Jump to content

Galaxy S4 vs G2 ( + αναλυση κινητων)


 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Και έμενα όπως βλεπω τις 2 αυτές φώτο μου αρέσουν περισσότερο του s4.Ομως οταν είχα και τα 2 κινητα και έβγαζα φώτο.Παντα υπερτερούσε το g2.Αλλά μπορεί να αλλαξε όμως η σαμμυ τον αλγοριθμο προς το καλυτερο,ετσι οταν βρεθεί πάλι το 4 στα χέρια μου θα ξανακάνω τις δοκιμές μου.
http://www.myphone.gr/gallery/data/500/10396meerjungfrau.gif
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 117
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Λογω της δουλειας μου το gps το χρησιμοποιω σχεδον καθημερινα οποτε παιζει να το εχω δουλεψει περισσοτερο απο αλλα παιδια.Το sygic ειναι πραγματικα αξιοπιστος συνοδηγος και το g2 συνεργαζεται αψογα.

Το χω γραψει αρκετες φορες και θα το ξαναγραψω.

Δεν εχω θεμα με το gps ειτε με το sygic ειτε με τους χαρτες της google.

Ισως ειμαι τυχερος τι να πω...

Με την καμερα εχω θεμα οπως και ολα τα παιδια,με το ακουστικο αν το εχω στο τερμα τριζει και την εχω μια σκαλα πιο κατω την ενταση,το βιντεο ειναι πολλες φορες χαλια αλλα με το gps οχι.

Συμφωνω απόλυτα!

Και εγω Ελληνικό, με Sygic αγορασμενο, κανένα πρόβλημα!δεν τρίζει καπάκι ηχειο, γενικά απροβληματιστα!

Συγχαρητήρια για το θέμα.Θα ήθελα κάποιος βέβαια να μου εξηγήσει τι εννοεί lag στο g2:confused:

tsak8 - Χρήστος

LG G6 / LG G Pad 8,3"

Link to comment
Share on other sites

Εξαρτάται πάντα από πια συσκευή έρχεσαι..Το g2 μπροστά στο one έχει lag. Άμα έρχεσαι από s3 ίσως και s4 μπορεί να σου φαίνεται αλαγκαριστο

- Samsung Galaxy SIII - Nokia Ν9 - HTC One Black - LG G2 - Xiaomi Hongmi

- iphone 5s space grey - Sony Xperia Z3 - Samsung Galaxy S6 - Iphone 6 Space Grey - Nexus 5x - Iphone 6s Space Grey - xiaomi mi9t pro - oneplus 5t - nexus 6p - realme gt master edition 

- Oneplus 12

Link to comment
Share on other sites

Εξαρτάται πάντα από πια συσκευή έρχεσαι..Το g2 μπροστά στο one έχει lag. Άμα έρχεσαι από s3 ίσως και s4 μπορεί να σου φαίνεται αλαγκαριστο

 

Ακριβως. Το g2 μπροστα ειδικα στο s4 (το s3 εχει λιγοτερο lag) ειναι αλαγκαριστο. Αυτο δεν σημαινει οτι δεν εχει.

Οσο για Το one ειναι μαζι με το nexus ειναι για μενα τα κινητα που δεν εχουν καθολου lag ειδικα το nexus αλλα δικαιολογειται λογω pure android χωρις bloat. Στην htc οφειλω να δωσω συγχαρητηρια γιατι ενω εχει bloat εχει διαχειριστει τοσο σωστα το λειτουργικο της που η εμπειρια που σου αφηνει σε συνδιασμο με την κατασκευη του ειναι αξεπεραστη.

Link to comment
Share on other sites

ΑΝ δεν σας κουράζω, θα ήθελα να μου πείτε όχι σε σχέση με άλλο κινητό απλά που ειδατε το λαγκ πχ άλμπουμ ή dialer μήπως και το παρατηρήσω.

Καλημέρα!

tsak8 - Χρήστος

LG G6 / LG G Pad 8,3"

Link to comment
Share on other sites

ΑΝ δεν σας κουράζω, θα ήθελα να μου πείτε όχι σε σχέση με άλλο κινητό απλά που ειδατε το λαγκ πχ άλμπουμ ή dialer μήπως και το παρατηρήσω.

Καλημέρα!

 

Κυριως στα μενου και γενικοτερα οταν εχεις ανοιχτες καποιες εφαρμογες, στο σκρολαρισμα.

Αλλα οπως ειπα και πριν ειναι τοσο μικρο που πρεπει να εισαι πολυ ψειρας για να το παρατηρησεις.

Μην ασχολεισαι φιλε μου κοιτα να το χαρεις μια χαρα ειναι το τηλεφωνο σε αυτο τον τομεα.

Link to comment
Share on other sites

ΑΝ δεν σας κουράζω, θα ήθελα να μου πείτε όχι σε σχέση με άλλο κινητό απλά που ειδατε το λαγκ πχ άλμπουμ ή dialer μήπως και το παρατηρήσω.

Καλημέρα!

 

Καλησπέρα...άνοιξε πχ τις ρυθμίσεις..Θα δεις στο άνοιγμα κάνει μια καθυστέρηση. Πήγαινε μέσα στις ρυθμίσεις στις εφαρμογές, μετά μεταβαση στη 2η καρτελα και δες πόση ώρα κάνει να φορτώσει τις εφαρμογές που τρέχουν. Μετά τσέκαρε το scrolling στη 3η καρτέλα και μετά δες αυτό https://www.dropbox.com/s/g1ps4bok1q1us4r/CAM00754.mp4 Μπορείς να δοκιμάσεις και στο g2 αυτό που κάνω στο τελος με το turn off turn on με το power button. Στο g2 από τα 10 άνοιξε κλεισε θα πιάσει τα 3 ενώ στο one και τα 10.

Lag επίσης υπάρχει στο άνοιγμα του dialer και με τη μετάβαση στο αρχείο κλήσεων και άλλα μικρά χαζοglitches που κάνει κάποιες φορές που στο one δεν υπάρχουν...

Τα παραπάνω αν έχεις τις ρυθμίσεις πχ και τις ξαναανοιξεις στο καπάκι τη 2η φορά θα ανοίξουν κανονικά όπως είναι λογικό..

- Samsung Galaxy SIII - Nokia Ν9 - HTC One Black - LG G2 - Xiaomi Hongmi

- iphone 5s space grey - Sony Xperia Z3 - Samsung Galaxy S6 - Iphone 6 Space Grey - Nexus 5x - Iphone 6s Space Grey - xiaomi mi9t pro - oneplus 5t - nexus 6p - realme gt master edition 

- Oneplus 12

Link to comment
Share on other sites

τελικα εχει lag το s4 ;

Καλημερα.Εχει πολυ περισσοτερο απο το LG G2.Ενας ακομα λογος που το εδωσα και ηταν το 2ο S4 που πουλησα.

Για να ειμαι αντικειμενικος εχει ενα ελαχιστο και το G2 αλλα σε σημεια οπως οι επαφες η μεσα στις ρυθμισεις οταν κανεις καποια γρηγορη εναλλαγη μπορει να σου κανει ενα ψιλο lag αλλα δεν ειναι κουραστικο οπως το S4.Αν θες να μην εχε lag οι λυσεις ειναι μονο 2 HTC One και Nexus 5 αλλα εκει θα χασεις αλλα πραματα που σου προσφερει το S4 και το G2.Δεν υπαρχει ακομα το τελειο Android Smartphone.

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα.Εχει πολυ περισσοτερο απο το LG G2.Ενας ακομα λογος που το εδωσα και ηταν το 2ο S4 που πουλησα.

Για να ειμαι αντικειμενικος εχει ενα ελαχιστο και το G2 αλλα σε σημεια οπως οι επαφες η μεσα στις ρυθμισεις οταν κανεις καποια γρηγορη εναλλαγη μπορει να σου κανει ενα ψιλο lag αλλα δεν ειναι κουραστικο οπως το S4.Αν θες να μην εχε lag οι λυσεις ειναι μονο 2 HTC One και Nexus 5 αλλα εκει θα χασεις αλλα πραματα που σου προσφερει το S4 και το G2.Δεν υπαρχει ακομα το τελειο Android Smartphone.

 

Καλημερα φιλε μου. Κοιτα απο χτες ειμαι για τριτη φορα κατοχος του S4..το συγκεκριμενο ειναι "Φουρνια" τελη Μαη και δεν ξερω, δεν εχει κανενα προβλημα ( πρωτη φορα σε τοσες συσκευες που εχω παρει). ΑΠο κολληματα τιποτα και μακαρι να μεινει ετσι !

Σιγουρα το G2 ειναι πιο εξελιγμενο και πιο καλο αλλα προτιμησα S4 για την καμερα και για την οθονη ( φοβερη). Επισης σιγουρα θα δοκιμασω το G 2 προς το πασχα που θα εχω βαρεθει και παλι το S4 :)

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα φιλε μου. Κοιτα απο χτες ειμαι για τριτη φορα κατοχος του S4..το συγκεκριμενο ειναι "Φουρνια" τελη Μαη και δεν ξερω, δεν εχει κανενα προβλημα ( πρωτη φορα σε τοσες συσκευες που εχω παρει). ΑΠο κολληματα τιποτα και μακαρι να μεινει ετσι !

Σιγουρα το G2 ειναι πιο εξελιγμενο και πιο καλο αλλα προτιμησα S4 για την καμερα και για την οθονη ( φοβερη). Επισης σιγουρα θα δοκιμασω το G 2 προς το πασχα που θα εχω βαρεθει και παλι το S4 :)

 

 

Παλι αλλαξες;;;;;

Καλοριζικο!!!

Ουτε πουκαμισα ναταν :D

δως μοι πα στω και ταν γαν κινασω

:ninja:

αν δεν κοιτας εκει που θες να πας,θα πας εκει που κοιτας...

Link to comment
Share on other sites

Παλι αλλαξες;;;;;

Καλοριζικο!!!

Ουτε πουκαμισα ναταν :D

 

Ευχαριστω! Ε παλι ναι..Ελπιζω να με βολεψει αυτο μεχρι να ερθει η επομενη γενια και να φαμε παλι τα λεφτα! :lol:

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστω! Ε παλι ναι..Ελπιζω να με βολεψει αυτο μεχρι να ερθει η επομενη γενια και να φαμε παλι τα λεφτα! :lol:

Καλοριζικο και απο μενα. Εμενα ειναι το 4ο s4 που παιρνω :blink:

Ομολογω οτι εχει πολυ λιγοτερο lag (το κινητο ειναι 2 εβδομαδων οποτε ισως παιζει η φουρνια που λες + την 4.3) απο τα προηγουμενα 3 s4 που ειχα. Υπαρχει αισθητη διαφορα.

Σημερα εβαλα και nova launcher και πραγματικα προσπαθω να το κανω να λαγκαρει αλλα δεν μου κανει την χαρη..:lol:

Αλλαξε πολυ προς το καλυτερο με τον nova.

Ηθελα να σου απαντησω χτες που ρωτησες για το lag αλλα δεν προλαβα. Ειναι καθαρα θεμα software μιας και το κινητο εχει και την μνημη και τον επεξεργαστη να το υποστηριξει. (αυτο το γνωριζουμε ολοι ηδη).

Θα βγει σε λιγο και η 4.4 να δουμε τι θα γινει.

Οσο περνανε οι μερες συνηδητοποιω οτι πολυ δυσκολα θα ξαναγυρισω σε g2 μιας και εντελλει εχω καταληξει οτι προτιμω την καμερα και την οθονη του s4 (αψογη η οθονη του g2 αλλα εξακολουθω να προτιμω αυτη του s4-μου αρεσει που εχω την φωτεινοτητα στην μεση και βλεπω αξιοπρεπεστατα χωρις να νιωθω την αναγκη να την τερματισω) την ποιοτητα συνομιλιας απο το ακουστικο, την δυναμη και ποιοτητα του ηχειου αλλα και την αξιοπιστια του gps.

Link to comment
Share on other sites

Καλοριζικο και απο μενα. Εμενα ειναι το 4ο s4 που παιρνω :blink:

Ομολογω οτι εχει πολυ λιγοτερο lag (το κινητο ειναι 2 εβδομαδων οποτε ισως παιζει η φουρνια που λες + την 4.3) απο τα προηγουμενα 3 s4 που ειχα. Υπαρχει αισθητη διαφορα.

Σημερα εβαλα και nova launcher και πραγματικα προσπαθω να το κανω να λαγκαρει αλλα δεν μου κανει την χαρη..:lol:

Αλλαξε πολυ προς το καλυτερο με τον nova.

Ηθελα να σου απαντησω χτες που ρωτησες για το lag αλλα δεν προλαβα. Ειναι καθαρα θεμα software μιας και το κινητο εχει και την μνημη και τον επεξεργαστη να το υποστηριξει. (αυτο το γνωριζουμε ολοι ηδη).

Θα βγει σε λιγο και η 4.4 να δουμε τι θα γινει.

Οσο περνανε οι μερες συνηδητοποιω οτι πολυ δυσκολα θα ξαναγυρισω σε g2 μιας και εντελλει εχω καταληξει οτι προτιμω την καμερα και την οθονη του s4 (αψογη η οθονη του g2 αλλα εξακολουθω να προτιμω αυτη του s4-μου αρεσει που εχω την φωτεινοτητα στην μεση και βλεπω αξιοπρεπεστατα χωρις να νιωθω την αναγκη να την τερματισω) την ποιοτητα συνομιλιας απο το ακουστικο, την δυναμη και ποιοτητα του ηχειου αλλα και την αξιοπιστια του gps.

 

Ευχαριστω φιλε ! Για το κινητο μου τωρα..ειναι απο τα πρωτα Μαιο αγορασμενο οποτε νομιζω τα παλια οπως σε καθε μηχανακι ειναι καλυτερα..(συγκρινε Honda 92 με 2014 καμια σχεση σε αντοχες!).

Επισης εγω περιμενα να εχει lagggggggggggg και το επιασα στα χερια μου και αμεσως το αγαπησα! ΦΟΒΕΡΟ ! πρωτοφανες Για galaxy στοκ! Οσο για την καμερα και οθονη....απλα ειναι οτι καλυτερο αυτη την στιγμη στην αγορα και δεν νομιζω να μπορει να βγαλει κανεις κατι καλυτερο εκτος απο την samsung στο S 5 ! Στην ομιλια σαφως ειναι τελειο το s4 γιατι εγω εχω wind ( σημα Π@π@ρ@ )

και ακουω τον αλλον σαν να ειναι απο σταθερο ! Οσο για το GPS δεν ξερω ακομα...σημερα που θα βγω για περπατημα θα σου πω :)

Link to comment
Share on other sites

Καλοριζικο και απο μενα. Εμενα ειναι το 4ο s4 που παιρνω :blink:

Ομολογω οτι εχει πολυ λιγοτερο lag (το κινητο ειναι 2 εβδομαδων οποτε ισως παιζει η φουρνια που λες + την 4.3) απο τα προηγουμενα 3 s4 που ειχα. Υπαρχει αισθητη διαφορα.

Σημερα εβαλα και nova launcher και πραγματικα προσπαθω να το κανω να λαγκαρει αλλα δεν μου κανει την χαρη..:lol:

Αλλαξε πολυ προς το καλυτερο με τον nova.

Ηθελα να σου απαντησω χτες που ρωτησες για το lag αλλα δεν προλαβα. Ειναι καθαρα θεμα software μιας και το κινητο εχει και την μνημη και τον επεξεργαστη να το υποστηριξει. (αυτο το γνωριζουμε ολοι ηδη).

Θα βγει σε λιγο και η 4.4 να δουμε τι θα γινει.

Οσο περνανε οι μερες συνηδητοποιω οτι πολυ δυσκολα θα ξαναγυρισω σε g2 μιας και εντελλει εχω καταληξει οτι προτιμω την καμερα και την οθονη του s4 (αψογη η οθονη του g2 αλλα εξακολουθω να προτιμω αυτη του s4-μου αρεσει που εχω την φωτεινοτητα στην μεση και βλεπω αξιοπρεπεστατα χωρις να νιωθω την αναγκη να την τερματισω) την ποιοτητα συνομιλιας απο το ακουστικο, την δυναμη και ποιοτητα του ηχειου αλλα και την αξιοπιστια του gps.

 

Γιώργο συγχαρητήρια. Έχεις κάνει εξαιρετική δουλειά.

Συμφωνώ σε όλα όσα γράφεις γι αυτό δεν αποφάσισα ποτέ, να πάω στο G2.

Έβλεπα απο την σύγκριση που έκανα σε δυο συναντήσεις με τον Arfi-gorgona, οτι θα ήταν περισσότερα αυτά που θα έχανα απο μια τέτοια αλλαγή μαζί με τα χρήματα απο την αγοραπωλησία.

 

Ενοχλητικά lag δεν είχα ούτε με την 4.2.2 στο S4 octa. Πόσο μάλλον με την 4.3

Εντάξει δεν λεω οτι δεν υπάρχουν, όμως δεν με απασχολεί αν κάνει ενα δευτερόλεπτο να εμφανιστεί το μενού της διαχείρισης εφαρμογών αλλά η συνολική εμπειρία και το πόσο κοντά είναι στις δικές μου συνήθειες. Γι αυτό λοιπόν εγω δεν τα αποκαλώ lag.

 

Στο θέμα φωτογραφία με κάλυψες.

Παλαιότερα ειχα αποφανθεί μετα απο σύντομο τεστ ότι σε πολύ χαμηλό φωτισμό τα πάει καλύτερα το G2.

Τότε δεν ειχα χρησιμοποιήσει την λειτουργία νύχτα νομίζοντας ότι έχει την ίδια απόδοση με τον αυτόματο εντοπισμό νύχτας.

Τελικά δεν είναι έτσι. Το διαπίστωσα κάνοντας δοκιμές μετά απο τις δικές σου παρατηρήσεις.

Απέφευγα πάντα σε όλες μου τις συσκευες την χρήση της λειτουργίας νύχτα γιατί δεν ειχε το αποτέλεσμα που ήθελα συν οτι έπρεπε να ακουμπάς την συσκευή κάπου για σταθερότητα.

Πλέον ακόμα κι αυτό έχει διορθωθεί. Χρειάζεται μόνο λίγη προσοχή όταν πατάς. Μετά απο 5-10 φώτο, καταλαβαίνεις τι πρέπει να κάνεις.

Να προσθέσω οτι χρησιμοποιώ πάντα Nova ακόμα και οταν είχα το ONE X.

 

Και μια βραδινή φώτο με λειτουργία "νυχτα". Μοναδικός φωτισμός το φως που περνάει απο την μπαλκονοπορτα του σπιτιού μου.

 

http://img200.imageshack.us/img200/742/stb9.jpg

 

Και μια ακόμα υπό διαφορετική γωνία

https://www.dropbox.com/s/nfxcacby9fcm954/20140119_204623_LLS.jpg

 

Εννοείται οτι οι συνθήκες είναι ακραίες και ποτέ δεν θα έβγαζα τέτοια φωτογραφία.

Στην επόμενη εχω μια με αυτόματο εντοπισμό νύχτας και φωτισμό που προέρχεται απο ενα λαμπατέρ. Θεωρω οτι μόνο σε τέτοιες συνθήκες έχει νόημα η καλή λήψη με χαμηλό φωτισμό.

 

https://www.dropbox.com/s/xiubn1jsn9231px/20130805_223027.jpg

Edited by Te_salat
Φιλικά, Κώστας [/b] [ HTC U11, iPad mini 4, iPhone 6, Galaxy S7 Edge, Xiaomi A1, Nexus 5X ,
Link to comment
Share on other sites

Kωστα σε ευχαριστω για τα καλα σου λογια.

Εγω το ειχα το g2 και μπορω να σου πω με βεβαιοτητα για τους λογους που εχω γραψει οσο πιο αναλυτικα μπορουσα δεν θα ξαναγυρναγα σε g2.

Θεωρω το g2 οτι καλυτερο εχει βγαλει η lg αλλα τα σημεια που ποναει κατα την δικη μου κριση - χρηση ειναι μεγαλα φαουλ. Ο καθε ενας απο εμας εχει αλλα κριτηρια και απαιτησεις απο ενα κινητο, οποτε ολα ειναι υποκειμενικα.

Αυτο που ισχυει σε ολες τις περιπτωσεις ομως ειναι οτι ενα κινητο πρεπει να ειναι λειτουργικοτατο σε ολους τους τομεις out of the box. Και εδω δυστυχως δεν κανω πισω.

Στις φωτο σου Οι συνθηκες οντως ειναι ακραιες και πιθανοτατα να τα πηγαινε καλυτερα ενα κινητο σαν το lumia 920-925 htc one και σιγουρα το 1020.

Αλλα οπως σου ειπα και πιο πριν, δεν θα κατσεις να βγαλεις φωτογραφια τετοιου στυλ,(για την εξωτερικη μιλαω) απλα δοκιμαζεις το κινητο.

Στο θεμα lag εγω με την 4.3 εχω πολυ πολυ λιγο και με το που εβαλα τον nova δεν εχω σχεδον καθολου (στα επιπεδα g2).

To θεμα ειναι το κινητο να ανταποκρινεται αμεσα στις εντολες σου και να μην σου σπαει τα νευρα, και οχι να καθεσαι απο πανω να κανεις δεξια αριστερα τα μενου να δεις αν λαγκαρε για 1/10 του δευτερολεπτου.

Εγω εχω το 9505 και οχι το octa οπως το δικο σου, οποτε και πιο δυνατος εισαι και καλυτερη καμερα (αισθητηρα) εχεις.

Αν εγω εχω εναν λογο να μην το αλλαξω με κανενα κινητο της αγορας προς το παρον, εσυ θεωρω οτι εχεις 10.

Πολυ καλες οι φωτο σου δεδομενων φυσικα και των συνθηκων που τις τραβηξες. Και ναι το night mode ειναι οτι καλυτερο εχω δει.

Link to comment
Share on other sites

ωραιος ρε Γιώργο..ειδα και τις φωτο που μου εστειλες..ειδικα στις εν κινησει πολυ καλο αποτελεσμα, καλυτερο απο του g2. στις βραδυνες κλινει λιγο η πλαστιγκα προς το g2 αλλα το s4 τα παει παρα πολυ καλα..

- Samsung Galaxy SIII - Nokia Ν9 - HTC One Black - LG G2 - Xiaomi Hongmi

- iphone 5s space grey - Sony Xperia Z3 - Samsung Galaxy S6 - Iphone 6 Space Grey - Nexus 5x - Iphone 6s Space Grey - xiaomi mi9t pro - oneplus 5t - nexus 6p - realme gt master edition 

- Oneplus 12

Link to comment
Share on other sites

Γιώργο εδώ είναι στο best photo. Δύσκολη λόγο πολλών σκοτεινών σημείων. Δείτε την στήλη του ατμού.

http://img59.imageshack.us/img59/5314/zyu1.jpg

Φιλικά, Κώστας [/b] [ HTC U11, iPad mini 4, iPhone 6, Galaxy S7 Edge, Xiaomi A1, Nexus 5X ,
Link to comment
Share on other sites

Γιώργο εδώ είναι στο best photo. Δύσκολη λόγο πολλών σκοτεινών σημείων. Δείτε την στήλη του ατμού.

http://img59.imageshack.us/img59/5314/zyu1.jpg

 

Πολυ καλη αν και δυσκολη οπως ειπες φωτο. Oντως η στηλη του ατμου φενεται λεπτομερεστατα.

Νεο τεστ σημερα πριν λιγο το τελειωσα. Αν την τραβαγες με night mode παιζει να εβγαινε ακομα καλυτερη. Περιεργο αλλα εχω την υποψια οτι ισχυει. Δοκιμασε το...

Που να δειτε τι σας εχω....:lol::lol:

Αντωνη κατσε να δεις και αυτες που ανεβαζω τωρα. (οταν λες κλινει η πλαστιγγα προς το g2 εννοεις οτι ειναι καλυτερο στις νυχτερινες?)

Edited by demon2411
Link to comment
Share on other sites

Εγω παντως επειδη ειχα S4 i9505 και τωρα το G2,δεν εχω βγαλει ακομα καλυτερη φωτογραφια ή βιντεο στο G2.

Ή ιδιες με το S4 θα ειναι ή χειροτερες απο του S4.Σε ολες τις συνθηκες μιλαω κι οχι μονο μερα ή μονο νυχτα.

Για το βιντεο δεν το συζητω ειναι καλυτερο το S4.

Στη δικη μου συγκριση ομως ειναι το μονο στο οποιο ειναι καλυτερο το S4 και δεν παιζει να δωσω το G2 μου για να ξαναγυρισω στο Samsung.

Samsung S23 Ultra - Samsung Tab S9+

Link to comment
Share on other sites

Πολυ καλη αν και δυσκολη οπως ειπες φωτο.

Νεο τεστ σημερα πριν λιγο το τελειωσα.

Που να δειτε τι σας εχω....:lol::lol:

Αντωνη κατσε να δεις και αυτες που ανεβαζω τωρα. (οταν λες κλινει η πλαστιγγα προς το g2 εννοεις οτι ειναι καλυτερο στις νυχτερινες?)

 

ναι γιωργο..απο αυτα που βλεπω στις πολυ δυσκολες συνθηκες με ελαχιστο φως οπως αυτες που ανεβασα στο νημα του g2, νομιζω πως το g2 υπερτερει..

- Samsung Galaxy SIII - Nokia Ν9 - HTC One Black - LG G2 - Xiaomi Hongmi

- iphone 5s space grey - Sony Xperia Z3 - Samsung Galaxy S6 - Iphone 6 Space Grey - Nexus 5x - Iphone 6s Space Grey - xiaomi mi9t pro - oneplus 5t - nexus 6p - realme gt master edition 

- Oneplus 12

Link to comment
Share on other sites

Εγω παντως επειδη ειχα S4 i9505 και τωρα το G2,δεν εχω βγαλει ακομα καλυτερη φωτογραφια ή βιντεο στο G2.

Ή ιδιες με το S4 θα ειναι ή χειροτερες απο του S4.Σε ολες τις συνθηκες μιλαω κι οχι μονο μερα ή μονο νυχτα.

Για το βιντεο δεν το συζητω ειναι καλυτερο το S4.

Στη δικη μου συγκριση ομως ειναι το μονο στο οποιο ειναι καλυτερο το S4 και δεν παιζει να δωσω το G2 μου για να ξαναγυρισω στο Samsung.

 

Απο την στιγμη που οπως λες εχει καλυτερη καμερα το s4 (συμφωνω), εννοειται οτι δεν γυρνας πισω μιας και προφανως σε καλυπτουν αλλα πραγματα που δεν εχει το s4. Αυτο ειναι καθαρα επιλογη του καθενος φιλε μου.

Οπως και να εχει και οι 2 συσκευες ειναι αξιολογες. (μην ξεχνας το Mx camera δινει τα καλυτερα αποτελεσματα στο g2!!)

Αντωνη δωσε ενα λινκ να τις δω

Edited by demon2411
Link to comment
Share on other sites

ελα Γιώργο http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=5129727#post5129727 εφυγες και νεκρωσε το thread με τις φωτο :lol:

- Samsung Galaxy SIII - Nokia Ν9 - HTC One Black - LG G2 - Xiaomi Hongmi

- iphone 5s space grey - Sony Xperia Z3 - Samsung Galaxy S6 - Iphone 6 Space Grey - Nexus 5x - Iphone 6s Space Grey - xiaomi mi9t pro - oneplus 5t - nexus 6p - realme gt master edition 

- Oneplus 12

Link to comment
Share on other sites

Παρακαλώ να διαγραφεί Edited by Te_salat
Φιλικά, Κώστας [/b] [ HTC U11, iPad mini 4, iPhone 6, Galaxy S7 Edge, Xiaomi A1, Nexus 5X ,
Link to comment
Share on other sites

ελα Γιώργο http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=5129727#post5129727 εφυγες και νεκρωσε το thread με τις φωτο :lol:

 

Aντωναρε σιγα μην νεκρωσε απλα δεν ασχολουνται και πολλοι με τις φωτο δυστυχως...Εσυ μην χαθεις!! :)

Σου απαντησα στο νημα του g2 για να μην βγουμε offtopic.

Κωστα σε ευχαριστω που τα μετεφερες παιδια συνεχιζουμε για τις φωτο του s4 στο νημα φωτογραφιες και βιντεο s4 γιατι θα βγουμε offtopic, εδω ειναι το νημα s4 vs g2.

Τα λεμε εκει

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...