Jump to content

Sony Ericsson K500i (F500i)


Nos 55
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Παιδια κατι δεν μου παει καλα με την καμερα.Οι φωτογραφιες εχουν κατι κουκιδες πολλες φορες σαν να υπαρχει ομιχλη το ιδιο και στο κ700 του αδερφου μου.Να χαμηλωσω την αναλυση?

 

 

Στο κ500 σε υψηλη αναλυση σε ολους το κανει αυτο.Βαρτην σε χαμηλα να δεις που δεν θα βγαζει κουκιδες.

Για το κ700 πρεπει να εχει προβλημα, γιατι ενας φιλος μου που το εχει δεν βγαζει καμια κουκιδα.

 

 

Α! Και ΚΑΛΟ ΠΑΣΧΑ σε ΟΛΟΥΣ !!!

@ Nokia 3230 - Nokia 6131 - Nokia E51 - Nokia 5530XM - HTC Desire - Motorola Defy+ - Nexus 5 - Xiaomi Redmi Note 4X - Xiaomi Mi 9T @

 

Intel i7 4770k/\Gigabyte GA-Z87X-UD4H/\G.SKILL Sniper 2x8GB DDR3/\nVidia GTX 970/\SSD Samsung 850 EVO 250GB/\Enermax Triathlor FC 650W/\DELL U2713HM

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 513
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Είμαι ένας υποψήφιος αγοραστής του K500i και θα ήθελα να μάθω αν υπάρχει η δυνατότητα να φαίνεται η φωτογραφία αυτού που σε καλεί (photo caller)
Link to comment
Share on other sites

Είμαι ένας υποψήφιος αγοραστής του K500i και θα ήθελα να μάθω αν υπάρχει η δυνατότητα να φαίνεται η φωτογραφία αυτού που σε καλεί (photo caller)

 

Υπάρχει :)

Link to comment
Share on other sites

Αρχικα χρονια πολλα σε ολους.

 

Καλομαθημενος ως ειμαι απο το Τ610 που ειχα θελω καποια extra games,themes κτλ.Εχει κανεις κανενα briefcase με τετοια?

Παντως το εχω μια εβδομαδα και ειμαι πολυ ευχαριστημενος.

Link to comment
Share on other sites

Ως υποψήφιος αγοραστής του κ500 θα ήθελα να ρωτήσω αν μπορώ να το πάρω με σύνδεση Vodafon αλλά να μην πάρω το F500? Επίσης θα ήθελα να ρωτήσω αν στέλνει κανονικά μυνήματα των 160 χαρακτήρων?
Link to comment
Share on other sites

μπορώ να το πάρω με σύνδεση Vodafone αλλά να μην πάρω το F500

 

 

Απο καταστημα που δεν ειναι της vodafone π.χ. ο αλλοδαπος :p

 

Επίσης θα ήθελα να ρωτήσω αν στέλνει κανονικά μυνήματα των 160 χαρακτήρων?

 

Αν ρωτας για το οριο του ενος μηνυματος τοτε ναι ειναι 160 χαρακτηρες.

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ για την απάντηση. Οσων αφορά το δευτερο σκέλος μαλλον δε το διατύπωσα σωστά. Ηθελα να ρωτησω αν γραφει SMS των 160 ΕΛΛΗΝΙΚΩΝ χαρακτηρων γιατι από όσο ήξερα παλαιότερα αλλα και τώρα κάποια μοντέλα της SONY γραφουν 75 ελληνικούς μόνο. Επίσης ήθελα να ρωτήσωα αν υποστηρίζει μεγάλα μυνήματα >των 160 χαρακτηρων (που να τα σπάει αυτόματα)
Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ για την απάντηση. Οσων αφορά το δευτερο σκέλος μαλλον δε το διατύπωσα σωστά. Ηθελα να ρωτησω αν γραφει SMS των 160 ΕΛΛΗΝΙΚΩΝ χαρακτηρων γιατι από όσο ήξερα παλαιότερα αλλα και τώρα κάποια μοντέλα της SONY γραφουν 75 ελληνικούς μόνο. Επίσης ήθελα να ρωτήσωα αν υποστηρίζει μεγάλα μυνήματα >των 160 χαρακτηρων (που να τα σπάει αυτόματα)

Δεν πιστεύω να κάνουν τέτοιο πράγμα τα Sony-Ericsson... Έχω χειριστεί 4 διαφορετικά. Ισως να το έκαναν παλιά τα Sony. Σίγουρα το έκαναν κάποια Nokia κάποια εποχή.

Έχουν επιλογή να στέλνεις τέτοια μηνύματα των 75 χαρακτήρων το οποίο το κάνεις αν θέλεις να στείλεις με ελληνικά μικρά γράμματα και τόνους.

 

Και με >160 μπορείς.

Link to comment
Share on other sites

Ξέρει κανείς πόσο έχει στο Γερμανό το 500άρι το Κ με σύνδεση στο 60 (cosmote ή vodafon). Έχει διαφορά από την αντίστοιχη τιμή της vodafon και αν ναι αξίζει τελικά το παραπάνω ποσό ?
Link to comment
Share on other sites

paidia exei kaneis to Quest for alliance 1 kai 2, splinter cell- pantora tomorrow; an ta exei kapoios mporei na mou ta steilei sto:

eyxaristw ek twn proterwn

Edited by alexis
http://www.myphone.gr/gallery/data/513/5TIM_New_3D_Logo_02.bmp
Link to comment
Share on other sites

ΟΚ απαντάω μόνος μου,το Κ στο Γερμανό έχει 16 με πιστωτική αντί για 30 που έχει το F στα βονταφοΚαταστήματα .

Μετά από αυτό υπάρχει κάποιος λόγος να μην το πάρω από Γερμανό?

Link to comment
Share on other sites

*Dimis13 κοιτα την υπογραφη μου.

 

*alexis θα σου στειλω το splinter cell- pantora tomorrow.Τα αλλα δεν τα εχω.

@ Nokia 3230 - Nokia 6131 - Nokia E51 - Nokia 5530XM - HTC Desire - Motorola Defy+ - Nexus 5 - Xiaomi Redmi Note 4X - Xiaomi Mi 9T @

 

Intel i7 4770k/\Gigabyte GA-Z87X-UD4H/\G.SKILL Sniper 2x8GB DDR3/\nVidia GTX 970/\SSD Samsung 850 EVO 250GB/\Enermax Triathlor FC 650W/\DELL U2713HM

Link to comment
Share on other sites

Το ξέρατε ότι την επιδότηση στο τέλος του πρώτου χρόνου από βόντα μπορούμε να τη χρηιμοποιήσυμε μόνο σε κατάστημα βόνταφον?
Link to comment
Share on other sites

Το ξέρατε ότι την επιδότηση στο τέλος του πρώτου χρόνου από βόντα μπορούμε να τη χρηιμοποιήσυμε μόνο σε κατάστημα βόνταφον?

 

 

Ναι... :cry:

Link to comment
Share on other sites

Ψαχνω απεγνωσμενα εναν html browser java για το κινητο μου ομως οτι βρεισκω ειναι demo ή

δεν δουλευουν .Αν καποιος ξερει ή εχει καποιον σε φουλ εκδοση θα παρακαλουσα πολυ

αν μπορει να μου τον στειλει με μαιλ ή να μου στειλει καποιο λινκ να τον κατεβασω,ευχαριστω!!!

strong@freemail.gr

Ένας φτωχός και μόνος cowboy!
Link to comment
Share on other sites

Ψαχνω απεγνωσμενα εναν html browser java για το κινητο μου ομως οτι βρεισκω ειναι demo ή

δεν δουλευουν .Αν καποιος ξερει ή εχει καποιον σε φουλ εκδοση θα παρακαλουσα πολυ

αν μπορει να μου τον στειλει με μαιλ ή να μου στειλει καποιο λινκ να τον κατεβασω,ευχαριστω!!!

strong@freemail.gr

 

Ο καλύτερος είναι ο WebViewer της Reqwireless.

Για περισσότερες πληροφορίες κοίτα στοι διεύθυνση http://www.reqwireless.com/webviewer.html

"Η χειρότερη άρνηση, η μεγαλύτερη απελπισία, είναι να φουντάρεις στον τόπο σου και να ζεις με τις αναμνήσεις..."

Νίκος Καββαδίας

Link to comment
Share on other sites

paidia exei kaneis to Quest for alliance 1 kai 2, splinter cell- pantora tomorrow; an ta exei kapoios mporei na mou ta steilei sto: alexispsa@yahoo.gr

eyxaristw ek twn proterwn

 

μια διόρθωση ψάχνω το splinter cell- pantora tomorrow το 3D. Έπίσης αν βρήκε κάποιος το Quest for alliance 1 και 2, ας τα στείλει στο e-mail που φαίνεται στην παράθεση. ευχαριστώ

http://www.myphone.gr/gallery/data/513/5TIM_New_3D_Logo_02.bmp
Link to comment
Share on other sites

Πως μπορω να στειλω φωτο απο τον υπολογιστη στο Κ500? :X

Εχω υπερυθρες ΜΑ620, αλλα δεν εχω λογισμικο για το Κ500... :(

(Μπορω να τις στειλω μεσω των xp, αλλα δεν φαινονται καλα... :cry: )

:)
Link to comment
Share on other sites

Είχε ποτέ κανείς σας πρόβλημα με το joystick του Κ500i; Έχω το κινητό 3 μήνες και τώρα τελευταία ο μοχλός δεν ανταποκρίνεται πάντα (κολλάει). Μήπως γνωρίζει κανείς κάποιον τρόπο για να αφαιρέσω την μπροστινή πρόσοψη και να το καθαρίσω;
Link to comment
Share on other sites

Γνωρίζετε αν υπάρχει καμία δυνατότερη μπαταρία για κ500i γιατί αυτή που έχει δεν κρατάει όσο θέλω. Δυστυχώς στο site της SE δεν βγάζω άκρη αφού δεν γράφει πόσα mAh είναι η καθεμία...
Sent neither from iphone nor android phone
Link to comment
Share on other sites

Αντιγραφω απο ποστ του ng78

To Κ700 έχει ενσωματωμένο WAP 2.0 browser, επομένως επιτρέπει και την προβολή σελίδων HTML. Στις ρυθμίσεις του σημείου πρόσβασης Internet, σβήσε τελείως τη ρύθμιση του διακομιστή μεσολάβησης (192.168.200.10) και άφησέ τη κενή. Ουσιαστικά δηλαδή το μόνο που ορίζεις είναι το APN, που είναι το gint.b-online.gr(ΓΙΑ ΤΙΜ) και όλες τις άλλες ρυθμίσεις τις αφήνεις ασυμπλήρωτες. Το έχω δοκιμάσει έτσι και μετά άνοιγε κανονικά τις σελίδες HTML. Το ίδιο ισχύει και για όλα τα κινητά με WAP 2.0 browser.

χρηστης:9210i,3650,GD87,8310,3510i,

P800

παλαιοτερα : 768,V50,Τ28S,T68,7650

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Sony Ericsson K500i (F500i)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...