Jump to content

Φοιτητικό/Πακέτο «ειδικής προσφοράς» F2G (1500' + 1500 MB)


alexandr0s
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Καλό αυτό νομίζω....αν το χρειαζεται καποιος βεβαια.

 

Αυτη τη στιγμή εχω 7,-€ στο λογαριασμο μου και ενεργό πακέτο μόλις μιας εβδομαδας, δεν εχω λόγο να το πάρω. Αφού καλυμμένος ειμαι με τα 5,-€ του φοιτητικού..

It's nice to be important, but it's more important to be nice...
Link to comment
Share on other sites

MONO ΓIA ΣENA: ΔΩPO 300Λ ΠPOΣ OΛA TA KINHTA/ ΣTAΘEPA ΣTHN EΛΛAΔA & 1GB ME ΔIAPKEIA 15MEPEΣ, EAN H EΠOMENH ANANEΩΣH EINAI 10€ & ΓINEI ΣTIΣ EΠOMENEΣ 2 MEPEΣ.

Πρώτη φορά μου δίνουν δώρο σε φοιτητικό.

 

Δεν νομίζω ότι στέλνουν τα μηνύματα αυτά σε συγκεκριμένους αριθμούς. δηλαδή με διάκριση πακέτων.

Στο δίκαρτο έχω φοιτητικό και απλό αριθμό f2g και έχω πάρει τα ίδια μηνύματα προσφορών και στους δύο.

Σε όλο το διάστημα που χρησιμοποιώ το δίκαρτο, μόνο μια φορά έδεσε να πάρω την προσφορά στο απλό και μάλιστα αυτή με τα 300' + 20sms στα 3 ευρώ για 1 μήνα.

Link to comment
Share on other sites

Παιδια δυο ερωτησεις.

1.Εχουν σταματησει να μοιραζουν σε καφε-μετρό;

2.Βλεπω πολλες αγγελιες πωλησης.Το πακετο μεταβιβαζεται;

Link to comment
Share on other sites

Συνεχίζονται τα τηλεφωνήματα είτε με απόκρυψη είτε από αριθμούς του εξωτερικού. Μπορούμε να κάνουμε κάτι με τη WIND? Μου κάνει τρομερή εντύπωση μιας και τον αριθμό εκτός από δύο άτομα δεν τον ξέρει κανείς άλλος κι όσο είμαι με CM μπορώ και μπλοκάρω τους αριθμούς αυτούς, αλλά σε dumbphone που είναι στο 80% της χρήσης η κάρτα, οι αποκρύψεις και οι αριθμοί του εξωτερικού καλούν συνέχεια.

spacer.png& άλλα που δεν φαίνονται =(

myName: Γιαννης

Link to comment
Share on other sites

MONO ΓIA ΣENA: ΔΩPO 300Λ ΠPOΣ OΛA TA KINHTA/ ΣTAΘEPA ΣTHN EΛΛAΔA & 1GB ME ΔIAPKEIA 15MEPEΣ, EAN H EΠOMENH ANANEΩΣH EINAI 10€ & ΓINEI ΣTIΣ EΠOMENEΣ 2 MEPEΣ.

Πρώτη φορά μου δίνουν δώρο σε φοιτητικό.

 

Και σε χαλάει; :p:lol:

Link to comment
Share on other sites

Και σε χαλάει; :p:lol:

Όχι φυσικά, αν και θα μου άρεσε να ήταν για ένα μήνα όχι μισό, τι να κάνουμε δεν τα έχουμε όλα στη ζωή.

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά έχουμε κανένα νεότερο για την αλλαγή sim και το αν χάνεται το φοιτητικό; Θα χρειαστεί να αλλάξω σε nano για την νέα συσκευή, το έκανε κανένας επιτυχημένα τελικά;

 

Επισης, υπάρχει τρόπος να δούμε κάπου τα στοιχεία του κατόχου του αριθμού μας χωρίς να πάμε σε κατάστημα;Γιατί κάτι μου λέει οτι ουτε στο δικό μου θα έχει γίνει ακόμα η μεταβίβαση απο το promotion και θα μπλέξω.

Link to comment
Share on other sites

Πρόσφατα είχα αντίστοιχο θέμα. Πήρα στο 1260 και μετά από λίγη αναμονή βρήκαν τα στοιχεία μου. Έτσι όταν πήγα σε κατάστημα Wind μου την άλλαξαν την κάρτα εύκολα. Εννοείται με 5 ευρώ.
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά έχουμε κανένα νεότερο για την αλλαγή sim και το αν χάνεται το φοιτητικό; Θα χρειαστεί να αλλάξω σε nano για την νέα συσκευή, το έκανε κανένας επιτυχημένα τελικά;

 

Επισης, υπάρχει τρόπος να δούμε κάπου τα στοιχεία του κατόχου του αριθμού μας χωρίς να πάμε σε κατάστημα;Γιατί κάτι μου λέει οτι ουτε στο δικό μου θα έχει γίνει ακόμα η μεταβίβαση απο το promotion και θα μπλέξω.

 

Η προσφορά δεν σχετίζεται με τον κάρτα, αλλά με τον αριθμό. Οπότε δεν χάνεται σε περίπτωση αλλαγής κάρτας.

Πήρα κι εγώ nano (με 5€) και δεν άλλαξε τίποτα.

Nokia 5110, Nokia 8210, Nokia 7250, E-Ten Glofiish X500, Samsung SGH-ZV60, Acer Neotouch F1, Samsung Galaxy Nexus, Samsung Duos 1182, LG Nexus 5, Microsoft Lumia 640 DS, Doogee X5 Pro, Honor 5X, OnePlus 5, Honor 20 Lite, Samsung S21+
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά έχουμε κανένα νεότερο για την αλλαγή sim και το αν χάνεται το φοιτητικό; Θα χρειαστεί να αλλάξω σε nano για την νέα συσκευή, το έκανε κανένας επιτυχημένα τελικά;

 

Επισης, υπάρχει τρόπος να δούμε κάπου τα στοιχεία του κατόχου του αριθμού μας χωρίς να πάμε σε κατάστημα;Γιατί κάτι μου λέει οτι ουτε στο δικό μου θα έχει γίνει ακόμα η μεταβίβαση απο το promotion και θα μπλέξω.

 

όταν είχα πάρει το δικό μου φοιτητικό απλά πήγα κ ρώτησα αν έγινε η μεταβίβαση στο όνομά μου.. ρώτησαν τα στοιχεία μου κ όλα οκ.. βέβαια πήγα στην wind της γειτονιάς μου που είναι 2 βήματα από το σπίτι μου κ όσο να πεις με γνωρίζουν.. είχα από παλιά wind.. και αλλαγή σε micro sim έκανα μια χαρά.. δεν έχασα την προσφορά

Cats are like Music:

It's foolish to try to explain their worth

to those who don't appreciate them :kitty:

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά έχουμε κανένα νεότερο για την αλλαγή sim και το αν χάνεται το φοιτητικό; Θα χρειαστεί να αλλάξω σε nano για την νέα συσκευή, το έκανε κανένας επιτυχημένα τελικά;

 

Επισης, υπάρχει τρόπος να δούμε κάπου τα στοιχεία του κατόχου του αριθμού μας χωρίς να πάμε σε κατάστημα;Γιατί κάτι μου λέει οτι ουτε στο δικό μου θα έχει γίνει ακόμα η μεταβίβαση απο το promotion και θα μπλέξω.

εγω στην wind την εκοψα χωρις χρεωση
Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ όλους για τις απαντήσεις, ήταν κατατοπιστικές.Η κάρτα είναι ήδη κομμένη σε micro οπότε τώρα που θα χρειαστώ nano είπα να την αλλάξω κιόλας.
Link to comment
Share on other sites

έκανα αλλαγη σε multisim (κανονικά-micro-nano) με την ταυτότητα μου και η προσφορα έμεινε κανονικά. Το έκανα πριν 15 μέρες περίπου.
Link to comment
Share on other sites

έκανα αλλαγη σε multisim (κανονικά-micro-nano) με την ταυτότητα μου και η προσφορα έμεινε κανονικά. Το έκανα πριν 15 μέρες περίπου.

 

με τι κοστος αν επιτρεπεται?

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

έκανα αλλαγη σε multisim (κανονικά-micro-nano) με την ταυτότητα μου και η προσφορα έμεινε κανονικά. Το έκανα πριν 15 μέρες περίπου.

 

τι είναι η multisim?

Link to comment
Share on other sites

Μεταβίβαση σε άλλο όνομα γίνεται χωρίς να χαθεί η προσφορά;

(σχεδόν) πάντα φιλικά, Αλέξης

Apple iPhone 12 Pro 256GB Gold + Apple iPhone 7 Plus 128GB Gold + Xiaomi Redmi 4X Dual sim Black + Apple Watch Series 3

Link to comment
Share on other sites

τι είναι η multisim?

Ειναι sim που μπορεις να την κοψεις εσυ σε micro και nano ή να την ξανακανεις απο nano σε micro και κανονικη

Link to comment
Share on other sites

Μεγάλο Πρόβλημα.Παρακαλώ δώστε τα φώτα σας όσοι αντιμετωπίσατε/ζετε κάτι παρόμοιο.

 

Γράφτηκα στο πακέτο πέρισυ τον Ιανουάριο πριν τις 20 του μήνα.

Κανονικά έστελνα 1000 στο 1264 και έπαιρνα κανονικά τα 1000+1000. Μερικές φορές έκανε "νερά" γιατί δεν μου έστελνε ΣΜΣ οτι πήρα το πακέτο. Αλλά μου έστελνε αυτό :

" ΤΟ ΠΑΚΕΤΟ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΔΙΑΘΕΣΙΜΟ ΠΡΟΣ ΕΝΕΡΓΟΠΟΙΗΣΗ. ΑΦΟΡΑ ΜΟΝΟ ΚΑΤΟΧΟΥΣ ΦΟΙΤΗΤΙΚΟΥ ΠΑΚΕΤΟΥ ΣΥΝΔΕΣΗΣ F2G. "

Με τη δεύτερη προσπάθεια όμως πάντα το πακέτο ενεργοποιούταν.

Δεν ανησυχούσα γιατί έιχα διαβάσει οτι γινόταν σε πολλούς αυτή η ιστορία.

 

Μέχρι που χτες ήρθε η ώρα να ενεργοποιήσω πάλι το πακέτο ,όμως έχω στείλει πάνω από 20 φορές SMS ενεργοποίησης χωρίς δυστυχώς κανένα αποτέλεσμα. Πάντα λαμβάνω σαν απάντηση το παραπάνω εκνευριστικό SMS " ΤΟ ΠΑΚΕΤΟ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΔΙΑΘΕΣΙΜΟ ΠΡΟΣ ΕΝΕΡΓΟΠΟΙΗΣΗ. ΑΦΟΡΑ ΜΟΝΟ ΚΑΤΟΧΟΥΣ ΦΟΙΤΗΤΙΚΟΥ ΠΑΚΕΤΟΥ ΣΥΝΔΕΣΗΣ F2G. " :devil:

 

Τη SIM με το πακέτο την είχα πάρει πέρισυ τον Ιανουάριο όπως είπα, από τις κοπέλες στην Ομόνοια, με φωτοτυπία ταυτότητας, όχι πάσο,δεν έχω άλλωστε.

 

Τι μπορεί να συμβαίνει ; Πάιζει μήπως κάποιο ρόλο οτι πέρασε 1 χρόνος ; Αλλά αυτό πάλι δεν νομίζω να λέει κάτι, κι εν τω μεταξυ με αυτή τη "λογική" ο χρόνος κανονικά έκλεισε τον φετινό Ιανουάριο, ενώ τώρα μιλάμε για Φεβρουάριο, αν υπήρχε κάποιο κώλυμα θα εμφανιζόταν από τον προηγούμενο μήνα .

 

Μήπως από την άλλη η εταιρεία που έβαζε τις κοπελίτσες στην ομόνοια δεν πέρασε την κάρτα στο όνομά μου. Και πες πως δεν το έκανε, τώρα τι γίνεται; Γιατί να πάω σε κατάστημα να παραπονεθώ ούτε λόγος καθώς "τυπικά" δεν το "δικαιούμουνα" ως μη κάτοχος φοιτητικου πάσο.

Αν χάσω το πακέτο είναι θεματάκι,γιατί όλον αυτό το χρόνο σε νέες επαφές μου και σε εταιρείες και οργανισμούς δηλώνω το νούμερο του πακετακίου και δυστυχώς δεν έχω κινητό με 3 SIM για να κρατήσω το νούμερο απλά να με καλούν . Εχω βέβαια στην άλλη SIM τo "παλιό-καλό" F2G2 με τα 300' ,αλλά όταν έχεις γλυκαθεί με τα 1000' λεπτά είναι ανώμαλη η προσγείωση ρε γμτ.

 

Τι μπορεί να φταίει ???

Link to comment
Share on other sites

Μεγάλο Πρόβλημα.Παρακαλώ δώστε τα φώτα σας όσοι αντιμετωπίσατε/ζετε κάτι παρόμοιο.

 

 

 

Γράφτηκα στο πακέτο πέρισυ τον Ιανουάριο πριν τις 20 του μήνα.

 

Κανονικά έστελνα 1000 στο 1264 και έπαιρνα κανονικά τα 1000+1000. Μερικές φορές έκανε "νερά" γιατί δεν μου έστελνε ΣΜΣ οτι πήρα το πακέτο. Αλλά μου έστελνε αυτό :

 

" ΤΟ ΠΑΚΕΤΟ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΔΙΑΘΕΣΙΜΟ ΠΡΟΣ ΕΝΕΡΓΟΠΟΙΗΣΗ. ΑΦΟΡΑ ΜΟΝΟ ΚΑΤΟΧΟΥΣ ΦΟΙΤΗΤΙΚΟΥ ΠΑΚΕΤΟΥ ΣΥΝΔΕΣΗΣ F2G. "

 

Με τη δεύτερη προσπάθεια όμως πάντα το πακέτο ενεργοποιούταν.

 

Δεν ανησυχούσα γιατί έιχα διαβάσει οτι γινόταν σε πολλούς αυτή η ιστορία.

 

 

 

Μέχρι που χτες ήρθε η ώρα να ενεργοποιήσω πάλι το πακέτο ,όμως έχω στείλει πάνω από 20 φορές SMS ενεργοποίησης χωρίς δυστυχώς κανένα αποτέλεσμα. Πάντα λαμβάνω σαν απάντηση το παραπάνω εκνευριστικό SMS " ΤΟ ΠΑΚΕΤΟ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΔΙΑΘΕΣΙΜΟ ΠΡΟΣ ΕΝΕΡΓΟΠΟΙΗΣΗ. ΑΦΟΡΑ ΜΟΝΟ ΚΑΤΟΧΟΥΣ ΦΟΙΤΗΤΙΚΟΥ ΠΑΚΕΤΟΥ ΣΥΝΔΕΣΗΣ F2G. " :devil:

 

 

 

Τη SIM με το πακέτο την είχα πάρει πέρισυ τον Ιανουάριο όπως είπα, από τις κοπέλες στην Ομόνοια, με φωτοτυπία ταυτότητας, όχι πάσο,δεν έχω άλλωστε.

 

 

 

Τι μπορεί να συμβαίνει ; Πάιζει μήπως κάποιο ρόλο οτι πέρασε 1 χρόνος ; Αλλά αυτό πάλι δεν νομίζω να λέει κάτι, κι εν τω μεταξυ με αυτή τη "λογική" ο χρόνος κανονικά έκλεισε τον φετινό Ιανουάριο, ενώ τώρα μιλάμε για Φεβρουάριο, αν υπήρχε κάποιο κώλυμα θα εμφανιζόταν από τον προηγούμενο μήνα .

 

 

 

Μήπως από την άλλη η εταιρεία που έβαζε τις κοπελίτσες στην ομόνοια δεν πέρασε την κάρτα στο όνομά μου. Και πες πως δεν το έκανε, τώρα τι γίνεται; Γιατί να πάω σε κατάστημα να παραπονεθώ ούτε λόγος καθώς "τυπικά" δεν το "δικαιούμουνα" ως μη κάτοχος φοιτητικου πάσο.

 

Αν χάσω το πακέτο είναι θεματάκι,γιατί όλον αυτό το χρόνο σε νέες επαφές μου και σε εταιρείες και οργανισμούς δηλώνω το νούμερο του πακετακίου και δυστυχώς δεν έχω κινητό με 3 SIM για να κρατήσω το νούμερο απλά να με καλούν . Εχω βέβαια στην άλλη SIM τo "παλιό-καλό" F2G2 με τα 300' ,αλλά όταν έχεις γλυκαθεί με τα 1000' λεπτά είναι ανώμαλη η προσγείωση ρε γμτ.

 

 

 

Τι μπορεί να φταίει ???

 

 

Μη μας λες τετοια... Ελπιζω να μην εκανε καμια πατατα η wind.

Εγω ειμαι εξωτερικο και γυριζω Παρασκευη και εγω πλεον το εχω σαν βασικο νουμερο. Ελπιζω μην γινει καμια βλακεια και μου κανει νερα και εμενα...

 

Και εγω περσι τον Ιανουαριο το πηρα.

Τα πιο μεγάλα ονειρα τα κάνεις οταν όλοι σε ξεχνάνε!!!
Link to comment
Share on other sites

παρτε στο 1269 , ένα έχετε στην προσφορα θα λέει "Θυμήσου ότι απολαμβάνεις την φοιτητική προσφορα που σου προσφέρει....κλπ" αν το λέει όλα ΟΚ...

Για δώστε δείγμα!

Link to comment
Share on other sites

Ενεργοποίηση αρχές Ιανουαρίου 2014, δεν έχει περάσει ακόμη στο όνομα μου, ανανέωσα κανονικά πριν 3 ημέρες. Edited by Nikko_
Nokia 5110, Nokia 8210, Nokia 7250, E-Ten Glofiish X500, Samsung SGH-ZV60, Acer Neotouch F1, Samsung Galaxy Nexus, Samsung Duos 1182, LG Nexus 5, Microsoft Lumia 640 DS, Doogee X5 Pro, Honor 5X, OnePlus 5, Honor 20 Lite, Samsung S21+
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...