Jump to content

Lenovo Vibe Z (K910)


domokos
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

έχει otg

νομίζω έχει και πυξίδα.

Η οθόνη είναι φοβερή.

 

----- προσθήκη μηνύματος 3 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

δεν έχουμε καταφέρει να το γυρίσουμε σε download mode ακόμα, μπαίνει για μερικά δεύτερα και μετά γυρνάει σε fastboot mode.

 

εδώ είναι και ο οδηγός που ετοίμασαν στο htcmania http://www.htcmania.com/showthread.php?t=840339 .

 

σε ευχαριστω

wifi planet
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 2,1χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

σε ευχαριστω

 

είχες πρόβλημα και το έλυσες με αυτό τον οδηγό;

 

δε βλέπω μέλλον με την επαναφορά.

Το πέτυχα να κατεβάσει το firmware αλλά στο 60% κόπηκε.

 

Μετά από πολύ ξενύχτι και δουλειά το κινητό αναστήθηκε κυριολεκτικά.

 

Θα ακολουθήσει οδηγός.

Edited by athanaso77
Συνεχόμενα μηνύματα

Ηλίας

OnePlus 6 8/128GB Mirror Black :)

Link to comment
Share on other sites

σήμερα και το 2ρο πακέτο από άλλο site με ems μπήκε Υ.Ε.Δ ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗΣ .όποτε κοστουμάκι θα ραφτεί κι γιαυτό :(. την ems τους μέσα την πάτησα σαν αγραματος.
Link to comment
Share on other sites

Μετά από πολύ ξενύχτι και δουλειά το κινητό αναστήθηκε κυριολεκτικά.

 

Θα ακολουθήσει οδηγός.

 

:)

Αν σου πω ότι ενώ δεν έχω καν το κινητό στα χέρια μου ακόμα είχα αγχωθεί, θα με πιστέψεις?

Link to comment
Share on other sites

Μην ανησυχείς τώρα μάθαμε, με τον δύσκολο τρόπο αλλά μάθαμε. Εγώ το είχα τελειωμένο το κινητό ούτε μπαταρία, ούτε οθόνη, ούτε λαμπάκια, στο απόλυτο μηδέν. Μια θύρα COM έβλεπα και αυτή όχι πάντα. Θα ετοιμάσω τις επόμενες μέρες έναν οδηγό για να τον έχουμε, απλά τώρα είμαι πολύ κουρασμένος για να το κάνω.

 

Απλά προσέχεται όταν περνάτε κινέζικες ΡΟΜ, να έιστε σίγουροι. Και εκεί στο XDA βγαίνουν κάποιοι και λένε α φοβερή αυτή η ρομ κλπ. Πρέπει να ήμαστε σίγουροι πριν κάνουμε οτιδήποτε.

Ηλίας

OnePlus 6 8/128GB Mirror Black :)

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Μην ανησυχείς τώρα μάθαμε, με τον δύσκολο τρόπο αλλά μάθαμε. Εγώ το είχα τελειωμένο το κινητό ούτε μπαταρία, ούτε οθόνη, ούτε λαμπάκια, στο απόλυτο μηδέν. Μια θύρα COM έβλεπα και αυτή όχι πάντα. Θα ετοιμάσω τις επόμενες μέρες έναν οδηγό για να τον έχουμε, απλά τώρα είμαι πολύ κουρασμένος για να το κάνω.

 

Απλά προσέχεται όταν περνάτε κινέζικες ΡΟΜ, να έιστε σίγουροι. Και εκεί στο XDA βγαίνουν κάποιοι και λένε α φοβερή αυτή η ρομ κλπ. Πρέπει να ήμαστε σίγουροι πριν κάνουμε οτιδήποτε.

 

Θα συμφωνήσω...

 

Πάλι καλά που το κατάφερες, περιμένουμε τον οδηγό να ανέβει στην πρώτη σελίδα. Τέτοιες εμπειρίες είναι για να μένουν.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα σε σχεση με το nexus 5 σε οθονη ειναι καλυτερο?Υπαρχει official 4.4?Η μαμισια ρομ δουλευει κομπλε χωρις προβληματα?

Βασικα θελω 2 καρτες γι αυτο και θελω να κανω αυτην την αλλαγη.

Ενοικιαζομενα δωμάτια και διαμερίσματα στην παραλία των Μυλων Αργολιδος δέκα λεπτά απο το Ναύπλιο σε προσιτές τιμές.
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators

Η οθόνη ποιοτικά είναι εξίσου καλή. Υπάρχει επίσημη 4.4.2 και αναμένεται και 4.4.3 αλλά δυστυχώς δεν έχει ελληνικά. Υπάρχει Custom rom με ελληνικά αλλά είναι ελλιπής και υπάρχουν μικροπροβλήματα με τη γραμματοσειρά.

 

Επίσης η 4.4.2 έχει locked bootloader χωρίς μέχρι τώρα δυνατότητα παράκαμψης με ότι περιορισμούς αυτό συνεπάγεται. Καμία σχέση δηλαδή με την ελευθερία των Nexus.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

οποτε αν βαλω την επισημη 4/4/2 δεν θα μπορω να εχω cwm και ουτε gapps?
Ενοικιαζομενα δωμάτια και διαμερίσματα στην παραλία των Μυλων Αργολιδος δέκα λεπτά απο το Ναύπλιο σε προσιτές τιμές.
Link to comment
Share on other sites

οποτε αν βαλω την επισημη 4/4/2 δεν θα μπορω να εχω cwm και ουτε gapps?

 

Θα μπορείς να έχεις gapps και root αλλά όχι cwm recovery.

Ηλίας

OnePlus 6 8/128GB Mirror Black :)

Link to comment
Share on other sites

απο θεμα ηχειου ακουστικου κλπ ολα καλα?
Ενοικιαζομενα δωμάτια και διαμερίσματα στην παραλία των Μυλων Αργολιδος δέκα λεπτά απο το Ναύπλιο σε προσιτές τιμές.
Link to comment
Share on other sites

Σύντομα (ελπίζω) θα είμαι κι εγώ κάτοχος του k910.

Μέχρι τώρα ξέραμε οτι σε περίπτωση που κολλήσει ενα κινητό και δεν πιάνει ούτε το on/off, βγάζαμε την μπαταρία και ολά καλά.

Τώρα...???

Έχει τύχει κάτι αντίστοιχο σε κάποιον...???

Επίσης επειδή δεν ασχολούμαι με ''πειράγματα'' , ολα καλά με τη μαμίσια τη rom...???

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators

Το παρατεταμένο πάτημα του on/off πιάνει πάντα και ισχύει για όλες τις συσκευές με non-removable μπαταρίες.

 

Η μαμά rom δεν έχει ελληνικά και γενικώς θέλει να ασχοληθείς για να τη φέρεις στα μέτρα σου.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

παιδια καλυτερη τιμη που εχεται βρει?το pandawill μαζι με κουπονι μου το δινει 285 και το vickmall 299.99 με θηκη σιλικονης.σε δολλαρια λεω.
Ενοικιαζομενα δωμάτια και διαμερίσματα στην παραλία των Μυλων Αργολιδος δέκα λεπτά απο το Ναύπλιο σε προσιτές τιμές.
Link to comment
Share on other sites

αυτο που με χαλαει και το σκεφτομαι ειναι οτι πρεπει να μεινω με τα 16 gb και δεν περνει καρτα!

 

----- προσθήκη μηνύματος 2 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

τελευταια τιμη στο vickmall 304 με κουπονι δεν παει παρακατω!

wifi planet
Link to comment
Share on other sites

αυτο που με χαλαει και το σκεφτομαι ειναι οτι πρεπει να μεινω με τα 16 gb και δεν περνει καρτα!

 

----- προσθήκη μηνύματος 2 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

τελευταια τιμη στο vickmall 304 με κουπονι δεν παει παρακατω!

 

Τα ωφέλιμα είναι 12GB, για εμένα είναι αρκετά. Από εκεί και μετά παίζεις με OTG.

Ηλίας

OnePlus 6 8/128GB Mirror Black :)

Link to comment
Share on other sites

Το παρατεταμένο πάτημα του on/off πιάνει πάντα και ισχύει για όλες τις συσκευές με non-removable μπαταρίες.

 

Η μαμά rom δεν έχει ελληνικά και γενικώς θέλει να ασχοληθείς για να τη φέρεις στα μέτρα σου.

Μιας και δεν ασχολούμαι με πειράγματα, σαν μαμισια ρομ εγώ εννοούσα αυτή που έρχεται από το μαγαζί όταν έχεις ζητήσει να έχει ελληνικά... Άρα αυτή είναι καλή;

Link to comment
Share on other sites

Παιδες μια βοηθεια εδω.μολις το πηρα σημερα και περασα την 4.4.2 1423v απο το needrom.το θεμα ειναι οτι εχω κανα δυο θεματα.το πρωτο και το πιο σοβαρο ειναι οτι ενω και με bthandsfree και με και ανοιχτη ακροαση με ακουει ο αλλος οταν παω να μιλησω κανονικα απο το μικροφωνο του τηλεφωνου δεν ακουγωμαι.προβλημα στο μικροφωνο του τηλεφωνου η κανα bug της rom?

 

----- προσθήκη μηνύματος 5 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Και επισης η επιλογη επαναφορα στις εργοστασιακες ρυθμησεις δεν λειτουργει

Link to comment
Share on other sites

Παιδες μια βοηθεια εδω.μολις το πηρα σημερα και περασα την 4.4.2 1423v απο το needrom.το θεμα ειναι οτι εχω κανα δυο θεματα.το πρωτο και το πιο σοβαρο ειναι οτι ενω και με bthandsfree και με και ανοιχτη ακροαση με ακουει ο αλλος οταν παω να μιλησω κανονικα απο το μικροφωνο του τηλεφωνου δεν ακουγωμαι.προβλημα στο μικροφωνο του τηλεφωνου η κανα bug της rom?

 

----- προσθήκη μηνύματος 5 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Και επισης η επιλογη επαναφορα στις εργοστασιακες ρυθμησεις δεν λειτουργει

 

φιλε μου με την μαμισια ρομ οπως σου ηρθε το τηλεφωνο δουλευε κανονικα το μικροφωνο?

Ενοικιαζομενα δωμάτια και διαμερίσματα στην παραλία των Μυλων Αργολιδος δέκα λεπτά απο το Ναύπλιο σε προσιτές τιμές.
Link to comment
Share on other sites

δεν ξέρω με το που το πήρα του του έβαλα την 4.4.2

έβαλα τώρα αυτό "Για οσους θελουν να γυρισουν πισω στην 4.2.2 κανουμε την παρακατω διαδικασια.

Κατεβαζουμε αυτη τη ρομ https://docs.google.com/fi...NmcENnRnM/edit" που έγραψε ο φίλος aloialone στον οδηγό του , το ίδιο, μόνο από ανοιχτή ακρόαση και από bluetooth. :(

Edited by talstar
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Μιας και δεν ασχολούμαι με πειράγματα, σαν μαμισια ρομ εγώ εννοούσα αυτή που έρχεται από το μαγαζί όταν έχεις ζητήσει να έχει ελληνικά... Άρα αυτή είναι καλή;

 

Σε γενικές γραμμές όλες δουλεύουν μια χαρά χωρίς προβλήματα. Αν έχει ελληνικά πάντως... θα είναι πειραγμένη και όχι stock rom. Το συνηθίζουν αυτό τα κινέζικα καταστήματα με τις multilanguage roms.

 

Παιδες μια βοηθεια εδω.μολις το πηρα σημερα και περασα την 4.4.2 1423v απο το needrom.το θεμα ειναι οτι εχω κανα δυο θεματα.το πρωτο και το πιο σοβαρο ειναι οτι ενω και με bthandsfree και με και ανοιχτη ακροαση με ακουει ο αλλος οταν παω να μιλησω κανονικα απο το μικροφωνο του τηλεφωνου δεν ακουγωμαι.προβλημα στο μικροφωνο του τηλεφωνου η κανα bug της rom?

 

Δεν είναι φυσιολογικό, θα πρότεινα να δοκιμάσεις και με stock rom.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Lenovo K910 Vibe Z

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...