Jump to content

ZTE V889M


Hyper_Ban
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Γεια και χαρά σας και χρόνια πολλά λόγω τον ημερών .

Είχα βεβαίως σκοπό να κάνω παρουσίαση του εν λόγω κινητού ,αλλά επειδή έφαγα μεγάλη ξενέρα δεν πρόκειται να κάνω και θα μπώ κατευθείαν στο ψητό .

Μου έχει κάνει τα νεύρα τσατάλια ,γιατί και ενώ όλα λειτουργούν άψογα και γρήγορα δεν λέει να δεχτεί εισερχόμενες κλήσεις .Έκανα αυτό που ο χρήστης panoskaball προτείνει στην απάντηση Νο 362 στο θέμα του 889s:

Το κινητό V889M --οχι το V889s-- που έχει Android 4.0 και ελληνικό μενου μπορεί να σας παρουσιάσει κατα την πρώτη εγκατασταση των καρτών Sim μλοκάρισμα στις εισερχόμενες κλησεις.

Μάλλον είναι αστοχία λογισμικού.

Μετά την έναρξη τρέχει αυτόματα ένα --auto push service--, ενεργοποιείται η data connect σύνδεση και ενεργοποιείται ή φραγή κλήσεων ή η προώθηση κλησεων χωρις να προλάβεται να ακυρώσετε το auto connect service. Ακομα και αν το απενεργοποιείσεται δίνοντας άκυρο ,το μλοκάρισμα έχει γίνει.

Αν πάτε στις ρυθμίσεις --φραγή κλησεων και προώθηση κλησεων θα τα δείτε όλα εντάξη και δεν θα μπορείτε να κάνετε τίποτα.

Aν κάνετε επανεγκατάσταση λογισμικού με το ίδιο ελληνικο rom πάλι τι ίδιο θα συμβεί .

 

Η λύση είναι να βγάλεται την κάρτα Sim που έχεται και να τοποθετήσετε μια άλλη .Οταν το ανοίξετε ξανά με τη νέα κάρτα θα τρέξουν πάλι οι ρυθμίσεις πού ανέφερα και θα κάνεται άκυρο ανοιγοντας το-- auto push service --που θα δείτε στην άνω Task bar.--κλείστε και το data connect και αν τυχόν βγάλει μύνημα προοώθηση και αυτό.

Μετά βγάλτε την δεύτερη κάρτα και βαλτε την 1 η τίς 2 δικές σας , κάντε εκκίνηση και ξανακλείστε τις ρυθμίσεις που προανέφερα.

Αν δεν πιάσει με την πρώτη φορά κάντε εναλλαγές.Σε 5 λεπτά είστε έτοιμος.

Αυτό μπορέι να ξανασυμβεί αν αλλαζετε ξανά τις Sim.

 

Ισως και να υπάρχουν και άλλες λύσεις .Αν βρείτε κάτι καντε το Post.

 

Εγώ έχω προμηθευτεί και ξαναπεράσει την αρχική multilaguage rom με τα ελληνικά με το εργαλέιο flash tool αλλά το πρόβλημα δεν λύθηκε.

Προσοχή η Rom για το μοντέλο V889M δεν είναι ίδια με την V889s .-- from the site Need rom --

 

Αυτό το προβλημα υπάχρει δυστυχώς και σε άλλα μοντέλα ΖΤΕ όπως το V956

 

Σας παρακαλώ τα φώτα σας .

Σκεφτομαι :

Α)Να το πετάξω απο το παράθυρο

Β)Να το επιστρέψω ;Πως γίνεται αυτό και ποιά είναι τα έξοδα αυτής της διαδικασίας ...Αστοδιάτανο ,ξενέρωσα . . .

Υ.γ. αγοράστηκε απο minideal .

Ψ Ω Μ Ι - Κ Ι Ν Α - Τ Η Λ Ε Φ Ω Ν Ι Α . -
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 63
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Β)Να το επιστρέψω ;Πως γίνεται αυτό και ποιά είναι τα έξοδα αυτής της διαδικασίας ...Αστοδιάτανο ,ξενέρωσα . . .

Υ.γ. αγοράστηκε απο minideal .

 

Ειναι κριμα να το στειλεις πισω.Ελπιζω να βρεις λυση μεσω καποιας rom.Για την επιστροφη μλας με Minideal και ζητας να σου στειλουν τη διευθυνση επιστροφης (Returning Mail Address aka RMA).Το στελνεις μεσω ΕΛΤΑ σαν συστημενο ωστε να παρεις και tracking number για να το παρακολουθεις συνεχως.Το κοστος 6-8 ευρω.(προσφατα εστειλα μαζι 2 κινητα συνολικου βαρους 800γρ και πληρωσα 15 ευρω).Επισης αν και ειναι απολυτα αξιοπιστο το Minideal ανοιξε ενα case στο paypal στελνοντας φωτο του πακετου να φαινεται το περιεχομενο και η διευθυνση αποστολης και tracking number ωστε να εισαι σιγουρος οτι θα παρεις refund αφου το παραλαβουν.

Οι βλάκες είναι γεμάτοι αυτοπεποίθηση και οι ευφυείς γεμάτοι αμφιβολία. Ράσελ Μπέρτραντ
Link to comment
Share on other sites

Ειναι κριμα να το στειλεις πισω.Ελπιζω να βρεις λυση μεσω καποιας rom.Για την επιστροφη μλας με Minideal και ζητας να σου στειλουν τη διευθυνση επιστροφης (Returning Mail Address aka RMA).Το στελνεις μεσω ΕΛΤΑ σαν συστημενο ωστε να παρεις και tracking number για να το παρακολουθεις συνεχως.Το κοστος 6-8 ευρω.(προσφατα εστειλα μαζι 2 κινητα συνολικου βαρους 800γρ και πληρωσα 15 ευρω).Επισης αν και ειναι απολυτα αξιοπιστο το Minideal ανοιξε ενα case στο paypal στελνοντας φωτο του πακετου να φαινεται το περιεχομενο και η διευθυνση αποστολης και tracking number ωστε να εισαι σιγουρος οτι θα παρεις refund αφου το παραλαβουν.

Δυστυχώς για εκεί πάει η φάση .Ένα παιδί ,δοκίμασε μια lewa(κατι τέτοιο),αλλά δεν έχει ελληνικά και το κινητό δεν είναι για μένα κτλ .

6-8 ΕΥΡΏ δεν ειναι πολλά ,λέω αντι αυτού να παραγγείλω το 889 s ,εάν δεν βρεθεί κάτι σε 3-4 μέρες ,θα κινήσω την διαδικασία .

Edited by Hyper_Ban
Διορθώθηκε ένα λάθος που έιχε γίνει .
Ψ Ω Μ Ι - Κ Ι Ν Α - Τ Η Λ Ε Φ Ω Ν Ι Α . -
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα και χρόνια πολλά. Υπάρχει λύση. Το ίδιο πρόβλημα είχα και εγώ και ο LazaGr. Μας έδωσαν από το minideal νέα ρομ στα ελληνικά και όλα διορθώθηκαν. Εάν έχετε ακόμη αυτό το πρόβλημα πείτε μου.
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα και χρόνια πολλά. Υπάρχει λύση. Το ίδιο πρόβλημα είχα και εγώ και ο LazaGr. Μας έδωσαν από το minideal νέα ρομ στα ελληνικά και όλα διορθώθηκαν. Εάν έχετε ακόμη αυτό το πρόβλημα πείτε μου.

Το πρόβλημα βεβαίως και υφίσταται ακόμα αλλά μόλις και εγώ σήμερα έλαβα την καινούργια rom μαζί με τον flashing tool απο minideal .Θα το δοκιμάσω (1η φορά θα φλασάρω κινητό ) και θα επανέλθω .

Cross fingers .:blink:

Ψ Ω Μ Ι - Κ Ι Ν Α - Τ Η Λ Ε Φ Ω Ν Ι Α . -
Link to comment
Share on other sites

Well ,φλάσαρα την ROM και .. Όλα καλά !Επιτέλους !Ευχαριστώ για το ενδιαφέρον !

 

Τώρα λοιπόν ,να ρωτήσω κάποια πραγματάκια ...Gravity box αφου δεν μπορούμε να βάλουμε γιατί έχουμε πάνω την 4.04...

 

-Με ποιόν τρόπο μπορούμε να εξαφανίσουμε το εικονίδιο της 2ης sim (δεν την χρησιμοποιεί η κοπελιά μου) :

-Να εξαφανίσουμε το εικονίδιο της μπαταρίας ή να βάλουμε ποσοστό αντί αυτού ;

-Να κάνουμε τα μηνύματα 160ρια(στέλνει πολλά η κοπελιά) ;

Ψ Ω Μ Ι - Κ Ι Ν Α - Τ Η Λ Ε Φ Ω Ν Ι Α . -
Link to comment
Share on other sites

Well ,φλάσαρα την ROM και .. Όλα καλά !Επιτέλους !Ευχαριστώ για το ενδιαφέρον !

 

Τώρα λοιπόν ,να ρωτήσω κάποια πραγματάκια ...Gravity box αφου δεν μπορούμε να βάλουμε γιατί έχουμε πάνω την 4.04...

 

-Με ποιόν τρόπο μπορούμε να εξαφανίσουμε το εικονίδιο της 2ης sim (δεν την χρησιμοποιεί η κοπελιά μου) :

-Να εξαφανίσουμε το εικονίδιο της μπαταρίας ή να βάλουμε ποσοστό αντί αυτού ;

-Να κάνουμε τα μηνύματα 160ρια(στέλνει πολλά η κοπελιά) ;

 

Λύθηκε το θέμα με τους 160 χαρακτήρες στα sms . Για όποιον ενδιαφέρεται έβαλα την εφαρμογή greek keyboard .

Με τα άλλα 2 κανείς ;

Ψ Ω Μ Ι - Κ Ι Ν Α - Τ Η Λ Ε Φ Ω Ν Ι Α . -
Link to comment
Share on other sites

Γεια σας και καλή χρονιά.

Δυστυχώς δεν ειχα διαβασει πιο πριν το φορουμ και πηρα και εγω αυτο το κινητο.

Αντιμετωπίζω και εγώ το ίδιο πρόβλημα δεν μπορούν να με πάρουν τηλέφωνο.

Εκανα την διαδικασια με το να αλλαζω καρτες αλλα τιποτα

Το πήρα από το To2c

Μπορείτε να μου στείλετε την rom που περάσατε και λύθηκε το θέμα

Επισης αν μπορείτε να μου πείτε πως θα την περάσω.

Edited by pyxta
Link to comment
Share on other sites

Από φωτογραφία τι λέει;

 

 

5 mp ,όχι και άσχημα για 55 ευρώ που δίνεις .Αν είναι να το παραγγείλεις απο minideal ,να τους πεις να σου περασουν την rom που λυνει το bug με τις εισερχομένες ...

 

 

Γεια σας και καλή χρονιά.

Δυστυχώς δεν ειχα διαβασει πιο πριν το φορουμ και πηρα και εγω αυτο το κινητο.

Το πήρα από το To2c

Αντιμετωπίζω και εγώ το ίδιο πρόβλημα.

Μπορείτε να μου στείλετε την rom που περάσατε και λύθηκε το θέμα

Επισης αν μπορείτε να μου πείτε πως θα την περάσω.

 

Κατεβάζεις αυτά τα 3 αρχεία :

 

http://www.speedyshare.com/2w46Y/V889M-CU-CN-QB18D-P175A10V1.0.1-Lang-1216.7z

 

http://www.speedyshare.com/e49ma/SP-Flash-Tool-exe-v3.1316.0.150-1.zip

 

http://speedy.sh/SPKjg/MT6589-drivers.zip

 

*Κάνεις υπομονή ,γιατί η rom θα πάρει ΠΑΡΑ ΠΟΛΥ ΩΡΑ ΝΑ ΚΑΤΈΒΕΙ . . .

 

 

Η διαδικασία είναι απλή .

Αφού εγακαταστήσεις τους drivers απο το zip αρχείο που ανέβασα ...

Χρησιμοποιείς το flashtool και την rom που μας έστειλε το minideal .

Δεν συνδέεις πουθενά το κινητό σου για αρχή και ακολουθείς την παρακάτω διαδικασία .

Mόλις ανοιξείς το flashtool(αφου το ξεζιπαρεις)πας εκεί που λέει scatter-loading και φορτώνεις το scatter της ρομ του άλλου αρχείου που ανέβασα (που επίσης βεβαίως έχεις ξεζιπάρει) .Ειναι αυτό με αυτά τα χαρακτηριστικά ''MT6577_Android_scatter_emmc'' .Για να φλασάρεις όλη την ρομ,πρέπει να ειναι τικαρισμένα όλα πλην preloader και mbr και αυτό θα κάνεις τώρα .Αφού το κάνεις πατάς download και μετά ξανά ναι στο wanrnng παραθυρο .

ΤΩΡΑ Σ Β Υ Ν Ε Ι Σ και συνδέεις την συσκευή σου στον υπολογιστή ΧΩΡΙΣ ΜΠΑΤΑΡΊΑ ,με το usb καλώδιο συνδεδεμενο στην μητρικη και όχι σε καποιο καλώδιο τυπου hub(για καλυτερη τροφοδοσία κτλ όπως το καταλαβαίνω γίνεται αυτό ) .

Μόλις συνδεθεί το κινητό .η διαδικασία αρχίζει και τελείωνει μόλις εμφανιστεί ενα παραθυρακι (θα το καταλάβεις).

 

Αυτό ήτανε ,ανοιγεις και έχεις ενα κινητο με την 4.04 ρομ φρεσκοφλασαρισμενο που επιτέλους δουλεύει .Απο minideal ,μου είπανε να το κάνω με x.p. το παραπάνω ,το έκανα με '7 και δεν είχα κανένα προβλημα.

Να ειναι καλά ο gerstavros με τον σχετικό οδηγο του http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=372405 ,μας έσωσε .

Edited by Hyper_Ban
Ψ Ω Μ Ι - Κ Ι Ν Α - Τ Η Λ Ε Φ Ω Ν Ι Α . -
Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ πολύ δουλεύει επιτελους

Απλα να πω οτι χρειαστηκε να κατεβασω τους driver από εδώ

https://mega.co.nz/#!MkMliYzB!D-NBj0ulnpQXNLULcwQmyFUc2uo0FzcKc4W6lhwc60s

γιατί δεν αναγνώριζε ο υπολογιστης το τηλέφωνο.

Την διαδικασία την έκανα με Windows 7 και όλα μια χαρά.

Σκέφτομαι να προχωρήσω στο Repartition που περιγράφουν σε κάποιο ποστ.

Το έχει κάνει κανείς;

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ πολύ δουλεύει επιτελους

Απλα να πω οτι χρειαστηκε να κατεβασω τους driver από εδώ

https://mega.co.nz/#!MkMliYzB!D-NBj0ulnpQXNLULcwQmyFUc2uo0FzcKc4W6lhwc60s

γιατί δεν αναγνώριζε ο υπολογιστης το τηλέφωνο.

Την διαδικασία την έκανα με Windows 7 και όλα μια χαρά.

Σκέφτομαι να προχωρήσω στο Repartition που περιγράφουν σε κάποιο ποστ.

Το έχει κάνει κανείς;

Eγώ όχι ,μιάς και δεν έχω ιδέα για το τι επρόκειται ...!!!Θέλεις να με βοηθήσεις λίγο ;Τι θα κερδίσω ας πουμε αν το κάνω αυτό και αν θα πειραχτεί η μορφή του κινητου ως προς τι εφαρμογές και τις ρυθμίσεις που έχω ήδη κάνει ;

Αν το κάνεις και σου βγεί σε καλό ,ανέβασε την διαδικασία εδώ αν θες !

Καλή χρονιά να έχουμε με υγεία !

Ψ Ω Μ Ι - Κ Ι Ν Α - Τ Η Λ Ε Φ Ω Ν Ι Α . -
Link to comment
Share on other sites

Το προσπάθησα αλλα δεν το καταφερα

Νεκρωσε το κινητο και εκανα παλι την διαδικασια που περιγραφεται πιο πανω.

Νομίζω κερδίζεις ότι μεγαλωνει η Ram οπότε δεν γεμίζει ευκολα με εφαρμογες

Ας απαντησει καποιος ποιο ειδικος

Link to comment
Share on other sites

Καλή Χρονιά!

5 mp ,όχι και άσχημα για 55 ευρώ που δίνεις .Αν είναι να το παραγγείλεις απο minideal ,να τους πεις να σου περασουν την rom που λυνει το bug με τις εισερχομένες ...

...[/u]

Το λες από τον αριθμό των μεγκαπίξελ και μόνο, ή έχεις βγάλει και φωτογραφίες που σου φαίνονται αξιοπρεπείς;

Link to comment
Share on other sites

Το προσπάθησα αλλα δεν το καταφερα

Νεκρωσε το κινητο και εκανα παλι την διαδικασια που περιγραφεται πιο πανω.

Νομίζω κερδίζεις ότι μεγαλωνει η Ram οπότε δεν γεμίζει ευκολα με εφαρμογες

Ας απαντησει καποιος ποιο ειδικος

 

Καλή Χρονιά

Το Repartition δεν πειράζει Ram αλλά τη Rom (χώρο αποθήκευσης) του τηλεφώνου. Ο χώρος αυτός μοιράζεται σε δύο κομμάτια, ένα για εφαρμογές και ένα για αρχεία. Με το Repatition αλλάζεις το ποσοστό που πιάνει κάθε ένα από αυτά τα κομμάτια. Κάθε φορά που μεγαλώνεις το ένα κομμάτι αντιστοίχως μειώνεται το άλλο. Για το V889M δεν ξέρω πως είναι μοιρασμένος αλλά στο V889S ο χώρος για εφαρμογές είναι μικρός, 500 Mb και ο χώρος για αρχεία είναι 2 Gb. Με Repartition αλλάζουμε σε 1 Gb για εφαρμογές και 1,5 Gb για αρχεία (ή 2 Gb για εφαρμογές και 500 Mb για αρχεία αν θέλουμε να βάλουμε κάρτα sd για τα αρχεία) Για να δουλέψει το Repartition πρέπει να το κάνεις με τη σωστή εφαρμογή για το επεξεργαστή σας MTK 6577 που θα το βρείτε εδώ (topic ZTE V889S, page 18, post 269) http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=371196&page=18 Στο ZTE V889S που είναι MTK 6577 δούλεψε άψογα σε πολλά τηλέφωνα που το έχω κάνει.

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα παιδια και απο μενα,χρονια πολλα και καλη χρονια.στις 31 δεκεμβριου παρελαβα και εγω αυτο το κινητο απο minideal,δεν εχω παρατηρησει καποιο θεμα με τις κλησεις αλλα απο τα λεγομενα σας επιφυλασσομαι να το κοιταξω περισσοτερο να δω μηπως το εχω και εγω γιατι οι αριθμοι που εχω βαλει στη συσκευη δεν ειναι πολυχρησιμοποιουμενοι.εγω εχω ενα αλλο θεματακι,με τα μηνυματα,δε μπορω να στειλω με ελληνικα πανω απο 70 χαρακτηρες.κατεβασα το greek keyboard αλλα τιποτα,το handcent sms αλλα δε το αναγνωριζει καν σαν εφαρμογη και επικοινωνησα και με αυτους και δε ξερουν τι να μου πουν.εχετε εσεις καποια προταση?
Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα.σημερα παρελαβα και εγω για ένα φιλο το συγκεκριμενο κινητο,τα ιδια προβλήματα με ολους υπηρχαν και σε μενα.............αλλα ευτυχως που υπαρχεται και εσεις HYPER_BAN και PYXTA και όλα τωρα όλα δουλευουν ρολοι.....:up::up::up::up:απλως σε win 7 64bit πρεπει να περαστουν και οι drivers που αναφερει και ο pyxta και συγκεκριμενα οι drivers για xp.....................ευχαριστω και παλι τα παιδια:bow::bow::bow::bow::
Link to comment
Share on other sites

καλησπερα παιδια και απο μενα,χρονια πολλα και καλη χρονια.στις 31 δεκεμβριου παρελαβα και εγω αυτο το κινητο απο minideal,δεν εχω παρατηρησει καποιο θεμα με τις κλησεις αλλα απο τα λεγομενα σας επιφυλασσομαι να το κοιταξω περισσοτερο να δω μηπως το εχω και εγω γιατι οι αριθμοι που εχω βαλει στη συσκευη δεν ειναι πολυχρησιμοποιουμενοι.εγω εχω ενα αλλο θεματακι,με τα μηνυματα,δε μπορω να στειλω με ελληνικα πανω απο 70 χαρακτηρες.κατεβασα το greek keyboard αλλα τιποτα,το handcent sms αλλα δε το αναγνωριζει καν σαν εφαρμογη και επικοινωνησα και με αυτους και δε ξερουν τι να μου πουν.εχετε εσεις καποια προταση?

Το κινητό σου είναι οκ ,γιατί σου ήρθε ήδη φλασαρισμένο με την λειτουργική rom απο το minideal !Eίναι ευσυνείδητοι επαγγελματίες αυτοί οι κινέζοι πραγματικά και μπράβο τους .

 

*Αφου βάλεις το greek keyboard ,πας ρυθμίσεις ,γλώσσα και εισαγωγή και το επιλέγεις .Πας στα μηνύματα και εκεί που λέει sms (νομίζω δεν το έχω δίπλα μου)πατάς sms και γράφεις .Κάνεις κάτι λάθος ,ψάξτο . -Αν δεν σου βγεί ,υπάρχει και το handcent sms αλλα είμαι σιγουρος πως κάνεις κάτι λάθος.Μην προσπαθείς να γράφεις με τόνους κτλ ,μην ξεχνάς πως στον παραλήπτη πάνε μόνο μεγάλα και άτονα !

 

καλησπέρα.σημερα παρελαβα και εγω για ένα φιλο το συγκεκριμενο κινητο,τα ιδια προβλήματα με ολους υπηρχαν και σε μενα.............αλλα ευτυχως που υπαρχεται και εσεις HYPER_BAN και PYXTA και όλα τωρα όλα δουλευουν ρολοι.....:up::up::up::up:απλως σε win 7 64bit πρεπει να περαστουν και οι drivers που αναφερει και ο pyxta και συγκεκριμενα οι drivers για xp.....................ευχαριστω και παλι τα παιδια:bow::bow::bow::bow::

 

Σιγά την βοηθεια ,να είναι καλά ο gerstavros που έγραψε τον οδηγό να λες .

 

Έκανα την σχετική διόρθωση για τους drivers ,το περιεργο έιναι πως οι drivers που έβαλα και εγώ στον υπολογιστή μου και ανέβασα τώρα εδώ , εγραφαν mt6589 ,ενώ ''το κινητό μας'' ειναι MT657 .

 

Αν μπορεί κάποιος να μου εξηγήσει τι ακριβώς παίζει και με αυτό ;Τους mt6589 τους κατέβασα απο τον οδηγο του Σταυρου.

 

Γίνεται αυτόματο installation απο την συσκευή ; Αν όχι πως σε εμένα δούλεψε χωρίς να κάνω εγκατάσταση τους 6577 ;

Edited by Hyper_Ban
Ψ Ω Μ Ι - Κ Ι Ν Α - Τ Η Λ Ε Φ Ω Ν Ι Α . -
Link to comment
Share on other sites

Καλή Χρονιά

Το Repartition δεν πειράζει Ram αλλά τη Rom (χώρο αποθήκευσης) του τηλεφώνου. Ο χώρος αυτός μοιράζεται σε δύο κομμάτια, ένα για εφαρμογές και ένα για αρχεία. Με το Repatition αλλάζεις το ποσοστό που πιάνει κάθε ένα από αυτά τα κομμάτια. Κάθε φορά που μεγαλώνεις το ένα κομμάτι αντιστοίχως μειώνεται το άλλο. Για το V889M δεν ξέρω πως είναι μοιρασμένος αλλά στο V889S ο χώρος για εφαρμογές είναι μικρός, 500 Mb και ο χώρος για αρχεία είναι 2 Gb. Με Repartition αλλάζουμε σε 1 Gb για εφαρμογές και 1,5 Gb για αρχεία (ή 2 Gb για εφαρμογές και 500 Mb για αρχεία αν θέλουμε να βάλουμε κάρτα sd για τα αρχεία) Για να δουλέψει το Repartition πρέπει να το κάνεις με τη σωστή εφαρμογή για το επεξεργαστή σας MTK 6577 που θα το βρείτε εδώ (topic ZTE V889S, page 18, post 269) http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=371196&page=18 Στο ZTE V889S που είναι MTK 6577 δούλεψε άψογα σε πολλά τηλέφωνα που το έχω κάνει.

 

Ναι αυτο το αρχειο κατεβασα και το δοκιμασα αλλα δεν πετυχε.

Μετα την διαδικασια και reboot δεν ανοιγε καν το κινητο.

Εκανα την διαδικασια ξανα και περασα την rom και επανηλθε.

 

Παντως εχω να πω οτι το σαιτ To2c ειναι για τον π.....ο

Απο εκει εχω παρει 2 κινητα και τους εστειλα μαιλ για το θεμα με τις κλησεις και ουτε καν μπηκαν στον κοπο να απαντησουν.

Επισης στο αλλο κινητο που εχω παρει Thl w100S ενω τους ζητησα με email αλλα και στο chat να κανουν root δεν εκαναν τιποτα.

Edited by pyxta
Link to comment
Share on other sites

Ναι αυτο το αρχειο κατεβασα και το δοκιμασα αλλα δεν πετυχε.

Μετα την διαδικασια και reboot δεν ανοιγε καν το κινητο.

Εκανα την διαδικασια ξανα και περασα την rom και επανηλθε.

 

Παντως εχω να πω οτι το σαιτ To2c ειναι για τον π.....ο

Απο εκει εχω παρει 2 κινητα και τους εστειλα μαιλ για το θεμα με τις κλησεις και ουτε καν μπηκαν στον κοπο να απαντησουν.

Επισης στο αλλο κινητο που εχω παρει Thl w100S ενω τους ζητησα με email αλλα και στο chat να κανουν root δεν εκαναν τιποτα.

 

Θα συμφωνήσω μαζί σου .Απο αυτά που έχω διαβάσει π.χ. για το pandawill και απο προσωπική εμπειρία και ελάχιστη απο το fastcardtech ,έχω να πω πως υπάρχουν λογής και λογή κινέζικα .Το minideal π.χ. ήταν άμεσο στις απαντήσεις του στο emal και στο chat !Tαχύτητα αποστολής επίσης άψογη !Για λίγα ευρώ παραπάνω αξίζει πιστεύω την προσοχή μας .

 

Ρε παιδιά τώρα ,να ρωτήσω κάτι :

 

-Με το update που εμφανίζει πως υπάρχει στην συσκευη ,ΡΥΘΜΊΣΕΙΣ / ΣΧΕΤΙΚΆ ΜΕ ΤΟ ΤΗΛΕΦΩΝΟ / SYSTEM UPDATE MANAGER / ΕΝΗΜΕΡΩΣΕΙΣ ΣΥΣΤΗΜΑΤΟΣ τι παίζει ;

-Να το πατήσω ; Με τρώει το δάχτυλο μου !!!!Βοήθεια !!!!

Ψ Ω Μ Ι - Κ Ι Ν Α - Τ Η Λ Ε Φ Ω Ν Ι Α . -
Link to comment
Share on other sites

@Hyper_Ban , λες : "Χρησιμοποιείς το flashtool και την rom που μας έστειλε το minideal".

Δεν μου έστειλε καμία Rom το minideal… να τους τη ζητήσω ?

 

Επίσης - σημαντικό - δεν έχω Windows, είμαι σε Mac :cry:.

Να δοκιμάσω να τα τρέξω μέσα από VMware Fusion ? (XP) ?

Έχω στείλει και email στους κινεζοέτσι και περιμένω απάντηση.

 

Θένξ παιδιά και καλή χρονιά !

Link to comment
Share on other sites

@Hyper_Ban , λες : "Χρησιμοποιείς το flashtool και την rom που μας έστειλε το minideal".

Δεν μου έστειλε καμία Rom το minideal… να τους τη ζητήσω ?

 

Επίσης - σημαντικό - δεν έχω Windows, είμαι σε Mac :cry:.

Να δοκιμάσω να τα τρέξω μέσα από VMware Fusion ? (XP) ?

Έχω στείλει και email στους κινεζοέτσι και περιμένω απάντηση.

 

Θένξ παιδιά και καλή χρονιά !

 

Καλή χρονιά φίλε μου .

 

Στην 10η απάντηαη αυτού του θέματος ,θα βρείς την λύση στο πρόβλημα σου .Εκεί μέσα είναι και η rom που ψάχνεις ,αν ακόμα δεν την έχεις βρει .-

Ψ Ω Μ Ι - Κ Ι Ν Α - Τ Η Λ Ε Φ Ω Ν Ι Α . -
Link to comment
Share on other sites

Καλή χρονιά φίλε μου .

 

Στην 10η απάντηαη αυτού του θέματος ,θα βρείς την λύση στο πρόβλημα σου .Εκεί μέσα είναι και η rom που ψάχνεις ,αν ακόμα δεν την έχεις βρει .-

 

Λοιπόν, επιτέλους δούλεψε, με αυτήν τη ROM, απλά με λίγο νεότερο Flashtool που μου έστειλε το minideal .

 

Αν κάποιος θέλει τα τελευταία είναι πακέτο εδώ: http://pan.baidu.com/s/1kTuP5u3

password: vrx7

 

ΠΡΟΣΟΧΗ ! αν είναι κάποιος σαν κι εμένα σε Mac , ΔΕΝ δουλεύει μέσα από Parallels ή VMware .

Απ' ό,τι διάβασα δουλεύει από Bootcamp, αλλά δεν το δοκίμασα.

Με λίγα λόγια - θέλει πισί…

 

Θένξ και πάλι παιδιά.

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Να ρωτήσω (κάτι που είναι πολύ παρόμοιο με παλιότερη ερώτησή μου!),

από φωτογραφία τι λέει; υπάρχει κάποιος που να έχει πιάσει στα χέρια του και αυτό και το S; βγάζει καλύτερες φώτο από το S;

Link to comment
Share on other sites

Kαλησπέρα σας θα ήθελα βοηθεια γιατί πήρα απο Κίνα το zte v889m και δεν μπορεί να δεχθεί εισερχόμενες κλήσεις το κινητό!Έκανα κάποιες απο τις ενέργειες που είδα πιο πάνω αλλα δεν αντιδρά το κινητό οταν το συνδέω με το pc ! Οποιος μπορεί ας με βοηθήσει σας παρακαλώ !:(
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...