Jump to content

iNew V3


 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Σαν το PV star δεν υπάρχει άλλο. Και παίζει και στο παρασκήνιο κανονικά, και φορτώνει και πιο γρήγορα απ την εφαρμογή youtube, σε HD

Συμφωνώ απόλυτα.Απλά το viral έχει το youtube interface και ειναι πιο εύκολο κατά την γνώμη μου να βλέπεις τις συνδρομές σου.Και εγώ ως βασικό το pvstar χρησιμοποιώ για τις youtube playlist μου.Αν και στο v3 δεν παίζει κανονικά στο παρασκήνιο χωρίς επίπτωση στις επιδόσεις της συσκευής.Και προς το παρόν η μόνη λύση ειναι όσο το έχεις στο παρασκήνιο να ανοιγοκλείσεις την οθόνη και στρώνει.Θα μου πει κάποιος "πολλά περίμενες απο συσκευή 130€" και θα συμφωνούσα αν το ίδιο συνέβαινε σε όλες τις mtk συσκευές

Edited by bbbb
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 7χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Σήμερα πήρα μια καρτούλα απο την vodafon που την θέλω και για ομιλία αλλα και για ιντερνετ. Δεν ξέρω αν και οι δυο κάρτες του κινητού υποστηρίζουν γρήγορο ιντερνετ 3G έτσι στα τυφλά την έβαλα στην μικρή θέση γιατί στην άλλη είχα μια της wind μεγάλη κανονική sim. Θα πιάνω όμως 3G ?? Και πως θα το καταλάβω τι ένδειξη θα βγάζει?? G , H ή κάτι άλλο?
Link to comment
Share on other sites

Nαι 3g έχεις σε όποια σιμ θες.Το ρυθμίζεις απο ρυθμίσεις--->περισσότερα-->δίκτυα κινητής-->υπηρεσία 3G.Και όταν συνδεθεί με 3g βγάζει στη μπάρα 3g,H και Η+ ανάλογα την ταχύτητα που συνδέεται
Link to comment
Share on other sites

:)

Σήμερα πήρα μια καρτούλα απο την vodafon που την θέλω και για ομιλία αλλα και για ιντερνετ. Δεν ξέρω αν και οι δυο κάρτες του κινητού υποστηρίζουν γρήγορο ιντερνετ 3G έτσι στα τυφλά την έβαλα στην μικρή θέση γιατί στην άλλη είχα μια της wind μεγάλη κανονική sim. Θα πιάνω όμως 3G ?? Και πως θα το καταλάβω τι ένδειξη θα βγάζει?? G , H ή κάτι άλλο?

 

Είναι το μοναδικό 2καρτο (διορθώστε με αν κάνω λαθος) που υποστηρίζει 3g και στις 2 θέσεις. Δεν θα βλέπεις 3g. Αλλά Ε = για 2g, H και H+ για 3g.

 

Με πρόλαβες bbbb

Link to comment
Share on other sites

Δεν ειναι το μοναδικό με αυτή την δυνατότητα.Οταν μεταφέρει δεδομένα βλέπεις Η ή Η+.Σε κατάσταση αναμονής γράφει 3G.Kαι όταν έχεις 2g και βλέπεις G σημαίνει gprs.Oταν βλέπεις Ε σημαίνει 2,5g ή ΕDGE και συνήθως συναντάται στο δίκτυο της wind
Link to comment
Share on other sites

Το εχει προσφορα στο Pandawill στα 179.99$ και δωρο δευτερη μπαταρια ,θηκη σιλικονης και flip cover.
Οι βλάκες είναι γεμάτοι αυτοπεποίθηση και οι ευφυείς γεμάτοι αμφιβολία. Ράσελ Μπέρτραντ
Link to comment
Share on other sites

Το εχει προσφορα στο Pandawill στα 179.99$ και δωρο δευτερη μπαταρια ,θηκη σιλικονης και flip cover.

 

την flip case σου κάνουν δώρο. Δε λέει πουθενά και τίποτα για silicone case. Επίσης λέει ότι θα στο στείλει μετά τις 20 Φεβρουαρίου...καλό Πάσχα δλδ θα το έχεις. Τώρα για την δεύτερη μπαταρία δε ξέρω αν θα έχει επιπλέον πρόβλημα ή καθυστέρηση στο τελωνείο όπως λένε οι περισότεροι απο τα κινεζομάγαζα.

that's me in the corner
Link to comment
Share on other sites

Δεν ειναι το μοναδικό με αυτή την δυνατότητα.Οταν μεταφέρει δεδομένα βλέπεις Η ή Η+.Σε κατάσταση αναμονής γράφει 3G.Kαι όταν έχεις 2g και βλέπεις G σημαίνει gprs.Oταν βλέπεις Ε σημαίνει 2,5g ή ΕDGE και συνήθως συναντάται στο δίκτυο της wind

 

Eγώ πάντως που έχω wind και vodafone και αλλαζω το 3g αναλογα, έχω δει Η, Η+, Ε, και G και στις δύο κάρτες. Δεν έχω δει ποτέ 3G είτε είναι σε αναμονή, είτε οχι.

Δεν ξέρω αν παίζει ρόλο η περιοχή και το τι κεραίες υπάρχουν εκεί.

Link to comment
Share on other sites

Σε μένα το 100% -> 80% δείχνει κάποια σημάδια βελτίωσης (δεν ξέρω αν είναι ιδέα μου) :

 

[ATTACH]40541[/ATTACH] [ATTACH]40542[/ATTACH] [ATTACH]40543[/ATTACH]

Link to comment
Share on other sites

Ναι όντως έχεις πολύ καλό αποτέλεσμα.Το θράσος των τύπων της smartdigi δεν έχει όρια πραγματικά.Toνίζουν ότι προσφέρουν δωρεάν :lol:την ήδη δωρεάν πρώτη έκδοση του inew που δε δούλευε και το otg.Φυσικά η 65% kitkat :lol: θέλει donate.Πραγματικά τέτοια άτομα είναι ντροπή για τους πραγματικούς android developers που με πολύ κόπο και πραγματικό μεράκι προσφέρουν δωρεάν σε όλους τη δουλειά τους
Link to comment
Share on other sites

Nαι 3g έχεις σε όποια σιμ θες.Το ρυθμίζεις απο ρυθμίσεις--->περισσότερα-->δίκτυα κινητής-->υπηρεσία 3G.Και όταν συνδεθεί με 3g βγάζει στη μπάρα 3g,H και Η+ ανάλογα την ταχύτητα που συνδέεται

 

Ναι το βρήκα οκ. Το μόνο κακό ότι δεν έχει ταυτόχρονα και στις δυο πρέπει να επιλέξεις σε ποια κάρτα θες 3G. Οκ τεσπα...θα ζήσουμε και με αυτό.... Πάντως κατά τα άλλα στρωσανε κάποια θέματα που είχα με την 1.0.4 και το μόνο τρωτό σημείο η αυτονομία. Αν και με Greenify και λίγο τον γιατρό της μπαταρίας μου παει μια μέρα μέχρι το βράδυ με αρκετό ψάξιμο....και napster...μπόλικο...

Link to comment
Share on other sites

Ναι όντως έχεις πολύ καλό αποτέλεσμα.Το θράσος των τύπων της smartdigi δεν έχει όρια πραγματικά.Toνίζουν ότι προσφέρουν δωρεάν :lol:την ήδη δωρεάν πρώτη έκδοση του inew που δε δούλευε και το otg.Φυσικά η 65% kitkat :lol: θέλει donate.Πραγματικά τέτοια άτομα είναι ντροπή για τους πραγματικούς android developers που με πολύ κόπο και πραγματικό μεράκι προσφέρουν δωρεάν σε όλους τη δουλειά τους

 

Eμένα μου δώσανε πίσω το donate με full refund και μου στείλανε και την καινούρια τους rom.

Aυτό δείχνει ότι προσπαθούν να μαζέψουν τα ασυμάζευτα!

Anyway, είναι μια πράξη καλής θέλησης και να φτιάξουν λίγο το αρνητικό κλίμα που οι ίδιοι είχαν δημιουργήσει.

 

 

Ναι το βρήκα οκ. Το μόνο κακό ότι δεν έχει ταυτόχρονα και στις δυο πρέπει να επιλέξεις σε ποια κάρτα θες 3G. Οκ τεσπα...θα ζήσουμε και με αυτό.... Πάντως κατά τα άλλα στρωσανε κάποια θέματα που είχα με την 1.0.4 και το μόνο τρωτό σημείο η αυτονομία. Αν και με Greenify και λίγο τον γιατρό της μπαταρίας μου παει μια μέρα μέχρι το βράδυ με αρκετό ψάξιμο....και napster...μπόλικο...

Δεν υπάρχει πάντως (τουλάχιστον μέχρι τώρα) κάποια δίκαρτη συσκευή που να υποστηρίζει ταυτόχρονα 3g και στις 2 κάρτες.

Link to comment
Share on other sites

Eμένα μου δώσανε πίσω το donate με full refund και μου στείλανε και την καινούρια τους rom.

Aυτό δείχνει ότι προσπαθούν να μαζέψουν τα ασυμάζευτα!

Anyway, είναι μια πράξη καλής θέλησης και να φτιάξουν λίγο το αρνητικό κλίμα που οι ίδιοι είχαν δημιουργήσει.

 

Το ζήτησες εσύ το refund, η το κάνανε μόνοι τους. Πάντως το αρνητικό κλίμα δεν το φτιάχνουν σίγουρα με το 65%kitkat και 35%jellybean.

Edited by StratosGR
Διόρθωση quote
HTC DESIRE 825
Link to comment
Share on other sites

σε τι format και σε τι αναλυση τραβαει βιντεο? μπορουμε να το αλλαξουμε σε Mp4(σε περιπτωση που αποθηκευει μονο σε 3gp)?

ο ηχος ειναι δυνατος οταν τραβαει βιντεο η πολυ χαμηλος?

η ποιοτητα κλησεων ειναι νορμαλ χωρις περιεργους θορυβους στο ακουστικο?

προγραμματα οπως viber,line,skype και συναφη voip προγραμματα, λειτουργουν κανονικα?ακουγομαστε στον αλλον συνομιλητη χωρις προβληματα?

http://img651.imageshack.us/img651/9279/bfreeavatar21024x768102.jpg
Link to comment
Share on other sites

Το ζήτησες εσύ το refund, η το κάνανε μόνοι τους. Πάντως το αρνητικό κλίμα δεν το φτιάχνουν σίγουρα με το 65%kitkat και 35%jellybean.

Εγώ τους έστειλα ένα μηνυμα στο needrom αφού είδα ότι είχαν απαντήσει σε μύνημα για την καινούρια τους ρομ, λέγοντάς τους ότι τι θα γίνει με εμάς που κάναμε donate για μια ρομ που δεν δουλεύει? Δεν νομίζετε τους λέω ότι μας χρωστάτε κάτι?

Σε 5 λεπτά έλαβα ένα μειλ με οδηγίες και κωδικό για να κατεβάσω την καινούρια ρομ και μετά από καμιά ώρα έλαβα και το refund.

 

σε τι format και σε τι αναλυση τραβαει βιντεο? μπορουμε να το αλλαξουμε σε Mp4(σε περιπτωση που αποθηκευει μονο σε 3gp)?

ο ηχος ειναι δυνατος οταν τραβαει βιντεο η πολυ χαμηλος?

η ποιοτητα κλησεων ειναι νορμαλ χωρις περιεργους θορυβους στο ακουστικο?

προγραμματα οπως viber,line,skype και συναφη voip προγραμματα, λειτουργουν κανονικα?ακουγομαστε στον αλλον συνομιλητη χωρις προβληματα?

 

1088p είναι η ανάλυση που τραβάει και δεν νομίζω ότι μπορεί να αλλάξει το 3gp. Η ποιότητα κλήσης είναι πολύ καλή. Το τηλ έχει δύο μικρόφωνα ένα στην κλασική θέση και το άλλο στην πλάτη για καθαρότερο ήχο.

Δεν ξέρω ποιο χρησιμοποιεί στο video.

 

 

 

Δοκίμασα την καινούρια ρομ. Η κέρνελ βέρσιον παντως είναι από 24-12 δεν μου μοιάζει για 4.4.

Τα εικονίδια είναι στο ίδιο στυλ, έχει διαφορετικό luncher είναι ρουταρισμένο, έχει κάμποσες google apps, αλλά το βασικό μειονέκτημα (στα 5' δοκιμών που έκανα) είναι η κάμερα.

Δεν ξέρω τι έχουν κάνει αλλά οι φωτογραφίες φαίνονται με μια κόκκινη απόχρωση λες και βλέπεις έγχρωμη φωτο του '70 και έχουν ξεθωριάσει και συνάμα κοκκινίσει τα χρώματα. Επίσης στο info της κάθε φωτογραφίας αναφέρει F2.8 όλες οι εφαρμογές για κάμερα που δοκίμασα την "βλέπουν" σαν 8mp και όχι σαν 13 που είναι ή σαν 18 που λένε στην περιγραφή της ρομ.

Στο antutu σκόραρε 16981

Link to comment
Share on other sites

την flip case σου κάνουν δώρο. Δε λέει πουθενά και τίποτα για silicone case. Επίσης λέει ότι θα στο στείλει μετά τις 20 Φεβρουαρίου...καλό Πάσχα δλδ θα το έχεις. Τώρα για την δεύτερη μπαταρία δε ξέρω αν θα έχει επιπλέον πρόβλημα ή καθυστέρηση στο τελωνείο όπως λένε οι περισότεροι απο τα κινεζομάγαζα.

 

Εχεις δικιο για τη σιλικονης,δεν ξερω που το ειδα και για το οτι δεν εγραψα για την ημερομηνια αποστολης.Σχετικα με την 2η μπαταρια το στελνει με Deutch Post και δεν υπαρχει κινδυνος τελωνειου(εχω παραλαβει ετσι 2 πακετα απο το εν λογω σαιτ)

Οι βλάκες είναι γεμάτοι αυτοπεποίθηση και οι ευφυείς γεμάτοι αμφιβολία. Ράσελ Μπέρτραντ
Link to comment
Share on other sites

Nαι 3g έχεις σε όποια σιμ θες.Το ρυθμίζεις απο ρυθμίσεις--->περισσότερα-->δίκτυα κινητής-->υπηρεσία 3G.Και όταν συνδεθεί με 3g βγάζει στη μπάρα 3g,H και Η+ ανάλογα την ταχύτητα που συνδέεται

 

Καλημέρα. Ακολουθώ τις οδηγίες και μου βγάζει το μήνυμα "Η διαδικασία com.android.phone έχει σταματήσει.

Έχω κάνει root updade την 1.0.3. Έχω δύο κάρτες vodafone & whats up.

Παρακαλώ μια βοήθεια.. είμαι ο μοναδικός με πρόβλημα 3G;

Edited by arnaougeo
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα παιδιά,

Παρέλαβα και εγώ το κινητό σήμερα, και ξεκίνησα να κάνω flash την έκδοση 1.0.3 σε windows 7 (32bit). Όταν στο τέλος πάτησα download στο sp flash tools και σύνδεσα το κινητό στο pc δεν ξεκίνησε το flashαρισμα. Πάτησα stop στο πρόγραμμα και αποσύνδεσα το κινητό από το usb, και αποφάσισα να δοκιμάσω με update.zip. Το πρόβλημα είναι ότι πατώντας power και volume+ μαζί, ενώ μου εμφανίζει το εικονίδιο του android που μπαίνει σε recovery mode, δεν κάνει τίποτα άλλο και μετά απλά κάνει reboot τη συσκευή. Έχει κανέις καμία ιδέα του τι μπορεί να φταίει ή τι μπορώ να κάνω?

Ευχαριστώ.

Link to comment
Share on other sites

Πέρασες drivers πρώτα?

Ξαναδοκίμασε και έμενα στην δεύτερη έγινε. Θέλει να έχεις βγάλει την μπαταρία και αφου το συνδέσεις μετα απο λίγο να την βάλεις την μπαταρια.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα παιδιά,

Παρέλαβα και εγώ το κινητό σήμερα, και ξεκίνησα να κάνω flash την έκδοση 1.0.3 σε windows 7 (32bit). Όταν στο τέλος πάτησα download στο sp flash tools και σύνδεσα το κινητό στο pc δεν ξεκίνησε το flashαρισμα. Πάτησα stop στο πρόγραμμα και αποσύνδεσα το κινητό από το usb, και αποφάσισα να δοκιμάσω με update.zip. Το πρόβλημα είναι ότι πατώντας power και volume+ μαζί, ενώ μου εμφανίζει το εικονίδιο του android που μπαίνει σε recovery mode, δεν κάνει τίποτα άλλο και μετά απλά κάνει reboot τη συσκευή. Έχει κανέις καμία ιδέα του τι μπορεί να φταίει ή τι μπορώ να κάνω?

Ευχαριστώ.

 

χιλιοαπαντημενο αλλα ας το ξαναπουμε

σελιδα 84 drivers

οταν φλασαρεις βγαζεις μπαταρια-->κουμπωνεις usb -->βαζεις μπαταρια.

τωρα για το recovery με το που πατησεις τα πληκτρα και δεις το android ξαναπατας στηγμιαια το power και μπαινει recovery

-το καλό μπορεί πάντα να γίνει καλύτερο

-οχι πάντα...

-πάντα!!! ψάξτο στο google και θα δεις!

Link to comment
Share on other sites

Σε μένα το 100% -> 80% δείχνει κάποια σημάδια βελτίωσης (δεν ξέρω αν είναι ιδέα μου) :

 

[ATTACH]40541[/ATTACH] [ATTACH]40542[/ATTACH] [ATTACH]40543[/ATTACH]

 

Το πιάσαμε το 24ωρο πατριώτη :p

[ATTACH]40566[/ATTACH]

 

Οθόνη 2ωρο, Κλήσεις 2 1/2 ωρες, wiifi ανοιχο, email, push notifications, Πολυ viber ...

Edited by leros2004
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...