Jump to content

iNew V3


 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Φιλοι μου, αξιζει το τηλεφωνο ;

1) Ειδα σε μερικα αρχικα posts αυτου του topic πως δεν ειχε OTG πχ και τωρα στα τελευταια posts εχει; Δεν μπορω να το καταλαβω, ξερει κανεις τι συμβαινει ;

2) Το εχει κανεις το τηλεφωνο ; Ειναι normal ή laggy ;

Ευχαριστω

 

!) Όπως διαβασες στα πόστ λαχείο είναι το τηλέφωνο μακρυά του

2)Όχι κανείς δεν το εχει

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 7χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

To shuame στην 1.0.8 δούλεψε σε εσάς; Δεν μπορεί να το κάνει root όπως και το framarout δεν λειτουργεί επίσης....

 

----- προσθήκη μηνύματος 2 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

άκυρο παιδιά... το shuame δουλεύει αλλά πρέπει να περιμένεις αρκετή ώρα. Μονο το framarout δεν λειτουργει...

Petrotech
Link to comment
Share on other sites

Χρησιμοποιεί κανείς το Muzei ? Κοντεψα να ξηλώσω τα πάντα μέχρι να καταλάβω ότι αυτό έφταιγε που δεν με άφηνε να μπώ στο μενού Προβολή :angry:

 

@jpower73: γιατ έχεις διπλή ένδειξη στη μπαταρία ?? :what:

Link to comment
Share on other sites

Πιστεύω ότι το F2.0 που λέει τώρα, είναι απλά ένα νούμερο που προφανώς το άλλαξαν για να σταματήσει η γκρίνια, μιας και άλλα διαφήμιζαν στο site τους. Άλλωστε είναι αδύνατον να αλλάξει softwareικά το διάφραγμα σε αυτά τα camera modules.

To θέμα της ταχύτητας εστίασης μου μοιάζει σαν κάτι που είναι πολύ πιθανό να έχει συμβεί.

Θα την δοκιμάσω μάλλον αυριο και θα δω. Επιτέλους να ξεφορτωθώ το home button lug :)

 

Καλά μην το λες. Η Νόκια είχε βγάλει αναβάθμιση και ενεργοποίησε το ραδιόφωνο. Δεν θεωρώ απίθανο ή κάμερα να ήταν εξαρχής f2 και να μην το υποστήριζε το firmware.

Link to comment
Share on other sites

Χρησιμοποιεί κανείς το Muzei ? Κοντεψα να ξηλώσω τα πάντα μέχρι να καταλάβω ότι αυτό έφταιγε που δεν με άφηνε να μπώ στο μενού Προβολή :angry:

 

@jpower73: γιατ έχεις διπλή ένδειξη στη μπαταρία ?? :what:

 

Για να το βλεπω καλύτερα.... Το νουμερακι μεσα στο κυκλακι δεν ειναι και πολυ ορατό... Χεχε

CoolPad F1 :D

Redmi Note 9 Pro 6-128

Link to comment
Share on other sites

Ναι,

Λοιπόν, πιστεύω ειναι αυτο που ψάχναμε.....

Απο αποψη μνήμης στο 50 τοις εκατό...

Η δυσλειτουργια του κεντρικού πλήκτρου δεν υφίσταται πλεον

Οι φωτογραφίες είναι πλεον f. 2.0

Αρκετά πιο ομαλη η κίνηση, κανένα λαγκαρισμα, πουθενα..

Wifi πιο δυνατό.. Ακομη και χωρίς ενδειξη, πιάνει κανονικά. Δοκιμασμένο σε σημειο που πριν δεν έπιανε.

Οσον αφορά την κατανάλωση, θα το δοκιμάσω αποψε.... Παντως απο αναφορες αλλων, φαίνεται πως υπάρχει βελτίωση σημαντική..

Το γιουτουμπ λειτουργεί πιο ομαλά...

Σε λιγο θα τσεκάρω τζιπιες, μόλις βγω εξω....

Η αναβαθμιση εγινε με spflash, καθώς η αναβαθμιση που εκανα με το update. Zip, μεσω cwm, κολλησε στο αρχικο λογκο

 

Τελικα το gps δουλευει? Σε αλλο forum λενε οτι υπαρχει bug με το gps στην 1.0.8

Link to comment
Share on other sites

Φιλοι μου , το κινητο αξιζει ; Εννοω, κολλαει ή κατι απο τις προδιαγραφες δεν λειτουργει ΠΧ ;

Εχω δει σε αρκετα μερη πως δεν τηρει τις προδιαγραφες.. Ισχυει κατι τετοιο ;

Και αυτο που με ΕΝΔΙΑΦΕΡΕΙ πολυ ειναι το εξης : Υπηρχαν 2 εκδοσεις αυτου του κινητου ; Σε αυτη τη σελιδα http://www.to2c.com/inew-v3-tf-card-solution.html ισχυουν οι προδιαγραφες ;

Ευχαριστω φιλοι μου

Link to comment
Share on other sites

Φιλοι μου , το κινητο αξιζει ; Εννοω, κολλαει ή κατι απο τις προδιαγραφες δεν λειτουργει ΠΧ ;

Εχω δει σε αρκετα μερη πως δεν τηρει τις προδιαγραφες.. Ισχυει κατι τετοιο ;

Και αυτο που με ΕΝΔΙΑΦΕΡΕΙ πολυ ειναι το εξης : Υπηρχαν 2 εκδοσεις αυτου του κινητου ; Σε αυτη τη σελιδα http://www.to2c.com/inew-v3-tf-card-solution.html ισχυουν οι προδιαγραφες ;

Ευχαριστω φιλοι μου

Το κινητο εννοειται πως αξιζει...Δεν κολλαει καθολου κ πουθενα το μονο μειονεκτημα ειναι η μικρη μπαταρια που ομως κραταει ανετα μια μερα.

Εγω το πηρα απο το minideal.Και τι εννοεις δεν τηρει τις προδιαγραφες?

Link to comment
Share on other sites

Το κινητο εννοειται πως αξιζει...Δεν κολλαει καθολου κ πουθενα το μονο μειονεκτημα ειναι η μικρη μπαταρια που ομως κραταει ανετα μια μερα.

Εγω το πηρα απο το minideal.Και τι εννοεις δεν τηρει τις προδιαγραφες?

 

 

Φιλε ευχαριστω για την απαντηση σου.

Σε προηγουμενες σελιδες αυτης της ενοτητας κατι ειδα για κατι 1.08 και 1.0.4 Plus . Δεν γνωριζω αν αυτα αναφερονται σε καποιο χαρακτηριστικο του κινητου ή σε καποια αλλα εκδοση. Ειμαι καινουργιος στη σελιδα του myphone και καπως μεγαλης ηλικιας και δεν καταλαβα πολλα :lol: . Γενικα , αξιζει το κινητο ; Το βλεπω εδω http://www.to2c.com/inew-v3-tf-card-solution.html και θα ηθελα αν εχεις τη δυνατοτητα να μου πεις αν τα χαρακτηριστικα οντως ειναι αυτα :) . Αυτο που με βαζει σε σκεψεις ΣΥΝΟΠΤΙΚΑ ειναι 3 πραγματα

1) Αν θα κολλαει , δεν με ενδιαφερει να ειναι ΣΦΑΙΡΑ αλλα να ειναι ΜΗΝ κολλαει.

2) Αν τα χαρακτηριστικα ειναι οντως αυτα που αναφερει η σελιδα που σου εδωσα παραπανω :)

3) Το WIFI και το OTG λειτουργουν ;

Link to comment
Share on other sites

Τελικα το gps δουλευει? Σε αλλο forum λενε οτι υπαρχει bug με το gps στην 1.0.8

 

κανενα απολυτως προβλημα...

κλειδωσε για πρωτη φορα σε περιπου 30 δεύτερα..Αστερι:)

Στο αλλο φορουμ, ο τυπος (ισα), εκανε ζημια στην nvram... Ή προκειται για ελλατωματικη συσκευη..

CoolPad F1 :D

Redmi Note 9 Pro 6-128

Link to comment
Share on other sites

Καλά μην το λες. Η Νόκια είχε βγάλει αναβάθμιση και ενεργοποίησε το ραδιόφωνο. Δεν θεωρώ απίθανο ή κάμερα να ήταν εξαρχής f2 και να μην το υποστήριζε το firmware.

 

Ναι αλλά αν πάρεις ως δεδομένο ότι η κάμερά του είναι η IMX135 τότε το διάφραγμα είναι F2.2 ότι και να λένε στο exif. Θα ήταν ήδη γνωστό εάν θα άλλαζε μιας και την ίδια κάμερα χρησιμοποιεί και η Samsung

 

Φιλε ευχαριστω για την απαντηση σου.

Σε προηγουμενες σελιδες αυτης της ενοτητας κατι ειδα για κατι 1.08 και 1.0.4 Plus . Δεν γνωριζω αν αυτα αναφερονται σε καποιο χαρακτηριστικο του κινητου ή σε καποια αλλα εκδοση. Ειμαι καινουργιος στη σελιδα του myphone και καπως μεγαλης ηλικιας και δεν καταλαβα πολλα :lol: . Γενικα , αξιζει το κινητο ; Το βλεπω εδω http://www.to2c.com/inew-v3-tf-card-solution.html και θα ηθελα αν εχεις τη δυνατοτητα να μου πεις αν τα χαρακτηριστικα οντως ειναι αυτα :) . Αυτο που με βαζει σε σκεψεις ΣΥΝΟΠΤΙΚΑ ειναι 3 πραγματα

1) Αν θα κολλαει , δεν με ενδιαφερει να ειναι ΣΦΑΙΡΑ αλλα να ειναι ΜΗΝ κολλαει.

2) Αν τα χαρακτηριστικα ειναι οντως αυτα που αναφερει η σελιδα που σου εδωσα παραπανω :)

3) Το WIFI και το OTG λειτουργουν ;

 

Τα "1.0.8 και 1.0.4" είναι εκδόσεις του λειτουργικού του που συνεχώς αναβαθμίζονται!

(Αν και σε λίγο καιρό θα έχουμε και Update app!!.)

Όλα δουλεύουν οκ. Το μόνο που δεν δουλεύει είναι τα Air Gestures, όλα τα άλλα είναι μια χαρά!

Link to comment
Share on other sites

Τα "1.0.8 και 1.0.4" είναι εκδόσεις του λειτουργικού του που συνεχώς αναβαθμίζονται!

(Αν και σε λίγο καιρό θα έχουμε και Update app!!.)

Όλα δουλεύουν οκ. Το μόνο που δεν δουλεύει είναι τα Air Gestures, όλα τα άλλα είναι μια χαρά!

 

Και πως ξερω τι εκδοση ειναι ; ΠΧ αυτο http://www.to2c.com/inew-v3-tf-card-solution.html

Link to comment
Share on other sites

Και πως ξερω τι εκδοση ειναι ; ΠΧ αυτο http://www.to2c.com/inew-v3-tf-card-solution.html

 

Τον τελευταιο μηνα πωλουνται νεα φουρνια inew v3 με καποια αλλαγη σε hardware με firmware 1.0.1

Link to comment
Share on other sites

Δεν το ξέρεις. Ανάλογα το πότε έφυγε από το εργοστάσιο θα έχει και την τότε (που έφυγε) τελευταία έκδοση.
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα παιδιά! Από την Πέμπτη που μας πέρασε, είμαι κι εγώ ένας τρισευτυχισμένος ιδιοκτήτης INEW V3! Το κινητό είναι πανέμορφο! Πάει σφαίρα και η κάμερα πραγματικά φυσάει! Επίσης δουλεύει και το OTG με mouse και πληκτρολόγιο που το δοκίμασα! Ένα μικρό προβληματάκι έχω και θα ήθελα τα φώτα των πιο έμπειρων. Το κινητό το φορτίζω όλη την νύχτα και το πρωί που το βγάζω είναι στο 100%. Μέσα σε 10-15 λεπτά πέφτει στο 80% χωρίς να κάνω τίποτα και μέσα σε μια ώρα και κάτι είναι στο 74%. Έχω απενεργοποιήσει 3G, Wifi, GPS και οτιδήποτε άλλο πίστευα ότι θα μου τρώει μπαταρία αλλά τίποτα...

Υπάρχει κάτι που μπορώ να κάνω για να μην χάνω αυτό το 20% έτσι αεράτα????

 

Με εξαίρεση αυτό το θεματάκι, κατά τα άλλα, μέχρι στιγμής είμαι πολύ ικανοποιημένος από το κινητό!!!! :up::up::up:

Ευχαριστώ!

Edited by fotis_diam
Link to comment
Share on other sites

Αυτό συμβαίνει σε όλους μας και το μόνο που μπορείς να κάνεις είναι να φορτίζεις τη μπαταρία σε εξωτερικό φορτιστή η όταν το φορτίσεις 100% να το βγάλεις απο τη πρίζα εκείνη την ώρα.Αν το αφήνεις ώρες να φορτίζει αυτό απο μόνο του ξεφορτίζει απο ένα σημείο και μετά.Όπως και να ζει αυτό το 20% θα το έχεις πάλι αλλα όχι σε τέτοιο βαθμό.

 

@jpower73 το gps σου δούλευε εξ' αρχής χωρίς πρόσθετα προγράματα και το γνωστό setup που κάνουμε?Δηλαδή στο δικό μου που χρειάστηκε να του κάνω τις γνωστές ρυθμίσεις θα διορθωθεί λες με την νέα ρομ?

Xiaomi Mi Mix 3
Link to comment
Share on other sites

δουλευε απροβληματιστα σε ολες τις περιπτωσεις, οποια ρομ κι αν περασα, οτι αναβαθμιση κι αν εκανα..

 

Απλά με το κολπάκι, κλειδωνε πιο γρηγορα την 1η φορά (π.χ.30¨)

Οταν δεν το χρησιμοποιησα, κλειδωσε σε κανα τρίλεπτο

CoolPad F1 :D

Redmi Note 9 Pro 6-128

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδια μπορει καποιος να μου πει πως περνανε Mp3 απο XP στο κινητο?

 

Συνδεση MTP δεν την αναγνωριζουν τα ΧΡ και αν επιλεξω απλη USB storage δεν ξερω σε ποιο φακελο της SD να περασω τα αλμπουμ και αν θα τα βρισκει μετα ο Player....:(

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδια μπορει καποιος να μου πει πως περνανε Mp3 απο XP στο κινητο?

 

Συνδεση MTP δεν την αναγνωριζουν τα ΧΡ και αν επιλεξω απλη USB storage δεν ξερω σε ποιο φακελο της SD να περασω τα αλμπουμ και αν θα τα βρισκει μετα ο Player....:(

Όπου θες/βολέυει εσένα καλύτερα βάλε τα mp3 σου. Ο player θα τα βρεί όπου και να είναι.

 

Εχει κανει κανεις την modifa με την μπαταρια του thl w8? Πως παει, αξιζει να μπλεχτουμε?

Ο nikstar την έχει κάνει( αν ψάξεις το θέμα θα βρείς τι έχει γράψει), και εγώ περιμένω την μπαταρία απο μερα σε μέρα για να την κάνω και εγώ.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Τοσο κακη ειναι η μπαταρια ;

 

Η απάντηση στην ερώτησή σου είναι συνάρτηση της χρήσης του κινητού, προφανώς. Για ένα μέσο χρήστη, κατά μέσο όρο, λαμβάνοντας ένα τυχαίο στατιστικό δείγμα, η μπαταρία του διαρκεί ~ μια μέρα. Φυσικά ο ορισμός του μέσου χρήστη, είναι αυθαίρετος. Συνεπώς, κακή δεν είναι. Είναι το βασικό, όμως, μειονέκτημα του κινητού. Θεωρητικά, αν είναι εφικτό, θα προτιμούσαμε μια χωρητικότητα της τάξης των ~ 2200mah (+/- 100).

Edited by apollo_el
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά, την ξηλωσα την 108 και εβαλα 107..

Μου εβγαλε κουσούρι..

Συγκεκριμένα, οταν επελεγα soft reboot τκινητο, ναι μεν εκανε επανεκκίνηση, αλλα κολλουσε στην lock screen χωρις να λειτουργεί τίποτα άλλο... Μόνο βγαλσιμο μπαταριας... Και το κακό ηταν οτι στη συνέχεια, μόλις το αναβα, κολλούσε στην logo screen(λευκη οθονη)... Μονη λυση, sp flash

Το ιδιο πραγμα μου εκανε και χτες, σε φαση που ακουγα ραδιόφωνο και κουμπωσα τον φορτιστή. Η συσκευη κόλλησε.

Πολυ beta θυμίζειη 108

Edited by jpower73

CoolPad F1 :D

Redmi Note 9 Pro 6-128

Link to comment
Share on other sites

Σε εμενα μεχρι στιγμης μια χαρα παντωςη 1.0.8. Έχω συσκευή από τις πρώτες δεν ξέρω αν παιζει ρόλο. Μια σημαντικη διαφορά πάντως απο την 1.0.3 που είχα ειναι ότι πλεον φορτίζει και στο αυτοκίνητο. Πρώτα λόγω voltage ακύρωνε τη φόρτιση. Άλλες διαφορές δεν είδα ούτε στη μπαταρία που μέχρι στιγμής μπορώ να πω ότι κράτησε λιγότερο αλλά θα το κάνω calibrate μόλις φορτίσει τώρα ούτε και πουθενά αλλού εκτός απο την ενοποίηση του χώρου
Petrotech
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...