Jump to content

Galaxy S4 vs G2 ( + αναλυση κινητων)


 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Ολη η ιστορια ειναι στο φοβερο processing που εχει η samsung. Γιατι σαν sensor ειναι πιο παλιος απο αυτον του octa και g2.

Μεχρι στιγμης απο οσα κινητα περασαν απο τα χερια μου κανενα δεν εχει πιασει τις ημερησιες του s4 (εκτος απο 1020 και 808 που δεν τα ειχα ποτε μου αλλα πιστευω οτι θα ειναι καλυτερα)

Edited by demon2411
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 117
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Ολη η ιστορια ειναι στο φοβερο processing που εχει η samsung. Γιατι σαν sensor ειναι πιο παλιος απο αυτον του octa και g2.

Μεχρι στιγμης απο οσα κινητα περασαν απο τα χερια μου κανενα δεν εχει πιασει τις ημερησιες του s4 (εκτος απο 1020 και 808 που δεν τα ειχα ποτε μου αλλα πιστευω οτι θα ειναι καλυτερα)

 

Πιστεύω οτι οποιαδήποτε αλλαγή εκτός ois για βελτίωση των νυχτερινών θα χαλάσει αυτή την ευκρίνεια πού έχουν οι ημερήσιες.

Φιλικά, Κώστας [/b] [ HTC U11, iPad mini 4, iPhone 6, Galaxy S7 Edge, Xiaomi A1, Nexus 5X ,
Link to comment
Share on other sites

Πιστεύω οτι οποιαδήποτε αλλαγή εκτός ois για βελτίωση των νυχτερινών θα χαλάσει αυτή την ευκρίνεια πού έχουν οι ημερήσιες.

 

Σωστο ειναι αυτο.

Link to comment
Share on other sites

Θα γράψω την αμαρτία μου.

Το s4 το ευχαριστήθηκα περισσότερο.κι όσο για το lag μην νομίζετε ότι και το g2 δεν έχει.έχει και μάλιστα περισσότερο από του προηγούμενού g.

Η υπομονή είναι πικρή,αλλά ο καρπός της είναι γλυκός.

Link to comment
Share on other sites

Θα γράψω την αμαρτία μου.

Το s4 το ευχαριστήθηκα περισσότερο.κι όσο για το lag μην νομίζετε ότι και το g2 δεν έχει.έχει και μάλιστα περισσότερο από του προηγούμενού g.

 

Φιλε γιαννη, για να εχει περισσοτερο απο το προηγουμενο G, θα πρεπει το G να ειχε εστω λιγο :rolleyes:

Μην αρχισουμε σαν καποιους μηλο-φανς που καθε χρονο το παλιο τους μηλο κολλαει και το νεο παει νερακι :p

Φιλικα εννοειται :)

Link to comment
Share on other sites

Πιστεύω οτι οποιαδήποτε αλλαγή εκτός ois για βελτίωση των νυχτερινών θα χαλάσει αυτή την ευκρίνεια πού έχουν οι ημερήσιες.

Συμφωνω γιατι υπαρχει μια ισορροπια. Βεβαια στις ημερησιες με τις φωτο που εχω ανεβασει με τα αυτοκινητα εν κινησει τα εχει παει πολυ καλυτερα απο το g2 που εχει και ois. (μερικες σελιδες πισω). Αν δεν δει καποιος και τις υπολοιπες 7 φωτο που βγαζει το best photo, δυσκολευεται να πιστεψει οτι το αυτοκινητο ειναι εν κινησει. Την ημερα δεν εχει καμια αναγκη για ois (ισως λιγο στο video αλλα και παλι δεν ειδα να με ενοχλει), καλο θα ηταν βεβαια να το ειχε. Eιναι κατι που το ειχα στο g2 και ομολογω οτι ειναι αρκετα καλο σαν τεχνολογια (αν και στο 920 μου δουλευε πολυ καλυτερα το ois και σε video και στις φωτο).

Απο κει και περα τα δοντια του ο ois τα δειχνει το βραδυ και σε κατασταση σουρουπο. Με το g2 εβγαζα 4 και επαιρνα 3 καλες, με το s4 τραβαω 4 και παιρνω τις 2. Αλλα, το night mode του s4 ειναι πραγματικα ολα τα λεφτα, εχουμε πει τι κανει. Επισης αν σε κατασταση χαμηλου φωτισμου τραβηξεις με auto, η φωτο εκτος απο χειροτερη θα βγει και πιο κουνημενη απο την night mode. Το εχω τσεκαρει σε 10 δοκιμαστικες και εβγαλα αυτο το συμπερασμα.

 

----- προσθήκη μηνύματος 5 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Θα γράψω την αμαρτία μου.

Το s4 το ευχαριστήθηκα περισσότερο.κι όσο για το lag μην νομίζετε ότι και το g2 δεν έχει.έχει και μάλιστα περισσότερο από του προηγούμενού g.

Φιλε μου ολα εχουν lag αλλα περισσοτερο αλλα λιγοτερο. Οντως το g και g2 εχουν κανει καλη δουλεια στο lag αλλα τα μονα κινητα που δεν ειχαν σχεδον καθολου ηταν το one και το nexus5.

Ολα καλα ειναι αρκει να καλυπτουν τις αναγκες σου. Το θετικο ειναι οτι εχουμε επιλογες πλεον να παιρνει ο καθενας αυτο που του ταιριαζει.

Το παραπονο μου ειναι λιγη περισσοτερη προσοχη στην ποιοτητα κατασκευης και στον ελεγχο της καθε συσκευης πριν βγει στην αγορα σε ολες τις συσκευες και σε ολες τις εταιριες ποσο μαλλον οταν μιλαμε για ναυαρχιδες που κοστιζουν οσο εναν μισθο...

Link to comment
Share on other sites

Για μένα αυτά που λέτε lags δεν μ ενοχλούν στην καθημερινή χρήση μου.

Παρόλα αυτά, αν το HTC one είχε την κάμερα του S4 θα το είχα αγοράσει.

Φιλικά, Κώστας [/b] [ HTC U11, iPad mini 4, iPhone 6, Galaxy S7 Edge, Xiaomi A1, Nexus 5X ,
Link to comment
Share on other sites

Στο βραδινό βίντεο πάντως είναι το ένα χάλια και το άλλο το παλεύει αλλά είναι τόσο σκοτεινό που δεν αξίζει. Άσε που έχει τη τάση να σκοτεινιάζει μόλις πατάς το κουμπί να γράψει βίντεο, χάλια και το κατάλαβα καλά αυτές τις μέρες που είχα το 1020 πάλι μαζί αλλά και το 925.

Η μέρα με τη νύχτα λέμε στο βίντεο

Παντα φιλικα Μανος

Παρε το Nexus στα δικα σου χερια

Link to comment
Share on other sites

Στο βραδινό βίντεο πάντως είναι το ένα χάλια και το άλλο το παλεύει αλλά είναι τόσο σκοτεινό που δεν αξίζει. Άσε που έχει τη τάση να σκοτεινιάζει μόλις πατάς το κουμπί να γράψει βίντεο, χάλια και το κατάλαβα καλά αυτές τις μέρες που είχα το 1020 πάλι μαζί αλλά και το 925.

Η μέρα με τη νύχτα λέμε στο βίντεο

 

Μάνο δεν νομίζω ότι κάποιος θα βγάλει βίντεο στο σκοτάδι.

Εντός του σπιτιού βγάζει μια χαρά βίντεο με τα φώτα του δωματίου.

Αν ήταν να βγάζουμε βίντεο με χαμηλό φωτισμό, δεν θα χρησιμοποιουσαν προβολείς στους γάμους κλπ.

Όλα αυτά τα χρόνια ζήτημα να έχω χρειαστεί 5 φορές να τραβηξω φώτο σε σκοτάδι και ταυτόχρονα μακρινό πλάνο που δεν το πιάνει το φλας.

Γι αυτό δεν γκρινιάζω για τις νυχτερινές. Θα προτιμούσα ένα φλας ξενον πάρα συνδυασμούς φακων-αισθητηρων που μου στερούν την ευκρίνεια στις μακρινές ημερήσιες.

Φιλικά, Κώστας [/b] [ HTC U11, iPad mini 4, iPhone 6, Galaxy S7 Edge, Xiaomi A1, Nexus 5X ,
Link to comment
Share on other sites

Στο βραδινό βίντεο πάντως είναι το ένα χάλια και το άλλο το παλεύει αλλά είναι τόσο σκοτεινό που δεν αξίζει. Άσε που έχει τη τάση να σκοτεινιάζει μόλις πατάς το κουμπί να γράψει βίντεο, χάλια και το κατάλαβα καλά αυτές τις μέρες που είχα το 1020 πάλι μαζί αλλά και το 925.

Η μέρα με τη νύχτα λέμε στο βίντεο

 

Γινε λιγο πιο συγκεκριμενος γιατι δεν μπορω να καταλαβω για ποια συσκευη μιλας και τι θεωρεις καλυτερο.

 

----- προσθήκη μηνύματος 7 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Μάνο δεν νομίζω ότι κάποιος θα βγάλει βίντεο στο σκοτάδι.

Εντός του σπιτιού βγάζει μια χαρά βίντεο με τα φώτα του δωματίου.

Αν ήταν να βγάζουμε βίντεο με χαμηλό φωτισμό, δεν θα χρησιμοποιουσαν προβολείς στους γάμους κλπ.

Όλα αυτά τα χρόνια ζήτημα να έχω χρειαστεί 5 φορές να τραβηξω φώτο σε σκοτάδι και ταυτόχρονα μακρινό πλάνο που δεν το πιάνει το φλας.

Γι αυτό δεν γκρινιάζω για τις νυχτερινές. Θα προτιμούσα ένα φλας ξενον πάρα συνδυασμούς φακων-αισθητηρων που μου στερούν την ευκρίνεια στις μακρινές ημερήσιες.

Ακριβως. Κακα τα ψεμματα 570 led να βαλουν στα κινητα σαν το xenon τιποτα.

Συν της αλλης ακομα και πολυ καλη βιντεοκαμερα που ειχα samsung 1080p (αγορα 280 euro) εγραφε πολυ πολυ καλα σε μερα 1080p με 60fps μαλιστα και τρομερη ποιοτητα, την νυχτα ομως δεν την παλευε με τιποτα. Επισης ειχα παρατηρησει οτι μεσα σε σπιτι με καλο φωτισμο, οταν επεφτε σε λιγο λιγοτερο φωτισμο (σε γεννεθλια συγκεκριμενα), ειχα πτωσεις στο frame rate απο 30 στα 17-20, ενα πραγμα παρομοιο με το g2.

Προφανως προσπαθουσε να κρατησει ψηλα το exposure χωρις να προσθεσει θορυβο αλλα με αντιτιμο την πτωση του frame rate. Για να κρατησεις ψηλα και σταθερα ενα 30αρι fps θα πρεπει να ανεχτεις τον θορυβο η την μειωση της φωτεινοτητας δεν μπορεις να τα εχεις ολα.

Φωτογραφια σε πολυ χαμηλες συνθηκες φωτισμου δεν ειναι και τοσο φοβερο αλλα καλο ειναι να υπαρχει, το βιντεο ομως το θεωρω ανουσιο.

Οι δοκιμες που εχω κανει στα κινητα που ειχα στο βιντεο ηταν σε κοντρες αυτοκινητων την νυχτα και σταματημενος και εν κινησει που οι εναλλαγες φωτισμων δειχνουν τι μπορει να κανει η καμερα-αισθητηρας. (φωτα αυτοκινητων - δρομου - αποτομες αλλαγες στην φωτεινοτητα)

Edited by demon2411
Link to comment
Share on other sites

Γιώργο μ ενα τρίποδο κι ενα προβολέα, τραβας γενέθλια άνετα με κινητό πλέον,. Σκοπεύω να αγοράσω ενα τρίποδο για κινητά αλλά αν δεν βρω θα κάνω πατέντα προσαρμοζοντας μια βάση μανταλάκι σ ενα κλασικό τρίποδο κάμερας.
Φιλικά, Κώστας [/b] [ HTC U11, iPad mini 4, iPhone 6, Galaxy S7 Edge, Xiaomi A1, Nexus 5X ,
Link to comment
Share on other sites

Γιώργο μ ενα τρίποδο κι ενα προβολέα, τραβας γενέθλια άνετα με κινητό πλέον,. Σκοπεύω να αγοράσω ενα τρίποδο για κινητά αλλά αν δεν βρω θα κάνω πατέντα προσαρμοζοντας μια βάση μανταλάκι σ ενα κλασικό τρίποδο κάμερας.

 

 

Κωστα, αν ειναι να κουβαλαω τριποδο και προβολεα(!) καλυτερα παιρνω την slr μου μαζι.

MyName: Γιάννης.

Samsung s22 ultra ~ Samsung Tab S7 ~ Dell XPS 9350

Link to comment
Share on other sites

Τα θέλω για το σπίτι μου για γενέθλια κλπ Το κόστος δεν ξεπερνά τα 50 ευρώ και θα είναι για πάντα. Δεν σκοπεύω να δώσω 500 ευρώ για μια SLR που θα χρησιμοποιήσω ελάχιστα και η οποία επίσης χρειάζεται προβολέα. Δοκιμαστικά τράβηξα πρόσφατα τα γενέθλια της κόρης μου σε χώρο με σχετικά καλό φωτισμό και η ποιότητά ήταν άκρως ικανοποιητικη όταν τα είδα στην TV. Αρκετά gadgets έχουμε. Αν μπορούμε να αποφύγουμε μερικά είναι καλύτερα.

 

Δες μια φώτο και πες μας αν έχεις δει σε άλλο κινητό πλην pure view τέτοια ευκρίνεια.

https://www.dropbox.com/s/c9utpq8yfbhwlfq/20140128_143734_Richtone%28HDR%29_PerfectlyClear_0001.jpg

Edited by Te_salat
Φιλικά, Κώστας [/b] [ HTC U11, iPad mini 4, iPhone 6, Galaxy S7 Edge, Xiaomi A1, Nexus 5X ,
Link to comment
Share on other sites

Με αυτο το σκεπτικο βγαινουν και οι καλες καμερες στις κινητες συσκευες, και πολυ καλα κανουν...
HP 5710 θα την θυμάμαι πάντα...
Link to comment
Share on other sites

Τα θέλω για το σπίτι μου για γενέθλια κλπ Το κόστος δεν ξεπερνά τα 50 ευρώ και θα είναι για πάντα. Δεν σκοπεύω να δώσω 500 ευρώ για μια SLR που θα χρησιμοποιήσω ελάχιστα και η οποία επίσης χρειάζεται προβολέα. Δοκιμαστικά τράβηξα πρόσφατα τα γενέθλια της κόρης μου σε χώρο με σχετικά καλό φωτισμό και η ποιότητά ήταν άκρως ικανοποιητικη όταν τα είδα στην TV. Αρκετά gadgets έχουμε. Αν μπορούμε να αποφύγουμε μερικά είναι καλύτερα.

 

Δες μια φώτο και πες μας αν έχεις δει σε άλλο κινητό πλην pure view τέτοια ευκρίνεια.

https://www.dropbox.com/s/c9utpq8yfbhwlfq/20140128_143734_Richtone%28HDR%29_PerfectlyClear_0001.jpg

 

Aπίστευτη φωτό Κώστα!:blink::blink:

Will keep updating....Galaxy S out of the box 2.1 Eclair JM5 Cos,2.2.1 Froyo JS3 + SPEEDMOD KERNEL-k13c-500hz + Clockwork Mod,Slim ICS + Semaphore Kernel + JVU modem,Slim Bean 4.1.2 + Semaphore 2.6.0.s,Cyanogen 10.1 + Semaphore 2.9.23 ....10.2 etc....,Cyanogenmod 11 snapshot M4 + Neo kernel cma 415mb. :shifty:
Link to comment
Share on other sites

Την εχεις περασει απο perfectly clear βλεπω και ειναι πολυ πολυ καλη. Μπραβο Κωστα.

Το δικο μου το σκεπτικο ειναι οτι θελω ενα κινητο να εχει οσο καλυτερη καμερα γινεται για τους εξης λογους:

1) εχω τρελλα με την φωτογραφια, πιο πολυ ασχολουμαι με την καμερα του κινητου (και μαλλον το εχετε καταλαβει απο τα ποστ μου παρα με το ιδιο το κινητο).

 

2) δεν μπορω να κουβαλαω μαζι μου φωτογραφικη μηχανη. Δεν ειναι το μεγεθος ουτε το βαρος. Ειναι οτι πολλες φορες ξεχναω να την φορτισω συν οτι οτιδηποτε εχω μαζι μου περαν απο τα πραγματα μου και το κινητο το ξεχναω. Εχω αυτο το κακο κουσουρι. Εχω χασει 3 φωτογραφικες μηχανες. Το οτι δεν παιρνω φωτογραφικη μηχανη δεν δικαιολογει την χαζομαρα μου και το οτι ξεχναω. Το οτι μια μερα ομως ηθελα να βγαλω την κορη μου σε μια πολυ καλη στιγμη και οταν αναβω την καμερα δεν ειχε μπαταρια, μου ηρθε πραγματικα να την σπασω και ας μην εφταιγε πουθενα η καμερα. Το κινητο καλως η κακως παντα το εχω φορτισμενο.

 

3) φορητοτητα. Το κινητο το εχω παντα μαζι μου οποτε ανα πασα ωρα και στιγμη μπορω να φωτογραφισω οτι μου κατεβει στο κεφαλι. Αυτο για μενα ειναι πολυ βασικο.

 

4) Πλεον τα κινητα εχουν φτασει σε τρομερα καλα επιπεδα αν αναλογιστουμε το αποτελεσμα που αποδιδουν για το μεγεθος της καμερας και τα διαφραγματα τους. Δεν θα ξεχασω ενα ξενο site που συγκρινε το 1020 με 2 φωτογραφικες μηχανες. Οταν ειδα τις εικονες δεν ειδα καμια δραματικη διαφορα υπερ των μηχανων (καλυτερες εννοειται) οποτε ειπα οκ, κινητο ειναι μια χαρα τα παει. Οταν ειδα στο τελος ποσο στοιχιζαν οι φωτογραφικες μου πεσαν (οσα εχω ακομα) τα μαλλια μου.

600 η μια 720 η αλλη...:confused:

Περυσι ημουν σε μια βαπτιση που κουμπαρα ηταν η γυναικα μου και ειχα το s4 τοτε. Ηταν απογευμα καλοκαιρι αν θυμαμαι καλα 6-7 η ωρα. Εβγαλα αρκετες φωτογραφιες και βιντεο. Οι φωτογραφιες μπορω να πω οτι για το φως που ειχε (και ας ειχε και 1 προβολεα που δεν εκανε πολλα) ηταν παραπανω απο καλες.(με best photo και οχι night mode. (τοτε δεν γνωριζα τι παπαδες κανει το night mode) Σε καποιες φωτογραφιες, ετυχε να πεσει η καμερα του s4 πανω στο φλας του φωτογραφου. Το αποτελεσμα ηταν παραπανω απο αψογο. Τραβηξα και 2 βραδυνες κατω απο ενα δεντρο, με ενα λιγοστο φως πανω απο το ζευγαρι. Αν τις δειτε θα καταλαβετε. (θα τις ανεβασω μονο και μονο για να μου πειτε την γνωμη σας μηπως ειμαι υπερβολικος)

Οταν ο φωτογραφος που ειχαν προσλαβει εβγαλε τις φωτο ειδα οτι ηταν πολυ καλες οχι ομως πολυ μακρια απο το κινητο. Και αυτο μου εκανε εντυπωση οσο και αν σας φενεται περιεργο.

Το βιντεο του φωτογραφου απο την αλλη....αναλυση dvd πραγματικα για κλωτσιες. Χρωματα και ευκρινεια κακιστα.Το βιντεο που ειχα τραβηξει απο το κινητο ηταν 100 φορες καλυτερο. Το ζευγαρι ασχετο με την φωτογραφια, οταν τους τυπωσα μερικες επαθαν την πλακα τους...

Οποτε αν αναλογιστουμε ποσα λεφτα δινεις και βαλεις κατω την καμερα κοστος/αποδοση, φορητοτητα ευχρηστια,για μενα ειναι οτι καλυτερο και μονοδρομος.

Αποψη μου παντα

 

 

edit: Κωστα και Κeras για δειτε και αυτο

http://dx.com/p/12x-telephoto-lens-w-tripod-back-case-for-samsung-galaxy-s4-i9500-black-silver-215646

http://www.phonearena.com/news/Take-better-night-photos-with-this-detachable-flash-for-smartphones-and-tablets_id45994

Edited by demon2411
Link to comment
Share on other sites

Γιώργο οχι είναι αυτούσια η φωτογραφία.

Με perfect clear είναι εδώ το link.

https://www.dropbox.com/s/c9utpq8yfbhwlfq/20140128_143734_Richtone%28HDR%29_PerfectlyClear_0001.jpg

Την κάνει πιο glossy.

 

Edit. Έχεις δίκιο έδωσα λάθος link θα ανεβάσω την ορίτζιναλ

https://www.dropbox.com/s/jhy0waivqnzvdev/20140128_143734_Richtone%28HDR%29.jpg

Edited by Te_salat
Φιλικά, Κώστας [/b] [ HTC U11, iPad mini 4, iPhone 6, Galaxy S7 Edge, Xiaomi A1, Nexus 5X ,
Link to comment
Share on other sites

Τα θέλω για το σπίτι μου για γενέθλια κλπ Το κόστος δεν ξεπερνά τα 50 ευρώ και θα είναι για πάντα. Δεν σκοπεύω να δώσω 500 ευρώ για μια SLR που θα χρησιμοποιήσω ελάχιστα και η οποία επίσης χρειάζεται προβολέα. Δοκιμαστικά τράβηξα πρόσφατα τα γενέθλια της κόρης μου σε χώρο με σχετικά καλό φωτισμό και η ποιότητά ήταν άκρως ικανοποιητικη όταν τα είδα στην TV. Αρκετά gadgets έχουμε. Αν μπορούμε να αποφύγουμε μερικά είναι καλύτερα.

 

Δες μια φώτο και πες μας αν έχεις δει σε άλλο κινητό πλην pure view τέτοια ευκρίνεια.

https://www.dropbox.com/s/c9utpq8yfbhwlfq/20140128_143734_Richtone%28HDR%29_PerfectlyClear_0001.jpg

Πολύ ωραία φώτο Κώστα. Την έχεις επεξεργαστει καθόλου?

MyName: Γιάννης.

Samsung s22 ultra ~ Samsung Tab S7 ~ Dell XPS 9350

Link to comment
Share on other sites

 

Γιώργο αν παίξει ομαδική αγορά για αυτά ενδιαφέρομαι και εγώ!!:)

Will keep updating....Galaxy S out of the box 2.1 Eclair JM5 Cos,2.2.1 Froyo JS3 + SPEEDMOD KERNEL-k13c-500hz + Clockwork Mod,Slim ICS + Semaphore Kernel + JVU modem,Slim Bean 4.1.2 + Semaphore 2.6.0.s,Cyanogen 10.1 + Semaphore 2.9.23 ....10.2 etc....,Cyanogenmod 11 snapshot M4 + Neo kernel cma 415mb. :shifty:
Link to comment
Share on other sites

Πολύ ωραία φώτο Κώστα. Την έχεις επεξεργαστει καθόλου?

 

Απο λάθος σου έδωσα το link από το perfect clear στο οποίο την πέρασα από auto fix αλλά δεν την βελτίωσε σχεδόν καθόλου γιατί δεν παίρνει βελτίωση. Ίσως να φώτισε λίγο τα σκοτεινά σημεία.

Έδωσα το link της original σε επόμενο ποστ.

 

Τα προγραμματα δεν μπορούν να δώσουν ευκρίνεια. Μειώνουν τον θόρυβο εις βάρος όμως της ευκρίνειας.

Φιλικά, Κώστας [/b] [ HTC U11, iPad mini 4, iPhone 6, Galaxy S7 Edge, Xiaomi A1, Nexus 5X ,
Link to comment
Share on other sites

Το φλασακι, οκ να το παιρναμε ισως...

Το τριποδο ειναι για τον Κωστα! :)

 

Μπα δεν μου κάνει. Αυτό χρειάζεται άλλο ένα τρίποδο για να σταθεί στο ύψος που πρέπει.

Φιλικά, Κώστας [/b] [ HTC U11, iPad mini 4, iPhone 6, Galaxy S7 Edge, Xiaomi A1, Nexus 5X ,
Link to comment
Share on other sites

Απο λάθος σου έδωσα το link από το perfect clear στο οποίο την πέρασα από auto fix αλλά δεν την βελτίωσε σχεδόν καθόλου γιατί δεν παίρνει βελτίωση. Ίσως να φώτισε λίγο τα σκοτεινά σημεία.

Έδωσα το link της original σε επόμενο ποστ.

 

Τα προγραμματα δεν μπορούν να δώσουν ευκρίνεια. Μειώνουν τον θόρυβο εις βάρος όμως της ευκρίνειας.

 

Οπως ειπα , ειναι εντυπωσιακη η φωτογραφια. Ειναι το αποτελεσμα που δινουν οι δωτογραφικες στη ρυθμιση "vivid"

(Βεβαια αν χρησιμοποιειται η ρυθμιση αυτη σε συνθηκες χαμηλου φωτισμου , θα βγαλει πολυ θορυβο).

 

Τελος παντων, η φωτογραφια εχει υψηλη οξυτητα, γεγονος που την κανει εντυπωσιακη.

MyName: Γιάννης.

Samsung s22 ultra ~ Samsung Tab S7 ~ Dell XPS 9350

Link to comment
Share on other sites

Μπα δεν μου κάνει. Αυτό χρειάζεται άλλο ένα τρίποδο για να σταθεί στο ύψος που πρέπει.

Θα στο πιασω με μονωτικη πανω σε ενα σκουποξυλο ρε μυστηριε ανθρωπε!! :lol::lol:

Περα απο την πλακα ειναι φτηνο και μικρο...

Κeras τον ειδες τον φακο? θα το ονομασουμε s4 zoom....::lol:

Γιαννη εννοειται φιλε μου αν τα παρουμε θα ενημερωθεις.

Αντε ψηνεστε?? :p

Edited by demon2411
Link to comment
Share on other sites

Τα θέλω για το σπίτι μου για γενέθλια κλπ Το κόστος δεν ξεπερνά τα 50 ευρώ και θα είναι για πάντα. Δεν σκοπεύω να δώσω 500 ευρώ για μια SLR που θα χρησιμοποιήσω ελάχιστα και η οποία επίσης χρειάζεται προβολέα. Δοκιμαστικά τράβηξα πρόσφατα τα γενέθλια της κόρης μου σε χώρο με σχετικά καλό φωτισμό και η ποιότητά ήταν άκρως ικανοποιητικη όταν τα είδα στην TV. Αρκετά gadgets έχουμε. Αν μπορούμε να αποφύγουμε μερικά είναι καλύτερα.

 

Δες μια φώτο και πες μας αν έχεις δει σε άλλο κινητό πλην pure view τέτοια ευκρίνεια.

https://www.dropbox.com/s/c9utpq8yfbhwlfq/20140128_143734_Richtone%28HDR%29_PerfectlyClear_0001.jpg

 

Απιστευτη λεπτομερεια...καθολου θορυβος στον ουρανο, σωστο exposure, τελειο white balance και το hdr εδω εχει κανει πολυ καλη δουλεια.Η καθαροτητα της φωτο ειναι εντυπωσιακη.Να υποθεσω οτι ειναι το μοντελο με Exynos?

Οι αλγοριθμοι ειναι εντπωσιακοι.Πιστευω οτι η Samsung αμα ηθελε θα μπορουσε να δωσει καλυτερο αποτελεσμα την νυχτα...αλλα μετα οι ημερησιες θα χαλουσαν

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...