Jump to content

Thunderbird Golden i5s


 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Καλημέρα στην παρέα σήμερα παρέλαβα και εγώ πρώτες εντυπώσεις: ΟΧΙ ΚΑΛΕΣ!:mad:

Επειδή είμαι είδη χρήστης Iphone 4S το θεωρώ ετη πίσω!

Βέβαια και για να προλάβω τις αντιδράσεις οτι πληρώνεις παίρνεις... :p

Τώρα για το συγκεκριμένο πωλητή τι να πω, του πλήρωσα έχτρα root και έγραψα να περιέχει τα Ελληνικά πλήρη και δυστυχώς ανακάλυψα ναι μεν έχει σαν Andorid την γλώσσα αλλά λείπει παντελώς το Ελληνικό πληκτρολόγιο και είμαι στην δυσάρεστη θέση να ψάχνω πως θα το βάλω και ένα σωρό app με κινέζικα μαγαζιά :blink:

Τωρα για την ωρα πάω να πάρω μια κάρτα nano-Sim

Μπορεί να νας βοηθήσει κάποιος πως θα μπει και το Ελληνικό πληκτρολόγιο?

Xiaomi Mi10/128
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 281
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

  • Administrators

Στο market υπάρχουν πολλές επιλογές για ελληνικά πληκτρολόγια, ρίξε μια ματιά και εδώ για να πάρεις ιδέες...

 

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=333930

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Παιδια ανεβαστα καμια φωτο να δουμε πως ειναι το κινητο.. το πισω καλυμα ειναι μεταλλικο; το εχει παρει κανεις σε ασπρο ή ολοι πηρατε το gold; υποστηριζει 3g ετσι δεν ειναι;;

 

----- προσθήκη μηνύματος 16 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Καλημέρα στην παρέα σήμερα παρέλαβα και εγώ πρώτες εντυπώσεις: ΟΧΙ ΚΑΛΕΣ!:mad:

Επειδή είμαι είδη χρήστης Iphone 4S το θεωρώ ετη πίσω!

Βέβαια και για να προλάβω τις αντιδράσεις οτι πληρώνεις παίρνεις... :p

Τώρα για το συγκεκριμένο πωλητή τι να πω, του πλήρωσα έχτρα root και έγραψα να περιέχει τα Ελληνικά πλήρη και δυστυχώς ανακάλυψα ναι μεν έχει σαν Andorid την γλώσσα αλλά λείπει παντελώς το Ελληνικό πληκτρολόγιο και είμαι στην δυσάρεστη θέση να ψάχνω πως θα το βάλω και ένα σωρό app με κινέζικα μαγαζιά :blink:

Τωρα για την ωρα πάω να πάρω μια κάρτα nano-Sim

Μπορεί να νας βοηθήσει κάποιος πως θα μπει και το Ελληνικό πληκτρολόγιο?

 

απο ποιον πωλητη το πηρες;

Link to comment
Share on other sites

Από αυτό εδώ το λαμόγιο :lol:

http://www.fastcardtech.com/Thunderbird-Golden-i5s-6572

και μάλιστα το συγκεκριμένο τηλ. ακριβώς, άσε που δεν εχει ουτε το Google Play μόνο κάτι κινέζικα που δεν μπορείς φυσικά να βγάλεις άκρη ...

Δεν ξέρω κιόλας αν είναι ρουταρισμενο απο που μπορώ να το δω, εαν μπορεί να μας απάντηση κάποια απο τα παιδια που έχουν παραλαβη πιο μπροστά απο έμενα να μας πουν αν εχουν Ελληνικό πληκτρολόγιο και Google Play?

Xiaomi Mi10/128
Link to comment
Share on other sites

Τι εννοεις θα δουλεψει;

λογικα αν το κατεβασεις και το κανεις εγκατασταση θα σου πει το λειτουργικο απο μονο του οτι θα κανει ενημερωση την εφαρμογη,αν δε το περασει σωστα το εγκαταστεις με το τροπο που σου ειπα.

 

Φιλε μου δωσε μας τα φωτα σου εμενα δεν ειχε ουτε play store ουτε ελληνικό πληκτρολόγιο ωστόσο ηταν root κατεβασα το προσφατο play store ανοιξε εκανα αποδοχή συμφωνίας και απο εκει και περα δεν ξανάνοιγε με τιποτα με πεταει εξω τι φταιει?

Xiaomi Mi10/128
Link to comment
Share on other sites

Φιλε μου δωσε μας τα φωτα σου εμενα δεν ειχε ουτε play store ουτε ελληνικό πληκτρολόγιο ωστόσο ηταν root κατεβασα το προσφατο play store ανοιξε εκανα αποδοχή συμφωνίας και απο εκει και περα δεν ξανάνοιγε με τιποτα με πεταει εξω τι φταιει?

 

Εδω ειναι ενα πολυ καλο βιντεο στο youtube που δειχνει ακριβως τι πρεπει να κανετε για root και playstore.

Βεβαια για το root υπαρχει πολυ ποιο απλη λυση,το framaroot οποτε διαλεγετε και παιρνετε.

Για οποιον ειναι ηδη root ας παει το βιντεο περιπου στο 3 λεπτο που δειχνει τη διαδικασια του playstore.

Ελπιζω να βοηθησα.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα!

Λοιπόν θα προσπαθησω να ειμαι ξεκαθαρος σε αυτα που διαβαζετε διοτι καθως ειμαι στα 50 μου δεν ειμαι και για πολλά.....

εχω 2 ημέρες το τηλ. στα χερια μου και ενιοθα βλάκας με περικεφαλέα που με δούλεψε ο κινεζος σε εμενα οπως θα διαβασετε στα ποιο πανω post δυστηχως δεν δούλευε σχεδον τιποτα σωστα:

Η συσκευή σερνόταν κανονικά!

Ελληνικό πληκτρολόγιο δεν ειχε τα μονα που υπήρχαν ηταν Αγγλικό και Κινεζικο! Mαλιστα δεν μπορούσα να εγκαταστήσω κανένα! (google play it!)

Γεμάτο με κινέζικα παιχνιδομαζα και οχι μονο Μάλιστα δεν γινόταν απεγκατάσταση!!!

Πολλά υπομενου ηταν μπαχαλοκινεζιες

Play Store μονο σαν εικονίδιο στην οθονη το έβλεπα πανω απο 10 φορες το έβγαλα και το ξανάβαλα διάφορες εκδόσεις!!!

Root μου το ειχε κάνει ο Κινέζος αφού το ειχα πληρώσει σαν βλάκας!

Δυστυχώς ειχα αγνεια απο Android και ειπα να μην μπλέξω πάλι σε διαβάσματα καθώς λιγο χρόνο που εχω μην μου το φάει, εχω ομως τεράστια εμπειρία σε Linux λειτουργικά εδώ και 12 χρόνια όποτε την έφαγε κανονικά!

Η συσκευή αυτή την στιγμή έφαγε Flash και ειναι με νέα και καθαρή ROM όπως βγαίνει απο την μαμά του και οχι όπως το θέλουν με συμφέροντα ευκόλως εννοούμενα τα κινέζικα μαγαζάκια....

ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑ ΑΠΙΣΤΕΥΤΟ

Kανενα ίχνος κινεζιας!!!

Ολα τα πληκτρολόγια του κόσμου οπως τα δίνει η μαμά google

PLAY STORE κανονικά προεγκατεστημενο και να δουλεύει τέλεια!

Το τηλέφωνο ειναι πλέον αξιοπρεπέστατο μπορώ να πω πετάει χαμηλά!

Μέχρι στιγμής κανένα πρόβλημα και μου κάνει εντυπωσει στα παρακάτω δικά μου Screenshot τα χαρακτηριστικά!

Πάρτε μια γεύση στα παρακάτω συνημμένα:

Edited by spirosmeg
Xiaomi Mi10/128
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα!

Λοιπόν θα προσπαθησω να ειμαι ξεκαθαρος σε αυτα που διαβαζετε διοτι καθως ειμαι στα 50 μου δεν ειμαι και για πολλά.....

εχω 2 ημέρες το τηλ. στα χερια μου και ενιοθα βλάκας με περικεφαλέα που με δούλεψε ο κινεζος σε εμενα οπως θα διαβασετε στα ποιο πανω post δυστηχως δεν δούλευε σχεδον τιποτα σωστα:

Η συσκευή σερνόταν κανονικά!

Ελληνικό πληκτρολόγιο δεν ειχε τα μονα που υπήρχαν ηταν Αγγλικό και Κινεζικο! Mαλιστα δεν μπορούσα να εγκαταστήσω κανένα! (google play it!)

Γεμάτο με κινέζικα παιχνιδομαζα και οχι μονο Μάλιστα δεν γινόταν απεγκατάσταση!!!

Πολλά υπομενου ηταν μπαχαλοκινεζιες

Play Store μονο σαν εικονίδιο στην οθονη το έβλεπα πανω απο 10 φορες το έβγαλα και το ξανάβαλα διάφορες εκδόσεις!!!

Root μου το ειχε κάνει ο Κινέζος αφού το ειχα πληρώσει σαν βλάκας!

Δυστυχώς ειχα αγνεια απο Android και ειπα να μην μπλέξω πάλι σε διαβάσματα καθώς λιγο χρόνο που εχω μην μου το φάει, εχω ομως τεράστια εμπειρία σε Linux λειτουργικά εδώ και 12 χρόνια όποτε την έφαγε κανονικά!

Η συσκευή αυτή την στιγμή έφαγε Flash και ειναι με νέα και καθαρή ROM όπως βγαίνει απο την μαμά του και οχι όπως το θέλουν με συμφέροντα ευκόλως εννοούμενα τα κινέζικα μαγαζάκια....

ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑ ΑΠΙΣΤΕΥΤΟ

Kανενα ίχνος κινεζιας!!!

Ολα τα πληκτρολόγια του κόσμου οπως τα δίνει η μαμά google

PLAY STORE κανονικά προεγκατεστημενο και να δουλεύει τέλεια!

Το τηλέφωνο ειναι πλέον αξιοπρεπέστατο μπορώ να πω πετάει χαμηλά!

Μέχρι στιγμής κανένα πρόβλημα και μου κάνει εντυπωσει στα παρακάτω δικά μου Screenshot τα χαρακτηριστικά!

Πάρτε μια γεύση στα παρακάτω συνημμένα:

Eτσι ακριβως ειναι και επρεπε να ειναι!

Εγω ειμαι μαλλον απο τους τυχερους καθως δεν ζητηω ποτε root και απο κανεναν (μονος σου εγραψες τι κανουν)

οποτε μου ηρθε οπως το παρουσιαζεις και με τα ιδια στοιχεια σε Antutu:)

Οσο μεγαλωνω μαθαινω.......!!!
Link to comment
Share on other sites

δηλαδη οποιος επελεξε play store την εκατσε την βαρκα ε?

 

φορματ ειναι η λυση δεν βγαινουν τα κινεζικα απ?

 

επελεξα play store για να μην ασχοληθω καθολου και να το παρη η καλη μου..

Link to comment
Share on other sites

δηλαδη οποιος επελεξε play store την εκατσε την βαρκα ε?

 

φορματ ειναι η λυση δεν βγαινουν τα κινεζικα απ?

 

επελεξα play store για να μην ασχοληθω καθολου και να το παρη η καλη μου..

 

προφανώς κατι δεν εχεις καλα καταλάβει λες οποιος επέλεξε play store την έκατσε

Εγω ειπα οτι δεν δουλεύει κανενα play store και φυσικα ειναι θέμα!

Όσο για τα κινέζικα μονο με Flash και με την Official ROM Thunderbird I5s θα έχεις κινητό,

δεν βγαίνουν αλλιώς αυτά γιατί εγκαθιστάν custom ROM (δικιά τους)!

 

----- προσθήκη μηνύματος 12 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Θα μας γράψεις αναλυτικά την διαδικασία για εμάς που το περιμένουμε?

Δεν εχω πρόβλημα να φτιάξω εναν οδηγό αλλα υπάρχει και αλλο θέμα ειναι 2-3 μοντελα και δεν ξεχωρίζουν ματαξυ τους εύκολα εγω εκανα 2 φορες φλασσαρισμα την πρωτη ολα καλα αλλα δεν δουλευε η εμπρος κάμερα με το φλας καθόλου ολα τα αλλα κανονικά οποτε κατάλαβα οτι η ROΜ που ειχα κατεβάσει δεν ηταν για αυτο το συγκεκριμένο κινητό μετα απο ωρες ψαξίματος εντόπισα οτι οι εκδόσεις ειναι αρκετές βρήκα την δικιά μου (MF353ZP/A ) απο τύχη... πιστεύω και αφού την πέρασα είδα άσπρη μέρα :lol:

Xiaomi Mi10/128
Link to comment
Share on other sites

Εγώ παρέλαβα σήμερα και χρειάζομαι βοήθεια.....

Δεν έχει play store

Έχει κινέζικες εφαρμογές

Έχει ελληνικά αλλά όχι σωστά....

Πως θα καταλάβω αν είναι ροοτ?

Link to comment
Share on other sites

ροοτ τσεκερ απ το πλαυστορε

 

:lol: Εδω αρχίζουν τα σπαστικά αφου δεν εχει play store......

Τελος παντων αν δεν ειναι root το κανεις τακα-τακα http://www.greeceandroid.gr/dev/946-how-to-root-framaroot

Xiaomi Mi10/128
Link to comment
Share on other sites

Από που να ξεκινήσω? Πελαγωσα... Χωρίς play store .....

δεν μπορώ να κάνω τίποτα......δεν αναγνωρίζει ούτε το blue tooth και όταν βάζω το fmamaroot δεν το βλέπει για να το τρέξω!

 

κάποιος να με βοηθήσει !!!! please

Edited by mhama
Link to comment
Share on other sites

προφανώς κατι δεν εχεις καλα καταλάβει λες οποιος επέλεξε play store την έκατσε

Εγω ειπα οτι δεν δουλεύει κανενα play store και φυσικα ειναι θέμα!

Όσο για τα κινέζικα μονο με Flash και με την Official ROM Thunderbird I5s θα έχεις κινητό,

δεν βγαίνουν αλλιώς αυτά γιατί εγκαθιστάν custom ROM (δικιά τους)!

 

----- προσθήκη μηνύματος 12 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Δεν εχω πρόβλημα να φτιάξω εναν οδηγό αλλα υπάρχει και αλλο θέμα ειναι 2-3 μοντελα και δεν ξεχωρίζουν ματαξυ τους εύκολα εγω εκανα 2 φορες φλασσαρισμα την πρωτη ολα καλα αλλα δεν δουλευε η εμπρος κάμερα με το φλας καθόλου ολα τα αλλα κανονικά οποτε κατάλαβα οτι η ROΜ που ειχα κατεβάσει δεν ηταν για αυτο το συγκεκριμένο κινητό μετα απο ωρες ψαξίματος εντόπισα οτι οι εκδόσεις ειναι αρκετές βρήκα την δικιά μου (MF353ZP/A ) απο τύχη... πιστεύω και αφού την πέρασα είδα άσπρη μέρα :lol:

 

στείλε μου τη διαδικασία για το flash και την custom rom γιατι το δικό μου δεν δουλεύει!!!!

Link to comment
Share on other sites

στείλε μου τη διαδικασία για το flash και την custom rom γιατι το δικό μου δεν δουλεύει!!!!

Και ουτε προκειτε να δουλεψει! Εχεις pm

 

ΠΡΟΣΟΧΗ ΛΟΙΠΟΝ ΥΠΑΡΧΕΙ ΘΕΜΑ ΜΕ ΤΟΝ ΚΙΝΕΖΟ ΠΟΥ ΣΤΕΛΝΕΙ ΟΤΙ ΓΟΥΣΤΑΡΕΙ

 

Προτείνω λοιπόν να μην παραγγείλετε άλλα τέτοια κινητά καθως θα βρεθείτε προ εκπλήξεων!

Δεν φτανει που εχουμε τα χαλια μας εχουμε και τις κινεζιες....

Όποιος θέλει αξιόλογο κλώνο μπορεί με λιγα ευρώ ακόμη να παραγγείλει αξιόλογο και αξιόπιστο τηλ. απο το official site ΕΔΩ:

http://www.goophone.cc/goophone-i5s.html

και να εχει κάπως το κεφάλι του ήσυχο και με εγγύηση και υποστήριξη ανταλλακτικών....

Edited by spirosmeg
Xiaomi Mi10/128
Link to comment
Share on other sites

Και ουτε προκειτε να δουλεψει! Εχεις pm

 

ΠΡΟΣΟΧΗ ΛΟΙΠΟΝ ΥΠΑΡΧΕΙ ΘΕΜΑ ΜΕ ΤΟΝ ΚΙΝΕΖΟ ΠΟΥ ΣΤΕΛΝΕΙ ΟΤΙ ΓΟΥΣΤΑΡΕΙ

 

Προτείνω λοιπόν να μην παραγγείλετε άλλα τέτοια κινητά καθως θα βρεθείτε προ εκπλήξεων!

Δεν φτανει που εχουμε τα χαλια μας εχουμε και τις κινεζιες....

Όποιος θέλει αξιόλογο κλώνο μπορεί με λιγα ευρώ ακόμη να παραγγείλει αξιόλογο και αξιόπιστο τηλ. απο το official site ΕΔΩ:

http://www.goophone.cc/goophone-i5s.html

και να εχει κάπως το κεφάλι του ήσυχο και με εγγύηση και υποστήριξη ανταλλακτικών....

 

Τελικά, επειδή δεν κατάλαβα, δούλεψε κάποια rom στο δικό σου κινητό και αν ναι, μπορείς να μας δώσεις ένα link;

Βοηθήματα, σημειώσεις, εκπαιδευτικά νέα, όλα συγκεντρωμένα σε ένα site! www.sofikoukouvagia.gr

 

Για να μη σας φαίνονται πια...κινέζικα!!! http://www.e-chinese.gr

Link to comment
Share on other sites

Και ουτε προκειτε να δουλεψει! Εχεις pm

 

 

Προτείνω λοιπόν να μην παραγγείλετε άλλα τέτοια κινητά καθως θα βρεθείτε προ εκπλήξεων!

Δεν φτανει που εχουμε τα χαλια μας εχουμε και τις κινεζιες....

Όποιος θέλει αξιόλογο κλώνο μπορεί με λιγα ευρώ ακόμη να παραγγείλει αξιόλογο και αξιόπιστο τηλ. απο το official site ΕΔΩ:

http://www.goophone.cc/goophone-i5s.html

και να εχει κάπως το κεφάλι του ήσυχο και με εγγύηση και υποστήριξη ανταλλακτικών....

 

Φιλε μου αυτο το site δεν στελενει Ελλαδα..!! τ εχω ψαξει απο τ Δεκεμβρη!

Link to comment
Share on other sites

Μαλιστα δεν το ηξερα οτι δεν στέλνουν εδω απο το official και δυστυχώς αυτο ειναι σιγουρα γνησιο Goophone ΟΧΙ σαν τα αλλα που κυκλοφορούν στα eshop ειναι κλώνοι του κλώνου και πάει λέγοντας και η απόδειξη ειναι οι εικόνες πιο κάτω!

Ακόμα ειναι πειραγμένα τα αρχεια στις ROM και ψεύδονται και οι πληροφορίες κανενα δεν εχει πάνω απο 512 RAM και επειδη το δικο μου το άνοιξα έπαθα ΜΕΓΑΛΗ ΠΛΑΚΑ ενω πλήρωσα mini SD 16GB καρτα αποθήκευσης μέσα βρήκα 8GB και τα προγράμματα οπως το CPU-Z και το AnTuTu μου εβγαζαν 16GB

ΟΠΟΤΕ ΚΑΤΑΛΑΒΑΙΝΕΤΕ ΤΙ ΕΧΕΙ ΓΙΝΕΙ, ΠΟΥ ΜΠΟΡΕΙΣ ΝΑ ΠΙΑΣΕΙΣ ΤΑ ΚΙΝΕΖΙΚΑ ΛΑΜΟΓΙΑ

Το ριμαδι το μηλαρακι το πληρώσαμε ΧΡΥΣΟ :lol:

Εχω βρει εδω εναν που φαίνεται πιο σοβαρός δεν εχει παραποιηση τα πραγματικά δεδομένα: http://androidcarts.com/goophone-5s-smartphone-mtk6572-duad-core-40-inch-retina-screen-android-42-os-p-831.html

Και ο τυπος στελνει Ελλαδα απο οτι ειδα εχει ολα τα μοντελα GOOPHONE σε τιμες του εργοστασιου ακομα εντοπισα οτι τα δικά μας τηλεφωνα αυτα που παραλάβαμε δεν εχουν 3G οσο και να σας φαινετε απιστευτο δυστηχως αυτη ειναι η αληθεια ειναι κλωνοι του κλωνου δεστε εδω τα 2 μοντελα της Goophone η διαφορα ειναι εκει το ενα δεν εχει 3G αρα οι τυποι ειναι αληθινοι σε αυτα που γράφουν....

http://androidcarts.com/goophone-5s-smartphone-mtk6572-duad-core-40-inch-retina-screen-android-42-os-p-831.html

http://androidcarts.com/goophone-i5s-smart-phone-40-inch-capacitive-screen-mtk6577-dual-core-android-41-os-wifi-gps-p-444.html

Edited by spirosmeg
Νέα λινκ
Xiaomi Mi10/128
Link to comment
Share on other sites

με i5s απο του πρωτου ποστ ,αναρωτιομουνα για τα ιδια που λες σπύρο.

 

3g ντεν εχει.

λες 512 ραμ ομως?:confused:

 

χμμ πιθανως,εχει ενα μικρο κομπιασμα,απλα με autokill on screen off του

cleanmaster ειναι απλα απροβληματιστη,με το προαναφερθεν μικρο κομπιασμα

η χρηση..

 

οποτε απο ποιο σαιτ παραγγελνουμε,αν οχι απο το ψευτικο στα σπεκς ,fastcardtech?

να πάρου samsung λέου,να σώσ την κεφαλή μ!!,

μα δε μ' αφήνει η htc που έχω στο..ε:Xε..στη ψχ μ!

Link to comment
Share on other sites

Εγώ πάντως κατάφερα μόνο να το κάνω ροοτ.... Δεν μπορώ να κάνω φλας δεν έχει ελληνικό AppStore δεν έχει και δεν μπορώ με τπτ να εγκαταστήσω google play ....προσπαθώ μέσα από το κινέζικο στορε να κατεβάσω ότι μπορώ από εφαρμογές που να με καλύπτουν....

Φρίκαρα χτες αλλά το πήρα απόφαση!

Καμία εξυπηρέτηση μέχρι τώρα από το fasttech αν και έχω στείλει 5 μαιλ....

Link to comment
Share on other sites

εχει γραφτει χιλιαδες φορες μην αγοραζετε απο αυτο το παλιοκαταστημα fastcardtech,κι οσοι σας λενε το αντιθετο να σας πληρωσουν το σαραβαλο που σας εστειλε
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...