φοιτητές.. η φίλη μου της είπε μα γιατί αφού έχετε δώσει χωρίς να ζητάτε πάσο.. κ της απάντησε πως δεν ξέρω τι κάνουν οι άλλες κοπέλες εγώ δεν θέλω να διακινδυνεύσω την δουλειά μου.. τεκμηρίωσε μου τώρα κ εσύ γιατί δεν είναι παράτυπη η προσφορά αυτών των πακέτων σε όλους! κ γιατί αυτή η κοπέλα απάντησε έτσι

Cats are like Music:

It's foolish to try to explain their worth

to those who don't appreciate them :kitty:

Link to comment
Share on other sites

Δεν νομίζω να μπορεί, το πήρα 31/12

 

Απο 08/01 το πηρα εγω, πηγα για καρτα πριν λιγο, δεν εχει μεταβιβαστει ακομη. Το ειχα παρει απο Βικτωρια. Εσυ?

ΜΑΘΕ ΝΑ ΕΙΣΑΙ ΠΑΝΤΑ ΜΕ ΤΟΥΣ ΠΡΩΤΟΥΣ!!!
Link to comment
Share on other sites

κ κάτι ακόμα.. φίλη μου βρήκε κοπέλα της wind στον δρόμο που όμως δεν μοίραζε τα φοιτητικά σε όλους παρα μόνο σε φοιτητές.. η φίλη μου της είπε μα γιατί αφού έχετε δώσει χωρίς να ζητάτε πάσο.. κ της απάντησε πως δεν ξέρω τι κάνουν οι άλλες κοπέλες εγώ δεν θέλω να διακινδυνεύσω την δουλειά μου..

Αρα σύμφωνα με τα λεγόμενα της φίλης σου, αυτή τη στιγμή πρέπει πλέον να είναι η μοναδική εργαζόμενη στην wind, καθότι οοοολες οι άλλες πρέπει να έχουν απολυθεί. :lol:

Κάποια δικιά σου εμπειρία έχεις με τους κορίτσια που τώρα είναι άνεργα?

Link to comment
Share on other sites

 

 

Το λάθος δεν μπορω να διακρίνω;

 

Αντικειμενικά θεωρείς σωστό για κάποιον που ΔΕΝ το δικαιούται επίσημα να μπορεί να το εχει;

Απ την άλλη δεν ανάγκασαν κανέναν να το πάρει... ;)

Και τέλος ίσως πέτυχαν κάποιο σκοπό που είχαν στο ενεργοποιηθούν κάποια νούμερα που ήθελαν...!

 

Anyway εύχομαι στους κατόχους να παραμείνουν επ αόριστον μαζι με τα προνόμια

:)

 

Σωστός σε όλα που λες.

Από την άλλη μεριά βέβαια μου προσέφεραν ένα πακέτο (φυσικα δεν τους έβαλα το μαχαίρι στο λαιμό) που αν ΔΕΝ το δικαιούμουν αυτοί παρανόμησαν και όχι εγώ.

Αν αυτοί έπιασαν κάποιον οικονομικό στόχο που είχαν βάλει, αυτό έγινε με παράνομο και αθέμιτο τρόπο άρα εγώ γιατί θα πρέπει να υποστώ τις όποιες συνέπειες?

 

Συνέπεια αν κρίνεις το ότι κάποιος φοιτητής εχει προνόμιο ως φοιτητής που εσυ δεν μπορείς μάλλον δεν δικαιουσαι, ναι ίσως ζητηθεί το πάσο.

 

εαν θα ισχύει για 1 χρόνο, θα είναι πράγματι μεγάλο λάθος, αφού όλα τα κορίτσια στα promotion έλεγαν ότι ισχύει για πάντα. Εαν μετά από 1 χρόνο το σταματήσουν, θα χάσουν πάρα πολύ κόσμο (το μόνο σίγουρο).

 

Δύσκολο να χάσουν κόσμο...

 

πες τα. νομιμοτητα για το φοιτητικο? τι αλλο θα ακουσουμε. εχουμε φτασει στο σημειο να βγαζουμε χολη για μια φοιτητικη προσφορα

 

Αν είσαι φοιτητής δεν έχεις κανένα λόγο να αγχώνεσαι αν τελικώς προκύψει κάτι που αναφέρθηκε νωρίτερα και δεν θα βγει καμμια χολη :)

 

παρανομία δεν είναι, αλλά παρατυπία είναι.. είναι προφανές πως η wind εκμεταλλεύτηκε τα φοιτητικά της πακέτα ώστε να μαζέψει πελάτες δίνοντας τα στο ευρύ κοινό.. παρόλα αυτά επειδή πολλοί φοβούνται εδώ μέσα, δεν χρειάζεται.. δεν θα έρθει κανείς να σας ζητήσει τα ρέστα επειδή πήρατε φοιτητικό χωρίς να είστε φοιτητές.. στο κάτω κάτω αρμοδιότητα κ ευθύνη των υπαλλήλων της wind είναι να σας ζητήσει το πάσο.. εφόσον δεν το έκαναν αν κάποια στιγμή υπάρξει πρόβλημα, η wind θα το έχει!

 

Μια χαρα τα γράφεις! Και αρκετα σωστα!

"Δεν με πειράζει να πηγαίνω για δουλειά αλλά αυτή η 8ωρη αναμονή για να γυρίσω σπίτι με σκοτώνει!!!!!!!"

Link to comment
Share on other sites

Αρα σύμφωνα με τα λεγόμενα της φίλης σου, αυτή τη στιγμή πρέπει πλέον να είναι η μοναδική εργαζόμενη στην wind, καθότι οοοολες οι άλλες πρέπει να έχουν απολυθεί. :lol:

Κάποια δικιά σου εμπειρία έχεις με τους κορίτσια που τώρα είναι άνεργα?

 

νομίζω πως χάνουμε την ουσία κ δεν είχα καμία πρόθεση να δημιουργήσω εντάσεις κ να δέχομαι ειρωνίες κ πως λέω λόγια του αέρα.. τα συγκεκριμένα πακέτα βγήκαν από όλες τις εταιρίες κ προορίζονταν για τους φοιτητές.. σωστά; μόνο η wind έδωσε το "φοιτητικό" πακέτο σε όλους, σαφώς κ με νόμιμο τρόπο απλά μην καταχωρώντας φωτοτυπία του πάσου στα αρχεία της.. άρα μην μου λέτε πως αυτό δεν είναι παράτυπο.. είναι μαλαγανιά της wind για να κερδίσει πελάτες!

Cats are like Music:

It's foolish to try to explain their worth

to those who don't appreciate them :kitty:

Link to comment
Share on other sites

Τι λέτε τώρα. Για τι δικαιώματα μιλάμε? Ιδιωτική εταιρία είναι και δίνει ότι προσφορά θέλει με ότι όνομα θέλει.

Ασφάλιση στο ΙΚΑ είναι η επίδομα πολύτεκνου.??

Υπάρχει υπάρχει κάποιος νόμος για τα φοιτητικά πακέτα?

Προς τι όλη αυτή θεωρία περί νομιμότητας?

Αυτοί που έχουν πάρει την προσφορά, θα το έχουν εφορου ζωής η μέχρι να βγει πιο συμφερον πακέτο.

Αυτοί που έχουν πάρει με πάσο, θα πρέπει να κάνουν ανανέωση φυσικά.

Οι ζηλιαρηδες που δεν το πήραν, να μην κάνουν το κόπο να "καρφωσουν" στην wind την "παρανομία" γιατί η προσφορά αυτή βγήκε για διαφημιστικούς λόγους, από την ίδια την εταιρία σε περιορισμένο αριθμό.

Επομένως, όπως όλες οι προσφορές της wind, δεν έχουν ημερομηνία λήξης.

Για τις μεταβιβασεις.... θα γίνουν σύντομα και μην ανησυχείτε.

 

Σαφώς και αν δεν αλλάξει κάτι να το έχουν επ αόριστον!

Νομοθεσία ίσως όχι αλλα προνόμια για να δικαιούται κάποιος ένα τέτοιο πακέτο ναι!

 

Ζηλιαρηδες... (χα χα) είχα να ακούσω τέτοια λέξη απο το δημοτικό! :)

 

Όπως και να εχει αφου η Wind δεν είχε γνώση για αυτη την ενέργεια σίγουρα αυτός που ξεκίνησε αυτη την ενέργεια εχει κάνει παρατυπία!

 

 

Anyway, είμαι και εγω κάτοχος απλα ως δεύτερο το έχω μέχρι να δω τι θα προκύψει... ;)

 

----- προσθήκη μηνύματος 6 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

νομίζω πως χάνουμε την ουσία κ δεν είχα καμία πρόθεση να δημιουργήσω εντάσεις κ να δέχομαι ειρωνίες κ πως λέω λόγια του αέρα.. τα συγκεκριμένα πακέτα βγήκαν από όλες τις εταιρίες κ προορίζονταν για τους φοιτητές.. σωστά; μόνο η wind έδωσε το "φοιτητικό" πακέτο σε όλους, σαφώς κ με νόμιμο τρόπο απλά μην καταχωρώντας φωτοτυπία του πάσου στα αρχεία της.. άρα μην μου λέτε πως αυτό δεν είναι παράτυπο.. είναι μαλαγανιά της wind για να κερδίσει πελάτες!

 

 

Ξέρεις τι...όχι ακριβώς η Wind γιατι κάποια στιγμή στις αρχές της προώθησης απο πριν το νέο έτος είχε καλέσει στο 1260 ενας φίλος και είχε ρωτήσει πως γίνεται να λάβει κάτι τέτοιο και του απάντησαν πως δεν γνωρίζουν καθόλου γι αυτη τη ενέργεια...

 

Άρα απο κάπου αλλου εχει ξεκινήσει αυτη η προώθηση σωστά όπως διατυπώσεις με παρατυπία και φυσικά νόμιμα. :)

"Δεν με πειράζει να πηγαίνω για δουλειά αλλά αυτή η 8ωρη αναμονή για να γυρίσω σπίτι με σκοτώνει!!!!!!!"

Link to comment
Share on other sites

Όπως και να εχει αφου η Wind δεν είχε γνώση για αυτη την ενέργεια σίγουρα αυτός που ξεκίνησε αυτη την ενέργεια εχει κάνει παρατυπία!

Μα τι λέτε? Η wind έδωσε συγκεκριμένο αριθμό πακέτων σε όσα καταστήματα θέλησαν να συμμετέχουν στην προώθηση.

Αυτή είναι η τελική αποδέκτης όλων των μεταβιβασεις.

Έγινε η ταυτοποίηση σε κάθε κατάστημα με προεκτυπωμένες φόρμες ώστε να γίνει εύκολα στον δρόμο η τελική ενεργοποίηση, ώστε ο πελάτης να μην περιμένει.

Δεν γίνονται αυτά στα κρυφά. Μέχρι και ρούχα είχαν δώσει και οι προϊστάμενοι της wind ήταν παρόντες στον δρόμο, παντού. Έχω μιλήσει μαζί τους.

Βασικά αυτά τα λίγα πακέτα που δόθηκαν, είναι κυρίως πραγματική έρευνα αγοράς, για να διαπιστωθεί η υποδοχή του προϊόντος.

Ανάλογα με την χρήση, θα διαμορφωθεί και η πορεία της εταιρείας, στην διάθεση διαφόρων πακέτων.

Όσοι πήρανε, στάθηκαν τυχεροί.

Link to comment
Share on other sites

 

 

Το λάθος δεν μπορω να διακρίνω;

 

Αντικειμενικά θεωρείς σωστό για κάποιον που ΔΕΝ το δικαιούται επίσημα να μπορεί να το εχει;

Απ την άλλη δεν ανάγκασαν κανέναν να το πάρει... ;)

Και τέλος ίσως πέτυχαν κάποιο σκοπό που είχαν στο ενεργοποιηθούν κάποια νούμερα που ήθελαν...!

 

Anyway εύχομαι στους κατόχους να παραμείνουν επ αόριστον μαζι με τα προνόμια

:)

 

Σωστός σε όλα που λες.

Από την άλλη μεριά βέβαια μου προσέφεραν ένα πακέτο (φυσικα δεν τους έβαλα το μαχαίρι στο λαιμό) που αν ΔΕΝ το δικαιούμουν αυτοί παρανόμησαν και όχι εγώ.

Αν αυτοί έπιασαν κάποιον οικονομικό στόχο που είχαν βάλει, αυτό έγινε με παράνομο και αθέμιτο τρόπο άρα εγώ γιατί θα πρέπει να υποστώ τις όποιες συνέπειες?

 

Παρακαλώ να κάνετε σωστή χρήση της γλώσσας , παράνομο είναι κάτι πέραν των ορίων του νόμου που το ορίζει.

Δεν υπάρχει νόμος που να λέει πως θα ονομάζει η κάθε εταιρεία την προσφορά της, θα μπορούσε να την ονόμαζε καλοκαιρινή, θα ήταν παρανομία να την προσφέρει τον Σεπτέμβριο;

 

----- προσθήκη μηνύματος 9 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Εγώ ρώτησα στο τμήμα εξυπηρέτησης της wind για το φοιτητικό, τώρα για το promotion, δεν ξέρω να σου πω. Όποιος θέλει ας δοκιμάσει στο 1260 (0,24 λεπτά η κλήση από καρτοκινητό, 0,25 λεπτά από συμβόλαιο) να μιλήσει με κάποιον εκπρόσωπο, να κάνουμε και μια διασταύρωση! :)

 

Αν διαβάσεις μερικές χιλιάδες σελίδες σε αυτό το θέμα θα δεις ότι το 1260 πολύ σπάνια θα πετύχει να σου πει κάτι σωστό.

Link to comment
Share on other sites

 

Παρακαλώ να κάνετε σωστή χρήση της γλώσσας , παράνομο είναι κάτι πέραν των ορίων του νόμου που το ορίζει.

Δεν υπάρχει νόμος που να λέει πως θα ονομάζει η κάθε εταιρεία την προσφορά της, θα μπορούσε να την ονόμαζε καλοκαιρινή, θα ήταν παρανομία να την προσφέρει τον Σεπτέμβριο;

 

Χωρις παρεξηγηση, να διαβάζεις και εσυ σωστά την Ελληνική γλώσα. Εγώ αναφερόμουν στο post του συμφορουμίτη που έγραψε ότι μετά από επικοινωνία με την Wind του είπαν ότι το πακέτο θα ισχύει για έναν χρόνο. Αν λοιπόν μας πωλούν κάτι και μετά αλλάζουν τους όρους αυτό πως θα το ονομάσουμε? Γράφει κάπου επάνω στο πακέτο ενεργοποιήσης ότι λήγει σε έναν χρόνο? Οτι θα ισχύει για πάντα? Οχι, άρα τι ισχύει? Ο γενικός κανόνας των ιδιωτικών συμφωνητικών. Για οποιαδήποτε αλλαγή στούς όρους σύμβασης πρέπει να συναινούν και τα δύο μέρη. Αρα όταν κάποιος τροποποιεί μια συμφωνία μονομερώς, παρανομεί. Τωρα αν θελουν να το ονομάζουν φοιτητικό ή όπως αλλιώς , και αν θα ζητούν φοιτητικό πάσο η όχι, αυτό είναι καθαρά δικό τους θέμα (με την επιφύλαξη όμως ότι νόμος ορίζει ποιός είναι φοιτητής ) . Βέβαια ένα θέμα είναι και ο αθέμιτος ανταγωνισμός που χρησιμοποιεί η Wind έναντι των άλλων φοιτητικών πακέτων (αυτό και αν είναι πέραν των ορίων που ο νόμος ορίζει).

Συγνώμη για την νομική αράδα, απλά εξηγώ αυτά που έγραψα.

Edited by sigmamee
Link to comment
Share on other sites

Μα τι λέτε? Η wind έδωσε συγκεκριμένο αριθμό πακέτων σε όσα καταστήματα θέλησαν να συμμετέχουν στην προώθηση.

Αυτή είναι η τελική αποδέκτης όλων των μεταβιβασεις.

Έγινε η ταυτοποίηση σε κάθε κατάστημα με προεκτυπωμένες φόρμες ώστε να γίνει εύκολα στον δρόμο η τελική ενεργοποίηση, ώστε ο πελάτης να μην περιμένει.

Δεν γίνονται αυτά στα κρυφά. Μέχρι και ρούχα είχαν δώσει και οι προϊστάμενοι της wind ήταν παρόντες στον δρόμο, παντού. Έχω μιλήσει μαζί τους.

Βασικά αυτά τα λίγα πακέτα που δόθηκαν, είναι κυρίως πραγματική έρευνα αγοράς, για να διαπιστωθεί η υποδοχή του προϊόντος.

Ανάλογα με την χρήση, θα διαμορφωθεί και η πορεία της εταιρείας, στην διάθεση διαφόρων πακέτων.

Όσοι πήρανε, στάθηκαν τυχεροί.

 

 

 

Παρακαλώ να κάνετε σωστή χρήση της γλώσσας , παράνομο είναι κάτι πέραν των ορίων του νόμου που το ορίζει.

Δεν υπάρχει νόμος που να λέει πως θα ονομάζει η κάθε εταιρεία την προσφορά της, θα μπορούσε να την ονόμαζε καλοκαιρινή, θα ήταν παρανομία να την προσφέρει τον Σεπτέμβριο;

 

----- προσθήκη μηνύματος 9 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

 

Αν διαβάσεις μερικές χιλιάδες σελίδες σε αυτό το θέμα θα δεις ότι το 1260 πολύ σπάνια θα πετύχει να σου πει κάτι σωστό.

 

 

 

Παρακαλώ να κάνετε σωστή χρήση της γλώσσας , παράνομο είναι κάτι πέραν των ορίων του νόμου που το ορίζει.

Δεν υπάρχει νόμος που να λέει πως θα ονομάζει η κάθε εταιρεία την προσφορά της, θα μπορούσε να την ονόμαζε καλοκαιρινή, θα ήταν παρανομία να την προσφέρει τον Σεπτέμβριο;

 

Χωρις παρεξηγηση, να διαβάζεις και εσυ σωστά την Ελληνική γλώσα. Εγώ αναφερόμουν στο post του συμφορουμίτη που έγραψε ότι μετά από επικοινωνία με την Wind του είπαν ότι το πακέτο θα ισχύει για έναν χρόνο. Αν λοιπόν μας πωλούν κάτι και μετά αλλάζουν τους όρους αυτό πως θα το ονομάσουμε? Γράφει κάπου επάνω στο πακέτο ενεργοποιήσης ότι λήγει σε έναν χρόνο? Οτι θα ισχύει για πάντα? Οχι, άρα τι ισχύει? Ο γενικός κανόνας των ιδιωτικών συμφωνητικών. Για οποιαδήποτε αλλαγή στούς όρους σύμβασης πρέπει να συναινούν και τα δύο μέρη. Αρα όταν κάποιος τροποποιεί μια συμφωνία μονομερώς, παρανομεί. Τωρα αν θελουν να το ονομάζουν φοιτητικό ή όπως αλλιώς , και αν θα ζητούν φοιτητικό πάσο η όχι, αυτό είναι καθαρά δικό τους θέμα (με την επιφύλαξη όμως ότι νόμος ορίζει ποιός είναι φοιτητής ) . Βέβαια ένα θέμα είναι και ο αθέμιτος ανταγωνισμός που χρησιμοποιεί η Wind έναντι των άλλων φοιτητικών πακέτων (αυτό και αν είναι πέραν των ορίων που ο νόμος ορίζει).

Συγνώμη για την νομική αράδα, απλά εξηγώ αυτά που έγραψα.

 

 

Το αν κάποιος φοράει ένα μπλουζάκι δε σημαίνει πως είναι και υπάλληλος της Χ εταιρείας...

 

Τώρα όσον αφορά το επιμέρους θέμα - απορία: σίγουρα το σωστό είναι να παραμείνει αυτη η προωθητική ενέργεια σε όσους το απέκτησαν είτε ήταν είτε όχι φοιτητές απο τη στιγμή που χωρίς πάσο μοίραζαν τα πακέτα αυτα.

 

Αυτο όμως που θα ήθελα να τονίσω και απο γνωστό μου που εργάζεται σε υποκατάστημα της Wind στη Β. Ελλάδα αλλα και σε κατάστημα Public στην Επαρχία είναι πως γι αυτη την ενέργεια όπως το ίδιο ισχυρίζονται και οι υπάλληλοι στο 1260 είναι πως δεν γνωρίζουν κάτι!

 

Το αν κάποια στιγμή παύση η λειτουργία τους αυτο θα είναι ένα άλλο κομμάτι...

 

Καλημέρα σας :)

"Δεν με πειράζει να πηγαίνω για δουλειά αλλά αυτή η 8ωρη αναμονή για να γυρίσω σπίτι με σκοτώνει!!!!!!!"

Link to comment
Share on other sites

σε κατάστημα Public στην Επαρχία είναι πως γι αυτη την ενέργεια όπως το ίδιο ισχυρίζονται και οι υπάλληλοι στο 1260 είναι πως δεν γνωρίζουν κάτι!

Επιμένεις και δεν καταλαβαίνω γιατί? ??

Από το public του συντάγματος πήρα τα 2 πρώτα μου "φοιτητικά".

Μάλλον ο φίλος σου δεν δουλεύει πουθενά και σας δουλεύει όλους για να τον κερνατε καφεδάκι. :D

Προτείνω να μην ξανασχοληθουμε με την νομιμότητα της προώθησης και αν το ήξεραν η όχι.

Αν δεν έχεις άστο. Αν έχεις πακέτο, χρησιμοποιησέ το για να γλυτώσεις λεφτά.

Τέλος από μένα... πιο πολλά στο κανάλι.

Link to comment
Share on other sites

Επιμένεις και δεν καταλαβαίνω γιατί? ??

Από το public του συντάγματος πήρα τα 2 πρώτα μου "φοιτητικά".

Μάλλον ο φίλος σου δεν δουλεύει πουθενά και σας δουλεύει όλους για να τον κερνατε καφεδάκι. :D

Προτείνω να μην ξανασχοληθουμε με την νομιμότητα της προώθησης και αν το ήξεραν η όχι.

Αν δεν έχεις άστο. Αν έχεις πακέτο, χρησιμοποιησέ το για να γλυτώσεις λεφτά.

Τέλος από μένα... πιο πολλά στο κανάλι.

 

 

Επιμένω γιατι ξέρω τι λέω και δεν αερολογώ!

 

Τώρα αν εσυ πηγές σε κατάστημα Public χωρίς πάσο και πήρες φοιτητικά μπράβο σου!

Πες μας ακριβώς σε ποιο να στειλω κανέναν δικό μου ενδιαφερόμενο!

 

Το ξανά έγραψα, έχω επωφεληθεί αυτο το πακέτο και το έχω ως δεύτερο! ;)

"Δεν με πειράζει να πηγαίνω για δουλειά αλλά αυτή η 8ωρη αναμονή για να γυρίσω σπίτι με σκοτώνει!!!!!!!"

Link to comment
Share on other sites

Τώρα αν εσυ πηγές σε κατάστημα Public χωρίς πάσο και πήρες φοιτητικά μπράβο σου!

Πες μας ακριβώς σε ποιο να στειλω κανέναν δικό μου ενδιαφερόμενο!

Τώρα εδειξες αν διαβάζεις αυτά που γράφουμε η λέμε για να λέμε.

Έγραψα public συντάγματος.

Πόσο πιο συγκεκριμένα να το πω. Δεν υπάρχει άλλο στην πλατεία.

Σήμερα είναι η τελευταία μέρα.

Αν δεν έχουν τελειώσει βέβαια.

Link to comment
Share on other sites

Τώρα εδειξες αν διαβάζεις αυτά που γράφουμε η λέμε για να λέμε.

Έγραψα public συντάγματος.

Πόσο πιο συγκεκριμένα να το πω. Δεν υπάρχει άλλο στην πλατεία.

Σήμερα είναι η τελευταία μέρα.

Αν δεν έχουν τελειώσει βέβαια.

 

Ξέρω τι διαβάζω απλά δεν είμαι απο Αθήνα και γι αυτο το λόγο ήθελα μια πληροφόρηση παραπάνω για να μην μεταφέρω αερολογίες και πάνε άσκοπα!

Θα ενημερώσω και αν "πάρουν" φοιτητικό χωρίς πάσο θα το αναφέρω για να υπάρξει πλήρης ενημέρωση :)

 

Θενξ

"Δεν με πειράζει να πηγαίνω για δουλειά αλλά αυτή η 8ωρη αναμονή για να γυρίσω σπίτι με σκοτώνει!!!!!!!"

Link to comment
Share on other sites

Όταν δεν απαντάς στο τηλέφωνό σου

Πληκτρολόγησε

**61* Αρ. Τηλεφώνου#

αυτο πληκτρολογουμε για προωθηση κλησεων οταν δεν απανταμε?

κανει εκτροπη αμεσως η χτυπαει πρωτα και μετα κανει εκτροπη?

το βρηκα στην Q βεβαια δεν ξερω εαν ειναι το ιδιο για f2g

Edited by akalos
Link to comment
Share on other sites

Όταν δεν απαντάς στο τηλέφωνό σου

Πληκτρολόγησε

**61* Αρ. Τηλεφώνου#

αυτο πληκτρολογουμε για προωθηση κλησεων οταν δεν απανταμε?

κανει εκτροπη αμεσως η χτυπαει πρωτα και μετα κανει εκτροπη?

το βρηκα στην Q βεβαια δεν ξερω εαν ειναι το ιδιο για f2g

 

Ισχύει για όλα τα κινητά και χτυπάει 5-7 φορές, ανάλογα με το φορτίο του δικτύου και μετά γίνεται εκτροπή.

 

[/color]

Ξέρω τι διαβάζω απλά δεν είμαι απο Αθήνα και γι αυτο το λόγο ήθελα μια πληροφόρηση παραπάνω για να μην μεταφέρω αερολογίες και πάνε άσκοπα!

Θα ενημερώσω και αν "πάρουν" φοιτητικό χωρίς πάσο θα το αναφέρω για να υπάρξει πλήρης ενημέρωση :)

 

Θενξ

 

Δλδ εδώ όλοι εμείς λέμε ανακρίβειες?

Τι ενημέρωση να μας κάνεις? Διάβασε μερικές σελίδες πιο πίσω να ενημερωθείς. Εμείς τα ξέρουμε από περισυ:D

Αν δεν είσαι από Αθήνα να στείλουμε στα φιλαράκια σου.

Edited by pavlitakis1
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...