Jump to content

Προβλήματα με GPS


gsir
 Κοινοποίηση

Εσύ έχεις θέμα με το gps;  

266 members have voted

  1. 1. Εσύ έχεις θέμα με το gps;

    • Ναι
    • Όχι
    • Δεν χρησιμοποιώ το gps για πλοήγηση
    • Eίχα πρόβλημα που λύθηκε με αντικατάσταση συσκευής


Recommended Posts

τελικά είμαστε πολύ λίγοι για να βγάλουμε με ασφάλεια ποσοστό βλαβών. με το ζόρι 88. άραγε μόνο τόσοι είμαστε οι κάτοχοι του G2;
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 669
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Σημερα πηγαινα με το αμαξι για μια δουλεια Ελληνικο και ειχα βαλει Sygic για πλοηγο.Σε ενα φαναρι χρειαστηκε να κανω αναστροφη και τοτε κολλησε για 2-3 δευτερα το Sygic.Μετα ξεκολλησε και συνεχισε απο εκει που βρισκομουν.Ειναι η 1η φορα που κολλαει αλλα δεν ειμαι σιγουρος αν φταιει το κινητο.Παντως σε S4 και note 2 δεν μου ειχε συμβει.

Αυτο εννοειτε αποσυνδεσεις και κολληματα στο gps;

Samsung S23 Ultra - Samsung Tab S8+

Link to comment
Share on other sites

Σημερα πηγαινα με το αμαξι για μια δουλεια Ελληνικο και ειχα βαλει Sygic για πλοηγο.Σε ενα φαναρι χρειαστηκε να κανω αναστροφη και τοτε κολλησε για 2-3 δευτερα το Sygic.Μετα ξεκολλησε και συνεχισε απο εκει που βρισκομουν.Ειναι η 1η φορα που κολλαει αλλα δεν ειμαι σιγουρος αν φταιει το κινητο.Παντως σε S4 και note 2 δεν μου ειχε συμβει.

Αυτο εννοειτε αποσυνδεσεις και κολληματα στο gps;

 

Όχι, αυτό είναι η καθυστέρηση λόγω της αναστροφής. Και εγώ έκανα σήμερα μια διαδρομή επί τούτου για να το δοκιμάσω (Αγ.Παρασκευή-Χαλάνδρι και πίσω), δεν με έχασε δευτερόλεπτο ούτε έχασε σήμα ποτέ (με Sygic)

Samsung Galaxy S8

LG G4

Asus Transformer T100

Link to comment
Share on other sites

Σημερα πηγαινα με το αμαξι για μια δουλεια Ελληνικο και ειχα βαλει Sygic για πλοηγο.Σε ενα φαναρι χρειαστηκε να κανω αναστροφη και τοτε κολλησε για 2-3 δευτερα το Sygic.Μετα ξεκολλησε και συνεχισε απο εκει που βρισκομουν.Ειναι η 1η φορα που κολλαει αλλα δεν ειμαι σιγουρος αν φταιει το κινητο.Παντως σε S4 και note 2 δεν μου ειχε συμβει.

Αυτο εννοειτε αποσυνδεσεις και κολληματα στο gps;

 

Πάνο με sygic θα σου έλεγε ότι έχασε τους δορυφόρους αν δεν σου το είπε τότε απλά έφαγε λίγο κόλλημα το πρόγραμμα λόγο ανατροφής.

NOKIA 5800,HTC HD2,SAMSUNG GALAXY Ace, Samsung GALAXY NOTE 2,

LG G2 μπράβο στην lg για το δώρο που μου έκανε...:D

Iphone 5c, Iphone 6,Iphone 7 plus,Xiaomi mi 8 lite,Xiaomi redmi note 9s

Link to comment
Share on other sites

 

παιδια οσοι κανατε την εγχείρηση με το gps του κινητού αν θα μπορουσε καποιος να τραβήξει και ενα βιντεακι και να το ανεβάσει π.χ στο you tube για το δοκιμασουμε και εμεις!!!!:p ακριβώς το ίδιο προβλημα τα ειχαν και htc one x , htc one s!!!!

 

Nομιζω πώς

το βιντεο ειναι κατατοπιστικότατο στο πώς να φτιάξει κανείς και το g2
Link to comment
Share on other sites

Nομιζω πώς
το βιντεο ειναι κατατοπιστικότατο στο πώς να φτιάξει κανείς και το g2

 

απλα τραγικο να αγοραζεις συσκευη καινουργια κ να κανεις τον μηχανικο για να δουλεψει αψογα.....:wacko:

nokia 3310 - nokia 5130 - sharp gx 25 - k750i - nokia e66 - nokia 5800 - motorola milestone - htc desire-iphone 3gs - ideos x5 - lg optimus black - lg optimus 2x - iphone 4 16gb - galaxy s2 - 4s - s3 - iphone5 - lg g2 - lumia 1020 - note 2 - note 3 - 5s - iphone 6 (asus fonepad 3g 8gb) - lg v10 black - s7 edge
Link to comment
Share on other sites

Nομιζω πώς
το βιντεο ειναι κατατοπιστικότατο στο πώς να φτιάξει κανείς και το g2

 

Δηλαδή αυτοί που το στέλνουν για σέρβις με το γνωστό πρόβλημα του GPS και δεν τους αντικαθιστούν με καινούρια συσκευή, τους το επιδιορθωνουν με αυτόν τον τρόπο;

NOKIA 5800,HTC HD2,SAMSUNG GALAXY Ace, Samsung GALAXY NOTE 2,

LG G2 μπράβο στην lg για το δώρο που μου έκανε...:D

Iphone 5c, Iphone 6,Iphone 7 plus,Xiaomi mi 8 lite,Xiaomi redmi note 9s

Link to comment
Share on other sites

Ένας φίλος το πήγε προχθές κ σήμερα του απάντησαν ότι όντως έχει θέμα το gps κ το δοκίμασαν με μια άλλη πλακέτα κ πάλι τα ίδια, οπότε θα δοκιμάσουν κ μια δεύτερη πλακέτα κ αν δεν δουλέψει...αντικατάσταση!
Sony Ericsson X10, HTC Desire, Huawei Ideos X5, Sony Ericsson X10 mini, Motorola Razr XT910i, Samsung Galaxy S3, Sony Ericsson X8, Nexus 4,HTC wildfire S, Sony Ericsson Neo-V, Nexus 5, Blacview JK809, Lenovo A820, Lenovo A760, Oppo Find 7a, Jiayu G2F, Xiaomi Hongmi 1S, THL T6s pro, Umi Zero, Cubot S200, Meizu MX4, Cubot X9, Kingzone Z1, Ulefone be pure, LG G flex 2, Xiaomi Mi Note, Xiaomi Mi Note Pro, Huawei P8 lite, Meizu m2 Note, Moto X style, Letv One Pro, Nexus 6P, Note 5, Xiaomi Redmi 3
Link to comment
Share on other sites

Δεν φταίει η motherboard φίλε μου η κεραία φταίει κατά 99%.

Samsung Galaxy S24 Ultra 5G (SM-S928B/DS) (Snapdragon 8 Gen 3, 512GB, 12GB RΑΜ) Android 14 (OneUI v6.1). 

Samsung Galaxy Watch 4 LTE (SM-R875F) (Exynos W920, 16GB, 1.5GB RΑΜ) WearOS v4.0 (OneUI v5.0).

Link to comment
Share on other sites

Τι να σου πω κι εγώ...??

Το σέρβις να 'ναι καλά!!

Sony Ericsson X10, HTC Desire, Huawei Ideos X5, Sony Ericsson X10 mini, Motorola Razr XT910i, Samsung Galaxy S3, Sony Ericsson X8, Nexus 4,HTC wildfire S, Sony Ericsson Neo-V, Nexus 5, Blacview JK809, Lenovo A820, Lenovo A760, Oppo Find 7a, Jiayu G2F, Xiaomi Hongmi 1S, THL T6s pro, Umi Zero, Cubot S200, Meizu MX4, Cubot X9, Kingzone Z1, Ulefone be pure, LG G flex 2, Xiaomi Mi Note, Xiaomi Mi Note Pro, Huawei P8 lite, Meizu m2 Note, Moto X style, Letv One Pro, Nexus 6P, Note 5, Xiaomi Redmi 3
Link to comment
Share on other sites

απλα τραγικο να αγοραζεις συσκευη καινουργια κ να κανεις τον μηχανικο για να δουλεψει αψογα.....:wacko:

Για κάποιον που πιάνουν τα χερια του δεν βλέπω το λόγο να μην το επιχειρήσει, σιγουρα όμως δεν θα επρεπε να το παιζουμε ηλεκτρονικοί σε τοσο ακριβες συσκευές...Θα συμφωνησω μαζί σου αλλά από το να μην μπορεις να κάνεις τη δουλειά σου, ή το πάς στο service ή το προσπαθεις μόνος σου....

 

Δηλαδή αυτοί που το στέλνουν για σέρβις με το γνωστό πρόβλημα του GPS και δεν τους αντικαθιστούν με καινούρια συσκευή, τους το επιδιορθωνουν με αυτόν τον τρόπο;

 

Δεν θα μου έκανε εντύπωση πάντως αν άνοιγα ενα επισκευασμένο τηλέφωνο και έβλεπα κάτι τέτοιο μέσα του...!!

Μπορει να μην χρησιμοποιούν ''χαρτάκι'' αλλά η λογική αυτη ειναι.Πρέπει με κάποιον τροπο οι ακροδεκτες να ανασηκωθουν όσο ελάχιστα χρειάζεται για να πατάνε σταθερά πάνω στην κεραία.

Εγώ στη θεση του τυπου που εκανε την επισκευη στο βιντεο θα ετριβα τους ακροδεκτες με κάτι αιχμηρό ώστε να κάνουν ακόμα καλύτερη επαφή.Περίμενα να το δώ αλλά δεν το έκανε.Βλέπεις δεν έχει μέσα του την πατέντα του Έλληνα....:lol:

Link to comment
Share on other sites

Για κάποιον που πιάνουν τα χερια του δεν βλέπω το λόγο να μην το επιχειρήσει, σιγουρα όμως δεν θα επρεπε να το παιζουμε ηλεκτρονικοί σε τοσο ακριβες συσκευές...Θα συμφωνησω μαζί σου αλλά από το να μην μπορεις να κάνεις τη δουλειά σου, ή το πάς στο service ή το προσπαθεις μόνος σου....

 

 

 

Δεν θα μου έκανε εντύπωση πάντως αν άνοιγα ενα επισκευασμένο τηλέφωνο και έβλεπα κάτι τέτοιο μέσα του...!!

Μπορει να μην χρησιμοποιούν ''χαρτάκι'' αλλά η λογική αυτη ειναι.Πρέπει με κάποιον τροπο οι ακροδεκτες να ανασηκωθουν όσο ελάχιστα χρειάζεται για να πατάνε σταθερά πάνω στην κεραία.

Εγώ στη θεση του τυπου που εκανε την επισκευη στο βιντεο θα ετριβα τους ακροδεκτες με κάτι αιχμηρό ώστε να κάνουν ακόμα καλύτερη επαφή.Περίμενα να το δώ αλλά δεν το έκανε.Βλέπεις δεν έχει μέσα του την πατέντα του Έλληνα....:lol:

 

Φίλε μου συμφωνώ μαζί σου και αυτό με την πατέντα του Έλληνα μου άρεσε πολύ και να σου πω την αλήθεια το σκέφτηκα κιόλας! !!:lol::lol: αλλά δεν το έκανα!!!!

Τελικά το άνοιξα το καπάκι του τηλεφώνου και έπαθα πλάκα το πόσο εύκολο ήταν! !:blink:

Δεν έκανα κανενα κόλλημα η κατι τέτοιο! !το μόνο έκανα ήταν να σηκώσω λίγο τους connectors που βρίσκονται στην συσκευή και όχι στο καπάκι και τααποτελεσματα ητα παρα πολύ καλά:D(αλλά οποίος το προσπαθήσει να προσέχει παρά πολύ με τους connectors να το κάνετε πολύ απαλά για να μην τους σπάσετε !!!!:!:

Link to comment
Share on other sites

Του είπαν λοιπόν, ότι του άλλαξαν πλακέτα κ τώρα δουλεύει μία χαρά (μέχρι στιγμής...) :)
Sony Ericsson X10, HTC Desire, Huawei Ideos X5, Sony Ericsson X10 mini, Motorola Razr XT910i, Samsung Galaxy S3, Sony Ericsson X8, Nexus 4,HTC wildfire S, Sony Ericsson Neo-V, Nexus 5, Blacview JK809, Lenovo A820, Lenovo A760, Oppo Find 7a, Jiayu G2F, Xiaomi Hongmi 1S, THL T6s pro, Umi Zero, Cubot S200, Meizu MX4, Cubot X9, Kingzone Z1, Ulefone be pure, LG G flex 2, Xiaomi Mi Note, Xiaomi Mi Note Pro, Huawei P8 lite, Meizu m2 Note, Moto X style, Letv One Pro, Nexus 6P, Note 5, Xiaomi Redmi 3
Link to comment
Share on other sites

Αρα το εφτιαξες.Ειναι καλυτερα απο πριν?Κλειδωνει πιο γρηγορα τωρα?

 

Φίλε μου το κλείδωμα γίνετε πολύ πιο γρήγορα και Ναι μάλλον έφταιξε εκανα και πλοήγηση περίπου 30 λεπτά και δεν είχα καμια αποσύνδεση! !!!και το στίγμα ήταν παρά πολύ ακριβές εστριβα συνέχεια στις στροφές για να δω αν θα έφτιαχνε επανακαθορισμό και πόσο γρήγορα και ήταν άψογο σε σχέση πως ήταν !!!!!:D:και το στίγμα ακόμα μέσα και μέσα στο σπίτι σχεδόν πρασινιζε! !!:D

Αλλά όπως γράφω μεγάλη προσοχή με τους connectors της συσκευής είναι ευαίσθητα! !!!!!:!:

 

----- προσθήκη μηνύματος 9 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Του είπαν λοιπόν, ότι του άλλαξαν πλακέτα κ τώρα δουλεύει μία χαρά (μέχρι στιγμής...) :)

 

Η πλακέτα δεν έχει καμια σχέση από τι καταλαβαίνω εγω απλα δεν κανουν καλή επαφη η connectors της συσκευής με τους ακροδεκτες που βρίσκονται πάνω στο καπάκι αυτος είναι ο λόγος για της αποσυνδεσεις που κάνει η συσκευή!!!!οπότε μήπως τον δουλεύουν απλα ???η του ήρθε με αλλαγμενο ιμει? ?

Link to comment
Share on other sites

Επιβεβαιωνεται για μια ακομα φορα οτι φταιει η κεραια κατα 100%

Θεμα για αλλαγη πλακετας δεν υφισταται αυτα ειναι παραμυθια.

Προχωριστε αφοβα αλλα με προσοχη μην σπασετε τπτ οπως λεει η φιλος.

Samsung Galaxy S24 Ultra 5G (SM-S928B/DS) (Snapdragon 8 Gen 3, 512GB, 12GB RΑΜ) Android 14 (OneUI v6.1). 

Samsung Galaxy Watch 4 LTE (SM-R875F) (Exynos W920, 16GB, 1.5GB RΑΜ) WearOS v4.0 (OneUI v5.0).

Link to comment
Share on other sites

Μήπως να στέλναμε τη λύση του προβλήματος με ένα mail στην lg hellas??.....:lol:

Όχι τιποτα άλλο αλλά να μην ταλαιπωρουνται και άδικα οι άνθρωποι να αλλάζουν πλακέτες....

Link to comment
Share on other sites

Μήπως να στέλναμε τη λύση του προβλήματος με ένα mail στην lg hellas??.....:lol:

Όχι τιποτα άλλο αλλά να μην ταλαιπωρουνται και άδικα οι άνθρωποι να αλλάζουν πλακέτες....

 

ναι ρε τσαμπα χαραμιζουν της πλακετες!!!!!:lol::lol::lol:

Link to comment
Share on other sites

Φίλε μου το κλείδωμα γίνετε πολύ πιο γρήγορα και Ναι μάλλον έφταιξε εκανα και πλοήγηση περίπου 30 λεπτά και δεν είχα καμια αποσύνδεση! !!!και το στίγμα ήταν παρά πολύ ακριβές εστριβα συνέχεια στις στροφές για να δω αν θα έφτιαχνε επανακαθορισμό και πόσο γρήγορα και ήταν άψογο σε σχέση πως ήταν !!!!!:D:και το στίγμα ακόμα μέσα και μέσα στο σπίτι σχεδόν πρασινιζε! !!:D

Αλλά όπως γράφω μεγάλη προσοχή με τους connectors της συσκευής

 

Φίλε εγώ το έστειλα στο σέρβις μια φορά το κινητό και μου το αντικατέστησαν και μου έστειλαν καινούριο αυτό δουλεύει λίγο καλύτερα αλλά πάλι κάνει αποσυνδέσεις στην διαδρομή και επίσης έχω προσέξει παιδιά" κάνω πχ μια διαδρομή Αλεξανδρούπολη-Κομοτηνή και προτού ανέβω στην Εγνατία σε ένα συγκεκριμένο σημείο με κάνει αποσύνδεση και επίσης στον γυρισμό μόλις ανέβω Εγνατία πάλι σε ένα συγκεκριμένο σημείο με κάνει αποσύνδεση. το έβαλα όταν πήγαινα Κομοτηνή και επειδή είναι η αρχή του ταξιδιού το πρόσεξα ότι οπότε περνάω από εκεί κάνει την πρώτη αποσύνδεση στο συγκεκριμένο σημείο." Δεν θέλω να το ξανα στείλω γιατί θα μου κάνουν πάλι καμιά 3 βδομάδες και σκέφτομαι για το πείραμα αλλά η εγγύηση δεν χάνεται έτσι; επίσης αν μπορείς δοκίμασε το λίγη ώρα παραπάνω να καταλάβουμε, γιατί το πρόβλημα μας είναι οι αποσυνδέσεις και όχι το ποσό γρήγορα θα κλειδώσουν δορυφόροι, αυτό το έχουμε.

Edited by sakisdani

NOKIA 5800,HTC HD2,SAMSUNG GALAXY Ace, Samsung GALAXY NOTE 2,

LG G2 μπράβο στην lg για το δώρο που μου έκανε...:D

Iphone 5c, Iphone 6,Iphone 7 plus,Xiaomi mi 8 lite,Xiaomi redmi note 9s

Link to comment
Share on other sites

Φίλε εγώ το έστειλα στο σέρβις μια φορά το κινητό και μου το αντικατέστησαν και μου έστειλαν καινούριο αυτό δουλεύει λίγο καλύτερα αλλά πάλι κάνει αποσυνδέσεις στην διαδρομή και επίσης έχω προσέξει παιδιά" κάνω πχ μια διαδρομή Αλεξανδρούπολη-Κομοτηνή και προτού ανέβω στην Εγνατία σε ένα συγκεκριμένο σημείο εκεί με κάνει αποσύνδεση καμιά τρεις φορές και επίσης στον γυρισμό μόλις ανέβω Εγνατία πάλι ένα σημείο που με κάνει αποσύνδεση δλδ τρεις φορές το έβαλα όταν πήγαινα Κομοτηνή και επειδή ήταν η αρχή το πρόσεξα στο συγκεκριμένο σημείο έκανε αποσύνδεση." Δεν θέλω να το ξανα στείλω γιατί θα μου κάνουν πάλι καμιά 3 βδομάδες και σκέφτομαι για το πείραμα αλλά εγγύηση δεν χάνεται έτσι;

 

γιατι να χαθει η εγγυηση αφου στην ουσια δεν κανεις τιποτα μονο σηκώνεις λίγο παραπάνω τους connectors για να εχουν καλύτερη επαφη μεταξύ τους και αυτο ειναι ολο!!!

αν κανω λαθος ας με διόρθωσή καποιος!!! :p

Link to comment
Share on other sites

Δοκιμασες να μονωσεις τον αρνητικο πολο απο το καπακι και να ξαναδοκιμασεις ; Υπαρχει περιπτωση να φταιει η κεραια και οχι οι επαφες που δεν ακουμπανε.

Samsung Galaxy S24 Ultra 5G (SM-S928B/DS) (Snapdragon 8 Gen 3, 512GB, 12GB RΑΜ) Android 14 (OneUI v6.1). 

Samsung Galaxy Watch 4 LTE (SM-R875F) (Exynos W920, 16GB, 1.5GB RΑΜ) WearOS v4.0 (OneUI v5.0).

Link to comment
Share on other sites

Απο την στιγμη που βαζεις χερι στην συσκευη και ξεβιδωσεις βιδες χανεις την εγγυηση.Φυσικα εκτος κι αν ειστε πολυ προσεκτικοι και δεν σας παρουν χαμπαρι τοτε μπορει να ειστε και τυχεροι.Οποτε πολυ προσοχη...

Samsung S23 Ultra - Samsung Tab S8+

Link to comment
Share on other sites

Εγω που επισης το εκανα παντως (η κεραια παταει 1000% πλεον) δεν ειδα καμια διαφορα.

 

Δλδ πάλι έχεις αποσυνδεσεις;

Link to comment
Share on other sites

Απο την στιγμη που βαζεις χερι στην συσκευη και ξεβιδωσεις βιδες χανεις την εγγυηση.Φυσικα εκτος κι αν ειστε πολυ προσεκτικοι και δεν σας παρουν χαμπαρι τοτε μπορει να ειστε και τυχεροι.Οποτε πολυ προσοχη...

 

καμία βίδα δεν ξεβιδώνεις

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...