Jump to content

iNew V3


 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 7χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Έχει δοκιμάσει κανείς το wifi direct;( Έχει δεν έχει; ) Πως δουλεύει ακριβώς;

 

Ο Keepkouking στο #3905 αναφέρει ότι δουλεύει.

Link to comment
Share on other sites

Πως γινεται ενω δεν ειναι στην φορτιση να ανεβαινουν τα mV. Το παρατηρω απο τα 3777mV και ανεβαινει. Και εχει κολισει σρι 59%...
that's me in the corner
Link to comment
Share on other sites

Έχει δοκιμάσει κανείς το wifi direct;( Έχει δεν έχει; ) Πως δουλεύει ακριβώς;

 

βήμα βήμα

Εγώ το δοκίμασα με ένα android tv stick. Aν δεν κάνω λάθος πρέπει και οι δύο συσκευές να έχουν wifi direct.

Το σενάριο ήταν το εξής: εγώ αράζω στον καναπέ και θέλω να δείξω σε δύο φίλους καμιά δεκαριά photo απο τα "χιόνια", (φυσικά και μπορούσα να τις δείξω απο την τέλεια οθονάρα του inew αλλά επειδή είναι και οι δυο τους λίγο isheep και μάλιστα του τύπου αγόρασα-iphone-απο-επιδότηση-και-πέρνω-μόνο-τηλέφωνα-sms :lol: ) ανοίγω τηλεόραση στην οποία έχω συνδέσει ενα android tv stick -σε ευχαριστώ @bbbb- και επιλέγω απο το μενου του inew προβολή-ασύρματη οθόνη και voila έδειχνα τις φωτογραφίες στην 32αρα απέναντι μας. :) ετσι γιατί μπορούσα :shifty:

-το καλό μπορεί πάντα να γίνει καλύτερο

-οχι πάντα...

-πάντα!!! ψάξτο στο google και θα δεις!

Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα παιδιά,επειδή έχω μπερδευτεί με όλα που έχω διαβάσει,μπορεί κάποιος υπεύθυνα να μας πει αν όντως το τηλεφωνάκι αξίζει να αγοραστεί,έχει όντως αδύνατο Wi-Fi; είναι όντως η μπαταρία του χάλια; αν περαστεί η καινούργια έκδοση χαλάνε κάποια προγράμματα; επειδή εγώ το θέλω για μια απλή χρήση,τηλέφωνα.λίγο ιντερνετ και καμμιά φωτο,πρέπει να τους πω να το κάνουν root; ή αυτό θα έχει κάποιες επιπτώσεις στην όλη λειτουργία,επίσης αυτά που πουλιούνται τώρα στα κινεζομαγαζιά είναι καινούργιες version του τηλεφώνου με ενδεχομένως λυμένες κάποιες δυσλειτουργίες και τελευταία ρωτάω τα κινέζικα τηλέφωνα είναι μιας χρήσεως; ή μπορούν να μείνουν στα χέρια μας και περισσότερο διάστημα,ευχαριστώ και συγγνώμη αν σας κούρασα
Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα παιδιά,επειδή έχω μπερδευτεί με όλα που έχω διαβάσει,μπορεί κάποιος υπεύθυνα να μας πει αν όντως το τηλεφωνάκι αξίζει να αγοραστεί,έχει όντως αδύνατο Wi-Fi; είναι όντως η μπαταρία του χάλια; αν περαστεί η καινούργια έκδοση χαλάνε κάποια προγράμματα; επειδή εγώ το θέλω για μια απλή χρήση,τηλέφωνα.λίγο ιντερνετ και καμμιά φωτο,πρέπει να τους πω να το κάνουν root; ή αυτό θα έχει κάποιες επιπτώσεις στην όλη λειτουργία,επίσης αυτά που πουλιούνται τώρα στα κινεζομαγαζιά είναι καινούργιες version του τηλεφώνου με ενδεχομένως λυμένες κάποιες δυσλειτουργίες και τελευταία ρωτάω τα κινέζικα τηλέφωνα είναι μιας χρήσεως; ή μπορούν να μείνουν στα χέρια μας και περισσότερο διάστημα,ευχαριστώ και συγγνώμη αν σας κούρασα

 

Εγώ μπορώ να στο πω μόνο ανεύθυνα για τα λεφτά του και την εμφάνιση του αξίζει,

Υπάρχουν πολλές επιλογές που πανω κάτω κανουν την ιδια δουλειά, η εμφάνιση το κάνει διαφορετικό απο τα υπόλοιπα.

Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα παιδιά,επειδή έχω μπερδευτεί με όλα που έχω διαβάσει,μπορεί κάποιος υπεύθυνα να μας πει αν όντως το τηλεφωνάκι αξίζει να αγοραστεί,έχει όντως αδύνατο Wi-Fi; είναι όντως η μπαταρία του χάλια; αν περαστεί η καινούργια έκδοση χαλάνε κάποια προγράμματα; επειδή εγώ το θέλω για μια απλή χρήση,τηλέφωνα.λίγο ιντερνετ και καμμιά φωτο,πρέπει να τους πω να το κάνουν root; ή αυτό θα έχει κάποιες επιπτώσεις στην όλη λειτουργία,επίσης αυτά που πουλιούνται τώρα στα κινεζομαγαζιά είναι καινούργιες version του τηλεφώνου με ενδεχομένως λυμένες κάποιες δυσλειτουργίες και τελευταία ρωτάω τα κινέζικα τηλέφωνα είναι μιας χρήσεως; ή μπορούν να μείνουν στα χέρια μας και περισσότερο διάστημα,ευχαριστώ και συγγνώμη αν σας κούρασα

 

Το iNew V3 αξίζει, χωρίς δεύτερη σκέψη. Το wi-fi του είναι ικανοποιητικό και αρκετά καλύτερο από άλλες Κινεζιές. Η μπαταρία βγάζει άνετα μια μέρα "απλής" χρήσης, όπως την περιγράφεις και όταν στρώσει και κάτι παραπάνω. Όλα αυτά, βέβαια, είναι συνάρτηση πολλών παραμέτρων (i.e. ROMS, hardware, θέλει και λίγο τύχη να μη σου κάτσει ελλατωματικό batch, etc). Απο εμφάνιση είναι top! To root δεν επιβάλλεται, αλλά προτείνεται. Θα έχει τις ίδιες επιπτώσεις στην λειτουργία του κινητού, με εκείνες που θα είχε εάν σε οποιοδήποτε σύστημα γίνει administrator/superuser/root (e.g. στα Windows και λοιπά O/S), κάποιος που είναι εντελώς άσχετος. Οπότε, το root (απλή διαδικασία), το κάνεις μόνος σου στο μέλλον, αν θέλεις να ασχοληθείς με το android παραπάνω. Τέλος, δεν είναι μιας χρήσης το συγκεκριμένο και άλλα "επώνυμα" Κινέζικα. Τα πλέον "ανωνύμα" μάλλον. Φυσικά όλα τα παραπάνω, είναι κάπως σχετικά και θέμα γούστου. Και θα συμφωνήσω απόλυτα με τον leros2004, η τιμή & η εμφάνιση κάνουν τη διαφορά.

Edited by apollo_el
Link to comment
Share on other sites

βήμα βήμα

Εγώ το δοκίμασα με ένα android tv stick. Aν δεν κάνω λάθος πρέπει και οι δύο συσκευές να έχουν wifi direct.

Το σενάριο ήταν το εξής: εγώ αράζω στον καναπέ και θέλω να δείξω σε δύο φίλους καμιά δεκαριά photo απο τα "χιόνια", (φυσικά και μπορούσα να τις δείξω απο την τέλεια οθονάρα του inew αλλά επειδή είναι και οι δυο τους λίγο isheep και μάλιστα του τύπου αγόρασα-iphone-απο-επιδότηση-και-πέρνω-μόνο-τηλέφωνα-sms :lol: ) ανοίγω τηλεόραση στην οποία έχω συνδέσει ενα android tv stick -σε ευχαριστώ @bbbb- και επιλέγω απο το μενου του inew προβολή-ασύρματη οθόνη και voila έδειχνα τις φωτογραφίες στην 32αρα απέναντι μας. :) ετσι γιατί μπορούσα :shifty:

Αυτός στο βίντεο έχει στις ρυθμίσεις επιλογή "wifi-direct", έχεις και εσύ; Εγώ δεν το βρίσκω :Ο Επίσης στις "ασύρματες οθόνες" δεν μου βρίσκει τίποτα :/ Έχω μια σόνυ μπράβια με γουαι φάι ντάιρεκτ και λέω να το δοκιμάσω να δω τι είναι!

Link to comment
Share on other sites

Δεν ξερω αν εχει αναφερθει αλλα η DOOGEE ανακοινωσε τον κλωνο του INEW V3 με οκταπυρηνο 1.7Ghz και στις 5.5-inch σε τιμη παρομοια με του δικου μας $166 http://www.doogee.cc/en/gb/pro_details.asp?ID=138

http://gizchina.es/wp-content/uploads/2014/04/QQ%E5%9B%BE%E7%89%8720140331143352-1024x550.jpg

Edited by gm45
Link to comment
Share on other sites

Πως γινεται ενω δεν ειναι στην φορτιση να ανεβαινουν τα mV. Το παρατηρω απο τα 3777mV και ανεβαινει. Και εχει κολισει σρι 59%...

 

Και συνεχιζει

that's me in the corner
Link to comment
Share on other sites

Πέρνα μια βόλτα απο το: Προφίλ ήχου -> Γενικές -> και κάτω κατω έχει μια επιλογή: Δονηση κατά την αφή ;)

Την εχω απενεργοποιησει την συγκεκριμενη επιλογη αλλα συνεχιζει να το κανει ΜΟΝΟ οταν γραφω sms.:mad:

 

----- προσθήκη μηνύματος 5 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Δεν ξερω αν εχει αναφερθει αλλα η DOOGEE ανακοινωσε τον κλωνο του INEW V3 με οκταπυρηνο 1.7Ghz και στις 5.5-inch σε τιμη παρομοια με του δικου μας $166 http://www.doogee.cc/en/gb/pro_details.asp?ID=138

Με μπαταρια 2600 mah παρακαλω.

Λετε.....να ταιριαζει να σωθουμε!

Link to comment
Share on other sites

Με μπαταρια 2600 mah παρακαλω.

Λετε.....να ταιριαζει να σωθουμε!

 

Δεν νομιζω καθως το κινητο θα εχει μεγαλυτερες διαστασεις αλλα αμα ειναι εξυπνη ναι καθως μπορει να βγαλει λεφτα και απο τους κατοχους του inew v3 μαυτο τον τροπο

Link to comment
Share on other sites

Για το internet, όχι δεν το έχω προσέξει. Απλά δουλεύει, αλλά 4 ώρες δεν θα το άντεχα σε 5"

 

----- προσθήκη μηνύματος 9 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

 

Από το μούφα inewmobile.com που νόμιζα ότι ήταν η μαμά εταιρία. Με τυράννησαν αρκετά. Παράγγειλα 17/02 και πήρα tracking στις 11/03 και παραλαβή εχθές 04/04. (Δηλαδή στο στέλνουν... αλλά πότε... είναι το θέμα, όλοι οι κινέζοι να πουλήσουν θέλουν και λένε τα ψεματάκια τους για τις διαθεσιμότητες)

τελικα αυτο με το ι τερνετ το βρηκα ειναι θεμα του μοντεμ εχω σιτα και

ανα τακτα διαστηματα κανει μονο του επανεκινηση .

Link to comment
Share on other sites

Δεν ξερω αν εχει αναφερθει αλλα η DOOGEE ανακοινωσε τον κλωνο του INEW V3 με οκταπυρηνο 1.7Ghz και στις 5.5-inch σε τιμη παρομοια με του δικου μας $166 http://www.doogee.cc/en/gb/pro_details.asp?ID=138

http://gizchina.es/wp-content/uploads/2014/04/QQ%E5%9B%BE%E7%89%8720140331143352-1024x550.jpg

Aν ισχυει η 2600mah μπαταρια σωθηκαμε!!!

Link to comment
Share on other sites

Δεν ξερω αν εχει αναφερθει αλλα η DOOGEE ανακοινωσε τον κλωνο του INEW V3 με οκταπυρηνο 1.7Ghz και στις 5.5-inch σε τιμη παρομοια με του δικου μας $166 http://www.doogee.cc/en/gb/pro_details.asp?ID=138

http://gizchina.es/wp-content/uploads/2014/04/QQ%E5%9B%BE%E7%89%8720140331143352-1024x550.jpg

 

Αυτοι οι κινεζοι δεν παιζονται για αντιγραφουν το inew v3 τι μας λει αυτο οτι εκανε τρελεσ πωλησεισ ...

Τωρα με τα λιγα στοιχεια που βλεπουμε για το dogge dg 550

Υπαρχουν πολλα συν

+8 πυρηνοσ επεξεργαστης

+5.5 οθονη ασ ελπισω ips και δε θα μασ χαλουσε μεγαλυτερη αναλυση

+ 1.7 χρονισμενο

+2300 mlh μπαταρια

+φυσικα και η εμφανισει το i new v3

+180 δολαρια τιμη χωμα :D

Δε με χαλαει κοθολου που ειναι μια αντιγραφη στην εμφανιση inew v3

Αλωστε το καλο μπορει να γινει καλυτερο :cool:

Αν με το καλο βγει στο μινιντιλ το τσιπησα :)

Link to comment
Share on other sites

+180 δολαρια τιμη χωμα :D

 

166 δολαρια συμφωνα με την επισημη ιστοσελιδα τους στο φβ για διεθνεις πωλησεις κιολλας για να χτυπησει xiaomi

 

+2300 mlh μπαταρια

 

2600mAh

Link to comment
Share on other sites

166 δολαρια συμφωνα με την επισημη ιστοσελιδα τους στο φβ για διεθνεις πωλησεις κιολλας για να χτυπησει xiaomi

 

 

 

2600mAh

Ευχαριστω για τισ επισημανσεις

Η αποψη μου ειναι σε αυτη την τιμη με αυτα τα χαρακτηριστικα....δεν εχει αντιπαλο.

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστω για τισ επισημανσεις

Η αποψη μου ειναι σε αυτη την τιμη με αυτα τα χαρακτηριστικα....(το doogee) δεν εχει αντιπαλο.

 

Το μόνο που φοβάμαι είναι θέματα αξιοπιστίας της doogee. Γιατί για άλλα κινητά της δεν είχα ακούσει τα καλύτερα..

Όπως έγραψα και στο θέμα του κινητού, οι πρώτοι τολμηροί θα μας πουν. Ως τότε Inew και πάλι Inew!

Link to comment
Share on other sites

Το μόνο που φοβάμαι είναι θέματα αξιοπιστίας της doogee. Γιατί για άλλα κινητά της δεν είχα ακούσει τα καλύτερα..

Όπως έγραψα και στο θέμα του κινητού, οι πρώτοι τολμηροί θα μας πουν. Ως τότε Inew και πάλι Inew!

 

Δεν εχω διαβασει και παρα πολλα αρνητικα για την doogee

Σιγουρα ολεσ οι εταιριεσ εχουν βγαλει κ απο μια τουλαχιστον (πατατα)

Συμφωνω inew v3 :D

Link to comment
Share on other sites

Στο ίδιο ακριβώς σασί χώρεσαν 5.5 ίντσες? Και μεγαλύτερη μπαταρία?

-το καλό μπορεί πάντα να γίνει καλύτερο

-οχι πάντα...

-πάντα!!! ψάξτο στο google και θα δεις!

Link to comment
Share on other sites

Δεν έχει ακριβώς το ίδιο σασί.Το μήκος του είναι 153mm δηλαδή λίγο μεγαλύτερο απο το note 3 και το πλάτος του στα 76mm.Αρκετά μεγαλύτερο δηλαδή από τα 142,5 και 70,8mm αντίστοιχα του inew.
Link to comment
Share on other sites

καινούριο ..Σαλτανάτι

http://www.needrom.com/mobile/inew-v3-e-devteam-preview-mod/

 

:!:

 

μολις την περασα..

Επιβεβαιώνω τα screenshot.

Πρωτη εντυπωση

RAM: 259mb used 708mb free

internal: 317mb used 13GB free

 

τέλος το animated inew logo + ηχο...

 

Επιβεβαιώνω το change log

 

add root

add busybox

add init.d script

deodex full system

add data/app function and remove all china app not need

supercharv9 with smooth, speed 2d, 3d changfire for gamer

auto sleep cpu intelligent. Super save battery

Beats & Clear Audio…

Bravia & Xloud…

English Lang Defaut, Remove all China Apps no need!

Active SDcard connect!

 

http://s28.postimg.org/q7x9fa3b1/Screenshot_2014_04_05_23_31_22.png

image hosting no registration

Edited by jpower73

CoolPad F1 :D

Redmi Note 9 Pro 6-128

Link to comment
Share on other sites

Αν θες να δοκιμάσεις αν μπορεί να αλλάξει αυτό,κράτα ένα cwm backup και μετά με ένα root explorer πήγαινε στο /system/etc/ άνοιξε το αρχείο vold.fstab και βρες τις παρακάτω γραμμές

dev_mount sdcard /storage/sdcard0 emmc@fat /devices/platform/goldfish_mmc.0 /devices/platform/mtk-msdc.0/mmc_host

dev_mount sdcard2 /storage/sdcard1 auto /devices/platform/goldfish_mmc.1 /devices/platform/mtk-msdc.1/mmc_host

Και αντέστρεψε τις τιμές 0 και 1 ώστε να γίνει

dev_mount sdcard /storage/sdcard1 emmc@fat /devices/platform/goldfish_mmc.0 /devices/platform/mtk-msdc.0/mmc_host

dev_mount sdcard2 /storage/sdcard0 auto /devices/platform/goldfish_mmc.1 /devices/platform/mtk-msdc.1/mmc_host ή αντί γιαυτές τις τιμές,βάλε το 2 στην επάνω γραμμή δηλαδή να γίνει

dev_mount sdcard2 /storage/sdcard0 emmc@fat /devices/platform/goldfish_mmc.0 /devices/platform/mtk-msdc.0/mmc_host

dev_mount sdcard /storage/sdcard1 auto /devices/platform/goldfish_mmc.1 /devices/platform/mtk-msdc.1/mmc_host

και δες το αποτέλεσμα.Προσοχή στα permissions του αρχείου και φυσικά έχε backup,σε περίπτωση που δεν μπουτάρει

Επίσης τώρα βλέπω ότι υπάρχει και ένα αρχείο με όνομα vold.fstab.nand που έχει μέσα την παρακάτω γραμμή

dev_mount sdcard /storage/sdcard0 auto /devices/platform/goldfish_mmc.0 /devices/platform/mtk-msdc.1/mmc_host

oπότε αν θες να το ψάξεις,μπορεις να κάνεις τις δοκιμές σου

 

Έχω δυστυχώς και εγώ το πρόβλημα του keepkouking. Πήρα το inew προχθές, έκανα όλες τις εγκαταστάσεις μου στα 13gb για να σιγουρευτώ ότι θα πάνε όλα στην internal και ήρθε ή ώρα να βάλω την external sdcard 32gb και τότε μετέτρεψε την internal σε sdcard1 και την external σε sdcard0. Σαφώς όταν την αφαιρώ ξαναγίνεται sdcard0. Ακολούθησα όλες τις οδηγίες παραπάνω λεπτομερώς (backup, root explorer), αλλά και πάλι δεν έγινε τίποτα και το κινητό σε όλες τις αλλαγές που έκανα πάντα άνοιγε, δηλαδή δεν είχα ούτε ένα ατύχημα. Μήπως τα αρχεία vold.fstab και vold.fstab.nand δεν επηρεάζουν τελικά την σειρά των καρτών;

 

Εάν ξέρει κάποιος ας βοηθήσει. Μήπως εάν πάω από την αρχική 1.0.5 που είμαι τώρα στην 1.0.8 αλλάξει κάτι;

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...