Jump to content

Thunderbird Golden i5s


 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Περιλειπτικα εχω παραγγειλει απο τις 14 Ιαν. και ακομα δεν εχω παραλαβει συν οτι δεν εχω καμια ενημερωση απο το τρακινγκ.

Για περισσοτερα καλητερα διαβασε το ποστ μου εδω για να μη βγαινουμε οφ τοπικ(σελ.70 ποστ 1046).

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=375316&page=70

 

κανε claim και περιμενε.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 281
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Περιλειπτικα εχω παραγγειλει απο τις 14 Ιαν. και ακομα δεν εχω παραλαβει συν οτι δεν εχω καμια ενημερωση απο το τρακινγκ.

Για περισσοτερα καλητερα διαβασε το ποστ μου εδω για να μη βγαινουμε οφ τοπικ(σελ.70 ποστ 1046).

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=375316&page=70

 

Όλα θα έρθουν απλά για κάποιο λόγο υπάρχουν τεράστιες καθυστερήσεις αυτή τη περίοδο...

Εμένα πρώτη φορά μου έκανε 28 μέρες για να εμφανιστεί στην Ελλάδα!!! Τελικά όμως ήρθε!!!

Μην ανησυχείτε!! Και να έχετε πάντα στο πίσω μέρος του κεφαλιού σας ότι αν στις 40 μέρες δεν έρθει ανοίγετε ένα dispute και τέλος!!

Δε θέλει άγχος η αγορά από Κίνα :D

 

Τώρα πάμε στα δικά μου!!! Επειδή διαβάζω μόνο θετικά λόγια για αυτό το κινητό και επειδή θα ήθελα να πειραματιστώ και να το πάρω, μπορεί να μου πει κανείς αν τα thunderbird είναι από τις καλύτερες απομοιμήσεις, είναι όλα τα ίδια (ανεξαρτήτως εταιρίας) ή μήπως κάποια άλλη εταιρία βγάζει τίποτα πιο ποιοτικό??

 

Τέλος θα ήθελα να μάθω αν έχουν κανονικά τα σήματα της APPLE απάνω γιατί στις φώτο δε φαίνεται τίποτα παρά κενά (Φαντάζομαι έχει ήδη απαντηθεί, αλλά αν δε σας είναι κόπος ξαναγράψτε το)

 

Ευχαριστώ πολύ!

 

EDIT: Είδα ας πούμε και αυτό

και μάλιστα 10 δολάρια λιγότερο... Στην ουσία τα ίδια δεν είναι :P ?? Edited by Zacharias99
Nokia 5110 ---> Nokia 7110 ---> SonyEricsson T68i ---> Nokia 7650 ---> Motorola v300 ---> Nokia 6260 ---> Nokia n70 ---> nokia 5030 ---> Samsung s8300 ---> Samsung Galaxy Ace ---> Lenovo a660 ---> Xiaomi mi2s ---> LG G2
Link to comment
Share on other sites

κανε claim και περιμενε.

 

Θα περιμενω μεχρι την αλλη παρασκευη και μετα θα ανοιξω dispute στο paypal.

Απλα εχω παρει το κινητο για δωρο και καταλαβαινεται ποσο εχω σπαστει με ολλη αυτη την ιστορια,ποιο πολυ επειδη δεν εχω ενημερωση οχι τοσο λογο καθυστερησης.

 

Στα του κινητου τωρα.

Το thunderbird ειναι απο τις καλητερες απομιμησεις ποιοτικα(μαζι με τα goophone) λιγο πολυ ειναι σχεδον το ιδιο.

Για τα υπολοιπα zophone,kiphone και τα λοιπα νομιζω πως ειναι κατοτερα χωρις να ειμαι σιγουρος.

Τα logo ειναι κανονικα της apple.

Αν θελεις να πειραματιστεις,να το παραγγειλεις και να δεις τι θα σου βγει καλος,εγω παντως θα εμενα στο thunderbird και goophone που ειναι τα γνωστα και δοκιμασμενα.

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ για την απάντησή σου!

Με κάλυψες :D

Μάλλον θα πάω σε 1 από τα 2 που πρότεινες!!

Στο κάτω κάτω δε θα κολλήσουμε στα 10 δολάρια :D

 

Θα το παραγγείλω όμως από βδομάδα για να ξεκαθαρίσει λίγο το τοπίο!

Κάτι τελευταίο!

Έψαξα λίγο στο fastcardtech, αλλά δεν βρήκα το ίδιο κινητό με τον MTK 6582...

Αν υπήρχε στην ίδια ποιότητα με τα παραπάνω σας παρακαλώ στείλτε ένα link!

Edited by Zacharias99
Nokia 5110 ---> Nokia 7110 ---> SonyEricsson T68i ---> Nokia 7650 ---> Motorola v300 ---> Nokia 6260 ---> Nokia n70 ---> nokia 5030 ---> Samsung s8300 ---> Samsung Galaxy Ace ---> Lenovo a660 ---> Xiaomi mi2s ---> LG G2
Link to comment
Share on other sites

Τα logo ειναι κανονικα της apple.

Αν θελεις να πειραματιστεις,να το παραγγειλεις και να δεις τι θα σου βγει καλος,εγω παντως θα εμενα στο thunderbird και goophone που ειναι τα γνωστα και δοκιμασμενα.

 

Συμφωνω και εγω Goophone και Τhunderbird ειναι κορυφή τα υπόλοιπα είναι απομιμήσεις αυτών των δυο...

Xiaomi Mi10/128
Link to comment
Share on other sites

5 Δολάρια ζητάει το site για processing fee με paypal... Που ξαναακούστηκε αυτό!!!!

Μας δουλεύουν μου φαίνεται :P

Τουλάχιστον έχει και κουπονάκι των 3 ευρώ...

 

Μάλλον θα παραγγείλω και εγώ αύριο μπας και πάρω και τα έξτρα δώρα που λέει ότι δίνει μέχρι τις 10 Φεβρουαρίου... (Αν και δεν είδα πουθενά καμία τέτοια επιλογή)

 

Λέτε να αντικαταστήσει το LG G2 μου :P?? Αστιεύομαι βέβαια, αλλά η αλήθεια είναι ότι ανυπομονώ να ψαρώσω κόσμο αν όντως είναι όπως τα λέτε!!

 

Δεν έχω ψαχτεί ακόμα, αλλά κατάφερε κανείς να περάσει custom recovery (TWRP ή CWM) ???

Nokia 5110 ---> Nokia 7110 ---> SonyEricsson T68i ---> Nokia 7650 ---> Motorola v300 ---> Nokia 6260 ---> Nokia n70 ---> nokia 5030 ---> Samsung s8300 ---> Samsung Galaxy Ace ---> Lenovo a660 ---> Xiaomi mi2s ---> LG G2
Link to comment
Share on other sites

5 Δολάρια ζητάει το site για processing fee με paypal... Που ξαναακούστηκε αυτό!!!!

Μας δουλεύουν μου φαίνεται :P

Τουλάχιστον έχει και κουπονάκι των 3 ευρώ...

 

Μάλλον θα παραγγείλω και εγώ αύριο μπας και πάρω και τα έξτρα δώρα που λέει ότι δίνει μέχρι τις 10 Φεβρουαρίου... (Αν και δεν είδα πουθενά καμία τέτοια επιλογή)

 

Λέτε να αντικαταστήσει το LG G2 μου :P?? Αστιεύομαι βέβαια, αλλά η αλήθεια είναι ότι ανυπομονώ να ψαρώσω κόσμο αν όντως είναι όπως τα λέτε!!

 

Δεν έχω ψαχτεί ακόμα, αλλά κατάφερε κανείς να περάσει custom recovery (TWRP ή CWM) ???

 

Στην ουσια σου χρεωνουν τη συναλλαγη του paypal πραγμα που χρεωνεται ο πωλητης στο 99% των περιπτωσεων αλλα anyway...

Δεν νομιζω να μπηκε κανενας στη διαδικασια να ασχοληθει,γιατι οι περισσοτεροι το εχουμε παρει για το γυναικιο κοινο(γυναικες,κοπελες,κλπ...) οποτε μονο root και κανα playstore(αν δεν υπαρχει).

Ασε που το recovery σε αυτο το κινητο χρησιμευει μονο για να παρεις/επαναφερεις κανενα backup,δεν νομιζω κανεις να αλλαξει τη ρομ και να χασει το.... 'iOS' !

Link to comment
Share on other sites

Στην ουσια σου χρεωνουν τη συναλλαγη του paypal πραγμα που χρεωνεται ο πωλητης στο 99% των περιπτωσεων αλλα anyway...

Δεν νομιζω να μπηκε κανενας στη διαδικασια να ασχοληθει,γιατι οι περισσοτεροι το εχουμε παρει για το γυναικιο κοινο(γυναικες,κοπελες,κλπ...) οποτε μονο root και κανα playstore(αν δεν υπαρχει).

Ασε που το recovery σε αυτο το κινητο χρησιμευει μονο για να παρεις/επαναφερεις κανενα backup,δεν νομιζω κανεις να αλλαξει τη ρομ και να χασει το.... 'iOS' !

 

Εννοείται ότι ούτε εγώ δε θα ήθελα να χάσω το """"""""iOS""""""""""" :D, αλλά επειδή πειραματίζομαι και πολλές φορές πάνε τα πάντα στραβά θα ήταν καλό να υπάρχει ένα nandroid backup...

Τέσπα, τώρα έχω χρόνο, θα ψαχτώ λιγάκι και βλέπουμε :P

Nokia 5110 ---> Nokia 7110 ---> SonyEricsson T68i ---> Nokia 7650 ---> Motorola v300 ---> Nokia 6260 ---> Nokia n70 ---> nokia 5030 ---> Samsung s8300 ---> Samsung Galaxy Ace ---> Lenovo a660 ---> Xiaomi mi2s ---> LG G2
Link to comment
Share on other sites

παιδια ποσες μερες κανανε να σας στειλουν το tracking Number μετα την αγορα που καναται από το fastcardtech??
Link to comment
Share on other sites

παιδια ποσες μερες κανανε να σας στειλουν το tracking Number μετα την αγορα που καναται από το fastcardtech??

 

Το παριγγειλα 14 Ιαν. μεσημερι και μου στειλαν tracking στις 16 Ιαν.

Link to comment
Share on other sites

σου στειλανε από μονοι τους email? η τους εστειλες εσυ και σου το στειλανε αυτοι το tracking Number?

 

Σου στελνουν εμαιλ ειδοποιησης οτι το στειλαν και εχει μεσα το tracking,οπως επισης το εχουν και στο ιστορικο παραγγελιων,στη σελιδα τους, μεσα στις λεπτομεριες της παραγγελιας.

Link to comment
Share on other sites

γεια σας παιδια..μου στειλανε χτες τ βραδυ ενα tracking απο το fastcardtech αλλα το βαζω και μου λεει δεν υπαρχουν πληροφοριες ακομη... φυσιολογικο ειναι;;πρεπει ν περιμενω λιγο;;
Link to comment
Share on other sites

γεια σας παιδια..μου στειλανε χτες τ βραδυ ενα tracking απο το fastcardtech αλλα το βαζω και μου λεει δεν υπαρχουν πληροφοριες ακομη... φυσιολογικο ειναι;;πρεπει ν περιμενω λιγο;;

 

ναι,48 ωρες,ισως και λιγο περισσοτερο,

Link to comment
Share on other sites

δεν βιαστηκες λιγο να κανεις dispute??

 

Οχι γιατι εχω παραγγειλει απο τις 14 Ιαν. παραδοθηκε στην 4px στις 16 και 20 εγινε dispatch αλλα ως χωρα προορισμου εχει τη Λετονια!

Επισης δεν φενεται πουθενα οτι εχει σταλει το δεμα,εννοω δεν βγαζει το αντιστοιχο 'Information received from IPS customer' και τα σχετικα,σε κανενα ταχυδρομειο(ελτα,λετονιας,κλπ) , ουτε εχει ανανεωθει κατι απο τις 20 Ιαν.

Αρα οπως καταλαβαινεις και πολυ περιμενα.

 

ΥΓ: Νομιζω βγαινουμε λιγο off topic οποτε καλητερα τα υπολοιπα να τα πουμε ειτε με πμ η στο θεμα 'αποστολων απο κινα'.

Edited by kss
Link to comment
Share on other sites

3g παιδια εχει τελικα?:confused:

ολο E γραφει,ποτε 3g,h..:(

 

μαλλον το wcdma 2100mghz ειναι στα χαρτια ε?:confused:

να πάρου samsung λέου,να σώσ την κεφαλή μ!!,

μα δε μ' αφήνει η htc που έχω στο..ε:Xε..στη ψχ μ!

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα! Παρέλαβα το συγκεκριμένο μοντέλο την Παρασκευή αλλά έχω το ίδιο πρόβλημα που περιέγραψε ένα παιδί λίγα μηνύματα πιο πάνω. Δηλαδή το playstore δεν υπάρχει, στη θέση του είναι ένα κινέζικο store και δεν μπορώ να βγάλω τα κινέζικα απ' το πληκτρολόγιο και να βάλω ελληνικά. Όποιος γνωρίζει πώς μπορώ να εγκαταστήσω το play store και να διαγράψω όλο αυτό το κινέζικο bloatware ας βοηθήσει!!! Κατά τα άλλα το κινητό είναι πολύ όμορφο, γρήγορο στην πλοήγηση, μέτρια κάμερα, καλός ήχος.

Βοηθήματα, σημειώσεις, εκπαιδευτικά νέα, όλα συγκεντρωμένα σε ένα site! www.sofikoukouvagia.gr

 

Για να μη σας φαίνονται πια...κινέζικα!!! http://www.e-chinese.gr

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα! Παρέλαβα το συγκεκριμένο μοντέλο την Παρασκευή αλλά έχω το ίδιο πρόβλημα που περιέγραψε ένα παιδί λίγα μηνύματα πιο πάνω. Δηλαδή το playstore δεν υπάρχει, στη θέση του είναι ένα κινέζικο store και δεν μπορώ να βγάλω τα κινέζικα απ' το πληκτρολόγιο και να βάλω ελληνικά. Όποιος γνωρίζει πώς μπορώ να εγκαταστήσω το play store και να διαγράψω όλο αυτό το κινέζικο bloatware ας βοηθήσει!!! Κατά τα άλλα το κινητό είναι πολύ όμορφο, γρήγορο στην πλοήγηση, μέτρια κάμερα, καλός ήχος.

 

να γκουγκλαρεις κατι σε στυλ install play store..σιγα το πραμα !:)

πρωτα με ενα απο τα απλα ρουταρισματα,vroot νομιζω,ποιο ειχα κανει δεν θυμαμαι,με 1 κλικ

ρουταρεις,μετα περνας το play store:)

 

στις ρυθμισεις χωμενα ειναι τα ελληνικα στο πληκτρολογιο.ρυθμισεις,γενικα,πληκτρολογιο,πληκτρολογιο αοσπ,και αλλαξε γλωσσες εισοδου

αγγλικα κ ελληνικα,οχι κινεζικα..

 

με titanium backup pro,επι πληρωμει παντα ε!:),καλα κ με απλο ,οχι προ γινεται,

απεγκαθιστας το bloatware..

 

σεφτιαξα ο ατιμος:happy:,

 

τελικα 3g σεσας εχει???:confused:

α κτον πονοκεφαλο τον απεφυγα ,κλεινοντας τα δεδομενα κ ειμαι οκ,για 2η συσκευη..

Edited by mertaghon2

να πάρου samsung λέου,να σώσ την κεφαλή μ!!,

μα δε μ' αφήνει η htc που έχω στο..ε:Xε..στη ψχ μ!

Link to comment
Share on other sites

Επειδή διαβάζω τώρα τελευταία κάποια μικροπροβληματάκια με το 3G του κινητού, μπορείτε να μου επιβεβαιώσετε μερικοί ότι δουλεύει κανονικά και ότι το πρόβλημα παρουσιάζεται σε μεμονωμένες περιπτώσεις?

 

Ευχαριστώ

Nokia 5110 ---> Nokia 7110 ---> SonyEricsson T68i ---> Nokia 7650 ---> Motorola v300 ---> Nokia 6260 ---> Nokia n70 ---> nokia 5030 ---> Samsung s8300 ---> Samsung Galaxy Ace ---> Lenovo a660 ---> Xiaomi mi2s ---> LG G2
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...