Jump to content

KingSing K2


 Κοινοποίηση

Recommended Posts

το κινητο τα σπαει,πολυ ομορφη οθονη,γρηγορο,μειονεκτημα τα 512 mg ραμ,το δινω στον φιλο σημερα,η καμερα ειναι πολυ καλη για 2 megapixel ειναι μια πολυ τιμια προσφορα για 57 ευρω και για δικο μου θα το επαιρνα,το ρουταρα και επιασε αμεσς δορυφορους,δεν το τεσταρα φυσικα μιας και δεν θα το κρατησω αλλα με εντυπωσιασε που επιασε τοσο γρηγορα,το δικο μου τριπλασιας αξιας εκανε πανω απο 3 λεπτα να πιασει την πρωτη φορα,καλος ηχος,δεν δοκιμασα ομιλια.

 

φίλε όταν λες το "ρούταρα" τι εννοείς; Γιατί είμαι άσχετος.

 

Σήμερα παρέλαβα κι εγώ από geekbuying χωρίς όμως φορτιστή.

Φυσικά τους έστειλα mail και παραπονέθηκα γιατί στα περιεχόμενα αναφέρει ότι περιέχει φορτιστή.

Απαίτησα να μου τον στείλουν.

Να δούμε τι θα μου απαντήσουν.

Edited by athanaso77
Συνεχόμενα μηνύματα.
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 104
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

  • Administrators
φίλε όταν λες το "ρούταρα" τι εννοείς; Γιατί είμαι άσχετος.

 

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=306146#post3645021

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Πόσο περίπου παίρνει το shipping από geekbuying? Πιστεύετε αξίζει κάθε δραχμή?

My Devices:

Motorola Moto G (Stock, no root) Current Phone

Viewsonic G-Tablet (Smoother Bean 4.1.2, Rooted) Current Tablet

Samsung Galaxy 550 (OmniROM 4.4, Rooted)

Vodafone 858 Smart (Stock, Rooted)

Link to comment
Share on other sites

20 μέρες περίπου και ναι αξίζει.

 

Οκ ευχαριστώ! :)

My Devices:

Motorola Moto G (Stock, no root) Current Phone

Viewsonic G-Tablet (Smoother Bean 4.1.2, Rooted) Current Tablet

Samsung Galaxy 550 (OmniROM 4.4, Rooted)

Vodafone 858 Smart (Stock, Rooted)

Link to comment
Share on other sites

Πόσο περίπου παίρνει το shipping από geekbuying? Πιστεύετε αξίζει κάθε δραχμή?

 

20 μερες εκανε να ερθει,αξιζει το κινητο,για 57 ευρω εν εδ παρομοιο κανει 3 φορες επανω

Link to comment
Share on other sites

20 μερες εκανε να ερθει,αξιζει το κινητο,για 57 ευρω εν εδ παρομοιο κανει 3 φορες επανω

 

Από geekbuying καλύτερα?

My Devices:

Motorola Moto G (Stock, no root) Current Phone

Viewsonic G-Tablet (Smoother Bean 4.1.2, Rooted) Current Tablet

Samsung Galaxy 550 (OmniROM 4.4, Rooted)

Vodafone 858 Smart (Stock, Rooted)

Link to comment
Share on other sites

Από geekbuying καλύτερα?

 

απο εκει το πηρα,ηρθε σε απαιχτη συσκευασια αλλα διχως ανταπτορα,τωρα αναγκαστηκαν λογω πεηπαλ και τον στελνουν με συστημενο δεματακι,καλα να παθουν να προσεχουν

Link to comment
Share on other sites

Δηλαδή τώρα, αντί να πας να πάρεις έναν αντάπτορα με 1€ από το μαγαζί της γωνίας, έκανες όλη αυτήν την φασαρία και θα περιμένεις και 1 μήνα να έρθει?
Link to comment
Share on other sites

Δηλαδή τώρα, αντί να πας να πάρεις έναν αντάπτορα με 1€ από το μαγαζί της γωνίας, έκανες όλη αυτήν την φασαρία και θα περιμένεις και 1 μήνα να έρθει?

 

πηρα,αλλα θελω και το δικο του

Link to comment
Share on other sites

Δηλαδή τώρα, αντί να πας να πάρεις έναν αντάπτορα με 1€ από το μαγαζί της γωνίας, έκανες όλη αυτήν την φασαρία και θα περιμένεις και 1 μήνα να έρθει?

 

κι εγώ το ίδιο έκανα ,τους έγραψα και απαίτησα να μου το στείλουν. Και ο αντάπτορας δεν έχει 1€. Ολοι όσοι πουλάν το τηλέφωνο τον δίνουν γιατί τον περιέχει η συσκευασία το geek γιατί να μη μας το στείλει;

Link to comment
Share on other sites

Γιατί οι άνθρωποι σας είπαν να τον πάρετε από τοπικό μαγαζί και να σας δώσουν refund να μην παιδεύεστε...
Link to comment
Share on other sites

καλησπερα και απο εμενα

σκεφτομαι το εν λογω κινητο σε ασπρο για την γυναικα μου

απλα για να μη πεσει παντοφλα να ρωτησω 2-3 πραγματακια

1. η μπαταρια ποσο κραταει ? κυριως τηλεφωνα,μυνηματα , ισως λιγο ιντερνετ και καμμια βιντεοκληση

2. και μια και το αναφεραμε βιντεοκληση (skype-viber) κανει ? (η μπροστα καμερα την παλευει ? τα 512 μβ φτανουν?)

3. μονο το geek το εχει ?

4. προβληματα που εχει ?

ευχαριστω:D

Edited by kritikos4
Alcatel OT Easy ,Siemens S25 ,Nokia 8210 ,Ericsson T39 ,Nokia 5210 ,Motorola RAZR V3 ,Motorola KRZR K1 ,Samsung U700 ,LG GC900 Viewty Smart ,LG KF750 ,LG Optimus GT540 ,LG Optimus True HD LTE P936 ,Inew V3 ,Xiaomi Hongmi ,Doogee DG350 ,Coolpad F1 ,ZTE V5 Red Bull ,Cubot X9 ,Xiaomi Redmi Note 2 ,Xiaomi Redmi Note 3 ,LeTV Le 1 (X600) ,Xiaomi Redmi Note 3 Global ,Xiaomi Redmi Note 4 Global ,LeEco LeMax 2 6/64, Xiaomi Pocofone F1 6/64
Link to comment
Share on other sites

καλησπερα και απο εμενα

σκεφτομαι το εν λογω κινητο σε ασπρο για την γυναικα μου

απλα για να μη πεσει παντοφλα να ρωτησω 2-3 πραγματακια

1. η μπαταρια ποσο κραταει ? κυριως τηλεφωνα,μυνηματα , ισως λιγο ιντερνετ και καμμια βιντεοκληση

2. και μια και το αναφεραμε βιντεοκληση (skype-viber) κανει ? (η μπροστα καμερα την παλευει ? τα 512 μβ φτανουν?)

3. μονο το geek το εχει ?

4. προβληματα που εχει ?

ευχαριστω:D

1.Μια μερα με αρκετη χρηση,2-3 με ελαφρια.

2.Δεν εχω δοκιμασει.VGA ειναι.Παλευεται

3.Και το Minideal.

4.Δεν εχει proximity sensor,notification led και καμια φορα χανει τα ονοματα απο τις επαφες(δεν σβηνονται) αλλα με μια επανεκινηση τα ξαναβρισκει.Επισης το αγνωστο SAR ειναι θεματακι.

 

Το χω 1 μηνα σαν κυρια συσκευη και για τα λεφτα του ειμαι απολυτα ικανοποιημενος.Πεντακαθαρο δυνατο ηχειο και ακομα πιο δυνατο μεγαφωνο.Οθονη εξαιρετικη.

Οι βλάκες είναι γεμάτοι αυτοπεποίθηση και οι ευφυείς γεμάτοι αμφιβολία. Ράσελ Μπέρτραντ
Link to comment
Share on other sites

Για το μόνο που δε συμφωνώ μαζί σου είναι το ηχείο. Η συσκευή που είχα εγώ στα χέρια μου είχε τελειως άθλιο ηχείο. Και χαμηλή ένταση και χάλια ποιότητα. Μακάρι να έχω πέσει μόνο εγώ στην περίπτωση και το δικό σου να είναι καλό όπως και αυτό που θα πάρουν τα υπόλοιπα παιδιά.
Link to comment
Share on other sites

Γιατί οι άνθρωποι σας είπαν να τον πάρετε από τοπικό μαγαζί και να σας δώσουν refund να μην παιδεύεστε...

 

Δε νομίζω εδώ κάποιος να ανέφερε για refund.

Link to comment
Share on other sites

Γιατί οι άνθρωποι σας είπαν να τον πάρετε από τοπικό μαγαζί και να σας δώσουν refund να μην παιδεύεστε...

 

λαθος,κουπονια θα εδιναν,και γιατι να λειπει κατι απο την συσκευασια που ακομα κι αν κανει 1 ευρω?

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Καλησπερα παιδια.Αυριο παραλαμβανω το κινητο απο ΕΛΤΑ.Ποια η διαδικασια πληρους φορτισης?Πρεπει να κανω κατι αλλο σχετικα με το κινητο πριν την 1η του χρηση?

1η φορα κατοχος android κινητου,οποτε και αμαθης... :)

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα παιδια.Αυριο παραλαμβανω το κινητο απο ΕΛΤΑ.Ποια η διαδικασια πληρους φορτισης?Πρεπει να κανω κατι αλλο σχετικα με το κινητο πριν την 1η του χρηση?

1η φορα κατοχος android κινητου,οποτε και αμαθης... :)

 

Το χρησιμοποιεις μεχρι να παει στο 10% περιπου και απο κει φορτιζεις μεχρι το 100% οσο σου παρει (1.30-2 ωρες περιπου).Οχι παραπανω.Τις πρωτες 5-6 φορες καντο αυτο.Μετα φορτιζεις οποτε θες (πχ απο 10% στο 70% ή απ το 20% στο 80%,τυχαια ποσοστα) χωρις να χρειαζεται να κανεις πληρη φορτιση μεχρι το 100%

 

Μην ξεχασεις να βγαλεις το αυτοκολητο απο τις επαφες τις μπαταριας.

Οι βλάκες είναι γεμάτοι αυτοπεποίθηση και οι ευφυείς γεμάτοι αμφιβολία. Ράσελ Μπέρτραντ
Link to comment
Share on other sites

Το χρησιμοποιεις μεχρι να παει στο 10% περιπου και απο κει φορτιζεις μεχρι το 100% οσο σου παρει (1.30-2 ωρες περιπου).Οχι παραπανω.Τις πρωτες 5-6 φορες καντο αυτο.Μετα φορτιζεις οποτε θες (πχ απο 10% στο 70% ή απ το 20% στο 80%,τυχαια ποσοστα) χωρις να χρειαζεται να κανεις πληρη φορτιση μεχρι το 100%

 

Μην ξεχασεις να βγαλεις το αυτοκολητο απο τις επαφες τις μπαταριας.

 

Σε ευχαριστω Αρη.Μετα τις πρωτες 5-6φορες υπαρχει καποιος κινδυνος αν το φορτιζω ολη τη νυχτα?

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα παιδια.Αυριο παραλαμβανω το κινητο απο ΕΛΤΑ.Ποια η διαδικασια πληρους φορτισης?Πρεπει να κανω κατι αλλο σχετικα με το κινητο πριν την 1η του χρηση?

1η φορα κατοχος android κινητου,οποτε και αμαθης... :)

Περιμένουμε και τις εντυπώσεις σου από το κινητό.

Pi is a new digital currency developed by Stanford PhDs, with over 3.5 million members worldwide. To claim your Pi, follow this link https://minepi.com/hoannis and use my username (hoannis) as your invitation code.
Link to comment
Share on other sites

Σε ευχαριστω Αρη.Μετα τις πρωτες 5-6φορες υπαρχει καποιος κινδυνος αν το φορτιζω ολη τη νυχτα?

 

Η μπαταρια του ειναι μικρη (1650mAh) (στο ματι,συνηθισμενο μεγεθος στα ΜΤΚ6572,ασχετα αν αλλα μοντελα γραφουν 2500-2800mAh) αλλα με αρκετα καλη αυτονομια.Φορτιζει σε 1.5 ωρα περιπου με τον 1000αρη φορτιστη.Δεν εχω αφησει ποτε κινητο ολο το βραδυ στην πριζα (και δεν προκειται) οποτε δεν μπορω να σου απαντησω.

Οι βλάκες είναι γεμάτοι αυτοπεποίθηση και οι ευφυείς γεμάτοι αμφιβολία. Ράσελ Μπέρτραντ
Link to comment
Share on other sites

Δεν υπάρχει θέμα, που να το φορτίζει και ένα μήνα. Τα κινητά έχουν διαχείριση φόρτισης και σταματάνε μόλις η μπαταρία πιάσει 4.2V.
Link to comment
Share on other sites

Σημερα παρελαβα το κινητο.Ολα ηταν μια χαρα εξωτερικα και πακεταρισμενο τελεια μεχρι που οταν το εβγαλα απο το κουτι διαπιστωσα οτι ειχε δαχτυλιες κατω απο τη ζελατινα.

Την εβγαλα για να καθαρισω την οθονη και ηρθε η μεγαλη απογοητευση.Στο κεντρο της οθονης ειχε μια γρατσουνια περιπου 1εκατοστο,οποτε ή μου εστειλαν μεταχειρισμενο ή δεν πακεταραν προσεχτικα.

Τι με συμβουλευετε να κανω?Εχω απογοητευτει και εκνευριστει αφανταστα απο το γεγονος...

 

Στη φωτο η γρατσουνια φαινεται δεξια στο κεντρο απο τη λεξη repeat

http://www.eikona.info/images/75599379564981753817_thumb.jpg

Edited by gponiris
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...