Jump to content

iNew V3


 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 7χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

καλησπέρα και από μένα. παρακολουθώ το φορουμ καιρο τώρα και είναι και ένας λόγος που πειστηκα να αγορασω το INEW και προφανως δεν μετανιωσα για την αγορα αυτή!

Έχοντας το κινητο μια βδομάδα αντιμετωπίζω κάποιες απορίες..

1. Έχω την έκδοση inew_v3e_v1.0.1 να την αναβαθμίσω αν ναι πως?

2.ποιες εφαρμογες θα με βοηθησουν στην σωστη διαχειρηση εφαρμογων ετσι ώστε να μν τρωει τοσο RAM , εχω το clean master αλλα δεν ειμαι σιγουρος αν κανει τοοοοσο σωστα την δουλεια του..

3.επειδη το thread εχει μεγαλωσει αρκετα μπορουμε να εχουμε ενα κεντρικο οδηγο για νεους χρηστες του INEW με συγκεκριμενες ενεργειες π πρεπει να κανει κανεις στην αρχη οπως εγκατάσταση βασικών εφαρμογών κλπ κλπ..

4.με την δερματινη θηκη και την "μαγικη" κολλα - μαλλον μπηκε σκονη και δεν βλέπω τόσο καλα κρατηματα τι κανω??(υπαρχει καπου απο ΕΛΛΑΔΑ να αγορασουμε καποια silicon)

αυτά μεχρι στιγμης!

 

 

Αν πας στην πρωτη σελιδα φιλε, θα βρεις ολες τις απαραιτητηες οδηγιες για αναβαθμιση και ρουταρισμα (καντο με το shuame, ειναι πανευκολο).

Η πιο προσφατη δοκιμασμενη rom ειναι αυτη:

http://www.needrom.com/mobile/inew-v3-e/

Θα κατεβασεις την INEW V3-E - V1.08 - Flash (πρεπει να κανεις register στο site πρωτα)

 

Silicon case υπαρχει αποσο γνωριζω (και εχω παρει) αυτη μεχρι στιγμης:

http://www.antelife.com/exquisite-soft-silicone-case-for-inew-v3-white.html

Βλεπω ομως οτι εχει τελειωσει το stock

Edit: Υπαρχει διαθεσιμο εδω:

http://www.to2c.com/ac-inew-v3-silicone-case.html

Απο αυτο το site ειχα παρει το κινητο, 12-15 μερες να υπολογιζεις.

Edited by Tomygr
Link to comment
Share on other sites

http://www.to2c.com/ac-inew-v3-silicone-case.html

Απο αυτο το site ειχα παρει το κινητο, 12-15 μερες να υπολογιζεις.

 

εχει εξοδα αποστολης?εχει να παρω και μια δευτερη μπαταρια γιατι πιστευω θα ειναι χρησιμη?ποσο βγαινουν αυτα τα δυο?

Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν με Wind και το 3g ανοικτό ναι χάνει το σήμα. Το κάνει σε άσχετες φάσεις κ άμα είσαι άτυχος πάνω στην κλήση. Οταν είναι συνδεδεμένο με wifi ή τα data είναι κλειστά όλα μια χαρά....

 

Εχθές δοκίμασα το GPS με το runkeeper δυστηχως απογοήτευση:(:(:( έβγαλε άλλα ντάλα κ σχεδόν ένα χιλιόμετρο παραπάνω!!!! Σε πρόγραμμα πλοήγησης πιστεύω όμως δεν θα έχει πρόβλημα....

 

Η μπαταρία στην χθεσινή φουλ χρήση έβγαλε την μέρα με υπόλοιπο 25% το βράδυ πολύ ικανοποιητικό νουμερο που δεν νομίζω το παλιό μου lg να ήπιανε. Σήμερα το πρωί όμως παρατήρησα ότι κατέβαινε σχετικά γρήγορα ο πιθανότερος λόγος το ενεργοποιημένο gps που αν δεν χρησιμοποιείτο για κάποιο λόγο ρούφαγε μπαταρία....

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα.Ηθελα να ξαναρωτησω για τη δικη μου rom ειναι η cxq_v3_inew_v1.0.6.Καπου διαβασα οτι ειναι αρχαια.Ισχυει αυτο?οτι δηλαδη ειναι απο τις πρωτες.Με ποια μπορω να την αναβαθμισω και να μη brickarei .Αν και μεχρι τωρα δουλευει μια χαρα και χωρις σκαλοπατι στη μπαταρια οπως εχει αναφερθει.
Link to comment
Share on other sites

καλησπερα.Ηθελα να ξαναρωτησω για τη δικη μου rom ειναι η cxq_v3_inew_v1.0.6.Καπου διαβασα οτι ειναι αρχαια.Ισχυει αυτο?οτι δηλαδη ειναι απο τις πρωτες.Με ποια μπορω να την αναβαθμισω και να μη brickarei .Αν και μεχρι τωρα δουλευει μια χαρα και χωρις σκαλοπατι στη μπαταρια οπως εχει αναφερθει.

 

Έαν παρέλαβες τις τελευταίες μέρες το κινητό σου, αυτή είναι τελευταία μαμίσια rom που κυκλοφορεί. Κατά τ'άλλα, όπως έλεγε και ένας φίλος, σε post πιο πίσω "Ότι δουλεύει δεν το πειράζουμε..."

Link to comment
Share on other sites

μην πειραζετε τις ρομ *, εκτος και αν έχετε διαπιστωσει καποιο bug, το οποίο, επιβεβαιωμενα, λύνεται με πέρασμα νεας εκδοσης.

Πάντως, καμία ρομ δεν βελτιώνει την κατανάλωση, ουσιαστικά, ούτε ενεργοποιεί το ερ γκεστουρ.

 

*(Εκτός κι αν έχετε... ¨το μικρόβιο¨):p

CoolPad F1 :D

Redmi Note 9 Pro 6-128

Link to comment
Share on other sites

Παντως και με vodafone 3g και ενω σερφαρα (σε μερος που δεν ειχε βεβαια και το καλυτερο σημα) ενω ημουν σε 3g εχασε για 1-2 λεπτα τελειως το σημα και μετα επανηλθε μονο του

Σε μερη με καλο σημα δεν το εχει κανει

Alcatel OT Easy ,Siemens S25 ,Nokia 8210 ,Ericsson T39 ,Nokia 5210 ,Motorola RAZR V3 ,Motorola KRZR K1 ,Samsung U700 ,LG GC900 Viewty Smart ,LG KF750 ,LG Optimus GT540 ,LG Optimus True HD LTE P936 ,Inew V3 ,Xiaomi Hongmi ,Doogee DG350 ,Coolpad F1 ,ZTE V5 Red Bull ,Cubot X9 ,Xiaomi Redmi Note 2 ,Xiaomi Redmi Note 3 ,LeTV Le 1 (X600) ,Xiaomi Redmi Note 3 Global ,Xiaomi Redmi Note 4 Global ,LeEco LeMax 2 6/64, Xiaomi Pocofone F1 6/64
Link to comment
Share on other sites

Και οι 2 έχουν.

 

ωραία άρα βάζω wind στην μεγάλη για ομιλία και internet και καβάτζα το παλιο νούμερο cosmote στην micro, ευχαριστώ φίλε μου.

Link to comment
Share on other sites

Έχει κάποιος άλλος προβλήματα με την ενεργοποίηση της συσκευής;

 

Συγκεκριμένα όταν το απενεργοποιήσω και πατήσω μετά από λίγο ενεργοποίηση (power button) η συσκευή δεν ανοίγει.

Εμφανίζεται για λίγα δευτερόλεπτα το logo της inew με το λευκό φόντο και μετά κλείνει.

 

Για να ενεργοποιηθεί πρέπει να βγάλω και να ξαναβάλω την μπαταρία.

 

Έχω την cxq_inew_v3_v1.0.5

Link to comment
Share on other sites

Έχει κάποιος άλλος προβλήματα με την ενεργοποίηση της συσκευής;

 

Συγκεκριμένα όταν το απενεργοποιήσω και πατήσω μετά από λίγο ενεργοποίηση (power button) η συσκευή δεν ανοίγει.

Εμφανίζεται για λίγα δευτερόλεπτα το logo της inew με το λευκό φόντο και μετά κλείνει.

 

Για να ενεργοποιηθεί πρέπει να βγάλω και να ξαναβάλω την μπαταρία.

 

Έχω την cxq_inew_v3_v1.0.5

 

μήπως σου έκλεισε απο χαμηλή μπαταρία και δεν ξανα-ανοιγε? ή στο κάνει παντα ακόμα και με γεμάτη μπαταρία?

-το καλό μπορεί πάντα να γίνει καλύτερο

-οχι πάντα...

-πάντα!!! ψάξτο στο google και θα δεις!

Link to comment
Share on other sites

Aυτό συμβαίνει κάποιες φορές όταν στις ρυθμίσεις-->προσβασιμότητα είναι ενεργοποιημένη η γρήγορη εκκίνηση
Link to comment
Share on other sites

μήπως σου έκλεισε απο χαμηλή μπαταρία και δεν ξανα-ανοιγε? ή στο κάνει παντα ακόμα και με γεμάτη μπαταρία?

 

Το κάνει και με μπαταρία 100% φορτισμένη.

 

Aυτό συμβαίνει κάποιες φορές όταν στις ρυθμίσεις-->προσβασιμότητα είναι ενεργοποιημένη η γρήγορη εκκίνηση

 

Σωστός, το απενεργοποίησα και όλα είναι εντάξει πλέον!!!

Link to comment
Share on other sites

Εχθές παρέλαβα την καινούργια θήκη του inew που βρήκα εδώ. Είναι όμορφη και στιβαρή, σαφώς προστατεύει το κινητό, ανοίγει και κλείνει πολύ εύκολα και πρακτικά, αλλά δεν λειτουργεί φυσικά ο sensor που έχει η λειτουργία της original θήκης ώστε να ανοίγει και να κλείνει το κινητό. Είναι απλά μια ακόμη εξίσου καλή λύση.
Link to comment
Share on other sites

Εχθές παρέλαβα την καινούργια θήκη του inew που βρήκα εδώ. Είναι όμορφη και στιβαρή, σαφώς προστατεύει το κινητό, ανοίγει και κλείνει πολύ εύκολα και πρακτικά, αλλά δεν λειτουργεί φυσικά ο sensor που έχει η λειτουργία της original θήκης ώστε να ανοίγει και να κλείνει το κινητό. Είναι απλά μια ακόμη εξίσου καλή λύση.

 

 

Αγόρασα από coolicool, μόλις το πάρει, βρήκα τη μέθοδο root, να το μοιραστείτε εδώ, ήθελα να ήταν HeLe φίλους εδώ.

 

Πώς να ξεριζώσουμε UMI X1 PRO και να διαγράψετε bloatware μέσα

1, εγκαταστήστε Framaroot-v1.9.1cn.apk, μπορείτε να το κατεβάσετε από εδώ: https://www.dropbox.com/s/1rbek5htpb7uzaw/Framaroot-v1.9.1cn.apk

2, εκτελέστε Framaroot

3, κάντε κλικ στο κουμπί "Barahir"

4, επανεκκινήστε το Umi, x1 pro

5, τώρα μπορείτε να διαγράψετε ό, τι θέλετε.

Link to comment
Share on other sites

Αγόρασα από coolicool, μόλις το πάρει, βρήκα τη μέθοδο root, να το μοιραστείτε εδώ, ήθελα να ήταν HeLe φίλους εδώ.

 

Πώς να ξεριζώσουμε UMI X1 PRO και να διαγράψετε bloatware μέσα

1, εγκαταστήστε Framaroot-v1.9.1cn.apk, μπορείτε να το κατεβάσετε από εδώ: https://www.dropbox.com/s/1rbek5htpb7uzaw/Framaroot-v1.9.1cn.apk

2, εκτελέστε Framaroot

3, κάντε κλικ στο κουμπί "Barahir"

4, επανεκκινήστε το Umi, x1 pro

5, τώρα μπορείτε να διαγράψετε ό, τι θέλετε.

 

Χαχα!!!

Βρε τον γούγλη... :lol:

Link to comment
Share on other sites

Μόλις παρέλαβα και εγώ iNew v3 :) Θα κάνω στην άκρη λίγο το LG G2 για να δοκιμάσω τους κινέζους...

 

Ήρθε με 1.0.8. Framaroot 1.9.1 πάντως δεν μου δούλεψε.

 

edit: Ούτε με shuame. Κάτι δεν πάει καλά...

Edited by jastonas
Link to comment
Share on other sites

Μόλις παρέλαβα και εγώ iNew v3 :) Θα κάνω στην άκρη λίγο το LG G2 για να δοκιμάσω τους κινέζους...

 

Ήρθε με 1.0.8. Framaroot 1.9.1 πάντως δεν μου δούλεψε.

 

edit: Ούτε με shuame. Κάτι δεν πάει καλά...

 

Μπορείς να δοκιμάσεις το gps, wifi συγκριτικά με το g2;

 

Έχεις την τελευταία έκδοση από framaroot;

Εγώ με kingoroot τα έκανα όλα χωρίς πρόβλημα.

Link to comment
Share on other sites

***

Περιοδική υπενθύμιση, για όσους ενδιαφέρονται σχετικά με το θέμα της μπαταρίας, καθώς και για τους νέους κατόχους τους iNew V3, δείτε στην υπογραφή μου για περισσότερες πληροφορίες.

***

Θενξ :ninja:

Link to comment
Share on other sites

Μόλις παρέλαβα και εγώ iNew v3 :) Θα κάνω στην άκρη λίγο το LG G2 για να δοκιμάσω τους κινέζους...

 

Ήρθε με 1.0.8. Framaroot 1.9.1 πάντως δεν μου δούλεψε.

 

edit: Ούτε με shuame. Κάτι δεν πάει καλά...

 

Δοκίμασε το framaroot 1.9.0 (barahir)

Btw ότι και να δοκιμάσεις μετά το g2, κινέζικο θα σου φανεί :)

-το καλό μπορεί πάντα να γίνει καλύτερο

-οχι πάντα...

-πάντα!!! ψάξτο στο google και θα δεις!

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...