Jump to content

iNew V3


 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Sorry για το offtopic προκαταβολικά....

Μόλις πήρα στα χέρια μου το iNew v3 ειναι πανεμορφο, σε λογικό μέγεθος για 5άρι, αλλά ασπρο (πράγμα που με ξενερώνει ).

Επικοινώνησα με το minideal γιατι τους ειχα πει συγγεκριμένα να μου στειλουν το μαυρο μοντέλο,

και μόλις μου απάντησαν οτι το μαύρο δεν ήταν διαθέσιμο πριν απο σήμερα, και οτι δεν δέχονται πίσω το τηλέφωνο μόνο και μόνο για αυτό το λόγο.

ξέρουμε κάποιο site που μπορώ να το βάλω για πούλημα?

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 7χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Έχετε παρατηρήσει κάποια bugs με την 1.0.9?Αλλάζoυν τα εικονίδια απο ότι βλέπω κιόλας?

Βγήκε 1.0.9;!!! Τα εικονίδια αλλάζουν και με άλλο launcher

Παιδιά, ποια εφαρμογή του sygic περάσατε για το gps? Εγώ βλέπω μια δοκιμαστική 7 ημερών μόνο. Μπορεί κάποιος να βάλει το link? ευχαριστώ.

 

Μετά πρέπει να την αγοράσεις. Βγάζεις κατά καιρούς εκπτωτικά κουπόνια.

 

Sorry για το offtopic προκαταβολικά....

Μόλις πήρα στα χέρια μου το iNew v3 ειναι πανεμορφο, σε λογικό μέγεθος για 5άρι, αλλά ασπρο (πράγμα που με ξενερώνει ).

Επικοινώνησα με το minideal γιατι τους ειχα πει συγγεκριμένα να μου στειλουν το μαυρο μοντέλο,

και μόλις μου απάντησαν οτι το μαύρο δεν ήταν διαθέσιμο πριν απο σήμερα, και οτι δεν δέχονται πίσω το τηλέφωνο μόνο και μόνο για αυτό το λόγο.

ξέρουμε κάποιο site που μπορώ να το βάλω για πούλημα?

 

Σαν ζεστό ψωμί πουλιέται. Αν ρωτήσεις γνωστούς δεν θα δυσκολευτείς. Εγώ συνολικά έχω πάρει 6 κινητά!

 

edit

 

Από την στιγμή που είχες παραγγείλει το μαύρο και σου έστειλαν το άσπρο μπορείς να ανολιξεις υπόθεση στο paypal να το στείλεις πίσω με δικά τους μεταφορικά εφόσων είναι δική τους υπαιτιότητα και μετά να ξαναπαραγγείλεις άλλο. Έτσι και αλλιώς την 2η παραγγελία δεν την γλιτώνεις. Πάντως μην τους πολυεμπιστέυεσαι. Κράτα και τις συνομιλίες και άνοιξε και υπόθεση στο Paypal για το τι έχει γίνει.

Α και κάτι άλλο.. είμαι εκτός θέματος.....

 

Οι νέες εκδόσεις Ρομ μόνο με sp flash tools ;

 

Ναι.

Edited by bill_phone
Προσθήκη μηνύματος
Link to comment
Share on other sites

δευτερη σιμ και καρτα επεκτασης απ οτι ξερω βγαζει προβλημα που λυνονται βεβαια αν το ψαξεις η αλλαξεις εκδοση.

τι να σου πω αυριο που θα το εχω κ εγω στα χερια μου θα το ψαξω να βρω λυσεις.

με τζιπιες τι προβλημα εχεις?απ οτι ξερω λειτουργει καλα και χωρις ιντερνετ...

 

----- προσθήκη μηνύματος 81 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

οντως ειναι λιγο περιεργο αλλα εχει αναφερθει απο πολλα ατομα οτι μονο η κοσμοτε λειτουργει απολυτα σωστα

 

Από το πρωί που είναι συνδεδεμένο σε wifi και δεν δουλεύει το 3g δεν έχει χάσει το σήμα ούτε μια φορά. Σίγουρα παίζει κάποιο ρόλο...

 

Αν τυχόν ανακαλύψεις τίποτα με το σκάλισμα ριξε μια ενημέρωση....

 

Με το gps το μόνο πρόβλημα που έχω είναι ότι αργεί να κλειδώσει σαν λειτουργία δεν το έχω δουλέψει ακόμα...

Link to comment
Share on other sites

...

Κ επίσης υπάρχει κάποιο κόλπο για να μην εμφανίζει το μνμ για την δεύτερη Sim?

 

Στο GravityBox:

Δες στη Γραμμή κατάστασης--->Αυτόματη απόκρυψη εικονιδίων

(Statusbar tweaks--->Auto-hide signal icons--->Disable notifications)

Edited by apollo_el
Link to comment
Share on other sites

Από το πρωί που είναι συνδεδεμένο σε wifi και δεν δουλεύει το 3g δεν έχει χάσει το σήμα ούτε μια φορά. Σίγουρα παίζει κάποιο ρόλο...

 

Αν τυχόν ανακαλύψεις τίποτα με το σκάλισμα ριξε μια ενημέρωση....

 

Με το gps το μόνο πρόβλημα που έχω είναι ότι αργεί να κλειδώσει σαν λειτουργία δεν το έχω δουλέψει ακόμα...

Μήπως το χάνει σε εναλλαγή 3g-gprs; Στο άηφων μου εκεί που δεν είχα καλό σήμα με 3τζι και άλλαζε σε τζιπιαρες έπεφτε η γραμμή :/

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα,εχω την πρωτη φουρνια V3 και δεν ανοιγοκλεινει με την flip case(με αποτελεσμα να εγκαταστησω εφαρμογη που χρησιμοποιει τον proximity αλλα μου τελειωνει γρηγορα την μπαταρια).μπορω να το ενεργοποιησω απο καπου η πρεπει να αλλαξω ρομ?
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα σε ολους.σημερα παρεαλαβα και εγω λοιπον.μου εχει αφησει πολυ καλες εντυπωσεις το τηλεφωνο.εχω παρατηρησει καποια μπλε σημαδια στην οθονη σαν λεκεδες.επισης η εκδοση ειναι 1.0.6 .προτεινετε καμια αναβαθμιση? Γιατι κσνεις δεν εχει 1.06 .ειναι φυσιολογικο?
Link to comment
Share on other sites

Δεν χρειάζεται να κλείσεις και να ξανανοίξεις το τηλέφωνο. Μπορείς να προσαρτήσεις και ν αποπροσαρτήσεις την sd card κατά βούληση με ανοιχτή τη συσκευή. Πας Ρυμθίσεις --> αποθκευτικός χώρος --> αφαίρεση κάρτας sd (για αποπροσάρτηση) και Ρυθμίσεις --> αποθηκευτικός χώρος --> προσάρτηση κάρτας sd (για προσθήκη)

 

Εν ώρα λειτουργίας η προσάρτηση κάρτας sd είναι ανενεργή, βάζω-βγάζω sdcard ... δεν ακούει με τίποτα, μόνο όταν κάνω επανεκκίνηση εμφανίζεται η κάρτα. Έχει πρόβλημα το κινητό μου, είναι θέμα android ή bug της 1.0.5;

Link to comment
Share on other sites

Sorry για το offtopic προκαταβολικά....

Μόλις πήρα στα χέρια μου το iNew v3 ειναι πανεμορφο, σε λογικό μέγεθος για 5άρι, αλλά ασπρο (πράγμα που με ξενερώνει ).

Επικοινώνησα με το minideal γιατι τους ειχα πει συγγεκριμένα να μου στειλουν το μαυρο μοντέλο,

και μόλις μου απάντησαν οτι το μαύρο δεν ήταν διαθέσιμο πριν απο σήμερα, και οτι δεν δέχονται πίσω το τηλέφωνο μόνο και μόνο για αυτό το λόγο.

ξέρουμε κάποιο site που μπορώ να το βάλω για πούλημα?

 

αγοραστες θα βρεις........το παιρνω και εγω

enjoy your life...:p
Link to comment
Share on other sites

Sorry για το offtopic προκαταβολικά....

Μόλις πήρα στα χέρια μου το iNew v3 ειναι πανεμορφο, σε λογικό μέγεθος για 5άρι, αλλά ασπρο (πράγμα που με ξενερώνει ).

Επικοινώνησα με το minideal γιατι τους ειχα πει συγγεκριμένα να μου στειλουν το μαυρο μοντέλο,

και μόλις μου απάντησαν οτι το μαύρο δεν ήταν διαθέσιμο πριν απο σήμερα, και οτι δεν δέχονται πίσω το τηλέφωνο μόνο και μόνο για αυτό το λόγο.

ξέρουμε κάποιο site που μπορώ να το βάλω για πούλημα?

 

κακως λενε οτι δεν ειναι λογος επιστροφης αυτος,αν εχεις παραγγειλει μαυρο ειναι λαθος τους,κανε ενα dιspute να δεις,εκτος αν το πουλησεις αλλα και παλι λαθος παραμενει

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα σε ολουσ εχω ενα θεματακι εκει που παιζω παιχνιδια (συγκεκριμενα το asphalt 8)στη μεση τησ πιστασ μου κανει μονη τησ κατι σαν επανεκινηση η συσκευη μαυριζει η οθονη και διχνει τα γραφικα*τησ(*ενεργοποιησεισ μετα την λευκη οθονη τουσ κυκλουσ) διαρκει 3-4 δευτερολεπτα μετα με βγαζει στην αρχικη οθονη παλι πιστα απο την αρχη και τα ιδια

Σκεφτηκα μηπωσ κανει εκαθαρηση τησ ram και πριν παιξω με task manager τα κλεινω ολα παλι τιποτα

Εχω την 1.0.5 εκδοση

Link to comment
Share on other sites

Εν ώρα λειτουργίας η προσάρτηση κάρτας sd είναι ανενεργή, βάζω-βγάζω sdcard ... δεν ακούει με τίποτα, μόνο όταν κάνω επανεκκίνηση εμφανίζεται η κάρτα. Έχει πρόβλημα το κινητό μου, είναι θέμα android ή bug της 1.0.5;

Δοκιμασες με αλλη sd μηπως ειναι εκει το προβλημα;

Link to comment
Share on other sites

Σημερα δοκίμασα το GR Racing 2 , με το που επέλεγα κάποια πίστα για να τρέξω το παιχνίδι έκλεινε ... Λύση: μετέφερα το παιχνίδι στην εξωτερική sd :D
Link to comment
Share on other sites

Σημερα δοκίμασα το GR Racing 2 , με το που επέλεγα κάποια πίστα για να τρέξω το παιχνίδι έκλεινε ... Λύση: μετέφερα το παιχνίδι στην εξωτερική sd :D

 

Όταν λες το παιχνίδι εννοείς τα περίπου 40μβ , σωστά; επειδή τα 950μβ σώζονται στην εξωτερική ούτως ή άλλως.

Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα και από μένα. παρακολουθώ το φορουμ καιρο τώρα και είναι και ένας λόγος που πειστηκα να αγορασω το INEW και προφανως δεν μετανιωσα για την αγορα αυτή!

Έχοντας το κινητο μια βδομάδα αντιμετωπίζω κάποιες απορίες..

1. Έχω την έκδοση inew_v3e_v1.0.1 να την αναβαθμίσω αν ναι πως?

2.ποιες εφαρμογες θα με βοηθησουν στην σωστη διαχειρηση εφαρμογων ετσι ώστε να μν τρωει τοσο RAM , εχω το clean master αλλα δεν ειμαι σιγουρος αν κανει τοοοοσο σωστα την δουλεια του..

3.επειδη το thread εχει μεγαλωσει αρκετα μπορουμε να εχουμε ενα κεντρικο οδηγο για νεους χρηστες του INEW με συγκεκριμενες ενεργειες π πρεπει να κανει κανεις στην αρχη οπως εγκατάσταση βασικών εφαρμογών κλπ κλπ..

4.με την δερματινη θηκη και την "μαγικη" κολλα - μαλλον μπηκε σκονη και δεν βλέπω τόσο καλα κρατηματα τι κανω??(υπαρχει καπου απο ΕΛΛΑΔΑ να αγορασουμε καποια silicon)

αυτά μεχρι στιγμης!

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...