Jump to content

Sony Ericsson K500i (F500i)


Nos 55
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Το λογισμικό του φταίει μάλλον. Το έχω ακούσει από πολλούς αυτό ιδιαίτερα στο F500i. Να το πάτε στην Vodafone για επισκευή/αναβάθμιση
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 513
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Το λογισμικό του φταίει μάλλον. Το έχω ακούσει από πολλούς αυτό ιδιαίτερα στο F500i. Να το πάτε στην Vodafone για επισκευή/αναβάθμιση

Η αναβαθμηση γινεται δωρεαν?Εχω το κ500 απο TIM.

@ Nokia 3230 - Nokia 6131 - Nokia E51 - Nokia 5530XM - HTC Desire - Motorola Defy+ - Nexus 5 - Xiaomi Redmi Note 4X - Xiaomi Mi 9T @

 

Intel i7 4770k/\Gigabyte GA-Z87X-UD4H/\G.SKILL Sniper 2x8GB DDR3/\nVidia GTX 970/\SSD Samsung 850 EVO 250GB/\Enermax Triathlor FC 650W/\DELL U2713HM

Link to comment
Share on other sites

Θα το πας στο κοντινότερο service center της SonyEricsson και αν είναι μες στην εγγύηση της συσκευής (12 μήνες) θα είναι τζάμπα. Αλλιώς θα πρέπει να πλήρωσεις κάμποσο (δεν ξέρω πόσο).
Link to comment
Share on other sites

To πηγα εγω χθες αλλα με συμβουλεψαν να το παρω την Δευτερα εκτως και αν ηθελα να μηνει στα γραφεια το Σαββατοκυριακο. Θα μου βαλουν την νεα εκδοση και θα δουμε τι θα γινει. Σημερα μου εκανε και το αλλο κουφο.. ενω εκανα κληση καποιο ατομο, στις εξερχομενες μου εγραφε άλλο ονομα! Άν ειναι δυνατον! Πρωτη φορα εχω τετοια προβληματα με κινητο. Καλα το software δεν ειναι το ιδιο με του Κ700? Πως είναι δυνατον να έχει τετοια προβληματα ακομα όταν το Κ700 έχει κανει τοσες πολλες πωλησεις? Θα είχε βουήξει ο κοσμος..
Link to comment
Share on other sites

Και στο Κ700 είχε αυτά τα προβλήματα! Η έκδοση R2AE033 είχε κάποια bugs αλλά με την καινούργια που έβαλα δεν μπορώ να πω ότι έχει και τόσα πολλά. Πήγαινε το, αξίζει.
Link to comment
Share on other sites

Και στο Κ700 είχε αυτά τα προβλήματα! Η έκδοση R2AE033 είχε κάποια bugs αλλά με την καινούργια που έβαλα δεν μπορώ να πω ότι έχει και τόσα πολλά. Πήγαινε το, αξίζει.

 

Αυτή την εκδοση έχω! :cry:

Link to comment
Share on other sites

Μια ερώτηση κρίσεως προς τους χρήστες F500/Κ500/Κ508 ...

Μέσα στο κουτί είχε handsfree? Είχα την εντύπωση ότι είχε και το δικό μου και έχω φάει τον κόσμο να το βρω και δε βρίσκω τίποτα! :p

κ @ τ @ ν τ ι @
Link to comment
Share on other sites

Μια ερώτηση κρίσεως προς τους χρήστες F500/Κ500/Κ508 ...

Μέσα στο κουτί είχε handsfree? Είχα την εντύπωση ότι είχε και το δικό μου και έχω φάει τον κόσμο να το βρω και δε βρίσκω τίποτα! :p

 

Δεν είναι ερωτηση κρίσεως αυτη :) παντως όχι. .δεν εχει handsfree το πακέτο.

Link to comment
Share on other sites

Δεν είναι ερωτηση κρίσεως αυτη :) παντως όχι. .δεν εχει handsfree το πακέτο.

 

 

Μωρέ εμένα κρίση με έπιασε γιατι έκανα άνω κάτω τον κόσμο να βρω που το έχω βάλει, και φυσικά δεν το βρήκα :p :stupid:

Ευχαριστώ πάντως michalis1984!

κ @ τ @ ν τ ι @
Link to comment
Share on other sites

Re paides pira kai egw to k500i kai exw to exis problima.Synexeia fortizei h bataria kai otan bgalw ton fortisth h bataria pali adeia einai!!!!Allaksa bataria kai kanei to idio..Daneisthka mia apo enan filo kai enw itan gemath sto diko mou edeixne adeia..
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδια τι προβληματαρες ειναι αυτες που βγαζει το κινητο?? Εχω το κ500 περιπου 3 μηνες κ πρωτη φορα βλεπω τετοιο χαλι.... Αναλυτικα:

1) Εχει χαλασει το joystick.Πρεπει να το πιεσω επιμονα για να παει κατω,αριστερα δεξια,κ μου εχι σπασει τα νευρα.Μονο πανω παει ευκολα και αναγκαζομαι να πηγαινω αναποδα στα μενου γιατι δεν πατιεται το κατω!!!

2)Αλαλουμ στον τηλεφωνικο καταλογο.Παιρνω ,ας πουμε, την ευη κ παω στις τελευταιες κλησεις κ γραφει πατερας!!Αν βαλω μια φωτογραφια σε μια επαφη δεν την βγαζει μερικες φορες,μετα απο λιγο καιρο δεν βγαζει καν ονομα,μονο αριθμο!!!

3)Πολλα κοληματα στο μενου,περιπου 10-15 φορες μου εχει τυχει να κολλησει κ να κανει επανεκκινηση μονο του.Ασε που αν παρεις τηλεφωνο πρεπει να περιμενεις καποια δευτερολεπτα για να κανεις αλλη κληση...

4)Εχει χαλασει παρα πολυ το μερος εκεινο που ειναι γυρω γυρω απο την οθονη με παρα πολλες γρατζουνιες.Βεβαια ολη η συσκευη εχει αρκετες αλλα σε εκεινο το σημειο παραειναι εμφανεις...

 

Ελπιζω τουλαχιστον το σερβις να ειναι καλο κ με την αναβαθμιση να λυθουν τα προβληματα αυτα.Οταν ειχα το panasonic x70 το ειχα παει για σερβις κ μου αλλαξανε ακομα και τα πλαστικα που ειχαν χαλασει...Ξερει κανεις αν μπορω να το παω στο καταστημα της ΤΙΜ που το πηρα κ να το πανε αυτοι για σερβις?? Κοστιζει παραπανω? Δε πιστευω βεβαια να χρεωνουν κ τις διορθωσεις αυτες...

 

Ξερει κανεις που να το παω εγω για σερβις στα νοτια προαστεια?? Νομιχω εχει SOny στο City plaza αλλα δεν ειμαι σιγουρος.Κριμα γιατι ειναι καλο value for money κινητο κ παρουσιαζει ηλιθια προβληματα

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδια τι προβληματαρες ειναι αυτες που βγαζει το κινητο?? Εχω το κ500 περιπου 3 μηνες κ πρωτη φορα βλεπω τετοιο χαλι.... Αναλυτικα:

1) Εχει χαλασει το joystick.Πρεπει να το πιεσω επιμονα για να παει κατω,αριστερα δεξια,κ μου εχι σπασει τα νευρα.Μονο πανω παει ευκολα και αναγκαζομαι να πηγαινω αναποδα στα μενου γιατι δεν πατιεται το κατω!!!

2)Αλαλουμ στον τηλεφωνικο καταλογο.Παιρνω ,ας πουμε, την ευη κ παω στις τελευταιες κλησεις κ γραφει πατερας!!Αν βαλω μια φωτογραφια σε μια επαφη δεν την βγαζει μερικες φορες,μετα απο λιγο καιρο δεν βγαζει καν ονομα,μονο αριθμο!!!

3)Πολλα κοληματα στο μενου,περιπου 10-15 φορες μου εχει τυχει να κολλησει κ να κανει επανεκκινηση μονο του.Ασε που αν παρεις τηλεφωνο πρεπει να περιμενεις καποια δευτερολεπτα για να κανεις αλλη κληση...

4)Εχει χαλασει παρα πολυ το μερος εκεινο που ειναι γυρω γυρω απο την οθονη με παρα πολλες γρατζουνιες.Βεβαια ολη η συσκευη εχει αρκετες αλλα σε εκεινο το σημειο παραειναι εμφανεις...

 

Ελπιζω τουλαχιστον το σερβις να ειναι καλο κ με την αναβαθμιση να λυθουν τα προβληματα αυτα.Οταν ειχα το panasonic x70 το ειχα παει για σερβις κ μου αλλαξανε ακομα και τα πλαστικα που ειχαν χαλασει...Ξερει κανεις αν μπορω να το παω στο καταστημα της ΤΙΜ που το πηρα κ να το πανε αυτοι για σερβις?? Κοστιζει παραπανω? Δε πιστευω βεβαια να χρεωνουν κ τις διορθωσεις αυτες...

 

Ξερει κανεις που να το παω εγω για σερβις στα νοτια προαστεια?? Νομιχω εχει SOny στο City plaza αλλα δεν ειμαι σιγουρος.Κριμα γιατι ειναι καλο value for money κινητο κ παρουσιαζει ηλιθια προβληματα

 

 

 

Φίλε εάν παρατηρήσεις πάνω κάτω τα ίδια προβλήματα έχουμε κι εμείς....

Εγώ έχω κανονίσει να πάω αυτές τις ημέρες για service στην SE ή την voda...

Δεν ξέρω επειδή και εμένα έχει κάποιες γρατζουνιές θα ρωτήσω αν μπορούν να αλλάξουν και τα "πλαστικά".

Πάντως τα προβλήματα απ' ότι λέγεται "εξαλείφονται" μετά την αναβάθμιση. Μπορεί να με πληροφορήσει κάποιος για τα SE Service Points στα Βόρεια προάστια?

Link to comment
Share on other sites

Παιδια για να μην εχετε τα περισσοτερα απο τα προβληματα που αναφερετε με τον τηλεφωνικο καταλογο πρεπει τα τηλεφωνα σας να ειναι ή στην σιμ ή στο τηλεφωνο (οχι και στα δύο).Οι χαζομαρες οφειλονται 1)στις διπλοεγγραφες (σιμ-τηλεφωνο) 2)σε νουμερα που μοιαζουν μεταξύ τους (πολλα ιδια ψηφία) 3)Σε νουμερα που ειναι στην ιδια θεση σιμ-τηλ πχ νουμερο 35 στιν σιμ νουμερο 35 στο τηλεφωνο (ναι αριθμειται και το τηλεφωνο).Τα ιδια ισχυουν για ολα τα SE.
Link to comment
Share on other sites

Παιδια για να μην εχετε τα περισσοτερα απο τα προβληματα που αναφερετε με τον τηλεφωνικο καταλογο πρεπει τα τηλεφωνα σας να ειναι ή στην σιμ ή στο τηλεφωνο (οχι και στα δύο).

 

δεν ισχυει αυτο γιατι εγω πχ δεν εχω καθολου τηλ στη σιμ. κ ομως οσο περναει ο καιροσ το προβλημα μεγαλωνει...

Link to comment
Share on other sites

Περιεργο ρε παιδια , σε ολους να εχει εφανιστει προβλημα και σε εμενα που εχω το κινητο 6 μηνες το μονο προβλημα που εχω αντιμετωπισει ειναι οταν εβγαλα μια φορα το κινητο απο τι φωρτισει να εκανε επανεκηνηση μονο του.

@ Nokia 3230 - Nokia 6131 - Nokia E51 - Nokia 5530XM - HTC Desire - Motorola Defy+ - Nexus 5 - Xiaomi Redmi Note 4X - Xiaomi Mi 9T @

 

Intel i7 4770k/\Gigabyte GA-Z87X-UD4H/\G.SKILL Sniper 2x8GB DDR3/\nVidia GTX 970/\SSD Samsung 850 EVO 250GB/\Enermax Triathlor FC 650W/\DELL U2713HM

Link to comment
Share on other sites

Περιεργο ρε παιδια , σε ολους να εχει εφανιστει προβλημα και σε εμενα που εχω το κινητο 6 μηνες το μονο προβλημα που εχω αντιμετωπισει ειναι οταν εβγαλα μια φορα το κινητο απο τι φωρτισει να εκανε επανεκηνηση μονο του.

Ισως εχει σχεση με την εκδοση λογισμικου.Αληθεια ποια ειναι η νεοτερη?? εγω εχω την r2αα03.ποια προβληματα διορθωνονται με νεοτερες εκδοσεις?

Link to comment
Share on other sites

*nikchris και βεβαια διωρθωνονται με νεοτερες εκδοσης.

*Dimis13 νομιζω μεσω νετ μονο λογισμικο μπορεις να κανεις αναβαθμηση.

 

Μπορει να μου θυμισει καποιος πως βλεπω ποια εκδοση λογισμικου εχω???

@ Nokia 3230 - Nokia 6131 - Nokia E51 - Nokia 5530XM - HTC Desire - Motorola Defy+ - Nexus 5 - Xiaomi Redmi Note 4X - Xiaomi Mi 9T @

 

Intel i7 4770k/\Gigabyte GA-Z87X-UD4H/\G.SKILL Sniper 2x8GB DDR3/\nVidia GTX 970/\SSD Samsung 850 EVO 250GB/\Enermax Triathlor FC 650W/\DELL U2713HM

Link to comment
Share on other sites

*nikchris και βεβαια διωρθωνονται με νεοτερες εκδοσης.

*Dimis13 νομιζω μεσω νετ μονο λογισμικο μπορεις να κανεις αναβαθμηση.

 

Μπορει να μου θυμισει καποιος πως βλεπω ποια εκδοση λογισμικου εχω???

 

 

1)Se ti me ofelei auto?

2)Ta games sto site sou ta katevazo ta unziparo kai mou vgazei 500 arxeia mesa sto fakelo.Pos ta pernao?

Link to comment
Share on other sites

Se ti me ofelei auto?

Τα προβληματα προερχοντα απο ποια εκδοση λογισμικου εχεις.Αν την αλλαξεις θα λυθουν.Σε αυτο σε οφελει.Αλλα μπορεις να το πας σε ενα καταστημα και να σου την αλλαξουν αυτοι.

@ Nokia 3230 - Nokia 6131 - Nokia E51 - Nokia 5530XM - HTC Desire - Motorola Defy+ - Nexus 5 - Xiaomi Redmi Note 4X - Xiaomi Mi 9T @

 

Intel i7 4770k/\Gigabyte GA-Z87X-UD4H/\G.SKILL Sniper 2x8GB DDR3/\nVidia GTX 970/\SSD Samsung 850 EVO 250GB/\Enermax Triathlor FC 650W/\DELL U2713HM

Link to comment
Share on other sites

To 2o pou to anarotieme kairo?

Δηλαδη τι αναρωτιεσαι καιρο?Οτι θες να αλλαξεις εκδοση λογισμικου?

@ Nokia 3230 - Nokia 6131 - Nokia E51 - Nokia 5530XM - HTC Desire - Motorola Defy+ - Nexus 5 - Xiaomi Redmi Note 4X - Xiaomi Mi 9T @

 

Intel i7 4770k/\Gigabyte GA-Z87X-UD4H/\G.SKILL Sniper 2x8GB DDR3/\nVidia GTX 970/\SSD Samsung 850 EVO 250GB/\Enermax Triathlor FC 650W/\DELL U2713HM

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Sony Ericsson K500i (F500i)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...