Jump to content

Alcatel One Touch Idol X+ (TCL s960)


eimai_kala
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Μόλις τελείωσε η αναβάθμιση. Έκανε περίπου 2 ώρες για να κατεβάσει τα 500 mb. Υπάρχει μια αισθητή βελτίωση στην εμφάνιση.
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 747
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

πολύ καλυτερα τα παντα παιδια εμφανιση πολύ καλυτερη και κολληματα γιοκ. πειτε και κανα κολπακι για εμας τους ασχετους με android.
Link to comment
Share on other sites

Μόλις τελείωσε η αναβάθμιση. Έκανε περίπου 2 ώρες για να κατεβάσει τα 500 mb. Υπάρχει μια αισθητή βελτίωση στην εμφάνιση.

 

Ποια εκδοση ειχες πριν την αναβαθμιση και ποια εκδοση μετα;

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα και χρόνια πολλά. Μία ευχάριστη έκπληξη από alcatel . Ανανεωμένη εμφάνιση και λίγο πιο γρήγορο το τηλεφωνακι. Άντε και σε lollipop
Link to comment
Share on other sites

Τελικά κάνει καλύτερη διαχείριση της ραμ. Μέχρι πριν είχε ελεύθερα από 500 έως 700 mb , τώρα είναι συνεχώς πάνω από 800 με 900 ελεύθερα
Link to comment
Share on other sites

Χρόνια Πολλά.τελικά μετά από κοντά Τρεις ώρες κατέβηκε η 4.4.έχει αισθητή διαφορά στις ταχύτητες όντως και λίγες αλλαγές κυρίως στο μενού επαφών.Δεν βρήκα κάτι άλλο διαφορετικό όμως! Ούτε αλλαγές στην Γενική εμφάνιση εικονιδίων η του μενού γενικά..
Link to comment
Share on other sites

Γενικά ταχύτητα. Browser. Πρόγραμμα για την κάμερα, οτι είναι αναγκαίο. Μιας και ποτέ δεν είχα Android μπαίνω να ψαξω και δεν ξέρω τίποτα.... Χεχε. Εμενα παιδία στην φωτογραφία με έχει απογοητεύσει. Μονο το βίντεο του κινητού είναι καλο.....
Link to comment
Share on other sites

όποιος θέλει update σε kitkat σε μια ώρα το πολύ, κατεβάστε την έκδοση Mobile Upgrade S 4.3.1 για τον υπολογιστή. Υπόψιν κάνει καθαρή εγκατάσταση επομένως πρέπει να κάνετε bacκup τα αρχεία σας πρώτα.
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά,

 

Θέλω να αγοράσω το κινητό για τον αδερφό μου αλλά δεν το έχει κανένα ελληνικό site, ενώ την Μεγάλη Εβδομάδα το βρήκα στα Public τώρα δεν είναι διαθέσιμο.

Μπορείτε να μου προτείνετε έναν τρόπο να το προμηθευτώ;

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά,

 

Θέλω να αγοράσω το κινητό για τον αδερφό μου αλλά δεν το έχει κανένα ελληνικό site, ενώ την Μεγάλη Εβδομάδα το βρήκα στα Public τώρα δεν είναι διαθέσιμο.

Μπορείτε να μου προτείνετε έναν τρόπο να το προμηθευτώ;

Τσέκαρε στα md mrkt.στάνταρ το έχουν!

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά,

 

Θέλω να αγοράσω το κινητό για τον αδερφό μου αλλά δεν το έχει κανένα ελληνικό site, ενώ την Μεγάλη Εβδομάδα το βρήκα στα Public τώρα δεν είναι διαθέσιμο.

Μπορείτε να μου προτείνετε έναν τρόπο να το προμηθευτώ;

 

μάλλον έχει βγει από την κυκλοφορία και υπάρχει μόνο με 300 ευρώ στο amazon της Ιταλίας και με 270 στο ebay από κίνα.

Link to comment
Share on other sites

όποιος θέλει update σε kitkat σε μια ώρα το πολύ, κατεβάστε την έκδοση Mobile Upgrade S 4.3.1 για τον υπολογιστή. Υπόψιν κάνει καθαρή εγκατάσταση επομένως πρέπει να κάνετε bacκup τα αρχεία σας πρώτα.

Καλο ακούγετε μηπως να μας εδινες περισότερα στοιχεία, download Link και τρόπο εγκαταστασης. Ευχαριστώ

 

----- προσθήκη μηνύματος 16 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Καλο ακούγετε μηπως να μας εδινες περισότερα στοιχεία, download Link και τρόπο εγκαταστασης. Ευχαριστώ

 

ΟΚ το βρηκα Thanks

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά,

 

Θέλω να αγοράσω το κινητό για τον αδερφό μου αλλά δεν το έχει κανένα ελληνικό site, ενώ την Μεγάλη Εβδομάδα το βρήκα στα Public τώρα δεν είναι διαθέσιμο.

Μπορείτε να μου προτείνετε έναν τρόπο να το προμηθευτώ;

 

Κάνε μία βόλτα από med/rkt σίγουρα θα το έχουν. Τελευταία το έδιναν 220

Link to comment
Share on other sites

Τσέκαρε στα md mrkt.στάνταρ το έχουν!

 

Κάνε μία βόλτα από med/rkt σίγουρα θα το έχουν. Τελευταία το έδιναν 220

 

Στο site τους πάντως δεν το έχουν και σε επικοινωνία μαζί τους μου απάντησαν πως σταμάτησαν να το προμηθεύονται, οπότε αν δεν το βρω σε κάποιο κατάστημα, η μόνη λύση που βρήκα μέσω amazon από Γερμανία στα 260Ε!

Link to comment
Share on other sites

Στο site τους πάντως δεν το έχουν και σε επικοινωνία μαζί τους μου απάντησαν πως σταμάτησαν να το προμηθεύονται, οπότε αν δεν το βρω σε κάποιο κατάστημα, η μόνη λύση που βρήκα μέσω amazon από Γερμανία στα 260Ε!

 

Αν μπορείς περίμενε λίγο γιατί σε αυτή την τιμή θα έρθει περίπου το idol 3 το οποίο θα φοράει lollipop. Από ότι λένε θα κυκλοφορήσει τέλος Απριλίου με αρχές Μαΐουhttp://www.gsmarena.com/alcatel_idol_3_(5_5)-7081.php

Edited by kall
Link to comment
Share on other sites

Μήπως κάποιος θα μπορούσε να με βοηθήσει; Προσπαθώ να συνδέσω τον υπολογιστή μου στο δίκτυο μέσω του κινητού με Hotspot αλλά ενώ ο υπολογιστής βλέπει το SSID που εκπέμπει το κινητό και φαινομενικά συνδέεται σε αυτό δεν μπορεί στην πραγματικότητα να δει δίκτυο και η σύνδεση εμφανίζεται σαν "περιορισμένη". Το κίνητό την ίδια στιγμή "βλέπει" κανονικότατα δίκτυο μέσω της εταιρίας κινητής τηλεφωνίας.

Να διευκρινίσω πως στον φορητό μου υπολογιστή έχω ελληνικά Windows 8.1. Η σύνδεση που κάνει το Hotspot του Idol2 X+ φάινεται να είναι infrastructure αν και συνήθως σε τέτοιες περιπτώσεις το συνηθέστερο είναι ad-hoc συνδέσεις. Στο προηγούμενο κινητό μου (Nokia C-7) η σύνδεση ήταν ad-hoc και ενώ φυσιολογικά τα windows 8/8.1 δεν βλέπουν ad-hoc συνδέσεις είχα βρει τον τρόπο να συνδέομαι στο δίκτυο μέσω του κινητού χωρίς πρόβλημα. Το περίεργο είναι πως ενώ τώρα η σύνδεση που δημιουργεί το κινητό είναι άμεσα ορατή από τα Windows δεν μπορώ να δω δίκτυο ένω συνδέομαι κανονικά σ' αυτό.

Link to comment
Share on other sites

Μήπως κάποιος θα μπορούσε να με βοηθήσει; Προσπαθώ να συνδέσω τον υπολογιστή μου στο δίκτυο μέσω του κινητού με Hotspot αλλά ενώ ο υπολογιστής βλέπει το SSID που εκπέμπει το κινητό και φαινομενικά συνδέεται σε αυτό δεν μπορεί στην πραγματικότητα να δει δίκτυο και η σύνδεση εμφανίζεται σαν "περιορισμένη". Το κίνητό την ίδια στιγμή "βλέπει" κανονικότατα δίκτυο μέσω της εταιρίας κινητής τηλεφωνίας.

Να διευκρινίσω πως στον φορητό μου υπολογιστή έχω ελληνικά Windows 8.1. Η σύνδεση που κάνει το Hotspot του Idol2 X+ φάινεται να είναι infrastructure αν και συνήθως σε τέτοιες περιπτώσεις το συνηθέστερο είναι ad-hoc συνδέσεις. Στο προηγούμενο κινητό μου (Nokia C-7) η σύνδεση ήταν ad-hoc και ενώ φυσιολογικά τα windows 8/8.1 δεν βλέπουν ad-hoc συνδέσεις είχα βρει τον τρόπο να συνδέομαι στο δίκτυο μέσω του κινητού χωρίς πρόβλημα. Το περίεργο είναι πως ενώ τώρα η σύνδεση που δημιουργεί το κινητό είναι άμεσα ορατή από τα Windows δεν μπορώ να δω δίκτυο ένω συνδέομαι κανονικά σ' αυτό.

 

Δες αν στις ρυθμίσεις του κινητού έχεις ελεύθερο το hot spot για να μπορεί να συνδεθεί ο υπολογιστής ή θέλει κάποιο κλειδί

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...