Jump to content

iNew V3


 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Προς bbbb:

 

ψάχνοντας βρήκα αυτό http://www.geekbuying.com/item/JIAKE-JK10-MTK6582-Quad-Core-1-3GHz-5-0Inch-Gorilla-Glass-OGS-Screen-Android4-2-1GB-4GB--NFC-OTG-3G-GPS-Smartphone---Black-323264.html

 

Έχει μικρότερη μπαταρία από το inew v3. Μπορεί η rom του JIAKE jk10 να έχει καλύτερη διαχείριση της μπαταρίας και τα χαρακτηριστικά είναι ίδια. Αξίζει μια προσπάθεια για port. Εγώ δεν το κατέχω το άθλημα.

http://www.needrom.com/mobile/jiake-jk10/

HTC DESIRE 825
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 7χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Οκ το κατεβάζω να δω τι παίζει.Μη νομίζεις ότι εγώ το κατέχω το άθλημα:p Απλά δοκιμές κάνω και άμα κάτσει καλώς..
Link to comment
Share on other sites

Εδώ υπάρχει ένας οδηγός για newbies, αν κάποιος ενδιαφέρεται, αλλά αφού έχετε ασχοληθεί θα εχετε ακολουθήσει κάτι παρόμοιο! :) :)
Link to comment
Share on other sites

Yπάρχει εδώ οδηγός και για mtk κινητά αλλά προς το παρόν δεν έχω καταφέρει κάτι στο inew.
Link to comment
Share on other sites

Εδώ υπάρχει ένας οδηγός για newbies, αν κάποιος ενδιαφέρεται, αλλά αφού έχετε ασχοληθεί θα εχετε ακολουθήσει κάτι παρόμοιο! :) :)

 

Δοκίμασα και με αυτόν το τρόπο. Τίποτα.

 

Υπάρχει κάποια rom σε flashable zip για το INEW?

Edited by Nirvana1979
HTC DESIRE 825
Link to comment
Share on other sites

ρε παιδια?εγω εχω αφησει στο κινητο την μαμισια ρομ την 1.01.μπορω να κανω το update που λεει ο φιλος στην 1.04 κατυθειαν χωρισ να βαλω την 1.03?

και αν ναι πως ακριβως γινεται?

8α ακολουθησω αυτον τον τροπο?

 

 

 

 

 

 

σελιδα 134

 

 

Ναι αν διαβασεις στα τελευταια posts εκεινου του thread, θα δεις οτι ο gizbeat παρελειψε να βαλει το τροποποιημενο scatter στο φακελο του rom.

Οποτε,

1) κατεβαζεις και τα δυο αρχεια.

2) Αποσυμπιεζεις σε φακελο το V3E_104_Ultimate_v2

3) Μπαινεις στον φακελο !Files_to_FlashTool

4) Διαγραφεις το υπαρχων scatter.txt

5) Μεταφερεις το καινουριο scatter (MT6582_Android_scatter5, 7 kb) στον προηγουμενο φακελο

6) Ανοιγεις SP_Flash_Tool_v5.1343.01 (εκτελεση του exe ως διαχειριστης). Το ανεβασα και ΕΔΩ

7) Scatter Loading file: επιλεγεις το MT6582_Android_scatter5

8) Επιλεγεις Firmware Upgrade (οχι το Download Only)

9) Πατας Download (πρασινο βελακι)

10) Συνδεεις την συσκευη με βγαλμενη μπαταρια

11) Μολις τελειωσει το flash, μπανεις στο CWM (κρατημενο power και volume up. Μολις δεις το logo, αφηνεις το power και συνεχιζεις να εχεις πατημενο το volume up)

12) Με την αφη (ειναι full touch), επιλεγεις wipe menu-> wipe data, factory reset (ειναι η πρωτη επιλογη στην δεξια μερια της οθονης. Μην επιλεξεις την πρωτη επιλογη στα αριστερα)

13) Μολις τελειωσει το reset, εγω εκανα και wipe cache. Αν θες δοκιμασε το.

14) Reboot now.

15) Συσκευη με 1.04, ενοποιημενο εσωτερικο χωρο, root με supersu.

Enjoy

Link to comment
Share on other sites

Το δοκίμασα στο δρόμο το gps αλλά δεν έπιανε με τίποτα δορυφόρους!Πείραξα πάλι λίγο τις επαφές αλλά δεν άλλαξε κάτι αν και φίλος πιο πάνω λέει ότι το δοκίμασε χωρίς καπάκι και έπιασε μια χαρά οπότε δεν είναι οι ακίδες πιστεύω!

Τι να κάνω τώρα? Να κάνω καμιά εργοστασιακή επαναφορά τηλεφώνου, το faster gps το έχω κανει ήδη εγκατάσταση. Το μόνο που παρατήρησα είναι οτι αν είναι συνδεθεί με wifi και είναι ακίνητο πιάνει αλλά βαριά μέχρι 6 δορυφόρους, αλλά αν το πιάσεις στα χέρια σου σαν να το χάνει πάλι. Στο δρόμο άνοιξα και το gprs αλλά δεν έκανε τίποτα. Να ναι θέμα hardware λέτε?

Xiaomi Mi Mix 3
Link to comment
Share on other sites

Επειδή περιμένω το τηλ όλα καλά και ωραία με το πως θα το κάνω root και πως να βάλω την 1.0.3 (αυτή θέλω να βάλω) αλλά έχω 2 απορίες που αν και παρακολουθώ το forum από την αρχή του thread δε μπορώ να τα κατανοήσω....τι είναι η recovery και γιατί όλοι βάζετε την cwm? Επίσης επειδή μάλλον θα καταλήξω στην 1.0.3 πόσο χώρο θα έχω για εφαρμογές αν δε κάνω τροποποίηση? και αν θέλω να κάνω τροποποίηση πόσο δύσκολο είναι?
that's me in the corner
Link to comment
Share on other sites

Recovery είναι ένα πρόγραμμα με το οποίο μπορούμε να κάνουμε τροποποιήσεις στο λειτουργικό,να πάρουμε backup της υπάρχουσας εγκατάστασης μας ή να αλλάξουμε ρομ.Βάζουμε το cwm γιατι σε σχέση με το εργοστασιακό έχει περισσότερες δυνατότητες.πχ. Το εργοστασιακό σε αφήνει να φλασάρεις μόνο τα επίσημα updates που βγάζει η εταιρεία.Η συσκευή όπως έρχεται με την 1.01 ή την 1.03 έχει 0.9gb χώρο για εγκατάσταση εφαρμογών και περίπου 12gb υπόλοιπο για τα αρχεία σου.Αν δε σου φτάνει ο χώρος αποθήκευσης των εφαρμογών σου,μπορεις να βάλεις το cwm recovery και μέσω αυτού με 2-3 κλικ να "κλέψεις" χώρο απο τα 12gb και να τον χρησιμοποιήσεις για εγκατάσταση εφαρμογών
Link to comment
Share on other sites

Recovery είναι ένα πρόγραμμα με το οποίο μπορούμε να κάνουμε τροποποιήσεις στο λειτουργικό,να πάρουμε backup της υπάρχουσας εγκατάστασης μας ή να αλλάξουμε ρομ.Βάζουμε το cwm γιατι σε σχέση με το εργοστασιακό έχει περισσότερες δυνατότητες.πχ. Το εργοστασιακό σε αφήνει να φλασάρεις μόνο τα επίσημα updates που βγάζει η εταιρεία.Η συσκευή όπως έρχεται με την 1.01 ή την 1.03 έχει 0.9gb χώρο για εγκατάσταση εφαρμογών και περίπου 12gb υπόλοιπο για τα αρχεία σου.Αν δε σου φτάνει ο χώρος αποθήκευσης των εφαρμογών σου,μπορεις να βάλεις το cwm recovery και μέσω αυτού με 2-3 κλικ να "κλέψεις" χώρο απο τα 12gb και να τον χρησιμοποιήσεις για εγκατάσταση εφαρμογών

 

 

Μάλιστα...την cwm μπορώ να την περάσω με το sp flash tool όταν βάλω την 1.0.3 ή πρέπει κάπως αλλιώς? Ευχαριστώ πολύ

that's me in the corner
Link to comment
Share on other sites

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=5138171#post5138171 στο πρώτο ποστ του παρόντος θέματος έχει σχετικά λινκ με όλα όσα χρειάζεσαι
Link to comment
Share on other sites

την kitkat θεωρώ πως θα την δούμε στο τηλ. , έτσι?

 

Αν εννοεις με καποιον launcher πολυ πιθανον.:lol::lol::lol:

Σαν update δεν ξερω καν αν το θελω. Εκει στην κινα μερια δεν το χουν να φτιαξουν τα τωρινα bugs ποσο μαλλον να σου δωσουν ολοκληρο λειτουργικο update.

-το καλό μπορεί πάντα να γίνει καλύτερο

-οχι πάντα...

-πάντα!!! ψάξτο στο google και θα δεις!

Link to comment
Share on other sites

την kitkat θεωρώ πως θα την δούμε στο τηλ. , έτσι?

 

Ναι αυτό με την 4.4 αν θα γίνει θα γίνει από κάποιον Developer με γνώσεις....

Link to comment
Share on other sites

Θα έχουμε σύντομα 65% kitkat και 35% jellybean :lol::lol::lol::lol:μέχρι αποδείξεως για το αντίθετο προσωπικά θεωρώ ότι το δούλεμα συνεχίζεται... :shifty: γιαυτό προσωπικά συνιστώ αναμονή Edited by bbbb
Link to comment
Share on other sites

Το δοκίμασα στο δρόμο το gps αλλά δεν έπιανε με τίποτα δορυφόρους!Πείραξα πάλι λίγο τις επαφές αλλά δεν άλλαξε κάτι αν και φίλος πιο πάνω λέει ότι το δοκίμασε χωρίς καπάκι και έπιασε μια χαρά οπότε δεν είναι οι ακίδες πιστεύω!

Τι να κάνω τώρα? Να κάνω καμιά εργοστασιακή επαναφορά τηλεφώνου, το faster gps το έχω κανει ήδη εγκατάσταση. Το μόνο που παρατήρησα είναι οτι αν είναι συνδεθεί με wifi και είναι ακίνητο πιάνει αλλά βαριά μέχρι 6 δορυφόρους, αλλά αν το πιάσεις στα χέρια σου σαν να το χάνει πάλι. Στο δρόμο άνοιξα και το gprs αλλά δεν έκανε τίποτα. Να ναι θέμα hardware λέτε?

 

Σήμερα δοκίμασα και εγώ το gps του με το gps test αλλά και με το Runtastick αφού πήγα για ποδήλατο. το άνοιξα δεν έπιανε δορυφόρους δεν κλείδωνε. Μετά από ώρα και όταν επέστραψα μετά από μισή ώρα τότε φτάνοντας στο σπίτι έπιασε κανονικά. Ισως είναι η πρώτη φορά μου το χε κάνει και το παλιο που ειχα w100s αλλά μετά έστρωσε και άνοιγε κατευθείαν. Δοκίμασε τον οδηγό εδω εγώ τον έβαλα πιστευω να στρώσει την δεύτερη φορά που θα πάω για ποδήλατο. Αν δεν κατεβαίνουν τα EPO διάβασε προς την τελευταία σελίδα του post υπάρχει καποιο link με το gps.conf. Πάντως μέχρι τώρα τα κινητα που έκανα με αυτόν τον οδηγό έστρωναν από την δεύτερη βόλτα....

Edited by gtok34
Link to comment
Share on other sites

Θα έχουμε σύντομα 65% kitkat και 35% jellybean :lol::lol::lol::lol:μέχρι αποδείξεως για το αντίθετο προσωπικά θεωρώ ότι το δούλεμα συνεχίζεται... :shifty: γιαυτό προσωπικά συνιστώ αναμονή

 

Tα παληκάρια πάντως συνεχίζουν ακάθεκτα!!

 

Αν δεν κάνω λαθος για να δουμε κιτ κατ στο inew θα πρεπει η mediatec να φτιαξει τα κατάλληλα αρχεια τον συγκεκριμένο CPU

Link to comment
Share on other sites

παντως για μπαταρια θα ηταν καλη φαση του note 2(3000+ mah).και απο οτι φαινεται ενα χιλιοστο στο παχος μας χωριζει....δεν θα μπορεσουμε να το φαμε???μηκος κ πλατος σχεδον ιδια.μηπως να στειλουμε σε κανενα ιντερνετομαγαζο τις διαστασεις της μπαταριας μας κ να δοκιμασουν αυτοι μηπως ταιριαξει κατι???αν βρουν κ αυτοι θα εχουν κερδος...
Link to comment
Share on other sites

Σήμερα δοκίμασα και εγώ το gps του με το gps test αλλά και με το Runtastick αφού πήγα για ποδήλατο. το άνοιξα δεν έπιανε δορυφόρους δεν κλείδωνε. Μετά από ώρα και όταν επέστραψα μετά από μισή ώρα τότε φτάνοντας στο σπίτι έπιασε κανονικά. Ισως είναι η πρώτη φορά μου το χε κάνει και το παλιο που ειχα w100s αλλά μετά έστρωσε και άνοιγε κατευθείαν. Δοκίμασε τον οδηγό εδω εγώ τον έβαλα πιστευω να στρώσει την δεύτερη φορά που θα πάω για ποδήλατο. Αν δεν κατεβαίνουν τα EPO διάβασε προς την τελευταία σελίδα του post υπάρχει καποιο link με το gps.conf. Πάντως μέχρι τώρα τα κινητα που έκανα με αυτόν τον οδηγό έστρωναν από την δεύτερη βόλτα....

 

Ακολούθησα τον παραπάνω οδηγό και είδα ότι κλειδώνει πιο καλά, αργεί λίγο αλλά κλειδώνει με το ζόρι στους 7 δορυφόρους αλλά δε τους χάνει όταν πιάσω το κινητό στο χέρι.Μένει να το δω στο δρόμο η να το κάνω ενα φορμάτ αν χρειαστεί.

Xiaomi Mi Mix 3
Link to comment
Share on other sites

ρε παιδια κανω update thn 1.0,3 σε windows 8 με τον τροπο flash tools και δε ξεκιναει?τι να κανω?

 

1.Drivers

2. Κατα το φλασαρισμα Εξω μπαταρια-->συνδεση usb-->βαζουμε μπαταρια

Τι απο τα δυο κανεις λαθος?

-το καλό μπορεί πάντα να γίνει καλύτερο

-οχι πάντα...

-πάντα!!! ψάξτο στο google και θα δεις!

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...