Jump to content

Lenovo Vibe Z (K910)


domokos
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Το vickmall το εχει 220 €

και το minideal 211 €

Εγω μαλλον μετα τις γιορτες θα το χτυπησω γιατι το βαρεθηκα το Ρ780 μου

 

Νατος ο lazaros που θα ερθει στην παρεα μας. Το 780 θα το πουλησεις;

FLASHTOOL P780 - TWRP P780

http://ul.to/9txmvih8

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 2,1χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Το vickmall το εχει 220 €

και το minideal 211 €

Εγω μαλλον μετα τις γιορτες θα το χτυπησω γιατι το βαρεθηκα το Ρ780 μου

Καλά είναι να μην βλέπεται την ισοτιμία του εκάστοτε καταστήματος... Θα βλέπετε την τιμή σε δολάριο και μετά τα δελτία τιμών των τραπεζών που κάνετε την συναλλαγή...

Link to comment
Share on other sites

Εχω περασει την 1443 και ειμαι στο περασμα του SU το οποιο ομως δε γινετα, με βγαζει device not found μετα την εντολη. Να βγω απο το recovery menu?

 

Οπως ειπα πριν δεν μπορεσα να περασω το SU οποτε ροοτ δεν υπαρχει αυτη τη στιγμη. Το τηλεφωνο ηταν ρουταρισμενο με το su μεσα και στο restart μετα το περασμα της ρομ με ρωτησε για fix root οπου πατησα yes αλλα δεν εγινε κατι. Τωρα τι ακριβως κανω;

Edited by athanaso77
Συνεχόμενα μηνύματα
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Εχω περασει την 1443 και ειμαι στο περασμα του SU το οποιο ομως δε γινετα, με βγαζει device not found μετα την εντολη. Να βγω απο το recovery menu?

 

Οπως ειπα πριν δεν μπορεσα να περασω το SU οποτε ροοτ δεν υπαρχει αυτη τη στιγμη. Το τηλεφωνο ηταν ρουταρισμενο με το su μεσα και στο restart μετα το περασμα της ρομ με ρωτησε για fix root οπου πατησα yes αλλα δεν εγινε κατι. Τωρα τι ακριβως κανω;

Αν εχεις την 1443 του baralajbi, κατεβασε τη SuperSU απο google play.......Αν εχεις την official κανε root με Root Genius, περνα και την twrp....και βαλε την τελευταια ρομ του χαραλαμπη...1447

'' οπου αστοχησες,γυρισε και οπου πετυχεις,φυγε...! ''

Νικος Καζαντζακης

Link to comment
Share on other sites

Ναι τη 1443 του χαραλαμπη εχω. Μεσω του superSU θα το ρουταρω η θα χρειαστει να μπω στο recovery; Edited by zyp3r
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Ναι τη 1443 του χαραλαμπη εχω. Μεσω του superSU θα το ρουταρω η θα χρειαστει να μπω στο recovery;

απλα θα κατεβασεις την εφαρμογη και ανοιξε την...θα σου ζητησει να επιβεβαιωσεις με δυο τροπους, με google play η με twrp....διαλεξε το δευτερο... κανε επανεκκινηση....και εισαι οκ

'' οπου αστοχησες,γυρισε και οπου πετυχεις,φυγε...! ''

Νικος Καζαντζακης

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά βοήθεια! Το κινητό δεν το έχω ούτε 2 μήνες και η κύρια κάμερα μου άφησε χρόνους. Τι εννοώ. Άνοιξα τυχαία την κάμερα για να τραβήξω φωτογραφία και δεν μπορεί να εστιάσει. Κάνει έναν περίεργο θόρυβο σαν να τρίζει (ένα ζζζζζζζ) και αλλάζει ανάλογα αν εστιάσω κοντά (ένα βββββββ) και το κινητό δονίζεται λίγο. Ακούγεται δυνατά και άμα πλησιάσω στο αυτί μου ο θόρυβος προέρχεται από την κάμερα. Οι φωτογραφίες βγαίνουν θολές σαν να κουνάω συνέχεια το κινητό και τα βίντεο επίσης! Αν εστιάσω κάπου κοντά και κάνει φόκους η κάμερα σταματάει τους θορύβους αλλά και πάλι οι φώτο είναι θολές. Τελευταία φορά που έβγαλα φωτογραφία ήταν σε απόλυτο σκοτάδι αν και δεν νομίζω να παίζει ρόλο αυτό. Του έκανα επαναφορά αλλά τίποτα. Του έβαλα άλλη εφαρμογή από το στόρ πάλι τίποτα. Η τελευταία μου ελπίδα είναι να αλλάξω ρομ αλλά το πρόβλημα είναι μάλλον hardware οπότε με βλέπω να χρησιμοποιήσω την εγγύηση και να το στέλνω κίνα :( Κρίμα και δεν έχω το κινητό ούτε δυο μήνες :( Επίσης δεν έχει πέσει κάτω ούτε γρατζουνιά απλά δεν ξέρω πως το έπαθε. Το κινητό ανέβαζε υψηλές θερμοκρασίες όταν έπαιζα παιχνίδια αλλα δεν νομίζω να φταίει αυτό. Όποιος μπορεί να βοηθήσει... κρίμα είναι να το στείλω πίσω και να μείνω 50 μέρες χωρίς τηλέφωνο και αν μου γυρίσει ποτέ... :cry:
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Αν έχεις δοκιμάσει και άλλη rom αλλά και άλλη εφαρμογή κάμερας... τότε μάλλον δυστυχώς μιλάμε για hardware πρόβλημα και είναι κρίμα γιατί η συσκευή διακρίνεται για τις φωτογραφικές της δυνατότητες.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Αν έχεις δοκιμάσει και άλλη rom αλλά και άλλη εφαρμογή κάμερας... τότε μάλλον δυστυχώς μιλάμε για hardware πρόβλημα και είναι κρίμα γιατί η συσκευή διακρίνεται για τις φωτογραφικές της δυνατότητες.

 

Άλλη ρομ δεν έχω δοκιμάσει αλλα μόνο εφαρμογή κάμερας απο το Play store. Αν και για να του έκανα επαναφορά και δεν έφτιαξε δεν νομίζω να αλλάξει κάτι με την ρομ.

 

Μού έβγαλε το κινητό αυτόματη αναβάθμιση σε έκδοση 1447_7.129.ST_K910 ενώ έχω 1443_7.67,1.ST_K910_baralajbi

Να κάνω εγκατάσταση την ρομ απο το system update η να την περάσω χειροκίνητα?

Edited by P_papadis
Link to comment
Share on other sites

Δεν άλλαξε κάτι...

Δωσε δικαιωματα προγραματιστη στο τηλεφωνο σου απο... ρυθμισεις...σχετικα με το τηλ...device information....και πατα 7, 8 φορες στην επιλογη internal version number...

κατεβασε αυτο http://download.chainfire.eu/636/SuperSU/UPDATE-SuperSU-v2.37.zip βαλτο οπου θελεις μεσα στο τηλ και φλασαρισε με twrp....αν δεν κανεις τιποτα δοκιμασε και το root genius....με τσεκαρισμενο το usb debug mode.....δοκιμασε να δεις με ενα προγραμμα οπως το root checker αν εγινες root....

Αν βεβαια οπως λες εχεις την twrp recovery, ξανα φλασαρισε την οποιαδηποτε rom tou baralajbi θελεις...στο τελος ζηταει μονο του αν θελεις να την κανεις root.

Αν παλι ολα αυτα δεν εχουν αποτελεσμα προτεινω να γυρισεις στην 4.2.2 με τον οδηγο του του aloialone στο πρωτο post...και παλι με τον ιδιο οδηγο και την ρομ του χαραλαμπη στην 4.4.2...και αυτο για να εισαι σιγουρος πως εχεις ολους τους drivers τησ συσκευης....και μην ξεχνας να δινεις δικαιωματα προγραματιστη στο τηλ σου καθε φορα που αλλαζεις ρομ!!

Edited by tsarlam

'' οπου αστοχησες,γυρισε και οπου πετυχεις,φυγε...! ''

Νικος Καζαντζακης

Link to comment
Share on other sites

Νατος ο lazaros που θα ερθει στην παρεα μας. Το 780 θα το πουλησεις;

 

Έτσι λέω να το δώσω. Αν έχουμε κάποιον που το θέλει , μιλάμε με pm

High End valve amplifiers.....

ΝΟΚΙΑ Ν8 - ΝΟΚΙΑ 9 PureView

Link to comment
Share on other sites

Έκανα factory reset γιατί είχαν μείνει κάτι απομηνάρια από τις εφαρμογές και τώρα είναι αναμένο το μπλε LED μονο. Τι στο διάλο έπαθε; Έλεος δηλαδή.
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Έκανα factory reset γιατί είχαν μείνει κάτι απομηνάρια από τις εφαρμογές και τώρα είναι αναμένο το μπλε LED μονο. Τι στο διάλο έπαθε; Έλεος δηλαδή.

Αργεί λίγο...

Link to comment
Share on other sites

Να μην ανυσηχώ δηλαδή; Θυμάσαι περίπου πόσο κρατάει; Πλην του LED δε δείχνει κάτι στην οθόνη, βασίκά εμφάνισε για λίγο το LOGO και μετά μαύρισε η οθόνη.
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Ειμαι με status "arrived at overseas Greece" απο τις 4 του μηνος.. Αυτο σημαινει οτι ειναι ακομα στο τελωνειο;

 

Ps: απο minideal με singpost ερχεται συστημενο; καποιος με αναλογη παραγγελια ας δωσει τα φωτα του.

Edited by GEONISED
Link to comment
Share on other sites

Ειμαι με status "arrived at overseas Greece" απο τις 4 του μηνος.. Αυτο σημαινει οτι ειναι ακομα στο τελωνειο;

 

Ps: απο minideal με singpost ερχεται συστημενο; καποιος με αναλογη παραγγελια ας δωσει τα φωτα του.

 

Απο τελωνειο περναει μονο αν το εχουν στειλει με κουριερ.( απο οσο ξερω)

Με Singpost λιγο σπανιο. Ισως ακομα και λογο που ερχονται γιορτες να εχουν αργησει να το καταγραψουν , ξεδιαλεξουν

οποτε λιγο υπομονη.

High End valve amplifiers.....

ΝΟΚΙΑ Ν8 - ΝΟΚΙΑ 9 PureView

Link to comment
Share on other sites

Να μην ανυσηχώ δηλαδή; Θυμάσαι περίπου πόσο κρατάει; Πλην του LED δε δείχνει κάτι στην οθόνη, βασίκά εμφάνισε για λίγο το LOGO και μετά μαύρισε η οθόνη.

 

2 ώρες και ακόμα βρίσκεται στην ίδια κατάσταση...:(

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

2 ώρες και ακόμα βρίσκεται στην ίδια κατάσταση...:(

1.δοκιμασε να πατησεις το power button 15 δευτερολεπτα συνεχως χωρις να το αφησεις!! η και παραπανω....

2.πατα και τα τρια κουμπια ταυτοχρονα μηπως μπει σε twrp

Edited by tsarlam

'' οπου αστοχησες,γυρισε και οπου πετυχεις,φυγε...! ''

Νικος Καζαντζακης

Link to comment
Share on other sites

Το κανα και άναψε κανονικά χωρίς να αλλάξει κάτι, ούτε η μπαταρία έπεσε ούτε τίποτα, κοινώς δεν έγινε το reset. Επειδή όμως απ ότι κατάλαβα δεν έγινε clean install της ρομ τι θα ήταν καλύτερο να κάνω τώρα; Γιατί όλες οι εφαρμογές είναι μέσα αλλά τις βλέπω μόνο αν μπω στους φακέλους, ούτε συντομεύσεις υπάρχουν ούτε να τις απεγκαταστήσω μπορώ.
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Το κανα και άναψε κανονικά χωρίς να αλλάξει κάτι, ούτε η μπαταρία έπεσε ούτε τίποτα, κοινώς δεν έγινε το reset. Επειδή όμως απ ότι κατάλαβα δεν έγινε clean install της ρομ τι θα ήταν καλύτερο να κάνω τώρα; Γιατί όλες οι εφαρμογές είναι μέσα αλλά τις βλέπω μόνο αν μπω στους φακέλους, ούτε συντομεύσεις υπάρχουν ούτε να τις απεγκαταστήσω μπορώ.

Recovery twrp εχεις τωρα που μιλαμε?....αν ναι κατεβασε την 1447 του χαραλαμπη και φλασαρισε την κανε ολα τα wipe για να εχεις καθαρη εγκατασταση....

'' οπου αστοχησες,γυρισε και οπου πετυχεις,φυγε...! ''

Νικος Καζαντζακης

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Lenovo K910 Vibe Z

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...