Jump to content

Sony Ericsson K500i (F500i)


Nos 55
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Μπορεί κάποιος παρακαλώ να μου δώσει χρόνους μπαταρίας?

 

αναμονή/ομιλία , σε κοσμοτέ και αρκετή ομιλία...

 

Ευχαριστώ

:X
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 513
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Προσπαθώ να παίξω ορισμένα παιχνίδια java (π.χ.: Infernal Gate, Larry, Worms Golf, Worms) στο Κ500i αλλά στην οθόνη βλέπω μόνο μέρος της εικόνας :mad: ενώ κάποια άλλα είναι μικρότερα από την οθόνη. Γίνεται κάτι για να βλέπω όλη την εικόνα?

Έχει καταφέρει κάποιος να παίξει σωστά κάποιο από τα παραπάνω?

Link to comment
Share on other sites

Παίδες κατέληξα κι εγώ στο να πάρω αρχές του επόμενου μήνα αυτό το κινητό με την επιδότησή μου.

Στην πρώτη πρώτη σελίδα αυτού του θέματος, αλλά και σε ακόμη ένα σημείο πιο μετά, αναφέρεται οτι το Κ500i είναι ακριβώς το ίδιο σε δυνατότητες με το αντίστοιχο F500 της Vodafone Live.Επειδή απο την πείρα μου με vodafone live θυμάμαι (είχα και το Τ610) οτι το menu είναι πολύ άσχημο,βλέποντας όμως την σύγκριση των δύο αυτών κινητών στην σελίδα του Γερμανού,βρίσκει αρκετές και βασικές διαφορές υπέρ του F500 και αναρωτιέμαι :Iσχύουν και υπάρχουν αυτές οι διαφορές? Eαν δεν υπάρχουν οι διαφορές που αναφέρονται θα προτιμούσα το Κ500 γιατί μου άρεσε το μενού.Εγώ έχω την δυνατότητα να διαλέξω όποια απο τις δύο θέλω χωρίς δέσμευση,ποιά να προτιμήσω?(Αν και έχω σύνδεση vodafone δεν χρησιμοποιώ καθόλου το live, θα έχω όμως πρόβλημα να στέλνω MMS μια και το συγκεκριμένο K500 υποτίθεται οτι είναι για χρήστες άλλων δικτύων? Εάν κάποιος γνωρίζει ας μου πει.Ευχαριστώ.Παραθέτω την σελίδα της σύγκρισης.

http://www.e-germanos.gr/e-germanos/el/shop/compare.jsp?brand=&idCategory=002.001.999&counter=&nobrand=&other=&compareIds=30958*30961*&30958=on&30961=on

Link to comment
Share on other sites

Τα στοιχεία στη σελίδα του Γερμανού είναι ελλιπή και ανακριβή. Πήγαινε στη σελίδα της Sony Ericsson.
Link to comment
Share on other sites

Παίδες κατέληξα κι εγώ στο να πάρω αρχές του επόμενου μήνα αυτό το κινητό με την επιδότησή μου.

Στην πρώτη πρώτη σελίδα αυτού του θέματος, αλλά και σε ακόμη ένα σημείο πιο μετά, αναφέρεται οτι το Κ500i είναι ακριβώς το ίδιο σε δυνατότητες με το αντίστοιχο F500 της Vodafone Live.Επειδή απο την πείρα μου με vodafone live θυμάμαι (είχα και το Τ610) οτι το menu είναι πολύ άσχημο,βλέποντας όμως την σύγκριση των δύο αυτών κινητών στην σελίδα του Γερμανού,βρίσκει αρκετές και βασικές διαφορές υπέρ του F500 και αναρωτιέμαι :Iσχύουν και υπάρχουν αυτές οι διαφορές? Eαν δεν υπάρχουν οι διαφορές που αναφέρονται θα προτιμούσα το Κ500 γιατί μου άρεσε το μενού.Εγώ έχω την δυνατότητα να διαλέξω όποια απο τις δύο θέλω χωρίς δέσμευση,ποιά να προτιμήσω?(Αν και έχω σύνδεση vodafone δεν χρησιμοποιώ καθόλου το live, θα έχω όμως πρόβλημα να στέλνω MMS μια και το συγκεκριμένο K500 υποτίθεται οτι είναι για χρήστες άλλων δικτύων? Εάν κάποιος γνωρίζει ας μου πει.Ευχαριστώ.Παραθέτω την σελίδα της σύγκρισης.

http://www.e-germanos.gr/e-germanos/el/shop/compare.jsp?brand=&idCategory=002.001.999&counter=&nobrand=&other=&compareIds=30958*30961*&30958=on&30961=on

 

 

 

Και βεβαια με το K500 μπορειςνα στειλεις MMS σε οποιο δυκτιο και αν εισαι.Εγω που εχω vodafone μπορω να στελνω MMS.

Στη σελιδα του Γερμανου, οπως προειπε και ο φιλος Grad, τα στοιχεια ειναι ελλιπής και ανακριβής.

@ Nokia 3230 - Nokia 6131 - Nokia E51 - Nokia 5530XM - HTC Desire - Motorola Defy+ - Nexus 5 - Xiaomi Redmi Note 4X - Xiaomi Mi 9T @

 

Intel i7 4770k/\Gigabyte GA-Z87X-UD4H/\G.SKILL Sniper 2x8GB DDR3/\nVidia GTX 970/\SSD Samsung 850 EVO 250GB/\Enermax Triathlor FC 650W/\DELL U2713HM

Link to comment
Share on other sites

1)παιδια οταν πιεζετε το καπακι της μπαταριας,στο σημειο κατω απο το σηματακι της σονυ ερικσον κουνιεται(τριζει) λιγο?το κανουν ολα τα κ500 αυτο?

 

2)το κοκκινο φωτακι οταν τελειωνει η μπαταρια αναβει απο τοτε που ειναι η μπαταρια στο κιτρινο?

 

3) καμια σελιδα για δωρεαν φωτογραφιες και παιχνιδια για το κ 500?

 

4) υπαρχει προγραμμα για να φιαχνεις φωτογραφιες στο μεγεθος της εικονας του κινητου για φοντο?και ποια ειναι η αναλυση για να ειναι ακριβως οσο η οθονη?

Link to comment
Share on other sites

1.Μπορεί κάποιος να πει τι περιέχει το κουτί του F500i Voda live και

2.τελικά το Κ500 παίζει ΜΡ3 ως ήχους κλήσεις ενώ το F500i της Voda όχι? ή το αντίστροφο?

 

ευχαριστώ εκ των προτέρων...

Link to comment
Share on other sites

1)παιδια οταν πιεζετε το καπακι της μπαταριας,στο σημειο κατω απο το σηματακι της σονυ ερικσον κουνιεται(τριζει) λιγο?το κανουν ολα τα κ500 αυτο?

 

2)το κοκκινο φωτακι οταν τελειωνει η μπαταρια αναβει απο τοτε που ειναι η μπαταρια στο κιτρινο?

 

3) καμια σελιδα για δωρεαν φωτογραφιες και παιχνιδια για το κ 500?

 

4) υπαρχει προγραμμα για να φιαχνεις φωτογραφιες στο μεγεθος της εικονας του κινητου για φοντο?και ποια ειναι η αναλυση για να ειναι ακριβως οσο η οθονη?

 

 

  • Ελάχιστα σε μένα (δεν τρίζει κουνιέται λίγο)
  • Ναι
  • http://myforum.lasyk.net/
  • Πάρε ένα editor για φωτογραφίες (χρησιμοποίησε το GIMP, τζάμπα αλλά πολύ καλό) και κόψε την σε ανάλυση 128*128.

Link to comment
Share on other sites

οντως δεν τριζει κουνιεται λιγο και εμενα,αλλα οταν παιζεις παιχνιδια ειναι λιγο σπαστικο(ειδικα οταν χανεις, που σου φταινε ολα)

 

ρε παιδια

1)γιατι στις φωτογραφιες ενω στην προεπισκοπηση ειναι τελειες,οταν τις τραβηξεις(ειδικα βραδυ)γεμιζουν χιονακια και χαλαει η ποιοτητα?ειναι φυσιολογικο?

υπαρχει τροπος να τραβαει καλυτερη ποιοτητα?

 

2)γιατι το βιντεο οταν το κουνας θολωνει η εικονα?ειναι φυσιολογικο και αυτο?

 

3)με αναβαθμιση λογισμικου βελτιωνεται η ποιοτητα των φωτογραφιων και το βιντεο?

 

4)ποια ειναι η τελευταια εκδοση λογισμικου?και αν υπαρχει τροπος να δω ποιο εχει το κινητο μου?

 

ευχαριστω για μια ακομη φορα για την πολυτιμη βοηθεια σας! :D :D :D

Link to comment
Share on other sites

Προσπαθώ να παίξω ορισμένα παιχνίδια java (π.χ.: Infernal Gate, Larry, Worms Golf, Worms) στο Κ500i αλλά στην οθόνη βλέπω μόνο μέρος της εικόνας :mad: ενώ κάποια άλλα είναι μικρότερα από την οθόνη. Γίνεται κάτι για να βλέπω όλη την εικόνα?

Έχει καταφέρει κάποιος να παίξει σωστά κάποιο από τα παραπάνω?

 

Τελικά έχει καταφέρει κανείς να παίξει παιχνίδια σωστά στο Κ500? :confused:

Link to comment
Share on other sites

2.τελικά το Κ500 παίζει ΜΡ3 ως ήχους κλήσεις ενώ το F500i της Voda όχι? ή το αντίστροφο?

 

ευχαριστώ εκ των προτέρων...

 

 

Ναι, παιζει ως ηχο κλησης mp3.

@ Nokia 3230 - Nokia 6131 - Nokia E51 - Nokia 5530XM - HTC Desire - Motorola Defy+ - Nexus 5 - Xiaomi Redmi Note 4X - Xiaomi Mi 9T @

 

Intel i7 4770k/\Gigabyte GA-Z87X-UD4H/\G.SKILL Sniper 2x8GB DDR3/\nVidia GTX 970/\SSD Samsung 850 EVO 250GB/\Enermax Triathlor FC 650W/\DELL U2713HM

Link to comment
Share on other sites

Ναι, παιζει ως ηχο κλησης mp3.

 

Mono to K500 paizei mp3 ws hxo klhshs.

Gia to F500 prepei na ginei mia diadikasia,opoios thn kserei kai to exei dokimasei as mas thn pei

Link to comment
Share on other sites

Εγω δεν ειμαι χρηστης του k500i (μαλλον θα γινω) αλλα δειτε αυτο http://www.sonyericsson.com/spg.jsp?cc=gr&lc=el&ver=4000&template=ps1_1_5_7&zone=ps&lm=ps1_1&pid=10176 .Το βρηκα σε ενα αλλο ελληνικο φορουμ.
Link to comment
Share on other sites

1)γιατι στις φωτογραφιες ενω στην προεπισκοπηση ειναι τελειες,οταν τις τραβηξεις(ειδικα βραδυ)γεμιζουν χιονακια και χαλαει η ποιοτητα?ειναι φυσιολογικο?

υπαρχει τροπος να τραβαει καλυτερη ποιοτητα?

 

2)γιατι το βιντεο οταν το κουνας θολωνει η εικονα?ειναι φυσιολογικο και αυτο?

 

3)με αναβαθμιση λογισμικου βελτιωνεται η ποιοτητα των φωτογραφιων και το βιντεο?

 

4)ποια ειναι η τελευταια εκδοση λογισμικου?και αν υπαρχει τροπος να δω ποιο εχει το κινητο μου?

 

ευχαριστω για μια ακομη φορα για την πολυτιμη βοηθεια σας!

Link to comment
Share on other sites

Προσπαθώ να παίξω ορισμένα παιχνίδια java (π.χ.: Infernal Gate, Larry, Worms Golf, Worms) στο Κ500i αλλά στην οθόνη βλέπω μόνο μέρος της εικόνας :mad: ενώ κάποια άλλα είναι μικρότερα από την οθόνη. Γίνεται κάτι για να βλέπω όλη την εικόνα?

Έχει καταφέρει κάποιος να παίξει σωστά κάποιο από τα παραπάνω?

 

Νομιζω οτι δεν γινεται να παικτουν στο κινητο σε ολη την οθονη επειδη ειναι κατασκευασμενα για αλλα κινητα π.χ. εγω εχω το ''prince of percia worrior within'' που ειναι κατασκευασμενο για το k700i και δεν παιζει σε ολη την οθονη.

@ Nokia 3230 - Nokia 6131 - Nokia E51 - Nokia 5530XM - HTC Desire - Motorola Defy+ - Nexus 5 - Xiaomi Redmi Note 4X - Xiaomi Mi 9T @

 

Intel i7 4770k/\Gigabyte GA-Z87X-UD4H/\G.SKILL Sniper 2x8GB DDR3/\nVidia GTX 970/\SSD Samsung 850 EVO 250GB/\Enermax Triathlor FC 650W/\DELL U2713HM

Link to comment
Share on other sites

1)γιατι στις φωτογραφιες ενω στην προεπισκοπηση ειναι τελειες,οταν τις τραβηξεις(ειδικα βραδυ)γεμιζουν χιονακια και χαλαει η ποιοτητα?ειναι φυσιολογικο?

υπαρχει τροπος να τραβαει καλυτερη ποιοτητα?

 

2)γιατι το βιντεο οταν το κουνας θολωνει η εικονα?ειναι φυσιολογικο και αυτο?

 

3)με αναβαθμιση λογισμικου βελτιωνεται η ποιοτητα των φωτογραφιων και το βιντεο?

 

4)ποια ειναι η τελευταια εκδοση λογισμικου?και αν υπαρχει τροπος να δω ποιο εχει το κινητο μου?

 

ρε παιδια δεν μπορει να απαντησει καποιος σε αυτες τις ερωτησεις?

Link to comment
Share on other sites

geia xara paidia. molis agorasa kai egw to perifimo K500i. hmoun gematos xara pou tha paw home kai tha tou perasw themes kai mp3 etc. molis to anoiksa kai evala thn karta mou mesa omws (CU) arxise na trwei elehna kolimata!!! molis prospathousa na parw til enan arithmo kolouse.otan phgaina na grapsw sms ekane restart...kai ksana kai ksana...exw apelpistei :worry: an to paw gia software update se SE servise lete na ftiaksei???? perimenw mia gnwmh sas..... thanks
Link to comment
Share on other sites

Αν δεν κανω λαθος η εταιρια δινει εγγυηση επιστροφης μεσα σε μια εβδομαδα αν η συσκευη παρουσιαζει προβληματα-και μαλιστα τετοιου ειδους...
Illusionary profit !
Link to comment
Share on other sites

Οποιος θελει java games για το K500 μπορει να τα βρει εδω: http://briefcase.pathfinder.gr/view/babis91

@ Nokia 3230 - Nokia 6131 - Nokia E51 - Nokia 5530XM - HTC Desire - Motorola Defy+ - Nexus 5 - Xiaomi Redmi Note 4X - Xiaomi Mi 9T @

 

Intel i7 4770k/\Gigabyte GA-Z87X-UD4H/\G.SKILL Sniper 2x8GB DDR3/\nVidia GTX 970/\SSD Samsung 850 EVO 250GB/\Enermax Triathlor FC 650W/\DELL U2713HM

Link to comment
Share on other sites

1)γιατι στις φωτογραφιες ενω στην προεπισκοπηση ειναι τελειες,οταν τις τραβηξεις(ειδικα βραδυ)γεμιζουν χιονακια και χαλαει η ποιοτητα?ειναι φυσιολογικο?

υπαρχει τροπος να τραβαει καλυτερη ποιοτητα?

 

2)γιατι το βιντεο οταν το κουνας θολωνει η εικονα?ειναι φυσιολογικο και αυτο?

 

3)με αναβαθμιση λογισμικου βελτιωνεται η ποιοτητα των φωτογραφιων και το βιντεο?

 

4)ποια ειναι η τελευταια εκδοση λογισμικου?και αν υπαρχει τροπος να δω ποιο εχει το κινητο μου?

 

ρε παιδια δεν μπορει να απαντησει καποιος σε αυτες τις ερωτησεις?

1) Αυτό γινεται γιατί τραβάς τη φωτογραφία σε ανάλυση 640x480. Αν κατεβάσεις την ανάλυση και βάλεις night mode, το πιο πιθανόν είναι να μην υπάρχουν χιονάκια μετά.

 

2) Απόλυτα φυσιολογικό. Μην ξεχνάς έχει φωτογραφική μηχανή χαμηλής ποιότητας στο κινητό σου (αυτό ισχύει σχεδόν σ' ολα τα κινητά) οπότε μην περιμένεις πολλά όταν παίρνεις βίντεο. Θα είναι θολά και μερικές φορές δε θα μπορείς να διακρίνεις τι συμβαίνει στο βίντεο ειδικά σε περιπτώσεις χαμηλού φωτισμού.

 

3) Όχι, γιατί δε φταίει το software αλλά το hardware.

 

4) Με ένα συνδιασμό πλήκτρων σε πάει στο sevice menu που στα λέει όλα. Δε θυμάμαι πως πας εκεί αλλά είμαι σίγουρος πως κάποιος εδω μέσα θα το ξέρει. Αν όχι τότε ψάξε σε άλλο forum πως πάς στο service menu του Κ500i.

Link to comment
Share on other sites

1)Μπαμπη ευχαριστουμε πολυ για τα παιχνιδια,αλλα ειναι ζιπαρισμενα τι ακριβως ξεζιπαρουμε και ποιο αρχειο περναμε στο κινητο για να παιξουν?αν μπορεις πες μου ενα παραδειγμα για ενα παιχνιδι, να καταλαβω)

 

2)πηρα σημερα το μα-660,στελνω κανονικα φωτος,αλλα ενω εχω περασει το προγραμμα για το σονυ ερικσον που εχει μεσα,δεν κανει ουτε συγχρονισμο,ουτε τιποτα,λεει οτι δεν υπαρχει συνδεση,γιατι αυτο?για τον τηλεφωννικο καταλογο κανενα προγραμμα?

 

3)και τελος ρε παιδες 2-3 φορες στα java games που εχει μεσα και ειδικα στο τεννις εχει κολλησει το κινητο και χρειαζεται να πατησω παρατεταμενα το πισω για να βγει απο την εφαρμογη,ειναι φυσιολογικο?η χρειαζεται καμια αναβαθμιση?

Link to comment
Share on other sites

Re johnvap giati de pas sth Sony Ericsson na ta rwthseis ola afta?Tha sou apandhsoun epishma xeilh ki an thes anavathmish tha sthn kanoyn se merika lepta (an den exoyn poly douleia).
Link to comment
Share on other sites

1)Μπαμπη ευχαριστουμε πολυ για τα παιχνιδια,αλλα ειναι ζιπαρισμενα τι ακριβως ξεζιπαρουμε και ποιο αρχειο περναμε στο κινητο για να παιξουν?αν μπορεις πες μου ενα παραδειγμα για ενα παιχνιδι, να καταλαβω

 

 

Φιλε johnvap τα παιχνιδια δεν ειναι ζιπαρισμενα.Τα παιχνιδια τα κατεβαζεις σε μορφη .jar και τα στελνεις κατευθειαν στο κινητο.Δεν χρειαζεται να κανεις τιποτα αλλο, απλα κατεβαζεις το παιχνιδι που θες και το στελνεις στο κινητο.

Για παραδειγμα, κατεβαζεις το M_Rally.jar πατας δεξι κλικ πανω στο κατεβασμενο παιχνιδι--αποστολη προς--κοντινο υπολογιστη.Αυτο ισχηει αν εχεις καλωδιο υπερυθρων.

 

 

Αν υπαρχει προβλημα να το πεις!!

@ Nokia 3230 - Nokia 6131 - Nokia E51 - Nokia 5530XM - HTC Desire - Motorola Defy+ - Nexus 5 - Xiaomi Redmi Note 4X - Xiaomi Mi 9T @

 

Intel i7 4770k/\Gigabyte GA-Z87X-UD4H/\G.SKILL Sniper 2x8GB DDR3/\nVidia GTX 970/\SSD Samsung 850 EVO 250GB/\Enermax Triathlor FC 650W/\DELL U2713HM

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Sony Ericsson K500i (F500i)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...