Jump to content

myphone.gr AWARDS: Οι καλύτερες συσκευές του 2013!


vlachaquito
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Τα 10,83 gb που αφήνει το g2,χωρίς παρεμβάσεις πάντα,εντάξει,δεν είναι και ότι καλύτερό,θα ήταν καλύτερα αν είχε και υποδοχή για κάρτα μνήμης,αν κι εμένα με αρκεί η μνήμη αυτή.

Στο κάτω κάτω ούτε ταινίες περνάω στο κινητό καθώς εγώ θέλω να απολαμβάνω την ταινία σε μεγάλη tv κι όχι σε ένα οθονακι.

Όπως επίσης σίγουρα δεν θα περάσω όλη την μουσική μου βιβλιοθήκη στο τηλέφωνο.κομμένα ringtones κι είμαι super.

Πάντως η samsung πρέπει να πάρει ένα καλό μάθημα,δεν νοείται κινητά με τούμπανο χαρακτηριστικά να έχουν lag λες και είναι κινητά με 1gb ram dual core.πόσο δηλαδή άσχημη δουλειά κάνουν οι κορεατες εκεί στην samsung ώστε να τα καίνε έτσι?

Βέβαια υπάρχουν οι λύσεις του Modding,αλλά,μαμά το μετράμε το θέμα κι όχι με πειράγματα.κι εκεί η samsung χάνει για τα καλά.

 

Να θυμισω οτι για ναυαρχίδα της Samsung εγινε της κακομοίρας επειδή ακριβώς εμεναν καπου εκει ελευθερα. Και το αστείο ειναι ότι εκει εχεις και μια καρτα να βάλεις , στο G2 δεν εχεις επιλογή.

 

Δεν προσπαθω να μειώσω το κινητό όμως δεν μπορώ να μην απορώ με τις επιλογές τελικά. Και αλήθεια, μα μια υλοποίηση της SONY πχ δεν χώραγε πραγματικά;

Our greatest weakness lies in giving up. The most certain way to succeed is always to try just one more time -- Thomas A. Edison
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 124
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

υπαρχςι κ πιο μικρο http://www.meenova.com/ .....

 

Το ιδιο ειναι.Αν δεις καλυτερα το meenova εβαλα κι εγω. ;)

Samsung S23 Ultra - Samsung Tab S9+

Link to comment
Share on other sites

Το ιδιο ειναι.Αν δεις καλυτερα το meenova εβαλα κι εγω. ;)

 

ωχ τωρα το προσεξα δικιο εχεις...

nokia 3310 - nokia 5130 - sharp gx 25 - k750i - nokia e66 - nokia 5800 - motorola milestone - htc desire-iphone 3gs - ideos x5 - lg optimus black - lg optimus 2x - iphone 4 16gb - galaxy s2 - 4s - s3 - iphone5 - lg g2 - lumia 1020 - note 2 - note 3 - 5s - iphone 6 (asus fonepad 3g 8gb) - lg v10 black - s7 edge
Link to comment
Share on other sites

Λυσεις υπαρχουν πολλες! Το θεμα ειναι γτ να μην τα προσφερει μια τοσο αξιολογη συσκευη out of the box και να πρεπει νακανω αλχημειες ή να πρεπει να προβω σε νεα εξοδα για αγορα. Δεν τους φτανουν οι τοσο ακριβες τιμες που πουλανε ηδη τις συσκευες τους?
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Τι ακριβώς σου προσφέρει το digitizer; Το έχω ξαναρωτήσει αλλά το μόνο που ακούω είναι το πόσο σπουδαίο feature είναι.

Δεν ξερω στο android τι σου προσφερει,αλλα στα windows ειναι το δεξι σου χερι σε πολλες περιπτωσεις,εργασια με office app,photoshop,κλεισιμο καρτελων/πλοηγηση σε desktop περιβαλλων περα και απο αυτα που κανεις οτι κανει στο android που κατ εμε δεν το θεωρω τοσο πολυ σημαντικο σε ενα κινητο.

Σε tablet εχει μεγαλυτερη χρησιμοτητα πιστευω,σε εργασια με μεγαλυτερη επιφανεια εργασιας.

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

Λυσεις υπαρχουν πολλες! Το θεμα ειναι γτ να μην τα προσφερει μια τοσο αξιολογη συσκευη out of the box και να πρεπει νακανω αλχημειες ή να πρεπει να προβω σε νεα εξοδα για αγορα. Δεν τους φτανουν οι τοσο ακριβες τιμες που πουλανε ηδη τις συσκευες τους?

 

10 ευρω εχει...

Στο ebay εχει και με 5 ευρω.Το usβ otg ουτε 2 ευρω δεν εχει...

Samsung S23 Ultra - Samsung Tab S9+

Link to comment
Share on other sites

Δεν ξερω στο android τι σου προσφερει,αλλα στα windows ειναι το δεξι σου χερι σε πολλες περιπτωσεις,εργασια με office app,photoshop,κλεισιμο καρτελων/πλοηγηση σε desktop περιβαλλων περα και απο αυτα που κανεις οτι κανει στο android που κατ εμε δεν το θεωρω τοσο πολυ σημαντικο σε ενα κινητο.

Σε tablet εχει μεγαλυτερη χρησιμοτητα πιστευω,σε εργασια με μεγαλυτερη επιφανεια εργασιας.

 

Δεν αμφισβητώ ότι σε μια συσκευή με αξιοπρεπές μέγεθος και το κατάλληλο software βοηθάει. Απλά σε 5-6 ίντσες τέτοια εργαλεία σοβαρής γραφιστικής είναι άχρηστα. Εκτός αν κάποιος πιστεύει ότι σε τέτοια μεγέθη μπορεί να επιτύχει τέτοια ακρίβεια σε μια επιφάνεια που γλιστράει. Το πενάκι σαν ιδέα να το δεχτώ. Πες ότι κάποιος θέλει να κρατάει σημειώσεις με καλύτερη ακρίβεια (όπως και να το κάνουμε η γραφίδα είναι σαφώς πιο ακριβείς από το δάχτυλο). Αλλά την λεπτομέρεια και την αναγνώριση επιπέδων πίεσης που προσφέρει ένα τέτοιο digitizer σε μια συσκευή με android (που απλά δεν έχει το απαιτούμενο software να τα υποστηρίξει, για να μην σχολιάσω το lag που μεγεθύνεται όσο περισσότερο γεμίζει η οθόνη με σχέδια, τουλάχιστον στο gpad) είναι για να 'χαμε να λέγαμε... Αυτή είναι η γνώμη μου και μέχρι τώρα κανείς δεν αντέταξε κάτι ουσιώδες.

You should never argue with idiots because they will just drag you down to their level... then beat you with experience
Link to comment
Share on other sites

Δεν αμφισβητώ ότι σε μια συσκευή με αξιοπρεπές μέγεθος και το κατάλληλο software βοηθάει. Απλά σε 5-6 ίντσες τέτοια εργαλεία σοβαρής γραφιστικής είναι άχρηστα. Εκτός αν κάποιος πιστεύει ότι σε τέτοια μεγέθη μπορεί να επιτύχει τέτοια ακρίβεια σε μια επιφάνεια που γλιστράει. Το πενάκι σαν ιδέα να το δεχτώ. Πες ότι κάποιος θέλει να κρατάει σημειώσεις με καλύτερη ακρίβεια (όπως και να το κάνουμε η γραφίδα είναι σαφώς πιο ακριβείς από το δάχτυλο). Αλλά την λεπτομέρεια και την αναγνώριση επιπέδων πίεσης που προσφέρει ένα τέτοιο digitizer σε μια συσκευή με android (που απλά δεν έχει το απαιτούμενο software να τα υποστηρίξει, για να μην σχολιάσω το lag που μεγεθύνεται όσο περισσότερο γεμίζει η οθόνη με σχέδια, τουλάχιστον στο gpad) είναι για να 'χαμε να λέγαμε... Αυτή είναι η γνώμη μου και μέχρι τώρα κανείς δεν αντέταξε κάτι ουσιώδες.

Παρε στα χερια σου οποιοδηποτε νεα συσκευη της σειρας note και θα δεις τις διαφορες

Ο ποιο απλος αλλα και ουσιαστικος τροπος....

🔷 Samsung S22 Ultra & Samsung tab 7🔷

Link to comment
Share on other sites

Δεν αμφισβητώ ότι σε μια συσκευή με αξιοπρεπές μέγεθος και το κατάλληλο software βοηθάει. Απλά σε 5-6 ίντσες τέτοια εργαλεία σοβαρής γραφιστικής είναι άχρηστα. Εκτός αν κάποιος πιστεύει ότι σε τέτοια μεγέθη μπορεί να επιτύχει τέτοια ακρίβεια σε μια επιφάνεια που γλιστράει. Το πενάκι σαν ιδέα να το δεχτώ. Πες ότι κάποιος θέλει να κρατάει σημειώσεις με καλύτερη ακρίβεια (όπως και να το κάνουμε η γραφίδα είναι σαφώς πιο ακριβείς από το δάχτυλο). Αλλά την λεπτομέρεια και την αναγνώριση επιπέδων πίεσης που προσφέρει ένα τέτοιο digitizer σε μια συσκευή με android (που απλά δεν έχει το απαιτούμενο software να τα υποστηρίξει, για να μην σχολιάσω το lag που μεγεθύνεται όσο περισσότερο γεμίζει η οθόνη με σχέδια, τουλάχιστον στο gpad) είναι για να 'χαμε να λέγαμε... Αυτή είναι η γνώμη μου και μέχρι τώρα κανείς δεν αντέταξε κάτι ουσιώδες.

Δεν διαφωνω καθολου και οπως ανεφερες,σε μια συσκευη με το αναλογο λειτουργικο και το πλουτο των εφαρμογων που σου παρεχει,περα απο εναν βοηθητικο ρολο σε destop περιβαλλον που μπορεις να αξιοποιησεις εξισου, εχει πολυ μεγαλυτερη προστιθεμενη αξια η υπαρξει active digitazer και σε συνδυασμο με εργασια σε μαγαλυτερη επιφανεια εργασιας.

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

Ποιος εχασε ρε μεγαλε την γη κατω απο τα ποδια του? λεω κατι που δεν ισχυει? ποιο ειναι το ζητουμενο των εταιρειων? οι πωλησεις δεν ειναι? τι κανει η lg & το g2 σε πωλησεις? παμε παρακατω....τι φοραει το optimus g? μηπως θα μεινει με την 4.1.2? αυτην την στιγμη που μιλαμε το περσυνο μου νοτε2 εχει νεοτερη εκδοση os απο το φρεσκοτατο g....ειπες κατι?

Οσον αφορα για τα λογοτυπα που αναφερεις γουστο μου και καπελο μου, οτι λέω το λεω με επιχειρηματα δεν αερολογω για να με κατηγορησεις για φανμπουσμο...

Οι πωλησεις λοιπον ειναι το σημαντικοτερο πραγμα για μια εταιρεια αν θελει να επιβιωσει.....βλεπεις η htc παραμιλαει - η bb το ιδιο και ολοι οι αλλοι κατασκευαστες android αγωνιζονται να ξεκλεψουν ενα ξεροκαματο απο τις πωλησεις της σαμμυ....αντε γεια.....

 

Απλα tragic!!!

2i6fhs-5.png
Link to comment
Share on other sites

Δεν αμφισβητώ ότι σε μια συσκευή με αξιοπρεπές μέγεθος και το κατάλληλο software βοηθάει. Απλά σε 5-6 ίντσες τέτοια εργαλεία σοβαρής γραφιστικής είναι άχρηστα. Εκτός αν κάποιος πιστεύει ότι σε τέτοια μεγέθη μπορεί να επιτύχει τέτοια ακρίβεια σε μια επιφάνεια που γλιστράει. Το πενάκι σαν ιδέα να το δεχτώ. Πες ότι κάποιος θέλει να κρατάει σημειώσεις με καλύτερη ακρίβεια (όπως και να το κάνουμε η γραφίδα είναι σαφώς πιο ακριβείς από το δάχτυλο). Αλλά την λεπτομέρεια και την αναγνώριση επιπέδων πίεσης που προσφέρει ένα τέτοιο digitizer σε μια συσκευή με android (που απλά δεν έχει το απαιτούμενο software να τα υποστηρίξει, για να μην σχολιάσω το lag που μεγεθύνεται όσο περισσότερο γεμίζει η οθόνη με σχέδια, τουλάχιστον στο gpad) είναι για να 'χαμε να λέγαμε... Αυτή είναι η γνώμη μου και μέχρι τώρα κανείς δεν αντέταξε κάτι ουσιώδες.
Τι εννοείς ακριβώς, οταν λες ότι δεν έχει απαιτούμενο software;

Το Note έχει μια ολόκληρη suite γραμμένη γύρω από το s-pen .

 

Λυπάμαι αλλά νομίζω ότι επιχειρηματολογεις - αν θες προσπαθείς - χωρις ομως να έχεις ιδέα για τι μιλάς.

Our greatest weakness lies in giving up. The most certain way to succeed is always to try just one more time -- Thomas A. Edison
Link to comment
Share on other sites

Ναι χαίρω πολύ τα αυτονόητα θα λέμε τώρα;! Από τη στιγμή όμως που αυτή την συσκευή την έκανε καλή η LG, πως να το κάνουμε δηλαδή, να την θάψουμε επειδή έκανε 1,5 χρόνο να δώσει ICS στο 2Χ; Πραγματικά δεν το καταλαβαίνω το σκεπτικό σου. Ναι του χρόνου μπορεί να λέμε, την παράτησε η LG σε kitkat. Του χρόνου όμως! Τώρα που γίνεται η ψηφοφορία με τα δεδομένα που υπάρχουν θεωρείται κορυφαία, simple as that...

[sIGPIC][/sIGPIC]

goto fail;

goto fail;

Link to comment
Share on other sites

Και εμενα δεν μου αρεσουν φιλε τα κλειδωματα και οι γλιτσερες παντοφλες της σαμσουνγκ αλλα δεν κανω ετσι!ουτε εγω ειχα lg πριν, αλλα το g2 ΣΠΕΡΝΕΙ, simple as that, live with it...

tsak8 - Χρήστος

LG G6 / LG G Pad 8,3"

Link to comment
Share on other sites

Τι εννοείς ακριβώς, οταν λες ότι δεν έχει απαιτούμενο software;

Το Note έχει μια ολόκληρη suite γραμμένη γύρω από το s-pen .

 

Λυπάμαι αλλά νομίζω ότι επιχειρηματολογεις - αν θες προσπαθείς - χωρις ομως να έχεις ιδέα για τι μιλάς.

 

Κοίτα να δεις. Δε θα κάτσω να μπω σε αυτή τη λογική. Αν νομίζεις ότι αυτά που σου δίνει είναι τόσο σπουδαία και θα κανείς σοβαρή δουλειά με αυτά, είσαι ελεύθερος να το κανείς. Σε 5.5 ίντσες σχηματάκια, βελάκια και γραφηματάκια γίνονται στο γόνατο μόνο για να λέμε ότι τα κάναμε.

 

Υ.Γ. Ας σταματήσει εδώ αυτό το θέμα. Επειδή εγώ που "δεν έχω δει και δεν ξέρω" τυχαίνει να ξέρω τις δυνατότητες της συγκεκριμένης σειράς λίγο δύσκολο να με εντυπωσιάσει κανείς με αυτά που κάνει γιατί τα ξέρω ήδη. Τα ερωτήματα μου είναι για προβληματισμό και τίποτε παραπάνω.

 

Αυτά που προσφέρει το πενάκι γίνονται κατά 99% με το δάχτυλο και την πληκτρολόγηση;

Το digitizer είναι κάτι παραπάνω από gimmick;

Και δεν περιμένω απάντηση...

You should never argue with idiots because they will just drag you down to their level... then beat you with experience
Link to comment
Share on other sites

Κοίτα να δεις. Δε θα κάτσω να μπω σε αυτή τη λογική. Αν νομίζεις ότι αυτά που σου δίνει είναι τόσο σπουδαία και θα κανείς σοβαρή δουλειά με αυτά, είσαι ελεύθερος να το κανείς. Σε 5.5 ίντσες σχηματάκια, βελάκια και γραφηματάκια γίνονται στο γόνατο μόνο για να λέμε ότι τα κάναμε.

 

Υ.Γ. Ας σταματήσει εδώ αυτό το θέμα. Επειδή εγώ που "δεν έχω δει και δεν ξέρω" τυχαίνει να ξέρω τις δυνατότητες της συγκεκριμένης σειράς λίγο δύσκολο να με εντυπωσιάσει κανείς με αυτά που κάνει γιατί τα ξέρω ήδη. Τα ερωτήματα μου είναι για προβληματισμό και τίποτε παραπάνω.

 

Αυτά που προσφέρει το πενάκι γίνονται κατά 99% με το δάχτυλο και την πληκτρολόγηση;

Το digitizer είναι κάτι παραπάνω από gimmick;

Και δεν περιμένω απάντηση...

Καλα τα λες.

στο λεω εω που ειχα και ξερω...

βεβαια, τωρα θα πουνε οτι δεν ηξερα τι ειχα. Ε, δεν πειραζει, ειναι αυτο που λεμε "αυτος δεν ξερει τι εχει" αχαχαχα!

MyName: Γιάννης.

Samsung s22 ultra ~ Samsung Tab S7 ~ Dell XPS 9350

Link to comment
Share on other sites

προς Konstantine73

 

Ποτε δεν θα υπαρξει συσκευη που θα αρεσει σε ολους.

So simple.

Edited by Nagata

Samsung S23 Ultra - Samsung Tab S9+

Link to comment
Share on other sites

προς Konstantine73

 

μπορει κ η lg να αλλαξει τακτικη με το κορυφαιο g2 οπως εκανε κ η htc αν κ πηγε απατο το one , ο χρονος θα δειξει....εμενα προσωπικα παντως ναι με ενδιαφερει η υποστηριξη αλλα παραλληλα θα ηθελα και το λειτουργικο που μου πασαρει η καθε εταιρια να ρολαρει αψογα ε εκει το δηλωσε κ η ιδια η σαμμυ οτι υστερει....οποτε αυτη την στιγμη απολαμβανω ενα g2 που ρολαρει αψογα....και δεν νομιζω αρκετος κοσμος που εχει παρει την συσκευη να μην ξερει τι αγορασε....

Edited by Nagata
nokia 3310 - nokia 5130 - sharp gx 25 - k750i - nokia e66 - nokia 5800 - motorola milestone - htc desire-iphone 3gs - ideos x5 - lg optimus black - lg optimus 2x - iphone 4 16gb - galaxy s2 - 4s - s3 - iphone5 - lg g2 - lumia 1020 - note 2 - note 3 - 5s - iphone 6 (asus fonepad 3g 8gb) - lg v10 black - s7 edge
Link to comment
Share on other sites

Μπα, τα κλειδώματα και το άθλιο σχήμα, μέγεθος, δεν μετράνε όταν μιλάμε για σαμμυ:O

tsak8 - Χρήστος

LG G6 / LG G Pad 8,3"

Link to comment
Share on other sites

Αγαπητέ έλα να δεις το νοτε2 μου με την επίσημη 4.3 πως ρολαρει και θα ξεχάσεις το όνομά σου! Πρόσεξε..σου μιλώ για περσινό τηλέφωνο ε?

 

φιλε μου σε αυτο το νημα μιλαμε για την καλυτερη συσκευη οχι για το τι κανει η καθε εταιρια....δεν αμφιβαλλω για το νοτε αλλα μιλαμε για φαμπλετ που ειναι απο μονη της αλλη κατηγορια....κ προσωπικα κ εγω οπως κ αλλοι λογω μεγεθους δεν θα αγοραζα ποτε μια τετοια συσκευη....

nokia 3310 - nokia 5130 - sharp gx 25 - k750i - nokia e66 - nokia 5800 - motorola milestone - htc desire-iphone 3gs - ideos x5 - lg optimus black - lg optimus 2x - iphone 4 16gb - galaxy s2 - 4s - s3 - iphone5 - lg g2 - lumia 1020 - note 2 - note 3 - 5s - iphone 6 (asus fonepad 3g 8gb) - lg v10 black - s7 edge
Link to comment
Share on other sites

Ειδοποίηση

 

Να λείπουν τα προσβλητικά σχόλια περί προτιμήσεις χρηστών και οι γενικοί χαρακτηρισμοί με υποννοούμενα

προς τους υπολοίπους. Κανείς δεν έχει συμφέροντα από εταιρίες, οπότε συζητήστε αντικειμενικά και βάση

εμπειρίας.

 

Για απορίες μέσω pm, όχι εδώ!

Κυριακή 18.06.23 Νέο meeting @ Thessaloniki

Συζητήσεις, διαγωνισμοί, εκπλήξεις... σας περιμένουμε!

💡"ο κάθε άνθρωπος είναι ευτυχισμένος τόσο... όσο του επιτρέπει το μυαλό του..."

Α.Lincoln

μεετινγγ.jpg

Link to comment
Share on other sites

Νομίζω ότι όλοι υπερβάλουμε στις απόψεις μας. Το ίδιο συμβαίνει σε όλα τα εξειδικευμενα φόρουμ άλλωστε.

Στην παρούσα φάση η αλήθεια είναι μια.

Το G2 είναι καλύτερο όσο θα έπρεπε σαν πιο νέα συσκευή η οποία έχει δώσει βάση εκεί που πόναγε ο ανταγωνιστής της.

Όπως αλήθεια είναι ότι το S4 Qualcomm ήλθε με προβλήματα γιατί απλά η Samsung δεν είχαν ταιριάξει όπως θα έπρεπε τον επεξεργαστή με το software και το διόρθωσε αργά με την έλευση της 4.3.

 

Το έχω πει δεκάδες φορές: κάποιος που θα βάλει τα δύο τηλέφωνα δίπλα δίπλα θα διαπιστώσει την υπεροχή του G2 αλλά σε καμία περίπτωση τέτοια που κάποιοι αφήνουν να εννοηθεί.

 

Συνεπώς αν εξαιρέσουμε το Note 3 επειδή είναι fablet παρόλο που δεν απέχει πολύ σε διαστάσεις, δικαιωματικά το G2 είναι η καλύτερη συσκευή για το 2013 όπως θα είναι και το G3 από την στιγμή που βγαίνει 5 μήνες αργότερα και περιέχει στοιχεία που θα ενσωματωθούν την επόμενη χρονιά στους άλλους.

 

Από εκεί και πέρα είναι σεβαστές οι προτιμήσεις στις συσκευές χωρίς κλειδώματα όπως και στις συσκευές που έχουν καθιερωθεί πια στην συνείδηση του αγοραστικου κοινού.

Όταν κάποιος λέει ότι εγώ δεν αγοράζω LG τηλέφωνο, πρέπει να το δεχτούμε κι αυτό σαν μια άποψη. Δεν αλλάζει όμως το αποτέλεσμα του ποια είναι η καλύτερη συσκευή για το 2013.

Φιλικά, Κώστας [/b] [ HTC U11, iPad mini 4, iPhone 6, Galaxy S7 Edge, Xiaomi A1, Nexus 5X ,
Link to comment
Share on other sites

1) Αν ισχύει η θεωρία που λέει πως "το κινητό που πουλά περισσότερο είναι και το καλύτερο" , τότε το iphone είναι καλύτερο από το Note III. Δεν νομίζω οι κάτοχοι Νote III να το πιστεύετε αυτό οπότε δεν μπορείτε να χρησιμοποιείτε αυτή τη θεωρία για τη σύγκριση Note III και LG G2. Ούτως ή άλλως σαν θεωρία είναι...

 

2) Πραγματική επαγγελματική δουλειά σαφώς κάνουμε με το PC μας στο γραφείο ή στο σπίτι και όχι με ένα phablet στο δρόμο.Αν θέλω να δουλέψω πχ εφαρμογές office ή άλλες όπως photoshop , σαφώς δεν θα χρησιμοποιήσω ένα phablet οπότε οι όποιες επαγγελματικές του δυνατότητες μου είναι άχρηστες. Επαγγελματική δουλειά νομίζω κάνουμε σε εσωτερικούς χώρους με το PC μας και την οθονάρα μας και όχι στο πόδι στην πλατεία Συντάγματος. Σοβαρή επαγγελματική δουλειά δεν θεωρώ την αποστολή mail ή τη διόρθωση ενός κελιού στο excel.

 

3) Το Note III θα το ψήφιζα ως καλύτερο κινητό για το 2013 αν ήταν κινητό. Δεν είναι όμως κινητό αλλά phablet. Καλό θα ήταν του χρόνου το myphone να έφτιαχνε 3 κατηγορίες με όριο τις 5 ίντσες όσο αφορά τα smartphones. Aν το επόμενο Note πάει στις 6 ίντσες πάλι θα θεωρείται κινητό; Στις 6.5; στις 7; Κάπου πρέπει να μπει ένα όριο το οποίο λογικά θα το έχουν και οι ίδιοι οι κάτοχοι Note III. Το όριο αυτό μπορούν να το θέσουν οι χρήστες του myphone με ψηφοφορία. Μια σκέψη κάνω.

Link to comment
Share on other sites

Στην τεχνολογία πολλές φορές το εμπορικότερο προιόν δεν είναι και το καλύτερο. Μην κρίνετε με μοναδικό κριτήριο τις πωλήσεις.

Itchy. Tasty. - YouTube

^Το gaming κανάλι μου 🙂

Link to comment
Share on other sites

Κοίτα να δεις. Δε θα κάτσω να μπω σε αυτή τη λογική. Αν νομίζεις ότι αυτά που σου δίνει είναι τόσο σπουδαία και θα κανείς σοβαρή δουλειά με αυτά, είσαι ελεύθερος να το κανείς. Σε 5.5 ίντσες σχηματάκια, βελάκια και γραφηματάκια γίνονται στο γόνατο μόνο για να λέμε ότι τα κάναμε.

 

Υ.Γ. Ας σταματήσει εδώ αυτό το θέμα. Επειδή εγώ που "δεν έχω δει και δεν ξέρω" τυχαίνει να ξέρω τις δυνατότητες της συγκεκριμένη← σειράς λίγο δύσκολο να με εντυπωσιάσει κανείς με αυτά που κάνει γιατί τα ξέρω ήδη. Τα ερωτήματα μου είναι για προβληματισμό και τίποτε παραπάνω.

 

Αυτά που προσφέρει το πενάκι γίνονται κατά 99% με το δάχτυλο και την πληκτρολόγηση;

Το digitizer είναι κάτι παραπάνω από gimmick;

Και δεν περιμένω απάντηση...

Θα κλείσω με αυτό : Πήγαινε σε meetings & γράφε με το δάκτυλο, άσε εμένα να έχω αντικαταστήσει πλήρως τα notepads με το Note 2. Και προφανώs & δεν είναι gimmic ένα digitizer. Όσο για το αν ξέρεις τις δυνατότητες της συσκευής άσε με να έχω τις αμφιβολίες μου...

Our greatest weakness lies in giving up. The most certain way to succeed is always to try just one more time -- Thomas A. Edison
Link to comment
Share on other sites

Μια σκέψη κάνω.

 

και παρα πολυ σωστη... νομιζω οτι χασαμε την ουσια και το μετρο... αν και με το ΝΟΤΕ3 το μετρο δεν χανεται :lol:

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...