Jump to content

iNew V3


 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Μερικές ερωτησούλες πριν την παραγγελία. Έχει πάρει κανείς το gold; Γενικά το housing τι αίσθηση σας δίνει; Τι εννοούν "No/With Packing Box"; Ευχαριστώ!
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 7χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Μολις πριν 3 μερες το παρελαβα...ειναι με την 1.0.6 το κινητο ειναι οντως πανεμορφο κ ελαφρυ με την μπαταρια του να υστερει οπως εχει ηδη αναφερθει.Αυτο που με εχει ενοχλησει στο συγκεκριμενο κινητο ειναι η καμερα του...ναι μεν οι φωτογραφιες του ειναι καθαρες αλλα υπαρχει μια ελαφρα πρασινωπη αποχρωση σε ολες τις εικονες...ειδικα οταν χρησιμοποιω το flash τοτε η μια πλευρα πρασινιζει κυριολεκτικα....εχει παρατηρηθει αυτο απο κανενα αλλον?μηπως μιαα αναβαθμιση της rom εξαλει ψει το προβλημα?

 

 

Αυτό είναι λόγω κακού σχεδιασμού στο led με αποτέλεσμα να υπάρχει κάποια σκιά η οποία και δημιουργεί αυτήν την κιτρινίλα.

Οι επιλογές που έχεις είναι αυτή που έχω πει εδώ ή να κρατάς το κινητό με την δεξιά μεριά προς τα κάτω όταν χρησιμοποιείς το φλάς ή να μην χρησιμοποιείς καθόλου το φλάς!

 

 

 

http://www.chinaphonearena.com/forum/Thread-ROM-Official-iNew-v3-stock-1-1-4-rom-with-a-lot-of-improvements

Για να δούμε....:worry:

 

Βέβαια δεν μπορώ να πω ότι ακολουθώ τη λογική της εταιρείας. Από την 1.0.8---->1.1.4; Τί έγιναν οι υπόλοιπες;

 

Μπορεί να είχαν βγάλει και τις υπόλοιπες αλλά να είχαν bugs και να μην τις δημοσίευσαν.

Edited by nikstar
Link to comment
Share on other sites

Μπορεί να είχαν βγάλει και τις υπόλοιπες αλλά να είχαν bugs και να μην τις δημοσίευσαν.

 

Οι άλλες ήταν bug-free;:p

Edited by apollo_el
Link to comment
Share on other sites

εχει καποιος να προτεινει καλωδιο otg και mhl να ειναι συμβατο με το τηλ ?

πηρα απο ebay ενα καλωδιο otg αλλα δεν δουλευει.

Link to comment
Share on other sites

Οι άλλες ήταν bug-free;

 

:lol::lol::lol:

 

 

 

 

εχει καποιος να προτεινει καλωδιο otg και mhl να ειναι συμβατο με το τηλ ?

πηρα απο ebay ενα καλωδιο otg αλλα δεν δουλευει.

 

MHL για HDMI δεν υποστηρίζει.

Για OTG πάρε κανένα πιο "επώνυμο". Εγώ είχα ένα από ένα κινέζικο tablet και δουλεύει μια χαρά!

Link to comment
Share on other sites

Οπως υποσχέθηκα σε προηγούμενο post ανεβάζω screeshots της πλοήγησης με γνωστό λογισμικό.

Παρατηρήσεις:

1. Αργησε να βρει δορυφόρους

2. Οταν βρήκε είχε ακριβής θέση σε πολύ καλό χρόνο

3. Οταν άλλαξα πορεία είχε γρήγορη διόρθωση

4. Σύντομα με την 1.0.4 κατά πάσα πιθανότητα

5. Μπαταρία τα γνωστά ας μην το σχολιάσω καλύτερα γιατί θα το πετάξω:mad: μεσα σε 1 ωρα ανοιχτά όλα (gps, wifi, data, full φωτεινότητα οθόνης, παράλληλη ομιλία) από 85% ----> 35%:O:cry:

Edited by costaspap
Καλό θα ήταν να μην ξεχνάμε τα παιδιά εδώ μέσα που μας βοηθούν σπαταλώντας τον χρόνο τους και μοιράζοντας τις γνώσεις τους μαζί μας. Σας ευχαριστούμε !
Link to comment
Share on other sites

Οπως υποσχέθηκα σε προηγούμενο post ανεβάζω screeshots της πλοήγησης με γνωστό λογισμικό.

Παρατηρήσεις:

1. Αργησε να βρει δορυφόρους

2. Οταν βρήκε είχε ακριβής θέση σε πολύ καλό χρόνο

3. Οταν άλλαξα πορεία είχε γρήγορη διόρθωση

4. Σύντομα με την 1.0.4 κατά πάσα πιθανότητα

5. Μπαταρία τα γνωστά ας μην το σχολιάσω καλύτερα γιατί θα το πετάξω:mad: μεσα σε 1 ωρα ανοιχτά όλα (gps, wifi, data, full φωτεινότητα οθόνης, παράλληλη ομιλία) από 85% ----> 35%:O:cry:

 

Πόσο καιρό το έχεις ?

(Αν είσαι στις αρχικές φορτίσεις ακόμα).. η κατάσταση θα βελτιωθεί μετα απο λίγο καιρό αφου στρώσει η μπαταρία ...

Link to comment
Share on other sites

Πόσο καιρό το έχεις ?

(Αν είσαι στις αρχικές φορτίσεις ακόμα).. η κατάσταση θα βελτιωθεί μετα απο λίγο καιρό αφου στρώσει η μπαταρία ...

Το έχω από την Μ.Τετάρτη 16/4 και σκεφτομαι να παραγγειλω την THL να κανω το κολπάκι.

Καλό θα ήταν να μην ξεχνάμε τα παιδιά εδώ μέσα που μας βοηθούν σπαταλώντας τον χρόνο τους και μοιράζοντας τις γνώσεις τους μαζί μας. Σας ευχαριστούμε !
Link to comment
Share on other sites

5. Μπαταρία τα γνωστά ας μην το σχολιάσω καλύτερα γιατί θα το πετάξω:mad: μεσα σε 1 ωρα ανοιχτά όλα (gps, wifi, data, full φωτεινότητα οθόνης, παράλληλη ομιλία) από 85% ----> 35%:O:cry:

 

Εγώ είχα βάλει την gmail και μου ρουφούσε την μπαταρία. Την έβγαλα και έστρωσε. Βάλε αυτή την εφαρμογή και δες τι "ξυπνάει".

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα σε ολους .ολα καλα με το inew v3 το θεμα μου ειναι το gps αργει ενα τεταρτο να κλειδωσει δειχνει ενα τετραγωνο διαφορα απο εκει που ειμαι και χανει ευκολα το σημα .Ειμαι με την ρομ cxq_v3_inew_v1.0.8 .Αν μπορει καποιος να βοηθησει ειμαι root αλλα ως εκει δεν γνωριζω πολλα
Link to comment
Share on other sites

Εγώ είχα βάλει την gmail και μου ρουφούσε την μπαταρία. Την έβγαλα και έστρωσε. Βάλε αυτή την εφαρμογή και δες τι "ξυπνάει".

 

Δεν βλέπω στις εφαρμογές την gmail !!!

Περιμένω συμβουλές...

[ATTACH]44826[/ATTACH]

 

[ATTACH]44827[/ATTACH]

Edited by costaspap
Καλό θα ήταν να μην ξεχνάμε τα παιδιά εδώ μέσα που μας βοηθούν σπαταλώντας τον χρόνο τους και μοιράζοντας τις γνώσεις τους μαζί μας. Σας ευχαριστούμε !
Link to comment
Share on other sites

Βγήκε και η 1.1.4 αλλά στο Needrom , και όχι στο επίσημο site

 

cxq_v3_v1.1.4.rar

Batsilos (Bilias aka Fazer-1000)

HTC-HD2 - Inew V3 - Lenovo A3500FL - Jiayu G4s octa

http://www.needrom.com/author/batsilos ---- Οι ROM μου στο Needrom

Link to comment
Share on other sites

Αυτό είναι λόγω κακού σχεδιασμού στο led με αποτέλεσμα να υπάρχει κάποια σκιά η οποία και δημιουργεί αυτήν την κιτρινίλα.

Οι επιλογές που έχεις είναι αυτή που έχω πει εδώ ή να κρατάς το κινητό με την δεξιά μεριά προς τα κάτω όταν χρησιμοποιείς το φλάς ή να μην χρησιμοποιείς καθόλου το φλάς!

 

Σ ευχαριστω για τη συμβουλη....το προβλημα αυτο με τον σχεδιασμο του led ειναι σε ολα τα v3?...μολις το πουλησα κ σκεφτομαι να το ξαναγορασω σε μαυρο που ηταν κ η αρχικη μου επιλογ

Link to comment
Share on other sites

Σημερα το επιασα στα χερια μου και ομολογω οτι επαθα πλακα παρα πολυ καλο και ωραιο τηλεφωνο. Για τα λεφτα του ειναι απιστευτο.

Ηρθε απο to2c με την 1.0.8 και την flip case και μια πισω θηκη. Ψηνωμε να παρω ενα στη γυναικα μου

Link to comment
Share on other sites

Σημερα το επιασα στα χερια μου και ομολογω οτι επαθα πλακα παρα πολυ καλο και ωραιο τηλεφωνο. Για τα λεφτα του ειναι απιστευτο.

Ηρθε απο to2c με την 1.0.8 και την flip case και μια πισω θηκη. Ψηνωμε να παρω ενα στη γυναικα μου

Αν καποια στιγμη μπορεσεις δοκιμασε το gps να δεις γιατι εχοθμε την ιδια παρτιδα ιδια ρομ απο to2c
Link to comment
Share on other sites

Καθε φορά που εγκαθιστω μια εφαρμογη μου πεταει μηνυμα ποσο διαθεσιμο χωρο εχω. Εχω την εντυπωση πως δεν το εκανε παντα, συμβαινει κ σε εσας; Εψαξα για εφαρμογη πχ clean master αλλα δεν εχει καποια σχετικη επιλογη τικαρισμενη. Μπορω να το βγαλω; Κοιταξα στο gravity box αλλα δεν βρηκα καποια επιλογη. Εχετε καμια ιδεα;

 

Επισης, οταν ολοκληρωνω μια κληση, πεταει μηνυμα κ λεει ποσο μιλησα..αυτο μπορει να το εκανε κ πριν κ να μην το ειδα! Δεν εχω πειραξει κατι παντως. Κοινως δεν θελω να πεταγονται κ πολλα μηνυματα!

 

Και κατι τελευταιο, στο gravity box αν κ επιλεγω να ξεκλειδωνει το κιν απο τα πλαινα, λειτουργει για λιγο οκ αλλα μετα δεν το ξανακανει! Η επιλογη παραμενει επιλεγμενη αλλα δεν λειτουργει :(

Ο Χορτιάτης είναι ΚΙΤΡΙΝΟΣ
Link to comment
Share on other sites

Μολις περασα την 1.1.4 και το κινητο πεταει. Κλειδωμα GPS σε 10 sec στην κυριολεξια και λιγο καλυτερο WiFi... Να δω και την αυτονομια και θα σας πω
Link to comment
Share on other sites

Μολις πριν 3 μερες το παρελαβα...ειναι με την 1.0.6 το κινητο ειναι οντως πανεμορφο κ ελαφρυ με την μπαταρια του να υστερει οπως εχει ηδη αναφερθει.Αυτο που με εχει ενοχλησει στο συγκεκριμενο κινητο ειναι η καμερα του...ναι μεν οι φωτογραφιες του ειναι καθαρες αλλα υπαρχει μια ελαφρα πρασινωπη αποχρωση σε ολες τις εικονες...ειδικα οταν χρησιμοποιω το flash τοτε η μια πλευρα πρασινιζει κυριολεκτικα....εχει παρατηρηθει αυτο απο κανενα αλλον?μηπως μιαα αναβαθμιση της rom εξαλει ψει το προβλημα?

κ κατι αλλο προσπαθωντας να δω ενα 1080p video στο you tube δεν εχει ομαλη ροη ...σκαλωνει συνεχως κ η ποιοτητα που αποδιδει το κινητο δεν ειναι σιγουρα 1080....εχει κανεις ιδεα τι συμβαινει?

 

Μήπως η κάμερα σου επάνω έχει προστατευτική πράσινη ταινία??? Λέω μήπως γιατί και εγώ στο T100s είχα το ίδιο θέμα....

Link to comment
Share on other sites

Αυτό είναι λόγω κακού σχεδιασμού στο led με αποτέλεσμα να υπάρχει κάποια σκιά η οποία και δημιουργεί αυτήν την κιτρινίλα.

Οι επιλογές που έχεις είναι αυτή που έχω πει εδώ ή να κρατάς το κινητό με την δεξιά μεριά προς τα κάτω όταν χρησιμοποιείς το φλάς ή να μην χρησιμοποιείς καθόλου το φλάς!

 

Σ ευχαριστω για τη συμβουλη....το προβλημα αυτο με τον σχεδιασμο του led ειναι σε ολα τα v3?...μολις το πουλησα κ σκεφτομαι να το ξαναγορασω σε μαυρο που ηταν κ η αρχικη μου επιλογ

 

Σε όλα υπάεχει αυτό το πρόβλημα, δυστυχώς:(

Παρ'άυτά όμως η κάμερά του είναι πολύ καλή!

Link to comment
Share on other sites

Μολις περασα την 1.1.4 και το κινητο πεταει. Κλειδωμα GPS σε 10 sec στην κυριολεξια και λιγο καλυτερο WiFi... Να δω και την αυτονομια και θα σας πω
με ενδιαφερει πολλυ πριν ποια φορουσες?
Link to comment
Share on other sites

Την 1.0.8 χωρις GPS fix
Kαι εγω αυτη φοραω την 1.0.8 αλλα δεν εχω σωστο gps.την περασες ευκολα ειναι καλη ?βλεπω εισαι και απο salonika θελω βοηθεια :rolleyes:
Link to comment
Share on other sites

http://www.inewphone.com/EN/Newsitem.aspx?id=200000276&q=0

 

Κλεμμενη πατεντα το v3??:ninja:

 

Aν κατάλαβα καλά αυτός ο δικηγόρος ο οποίος έχει πελάτη την iNew αναφέρει (μάλλον κάτι σαν εξώδικο) ότι το τηλέφωνο με το όνομα iNew V3 /V3s

έχει καταχωρηθεί ως πατέντα από την iNew και υπάρχουν κάποιοι που το έχουν αντιγράψει και πουλήσει στην αγορά.

Προτρέπει να σταματήσουν οι πβλήσεις του ψέυτικου iNew V3 αλλιώς ο πελάτης της (η iNew) θα προβεί σε κάθε νίμιμο μέσο ώστε να προστατέψει το προϊόν της.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...