Jump to content

Alcatel One Touch Idol X+ (TCL s960)


eimai_kala
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 747
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

καλησπερα κ απο εμένα, για screen protector τι προτείνεται? περιμενω αύριο την συσκευή μου και δε βρίσκω πουθενα τιποτα σε κανενα κατάστημα , κάτι που έχω δει απο ebay, κινα συγκεκριμενα, εχει γενικα μια ζελατινα, δεν δείχνουν αν υπάρχουν κενά επάνω για την κάμερα την μπροστινή και το ηχείο, σε ένα αλλο πάλι site βλέπω οτι είναι ένα τετραγωνάκι κομμένο ψιλα εκεί που είναι αυτά, αλλα μου φένεται πολύ άσχημο, επίσης η alcatel στην σελίδα της (online shop ουσιαστικα) δεν έχει βγάλει κάτι σχετικό...και ουτε έχει καποια επικοινωνια για να ριξεις καμια ερώτηση... Edited by rem451
Link to comment
Share on other sites

καλησπερα κ απο εμένα, για screen protector τι προτείνεται? περιμενω αύριο την συσκευή μου και δε βρίσκω πουθενα τιποτα σε κανενα κατάστημα , κάτι που έχω δει απο ebay, κινα συγκεκριμενα, εχει γενικα μια ζελατινα, δεν δείχνουν αν υπάρχουν κενά επάνω για την κάμερα την μπροστινή και το ηχείο, σε ένα αλλο πάλι site βλέπω οτι είναι ένα τετραγωνάκι κομμένο ψιλα εκεί που είναι αυτά, αλλα μου φένεται πολύ άσχημο, επίσης η alcatel στην σελίδα της (online shop ουσιαστικα) δεν έχει βγάλει κάτι σχετικό...και ουτε έχει καποια επικοινωνια για να ριξεις καμια ερώτηση...

Κάλεσε εδώ 2112111551(Opening hours from 9am to 6pm, from Monday to Friday) είναι το call center και θα μάθεις οτι χρειαστείς.Εγώ οτι χρειάστηκα πάντως με εξυπηρέτησαν.:)

Link to comment
Share on other sites

όλοι δίνουν , απο οτι βλέπω ως τώρα, ένα screen protector το οποίο έχει ένα κομμένο τετραγωνάκι επάνω για να είναι έξω η κάμερα και το ηχείο, πράγμα που θεωρώ άσχημο, μήπως ξέρει κανείς αν υπάρχει κάποιο αντίστοιχο με μικρή τρύπα μονο για την κάμερα και το ηχείο στο επάνω μέρος της ζελατίνας αντι γι αυτό? ευχαριστώ
Link to comment
Share on other sites

http://www.aliexpress.com/snapshot/6158103184.html

Από εδώ! Δεν κάνει για το s950..αλλά νομίζω υπάρχουν πολύ περισσότερ stuf για το δικό σου από ότι για το. S960.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα σε ολους! Εχω μια απορια :

Ξερει κανεις αν πρεπει να κανω στο τηλεφωνο καποια ρυθμιση προκειμενου να πιανω ταχυτητες 3G? Ξερω οτι η sim μου το σηκωνει οπως και το μερος που βρισκομαι αλλα συνδεεται μονο με H. Εχει καποια ρυθμιση στο τηλεφωνο και δε μπορω να τη βρω?

Link to comment
Share on other sites

http://www.askingbox.com/question/mobile-phone-shows-3g-h-h-e-and-g-in-the-bar-what-does-this-mean

Φίλε μου το Η είναι ισχυρότερο σήμα απ το 3g. Διάβασε το λινκ να ενημερώθεις.

Link to comment
Share on other sites

Δοκιμασα σε καταστημα να παιξω 1080p video απο youtube και δεν επαιζε.Υπαρχει θεμα η ηταν προβλημα συνδεσης? Ενα G2 διπλα επαιζε κανονικα.

Θελω να αλλαξω ενα s4 mini!

Link to comment
Share on other sites

ξερετε πως προσθετω widgets στην lock screen? επίσης κανα tip για να κρατα περισοτερο η μπαταρία, μου τελειώνει πολύ γρήγορα...

ευχαριστω

Link to comment
Share on other sites

http://www.gsmarena.com/alcatel_pushes_android_44_kitkat_for_idol_x_-news-9342.php

 

Έρχεται αναβάθμιση σε 4.4. Στην Ελλάδα δεν ξέρω ποτέ θα έρθει αλλά χαρμόσυνα τα νέα.

 

Για τον φίλο από πανω: Για widgets στη lock screen πρέπει να αλλάξεις μάλλον εφαρμογή και να βάλεις μια άλλη εφαρμογή κλειδώματος.

Τα κλασικά tips εξοικονόμησης ισχύουν και εδώ, μετρημένη χρήση δεδομένων, φωτεινότητα σε λογικά πλαίσια κλπ. Με αυτά σε βγάζει άνετα πάνω από μέρα. Με μπόλικη εξοικονόμηση βγάζει και 2 μέρες.

Link to comment
Share on other sites

http://www.gsmarena.com/alcatel_pushes_android_44_kitkat_for_idol_x_-news-9342.php

 

Έρχεται αναβάθμιση σε 4.4. Στην Ελλάδα δεν ξέρω ποτέ θα έρθει αλλά χαρμόσυνα τα νέα.

 

Για τον φίλο από πανω: Για widgets στη lock screen πρέπει να αλλάξεις μάλλον εφαρμογή και να βάλεις μια άλλη εφαρμογή κλειδώματος.

Τα κλασικά tips εξοικονόμησης ισχύουν και εδώ, μετρημένη χρήση δεδομένων, φωτεινότητα σε λογικά πλαίσια κλπ. Με αυτά σε βγάζει άνετα πάνω από μέρα. Με μπόλικη εξοικονόμηση βγάζει και 2 μέρες.

 

για να δούμε, αυτά είναι καλά νέα :)

Link to comment
Share on other sites

Δοκιμασα σε καταστημα να παιξω 1080p video απο youtube και δεν επαιζε.Υπαρχει θεμα η ηταν προβλημα συνδεσης? Ενα G2 διπλα επαιζε κανονικα.

Θελω να αλλαξω ενα s4 mini!

δεν νομίζω να μην μπορούσε να το παίξει , κάτι άλλο θα έφταιγε λογικά ...

 

ξερετε πως προσθετω widgets στην lock screen? επίσης κανα tip για να κρατα περισοτερο η μπαταρία, μου τελειώνει πολύ γρήγορα...

ευχαριστω

 

μπορείς να δοκιμάσεις και κανένα greenify απο το google play

Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει μια ρύθμιση στην ανάλυση βίντεο που είναι σεταρισμενη για no hd όταν δεν είσαι συνδεδεμένος με wifi. Ίσως φταίει αυτό που δεν είχε 1080p.
Link to comment
Share on other sites

Αλλη μια ερωτηση.

Εχω δικαρτα τηλ. εδω και 6 τουλαχιστον χρονια, ολα samsung, και αυτο που εχω δει ειναι οτι η δευτερη καρτα εχει ασθενεστερο σημα σε σχεση με την πρωτη,και αυτο ανεξαρτητως παροχου.

Αυτο ισχυει με το idol x+?

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Όχι, δεν ισχύει κάτι τέτοιο. Ασθενέστερο σήμα μπορεί να βλέπεις όταν στην μία έχεις ενεργοποιημένο το 3G και στην άλλη έχεις GSM, τότε είναι λογικό ανάλογα την περιοχή να μην βλέπεις δυνατό 3G.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα. Παρέλαβα σήμερα δυο θήκες μια plastic και μια tpu silicon. Πολυ καλη εφαρμογή! Η σιλικόνης μονο είναι ελαφρώς ξεχειλωμενη.. Οχι και τοσο streched θα έλεγα. Ανεβαζω φωτο..
Link to comment
Share on other sites

Όχι, δεν ισχύει κάτι τέτοιο. Ασθενέστερο σήμα μπορεί να βλέπεις όταν στην μία έχεις ενεργοποιημένο το 3G και στην άλλη έχεις GSM, τότε είναι λογικό ανάλογα την περιοχή να μην βλέπεις δυνατό 3G.

 

Δεν ισχυει γενικα η δεν ισχυει για το idol?

Γιατι με τα δικα μου ηταν παντα ετσι και δε μιλαω οταν εχεις ανοιχτο 3G.

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Δεν ισχυει γενικα η δεν ισχυει για το idol?

 

Ούτε στο idol θα έπρεπε να έχεις τέτοιο πρόβλημα, δεν είναι φυσιολογικό. Μήπως να δοκιμάσεις άλλη rom;

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Έχω θέμα με το κινητό. Η συσκευη τα έχει παίξει και δεν μπορω να ανοίξω καμία εφορμογή. Κρασάρει συνέχεια και μου βγαζει συνεχως μυνημα android process has stoped ή κατι παρόμοιο. Το factory reset δεν δουλεύει ούτε απο την συσκευή ούτε από την recovery. Προσπαθώ να του περάσω ξανά την ρομ για να ξεκολλήσει αλλά δεν γίνεται γιατι πρώτον (μεσω recovery)δεν μπορω να την περάσω μέσα στην εσωτερικη μνήμη του (μολις το pc αναγνωρίζει τη συσκευη και πάω να μπω στον αποθηκευτικό του χώρο μετά από λιγα δευτερολεπτα κολλάει και δεν μπορω να διαβάσω τίποτα και εννοέιται ούτε να γράψω)

Προσπάθησα να περάσω άλλη recovery και στη συνέχεια ρομ με flash tool αλλά δεν μπορώ με τπτ να εγκαταστήσω τους drivers και η διαδικασια δεν μπορεί να συνεχίσει.

Έψαξα στο ιντερνετ διαφορους τρόπους να περασω τους drivers αλλά οι περισσότεροι θελουν να ενεργοποιησω το debugging mode το οποίο ομως δεν μπορω να το κανω γιατι όποτε παω να το ενεργοποιησω στην συσκευη αυτη κρασάρει.

Για δώστε καμιά βοήθεια ρε παιδια

Edited by ktsingos
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...