Jump to content

ZTE S8Q


navi55
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Πηγαινε ρυθμισεις.εφαρμογες.βρες ενα παιχνιδι και μεσα δες αν εχει επιλογη μεταφορα σε sd.επελεξε και στον αποθηκευτικο χωρο να αποθηκευει σε sd.δες ομως πρωτα το πρωτο που σου ειπα
οποιος φοβαται πεφτει και κοιμαται
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 245
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Αυτό προσπαθώ να κάνω αλλά δε μου εμφανίζει επιλογή "μεταφορά στη κάρτα sd". Στον αποθηκευτικό χώρο έχω επιλέξει sd. Όταν κατέβασα μια εφαρμογή νομιζω οτι δεν την έβαλε στην sd, δε βλέπω κάποια αρχεία στην sd. Γι αυτό ρωταω αν έπρεπε να έχω πειράξει και κάτι άλλο, ή έπρεπε να το βγάζει αυτόματα μετά το root; Αυτός είναι ο βασικός λογος που εκανα root αλλά ως τώρα δε δουλεύει.
Link to comment
Share on other sites

Δεν μπορω να σκεφτω κατι αλλο.κατεβασε κατι καινουριο και δες μηπως δεν το κανει στις υπαρχων εφαρμογες.αν δουλεψει πες μας να το κανω και εγω.αν εχει και καποιος αλλος καμια ιδεα...
οποιος φοβαται πεφτει και κοιμαται
Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν, έκανα αυτό που προτεινεις και έγινε το εξής. Τη πρώτη εφαρμογή νομίζω την έβαλε στην sd (βλέπω σχετικό φάκελο). Την επόμενη την έβαλε στον εσωτερικό χώρο και στη τρίτη δε τη κατέβαζε γιατί δεν είχε επαρκή χώρο.... Ίσως κάνω κάτι λάθος γιατί σε άλλους τις βάζει σε usb. Θα το δοκίμασω το βράδυ με usb....
Link to comment
Share on other sites

Μερικες εφαρμογες και παιχνιδια δεν μεταφερονται στην καρτα.λογικα εισαι οκ.θα το κανω και εγω ρουτ γιατι δεν χωραει τιποτα ετσι
οποιος φοβαται πεφτει και κοιμαται
Link to comment
Share on other sites

εμενα παλι ετρεξα το framaroot και τις 3 επιλογες που εχει αλλα λεει δεν ειναι ρουτ.ουτε τον su μου εχει...
οποιος φοβαται πεφτει και κοιμαται
Link to comment
Share on other sites

Εμένα με το boromir έτρεξε με τη πρώτη. Το su το εμφάνισε μετά από 2ο restart !

 

το αφησες στην πρωτη επιλογη Install SuperSU και το ετρεξες?το εκανα ρισταρτ 3 φορες μεχρι τωρα

την εκδοση 1.9.3 κατεβασα την τελευταια

Edited by navystam
οποιος φοβαται πεφτει και κοιμαται
Link to comment
Share on other sites

Ναι στη πρώτη το άφησα. Και γω νομίζω ίδια έκδοση έχω. Βρήκα χθες οδηγίες πως φτιάχνεται αλλά δε έκανα κάποια δοκιμή ακόμα. Θα ενημέρωση αν έχω νέα. Τις οδηγίες τις βρήκα στο insomnia.gr σελ 8 στο θέμα για το tablet μας
Link to comment
Share on other sites

Ανταλλακτικό για την οθόνη , όχι το digitizer έχει βρει κανείς?
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Καλησπέρα παιδιά! Να ρωτήσω. Στο tapatalk στο browser και σε μερικές άλλες εφαρμογές, κυρίως στο browser έμφανιζει μέσα στο κειμένο ερωτηματικά. Σαν την φώτο που ανεβάζω τώρα από tapatalk. Ύπαρχει λύση?
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Καλησπέρα, εχω κι εγώ το ZTE s8Q και σήμερα στα καλά καθούμενα άρχισε να αναβοσβήνει διαρκώς. Έκανα reset, έσβησε, το άναψα, ξανά τα ίδια. Ξανά reset, πάλι αναβόσβηνε. Τώρα δεν ανοιγει καν, ουτε φορτίζει. (Δεν ξέρω αν έχει σχέση, αλλά και χθες μου έκανε κάτι κουλά. Έβγαζε screenshots μονο του χωρις να το αγγιξω :P). Kαμία λύση γιατί έχω απελπιστεί; :-(
facebook.com/MonimaEroteumenoi:love:
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα, εχω κι εγώ το ZTE s8Q και σήμερα στα καλά καθούμενα άρχισε να αναβοσβήνει διαρκώς. Έκανα reset, έσβησε, το άναψα, ξανά τα ίδια. Ξανά reset, πάλι αναβόσβηνε. Τώρα δεν ανοιγει καν, ουτε φορτίζει. (Δεν ξέρω αν έχει σχέση, αλλά και χθες μου έκανε κάτι κουλά. Έβγαζε screenshots μονο του χωρις να το αγγιξω :P). Kαμία λύση γιατί έχω απελπιστεί; :-(

 

 

Παντο απο εκεί που το πηρες να στο στειλουν στο service

Xiaomi Mi mix 2 4G+@ phone LETV LeEco Le Max 2 X820 @

Case @ thermaltake full tower @ Psu @ 1000 watt

Cpu @ AMD FX-4350 4.2GHZ 4-CORE Box over clocking to 5.0ghz

RAM @ 16 gb ram 1600mhz @ Watercooling CORSAIR CPU COOLER HYDRO H80iMobos @ gigabyte 990xa-ud3 version 3.0 @ Gpu @ asus R9 270-dc2oc 2gb @SSD SANDISK ULTRA II 240GB SATA3

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα, εχω κι εγώ το ZTE s8Q και σήμερα στα καλά καθούμενα άρχισε να αναβοσβήνει διαρκώς. Έκανα reset, έσβησε, το άναψα, ξανά τα ίδια. Ξανά reset, πάλι αναβόσβηνε. Τώρα δεν ανοιγει καν, ουτε φορτίζει. (Δεν ξέρω αν έχει σχέση, αλλά και χθες μου έκανε κάτι κουλά. Έβγαζε screenshots μονο του χωρις να το αγγιξω :P). Kαμία λύση γιατί έχω απελπιστεί; :-(

 

Εχεις θηκη?αν ναι βγαλτην μηπως παταει καποιο κουμπι

οποιος φοβαται πεφτει και κοιμαται
Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...
Παιδιά μια θερμή παράκληση, αν κάποιος μπορει να μου στείλει μια .zip flashable ROM απο backup της συσκευής, γιατί το έχω κάνει Brick και αν δεν το επαναφέρω θα σκάσω.....
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
εχει καποιος κανενα λινκ με ρομ για το ταμπλετ μας?αν αλλαξουμε ρομ κατα πασα πιθανότητα θα μπορουμε να μεταφερουμε τις εφαρμογες και παιχνιδια στην sd
οποιος φοβαται πεφτει και κοιμαται
Link to comment
Share on other sites

Φίλε δες το μήνυμα #135. Εγώ από χθες όλα τα έβαλα στην sd και την Ορίσα και default. Το μόνο πρόβλημα είναι με εφαρμογές που δεν μεταφέρονται, αλλά αν αδειασω την εσωτερική δε θα έχω πρόβλημα.
Link to comment
Share on other sites

Φίλε δες το μήνυμα #135. Εγώ από χθες όλα τα έβαλα στην sd και την Ορίσα και default. Το μόνο πρόβλημα είναι με εφαρμογές που δεν μεταφέρονται, αλλά αν αδειασω την εσωτερική δε θα έχω πρόβλημα.

 

ας ειναι και ετσι γιατι ο μικρος με εχει φαει που δεν μπορει να βαλει αλλα παιχνιδια.το ψαχνω τοση ωρα που ειναι το θεμα με το ταμπλετ μας αλλα δεν το βρισκω

ακυρο το βρηκα.ξεκιναω και ο θεος βοηθος

εχω κολλησει εδω.

dev_mount sdcard /storage/sdcard0 emmc@fat /devices/platform/goldfish_mmc.0 /devices/platform/mtk-msdc.0/mmc_host

dev_mount sdcard2 /storage/sdcard1 auto /devices/platform/goldfish_mmc.1 /devices/platform/mtk-msdc.1/mmc_host

 

ΣΕ :

dev_mount sdcard2 /storage/sdcard1 emmc@fat /devices/platform/goldfish_mmc.0 /devices/platform/mtk-msdc.0/mmc_host

dev_mount sdcard /storage/sdcard0 auto /devices/platform/goldfish_mmc.1 /devices/platform/mtk-msdc.1/mmc_host

αυτα τα βηματα που παω και τα κανω?

Edited by navystam
οποιος φοβαται πεφτει και κοιμαται
Link to comment
Share on other sites

Ομοιοπαθή... και εγώ για να κατεβάσει ο γιος μου παιχνίδια το έψαξαν .... :))

 

----- προσθήκη μηνύματος 19 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Αφού εκανα οτι λέει το link, μετά μόνο με το rom toolbox μπόρεσα να ορισω default την sd. Από το κανονικό μενού δε δούλευε.

Link to comment
Share on other sites

Ομοιοπαθή... και εγώ για να κατεβάσει ο γιος μου παιχνίδια το έψαξαν .... :))

 

----- προσθήκη μηνύματος 19 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Αφού εκανα οτι λέει το link, μετά μόνο με το rom toolbox μπόρεσα να ορισω default την sd. Από το κανονικό μενού δε δούλευε.

 

εγω γιατι μπερδεύομαι?εχω κολλησει στα βηματα ποιο πανω.αν μπορεις να βοηθησεις

οποιος φοβαται πεφτει και κοιμαται
Link to comment
Share on other sites

Στις οδηγίες λίγο πιο πάνω γράφει το path που βρίσκεις ενα αρχείο txt νομιζω. Σε αυτό το αρχείο αλλάζει αυτά και κανεις save.

 

μπα.τιποτα δεν το βρισκω.

οποιος φοβαται πεφτει και κοιμαται
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...