Jump to content

iNew V3


 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Βελτιωτικό πατσάκι με σκριπτακια και βιβλιοθήκες που βελτιωνουν τομείς του τηλεφώνου... Εγκαθίσταται με φλασαρισμα μεσω cwm... Ομοιως και απεγκαθισταται.

Α, στην προηγούμενη αναφορά μου να προσθεσω οτι βλεπω σταθερά, περισσοτερη διαθέσιμη ραμ απο οποιαδήποτε αλλη φορα

 

Θέλει να κάνουμε τίποτα wipe πρώτα?

Ο Χορτιάτης είναι ΚΙΤΡΙΝΟΣ
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 7χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Καλησπέρα επειδή σκέφτομαι την αγορά του μου αρέσει σχεδιαστικά αλλά οτι αναφέρεται από πανω μου φαίνονται κινέζικα!θα πρεπει δηλαδή αν το πάρω να ασχοληθω με Ρομ,κερνελ κτλ????
Link to comment
Share on other sites

Θέλει να κάνουμε τίποτα wipe πρώτα?

Οχι.........

http://img834.imageshack.us/img834/3415/7uzf.png

Με αρκετο σερφαρισμα με γουαιφαι. Ρυθμός κατανάλωσης 5,5 τοις εκατο ανα ώρα

 

Εν πάση περιπτώσει, σε λιγο θα ειναι παρελθόν, μολις βγει η 114

Edited by jpower73

CoolPad F1 :D

Redmi Note 9 Pro 6-128

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα επειδή σκέφτομαι την αγορά του μου αρέσει σχεδιαστικά αλλά οτι αναφέρεται από πανω μου φαίνονται κινέζικα!θα πρεπει δηλαδή αν το πάρω να ασχοληθω με Ρομ,κερνελ κτλ????

 

Όχι φυσικά. Το κινητό είναι πολύ καλό και εγώ προσωπικά έχω πάρει 6 με κανενα πρόβλημα. Αλλά ποτέ δεν ξέρεις.

 

Βέβαια, επειδή οι τομές αλλάζουν για μένα δεν είναι πια η καλύτερη επιλογή όταν μπορείς να πάρεις με λίγα παραπάνω να πας σε αυτό.

 

Βέβαια πας στην λογική λίγο περισσότερα, αλλά πιθανόν να πάρει 4,4 ο 6592.

 

Στο δια ταύτα, το τηλέφωνο είναι πολύ καλό και όμορφο, αλλά βγαίνουν και καλύτερα.

Link to comment
Share on other sites

Την εφαρμογη Pimp My ROM την ξερει κανεις? Εχει καποια tweaks εκει..
Ο Χορτιάτης είναι ΚΙΤΡΙΝΟΣ
Link to comment
Share on other sites

Βελτιωτικό πατσάκι με σκριπτακια και βιβλιοθήκες που βελτιωνουν τομείς του τηλεφώνου... Εγκαθίσταται με φλασαρισμα μεσω cwm... Ομοιως και απεγκαθισταται.

Α, στην προηγούμενη αναφορά μου να προσθεσω οτι βλεπω σταθερά, περισσοτερη διαθέσιμη ραμ απο οποιαδήποτε αλλη φορα

 

Έχω πετάξει το zip στην sd, πατάω update from sd, πατάω πάνω στο αρχείο αλλά λέει installation aborted... από τις οδηγίες πάντως στους xda: 1. Delete all others ram scripts you have installed in "/system/etc/init.d", εγώ δεν έχω τέτοιο αρχείο..

Ο Χορτιάτης είναι ΚΙΤΡΙΝΟΣ
Link to comment
Share on other sites

Έχω πετάξει το zip στην sd, πατάω update from sd, πατάω πάνω στο αρχείο αλλά λέει installation aborted... από τις οδηγίες πάντως στους xda: 1. Delete all others ram scripts you have installed in "/system/etc/init.d", εγώ δεν έχω τέτοιο αρχείο..

 

Tι Recovery εχεις?

Link to comment
Share on other sites

Έχω πετάξει το zip στην sd, πατάω update from sd, πατάω πάνω στο αρχείο αλλά λέει installation aborted... από τις οδηγίες πάντως στους xda: 1. Delete all others ram scripts you have installed in "/system/etc/init.d", εγώ δεν έχω τέτοιο αρχείο..

 

Θέλει cwm, (οποιαδήποτε εκδοση, ακομη και 5αρα)

CoolPad F1 :D

Redmi Note 9 Pro 6-128

Link to comment
Share on other sites

Tι Recovery εχεις?

 

Με αυτή που λέει ΓΝΗΣΙΑ.. http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=5377548#post5377548

Ο Χορτιάτης είναι ΚΙΤΡΙΝΟΣ
Link to comment
Share on other sites

Με αυτή που λέει ΓΝΗΣΙΑ.. http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=5377548#post5377548

 

Πρέπει να περάσεις κάποια custom recovery. Η original δεν σε αφήνει να εγκαταστήσεις τίποτα από εκεί εκτός κάποιες συγκεκριμένες αναβαθμίσεις του λειτουργικού.

Μπορείς να το κάνεις πανέυκολα με τον 'θείο' αρκεί να είσαι root.

Link to comment
Share on other sites

Original iNew V3 gold black White 5 inch Smartphone NFC OTG Android 4.2 Quad Core 3G GPS RAM 1GB ROM 16GB 13MP Camera gift case

 

Bundle 5

1* Phone + 1*Charger + 1*Data Cable + 1*Earphone+1*A second battery +1*Silicone Case + Gifts

Gifts: 1* Protector Film + 1* Flip Case + 1* OTG Cable + 1* Card Reader

ολα αυτα με 129,00 euro απο aliexpress μολις το <<χτυπησα>>

 

υπαρχει και Bundle 1

1* Phone + 1*Charger + 1*Data Cable + 1*Earphone + Gifts

Gifts: 1* Protector Film + 1* Flip Case + 1* OTG Cable + 1* Card Reader

με 121,50

φυσικα το bundle 5 ειναι καλυτερο με μολις 8 ευρο παραπανω + 2 μπαταρια + Silicone Case

Edited by ajakis
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα ήθελα να σας ρωτησω το inew δεν παίρνουν αναβαθμίσεις android όπως η 4.4?

 

Προς το παρόν όχι, και ίσως δε βγει ποτέ, από τη μαμά.

Edited by apollo_el
Link to comment
Share on other sites

Εμείς που εξακολουθούμε να έχουμε πρόβλημα με το gps μας, μετά από τα tweaks, μετά από πείραγμα του gps.conf και φυσικά την καλή επαφή του καπακιού (κάνει κλακ δηλαδή, δεν μπορώ να τα σηκώσω κ άλλο οπότε φαντάζομαι ακουμπάνε), τι άλλο να κάνουμε? Το αποδεχόμαστε απλώς?
Ο Χορτιάτης είναι ΚΙΤΡΙΝΟΣ
Link to comment
Share on other sites

Εμείς που εξακολουθούμε να έχουμε πρόβλημα με το gps μας, μετά από τα tweaks, μετά από πείραγμα του gps.conf και φυσικά την καλή επαφή του καπακιού (κάνει κλακ δηλαδή, δεν μπορώ να τα σηκώσω κ άλλο οπότε φαντάζομαι ακουμπάνε), τι άλλο να κάνουμε? Το αποδεχόμαστε απλώς?

 

Επιστροφή ..... στη Κίνα :X

Link to comment
Share on other sites

Εμείς που εξακολουθούμε να έχουμε πρόβλημα με το gps μας, μετά από τα tweaks, μετά από πείραγμα του gps.conf και φυσικά την καλή επαφή του καπακιού (κάνει κλακ δηλαδή, δεν μπορώ να τα σηκώσω κ άλλο οπότε φαντάζομαι ακουμπάνε), τι άλλο να κάνουμε? Το αποδεχόμαστε απλώς?

 

Νομίζω, ότι πρέπει να διευκρινίσεις τί εννοείς με "πρόβλημα" (εμείς τα έχουμε πει βέβαια). Αν δεν κάνω λάθος, το gps σου λειτουργεί, απλά αργεί στο κλείδωμα. Αν έχεις ακόμα χρόνο (αν δεν είσαι κοντά στις 45 μέρες του Paypal, για dispute), δοκίμασε άλλη ROM σε συνδυασμό με τα tips&tricks που έχουμε συζητήσει. Είναι το τελευταίο, που μπορώ να σκεφτώ, προτού το επιστρέψεις.

Link to comment
Share on other sites

Νομίζω, ότι πρέπει να διευκρινίσεις τί εννοείς με "πρόβλημα" (εμείς τα έχουμε πει βέβαια). Αν δεν κάνω λάθος, το gps σου λειτουργεί, απλά αργεί στο κλείδωμα. Αν έχεις ακόμα χρόνο (αν δεν είσαι κοντά στις 45 μέρες του Paypal, για dispute), δοκίμασε άλλη ROM σε συνδυασμό με τα tips&tricks που έχουμε συζητήσει. Είναι το τελευταίο, που μπορώ να σκεφτώ, προτού το επιστρέψεις.

 

Ναι τα έχουμε πει και νομίζω σε έχω πρήξει και σε ευχαριστώ (και δημοσίως!) που μου λες να δοκιμάσω πράγματα. Το πρόβλημα πλεον είναι ότι βλέπει δορυφόρους αλλά δεν κλειδώνει ούτε μετά από 2-3 λεπτά. Αλλά βλέπει...γενικά μια φορά κλείδωσε και είπα ΟΚ το έλυσα το πρόβλημα αλλά μετά ΔΕΝ ξανακλείδωσε..το έχω από την Τετάρτη το κιν και το έχω τρελάνει στα πειράγματα με το gps, και το μόνο που έχω καταφέρει είναι απλώς να βλέπει και όχι να κλειδώνει..:worry:

Ο Χορτιάτης είναι ΚΙΤΡΙΝΟΣ
Link to comment
Share on other sites

Ναι τα έχουμε πει και νομίζω σε έχω πρήξει και σε ευχαριστώ (και δημοσίως!) που μου λες να δοκιμάσω πράγματα. Το πρόβλημα πλεον είναι ότι βλέπει δορυφόρους αλλά δεν κλειδώνει ούτε μετά από 2-3 λεπτά. Αλλά βλέπει...γενικά μια φορά κλείδωσε και είπα ΟΚ το έλυσα το πρόβλημα αλλά μετά ΔΕΝ ξανακλείδωσε..το έχω από την Τετάρτη το κιν και το έχω τρελάνει στα πειράγματα με το gps, και το μόνο που έχω καταφέρει είναι απλώς να βλέπει και όχι να κλειδώνει..:worry:

 

Εμένα δε με πρήζεις. Αν μπορώ να βοηθήσω, γιατί όχι. Μακάρι να μη χρειαστεί να το επιστρέψεις. Ίσως τα παιδιά εδώ, έχουν κάποια καλύτερη ιδέα.

Link to comment
Share on other sites

Aν ξερει καποιος....εχω αγορασει power bank 4400mah 5v /1a...k eνω φορτιζει το htc μου δεν φορτιζε το v3,ρωτωντας τον πωλητη μου ειπε οτι τα κινεζικα εχουν διαφορετικο συστημα κ δεν ειναι συμβατα με αυτου του ειδους τις φορτισεις ....ισχυει κατι τετοιο η ειναι κατι που ρυθμιζεται?
Link to comment
Share on other sites

Aν ξερει καποιος....εχω αγορασει power bank 4400mah 5v /1a...k eνω φορτιζει το htc μου δεν φορτιζε το v3,ρωτωντας τον πωλητη μου ειπε οτι τα κινεζικα εχουν διαφορετικο συστημα κ δεν ειναι συμβατα με αυτου του ειδους τις φορτισεις ....ισχυει κατι τετοιο η ειναι κατι που ρυθμιζεται?

 

Δεν νομίζω ότι ισχύει κάτι τετοιο ..... Με αυτή τη λογική τα κινέζικα δεν θα φόρτιζαν με το φορτιστή των επώνυμων κινητώω (κάτι που φυσικά δεν ισχύει ..)

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά 2 ερωτήσεις..

 

1) Όταν αντιγράψω το gps.conf στο φάκελο etc, αμέσως μετά κλειδώνει άμεσα το gps. Αν κάνω επανεκκίνηση, μετά πάλι βλέπει αλλά δεν θα ξανακλειδώσει. Πρέπει να κάνω πάλι αντιγραφή το gps.conf και όλα οκ. Μήπως φταίει το bak αρχείο στον ίδιο φάκελο? Γιατί βλέπω αυτό έχει άλλες γραμμές και άλλες έχει το gps.conf. Μήπως αν σβήσω και το bak και αντιγράψω το conf, θα δημιουργηθεί το σωστό και δεν θα έχω πρόβλημα με τις επανεκκινήσεις ή είναι άσχετο?

 

2) Εκεί που έχει κλειδώσει gps με το gps test, αν με multitask (πατημένο το home) πάω στο καπάκι google maps ή sygic, ψάχνει πάλι για κλείδωμα ενώ το προηγούμενο δευτερόλεπτο είχε κλειδώσει! Ή και το ίδιο το gps αν ανοίξω την προεπισκόπηση εφαρμογών (αυτό που λέω multitask με το home πατημένο) και ξαναπατήσω αμέσως το gps test, πάλι ψάχνει! Δεν λέω, κλειδώνει γρήγορα αλλά νομίζω δεν θα έπρεπε να το κάνει..

Ο Χορτιάτης είναι ΚΙΤΡΙΝΟΣ
Link to comment
Share on other sites

Προς το παρόν όχι, και ίσως δε βγει ποτέ, από τη μαμά.

 

Eίναι θέμα του κατασκευαστή του SoC να δώσει τους drivers για kitkat. Ακουγόταν ότι αυτό θα γίνει για τα SoC MT6582 (αυτό που έχει το iNew V3)και MT6592 και τώρα τελευταία φήμες λένε ότι αυτό έχει ήδη γίνει μιας και υπάρχουν κανα-δυο τηλ με ΜΤ6582 που κυκλοφόρησαν με kitkat.

Eπίσης η ίδια η iNew έχει πει (στο chinaphonearena) ότι είναι στα σκαριά αναβάθημιση κιτκατ για το V3.

 

 

Ναι τα έχουμε πει και νομίζω σε έχω πρήξει και σε ευχαριστώ (και δημοσίως!) που μου λες να δοκιμάσω πράγματα. Το πρόβλημα πλεον είναι ότι βλέπει δορυφόρους αλλά δεν κλειδώνει ούτε μετά από 2-3 λεπτά. Αλλά βλέπει...γενικά μια φορά κλείδωσε και είπα ΟΚ το έλυσα το πρόβλημα αλλά μετά ΔΕΝ ξανακλείδωσε..το έχω από την Τετάρτη το κιν και το έχω τρελάνει στα πειράγματα με το gps, και το μόνο που έχω καταφέρει είναι απλώς να βλέπει και όχι να κλειδώνει..:worry:

 

Εγώ θα σου πρότεινα να ξαναπεράσεις το λειτουργικό, είτε το ίδιο που φοράς είτε κάποια άλλη version κατά προτίμηση μέσω spf tools

Σε ενός γνωστού μου το V3 είχε μια 1.0.8 και είχε το ίδιο πρόβλημα με σένα. Του έβαλα την 1.1.4 από το needrom (δεν ξέρουμε ακόμα από που κρατάει η σκούφια της) και τώρα είναι οκ.

Μπορείς πάντως να περιμένεις μέχρι τις 15 Μαϊου όπου θα κυκλοφορίσει από την iNew η official 1.1.4 και ας ελπίσουμε ότι θα έχουν λύσει τα προβλήματα με το Air Gestures και θα τα έχουν συμπεριλάβει σε αυτήν την version!!

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...