Jump to content

Note 3 Clones


 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Καλησπερα παιδια

Λεω να παρω αυτο εδω http://m.dhgate.com/product/new-note-3-5-7-inch-ips-hd-screen-mtk6589/185994943.html#s1-1-1 εχει δυο βερσιον μια με 1g ram και μια με 2g...μιλησα μαζι του και επεμενα για τα αληθινα χαρακτηρηστικα και μου ειπε οτι ειναι αληθεια 1g ram η πρωτη version αναλυση 1280χ720 καμερα 8 και ειναι 1:1...τι λετε;

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 443
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Καλημερα παιδια...

Λοιπον το κινητακι μου ηρθε ...ειναι παρα πολυ ωραιο με ωραια οθονη αν και δεν ειναι hd...

Ολα λειτουργουν αψογα με μια πρωτη ματια...

Ειναι mtk6589 1:1 τετραπυρηνο 1G ram καμερα πισω 8mp μπροστα 2mp

Το πενακι λειτουργει κανονικοτατα και ηρθε με μια θηκη flip cover με τα λογοτυπα της samsung...

ΔΥΣΤΥΧΩΣ ΟΜΩΣ του ζητησα ασπρο και μου στειλε μαυρο χρωμα και θελω οπωσδηποτε το ασπρο γιατι θελω να το δωσω στη κοπελα μου...

Οποιος ενδιαφερεται το δινω οσο το πηρα στα 140 ευρω για να παρω το λευκο...

Οποιος θελει πληροφοριες φωτο κλπ ας μου στειλει...

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Εχω το HDC Samsung galaxy note 3 sm 900 που ειναι μια απομιμιση του samsung galaxy note 3 n9000 ειναι κινεζικο!!!

Λοιπον εχω ενα προβλιματακι στο κινιτο.Μου ειχε πεσει κατω και εσπασε η οθονη του κινιτου με απο λιγο καιρο το ειχα συνδεδεμενο στον φορτιστι,αποσυνδεω τον φορτισι αφου ειχε γεμισι ι μπαταρια παταω να μπο σε μια εφαρμογη του κινιτου

και εκεινη τιν ωρα κολησε ολλο το κινητο και εδιχνε οτι νανε χροματα και απο τοτε καποιες φορες ανοιγε καποιες οχι και τωρα δεν ανοιγη καθολου αλλαξα μπαταρια μηπως ειναι απο την μπαταρια αλλα παλι δεν ανοιγι μηπως μπορι καποιος να με βοηθησει??????

 

Ευχαριστο Πολυ...!!! :D:D:D:D:D Νικος

Link to comment
Share on other sites

Τί να σε βοηθήσουμε ρε μεγάλε; Με σπασμένο κινητό; Στείλε το πίσω από εκεί που το πήρες μήπως και στο φτιάξουν σε λογικό κόστος. Αλλιώς αγόρασε άλλο..

 

ΥΓ: Σου έδειχνε ότι να ναι χρώματα στην οθόνη, και εσύ άλλαξες μπαταρία; Πολύ έξυπνο.....

Link to comment
Share on other sites

ναι εννοω ρε φιλε μηπως εχει τυχει αυτο και σε αλλους και μπορουσατε να με πειτε ποιο ειναι το προβλημα αλλα κομπλε...δλδ θες να μου πεις οτι ειναι η οθονη???και δεν γινετε να το παω πισω γιατι ειναι απο σιγκαπουρι!!
Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Μια ερώτηση λίγο..

Φιλαράκι βρήκε φτηνό Note 3 και με ρωτάει πώς μπορεί να βεβαιωθεί πως δεν είναι κλώνος.- εξωτερικά είναι ίδιο. Δεν είχα ποτέ κλώνο κι ακούω πως από settings κλπ.. Μπορεί να γράφει ότι θέλει..

είναι και μακριά οπότε δεν έχω και το κινητό στο χέρι, μην την πατήσει το παιδί. Μήπως με antutu? Θυμάμαι μια εφαρμογή από play store.. Πάει καιρός. Γνωρίζει κανείς; Ευχαριστώ

Edit:" phone info Samsung", θα δείξει εάν είναι κλώνος;

Edited by Costas_v
Link to comment
Share on other sites

Πες του να κατεβασει το cpu-z και απο εκει να δει αν τα χαρακτηριστικα του κινητου ειναι αυτα που δίνει ο κατασκευαστης.
Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

'Εχεις δίκιο φίλε chios αλλά την πάτησα γιατι είναι μεγάλη υπόθεση να παίρνει το κινητό σου αξεσουάρ απο note3 αυθεντικό. Για παράδειγμα πήρα μπαταρια 8000 που κρατάει 5-6 μέρες σε αντίθεση με την οποιαδήποτε μπαταρία για άλλο κλόνο που δεν είναι 1:1 που είναι 2-2.500 και κρατάνε 1-2 μέρες.

 

Εάν δηλαδή υπήρχε 6592 οκταπύρινο 1:1 θα το έπερνα σήμερα. Αλλά δυστυχώς μάλλον δεν υπάρχει γιατί το έψαξα πολύ :(

Το συμπέρασμα λοιπόν είναι μακρυά απο τα τετραπύρινα 1:1

 

Εάν έχει κάποιος τετραπύρινο 1:1 και του δουλεύει το GPS και το δεν έχει πρόβλημα με το τηλεφωνικό σήμα και το ασημί περίβλημα δεν είναι πλαστικό που ξεφλουδίζει αλλά μεταλικό ας με ενημερώσει παρακαλώ.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα παιδια και καλε γιορτες να εχετε!μια ερωτιση εχω το κλονο του note 3 το μοντελο ειναι το alps N8000 με τιν 5,5 οθονη με ενα γιγα ραμ θελω να αλαξο ρομ αλα δεν μπορω να βρω το recovery βρικα μια ρομ αλα δεν εχω recovery να την περασο οπιος μπορει να με βοηθηση ας μου απαντηση.ευχαριστω εκ τον προτερον.
Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Καλησπέρα, έχω το εξής πρόβλημα.. έχω πάρει ένα κινητό κλώνο του ΝΟΤΕ3 και όταν πάω να κάνω το τέστ στο antutu κρασάρει κάπου στο 65%.

κολλάει επειδή είναι κλώνος? γίνεται να τρέξω παλαιότερη έκδοση? τις πληροφορίες μου τις βγάζει κανονικά.

Edited by kakos_lukos
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα, έχω το εξής πρόβλημα.. έχω πάρει ένα κινητό κλώνο του ΝΟΤΕ3 και όταν πάω να κάνω το τέστ στο antutu κρασάρει κάπου στο 65%.

κολλάει επειδή είναι κλώνος? γίνεται να τρέξω παλαιότερη έκδοση? τις πληροφορίες μου τις βγάζει κανονικά.

 

Όχι φίλε δεν φταίει που είναι κλώνος. Δεν κρασάρουν ολοι οι κλώνοι στο Antutu! Βγάλε την μνήμη εάν έχεις βάλει, κοίτα εάν τρέχει κάποια εφαρμογή όταν ξεκινάει η συσκευή και δημιουργεί το πρόβλημα. Τα κινέζικα λειτουργικά έρχονται με πολλά σκουπίδια προεγκατεστημένα. Εάν και κατά μεγάλη πιθανότητα το κινητό μάλλον έχει πρόβλημα και εάν στο κάνει περίπου στο 65% όπως λες το πρόβλημα είναι στο υποσύστημα γραφικών.

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Φιλαρακια καλησπερα μολις εχω στα χερια μου το hdc b 9002 του εβαλα πανω και μια αυθεντικη σαμσουνγκ μπαταρια η οποια ομως γραφει made in china αγορασμενη απο wipe5 τωρα δεν ξερω κατα ποσο ειναι αυθεντικη..τελοσπαντων το προβλημα μου ειναι οτι δεν λειτουργει το gps εστειλα μηνημα και μου απαντησε αμεσως μαλιστα η fastcardtech το παρακατω ...

Dear customer,

Sorry about your inconvenience.

First please go to https://play.google.com/store/apps/details?id=zausan.zdevicetest&hl=en

Down one install it you can do a test, you will know GPS is built in and it work.

If it not work system will not show it in list.

and 2th step here we have a small guide for help you know how to use GPS

Please go setting- location and service- all choose on and download epo

then please open your data connection and check again!

Sometime for help GPS get signal please open AGPS too.

3th important thing is you need use original and authorized GPS software.

Τι προτεινετε να κανω?

Link to comment
Share on other sites

Μέλος του «παλιού» καλού myphone. myphone τέλος.

Ο έξυπνος παραδέχεται το λάθος του, ο πονηρός δικαιολογείται και ο βλάκας επιμένει.

2DIN Android -παρουσίαση -- Θανάσης. Sony Z3 - Pebble steel :love:

Link to comment
Share on other sites

Φιλαρακια καλησπερα μολις εχω στα χερια μου το hdc b 9002 του εβαλα πανω και μια αυθεντικη σαμσουνγκ μπαταρια η οποια ομως γραφει made in china αγορασμενη απο wipe5 τωρα δεν ξερω κατα ποσο ειναι αυθεντικη..τελοσπαντων το προβλημα μου ειναι οτι δεν λειτουργει το gps εστειλα μηνημα και μου απαντησε αμεσως μαλιστα η fastcardtech το παρακατω ...

Dear customer,

Sorry about your inconvenience.

First please go to https://play.google.com/store/apps/details?id=zausan.zdevicetest&hl=en

Down one install it you can do a test, you will know GPS is built in and it work.

If it not work system will not show it in list.

and 2th step here we have a small guide for help you know how to use GPS

Please go setting- location and service- all choose on and download epo

then please open your data connection and check again!

Sometime for help GPS get signal please open AGPS too.

3th important thing is you need use original and authorized GPS software.

Τι προτεινετε να κανω?

 

Εγώ δεν τα κατάφερα να το κάνω να δουλεύει στο ίδιο τηλέφωνο που πάλευα 1 μήνα. Αναγκάστηκα και πήρα εξωτερικό δέκτη bluetooth. Εάν τα κατεφέρεις εσύ σε παρακαλώ πόσταρε τον τρόπο.

Link to comment
Share on other sites

Ζητείτε Οθόνη για Note 3 clone HDC 2GB/16GB 1:1 με κωδικό: LSG57HDB

 

Έχω απευθυνθεί σε δεκάδες κινέζικα καταστήματα και κανένας δεν έχει ανταλλακτικά!

 

Παρακαλώ τα φώτα σας όποιος έχει σχετικές πληροφορίες για ανταλλακτικά.

Link to comment
Share on other sites

Ζητείτε Οθόνη για Note 3 clone HDC 2GB/16GB 1:1 με κωδικό: LSG57HDB

 

Έχω απευθυνθεί σε δεκάδες κινέζικα καταστήματα και κανένας δεν έχει ανταλλακτικά!

 

Παρακαλώ τα φώτα σας όποιος έχει σχετικές πληροφορίες για ανταλλακτικά.

http://m.aliexpress.com/search.htm?keywords=Note+3+hdc+lcd

 

Αν είναι αυτή δεν αξίζει με τίποτα είναι πολύ ακριβή πέτα το και πάρε ένα σοβαρό τηλέφωνο και μην ασχοληθείς ξανά με σαβουρες.

Xiaomi redmi note 3G - xiaomi redmi pro. - Meizu pro 6 plus.

Mi A3 [Laurel Sprout] Realme 9 pro 5G 6/128, S22 ultra Snapdragon.

Link to comment
Share on other sites

http://m.aliexpress.com/search.htm?keywords=Note+3+hdc+lcd

 

Αν είναι αυτή δεν αξίζει με τίποτα είναι πολύ ακριβή πέτα το και πάρε ένα σοβαρό τηλέφωνο και μην ασχοληθείς ξανά με σαβουρες.

 

Πρέπει να έχω στείλει σε πάνω απο 20 sellers στο aliexpress και δεν υπάρχει η συγγεκριμένη LCD. Μου κάνει εντύπωση γιατί απο αυτά τα τηλέφωνα πουλήθηκαν χιλιάδες. Σίγουρα κάπου θα υπάρχουν και ανταλλακτικά.

Αυτά προς συμμόρφωση και όλων των άλλων που ψήνονται για κλόνους...

BTW φίλε chios σοβαρό τηλέφωνο 5.5'' κινέζικο ή όχι κάτω απο 500 Ευρώ δεν υπάρχει.

Link to comment
Share on other sites

BTW φίλε chios σοβαρό τηλέφωνο 5.5'' κινέζικο ή όχι κάτω απο 500 Ευρώ δεν υπάρχει.

 

δηλαδή το lg g3 (ας πούμε) είναι για πέταμα, εεεεεεεε?

Link to comment
Share on other sites

Xiaomi redmi note 4g

Meizu

Xiaomi redmi note 3G - xiaomi redmi pro. - Meizu pro 6 plus.

Mi A3 [Laurel Sprout] Realme 9 pro 5G 6/128, S22 ultra Snapdragon.

Link to comment
Share on other sites

οχι παιδια τα hdc ειναι κορυφαια κινητα εχω ε

 

----- προσθήκη μηνύματος 5 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

οχι ρε παιδια τα hdc ειναι κορυφαια κινητα εχω ενα b9002 με mtk6582 και εχω μινει παρα πολυ ικανοποιημενος το ειχα παρει 100 dollars και σκευτομαι να παρω κανα note 4 με οχταπυρηνο.

το μονο που αλλαξα ειναι μπαταρια και καπως με ταλαιπωρησε με το gps το οποιο το καταφερα να κλειδωσει μμε καποιες ρυθμισεις.

 

----- προσθήκη μηνύματος 7 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

οποιος χρειαστει βοηθεια με την ενεργοποιηση και το κλειδωμα gps ας με ενημερωσει

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...