Jump to content

iNew V3


 Κοινοποίηση

Recommended Posts

AΝ ΕΙΝΑΙ ΔΥΝΑΤΟΝ,μπαινω να κανω track το δεμα μου και μου βγαζει destination country την Κυπρο

07-01-2014 07-01-2014 Despatched to overseas (Country code: CY). 2014-01-08 05:48:21

το εβαλα σε πολλα σαιτ με tracking και ολα μου βγαζουν οτι παει κυπρο.και στα ελτα που το βαζω μου οτι δεν υπαρχει καταχωρηση.μιλησα με to2c.com και μου απαντησαν αυτο ''.pls donot worry,that is problem of system showing,we have meet that problem before,hope you can received your phone soon,thank you ''

για πειτε τι κανω...εχει τυχει σε κανενα αλλον??

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 7χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Πολύ καλές οι πληροφορίες σου! Θα μπορούσες μήπως να μας πεις πως τα πάει το ακουστικό του καθώς και το μικροφωνό του στις κλήσεις?

 

*ΥΓ Έχω κάκιστη εμπειρία στο παρελθόν "ZTE Blade" - απαράδεκτο μικρόφωνο (πολλά παράπονα απ' όλους τους συνομιλιτές)

 

Το ακουστικό του είναι καλό, για το μικρόφωνο δεν έχω ρωτήσει ακόμα κάποιον... θα κοιτάξω αύριο!

Link to comment
Share on other sites

Δες ρυθμίσεις--->προφιλ ήχου--->Γενικές--->Δόνηση κατά την αφή

 

Η δόνηση βγαίνει μέσα απο τις ρυθμίσεις .... πας προφίλ ήχου, στα δεξια απο το ''γενικές'' πατάς το κουμπάκι και απενεργοποιείς τη τελευταια επιλογη κατω κατω: Δονηση κατά την επαφή

 

Αυτοκόλλητο ?? και πώς το μπαζω-βγάζεις ???

 

Το βρήκα, ευχαριστώ. Δεν το είχα προσέξει.

 

Σε μένα το κινητό κλείνει όταν η μπαταρία πέσει κάτω από 13%. Το κάνει και σε άλλον; Μετά δεν ανοίγει παρά μόνο αν το συνδέσω στο ρεύμα. Την 1η φόρτιση την έκανα με ανοιχτό το κινητό (δεν μπορούσα να κρατηθώ) και την εφαρμογή battery doctor ενώ τώρα την 2η θα την κάνω με κλειστό.

 

Το άλλο που θέλω να ρωτήσω: Επειδή δεν μου αρέσουν τα ακουστικά του, έβαλα δοκίμασα 2-3 που είχα πάρει παλιότερα από ανατολή αλλά δεν μου αναγνωρίζει το μικρόφωνό τους. Παρά μόνο από τα δικά του. Δοκίμασε κάποιος άλλος άλλα ακουστικά ενσύρματα και να παίζει κανονικά το μικρόφωνο εκτός από τα δικά του;

 

Πάντως την θήκη την έβγαλα. Δεν με βόλεψε.

 

Αύριο θα φύγει παραγγελία για άλλα 3 τεμάχια! Από γνωστούς που το είδαν και το χαζοδούλεψαν...:lol:

 

edit

 

Δοκίμασε κάποιος να βάλει gps πλοηγό;

Edited by bill_phone
ορθογραφικά
Link to comment
Share on other sites

 

edit

 

Δοκίμασε κάποιος να βάλει gps πλοηγό;

 

Ναι, το Sygic δουλευει αψογα, απλα δεν εχει εκφωνηση οδων, οπως το igo.

Οσο για headset, εμενα μου το αναγνωριζει το samsung που εχω. Με τα κινεζικα noname τι ψαχνεις τωρα.

 

Μικροφωνο του κινητου παντως ειναι μια χαρα. Το δοκιμασα και εξω στην παραλια οπου φυσουσε, χωρις τσιρτσιρισματα οπως ειχα με το star s5.

 

Εγω προτεινω να αφησετε τα aliexpress, πολυ απατεωνια πεφτει εκει μεσα. Καλυτερα απο δοκιμασμενους πωλητες (to2c,minideal,geekbuying). Προσφατα ενος φιλου, του φαγαν 150 ευρω για s4 κλωνο που ηθελε να παρει. Και πληρωσε με πιστωτικη.

Edited by Tomygr
Link to comment
Share on other sites

Ναι, το Sygic δουλευει αψογα, απλα δεν εχει εκφωνηση οδων, οπως το igo.

Οσο για headset, εμενα μου το αναγνωριζει το samsung που εχω. Με τα κινεζικα noname τι ψαχνεις τωρα.

 

Έβαλα το sygic trial και ενώ το κάνει εγκατάσταση δεν το ανοίγει...

Θα ξαναδοκιμάσω σβήνοντας φακέλους και να το ξαναβάλω.

Link to comment
Share on other sites

Το βρήκα, ευχαριστώ. Δεν το είχα προσέξει.

 

Σε μένα το κινητό κλείνει όταν η μπαταρία πέσει κάτω από 13%. Το κάνει και σε άλλον. Μετά δεν ανοίγει παρα μόνο αν το συνδέσω στο ρεύμα. Την 1η φόρτιση την έκανα με ανοιχτό το κινητό (δεν μπορούσα να κρατηθώ) και την εφαρμογή battery doctor ενώ τώρα την 2η θα την κάνω με κλειστό.

 

Το άλλο που θέλω να ρωτήσω: Επειδή δεν μου αρέσουν τα ακουστικά του, έβαλα δοκίμασα 2-3 που είχα πάρει παλιότερα από ανατολή αλλά δεν μου αναγνωρίζει το μικρόφωνό τους. Παρα μόνο από τα δικά του. Δοκίμασε κάποιος άλλος άλλα ακουστικά ενσύρματα και να παίζει κανονικά το μικρόφωνο εκτός από τα δικά του;

 

Πάντως την θήκη την έβγαλα. Δεν με βόλεψε.

 

Αύριο θα φύγει παραγγελία για άλλα 3 τεμάχια! Από γνωστούς που το είδαν και το χαζοδούλεψαν...:lol:

 

edit

 

Δοκίμασε κάποιος να βάλει gps πλοηγό;

 

Επίσης δοκιμάστηκαν επιτυχώς και τα ωραία ακουστικά των 8.80€ : http://www.e-shop.gr/product?id=TEL.009664&sid=1

 

Ροοτ έκανε με to king of root.....

Cwm μπήκε...

 

H ρομ με παιδεύει... δοκίμασα με cwm αλλά δεν θέλει..

οπότε πάμε με spflash tool :

1) Ανοίγουμε Sp flash tool (Βρήκα το v5.1343.01)

2) Select a the MT6582_Android_scatter_emmc.txt in ROM (Ευκολάκη)

 

3) choose Option->USB Model,click USB Model ( Δεν έχω τέτοια επιλογή στο options) [ATTACH]39674[/ATTACH]

4) Choose Option->DA DownLoad All->Speed->High Speed, click High Speed (Παρομοίως ..... που είναι αυτό?)

 

5) Επίσης και εκει που λέει download only Πειράζω τίποτα ? [ATTACH]39675[/ATTACH]

Link to comment
Share on other sites

Ροοτ έκανε με to king of root.....

 

 

Cwm μπήκε...

 

 

 

 

 

H ρομ με παιδεύει... δοκίμασα με cwm αλλά δεν θέλει..

 

 

οπότε πάμε με spflash tool :

 

 

1) Ανοίγουμε Sp flash tool (Βρήκα το v5.1343.01)

 

 

2) Select a the MT6582_Android_scatter_emmc.txt in ROM (Ευκολάκη)

 

 

 

 

 

3) choose Option->USB Model,click USB Model ( Δεν έχω τέτοια επιλογή στο options) [ATTACH]39674[/ATTACH]

 

 

4) Choose Option->DA DownLoad All->Speed->High Speed, click High Speed (Παρομοίως ..... που είναι αυτό?)

 

 

 

 

 

5) Επίσης και εκει που λέει download only Πειράζω τίποτα ? [ATTACH]39675[/ATTACH]

 

 

 

 

 

 

cwm ποια έβαλες?αν πηγες να βαλεις τη rom απο το needrom μέσω cwm λογικό είναι.μονο flashtool ή μαμα recovery.οι ρυθμίσεις του flashtool είναι έτοιμες δεν κάνεις τίποτα απο όσα λέει.

 

 

 

Προσέχετε τι φλασαρετε μη σας μείνει κανα κινητό στο χέρι ρε σεις.

Link to comment
Share on other sites

Παρήγγειλα κι εγω το κινητάκι από to2c χθες. :)

Αν το κάνω root όταν έρθει και του αλλάξω rom χάνεται η εγγύηση?

Edited by jimlykos1
Link to comment
Share on other sites

Παρήγγειλα κι εγω το κινητάκι από to2c χθες. :)

Αν το κάνω root όταν έρθει και του αλλάξω rom χάνεται η εγγύηση?

 

Καλα περιμενεις απο καποιο κινεζικο site after sale και εγγυηση:lol::lol:?

Ποσο μαλλον απο το ερασιτεχνικο to2c....

 

Φιλικα παντα μην εχεις τετοιες βλεψεις.

Για αυτο τον λογο εχω ριξει ακυρο ειδικα στο to2c....

 

Από το Aliexpress το έχει πάρει κανείς;Αυτή τη στιγμή ο πιο φθηνός πωλητής το δίνει 99,42 ευρώ

http://www.aliexpress.com/item/Quad-Core-iNew-V3-Mtk6582-Support-NFC-Smartphone-Android-4-2-3G-GPS-5-0-HD/1604460825.html

 

No feedback score.

 

Detailed Seller Ratings information is unavailable when there're less than 10 ratings.

 

Μακρυα

Edited by dalamaidis
:hunter:
Link to comment
Share on other sites

Πηγα να το παραγγειλω σημερα απο το to2c και η τιμη πηγε στα 160!!!!.Υπαρχει κανεννα εκπτωτικο κουπονι και πως ενεργοποιειται?Εαν η τιμη παραμεινει εδω να προτιμησω αυτο η το lenovo s820?Ευχαριστω

,

Link to comment
Share on other sites

Όσοι βάλνε το sygic και δεν λειτούργησε η φωνή μάλλον πρέπει να πάνε απο τις ρυθμίσεις και να ενεργοποιήσουνε τη φωνή να πάει στο μεγάφωνο ίσως!Αυτο είχα πάθει και εγω με το Νote 1 και τελικά ήθελε ενεργοποίηση!

 

@bbbb το πήρες και συ?Βαδίζουμε μαζί νομίζω :lol:!Είχαμε το HD2 , Note 1 και τώρα το Inew.Δεν ξέρω αν είχες και το HD πρώτο.Ελπίζω με το inew να ανοίγουνε οι επάφες και διάφορα άλλα γρήγορα και να μην είναι τεμπελόσκυλο σαν το Note 1 που έχω τώρα.Πάντως χαίρομαι που θα είσαι και εδω παρέα μας!

 

Πηγα να το παραγγειλω σημερα απο το to2c και η τιμη πηγε στα 160!!!!.Υπαρχει κανεννα εκπτωτικο κουπονι και πως ενεργοποιειται?Εαν η τιμη παραμεινει εδω να προτιμησω αυτο η το lenovo s820?Ευχαριστω

 

Πω πωωω καλά που παρήγγειλα εχθές, απο 130 το πήγανε 148 με το κουπόνι :blink:!!Αν βάλεις το τηλέφωνο (όχι αυτό με τη 32gb κάρτα) στο καλάθι και αριστερά βάλεις το κουπόνι INEWV3 θα σου βγάλει συνολικο ποσό 148 ευρώ περίπου αλλά θα σε συμβούλευα να το πάρεις απο αλλού μιας και έφτασε εδω η τιμή!!

Edited by boltsis
Xiaomi Mi Mix 3
Link to comment
Share on other sites

Παρέλαβα κι εγω σήμερα. Δεν εχω προλάβει να το σκαλισω. Πρώτες εντυπώσεις ΑΡΙΣΤΕΣ!!!
Οι τέσσεροι τροχοί κινούν το σώμα, οι δύο την ψυχή.
Link to comment
Share on other sites

cwm ποια έβαλες?αν πηγες να βαλεις τη rom απο το needrom μέσω cwm λογικό είναι.μονο flashtool ή μαμα recovery.οι ρυθμίσεις του flashtool είναι έτοιμες δεν κάνεις τίποτα απο όσα λέει.

 

 

 

Προσέχετε τι φλασαρετε μη σας μείνει κανα κινητό στο χέρι ρε σεις.

 

Έβαλα την απλή έκδοση, όχι αυτό που υποστηρίζει αφή ...

 

Γιαυτό δεν προχώρησα τη διαδικασία πρίν ρωτήσω :D

Σήμερα θα δοκιμάσω πάλι χωρίς να πειράξω τις ρυθμίσεις του flashtool.

Link to comment
Share on other sites

AΝ ΕΙΝΑΙ ΔΥΝΑΤΟΝ,μπαινω να κανω track το δεμα μου και μου βγαζει destination country την Κυπρο

07-01-2014 07-01-2014 Despatched to overseas (Country code: CY). 2014-01-08 05:48:21

το εβαλα σε πολλα σαιτ με tracking και ολα μου βγαζουν οτι παει κυπρο.και στα ελτα που το βαζω μου οτι δεν υπαρχει καταχωρηση.μιλησα με to2c.com και μου απαντησαν αυτο ''.pls donot worry,that is problem of system showing,we have meet that problem before,hope you can received your phone soon,thank you ''

για πειτε τι κανω...εχει τυχει σε κανενα αλλον??

 

μην ανησυχεις, εμενα εχει τυχει να μου στειλουν δεματακι οπου στο τρακινγκ εδειχνε χωρα προορισμου τη Σουηδια :lol:

παρ'ολα αυτα εφτασε σε μενα μια χαρα και μεσα στα προβλεπομενα χρονικα ορια (25~30 ημερες)

Link to comment
Share on other sites

το ραδιοφωνο παιζει η θελει καποια ρυθμιση?Το gps με τον δικο του πλοηγο πιανει αμεσως παντως.

 

----- προσθήκη μηνύματος 109 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Παρέλαβα κι εγώ, όλα καλά

αν του κάνω επαναφορά εργοστασιακών δεδομένων θα χαθούν τα ελληνικά μενού??

 

λογικα οχι μιας και ειναι multilanguage η ρομ

Link to comment
Share on other sites

Το εχω δει απο κοντα και εγω το κινητο ειναι αρκετα ωραιο και ποιοτικο, αλλα επειδη ρωτησα στο μινι.... για αλλα χρωματα γιατι θελω να το χαρισω μου ειπαν σε 10 μερες θα εχουν και σε πολυ ωραιο χρυσο και μαυρο total,οποτε λεω να περιμενω
Link to comment
Share on other sites

Τελικά θα το βάλω αγγελία το δικό μου με το backlight bleeding, στη τιμή που το πήρα. Ίσως κάποιοι να μην έχουν το δικό μου κόλλημα:p
Link to comment
Share on other sites

το ραδιοφωνο παιζει η θελει καποια ρυθμιση?Το gps με τον δικο του πλοηγο πιανει αμεσως παντως.

 

Ποιον πλοηγό έτρεξες;

Link to comment
Share on other sites

Παρέλαβα κι εγω σήμερα. Δεν εχω προλάβει να το σκαλισω. Πρώτες εντυπώσεις ΑΡΙΣΤΕΣ!!!

Να προσθεσω οτι το πηρα απο to2c στις 17/12 και ηρθε 8/1.

Αν και ειχε καποια δωρα, θηκη κτλ. η θηκη δεν εσταλει τελικα.

Δεν με απασχολει ομως γιατι ουτως η αλλως δεν θα τη χρησιμοποιουσα.

Με wifi που το δοκιμασα λιγο παει σφαιρα.

Γενικως παρα πολυ καλο.

Οι τέσσεροι τροχοί κινούν το σώμα, οι δύο την ψυχή.
Link to comment
Share on other sites

παιδια τα εχω παρει στο κρανιο!!! πηγα να κανω ροοτιν με το king το κινητο νεκρωσε για καποιες ωρες κ τωρα ανοιξε!!ε αυτο ηταν.NFC, OTG, auo screen δεν δουλευουν. το παχος δεν ειναι 6,5 κ.τ.λ. eida k egv to bleeding στην οθονη κ το gps den pianei shma!! με εχει φαει το κρυο στο μπαλκονι σαν τον τρελο να πιασω δορυφορους!! δεν με νοιαζει αν ειναι θεμα software!! yparxoyn atoma σαν εμενα ασχετα με τα smartphones!!

κ ανοιξα θεμα στο paypal!!!!gia partial refund οπως λενε στο site!!! toyς ta eipa ola k μου λενε να το στειλω πισω με δικα μου εξοδα κ οτι δεν ειναι σιγουροι οτι δεν δουλευουν αυτα!!!! πολυ ψευτες! επρεπε να το παρω απο minideal...me μαγεψαν τα δωρα κ η χαμηλη τιμη οπως ολους!!

τωρα εκανα claim dispute για να αποφασισει το paypal!!egraca k αναλυτικα τι γινεται, τη σελιδα του ιντερνετ με τα χαρακτηριστικα του τηλεφωνου κ οτι αυτα δεν δουλευουν κ σε αλλους κ θα δουμε!!

Link to comment
Share on other sites

Να ρωτησω κατι, γιατι στο appmonster μου δειχνει μονο 1 gb εσωτερικου αποθηκευτικου χωρου; Απο τα 16 gb που εχει κανονικα, μονο το 1 ειναι διαθεσιμο για apps;

Δεν το χω κανει root ακομη. Μεταφερω το μεγαλυτερο μεγεθος του καθε app στην sd αλλα και παλι μου χουν μεινει 500 mb ελευθερα. Αν βαλω και κανα παιχνιδι τερμα.

ΓΗιατι συμβαινει αυτο; Υπαρχει καποιος τροπος να το διορθωσω χωρις root;

Link to comment
Share on other sites

nick19811 τους είπες αυτούς στο to2c.com ότι δε δουλεύουν κάποια πράγματα?Έχει 30 μέρες αντικατάσταση λένε, βέβαια θα σε φάει το σύρε έλα αλλά μήπως να μιλούσες μαζί τους?
Xiaomi Mi Mix 3
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...