Jump to content

iNew V3


 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Ποία ρομ έβαλες; Μήπως έχεις την 900mhz version; Στείλε μου το scatter.txt σου! Θα σου δώσω το σωστό nvram & modem image.

 

Gestures ναί αλλά με την ROM που θα ανεβάσω αύριο στο Needrom :)

Edited by batsilos

Batsilos (Bilias aka Fazer-1000)

HTC-HD2 - Inew V3 - Lenovo A3500FL - Jiayu G4s octa

http://www.needrom.com/author/batsilos ---- Οι ROM μου στο Needrom

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 7χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Ποία ρομ έβαλες; Μήπως έχεις την 900mhz version; Στείλε μου το scatter.txt σου! Θα σου δώσω το σωστό nvram & modem image.

 

Gestures ναί αλλά με την ROM που θα ανεβάσω αύριο στο Needrom :)

οκ!! προσκυνώ και περιμένω link για τη rom..

η rom που έβαλα είναι αααυτή

απ'τα σχόλια πάντως είδα οτι αρκετοί είχαν πρόβλημα με αυτή τη rom και ίσως έκανα μλκία που την πέρασα.

επίσης στο greekWPA όταν σκανάρω για δίκτυα μου βγάζει ένα δίκτυο με όνομα

NVRAM WARNING: Err = 0x10

αυτό είναι δικό μου θέμα ή όχι?

Edited by wabisuke
Link to comment
Share on other sites

Μια ερώτηση λιγο βλακεία.

Ας υποθεσουμε οτι εχουμε 2 ιδιες συσκευές π.χ. 2Χ inew v3

Το ενα εχει αριθμο εκδοσης π.χ. 1.0.10 και το άλλο εχει αριθμό έκδοσης 1.1.2

Μπορούμε ή γίνεται να αντιγραψουμε την επιθυμητη εκδοση που θέλουμε και να την περασουμε στην αλλη συσκευή ???

SV 7 DMT Nikos Amateur Radio

V.H.F. REPEATER R2 XANTHIS

Link to comment
Share on other sites

να κάνεις είδολο του ενός τηλεφώνου στο άλλο εννοείς ή απλά να μεταμφιέσεις αλλάξεις την έκδοση του 1.0.10 σε 1.1.2 για τα μάτια του κόσμου μόνο (δλδ να ειναι 1.0.10 ουσιαστικά αλλά στις πληροφοριες συσκευής να λέει 1.1.2) ? μπορει αυτό που λέω εγώ να είναι μεγαλύτερη βλακεία απο αυτό που λες εσύ, αλλά δεν κατάλαβα :P
Link to comment
Share on other sites

να κάνεις είδολο του ενός τηλεφώνου στο άλλο εννοείς ή απλά να μεταμφιέσεις αλλάξεις την έκδοση του 1.0.10 σε 1.1.2 για τα μάτια του κόσμου μόνο (δλδ να ειναι 1.0.10 ουσιαστικά αλλά στις πληροφοριες συσκευής να λέει 1.1.2) ? μπορει αυτό που λέω εγώ να είναι μεγαλύτερη βλακεία απο αυτό που λες εσύ, αλλά δεν κατάλαβα :P

 

Αντι να καθομαστε και να φλασαρουμε την ROM ( π.χ. μου αρεσε ή με βολεψε η 1.1.2 ) να υπαρχει ενα ειδος σαν αντιγραφη δηλαδη, απο την μια συσκευη στην άλλη.

Θέτω αυτό το ερωτημα, επειδη ειδα σε inew v3 χρωματος ασπρο να εχει την 1.1.2 και ολα μα ολα να δουλευουν ρολοι, ειδικα το GPS, ουτε να αλλαξει αρχειο gps.conf ουτε άλλα συνοδευτικα προγραμματα.

Εγω εχω inew v3 χρωμα μαυρο με εκδοση 1.0.13 κιτ κατ και οντως ζηλεψα ετσι οπως ειδα να δουλευει η συσκευη του φιλου.

Εψαξα να βρω, για να κατεβασω την 1.1.2 αλλά τιποτα. ( δεν την βρηκα ).

Πανω σε μια τετοια περιπτωση, οπως αυτη που αναφερα θα ηταν ωραια αν υπηρχε τροπος αντιγραφης της rom απο την μια συσκευη στην αλλη.

SV 7 DMT Nikos Amateur Radio

V.H.F. REPEATER R2 XANTHIS

Link to comment
Share on other sites

Αντι να καθομαστε και να φλασαρουμε την ROM ( π.χ. μου αρεσε ή με βολεψε η 1.1.2 ) να υπαρχει ενα ειδος σαν αντιγραφη δηλαδη, απο την μια συσκευη στην άλλη.

Θέτω αυτό το ερωτημα, επειδη ειδα σε inew v3 χρωματος ασπρο να εχει την 1.1.2 και ολα μα ολα να δουλευουν ρολοι, ειδικα το GPS, ουτε να αλλαξει αρχειο gps.conf ουτε άλλα συνοδευτικα προγραμματα.

Εγω εχω inew v3 χρωμα μαυρο με εκδοση 1.0.13 κιτ κατ και οντως ζηλεψα ετσι οπως ειδα να δουλευει η συσκευη του φιλου.

Εψαξα να βρω, για να κατεβασω την 1.1.2 αλλά τιποτα. ( δεν την βρηκα ).

Πανω σε μια τετοια περιπτωση, οπως αυτη που αναφερα θα ηταν ωραια αν υπηρχε τροπος αντιγραφης της rom απο την μια συσκευη στην αλλη.

 

Αν τα κινητά έχουν το ίδιο υλικό τότε μπορείς να δοκιμάσεις με εφεδρεία από recovery. Αλλά όχι όλους τους φακέλους. Γιατί δεν ξέρω τι γίνεται με imei κλπ

Link to comment
Share on other sites

H 1.1.2 είναι 4.2.2 ενώ η 1.0.13 4.4.2 .......

Περιμενετε να βάλετε τη ZOPO μου , όλα ρολόι!

Batsilos (Bilias aka Fazer-1000)

HTC-HD2 - Inew V3 - Lenovo A3500FL - Jiayu G4s octa

http://www.needrom.com/author/batsilos ---- Οι ROM μου στο Needrom

Link to comment
Share on other sites

οκ!! προσκυνώ και περιμένω link για τη rom..

η rom που έβαλα είναι αααυτή

απ'τα σχόλια πάντως είδα οτι αρκετοί είχαν πρόβλημα με αυτή τη rom και ίσως έκανα μλκία που την πέρασα.

επίσης στο greekWPA όταν σκανάρω για δίκτυα μου βγάζει ένα δίκτυο με όνομα

NVRAM WARNING: Err = 0x10

αυτό είναι δικό μου θέμα ή όχι?

 

Φλάσαρε αυτό απο recovery!

Batsilos (Bilias aka Fazer-1000)

HTC-HD2 - Inew V3 - Lenovo A3500FL - Jiayu G4s octa

http://www.needrom.com/author/batsilos ---- Οι ROM μου στο Needrom

Link to comment
Share on other sites

Τελικά η inew v3 umi c1 port KK δεν μου εκατσε, δεν μπορεσα να την εγκαταστησω, με τον πρωτο τροπο, περνωντας το recovery του batsilos, το κινητο κολουσε στην οθονη εκκινησης ( ασπρη οθονη με το λογοτυπο inew v3 ).

Στην δευτερη περιπτωση που δοκιμασα να την περασω με το recovery που εχω εγκατεστημενο στο κινητο, μου εβγαζε " fail μη το ξαναδοκιμασετε ".

Περιμενω με αγωνια την καινουρια rom " zoppo " που θα ανεβασεις, να δουμε ασπρη μερα.

SV 7 DMT Nikos Amateur Radio

V.H.F. REPEATER R2 XANTHIS

Link to comment
Share on other sites

Αφου βάλεις τη δική μου recovery πρέπει μετά να κάνεις reboot σε αυτή (Ανοίγωντας με πατημένο το volume UP ) απο κλειστό κινητό! Μετά wipe system , wipe cache , wipe data , wipe internal storage , με τη σειρά που τα έγραψα και τέλος reboot και install. Έχεις λάθος partitions!

Batsilos (Bilias aka Fazer-1000)

HTC-HD2 - Inew V3 - Lenovo A3500FL - Jiayu G4s octa

http://www.needrom.com/author/batsilos ---- Οι ROM μου στο Needrom

Link to comment
Share on other sites

Αφου βάλεις τη δική μου recovery πρέπει μετά να κάνεις reboot σε αυτή (Ανοίγωντας με πατημένο το volume UP ) απο κλειστό κινητό! Μετά wipe system , wipe cache , wipe data , wipe internal storage , με τη σειρά που τα έγραψα και τέλος reboot και install. Έχεις λάθος partitions!

 

Μα μολις παταω μεσα απο τον " θειο " να κανει recovery update, αμεσως το κιν ητο περναει στην ασπρη αρχικη οθονη και κολαει εκει χωρις να μπορω να κανω τιποτα αλλο.

SV 7 DMT Nikos Amateur Radio

V.H.F. REPEATER R2 XANTHIS

Link to comment
Share on other sites

Τι ρόμ φοράς τώρα;

 

Πρέπει να έχεις την ΚΙΤΚΑΤ , για να έχεις σωστά partition!

Η 4.2.2 έχει πολύ μικρά μεγέθη για την recovery. Αν την έχεις ήδη , κάντη φλας με το flash tool , ανοίγεις το δικό σου scatter.txt μαρκάρεις μόνο recovery και πατάς το αρχείο της δεξιά και διαλέγεις τη δική μου! Μετά download και θα την βάλει!

Edited by batsilos

Batsilos (Bilias aka Fazer-1000)

HTC-HD2 - Inew V3 - Lenovo A3500FL - Jiayu G4s octa

http://www.needrom.com/author/batsilos ---- Οι ROM μου στο Needrom

Link to comment
Share on other sites

Μα μολις παταω μεσα απο τον " θειο " να κανει recovery update, αμεσως το κιν ητο περναει στην ασπρη αρχικη οθονη και κολαει εκει χωρις να μπορω να κανω τιποτα αλλο.

 

Πρέπει να περάσεις σε kit kat πρώτα και μετά να περάσεις την άλλη.

Link to comment
Share on other sites

Τι ρόμ φοράς τώρα;

 

Πρέπει να έχεις την ΚΙΤΚΑΤ , για να έχεις σωστά partition!

Η 4.2.2 έχει πολύ μικρά μεγέθη για την recovery. Αν την έχεις ήδη , κάντη φλας με το flash tool , ανοίγεις το δικό σου scatter.txt μαρκάρεις μόνο recovery και πατάς το αρχείο της δεξιά και διαλέγεις τη δική μου! Μετά download και θα την βάλει!

 

Την κιτ κατ φοραω με εκδοση 1.0.13 και εχω περασμενη την carliv touch recovery v 2.2

MTK CWM V6.6.4.4

SV 7 DMT Nikos Amateur Radio

V.H.F. REPEATER R2 XANTHIS

Link to comment
Share on other sites

Ρε μαγκες τι γινεται με το 3g?? Τι πρεπει να κανω για να το δω επιτελους γραμμενο;; Εχω μια κοσμο στην ενα και μικρο βοντα στη 2 και παλι βγαζει μονο το H+... Το πηρα τον γενναρη με 1.0.4 και εχω μονο root...
that's me in the corner
Link to comment
Share on other sites

Φλάσαρε αυτό απο recovery!

Ω! ευχαριστώ..χρειάζεται να κάνω backup τα δεδομένα μου ή τις εφαρμογές για να μην τα χάσω πριν το φλασάρω?

Link to comment
Share on other sites

Ρε μαγκες τι γινεται με το 3g?? Τι πρεπει να κανω για να το δω επιτελους γραμμενο;; Εχω μια κοσμο στην ενα και μικρο βοντα στη 2 και παλι βγαζει μονο το H+... Το πηρα τον γενναρη με 1.0.4 και εχω μονο root...

 

Το Η+ είναι η γρηγορότερη σύνδεση πριν το 4g. Στην 1η κάρτα που έχω wind δεν έχω δει το σύμβολο 3g αλλά στην 2η κάρτα που έχω cosmote το έχω δει.

 

Από την στιγμή που βλέπεις H, έχεις 3g.

 

Τι ρόμ φοράς τώρα;

 

Πρέπει να έχεις την ΚΙΤΚΑΤ , για να έχεις σωστά partition!

Η 4.2.2 έχει πολύ μικρά μεγέθη για την recovery. Αν την έχεις ήδη , κάντη φλας με το flash tool , ανοίγεις το δικό σου scatter.txt μαρκάρεις μόνο recovery και πατάς το αρχείο της δεξιά και διαλέγεις τη δική μου! Μετά download και θα την βάλει!

 

To gps σου δουλεύει σωστά; Ρωτάω επειδή διαβάζω ότι οι ρομ που στηρίζονται σε κιτκατ έχουν τα θεματάκια τους. Το σαβκο μάλλον θα την δοκιμάσω και εγώ γιατί θέλω να κάνω και μία αλλαγή.

 

Αν και είμαι και λίγο της άποψης ότι ότι δουλεύει δεν το πειράζουμε.

Edited by bill_phone
Link to comment
Share on other sites

Παιδια το θεμα με το gps ειναι πιστεύω δυστυχως σε επίπεδο hardware/εκάστοτε συσκευής. Εγω προσωπικα δεν ειχα ποτε προβλημα με το gps μου σε καμια ρομ. ισως σε καποιες να ηταν λιγο καλυτερο, ισως και απλα να μου φαινόταν. τωρα ειμαι με "official" kitkat χωρις το παραμικρό tweak και παιζω εδώ.

Περιμένω να δω την port απο zoppo του batsilos, δεν δοκιμασα την umi γιατι το πολυ πειραγμένο και φορτωμενο UI το απεχθάνομαι , αλλα προς το παρον η kitkat ειναι οτι καλυτερο έχω περάσει στην συσκευή μου

-το καλό μπορεί πάντα να γίνει καλύτερο

-οχι πάντα...

-πάντα!!! ψάξτο στο google και θα δεις!

Link to comment
Share on other sites

Παιδια το θεμα με το gps ειναι πιστεύω δυστυχως σε επίπεδο hardware/εκάστοτε συσκευής. Εγω προσωπικα δεν ειχα ποτε προβλημα με το gps μου σε καμια ρομ. ισως σε καποιες να ηταν λιγο καλυτερο, ισως και απλα να μου φαινόταν. τωρα ειμαι με "official" kitkat χωρις το παραμικρό tweak και παιζω εδώ.

Περιμένω να δω την port απο zoppo του batsilos, δεν δοκιμασα την umi γιατι το πολυ πειραγμένο και φορτωμενο UI το απεχθάνομαι , αλλα προς το παρον η kitkat ειναι οτι καλυτερο έχω περάσει στην συσκευή μου

 

Ούτε εγώ είχα θέμα με το gps, απλά επειδή το δουλεύω αρκετά δεν θέλω να μου δημιουργηθεί κάποια διένεξη.

Ποια έκδοση έχεις της κιτκατ;

Link to comment
Share on other sites

Ούτε εγώ είχα θέμα με το gps, απλά επειδή το δουλεύω αρκετά δεν θέλω να μου δημιουργηθεί κάποια διένεξη.

Ποια έκδοση έχεις της κιτκατ;

 

cxq_inew_vew_v1.0.13

αυτην

-το καλό μπορεί πάντα να γίνει καλύτερο

-οχι πάντα...

-πάντα!!! ψάξτο στο google και θα δεις!

Link to comment
Share on other sites

Inew V3 Zopo1000s port

 

Ανέβηκε η δεύτερη Ρομ μου!.

Batsilos (Bilias aka Fazer-1000)

HTC-HD2 - Inew V3 - Lenovo A3500FL - Jiayu G4s octa

http://www.needrom.com/author/batsilos ---- Οι ROM μου στο Needrom

Link to comment
Share on other sites

Ω! ευχαριστώ..χρειάζεται να κάνω backup τα δεδομένα μου ή τις εφαρμογές για να μην τα χάσω πριν το φλασάρω?

 

Όχι , δεν πειράζει τίποτα εκτός αυτό που πρέπει!

Batsilos (Bilias aka Fazer-1000)

HTC-HD2 - Inew V3 - Lenovo A3500FL - Jiayu G4s octa

http://www.needrom.com/author/batsilos ---- Οι ROM μου στο Needrom

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους. Πρώην κάτοχος του εν λόγω κινητού, ήθελα να ρωτήσω κάτι. Ενός φίλου με περασμένη κκ 1.0.13 του χάνει το σήμα για κάνα μισάωρο και επανέρχεται. Μου παραπονεθηκε πάλι σήμερα ότι δεν είχε σήμα για 20 λεπτά. Έχει κοσμοτε και wind. Μήπως δε περαστηκε καλά η Rom? Με τη προηγούμενη Rom 1.0.1 δεν είχε κάποιο πρόβλημα. Καμία ιδέα?
Link to comment
Share on other sites

Inew V3 Zopo1000s port

 

Ανέβηκε η δεύτερη Ρομ μου!.

 

Τι σημαίνει αυτο καντο μια μεταφραση να το καταλαβω, μηπως και δεν κανει για την δικη μου συσκευη."It is for the internal /data/media type phones. (with only MBR and EBR1). System is part5 data is part7".

 

Όπως επισης τωρα που το θυμηθηκα, εχεις γραψει οτι για να περασουμε μια απο τις 2 ΡΟΜ που εχεις ανεβασει, θα πρεπει πρωτα να εχουμε περασει την official kit kat 1.0.13

Εγω εχω περασμενη την 1.0.13, αλλά πρωτα ειχα περασει την 1.0.8 gps fix και μεσω του recovery που δημιουργεί, φλασαρω την 1.0.13, Μήπως αυτο δημιουργει προβλημα στα particions, οπως εχεις αναφερει ?????

SV 7 DMT Nikos Amateur Radio

V.H.F. REPEATER R2 XANTHIS

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...