Jump to content

Sony Ericsson K500i (F500i)


Nos 55
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Γειά σας παιδιά. Έχω το Κ500i εδώ και 1 μήνα περίπου. Μήπως ξέρετε πώς γίνεται να βάλω υπενθύμιση για κάποια γιορτή ας πούμε ή γενέθλια και να με ειδοποιήσει τη μέρα που θέλω?
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 513
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Μπορει καποιος να βρει το Prince of Persia - Warrior Within για το κ500 και να το βαλει εδω?

@ Nokia 3230 - Nokia 6131 - Nokia E51 - Nokia 5530XM - HTC Desire - Motorola Defy+ - Nexus 5 - Xiaomi Redmi Note 4X - Xiaomi Mi 9T @

 

Intel i7 4770k/\Gigabyte GA-Z87X-UD4H/\G.SKILL Sniper 2x8GB DDR3/\nVidia GTX 970/\SSD Samsung 850 EVO 250GB/\Enermax Triathlor FC 650W/\DELL U2713HM

Link to comment
Share on other sites

geia sas paidia,

 

aurio paw na parw kinito pou dikaioumai me tin ananewsi kai den kserw eimai anamesa se T630 kai k500i???? eseis ti mou proteinete?? gia k500i to paw alla den kserw an einai kalo, den exw ksanaasxoli8ei me sony-ericsson(ektos apo tote pou eixa to T10s :p :D ). exoun parousiastei tpt provlimata, elatomata i kati allo arnitiko me to k500i, giati mexri aurio to prwi den prolavainw na diavasw olo to forum.

 

euxaristw prokatavolika !!!!

http://briefcase.pathfinder.gr/download/532490/t-panoramix2.jpg Ο Panoramix μίλησε !
Link to comment
Share on other sites

geia sas paidia,

 

aurio paw na parw kinito pou dikaioumai me tin ananewsi kai den kserw eimai anamesa se T630 kai k500i???? eseis ti mou proteinete?? gia k500i to paw alla den kserw an einai kalo, den exw ksanaasxoli8ei me sony-ericsson(ektos apo tote pou eixa to T10s :p :D ). exoun parousiastei tpt provlimata, elatomata i kati allo arnitiko me to k500i, giati mexri aurio to prwi den prolavainw na diavasw olo to forum.

 

euxaristw prokatavolika !!!!

 

Καλημέρα και καλό μήνα!

Αν δεν σ'ενδιαφέρει το bluetooth-το T630 έχει-πάρε το Κ500!Είναι πολύ καλή συσκευή χωρίς κανένα πρόβλημα και σίγουρα θα μείνεις ικανοποιημένος. ;)

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα και καλό μήνα!

Αν δεν σ'ενδιαφέρει το bluetooth-το T630 έχει-πάρε το Κ500!Είναι πολύ καλή συσκευή χωρίς κανένα πρόβλημα και σίγουρα θα μείνεις ικανοποιημένος. ;)

 

euxaristw gia tin apantisi sou ! :)

http://briefcase.pathfinder.gr/download/532490/t-panoramix2.jpg Ο Panoramix μίλησε !
Link to comment
Share on other sites

Μόλις εχθές απέκτησα το καινούργιο Κ500 καθώς και το καλώδιο USB της SE!Κατέβασα τον File Manager απο την σελίδα της SE και έκανα install αυτό και τον driver για το USB cable.Έπειτα απο τις απαραίτητες ρυθμίσεις σύνδεσα το τηλέφωνο με το PC.Μέχρι εδω ολα καλά,όμως όταν πήγα να μεταφέρω κάποιες εικόνες απο το τηλέφωνο στο PC,ενω ξεκινούσε την μεταφορά μετά απο λίγο έχανε την επικοινωνία με το τηλέφωνο :wacko: Μάλιστα σε ορισμένες περιπτώσεις έκλεινε και ο windows explorer :wacko: Μήπως γνωρίζει κάποιος τι μπορεί να συμβαίνει;PLEASE HELP ME :!:
Link to comment
Share on other sites

Mηπως ξερει κανενας καποιο προγραμματακι που να μπορουμε να "κοβουμε" μερη απο 1 mp3? Δηλαση πχ να απομονωσουμε το ρεφραιν? :geek:
:)
Link to comment
Share on other sites

ΤΗΝ ΚΑΛΥΣΠΕΡΑ ΜΟΥ ΣΕ ΟΛΟΥΣ. ΕΓΩ ΓΙΑ ΝΑ ΚΟΒΩ-ΡΑΒΩ ΡΕΦΡΕΝ ΤΡΑΓΟΥΔΙΩΝ ΧΡΗΣΙΜΟΠΟΙΩ ΤΟ ''ALLSOUNDRECORDERXP'' . ΗΧΟΓΡΑΦΕΙ ΟΤΙ ΠΑΙΖΕΙ ΣΕ Η/Υ ΣΕ ΟΠΟΙΟ ΦΟΡΜΑΤ ΘΕΛΕΙΣ ΜΕ ΤΗΝ ΑΝΑΛΥΣΗ ΠΟΥ ΘΕΛΕΙΣ ΚΑΙ ΤΟ ΣΩΖΕΙ ΟΠΩΣ ΘΕΛΕΙΣ!!!! ΑΠΛΑ ΒΑΖΕΙΣ ΣΕ CD ΣΤΟ Η/Υ ΤΟ ΤΡΑΓΟΥΔΙ ΠΟΥ ΘΕΛΕΙΣ ΚΑΙ ΓΡΑΦΕΙΣ ΤΟ ΜΕΡΟΣ ΠΟΥ ΧΡΕΙΑΖΕΣΑΙ. ΑΝ ΔΕΝ ΤΟ ΒΡΕΙΤΕ ΔΩΣΤΕ ΜΟΥ Ε-MAIL ΝΑ ΣΑΣ ΣΤΟ ΣΤΕΙΛΩ ( 1 ΜΒ ΠΕΡΙΠΟΥ)

 

ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΜΟΥ ΠΕΙ ΚΑΠΟΙΟΣ ΜΕΡΙΚΑ ΛΟΓΑΚΙΑ ΓΙΑ ΤΟ SE Κ500i??? ΦΩΤΟ,RINGTONES,AN EINAI KALH AGORA,ΚΑΠΟΙΟ ΔΕΙΓΜΑ ΙΣΩΣ ΑΠΟ ΦΩΤΟ ΚΛΠ.

ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΠΟΛΥ.

Link to comment
Share on other sites

παιδια επειδη εδω και καιρο σκεφτομαι να αγορασω το k500.καποιες τελικες αποριες:

1)το κινητο εχει επιλογη για αναλυση φωτογραφιας 1280*960,γιατι κατι μου ειπαν οτι υπαρχει στις προδιαγραφες,αλλα δεν μπορεις να το επιλεξεις.

2)η ποιοτητα φωτογραφιας του ειναι καλη?Αν βαλεις την επιλογη 1280*960 αλλοιωνεται η ποιοτητα της φωτογραφιας?δηλαδη ποιο καλη ποιοτητα εχει η φωτογραφια σε 640*480 ή 1280*960?Στον υπολογιστη αμα το περασεις ποια φαινεται καλυτερη η 640 η η 1280?

3)παιζει αρχεια wav?

4)υπαρχει δυνατοτητα αναβαθμισης μεσω καποιου καλωδιου απο το νετ?

Link to comment
Share on other sites

Βρε παιδιά πήρα το κ500 αλλά αρχικά προσπάθησα να ανοίξω το καπάκι με την κάρτα sim. Μπορεί να του έκανα ζημιά? Από την Vodafon που τηλεφώνησα να ρωτήσω πως βγαίνει μου είπαν ότι θα προκληθεί ζημιά(αφού προσπάθησα). Πως μπορώ να δω αν λεχει ζημιά?
Link to comment
Share on other sites

Μόλις εχθές απέκτησα το καινούργιο Κ500 καθώς και το καλώδιο USB της SE!Κατέβασα τον File Manager απο την σελίδα της SE και έκανα install αυτό και τον driver για το USB cable.Έπειτα απο τις απαραίτητες ρυθμίσεις σύνδεσα το τηλέφωνο με το PC.Μέχρι εδω ολα καλά,όμως όταν πήγα να μεταφέρω κάποιες εικόνες απο το τηλέφωνο στο PC,ενω ξεκινούσε την μεταφορά μετά απο λίγο έχανε την επικοινωνία με το τηλέφωνο :wacko: Μάλιστα σε ορισμένες περιπτώσεις έκλεινε και ο windows explorer :wacko: Μήπως γνωρίζει κάποιος τι μπορεί να συμβαίνει;PLEASE HELP ME :!:

Τελικά μπορεί να απαντήσει κάποιος;

Link to comment
Share on other sites

παιδια σημερα πηρα και εγω το κ500 και εχω καποιες αποριες:

 

1)Οταν κλεινετε το κινητο για να το κσαναανοιξετε πρεπει να περασουν μερικα δευτερολεπτα,δηλαδη δεν ανοιγει αμεσως,παρακαλω δοκιμαστε να μου πειτε αν το κανουν ολα η μονο το δικο μου? :)

 

2)Οταν ανοιγει το κινητο κανει ενα μικρο τρεμοσβησιμο η οθονη?

 

3)Οταν βγαζετε φωτογραφια κανει μερικα δευτερολεπτα(γυρω στα 5) για να την αποθηκευσει?η εχω αργο λογισμικο?

 

4)Οταν παω να βγαλω φωτογραφια(βραδυ),ενω στην προεπισκοπηση φαινεται τελεια?μολις πατησω το κουμπι μειωνεται η ποιοτητα και φαινονται κοκκοι ειναι φυσιολογικο?

 

5)το βιντεο ειναι λιγο χαμηλης ποιοτητας η μου φαινεται?Τρωει ψιλοκολληματα γενικα η φταιει το δικο μου?

 

6)ποια ειναι η καλυτερη αναλυση για φωτογραφια και ποια φωτεινοτητα?

 

7)ποιο ειναι το τελευταιο λογισμικο και αν υπαρχει τροπος να δω ποιο λογισμικο εχει το κινητο μου?

 

8)ποιο καλωδιο για μεταφορας δεδομενων σε υπολογιστη μου συστηνεται?

 

παιδια σας παρακαλω απαντηστε,γιατι καταλαβαινετε οτι θελω να δω αν ειναι φυσιολογικα αυτα η αν παιζει προβλημα με τη συσκευη η με το λογισμικο,ευχαριστω και συγγνωμη αν σας κουρασα :D

Link to comment
Share on other sites

1)Οταν κλεινετε το κινητο για να το κσαναανοιξετε πρεπει να περασουν μερικα δευτερολεπτα,δηλαδη δεν ανοιγει αμεσως,παρακαλω δοκιμαστε να μου πειτε αν το κανουν ολα η μονο το δικο μου?
Δεν είναι πρόβλημα αυτό... Είναι λειτουργία του κινητού.
2)Οταν ανοιγει το κινητο κανει ενα μικρο τρεμοσβησιμο η οθονη?
Ναι
3)Οταν βγαζετε φωτογραφια κανει μερικα δευτερολεπτα(γυρω στα 5) για να την αποθηκευσει?η εχω αργο λογισμικο?
Περίπου 5 δευτερόλεπτα ναι.
4)Οταν παω να βγαλω φωτογραφια(βραδυ),ενω στην προεπισκοπηση φαινεται τελεια?μολις πατησω το κουμπι μειωνεται η ποιοτητα και φαινονται κοκκοι ειναι φυσιολογικο?
Αυτό συμβαίνει γιατί έχεις την ανάλυση στα 640x480 δοκίμασε να πάρεις φώτο με τη χαμηλότερη ανάλυση και λειτουργεία night mode ή κάτι τέτοιο.
5)το βιντεο ειναι λιγο χαμηλης ποιοτητας η μου φαινεται?Τρωει ψιλοκολληματα γενικα η φταιει το δικο μου?
Είναι χαμηλή η ποιότητα γιατί δεν είναι τόσο καλό το κινητό όσον αφορά την κάμερα, αλλά μη νομίζεις ούτε και τα τρομερά κινητά δεν έχουν και γαμώ τις ποιότητες
6)ποια ειναι η καλυτερη αναλυση για φωτογραφια και ποια φωτεινοτητα?
640x480 για πρωϊνές και για βραδυνές η χαμηλότερη...
7)ποιο ειναι το τελευταιο λογισμικο και αν υπαρχει τροπος να δω ποιο λογισμικο εχει το κινητο μου?
Αυτό δεν το ξέρω δεν είχα φτάσει ως εκεί με το κινητό μου. Αλλά θυμάμαι πως πατάς ένα συνδιασμό πλήκτρων και σε βγάζει στο service menu του κινητού και εκεί στα λέει όλα...
8)ποιο καλωδιο για μεταφορας δεδομενων σε υπολογιστη μου συστηνεται?
Από το γερμανός ένα της Mobile Action θα είναι μια χαρά δε χρειάζεται να δίνεις και 30€ για καλώδιο! Αν κι εγώ σου προτείνω να πάρεις iRDA συσκευή καλύτερα.

 

Αυτά :)

Link to comment
Share on other sites

thanks a lot gia ta prohgoumena.μια ακομα ερωτηση:

1)το εχω φορτισει μια φορα και οταν η μπαταρια εφταση στη μεση αναβοσβησε για λιγο ενα κοκκινο φωτακι εκει απο οπου ανοιγικλεινεις το κινητο αλλα μετα σταματησε και τωρα που εχει φτασει στα κιτρινα η μπαταρια δεν αναβοσβηνει,κανονικα ποτε αναβοσβηνει ατο το φωτακι?ειναι φυσιολογικο?Δεν θα επρεπε να αναβοσβηνει συνεχεια οταν εχω λιγη μπαταρια?Εσας σας εχει τυχει οταν ηταν καινουριο?

 

2)εχο μα-620 και δεν μπορω να βρω το αντιστοιχο προγραμμα headset manager για μεταφορα τηλεφωνικου καταλογου στο σιτε της,εχει μονο για μα-660,εχει κανεις το μα-620 headset manager να μου το στειλει η ξερετε που μπορω να το βρω?

Link to comment
Share on other sites

  1. απ' ότι θυμάμαι το κόκκινο φωτάκι ανάβει όταν του κινητού η μπαταρία είναι στα κόκκινα (θέλει φόρτιση). Περίπου κάθε 5-10sec αναβοσβήνει.
  2. κατέβασε το fma (float's mobile manager). Είναι free και πολύ καλύτερο από το handset manager :).

Link to comment
Share on other sites

Βρε παιδιά πήρα το κ500 αλλά αρχικά προσπάθησα να ανοίξω το καπάκι με την κάρτα sim. Μπορεί να του έκανα ζημιά? Από την Vodafon που τηλεφώνησα να ρωτήσω πως βγαίνει μου είπαν ότι θα προκληθεί ζημιά(αφού προσπάθησα). Πως μπορώ να δω αν λεχει ζημιά?

Μπορεί να με βοηθήσει κάποιος?

Link to comment
Share on other sites

το ξερω οτι ειμαι λιγο ψειρας αλλα επειδη σε λιγο περναει η πρωτη βδομαδα και θελω να ειμαι σιγουρος οτι ειναι οκ το κινητο,αλλιως να το παω πισω για καινουριο....εκει που ειναι οι υπερυθρες υπαρχει ενα μικρο κενο(ενα ανοιγαμτακι αριστερα) απο οπου φαινεται ο φωτισμος του πληκτρολογιου,οταν ειναι φωτισμενο(για δειτε το λιγο)?η ειναι σπασμενες οι δικες μου?ευχαριστω
Link to comment
Share on other sites

το ξερω οτι ειμαι λιγο ψειρας αλλα επειδη σε λιγο περναει η πρωτη βδομαδα και θελω να ειμαι σιγουρος οτι ειναι οκ το κινητο,αλλιως να το παω πισω για καινουριο....εκει που ειναι οι υπερυθρες υπαρχει ενα μικρο κενο(ενα ανοιγαμτακι αριστερα) απο οπου φαινεται ο φωτισμος του πληκτρολογιου,οταν ειναι φωτισμενο(για δειτε το λιγο)?η ειναι σπασμενες οι δικες μου?ευχαριστω

 

 

Δεν νομιζω να ειναι σπασμενες γιατι και εμενα ετσι ειναι.

@ Nokia 3230 - Nokia 6131 - Nokia E51 - Nokia 5530XM - HTC Desire - Motorola Defy+ - Nexus 5 - Xiaomi Redmi Note 4X - Xiaomi Mi 9T @

 

Intel i7 4770k/\Gigabyte GA-Z87X-UD4H/\G.SKILL Sniper 2x8GB DDR3/\nVidia GTX 970/\SSD Samsung 850 EVO 250GB/\Enermax Triathlor FC 650W/\DELL U2713HM

Link to comment
Share on other sites

telebom λιγο πιο συγκεκριμενος?αν εκανεσ ζημια στο κινητο ενννοεις?γενικα θελει λιγη δυναμη για να ανοιξει,τωρα αν εκανες ζημια θα φαινεται,λογικα θα τριζει η δε θα κουμπωνει καλα,αν ειναι ενταξει στη θεση του ειναι οκ,ελπιζω να βοηθησα
Link to comment
Share on other sites

παιδια οταν πιεζετε το καπακι της μπαταριας,στο σημειο κατω απο το σηματακι της σονυ ερικσον κουνιεται(τριζει) λιγο? ευχαριστω!
Link to comment
Share on other sites

telebom λιγο πιο συγκεκριμενος?αν εκανεσ ζημια στο κινητο ενννοεις?γενικα θελει λιγη δυναμη για να ανοιξει,τωρα αν εκανες ζημια θα φαινεται,λογικα θα τριζει η δε θα κουμπωνει καλα,αν ειναι ενταξει στη θεση του ειναι οκ,ελπιζω να βοηθησα

Βασικά όταν το "κουμπώνω" το καπάκι κάνει κρακ-κρακ και κουμπώνει καλά. Όταν προσπαθώ να το κουνήσω κουμπωμένο κάνει ελάχιστα και σπάνια ένα αμελητέο κρακ. Όμως πιο πολύ φοβάμαι μην έκανα κάποια βλάβη στα εξαρτήματα.

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Sony Ericsson K500i (F500i)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...