Jump to content

iNew V3


 Κοινοποίηση

Recommended Posts

λειτουργει..ΑΨΟΓΑ.... σε ολα..

μέχρι και το gps κλειδωνει σε λιγοτερο απο 10 δευτερολεπτα !!!!!!!!

 

Μιας και μιλάμε (μερικά posts πιο πάνω) για το γνωστό YouTube lag, στην 1.0.7 υπάρχει;

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 7χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Μιας και μιλάμε (μερικά posts πιο πάνω) για το γνωστό YouTube lag, στην 1.0.7 υπάρχει;

 

Στην 1.0.8 που μολις περασα εγω υπαρχει ακομα

-το καλό μπορεί πάντα να γίνει καλύτερο

-οχι πάντα...

-πάντα!!! ψάξτο στο google και θα δεις!

Link to comment
Share on other sites

Τι να λέμε τώρα...Εδώ το πρόβλημα υπάρχει στο επώνυμο huawei 3c που έχει και 2gb ram..Οπότε κάτα πάσα πιθανότητα,κάποια βλακεία έχει γίνει στον κώδικα του 6582 απο μεριάς mediatek και δύσκολα κατά την άποψη μου,θα υπάρξει διόρθωση
Link to comment
Share on other sites

jpower73 η μπαταρία δηλαδή δουλεύει χωρίς τις επαφές?Τις έβγαλες τελείως?

ναι τις εβγαλα εντελως

ουσιαστικά, προκειται για κατι σαν προεκταση των επαφων.

Δηλαδή οι ορειχάλκινες επαφες είναι κολλημένες, με θερμοκόλληση προφανώς (κάτι σαν ηλεκτροπόντα), στην επαφές (ασημένιες) τις πλακέτας της μπαταρίας..

 

εκανα ακριβώς ότι δείχνει στο βίντεο του ο ιταλός...

παιδιά, σίγουρα υπάρχει διαφορά...

Αυτή θα έπρεπε να είναι η μπαταρία για αυτό το κινητο... ΤΕΛΟΣ..:ninja:

 

----- προσθήκη μηνύματος 83 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Μιας και μιλάμε (μερικά posts πιο πάνω) για το γνωστό YouTube lag, στην 1.0.7 υπάρχει;

ναι, υπάρχει.... αλλά το πρόβλημα λύνεται με παλαιοτερη έκδοση του γιουτουμπ..

(ξετσεκάρεις το auto update)

CoolPad F1 :D

Redmi Note 9 Pro 6-128

Link to comment
Share on other sites

Και τώρα με αληθινή 2000 μπαταρία, μπορείτε να υπολογίσετε πόση πραγματικά είναι η μαμά 1800άρα...
Link to comment
Share on other sites

Πόσο έβγαζε πριν και πόσο τώρα, απλό είναι. Αν πριν έβγαζε 10 ώρες και τώρα 15 πχ, τότε είναι 1300...
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Τι να λέμε τώρα...Εδώ το πρόβλημα υπάρχει στο επώνυμο huawei 3c που έχει και 2gb ram..Οπότε κάτα πάσα πιθανότητα,κάποια βλακεία έχει γίνει στον κώδικα του 6582 απο μεριάς mediatek και δύσκολα κατά την άποψη μου,θα υπάρξει διόρθωση

 

Δεν ισχύει αυτό γιατί το πρόβλημα δεν υφίσταται σε όλες τις συσκευές με τον ίδιο επεξεργαστή.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σε όλους. Είμαι κάτοχος του inew v3 πάνω από ενα μήνα. Τολμώ να ομολογήσω ότι το μόνο μελανό σημείο που έχω διαπιστώσει στο κινητό είναι η μπαταρία. Έχει διάρκεια 1 (μια) μέρα πάνω - κάτω, σαφώς έχει να κάνει τη χρήση θέλεις να του κάνεις. Κατά τα άλλα είναι ένα κινητό με 5αρα οθόνη, σχετικά γρήγορο, για μένα πάντα, όσο αφορά την πλοήγηση, βγάζει ωραίες φωτογραφίες., καθώς είναι πολύ λεπτό και ελαφρύ.
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα. Έχω έχω το κιν σχεδόν μια εβδομάδα και Κάθε μέρα κάτι βρίσκω και ξενερωνω. Είμαι Στην 1.04. Ίσως είμαι εγω περιεργος. Ίσως φταίει που καλομαθα στο αρχαίο πια 3gs.

1)GPS. Έχω κάνει και τις ρυθμίσεις και το GPS εξακολουθεί να κάνει επαναπροσδιορισμό διαδρομής καθε τοσο. Στα δε sport trackers γίνεται το χάος.

2) Wi-Fi. Χαμος. Είμαι στα δύο μέτρα από το ρουτερ και μου δείχνει 2-3 γραμμές. Πάω στα αλλά δωμάτια, το πουλο, 1 ή καμία. Ούτε η μπακατελα της κοπέλας μου έτσι(Vodafone smart 2). Επίσης πολλές φορές δεν συνδέεται σε αποθηκευμένα δίκτυα, ούτε με χειροκίνητο τρόπο παρά μόνο αν κάνω επανεκκίνηση το ρουτερ.

3) Δόνηση. το εχω Στην τσέπη και σε ειδοποιήσεις τύπου μηνύματα, viber, whatsapp κλπ Δεν καταλαβαίνω τίποτα!

4) εντάξει Μόλις ανακάλυψα και άλλο θέμα. Τώρα που γράφω Δεν με αφήνει να κάνω σκρολ και αν πάω τον κέρσορα σε πιο πάνω γραμμή για να διορθώσω κάτι, αυτός ξαφνικά αλλάζει γραμμή από μόνος του...

 

Αρχίζω να σκέφτομαι σοβαρά το ενδεχόμενο να το αντικαταστήσω ή με το xiaomi m3 ή με κανένα επώνυμο.

Link to comment
Share on other sites

Αρχίζω να σκέφτομαι σοβαρά το ενδεχόμενο να το αντικαταστήσω ή με το xiaomi m3 ή με κανένα επώνυμο.

 

Δεν έχει καμία σχέση το iNew V3 που έχεις και ποιοτικά αλλά και τιμολογιακά με αυτά που αναφέρεις :happy:

 

Αν διαθέτεις τόσα χρήματα για κινητό έπρεπε από την αρχή να πάρεις κάτι άλλο, κοίτα κάτι σε xiaomi ή το καινούργιο Oppo find

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Καλημέρα. Έχω έχω το κιν σχεδόν μια εβδομάδα και Κάθε μέρα κάτι βρίσκω και ξενερωνω. Είμαι Στην 1.04. Ίσως είμαι εγω περιεργος. Ίσως φταίει που καλομαθα στο αρχαίο πια 3gs.

1)GPS. Έχω κάνει και τις ρυθμίσεις και το GPS εξακολουθεί να κάνει επαναπροσδιορισμό διαδρομής καθε τοσο. Στα δε sport trackers γίνεται το χάος.

2) Wi-Fi. Χαμος. Είμαι στα δύο μέτρα από το ρουτερ και μου δείχνει 2-3 γραμμές. Πάω στα αλλά δωμάτια, το πουλο, 1 ή καμία. Ούτε η μπακατελα της κοπέλας μου έτσι(Vodafone smart 2). Επίσης πολλές φορές δεν συνδέεται σε αποθηκευμένα δίκτυα, ούτε με χειροκίνητο τρόπο παρά μόνο αν κάνω επανεκκίνηση το ρουτερ.

3) Δόνηση. το εχω Στην τσέπη και σε ειδοποιήσεις τύπου μηνύματα, viber, whatsapp κλπ Δεν καταλαβαίνω τίποτα!

4) εντάξει Μόλις ανακάλυψα και άλλο θέμα. Τώρα που γράφω Δεν με αφήνει να κάνω σκρολ και αν πάω τον κέρσορα σε πιο πάνω γραμμή για να διορθώσω κάτι, αυτός ξαφνικά αλλάζει γραμμή από μόνος του...

 

Αρχίζω να σκέφτομαι σοβαρά το ενδεχόμενο να το αντικαταστήσω ή με το xiaomi m3 ή με κανένα επώνυμο.

 

Συνιστώ πρώτα να βάλεις την τελευταία έκδοση (1.0.8) και να δεις αν τα προβλήματα συνεχίζονται. Έχε υπόψιν ότι έχουν αναφερθεί προβλήματα απώλειας των ΙΜΕΙ με αυτή την αναβάθμιση αλλά λύνεται με την επαναφορά μέσω mtk droid tools.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Ούτε η μπακατελα της κοπέλας μου έτσι(Vodafone smart 2).

 

Αυτή η μπακατελα που λες παίζει να ήταν πιο ακριβή από τα 130 ευρώ που κάνει το inew v3. Δεν λέω και εγω τρελαίνομαι μερικές φορές, ειδικά με την μπαταρία του. Πιστεύω όμως οτι για τα λεφτά του είναι τζάμι. Δεν συγκρίνετε ούτε με το 3gs, ούτε με m3, ούτε με oppo ποιοτικά. Είπαμε ότι πληρώνεις, πέρνεις.

HTC DESIRE 825
Link to comment
Share on other sites

Ναι δεν αντιλέγω σε αυτά. Γενικά το κιν από ταχύτητα με υπερκαλύπτει. Otg και λοιπές χαζομαρουλες ούτε καν θα τα δουλέψω πότε. Παιχνίδια δεν παίζω. Αλλά το να μην έχει σωστό wifi μου κακοφανηκε. Νομίζω ότι και σε οικονομικότερα κινητά θα βρεις καλύτερο wifi από αυτό. ( ΣΤΟ δίπλα δωμάτιο Δεν πιάνει).
Link to comment
Share on other sites

Ναι δεν αντιλέγω σε αυτά. Γενικά το κιν από ταχύτητα με υπερκαλύπτει. Otg και λοιπές χαζομαρουλες ούτε καν θα τα δουλέψω πότε. Παιχνίδια δεν παίζω. Αλλά το να μην έχει σωστό wifi μου κακοφανηκε. Νομίζω ότι και σε οικονομικότερα κινητά θα βρεις καλύτερο wifi από αυτό. ( ΣΤΟ δίπλα δωμάτιο Δεν πιάνει).

 

Έχεις σκεφτεί ότι μπορεί να έχει πρόβλημα το wifi σου; Γιατί δεν έιναι λογικό να πέφτουν οι μπάρες 2-3 μέτρα από το ρούτερ.

Link to comment
Share on other sites

Λογικά δεν φταίει. Άλλες τρεις συσκευές δουλεύουν πολύ καλά. Μόνο αυτό δεν την παλεύει. Άρα δεν νομίζω να είναι το ρουτερ. Θα κάνω και μια ύστατη προσπάθεια για αναβάθμιση Στην 1.08 και βλέπουμε!
Link to comment
Share on other sites

Λογικά δεν φταίει. Άλλες τρεις συσκευές δουλεύουν πολύ καλά. Μόνο αυτό δεν την παλεύει. Άρα δεν νομίζω να είναι το ρουτερ. Θα κάνω και μια ύστατη προσπάθεια για αναβάθμιση Στην 1.08 και βλέπουμε!

 

Εννούσα η κεραία του κινητού σου. 'Οχι το ρούτερ σου. Άνοιξε το καπάκι και εκεί που γράφει wifi, πίεσέ το και δες για διαφορά. Αν είσαι μέσα στις 45 στείλτο πίσω. Και μπορείς κατόπιν συνενόησης με το κατάστημα να πάρεις και από άλλη εταιρία.

Link to comment
Share on other sites

παιδιά το περιμένω εδώ και 25 μέρες από "μινιδεαλ" αλλα τίποτα ακόμα.δεν την παλεύω άλλο με το blackberry θέλω να το σπάσω.είναι φυσιολογικό να αργεί τόσο?
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
παιδιά το περιμένω εδώ και 25 μέρες από "μινιδεαλ" αλλα τίποτα ακόμα.δεν την παλεύω άλλο με το blackberry θέλω να το σπάσω.είναι φυσιολογικό να αργεί τόσο?

 

Το tracking number τι σου λέει; Που βρίσκεται; Ρίξε μια ματιά εδώ... http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=5296847

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Το tracking number τι σου λέει; Που βρίσκεται; Ρίξε μια ματιά εδώ... http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=5296847

 

 

ΚΛΕΙΣΙΜΟ ΑΠΟ IPS 19-03-2014 14:50 IPS

είναι φυσιολογικό αυτό?κάποιος 2 σελίδες πιο πίσω έγραψε ότι του ήρθε ενώ το παρήγγειλε πριν από μένα..έκανα την παραγγελια 10 μαρτίου

Edited by franklin13
Link to comment
Share on other sites

ΚΛΕΙΣΙΜΟ ΑΠΟ IPS 19-03-2014 14:50 IPS

είναι φυσιολογικό αυτό?κάποιος 2 σελίδες πιο πίσω έγραψε ότι του ήρθε ενώ το παρήγγειλε πριν από μένα..έκανα την παραγγελια 10 μαρτίου

 

Φυσιολογικότατο! :)

Link to comment
Share on other sites

Συνιστώ πρώτα να βάλεις την τελευταία έκδοση (1.0.8) και να δεις αν τα προβλήματα συνεχίζονται. Έχε υπόψιν ότι έχουν αναφερθεί προβλήματα απώλειας των ΙΜΕΙ με αυτή την αναβάθμιση αλλά λύνεται με την επαναφορά μέσω mtk droid tools.

 

Την έχεις δοκιμάσει Μήπως;

Link to comment
Share on other sites

Φυσιολογικότατο! :)

 

ok ευχαριστώ..από games τι λέει το inew?λειτουργεί καλά?επίσης δεν ζήτησα να μου κάνουν install ελληνικά αλλα πλήρωσα για root..είναι εύκολο να το βάλω ελληνικά?

Link to comment
Share on other sites

Θα έχει κανονικά ελληνικά, και στα παιχνίδια είναι αξιοπρεπές.

thank you

130 euro το θεωρώ τζάμπα..ας έχει και κάποια αρνητικά όπως μπαταρία..άλλωστε δεν νομίζω ότι υπάρχει κινητό που να είναι σε όλα 100%..για την τιμή του είναι value for money πιστεύω

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...