Jump to content

ZTE V889M


Hyper_Ban
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

...

Γιατί όμως ρε ****το να μην υπάρχει και μια 4.1 για αυτό το κινητό ;Λες τώρα που κοντεύει να γίνει out of stock απο παντού το S ,να ασχοληθούν και να κυκλοφορήσει καμία για το Μ :O ;

Δεν νομίζω, το τηλέφωνο μάλλον είναι παλιότερο από το S και μάλλον δεν ασχολούνται και πολλοί μαζί του!

Κάτι παραπάνω για ROM βρήκα εδώ http://translate.googleusercontent.com/translate_c?depth=1&hl=hu&rurl=translate.google.com&sl=hu&tl=en&u=http://logout.hu/bejegyzes/cappa72/zte_v889m_blade_iii_kulso_es_mtk6577_dual_sim_bels.html&usg=ALkJrhi_55Yv1ARMmXDu1a5H2_hPwBYUQQ . Τώρα κατεβάζω την http://www.mediafire.com/download/8k48r5p0wd1mwnw/v889m-update-zetamod-by-cappa72-v0.06b.zip και μάλλον θα την δοκιμάσω (κάποτε!) αν και δε νομίζω να είναι καλύτερη από τη Lewa.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 63
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

το παραγγειλα πριν μια εβδομαδα απο minideal αλλα τωρα δεν το εχει

γιατι δεν πας στο s?

το εχει το DX.COM στα 65 ευρω

 

----- προσθήκη μηνύματος 8 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

v889s http://www.ebay.com/itm/4-0-ZTE-V889S-Android-4-1-TWO-SIM-Dual-Core-1-0GHz-CPU-3G-Cellphone-Smartphone-/221336146548?pt=Cell_Phones&hash=item3388a99274

 

----- προσθήκη μηνύματος 73 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

v889m http://www.ebay.com/itm/ZTE-V889M-4-0-Screen-MTK6577-Dual-Core-Android-4-0-Dual-SIM-cheap-3G-Smartphone-/111224478217?pt=Cell_Phones&hash=item19e57eda09

Link to comment
Share on other sites

...δεν παίρνει Gravity box (λόγω android 4.0), οπότε για να έχω 160 χαρακτήρες στα SMS θα πρέπει, ή να χρησιμοποιήσω το greek keyboard, ή να βάλω κάποια άλλη εφαρμογή SMS, σαν το handcent sms ή το GoSMS που από ότι λένε το κάνουν...

Τελικά, με την Lewa ROM, το greek keyboard δεν δίνει 160 χαρακτήρες στα SMS. Όμως με το Handcent SMS γράφει 160 χαρακτήρες στα SMS οποιοδήποτε πληκτρολόγιο.

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

που μπορω να βρω την costom rom για να δουλευει το κινητο κανονικά?

Τα site που ειχαν δώσει τα παιδιά στην αρχή του θέματος δεν ισχουν πλέον.

Link to comment
Share on other sites

Παιδια μολις το παρελαβα χθες το τηλεφωνο,εκανε 24 ημερες ακριβως να ερθει.

Οι εντυπωσεις μου ειναι θετικοτατες,ολα δουλευουν μια χαρα και για τα χρηματα του(60 ευρω) ειναι αψογο.

Μια χαρα τηλεφωνο για οσους δεν εχουν η και δεν επιθυμουν να ξοδευτουν

Link to comment
Share on other sites

  • 5 weeks later...
εχω και εγω το προβλημα με την ρομ δεν βλεπει την καρτα δεν μπορω να παρω τηλεφωνα...δοκιμασα μια ρομ που εχετε παραπανω αλλα κανει οτι ακριβος εφτιαχνε ...βλεπω οτι εχει μη εγκυρο ιμει το τηλεφωνο μηπως φταει αυτο ..που μπορω να βρω αλλη ρομ ...που να λειτουργει?...εστειλα στη μινιδεαλ μυνημα και μαλλον αυριο θα στειλουν απαντηση ...μηπως υπαρχει καπου αλλου για να συντομευσω τη διαδικασια ....με το flash tools δοκιμασα ολα καλα ... Edited by xariscd
:ninja:
Link to comment
Share on other sites

εχω και εγω το προβλημα με την ρομ δεν βλεπει την καρτα δεν μπορω να παρω τηλεφωνα...δοκιμασα μια ρομ που εχετε παραπανω αλλα κανει οτι ακριβος εφτιαχνε ...βλεπω οτι εχει μη εγκυρο ιμει το τηλεφωνο μηπως φταει αυτο ..που μπορω να βρω αλλη ρομ ...που να λειτουργει?...εστειλα στη μινιδεαλ μυνημα και μαλλον αυριο θα στειλουν απαντηση ...μηπως υπαρχει καπου αλλου για να συντομευσω τη διαδικασια ....με το flash tools δοκιμασα ολα καλα ...

 

Το μήνυμα σου είναι λίγο μπερδεμένο φίλε μου. Δεν καταλάβαμε πιο πρόβλημα έλυσες και για πιο πρόβλημα θέλεις βοήθεια. Αν το γράψεις πιο καθαρά θα βοηθούσε.

Link to comment
Share on other sites

Το μήνυμα σου είναι λίγο μπερδεμένο φίλε μου. Δεν καταλάβαμε πιο πρόβλημα έλυσες και για πιο πρόβλημα θέλεις βοήθεια. Αν το γράψεις πιο καθαρά θα βοηθούσε.

 

έχεις δίκιο και εγω αν το διάβαζα δεν θα καταλάβαινα και πολλά .λοιπόν απο την αρχή ,εχω ακριβώς το ιδιο πρόβλημα με αυτο που περιγράφετε στην πρώτη σελίδα ,#1 ποστ....που βάζοντας κάρτα wind μεσα δεν μπορεί να παρει τηλέφωνα και περιγραφη εναν τρόπο επιλυσης βγάζοντας την κάρτα και βάζοντας μια αλλη μέσα κτλ...λοιπόν αυτος ειναι η πρώτος τρόπος επίλυσης του προβλήματος αλλά οχι μόνιμος ..μπορει να ξαναγίνει αν αλλάξεις κάρτες..ο δεύτερος ειναι να αλλάξεις ρομ ...Ε αυτόν επιχειρούσα αλλα δεν βρηκα καποια ρομ που λύνει το πρόβλημα και είπα να στείλω στην μινιδεαλ μήνυμα να μου στείλουν νεα ρομ .....βγάζετε άκρη?...να συνεχίσω?...ολα στο τηλέφωνο λειτουργούν εκτός απο το να μπορώ να κανω κλήσεις ...βλεπω οτι καπου μου λεει μη εγκυρο ιμει, εσεις εχετε τετοια ένδειξη ?...τις rom που εχετε ποσταρισμενες λεει τα αρχεια δεν υπαρχουν, μια που καταφερα να κατεβασω μου ξανακανει τα ιδια ..ειναι στο ποστ #44 ,αρα ψαχνω αλλη, νεοτερη . ..βγαλατε ακρη ?..

Edited by xariscd
:ninja:
Link to comment
Share on other sites

έχεις δίκιο και εγω αν το διάβαζα δεν θα καταλάβαινα και πολλά .λοιπόν απο την αρχή ,εχω ακριβώς το ιδιο πρόβλημα με αυτο που περιγράφετε στην πρώτη σελίδα ,#1 ποστ....που βάζοντας κάρτα wind μεσα δεν μπορεί να παρει τηλέφωνα και περιγραφη εναν τρόπο επιλυσης βγάζοντας την κάρτα και βάζοντας μια αλλη μέσα κτλ...λοιπόν αυτος ειναι η πρώτος τρόπος επίλυσης του προβλήματος αλλά οχι μόνιμος ..μπορει να ξαναγίνει αν αλλάξεις κάρτες..ο δεύτερος ειναι να αλλάξεις ρομ ...Ε αυτόν επιχειρούσα αλλα δεν βρηκα καποια ρομ που λύνει το πρόβλημα και είπα να στείλω στην μινιδεαλ μήνυμα να μου στείλουν νεα ρομ .....βγάζετε άκρη?...να συνεχίσω?...ολα στο τηλέφωνο λειτουργούν εκτός απο το να μπορώ να κανω κλήσεις ...βλεπω οτι καπου μου λεει μη εγκυρο ιμει, εσεις εχετε τετοια ένδειξη ?...τις rom που εχετε ποσταρισμενες λεει τα αρχεια δεν υπαρχουν, μια που καταφερα να κατεβασω μου ξανακανει τα ιδια ..ειναι στο ποστ #44 ,αρα ψαχνω αλλη, νεοτερη . ..βγαλατε ακρη ?..

 

Όχι τέλεια αλλά αρκετά καλύτερα από το προηγούμενο post :lol:

Κατάλαβα πως βρήκες άκρη με τη Rom και τώρα έχεις το θέμα με το IMEI. Και σε αυτό μπορούμε να σε βοηθήσουμε.

Από το τηλέφωνο έχουν σβηστεί τα IMEI. Για να μπορείς να περάσεις ξανά τα IMEI δοκίμασε να φλασάρεις το boot.img Αν δεν επανέλθουν μετά από αυτό τότε θα χρειαστεί να κάνεις root το τηλέφωνο και να τα περάσεις με MTKDroidTools. Με αυτό σίγουρα θα κάνεις τη δουλειά σου. Για περισσότερες πληροφορίες διάβασε και εδώ http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=374457

Link to comment
Share on other sites

τελικα ολα οκ ...εφταιγε το ιμει και ακολούθησα διαφόρους οδηγούς αλλα αυτος με εσωσε
Edited by xariscd
:ninja:
Link to comment
Share on other sites

  • 3 months later...
τελικα ολα οκ ...εφταιγε το ιμει και ακολούθησα διαφόρους οδηγούς αλλα αυτος με εσωσε

Mόλις παρατήρησα πως μία καινούργια lewa os rom κυκλοφόρησε για το zte 889m .

Mήπως την δοκίμασε κανείς ;Φαίνεται πολύ super !!!

 

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?p=50104791

 

***Έχει και Ελληνικά !!!!!!!

Ψ Ω Μ Ι - Κ Ι Ν Α - Τ Η Λ Ε Φ Ω Ν Ι Α . -
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...