Jump to content

iNew V3


 Κοινοποίηση

Recommended Posts

sos..........μετα απο 6 μηνες το κινητο σημερα κολησε στη οθονη με το λογοτυπο τις inew

εβγαλα την μπαταρια για 2-3 ωρες οπως διαβασα σε καποια ποστ με το ιδιο προβλημα αλλα τπτ.............

δεν ειμαι και πολυ σχετικος και θα ηθελα μια βοηθεια..............

το τηλ δεν ειναι ροοτ δεν το εχω πειραξει!!! ποτε

το ειχε η γυναικα μου μονο για τηλ φωτο και λιγο ιντερνετ

ευχαριστω.........

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 7χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

sos..........μετα απο 6 μηνες το κινητο σημερα κολησε στη οθονη με το λογοτυπο τις inew

εβγαλα την μπαταρια για 2-3 ωρες οπως διαβασα σε καποια ποστ με το ιδιο προβλημα αλλα τπτ.............

δεν ειμαι και πολυ σχετικος και θα ηθελα μια βοηθεια..............

το τηλ δεν ειναι ροοτ δεν το εχω πειραξει!!! ποτε

το ειχε η γυναικα μου μονο για τηλ φωτο και λιγο ιντερνετ

ευχαριστω.........

 

Μολις ανοιξει πατα το + της φωνης και μπες στο recovery απο εκει κανε facroty setings και θα εισαι οκ...αν δεν..πας για ρομ.

Sony Xperia S Rooted Motorola Atrix 4G Rooted

Sony Xperia Neo V Rooted Custom Rom Sony Xperia P Rooted

Sony Xperia T Rooted Inew V3 Rooted Sony Xperia Z inside look

 

Αγγελίες αποκλειστικά στο Buy&Sell.

Link to comment
Share on other sites

Μολις ανοιξει πατα το + της φωνης και μπες στο recovery απο εκει κανε facroty setings και θα εισαι οκ...αν δεν..πας για ρομ.

δυστυχως δεν..............

ρομ ε???? ωχωχωχ

δεν ειμαι και σχετικος...........δυσκολο το βλεπω

ευχαριστω πολυ ...........

Link to comment
Share on other sites

δυστυχως δεν..............

ρομ ε???? ωχωχωχ

δεν ειμαι και σχετικος...........δυσκολο το βλεπω

ευχαριστω πολυ ...........

 

Υπαρχουν οδηγιες στην αρχη του θεματος.Ειναι σχετικα ευκολο...αλλα και βιντεο στο youtube

Sony Xperia S Rooted Motorola Atrix 4G Rooted

Sony Xperia Neo V Rooted Custom Rom Sony Xperia P Rooted

Sony Xperia T Rooted Inew V3 Rooted Sony Xperia Z inside look

 

Αγγελίες αποκλειστικά στο Buy&Sell.

Link to comment
Share on other sites

Υπαρχουν οδηγιες στην αρχη του θεματος.Ειναι σχετικα ευκολο...αλλα και βιντεο στο youtube[/QU

 

προσπαθω .........αλλα ......τπτ

θα ψαξω να βρω κανενα που να ξερει,,,,,,,,,,

ευχαριστω ........

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators

Αν δεν βγάζεις άκρη με τους οδηγούς στο πρώτο post, τότε χρειάζεσαι χρόνο εξοικείωσης.

 

Επίσης σε παρακαλώ γράψε κανονικά όπως όλοι μας, αυτές οι συνεχόμενες τελείες είναι εντελώς κουραστικές.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Χαιρεται επειδη για ενα διαστημα ολα διορθωθηκαν στο gps και μετα παλι μου εκανε νουμερα ειπα να βαλω την tsunami ...και με το flash tools εφτασα μεχρι το σημειο που πατας download και μετα πατας να ανοιξει το κινητο μαζι με το κουμπι της εντασης αλλα παρολα αυτα δεν ξεκιναει ποτε να το κανει εγκατασταση και το κινητο βγαζει μονο μια φωτο με το σηματακι του android ..ξερετε πως να συνεχισω???
Link to comment
Share on other sites

Χαιρεται επειδη για ενα διαστημα ολα διορθωθηκαν στο gps και μετα παλι μου εκανε νουμερα ειπα να βαλω την tsunami ...και με το flash tools εφτασα μεχρι το σημειο που πατας download και μετα πατας να ανοιξει το κινητο μαζι με το κουμπι της εντασης αλλα παρολα αυτα δεν ξεκιναει ποτε να το κανει εγκατασταση και το κινητο βγαζει μονο μια φωτο με το σηματακι του android ..ξερετε πως να συνεχισω???

 

Δεν ξέρω αν συγκεκριμένα για τη tsunami είναι ετσι η διαδικασία, πάντως σε όσες ρομ έβαλα, μετά το download πρέπει να συνδέσεις το κινητό σου σβηστό χωρίς τη μπαταρία και με το που το συνδέσεις βάζεις και τη μπαταρία. Το: ''πατας να ανοιξει το κινητο μαζι με το κουμπι της εντασης'' δεν το έχω δει πουθενά :confused:

Link to comment
Share on other sites

Παρουσιαστηκε ενα προβληματακι.

Οτι κι αν κατεβασω απο το playstore εμφανιζει το μηνυμα "υπαρχει χωρος στη συσκευη" οπως φαινεται στη φωτο.

[ATTACH]48829[/ATTACH]

 

Το κινητο εχει 110ΜΒ ελευθερα και η SD 2,8GB. Τουλαχιστον αυτο γραφει στις ρυθμισεις.

Link to comment
Share on other sites

sos..........μετα απο 6 μηνες το κινητο σημερα κολησε στη οθονη με το λογοτυπο τις inew

εβγαλα την μπαταρια για 2-3 ωρες οπως διαβασα σε καποια ποστ με το ιδιο προβλημα αλλα τπτ.............

δεν ειμαι και πολυ σχετικος και θα ηθελα μια βοηθεια..............

το τηλ δεν ειναι ροοτ δεν το εχω πειραξει!!! ποτε

το ειχε η γυναικα μου μονο για τηλ φωτο και λιγο ιντερνετ

ευχαριστω.........

μετα απο 2 μερες τελιικα ανοιξε παλι το κινητο μονο του

χωρις να κανω κατι εγω

να δουμε:lol::lol::lol:

Link to comment
Share on other sites

καλημερα σε ολους. πηρα το συγκεκριμενο κινητο με προβλημα στην οθονη και επιχειρησα να την αλλαξω. Αφου εκανα την αλλαγη και ανοιξα το κινητο μου εμφανιζει το εξης προβλημα. εχει κανονικα σημα, μπορω να δεχτω και να παρω κληση αλλα με το που παω να απαντησω κλεινει η γραμμη.

αν παω στις ρυθμισεις και μετα στη διαχειρηση καρτας SIM, οι επιλογες ''φωνητική κλήση'' και ''μηνυματα'' είναι ανενεργες και δεν μπορεις να επιλεξεις κατι πανω σ'αυτές.

Μπορεί κάποιος να βοηθήσει? Ευχαριστω εκ των προτερων

Link to comment
Share on other sites

Παρουσιαστηκε ενα προβληματακι.

Οτι κι αν κατεβασω απο το playstore εμφανιζει το μηνυμα "υπαρχει χωρος στη συσκευη" οπως φαινεται στη φωτο.

[ATTACH]48829[/ATTACH]

 

Το κινητο εχει 110ΜΒ ελευθερα και η SD 2,8GB. Τουλαχιστον αυτο γραφει στις ρυθμισεις.

 

Το ίδιο έχω πάθει και εγώ σε 3 τηλέφωνα που έχω. Πρέπει να έχει να κάνει με το τελευταίο update του play store. Αν και έχουν περάσει αρκετές μέρες αλλά δεν έχει αλλάξει κάτι. Προς το παρών εγώ κάνω uninstall το update του play store και την κάνω την δουλειά μου. Δυστυχώς μετά από λίγο γίνεται αυτόματα ξανά η αναβάθμιση οπότε πάλι εμφανίζεται το πρόβλημα και ξανακάνω το ίδιο. Ελπίζουμε να διορθωθεί γρήγορα.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

καλημερα σε ολους. πηρα το συγκεκριμενο κινητο με προβλημα στην οθονη και επιχειρησα να την αλλαξω. Αφου εκανα την αλλαγη και ανοιξα το κινητο μου εμφανιζει το εξης προβλημα. εχει κανονικα σημα, μπορω να δεχτω και να παρω κληση αλλα με το που παω να απαντησω κλεινει η γραμμη.

αν παω στις ρυθμισεις και μετα στη διαχειρηση καρτας SIM, οι επιλογες ''φωνητική κλήση'' και ''μηνυματα'' είναι ανενεργες και δεν μπορεις να επιλεξεις κατι πανω σ'αυτές.

Μπορεί κάποιος να βοηθήσει? Ευχαριστω εκ των προτερων

 

Κατι με τα IMEI παιζει να εχεις..Τσεκαρε αν υπαρχουν στην συσκευη σου και αν οχι περασε τα.Πρεπει να τα εχεις σε χαρτακι μεσα στο κουτι του.Αν οχι και δεν εχεις κρατησει backup την εκατσες!

Sony Xperia S Rooted Motorola Atrix 4G Rooted

Sony Xperia Neo V Rooted Custom Rom Sony Xperia P Rooted

Sony Xperia T Rooted Inew V3 Rooted Sony Xperia Z inside look

 

Αγγελίες αποκλειστικά στο Buy&Sell.

Link to comment
Share on other sites

Παρουσιαστηκε ενα προβληματακι.

Οτι κι αν κατεβασω απο το playstore εμφανιζει το μηνυμα "υπαρχει χωρος στη συσκευη" οπως φαινεται στη φωτο.

 

Το κινητο εχει 110ΜΒ ελευθερα και η SD 2,8GB. Τουλαχιστον αυτο γραφει στις ρυθμισεις.

 

Ναι είναι θέμα του playstore το κάνει σε πολλούς. Πάτα κανα 2 φορές εγκατάσταση και θα το κατεβάσει κανονικά!

Ο Χορτιάτης είναι ΚΙΤΡΙΝΟΣ
Link to comment
Share on other sites

Ναι είναι θέμα του playstore το κάνει σε πολλούς. Πάτα κανα 2 φορές εγκατάσταση και θα το κατεβάσει κανονικά!

Ναι ετσι ειναι παιδια....2 φορες κα δουλευει κανονικα.

Sony Xperia S Rooted Motorola Atrix 4G Rooted

Sony Xperia Neo V Rooted Custom Rom Sony Xperia P Rooted

Sony Xperia T Rooted Inew V3 Rooted Sony Xperia Z inside look

 

Αγγελίες αποκλειστικά στο Buy&Sell.

Link to comment
Share on other sites

Δεν ξέρω αν συγκεκριμένα για τη tsunami είναι ετσι η διαδικασία, πάντως σε όσες ρομ έβαλα, μετά το download πρέπει να συνδέσεις το κινητό σου σβηστό χωρίς τη μπαταρία και με το που το συνδέσεις βάζεις και τη μπαταρία. Το: ''πατας να ανοιξει το κινητο μαζι με το κουμπι της εντασης'' δεν το έχω δει πουθενά :confused:

 

χρησιμοποιησα την μεθοδο που λες αλλα και παλι κολλησε χωρις να κανει ποτε εγκατασταση την νεα ΡΟΜ ....Γνωριζει κανεις τι παιζει ????

Link to comment
Share on other sites

χρησιμοποιησα την μεθοδο που λες αλλα και παλι κολλησε χωρις να κανει ποτε εγκατασταση την νεα ΡΟΜ ....Γνωριζει κανεις τι παιζει ????

 

Υπαρχει οδηγος στην αρχικη...αλλα και στο youtube με τα βηματα ακριβως!

Sony Xperia S Rooted Motorola Atrix 4G Rooted

Sony Xperia Neo V Rooted Custom Rom Sony Xperia P Rooted

Sony Xperia T Rooted Inew V3 Rooted Sony Xperia Z inside look

 

Αγγελίες αποκλειστικά στο Buy&Sell.

Link to comment
Share on other sites

χρησιμοποιησα την μεθοδο που λες αλλα και παλι κολλησε χωρις να κανει ποτε εγκατασταση την νεα ΡΟΜ ....Γνωριζει κανεις τι παιζει ????

 

Άν έχεις τη δυνατότητα , δοκίμασε να το κάνεις σε κάποιον άλλον υπολογιστή...

 

Ϊσως να μην έχουν περαστεί ''καλά'' οι drivers στον υπολογιστή ..

 

Τσέκαρε και απο εδώ τα βήματα ένα ένα http://www.chinaphonearena.com/forum/Thread-ROM-%E2%96%BA%E2%96%B2%E2%97%84iNew-V3-1-0-8-rooted-Pre-installed-CWM-%E2%96%BA%E2%96%B2%E2%97%84

Link to comment
Share on other sites

χρησιμοποιησα την μεθοδο που λες αλλα και παλι κολλησε χωρις να κανει ποτε εγκατασταση την νεα ΡΟΜ ....Γνωριζει κανεις τι παιζει ????

Σου εβγαλε καποιο σφαλμα η απλα κολλησε?

Sony Xperia S Rooted Motorola Atrix 4G Rooted

Sony Xperia Neo V Rooted Custom Rom Sony Xperia P Rooted

Sony Xperia T Rooted Inew V3 Rooted Sony Xperia Z inside look

 

Αγγελίες αποκλειστικά στο Buy&Sell.

Link to comment
Share on other sites

Από το GPS είμαι πολύ ικανοποιημενος, με χρήση του CoPilot. Έχετε να προτείνετε καμιά βάση για παρμπρίζ αυτοκίνητου?
Link to comment
Share on other sites

Πατάς πρώτα στο κουμπί firmware upgrade και μετά συνδέεις το κινητό.Aν το συνδέσεις και μετά πατήσεις το κουμπί,το κινητό θα φορτίζει.

 

Πιστεύω να σε καλύπτουν τα παρακάτω

Ας το βάλει κάποιος mod στο πρώτο ποστ

NΕΟΣ ΕΥΚΟΛΟΣ ΤΡΟΠΟΣ ΓΙΑ ROOT ΧΩΡΙΣ XΡΗΣΗ PC

1.Κατέβαζουμε και εγκαθιστούμε το πρόγραμμα Framaroot 1.9.0

2.Το ανοίγουμε και πατάμε στη λέξη Barahir.

3.Περιμένουμε να γράψει success,κάνουμε reboot και είμαστε root

ΕΓΚΑΤΑΣΤΑΣΗ CWM RECOVERY ΓΙΑ ΔΗΜΙΟΥΡΓΙΑ BACKUP ΚΑΙ ΟΧΙ ΜΟΝΟ --->ΟΔΗΓΙΕΣ ΕΔΩ

Aφού κάναμε root,εγκαταστήσαμε cwm recovery και πήραμε backup της ρομ μας μπορούμε να προχωρήσουμε στην εγκατάσταση του xposed framework και gravitybox

ΕΓΚΑΤΑΣΤΑΣΗ XPOSED FRAMEWORK KΑΙ GRAVITYBOX

1.Κατεβάζουμε απο εδώ το xposed installer και το εγκαθιστούμε

2.Το ανοίγουμε και πάμε στην καρτέλα Framework.Επιλέγουμε Eγκατάσταση/Αναβάθμιση,δίνουμε δικαιώματα root όταν μας το ζητήσει και μετά πατάμε οκ και reboot

3.Κατεβάζουμε απο εδώ το gravitybox και το εγκαθιστούμε.Πατάμε στο "τέλος" μετά την εγκατάσταση του gravitybox και πάμε στον xposed installer-->modules.Τικάρουμε το κουτάκι που υπάρχει στο gravitybox και κάνουμε reboot.

4.Τώρα είμαστε έτοιμοι να χρησιμοποιήσουμε τις λειτουργίες του gravitybox

 

ΒΑΣΙΚΕΣ ΛΕΙΤΟΥΡΓΙΕΣ ΠΟΥ ΜΠΟΡΟΥΜΕ ΝΑ ΚΑΝΟΥΜΕ ΜΕ ΤΟ GRAVITYBOX

1.Δυνατότητα να στέλνουμε 160 χαρακτήρες ανά μήνυμα.Για να το κάνουμε αυτό πάμε gravitybox-->τηλέφωνο-->Αφαίρεση Unicode-->Aφαίρεση όλων των χαρακτήρων unicode

2.Gravitybox--->Γραμμή κατάστασης.Εδώ περιλαμβάνονται ρυθμίσεις που μπορούμε να κάνουμε στην μπάρα ειδοποιήσεων.Για παράδειγμα αν έχουμε στο κινητό μια sim και δε θέλουμε να εμφανίζεται το εικονίδιο της 2ης σιμ θα πάμε στη ρύθμιση --->Αυτόματη απόκρυψη εικονιδίων σήματος και θα επιλέξουμε να μην εμφανίζεται το εικονίδιο της σιμ που δεν έχουμε εισάγει στο κινητό

Επισης απο Γραμμή κατάστασης--->Διαχείριση Quicksettings επιλέγουμε πως θέλουμε να εμφανίζονται οι γρήγορες ρυθμίσεις όταν κατεβάζουμε την μπάρα.Για παράδειγμα μπορούμε να αλλάξουμε την σειρά που θα εμφανίζονται τα εικονίδια,τα πόσα εικονίδια θα ειναι σε οριζόντια θέση καθώς και ποια εικονιδια θα εμφανίζονται κτλ

Ακόμη απο αυτό το μενού μπορούμε να επιλέξουμε το χρώμα των εικονιδίων στην μπάρα,το εικονίδιο της μπαταρίας κτλ

3.Gravitybox--->Eνέργεια.Εδώ μπορούμε να επιλέξουμε να εμφανίζονται όταν πατάμε και κρατάμε το power πλήκτρο,έξτρα μενού για screenshot,reboot απευθείας στο recovery κτλ

4.Gravitybox--->Προβολή.Εδώ περιλαμβάνονται ρυθμίσεις για την οθόνη όπως φωτεινότητα αλλά και ρύθμιση για περιστροφή της οθόνης σε όλους τους άξονες κτλ

5.Gravitybox--->Πολυμέσα. Eδώ περιλαμβάνονται ρυθμίσεις για τον ήχο.Για παράδειγμα μπορούμε να επιλέξουμε να έχει ο ήχος για τη μουσική περισσότερα επίπεδα έντασης,να μπορούμε να αλλάξουμε τραγούδι όταν ακούμε μουσική με κλειστή οθόνη κτλ

Σημαντική ρύθμιση για μένα προσωπικά το Ενωση εντάσεων Κουδουνίσματος που άμα το έχουμε ξε-τσεκαρισμένο μπορούμε να έχουμε διαφορετική ένταση ήχου στις κλήσεις και διαφορετική στις ειδοποιήσεις

Ειναι ακόμη πάρα πολλά αυτά που μπορούμε να ρυθμίσουμε αλλά κατά την γνώμη μου ανέφερα κάποια βασικά πράγματα που μπορούμε να κάνουμε.Yπάρχει και μια ρύθμιση στο Gravitybox--->Tηλέφωνο που λέγεται smartradio και ειναι για αυτόματη εναλλαγή 3g/2g ανάλογα με το αν το κινητό ειναι συνδεδεμένο σε wifi δίκτυο ή στην αναμονή αλλά δεν είμαι ακόμη 100% σίγουρος ότι δουλεύει σωστά στο κινητό μας και γιαυτό δεν το αναφέρω ως προτεινόμενη ρύθμιση.

 

Καλησπέρα,

Κάνω τη ρύθμιση στο κινητό μου για αυτόματη απόκρυψη εικονιδίων σήματος αλλά δεν γίνεται τίποτα. Μόλις κάνω επανεκκίνηση πάλι με ενημερώνει οτι η SIM 2 είναι κενή . Εχεις καμία ιδέα ?? Ευχαριστώ

Asus Zenfone 3 zs570 kl Snapdragon 820 64G/6G

Asus Zenfone 2 ze551ml Z00AD 2.3GHz 4G RAM

Link to comment
Share on other sites

Επανεκινηση κανε.

Sony Xperia S Rooted Motorola Atrix 4G Rooted

Sony Xperia Neo V Rooted Custom Rom Sony Xperia P Rooted

Sony Xperia T Rooted Inew V3 Rooted Sony Xperia Z inside look

 

Αγγελίες αποκλειστικά στο Buy&Sell.

Link to comment
Share on other sites

ΝΕΑ ROM 4.4 KitKat για όλα τα Inew V3.

 

Πηγή:

http://www.chinaphonearena.com/forum/Thread-New-4-4-2-firmware-1-0-13?page=4

 

Download

http://www.needrom.com/download/inew-v3-1-0-13/

Edited by tigreos
Link to comment
Share on other sites

Με το Gravitybox κάνω απενεργοποίηση Unicode και τα μηνύματα πάλι δεν έχουν 160 χαρακτήρες. Άλλες ρυθμίσεις του gravitybox τις κάνω, αυτή για τα μηνύματα όχι. Ξέρει κανείς τι μπορεί να είναι?
Link to comment
Share on other sites

Δοκίμασε κανένας την νέα KitKat που αναφέρει ο φίλος;

:rolleyes:

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...