Jump to content

Φωτογραφίες / βίντεο με το LG G2


Minotavrs
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Τραβηξα αρκετες φωτογραφιες και τις εβαλα διπλα διπλα με ενα Note 3 και μερικες και με μια Panasonic TZ-40.

 

Ολες οι ρυθμισεις ηταν αυτοματες, εκτος απο τις φωτογραφιες με την καρτα που επαιξα με ISO 100-200-400-800.

 

Αν θελετε να τις δειτε καλυτερα καντε κλικ στο γραναζι, φαινονται στην κανονικη αναλυση

http://imgur.com/a/JMljn#0

 

 

Γενικα, 9 στις 10 φωτογραφιες μου φαινονται καλυτερες με το Note 3 και απο αποψη χρωματων και απο αποψη contrast/brightness.

 

Και τα 2 κινητα stock με 4.4.2

 

Χρησιμοποίησες το γνωστό mod για τις φωτογραφίες στο LG G2?

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,6χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Ευχαριστω για την ενημερωση akis71...

 

Μιας και διαβαζω απο ολους οτι οντως κανει τοσο καλη δουλεια αυτο το mod και ειδικα σε συνθηκες χαμηλου φωτισμου, θα κανω αναγκαστικα ROOT...

 

Μιας και το πέρασα και εγώ χθές το mod,να πω ότι όσων αφορά τις φώτο με φλάς,υπάρχει μεγάλη βελτίωση στην ταχύτητα εστίασης.Οκ δεν έγινε one να κάνει focus σε χρόνο ντε-τε,αλλά δεν είναι και αυτό το μαύρο χάλι που ήταν πριν..

Link to comment
Share on other sites

Να πω και εγω με την σειρα μου οτι το mod κανει θαυματα !!!!!!!!!!!! Μιλαμε για 100% βελτιωση σε βραδυνες ληψεις..
HTC HD2 --> HTC ONE --> LG G2 --> SONY XPERIA L --> LG G2 --> Note 4 Snapdragon 805 --> SONY XPERIA M --> SAMSUNG NOTE 5 N920CD DUAL SIM BLACK 32GB --> NOKIA 220 --> SAMSUNG NOTE 5 N920CD DUAL SIM GOLD 32GB --> LG G5 32GB GOLD --> NOKIA 220 --> HUAWEI MATE 9 4/64GB MHA-L09 GRAY --> HUAWEI MATE 10 PRO 6/128GB BLA-L29 GRAY --> MATE 40 PRO 8/256GB NOH-NX9 BLACK
Link to comment
Share on other sites

Χρησιμοποίησες το γνωστό mod για τις φωτογραφίες στο LG G2?

 

Οχι, stock ειναι το κινητο. 1 μερα το εχω στα χερια μου και δεν εχω προλαβει να το κανω root ακομα.

S7 Edge / Galaxy Note 10.1 2014 P605 White / HTC One S

iPhone 6s / iPad Air 2 / iPad mini 2

Link to comment
Share on other sites

Οχι, stock ειναι το κινητο. 1 μερα το εχω στα χερια μου και δεν εχω προλαβει να το κανω root ακομα.

Ωραία θα ήταν να γινόταν το αντίστοιχο test με περασμένο το mod στο LG G2...

Link to comment
Share on other sites

Παντως εγω με το mod της καμερας,ειδα βελτιωση και στην ποιοτητα των φωτογραφιων ημερησιες και νυχτερινες,περα απο την αμεση αποκριση στην εστιαση στις συνθηκες χαμηλου φωτισμου-νυχτας....
Poco X3 nfc 6/128
Link to comment
Share on other sites

Παντως εγω με το mod της καμερας,ειδα βελτιωση και στην ποιοτητα των φωτογραφιων ημερησιες και νυχτερινες,περα απο την αμεση αποκριση στην εστιαση στις συνθηκες χαμηλου φωτισμου-νυχτας....

 

Έχεις δοκιμάσει να τραβήξεις βίντεο 4Κ; γιατί σε μένα είναι χάλια η ποιότητα. ....

Link to comment
Share on other sites

Έχεις δοκιμάσει να τραβήξεις βίντεο 4Κ; γιατί σε μένα είναι χάλια η ποιότητα. ....

 

Μια χαρα τρβαει σε 4Κ εμενα.... :O

Poco X3 nfc 6/128
Link to comment
Share on other sites

γενικα ρε μαγκες, ποσο κραταει μια ενσωματωμενη μπαταρια?

 

2-3 χρονια ή λιγοτερο?

 

το μονο που με κραταει να μην το αγορασω μιας και κραταω τα κινητα μου καπου 4 χρονια!!

Link to comment
Share on other sites

Δηλαδή στην αναπαραγωγή στο τηλέφωνο και στον η/υ παίζει καλά ;

 

Ναι,ολα οπως πρεπει.....Ειμαι με cloudystock 2.1

Poco X3 nfc 6/128
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα.Παιδιά θέλω λίγο την βοήθεια σας αν γίνετε έκανα ροοτ είμαι με στοκ 4.4.2 κατέβασα το mod άλλα μόλις πήγα να το κάνω εγκατάσταση μου λέει η εφαρμογή δεν έχει εγκατασταθεί.Μπορείτε λίγο να μου πείτε τον τρόπο εγκατάστασης;
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα.Παιδιά θέλω λίγο την βοήθεια σας αν γίνετε έκανα ροοτ είμαι με στοκ 4.4.2 κατέβασα το mod άλλα μόλις πήγα να το κάνω εγκατάσταση μου λέει η εφαρμογή δεν έχει εγκατασταθεί.Μπορείτε λίγο να μου πείτε τον τρόπο εγκατάστασης;

 

Μήπως κατέβασες λάθος mod,δηλαδή mod που δεν εγκαθιστείς σαν apk,αλλά το φλασάρεις?

Link to comment
Share on other sites

φτιαξε τα permissions με root explorer .[ATTACH]45081[/ATTACH]οπως δειχνει εικονα τα check.. την εφαρμογη τις cameras...framework στο δειχνει παραδειγμα.μν αλλαξεις αυτο
I Want To Believe
Link to comment
Share on other sites

φτιαξε τα permissions με root explorer .[ATTACH]45081[/ATTACH]οπως δειχνει εικονα τα check.. την εφαρμογη τις cameras...framework στο δειχνει παραδειγμα.μν αλλαξεις αυτο

 

Καλημερα.Αλλαξα στο framework και ειχαμε τραγικη καταληξη μπρικαρε η συσκευη αλλα ενταξει ξανα φλασαρα στοκ ρομ και ξανα απο την αρχη με ροοτ.Μπορεις να μου δωσεις το σωστο mod σε λινκ για στοκ 4.4.2 γιατι φοβαμαι εχω κατεβασει αλλο.:)

Link to comment
Share on other sites

Μήπως κατέβασες λάθος mod,δηλαδή mod που δεν εγκαθιστείς σαν apk,αλλά το φλασάρεις?

Καλημερα.Μαλλον γιατι εκανα τα permissions αλλα μου εβγαζε σφαλμα.Ποιο ειναι το σωστο mod;

Link to comment
Share on other sites

Εγώ αυτό εγκατέστησα και δουλεύει μια χαρά http://www.androidfilehost.com/?fid=23329332407591784

 

Καλημερα.Ευχαριστω ειχα κανει βλακεια ειχα κατεβασει αλλο Mod.Oταν ανοιξες την εφαρμογη εκανες Backup;

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα.Ευχαριστω ειχα κανει βλακεια ειχα κατεβασει αλλο Mod.Oταν ανοιξες την εφαρμογη εκανες Backup;

 

Πως γίνεται το backup;

Link to comment
Share on other sites

Απλα οταν εγκατεστησα το mod της καμερας ειχε επιλογη backup.

 

Χρειάζεται custom recovery για το back up ή αρκεί να είναι ροοταρισμένη η συσκευή;

Link to comment
Share on other sites

Χρειάζεται custom recovery για το back up ή αρκεί να είναι ροοταρισμένη η συσκευή;

 

Υπάρχουν 2 εκδοχές του mod. Η μία είναι zip αρχείο και κάνεις εγκατάσταση μέσω recovery άρα κάνεις backup-restore μέσω recovery επίσης και η άλλη είναι ένα apk αρχείο που κάνει εγκατάσταση το mod. Εκεί έχεις επιλογή για backup-restore κατά την εκτέλεση της εφαρμογής. Και στην δεύτερη περίπτωση είναι απαραίτητο να έχεις root συσκευή. Εάν έχεις εγκαταστήσεις recovery να επιλέξεις την πρώτη μέθοδο

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...