Jump to content

iOcean X7 HD


 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Administrators
υπαρχει για αυτο το κινητο cwm η twm, το εχει κανεις.ευχαριστω:confused:

 

Μπορείς να φτιάξεις εσύ cwm...http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=375258

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 244
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Υπάρχουν αρκετές rom για το iocean αλλά είναι μπέρδεμα γιατί έχει βγεί με όλα τα chipset σαν X7. Προσωπικά δεν είχα κανένα θέμα με τη rom για να την αλλάξω. Συγκεκριμένα κιόλας πρέπει να έχουν copiari την rom του zopo zp700 που είναι πολύ καλή και σταθερή.

 

σε ευχαριστω για την απαντηση. θελω να το ρουταρω και να του βαλω cwm για να μπορεσω να τρεξω ολες της εφαρμογες και να κανω nandroid backup και να κανω επαναφορες οποτε κατι παει στραβα. βασικα εχθες το παρελαβα και ειμαι ευχαρηστημενος αρκετα , το μονο που με πειραξε ειναι οτι δεν εχει προβολακια στο homemenu και οτι δεν βρισκω custom rom και cwm, kernel κλπ

Link to comment
Share on other sites

 

 

Ευχαριστούμε τον Manux_oS για τις παρουσιάσεις. Τα video έγιναν από το techvalue.net σε συνεργασία με το myphone.gr.

 

 

http://www.1949deal.com/bestselling/x7hd.html

 

Coupon Code: X7HD08

Καλή τηλέφωνο, και τώρα η τιμή είναι ακόμη χαμηλότερο 147.99usd

Link to comment
Share on other sites

σε ευχαριστω για την απαντηση. θελω να το ρουταρω και να του βαλω cwm για να μπορεσω να τρεξω ολες της εφαρμογες και να κανω nandroid backup και να κανω επαναφορες οποτε κατι παει στραβα. βασικα εχθες το παρελαβα και ειμαι ευχαρηστημενος αρκετα , το μονο που με πειραξε ειναι οτι δεν εχει προβολακια στο homemenu και οτι δεν βρισκω custom rom και cwm, kernel κλπ

 

όποιος θέλει να πειραματιστεί εδώ με δικιά του ευθύνη.

Δεν είχα λόγο να ασχοληθώ με αυτά στη συγκεκριμένη συσκευή :)

 

Καλή τηλέφωνο, και τώρα η τιμή είναι ακόμη χαμηλότερο 147.99usd

 

omg

Link to comment
Share on other sites

Τι εγινε ρε παιδια? Κανένα σχόλιο απο την χρήση του κινητού?

 

Δεν υπάρχει ούτε ένα αξιολογο review, αν εξαιρεσουμε το ελληνικο review και το κινητο φαίνεται πάρα πολυ καλό για τα λεφτά του.

Έχετε κανένα πρόβλημα με το κινητό? Πήρε κανείς την μεγάλη μπαταρία να μας πει αυτονομία?

Link to comment
Share on other sites

Θα συμφωνήσω ότι το νημα δεν έχει πολύ κίνηση, παρότι το συγκεκριμένο τηλέφωνο είναι η καλύτερη συσκευή που έχω πιάσει στα χέρια μου σε σχέση και με τα λεφτά της πάντα. Μετά απο σχεδόν ένα μήνα χρήσης δουλεύουν όλα απροβλημάτιστα και συνεχίζω να δηλώνω εντυπωσιασμένος απο την οθόνη, τη φωτεινότητα και τη χρωματική της απόδοση. Σας το λέω με σιγουριά ότι αντίστοιχα κινέζικα δεν έχουν τέτοια οθόνη, ακόμα και τις amoled της samsung τις θεωρώ υποδιέστερες. Από μπαταρία βγάζω εύκολα τη μέρα και φαντάζομαι ότι με τη μεγάλη θα αγγίζει τις 2 μέρες μέσης χρήσης με 3g kai wifi ανοιχτό και 1 ώρα gaming τη μέρα . Επίσης το στοιχείο που εντυπωσιάζει είναι το design και η εργονομία της. 5'' σε αυτές τις διαστάσεις δεν παίζουν! Μπορείς σχετικά εύκολα να το δουλέψεις με το ένα χέρι, σε αντίθεση με άλλα θεωρητικά λεπτότερα τηλέφωνα (βλέπε inew v3) που στην εργονομία χρήσης υστερουν. Επίσης η λαστιχένια αίσθηση στο καπάκι βοηθά στο να μη σου γλυστράει από το χέρι. Η camera της φοβερή, καλυτερη από τα 13mp του cubot gt99. Περιμένω να βγει και καμία miui rom για να αρχίσουμε και τις αλλαγές...
Link to comment
Share on other sites

Έχει παραγγείλει κανείς τίποτα από iocean.eu/it; Έχω παραγγείλει screen protectors εδώ και 10 ημέρες και ακόμη να έρθουν. Tracking number δεν έχει και στο status μου λέει ακόμη payment accepted... Edited by thanos_s
Motorola C118 → Samsung M3510 Beat b → Samsung Galaxy mini 2 → LG G2 → Samsung Galaxy S7 → Google Pixel XL
Link to comment
Share on other sites

ειναι μια εβδομαδα που παρελαβα αυτο το τηλ. Οπως ειπα στα προηγουμενα ποστ πρωτα το ρουταρα και του εβαλα cwm και μετα του εκανα ναντμπακαπ. Το αφησα μεχρι σημερα που του εβαλα και ζελατινα και το κυκλοφορησα . Εχει πολυ καλη οθονη, πολυ καλο ηχο, ειναι παναλαφρο, το πισω μερος ειναι αντιολισθητικο και αυτο που μου αρεσε περισοτερο εινα το κλειδωμα του gps(20 δευτερολεπτα). Ειναι ανταξιο των χρηματων και της φημης του. Του λειπει λιγο υποστιρηξη απο τους dev, ρομ, κερνελ κλπ..αλλα ελπιζουμε να αλαξη αυτο λογο προσφατης κυκλοφοριας του;)
Link to comment
Share on other sites

Να ρωτήσω εγώ κάτι?? Γιατί ψάχνομαι για κινέζικο...Ανάμεσα σε αυτό και το thl t5s ποιό θα διαλέγατε? Τι διαφορές έχουν?? Γιατί δε βρίσκω κάποια..Και κάτι άλλο οι δύο κάρτες δουλεύουν ταυτόχρονα? Ή δεν γίνεται? Γιατι βλέπω γράφει dual standby..
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Να ρωτήσω εγώ κάτι?? Γιατί ψάχνομαι για κινέζικο...Ανάμεσα σε αυτό και το thl t5s ποιό θα διαλέγατε? Τι διαφορές έχουν?? Γιατί δε βρίσκω κάποια..Και κάτι άλλο οι δύο κάρτες δουλεύουν ταυτόχρονα? Ή δεν γίνεται? Γιατι βλέπω γράφει dual standby..

 

Γράφεις σε λάθος μέρος, απευθύνσου εδώ... http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=371911

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

ηθελα να ρωτησω

1)ποιοτητα ηχου οταν ακουμε mp3 με ακουστικα

2)ποιοτητα ηχου σε κληση(ακουμε δυνατα και καθαρα η οχι)

τα ρωταω γιατι την πατησα με zopo-998 και στα δυο ηταν τραγικο

Link to comment
Share on other sites

ηθελα να ρωτησω

1)ποιοτητα ηχου οταν ακουμε mp3 με ακουστικα

2)ποιοτητα ηχου σε κληση(ακουμε δυνατα και καθαρα η οχι)

τα ρωταω γιατι την πατησα με zopo-998 και στα δυο ηταν τραγικο

 

ο ηχος στο εξωτερικο του ηχειο ειναι πολυ καλος, απο ακουστικα δεν δοκιμασα:cool:

Link to comment
Share on other sites

Αισίως προσγειώθηκε στο αεροδρόμιο χθες το κινητάκι οπότε από βδομάδα θα το παραλάβω λογικά και θα γράψω εντυπώσεις και συγκρίσεις με το Jiayu G4

Ο λογικός άνθρωπος προσαρμόζεται στο κόσμο γύρω του...

Ο παράλογος επιμένει να προσπαθεί να προσαρμόσει τον κόσμο στον εαυτό του...

Γι' αυτό το λόγο κάθε πρόοδος εξαρτάται από τον παράλογο!!!

 

George Bernard Shaw

Link to comment
Share on other sites

Kαλησπερα ..εχω να κανω 2-3 ερωτησεις για το συγκεκριμενο τηλεφωνο

1.Εκτως απο το ασπρο καπακι βγαινει και σε μαυρο?

2Μπορει να δεχτει την μεγαλυτερη μπαταρια τον 3000mA?(καπου ειδα οτι υπαρχει)

3.Συγκριτικα με το Xiaomi Hongmi πως τα παει?

Ευχαριστω εκ των προτερων

Link to comment
Share on other sites

Kαλησπερα ..εχω να κανω 2-3 ερωτησεις για το συγκεκριμενο τηλεφωνο

1.Εκτως απο το ασπρο καπακι βγαινει και σε μαυρο?

2Μπορει να δεχτει την μεγαλυτερη μπαταρια τον 3000mA?(καπου ειδα οτι υπαρχει)

3.Συγκριτικα με το Xiaomi Hongmi πως τα παει?

Ευχαριστω εκ των προτερων

 

1.ναι

2.ναι με αλλο καπακι, πουλουνται μαζι

3.δεν ξερω αλλα το xiaomi red rice ειναι 7ο στην καταταξη πωλησεων στο κοσμο

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα παραγγειλα και εγω το κινητο απο το to2c και θα ηθελα να ρωτησω δυο πραγματακια.

1.Η μπαταρια με wifi και bluetooth ανοιχτο για δεκα ωρες θα την βγαζει την ημερα;

2.Aπο θεματα σηματος δικτυου και wifi πως τα πηγαινει;

3.Καμια θηκη με παραθυρακι(καλα το ειπα;) παιζει πουθενα; ευχαριστω εκ των προτερων

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα παραγγειλα και εγω το κινητο απο το to2c και θα ηθελα να ρωτησω δυο πραγματακια.

1.Η μπαταρια με wifi και bluetooth ανοιχτο για δεκα ωρες θα την βγαζει την ημερα;

2.Aπο θεματα σηματος δικτυου και wifi πως τα πηγαινει;

3.Καμια θηκη με παραθυρακι(καλα το ειπα;) παιζει πουθενα; ευχαριστω εκ των προτερων

 

1. καπου 27 ωρες με WiFi ανοιχτο

2. πολυ καλο

3. θηκες πολλες αλλα ολες απο Κινεζια μερια:D

Link to comment
Share on other sites

2 Μπορει να δεχτει την μεγαλυτερη μπαταρια τον 3000mA?(καπου ειδα οτι υπαρχει)

Ευχαριστω εκ των προτερων

 

2.ναι με αλλο καπακι, πουλουνται μαζι

Επειδή και μένα με ενδιαφέρει και το έψαχνα, είδα κάτι ενδιαφέρον (αν και όχι ιδιαίτερα ενθαρρυντικό, αν το είδα καλά...) παρατηρώντας φωτογραφίες και βίντεο στο youtube.

 

Αν προσέξετε (φάινεται πολύ ωραία και στο βίντεο του Manux_oS), από το πίσω καπάκι ανοίγει μόνο το πίσω-πίσω μέρος για να βάλεις μπαταρία, SIM, SD κλπ. Οπότε είχα την απορία πώς να μοιάζει το καπάκι που δίνουν για την 3000αρη μπαταρία.

Αν δείτε στις φωτογραφίες π.χ. εδώ, το καπάκι μοιάζει να αγκαλιάζει όλο το πίσω μέρος της συσκευής, μαζί και με τα πλευρικά πλήκτρα!

Αναρωτήθηκα αν πρέπει να... διαλύσει κανείς τη συσκευή για να αντικαταστήσει και το τμήμα που κανονικά δεν ανοίγει...

 

Την απάντηση -νομίζω πως- την είδα σε βίντεο όπως αυτό του Ρώσου

(δείτε περίπου από το 28' 07").

Δεξιά είναι μιά από τις συνηθισμένες προστατευτικές θήκες που αγκαλιάζουν το πίσω μέρος του κινητού.

Αριστερά είναι το καπάκι για την 3000αρη μπαταρία - και όπως θα δείτε είναι... ανησυχητικά όμοιο με τη θήκη(!)

 

Απ' ό,τι καταλαβαίνω λοιπόν, για να βάλει κανείς τη μεγαλύτερη μπαταρία, αφαιρεί το κανονικό, σχετικά μικρό καπάκι από το πίσω μέρος, αντικαθιστά την μπαταρία και μετά βάζει από πάνω -χωρίς το μικρό καπάκι της μπαταρίας πλέον- αυτό που στην ουσία είναι μία μεγάλη θήκη πλάτης για το κινητό!

Αν είναι όντως έτσι, το αποτέλεσμα είναι τουλάχιστον λίγο αντιαισθητικό για κάποιους (όπως εγώ) που μπορεί να μην τους αρέσουν οι θήκες αυτές...

Επίσης, όπως τη βλέπω στο βίντεο, δε μου φαίνεται και τόσο σταθερή, στεγανή κλπ όσο θα ήταν ένα κανονικό καπάκι - το οποίο πλέον δεν υπάρχει μέσα από τη θήκη...

Και περιττό βέβαια να πούμε ότι αν έχεις πάρει το τηλέφωνο με την άσπρη πλάτη και πας να βάλεις από πάνω το νέο, μαύρο καπάκι, έχεις το αμφιβόλου αισθητικής αποτέλεσμα που φαίνεται και στο βίντεο.

 

Αν κανείς έχει βάλει την μπαταρία και το καπάκι της σε (οποιοδήποτε από τις διάφορες παραλλαγές του) Χ7, ας μας πει...

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας παιδια!θα ηθελα να με βοηθησετε λιγο με τις απαντησεις...

Κοιταω τελευταια αρκετα κινητα κ ψιλοκατεληξα(χωρις να ειμαι τελειως σιγουρος) οτι μαρεσει το iocean x7s. το θελω για την κοπελα μου... εχει αν οχι ολα τουλαχιστον πολλα απο αυτα που θελω για το κινητο που θελει να εχει!ας πουμε καλη καμερα,καλη οθονη κ.ά. Απο οτι βλεπω κ διαβαζω κ απο εσας που γραφετε κ ειστε ηδη κατοχοι του συγκεκριμενου κινητου εχετε κ σχετικα καλη υποστηριξη με updates και αλλα τετοια ε?θελω να μου πειτε αν το κινητο ειναι καλο οντως κ αξιζει και αν δουλευει απροβληματιστα,χωρις να κολλαει.Δηλαδη αν ειναι γρηγορο κ εχει οντως καλη καμερα κ οθονη κ αν εχει κ support η συσκευη!!!κ κατι τελευταιο...Αξιζει η καλυτερη αναλυση κ οι 8 πυρηνες( κ τα παραπανω χρηματα που δινεις) για το X7S ή καλυτερα να παρεις το τετραπυρηνο X7?

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας παιδια!θα ηθελα να με βοηθησετε λιγο με τις απαντησεις...

Κοιταω τελευταια αρκετα κινητα κ ψιλοκατεληξα(χωρις να ειμαι τελειως σιγουρος) οτι μαρεσει το iocean x7s. το θελω για την κοπελα μου... εχει αν οχι ολα τουλαχιστον πολλα απο αυτα που θελω για το κινητο που θελει να εχει!ας πουμε καλη καμερα,καλη οθονη κ.ά. Απο οτι βλεπω κ διαβαζω κ απο εσας που γραφετε κ ειστε ηδη κατοχοι του συγκεκριμενου κινητου εχετε κ σχετικα καλη υποστηριξη με updates και αλλα τετοια ε?θελω να μου πειτε αν το κινητο ειναι καλο οντως κ αξιζει και αν δουλευει απροβληματιστα,χωρις να κολλαει.Δηλαδη αν ειναι γρηγορο κ εχει οντως καλη καμερα κ οθονη κ αν εχει κ support η συσκευη!!!κ κατι τελευταιο...Αξιζει η καλυτερη αναλυση κ οι 8 πυρηνες( κ τα παραπανω χρηματα που δινεις) για το X7S ή καλυτερα να παρεις το τετραπυρηνο X7?

 

Η FHD oθονη στραγγιζει την μπαταρια,ζοριζει τον επεξεργαστη και δεν εχει οπτικα (στο απλο ματι) καμια διαφορα με την HD.Ουτε οι 8πυρηνες θα ελεγαν κανουν την πολυ μεγαλη διαφορα.Ουτε η καμερα πιστευω θα εχει τεραστια διαφορα που να δικαιολογει τα 100$ παραπανω.Μιλωντας παντα για κανονικη χρηση.Τωρα αν σου ειναι απαραιτητα τα 2GB ram (που στο Android ειναι μεγαλη υποθεση) θα σου προτεινα να πας σε αλλα οικονομικοτερα και εξισου ποιοτικα μοντελα με HD οθονη οπως το THL T11,Honor 3C και Coolpad F1.

Για να μην παρεξηγηθω (και ενω μεσα στη βδομαδα παραλαμβανω το X7 HD μου) εξαιρετικο και πανεμορφο κινητο ειναι το Χ7 (HD και S) απλα το 8πυρηνο θεωρω οτι ειναι ακομα πολυ ακριβο σε σχεση και με αλλα ισαξια μοντελα.

Οι βλάκες είναι γεμάτοι αυτοπεποίθηση και οι ευφυείς γεμάτοι αμφιβολία. Ράσελ Μπέρτραντ
Link to comment
Share on other sites

Η FHD oθονη στραγγιζει την μπαταρια,ζοριζει τον επεξεργαστη και δεν εχει οπτικα (στο απλο ματι) καμια διαφορα με την HD.Ουτε οι 8πυρηνες θα ελεγαν κανουν την πολυ μεγαλη διαφορα.Ουτε η καμερα πιστευω θα εχει τεραστια διαφορα που να δικαιολογει τα 100$ παραπανω.Μιλωντας παντα για κανονικη χρηση.Τωρα αν σου ειναι απαραιτητα τα 2GB ram (που στο Android ειναι μεγαλη υποθεση) θα σου προτεινα να πας σε αλλα οικονομικοτερα και εξισου ποιοτικα μοντελα με HD οθονη οπως το THL T11,Honor 3C και Coolpad F1.

Για να μην παρεξηγηθω (και ενω μεσα στη βδομαδα παραλαμβανω το X7 HD μου) εξαιρετικο και πανεμορφο κινητο ειναι το Χ7 (HD και S) απλα το 8πυρηνο θεωρω οτι ειναι ακομα πολυ ακριβο σε σχεση και με αλλα ισαξια μοντελα.

 

Σε ευχαριστω πολυ φιλε μου!Να 'σαι καλα!Ακριβως αυτη την απαντηση χρειαζομουν...Ειναι για την κοπελα μου,οποτε μιλαμε για κανονικη χρηση!οποτε δεν νομιζω οτι της ειναι απαραιτητα οσα περισσοτερα προσφερει το X7 σε σχεση με το X7S...κ οποτε με το τετραπυρηνο θα βολευτει κ θα ειναι ευχαριστημενη!

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to iOcean X7 HD

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...