Jump to content

iNew V3


 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 7χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Είμαι στην 1.04 to xposed φαίνεται να δουλεύει, δοκίμασα το xprivacy και δουλεύει αλλά το gravity box δεν ψήνεται να ανοίξει. Έχει κανείς καμία ιδέα τι μπορεί να φταίει;

http://s11.postimg.org/5rqkpeqjn/Screenshot_2014_03_30_20_59_15.png

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα παιδιά,επειδή το σκέφτομαι το κινητό αυτό,υπάρχει διαφορά στο μοντέλο αυτό http://www.coolicool.com/inew-v3-mtk6582-13ghz-quad-core-50-inch-hd-screen-android422-3g-smartphone-g-33210 από αυτό http://www.coolicool.com/inew-v3-mtk6582-13ghz-quad-core-50-inch-hd-screen-android-422-3g-smartphone-g-32639 γιατί έχουν περίπου 50€ διαφορά τιμής,αν γνωρίζει κάποιος να μου πει,ευχαριστώ

Το πιο ακριβό βρίσκεται ήδη στην Ευρώπη, οπότε γλυτώνεις φόρους, κτλ, ενώ το δεύτερο έρχεται από Κίνα. Ανάλογα με το εάν το βιάζεσαι ή όχι και εάν φοβάσαι να πληρώσεις έξτρα φόρο ή όχι, διαλέγεις. Πάντως αξίζει να το πάρεις από το Coolicool, βλέπω έχει πολύ καλές τιμές συγκριτικά.

Link to comment
Share on other sites

Είμαι στην 1.04 to xposed φαίνεται να δουλεύει, δοκίμασα το xprivacy και δουλεύει αλλά το gravity box δεν ψήνεται να ανοίξει. Έχει κανείς καμία ιδέα τι μπορεί να φταίει;

http://s11.postimg.org/5rqkpeqjn/Screenshot_2014_03_30_20_59_15.png

 

Το ειχα παθει και εγω αυτο.Κανε απεγκατασταση το xposed και ξανα μετα εγκατασταση. Σε μενα δουλεψε. Θυμαμαι μου το ειχε κανει μετα απο update του gravity box

Edited by Nirvana1979
HTC DESIRE 825
Link to comment
Share on other sites

ρε παιδια ξερει κανεις πως να ενεργοποιησω το on/off οθονης με την θηκη??οχι ομως με προγραμμα απο το store.γιατι το εκανα με προγραμμα απο εκει αλλα χρησιμοποιει τον proximity sensor και μου τρωει την μπαταρια σφαιρα.εχω την πρωτη παρτιδα κινητων
Link to comment
Share on other sites

Παιδες καλησπερα.Επειδη ενδιαφερομαι αμεσα για τη συγκεκριμενη συσκευη θα ηθελα να μου πουνε οι κατοχοι της τα υπερ και τα κατα της καθως και αν μπορειτε να μου προτεινεται και απο ποιο καταστημα να αγορασω γιατι δεν εχω ιδεα :wacko: .Συγνωμη αν ποσταρω σε λαθος θεμα ας με ενημερωσει καποιος mod
Link to comment
Share on other sites

Παρατήρησα ότι στο δικό μου όταν έκανα το φλασάρισμα που δεν είχα sd μέσα, στις ρυθμίσεις όταν επιλέγω σαν χώρο αποθήκευσης τον εσωτερικό, σώζει τις εφαρμογές στον εσωτερικό.

Ενώ στης συζύγου όταν φλασάριζα είχα την sd μέσα και στις ρυθμίσεις μου τα διαβάζει ανάποδα. Δηλαδή όταν επιλέγω να σώζει τις εφαρμογές στον εσωτερικό τις σώζει στην κάρτα και αντίστροφα.

Δεν ξερω αν απλά έτυχε.

1)Υπάρχει τρόπος να αλλάξει αυτό;

2) Μπορώ να επιλέξω που να σώζωνται τα screenshot;

 

Ευχαριστώ.

Link to comment
Share on other sites

Παρατήρησα ότι στο δικό μου όταν έκανα το φλασάρισμα που δεν είχα sd μέσα, στις ρυθμίσεις όταν επιλέγω σαν χώρο αποθήκευσης τον εσωτερικό, σώζει τις εφαρμογές στον εσωτερικό.

Ενώ στης συζύγου όταν φλασάριζα είχα την sd μέσα και στις ρυθμίσεις μου τα διαβάζει ανάποδα. Δηλαδή όταν επιλέγω να σώζει τις εφαρμογές στον εσωτερικό τις σώζει στην κάρτα και αντίστροφα.

Δεν ξερω αν απλά έτυχε.

1)Υπάρχει τρόπος να αλλάξει αυτό;

2) Μπορώ να επιλέξω που να σώζωνται τα screenshot;

 

Ευχαριστώ.

 

Πως φλασαρες? Ποια ρομ? Και εμενα μου το εχει μπερδεψει ετσι. Λετε να παιζει ρολο αν εχεις την sd μεσα? Φλασαρα μεσω cwm την 1.0.4 plus και με την sd μεσα. Τωρα ολες οι εφαρμογες πανε στην εξωτερικη sd

-το καλό μπορεί πάντα να γίνει καλύτερο

-οχι πάντα...

-πάντα!!! ψάξτο στο google και θα δεις!

Link to comment
Share on other sites

Πως φλασαρες? Ποια ρομ? Και εμενα μου το εχει μπερδεψει ετσι. Λετε να παιζει ρολο αν εχεις την sd μεσα? Φλασαρα μεσω cwm την 1.0.4 plus και με την sd μεσα. Τωρα ολες οι εφαρμογες πανε στην εξωτερικη sd

 

Δεν ήξερα ότι η Plus μπαίνει από cwm. Φλάσαρα μέσω spflash. Λέω μήπως παίζει ρόλο...

 

Αν δηλαδή επιλέξεις να πηγαίνουν στην sd που μπαίνουν;

Link to comment
Share on other sites

Δεν ήξερα ότι η Plus μπαίνει από cwm. Φλάσαρα μέσω spflash. Λέω μήπως παίζει ρόλο...

 

Αν δηλαδή επιλέξεις να πηγαίνουν στην sd που μπαίνουν;

 

Νομιζω μονο μεσω cwm περναει. Οτι και να επιλεξω παντα σωζει στην εξωτερικη, τουλαχιστον το μεγαλυτερο μερος της εφαρμογης αν οχι ολη

-το καλό μπορεί πάντα να γίνει καλύτερο

-οχι πάντα...

-πάντα!!! ψάξτο στο google και θα δεις!

Link to comment
Share on other sites

επιτελουσ σημερα παρελαβα το απιστευτο αυτο κινητο inew v3 απο minideal 18 μερεσ περιμενα συνολικα μονο (ευτηχως)

η πρωτη εντυπωση πολυ καλη ,εωσ τελεια ,εμφανιση φοβερη....το εχω λιωσει λιγο δεν το αφηνω απο τα χερια μου ,

για την τιμη μου αριστο ........

 

το μονο που με προβληματιζει και θελω την βοηθεια αποιου γνωριζει, με μιασ μερασ χρησησ ειναι το εξησ

οταν κανω εγραφη βιντεο με ηχο ,η οταν κανω ηχογραφηση και τα βαζω να παιζουν ,ο ηχοσ ακουγεται καπωσ σαν ενασ ψυθιροσ ,σαν φυσημα μια ψιλοαλοιωση τησ ποιοτητασ , δεν με τρελενει κιολασ αλλα θελω να το διορθοσω , αντιμετοπιζει καποιοσ κατι παρομοιο και αν μπορει να με βοηθησει να το φτιαξω ?

 

 

 

το δικο μου εχει αριθμο εκδοσησ

cxq-inew-v3-n1.0.5

 

ευχαριστω

Link to comment
Share on other sites

επιτελουσ σημερα παρελαβα το απιστευτο αυτο κινητο inew v3 απο minideal 18 μερεσ περιμενα συνολικα μονο (ευτηχως)

η πρωτη εντυπωση πολυ καλη ,εωσ τελεια ,εμφανιση φοβερη....το εχω λιωσει λιγο δεν το αφηνω απο τα χερια μου ,

για την τιμη μου αριστο ........

 

το μονο που με προβληματιζει και θελω την βοηθεια αποιου γνωριζει, με μιασ μερασ χρησησ ειναι το εξησ

οταν κανω εγραφη βιντεο με ηχο ,η οταν κανω ηχογραφηση και τα βαζω να παιζουν ,ο ηχοσ ακουγεται καπωσ σαν ενασ ψυθιροσ ,σαν φυσημα μια ψιλοαλοιωση τησ ποιοτητασ , δεν με τρελενει κιολασ αλλα θελω να το διορθοσω , αντιμετοπιζει καποιοσ κατι παρομοιο και αν μπορει να με βοηθησει να το φτιαξω ?

 

 

 

το δικο μου εχει αριθμο εκδοσησ

cxq-inew-v3-n1.0.5

 

ευχαριστω

 

Ατις ρυθμισεις video βαλε εγγραφη ηχου "συνεδριο" καπως ετσι

-το καλό μπορεί πάντα να γίνει καλύτερο

-οχι πάντα...

-πάντα!!! ψάξτο στο google και θα δεις!

Link to comment
Share on other sites

Ατις ρυθμισεις video βαλε εγγραφη ηχου "συνεδριο" καπως ετσι

 

το εβαλα σε (λειτουργεια συνεδριου ) ενταξει μιλαμε αρκετα μεγαλη διαφορα το πριν με το τωρα ακουγεται πολυ πιοκαθαρα ο ηχος

ευχαριστω

Link to comment
Share on other sites

επιτελουσ σημερα παρελαβα το απιστευτο αυτο κινητο inew v3 απο minideal 18 μερεσ περιμενα συνολικα μονο (ευτηχως)

 

Φιλε , απο ποια σελιδα το αγορασες;

Link to comment
Share on other sites

σωστοσ ο apollo :D

 

Pano, σε καλή μεριά!:)

 

Επίσης, επειδή κατά καιρούς έχω δει στο forum ενδιαφέρον για ακουστικά που να αναβαθμίζουν το "iNew v3 experience", τα Xiaomi Pistons 2 προτείνονται:

http://www.xiaomi.com/huosai (θέλει μετάφραση με Google).

Τα έχω μια εβδομάδα και μπορώ να πω ότι ταιριάζουν, επιπλέον, και με την αισθητική του κινητού μας. Πρόκειται για σοβαρή κατασκευή!

Edited by apollo_el
Link to comment
Share on other sites

Pano, σε καλή μεριά!:)

 

Επίσης, επειδή κατά καιρούς έχω δει στο forum ενδιαφέρον για ακουστικά που να αναβαθμίζουν το "iNew v3 experience", τα Xiaomi Pistons 2 προτείνονται:

http://www.xiaomi.com/huosai (θέλει μετάφραση με Google).

Τα έχω μια εβδομάδα και μπορώ να πω ότι ταιριάζουν, επιπλέον, και με την αισθητική του κινητού μας. Πρόκειται για σοβαρή κατασκευή![/QUOT

ευχαριστω , παντοσ τα ακουστικα εμενα με βολευουν δεν τα χρησιμοποιο και ιδιαιτερα.

 

εχω θεμα λιγο με το you tube , οταν παιζει το βιντεο ειτε σε hd αναλυση ειτε κανονικη δεν συχρονιζεται ο ηχοσ με το βιντεο

ειναι πιο μπροστα ο ηχοσ απο το βιντεο επισησ κολαει και το βιντεο ανα τακτα διαστηματα ενω ο ηχοσ παιζει κανονικα.

ξερεισ καποιο τροπο να το διορθοσω?

Link to comment
Share on other sites

επιτελουσ σημερα παρελαβα το απιστευτο αυτο κινητο inew v3 απο minideal 18 μερεσ περιμενα συνολικα μονο (ευτηχως)

η πρωτη εντυπωση πολυ καλη ,εωσ τελεια ,εμφανιση φοβερη....το εχω λιωσει λιγο δεν το αφηνω απο τα χερια μου ,

για την τιμη μου αριστο ........

 

το μονο που με προβληματιζει και θελω την βοηθεια αποιου γνωριζει, με μιασ μερασ χρησησ ειναι το εξησ

οταν κανω εγραφη βιντεο με ηχο ,η οταν κανω ηχογραφηση και τα βαζω να παιζουν ,ο ηχοσ ακουγεται καπωσ σαν ενασ ψυθιροσ ,σαν φυσημα μια ψιλοαλοιωση τησ ποιοτητασ , δεν με τρελενει κιολασ αλλα θελω να το διορθοσω , αντιμετοπιζει καποιοσ κατι παρομοιο και αν μπορει να με βοηθησει να το φτιαξω ?

 

εγώ έχω 20 μέρες που το παρήγγειλα από "μινιδεαλ" αλλα ακόμα να erthei.me ems η sg το παρήγγειλες?είχες πρόβλημα με τελωνείο?

 

----- προσθήκη μηνύματος 11 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

επιτελουσ σημερα παρελαβα το απιστευτο αυτο κινητο inew v3 απο minideal 18 μερεσ περιμενα συνολικα μονο (ευτηχως)

η πρωτη εντυπωση πολυ καλη ,εωσ τελεια ,εμφανιση φοβερη....το εχω λιωσει λιγο δεν το αφηνω απο τα χερια μου ,

για την τιμη μου αριστο ........

 

το μονο που με προβληματιζει και θελω την βοηθεια αποιου γνωριζει, με μιασ μερασ χρησησ ειναι το εξησ

οταν κανω εγραφη βιντεο με ηχο ,η οταν κανω ηχογραφηση και τα βαζω να παιζουν ,ο ηχοσ ακουγεται καπωσ σαν ενασ ψυθιροσ ,σαν φυσημα μια ψιλοαλοιωση τησ ποιοτητασ , δεν με τρελενει κιολασ αλλα θελω να το διορθοσω , αντιμετοπιζει καποιοσ κατι παρομοιο και αν μπορει να με βοηθησει να το φτιαξω ?

 

 

 

το δικο μου εχει αριθμο εκδοσησ

cxq-inew-v3-n1.0.5

 

ευχαριστω

 

εγώ έχω 20 μέρες που το παρήγγειλα από "μινιδεαλ" αλλα ακόμα να erthei.me ems η sg το παρήγγειλες?είχες πρόβλημα με τελωνείο?

 

----- προσθήκη μηνύματος 32 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

γεια σας παιδιά

μετά από αρκετή ώρα διαβάσματος εδώ αποφάσισα να παραγγείλω k εγώ το "πολιφισμενο" inew

έπαιξα παραγγελια από "μινιδεαλ" πριν 20 μέρες αλλα ακόμα τίποτα.τους μίλησα στο chat k μου είπαν 15 απριλίου περίπου θα έρθει..με τελωνείο παίζει κανένα θέμα με "μινιδεαλ"..γνωρίζει κανεις?επίσης δεν τους είπα να κάνουν install ελληνικά αλλα έχω ζητήσει root..θέλει format για εγκατάσταση ελληνικών η όχι?

επίσης τα mp3 έχουν καλή ποιότητα?σκέφτομαι να σκάσω 72 ευρωπαϊκά να πάρω τα razer hammerheads.θα αξίζουν η θα παίζουν όπως αυτά του κινητού?με games τι παίζει?παίζουν η κολλάει?

Edited by franklin13
Link to comment
Share on other sites

Pano, σε καλή μεριά!:)

 

Επίσης, επειδή κατά καιρούς έχω δει στο forum ενδιαφέρον για ακουστικά που να αναβαθμίζουν το "iNew v3 experience", τα Xiaomi Pistons 2 προτείνονται:

http://www.xiaomi.com/huosai (θέλει μετάφραση με Google).

Τα έχω μια εβδομάδα και μπορώ να πω ότι ταιριάζουν, επιπλέον, και με την αισθητική του κινητού μας. Πρόκειται για σοβαρή κατασκευή![/QUOT

ευχαριστω , παντοσ τα ακουστικα εμενα με βολευουν δεν τα χρησιμοποιο και ιδιαιτερα.

 

εχω θεμα λιγο με το you tube , οταν παιζει το βιντεο ειτε σε hd αναλυση ειτε κανονικη δεν συχρονιζεται ο ηχοσ με το βιντεο

ειναι πιο μπροστα ο ηχοσ απο το βιντεο επισησ κολαει και το βιντεο ανα τακτα διαστηματα ενω ο ηχοσ παιζει κανονικα.

ξερεισ καποιο τροπο να το διορθοσω?

 

Pano, δες post #3012 εδώ. Είναι γνωστό αυτό το θέμα.

Όσο για τα ακουστικά, πιο πάνω, τα αναφέρω γενικά για όλους.

Edited by apollo_el
Link to comment
Share on other sites

Pano, δες post #3012 εδώ. Είναι γνωστό αυτό το θέμα.

Όσο για τα ακουστικά, πιο πάνω, τα αναφέρω γενικά για όλους.

 

Δοκίμασε την έκδοση 4.5.17 σε μένα δουλεύει μια χαρά

Link to comment
Share on other sites

Δοκίμασε την έκδοση 4.5.17 σε μένα δουλεύει μια χαρά

 

Από "androiddrawer", είχα βάλει εγώ το YouTube v4.5.17 .apk και λειτουργεί. Ίσως οι φίλοι εδώ μέσα έχουν να προτείνουν άλλα links.

ή/και

Viral.

Έχω και τα 2.

 

Υ.Γ. Δε με αφήνει να εισάγω ολοκληρωμένο το link για το YouTube, οπότε και αναφέρω το domain name. Ελπίζω να μην υπάρχει κάποιο θέμα με τους mods. Αν υπάρχει, ας τροποποιηθεί κατάλληλα.

Edited by apollo_el
Link to comment
Share on other sites

YouTube v4.5.17 από εδώ, λειτουργεί

ή/και

Viral.

Έχω και τα 2.

 

Νομίζω πως και αυτό πρέπει να μπει στην αρχική σελίδα! ;)

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα κι απο εμενα στο thread αυτου του υπεροχου κινητου.Μου εμφανιστηκε ξαφνικα το εξης θεμα:Oι εφαρρμογες μου σωνονται στην εξωτερικη sd αντι στην εσωτερικη by default,ενω μεχρι τωρα γινοταν το αντιθετο.Απο τις ρυθμισεις εχω επιλεξει by default να σωζωνται στην εσωτερικη μνημη ομως κατι τετοιο δεν το πετυχαινω.Να σημειωσω οτι ειμαι με τον ενοποιημενο χωρο των 13gb και ειμαι root.Γνωριζει καποιος πως μπορω να επαναφερω τη ρυθμιση ωστε να σωζωνται by default οι εφαρμογες στην εσωτερικη μνημη;
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα παιδες.εχω ενα σοβαρο προβλημα.το power button εχει βυθιστει μεσα και δεν μπορω να το πατησω καθολου.αν το απενεργοποιησω δεν θα μπορω να το ανοιξω.σκεφτομαι να το ανοιξω να δω τι φταιει(πιανουν λιγο τα χερακια μας) αλλα φοβαμαι αν δεν γινει οτι δεν θα μπορω να το ενεργοποιησω.παρακαλω για τα φωτα αν γινεται οσο πιο γρηγορα.thnx εκ των προτερων
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...