Jump to content

iNew V3


 Κοινοποίηση

Recommended Posts

μαλλον κατι εσπασε εσωτερικα και θα θελει πλακετα. ελαχιστες πιθανοτητες δινω να στο φτιαξουν εδω μπορεις ομως να δοκιμασεις
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 7χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Μου διαγραφικε το android απο το inew v3 πως περναο αλο . Με κολαει στο λογοτιπο του inew και οταν παο να κηνω factory reset μου λεει mount mising Edited by filipkiller
Link to comment
Share on other sites

Μου διαγραφικε το android απο το inew v3 πως περναο αλο . Με κολαει στο λογοτιπο του inew και οταν παο να κηνω factory reset μου λεει mount mising

 

Δεν κάνεις το κόπο να διαβάσεις 4 μηνύματα πρίν απο το δικό σου ???

Link to comment
Share on other sites

το κινιτο δεν ανοιγει οι ρυθμισεις ανοιχουν κανονικα δεν υπαρχει τροπος να το κανω με την sd card.το usb μολις το συνδειες αποσυνδεεται Edited by filipkiller
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα παιδια δεν ειναι ροοτ αυτη η rom???? αναφερομε οχι για την needrom αλλα για την αλλη που εχει βαλει λινκ ο φιλος kokofil πιο πανω....

Οχι, δεν ειναι routed καθώς ειναι 100% αυθεντική χωρίς κάποιο modification. Πρέπει να την Rootαρεις.

Σε προηγούμενα post, θα βρείς αναλυτικές οδηγίες για το how to. ;)

Link to comment
Share on other sites

φυσικα και εχει !!

 

 

Αστο χωρις ρευμα για καμια μερα...αν δεν παρει τοτε κοιταξε το με εναν τεχνικο.Δυσκολο!

Sony Xperia S Rooted Motorola Atrix 4G Rooted

Sony Xperia Neo V Rooted Custom Rom Sony Xperia P Rooted

Sony Xperia T Rooted Inew V3 Rooted Sony Xperia Z inside look

 

Αγγελίες αποκλειστικά στο Buy&Sell.

Link to comment
Share on other sites

http://img.tapatalk.com/d/13/12/31/yqabydy6.jpg

 

με εμφανιζει αυτο το εικονιδιο τι κανω

 

BTW ούτε καν iNew δεν είναι αυτό στη φώτο.... Τεσπά. Εμένα τώρα τελευταία δεν μου κάνει download EPO μέσα από τις ρυθμίσεις. Ενώ παλιά έκανε ένα ΦΦΦΣΣΣΣΤΤΤ και το κατέβαζε. Όχι οτι έχω θέμα με το τζι πι ες απλά μηπως ξέρει κανείς....

that's me in the corner
Link to comment
Share on other sites

Ερώτηση για τους σχετικούς:

Είμαι ακόμα με την τιμημένη 1.03 Ultimate αλλά επειδή με τρώει το χέρι μου θέλω να βάλω την ΚΚ.

1) Αν περάσω την ΚιτΚατ αλλά μετά για οποιδήποτε λόγο θέλω να περάσω το recovery της 1.03 που έχω τραβήξει γίνετε?

Μήπως με όλα αυτά που αλλάζουν μετά δεν μπορώ να το περάσω και να επανέλθω στην προηγούμενη κατάσταση?

Η θέλει πχ πρώτα την 1.08 και μετα το recovery?

Ξέρει κανείς? Το έχει αντιμετωπίσει κανείς?

2) Θελεί φορματ η sd πριν ξεκινήσω? Κάπου διάβασα οτι ενοποιεί τις μνήμες Internal και sd. Ισχύει? Ή εννοποιεί μόνο internal και phone storage όπως ειναι απο την 1.08(ίσως και 1.04) και μετα?

 

 

Και μια δεύτερη ερώτηση που ίσως δεν ταιριάζει στο θέμα μας αλλα καποιος μπορεί να ξέρει.

Εχω την εφαρμογή της ALPHABANK που δημιουργεί κωδικούς ασφαλείας. Την έκανα backup με Titanium ναι μεν αλλά ξέρει κανείς αν θα λειτουργεί και μετα την επαναφορά έχοντας αλλάξει ρομ?

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Τελικα καταφερα να το ρουταρω με τον οδηγο του myphone (Sp_tools) αλλα βαζω το κινητο για φορτιση μεσω usb, υπολογιστη,

αλλα δεν φορτιζει δεν ανοιγει ουτε το κοκκινο κουμπακι οτι δειχνει να φορτιζει, τι μπορει να συμβαινει?

Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν για να ξεκαθαρίσουμε λίγο τα πράγματα με την Kitkat.... (Απο ότι έχω καταλάβει δλδ)

 

Υπάρχουν 2 επιλογές για kitkat:

α) http://www.needrom.com/download/inew-v3-1-0-13/

β) https://docs.google.com/file/d/0B639f0L2Q0smOGF1N3pWT1MtS1k/edit?pli=1

 

Ο άλφα τρόπος περιλαμβάνει 2 kitkat ρομ που μπορούν να περαστούν .

Η iNew_V3_KK_1.0.13_SPFlash.rar ρομ έχω την εντύπωση ότι είναι ακριβώς ίδια με αυτή της βήτα επιλογής και η 2ή ρόμ iNewV3_KK_v1.0.13_CWM.zip (της άλφα επιλογής) είναι μια cooked - βελτιωμένη βασισμένη πάνω στην iNew_V3_KK_1.0.13_SPFlash.rar ...

 

Εγώ προσωπικά έβαλα μόνο τη 1η ρομ (sp flash version) και δεν πέρασα την cooked ...

Προσοχή.... πριν περάσετε την ρομ κατεβάστε το Recovery_Fix.rar και αντικαταστήσετε το recovery.img στη ρομ με αυτό απο το αρχείο Recovery_Fix.rar

Έτσι θα δουλεύει το recovery αλλά και θα αποκτήσετε και root ;)

Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν για να ξεκαθαρίσουμε λίγο τα πράγματα με την Kitkat.... (Απο ότι έχω καταλάβει δλδ)

 

Υπάρχουν 2 επιλογές για kitkat:

α) http://www.needrom.com/download/inew-v3-1-0-13/

β) https://docs.google.com/file/d/0B639f0L2Q0smOGF1N3pWT1MtS1k/edit?pli=1

 

Ο άλφα τρόπος περιλαμβάνει 2 kitkat ρομ που μπορούν να περαστούν .

Η iNew_V3_KK_1.0.13_SPFlash.rar ρομ έχω την εντύπωση ότι είναι ακριβώς ίδια με αυτή της βήτα επιλογής και η 2ή ρόμ iNewV3_KK_v1.0.13_CWM.zip (της άλφα επιλογής) είναι μια cooked - βελτιωμένη βασισμένη πάνω στην iNew_V3_KK_1.0.13_SPFlash.rar ...

 

Εγώ προσωπικά έβαλα μόνο τη 1η ρομ (sp flash version) και δεν πέρασα την cooked ...

Προσοχή.... πριν περάσετε την ρομ κατεβάστε το Recovery_Fix.rar και αντικαταστήσετε το recovery.img στη ρομ με αυτό απο το αρχείο Recovery_Fix.rar

Έτσι θα δουλεύει το recovery αλλά και θα αποκτήσετε και root ;)

Και να προσθέσω ό,τι η V3_140808_ForFlashtoolFromReadBack_140824-234113.rar είναι η pure official.

Οι άλλες 2 την έχουν σαν βάση και έχουν κάνει κάποια tweaks. ( Root κτλ κτλ. )

Εγώ προτίμησα την Official για να είμαι σίγουρος ότι δεν έχει κάποιο bug. Μέχρι στιγμής παίζει άψογα πάντως.

Οθόνες που υποστηρίζει η iNew V3 1.0.13 : hx8394a / otm9608a / nt35512

Edited by kokofli
Link to comment
Share on other sites

Απο τις 13.38 που έχω βάλει για φορτιση το κινητο, εχει φθάσει 52% ..... έχει κανεις αλλο θεμα με τη φόρτιση με την Kitkat?
Link to comment
Share on other sites

Παιδια καλησπέρα. Μολις αγόρασα το Inew v3 (φανταστικό τηλ.) αλλά μου παρουσιάζει ένα πρόβλημα.

Όταν παίρνω/με παίρνουν από τηλέφωνα samsung αυτοί με ακούνε εγώ δεν τους ακούω. Τι μπορώ να κάνω?

Το τηλέφωνο ήρθε ρουταρισμένο από το μαγαζί που το αγόρασα και φοράει την 4.4.2 kitkat.

Θα μπορούσατε να με βοηθήσετε???

Ευχαριστώ.

Link to comment
Share on other sites

Απο τις 13.38 που έχω βάλει για φορτιση το κινητο, εχει φθάσει 52% ..... έχει κανεις αλλο θεμα με τη φόρτιση με την Kitkat?

 

Χρησιμοποιείς τον εργοστασιακό φορτιστή και καλώδιο;;

 

Παιδια καλησπέρα. Μολις αγόρασα το Inew v3 (φανταστικό τηλ.) αλλά μου παρουσιάζει ένα πρόβλημα.

Όταν παίρνω/με παίρνουν από τηλέφωνα samsung αυτοί με ακούνε εγώ δεν τους ακούω. Τι μπορώ να κάνω?

Το τηλέφωνο ήρθε ρουταρισμένο από το μαγαζί που το αγόρασα και φοράει την 4.4.2 kitkat.

Θα μπορούσατε να με βοηθήσετε???

Ευχαριστώ.

 

Αυτό που περιγράφεις είναι πολύ περίεργο δεν νομίζω ότι φταίει το κινητό σου.......:wacko:

Link to comment
Share on other sites

Χρησιμοποιείς τον εργοστασιακό φορτιστή και καλώδιο;;

 

Εδώ και πολύ καιρό χρησιμοποιώ samsung καλώδιο και 2Α φορτιστή αλλά δεν είχα κανένα θέμα μέχρι τώρα ...

 

Θα δοκιμάσω με τα δικά του μαραφέτια μηπως χάλασε το καλώδιο ...

 

Σχεδόν 7 ώρες φορτίζει και εχει φθασει στο 63%

Link to comment
Share on other sites

Απο τις 13.38 που έχω βάλει για φορτιση το κινητο, εχει φθάσει 52% ..... έχει κανεις αλλο θεμα με τη φόρτιση με την Kitkat?

 

Κατέβασε το battery spy από το playstore και δες mAh. Μη δίνεις ιδιαίτερη βάση στο υποφαινόμενο ποσοστό αφού,αν παρατηρήσεις, και υπό κανονικές συνθήκες με factory rom (Π.χ. 1.03) από το 87% και μετά η μπαταρία έχει σταθερά τα ίδια mAh. Το ποσοστό ανεβαίνει καθώς το τηλέφωνο είναι στην πρίζα αλλά πρακτικά δεν αλλάζει κάτι. Για αυτό και το σκαλοπατάκι 100%-->90% δεν θα διορθωθεί ποτέ. Είναι θέμα hardware.

 

Τεσπα, δες και πες μας. Και δοκίμασε να αφαιρέσεις μπαταρία κανά μισαωράκι να χαλαρώσει λίγο το σκηνικό και να την....καλιμπράρεις μαστόρικα :cool:

Link to comment
Share on other sites

Παιδια καλησπέρα. Μολις αγόρασα το Inew v3 (φανταστικό τηλ.) αλλά μου παρουσιάζει ένα πρόβλημα.

Όταν παίρνω/με παίρνουν από τηλέφωνα samsung αυτοί με ακούνε εγώ δεν τους ακούω. Τι μπορώ να κάνω?

Το τηλέφωνο ήρθε ρουταρισμένο από το μαγαζί που το αγόρασα και φοράει την 4.4.2 kitkat.

Θα μπορούσατε να με βοηθήσετε???

Ευχαριστώ.

Να ρωτήσω ποιά έκδοση έχεις ? Μπορείς να το δείς ?

Link to comment
Share on other sites

Το ξερω οτι η φωτο δεν ειναι απο το inew απλος λεω τι μου δειχνει.μπορει καπιος να μου στειλει backup απο inew να το βαλω στην sd card . Με mail.ας με στηλει π/μ για να του πω το mail
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά έβαλα την kitkat την πειραγμένη εδώ και περίπου μια εβδομάδα. Όλα καλά με τα πάντα εκτός από το ότι μόλις σήμερα παρατήρησα ένα bug: δεν μπορώ να στείλω μνμ από καμιά κάρτα (cosmote-vodafone). Μίλησα με τις εταιρίες και καταλήξαμε στο συμπέρασμα ότι πρέπει να είναι θέμα λογισμικού. Σημ. Μπορώ να λάβω κανονικά και από τις 2. Καμία βοήθεια?
Καλό θα ήταν να μην ξεχνάμε τα παιδιά εδώ μέσα που μας βοηθούν σπαταλώντας τον χρόνο τους και μοιράζοντας τις γνώσεις τους μαζί μας. Σας ευχαριστούμε !
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά έβαλα την kitkat την πειραγμένη εδώ και περίπου μια εβδομάδα. Όλα καλά με τα πάντα εκτός από το ότι μόλις σήμερα παρατήρησα ένα bug: δεν μπορώ να στείλω μνμ από καμιά κάρτα (cosmote-vodafone). Μίλησα με τις εταιρίες και καταλήξαμε στο συμπέρασμα ότι πρέπει να είναι θέμα λογισμικού. Σημ. Μπορώ να λάβω κανονικά και από τις 2. Καμία βοήθεια?

Εχεις τσεκαρει τις ρυθμισεις για τις καρτες?

Sony Xperia S Rooted Motorola Atrix 4G Rooted

Sony Xperia Neo V Rooted Custom Rom Sony Xperia P Rooted

Sony Xperia T Rooted Inew V3 Rooted Sony Xperia Z inside look

 

Αγγελίες αποκλειστικά στο Buy&Sell.

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα σε όλους. Εδώ και 10 μερες έχω παραλάβει το inew v3.

Η συνολική εικονα ειναι παρα πολυ καλη.

Εχω να ρωτήσω δυο πραγματάκια.

1. Παρατηρησα ότι το σήμα (έχω συνδεση vodafone) δεν ειναι και τοσο καλό σε σχεση με το παλαιότερο Nokia E66. Το έχω βαλει στην επιλογή 2G/3G αλλά και πάλι δεν ειμαι ικανοποιημενος. Υπάρχι τρόπος να βελτιωσουμε το σημα με κάποιες ρυθμίσεις;;;;

2. Επίσεις ορισμένες φορές όταν ειμαι online, η οθόνη στιγμιαία για κλάσματα του δευτερολέπτου μαυριζει . Τι μπορεί να συμβαίνει;;;

Σας ευχαριστώ

Edited by akispp
Link to comment
Share on other sites

Χθές πέρασα την Κιτκατ 1.0.13 με περασμένο ροοτ και recovery απο το needrom.

Ολα καλά, σιγα σιγά ξαναστήνω το τηλ όπως το θέλω.

Μεχρι τώρα οτι έχω δοκιμάσει δουλέυει μια χαρα. Δεν έχω τσεκάρει ακόμα το GPS αλλα οτι και νά'ναι θα το κάνω να δουλέψει.

Αν και ακόμα είναι νωρίς τολμώ να πώ οτι απο μπαταρία πάει πολύ καλύτερα.

Και δεν κάνει και σκαλοπάτι...

 

Καλησπέρα παιδιά έβαλα την kitkat την πειραγμένη εδώ και περίπου μια εβδομάδα. Όλα καλά με τα πάντα εκτός από το ότι μόλις σήμερα παρατήρησα ένα bug: δεν μπορώ να στείλω μνμ από καμιά κάρτα (cosmote-vodafone). Μίλησα με τις εταιρίες και καταλήξαμε στο συμπέρασμα ότι πρέπει να είναι θέμα λογισμικού. Σημ. Μπορώ να λάβω κανονικά και από τις 2. Καμία βοήθεια?

Αν δεν έχεις δοκιμάσει αλλο sms app καντο αλλιώς φλασαρε την καθαρή ΚΚ και θα δουλέψει μια χαρά. Γιατι πέρασες την πειραγμένη? Προσφέρει κατι παραπάνω απο την "original"?

 

Καλημερα σε όλους. Εδώ και 10 μερες έχω παραλάβει το inew v3.

Η συνολική εικονα ειναι παρα πολυ καλη.

Εχω να ρωτήσω δυο πραγματάκια.

1. Παρατηρησα ότι το σήμα (έχω συνδεση vodafone) δεν ειναι και τοσο καλό σε σχεση με το παλαιότερο Nokia E66. Το έχω βαλει στην επιλογή 2G/3G αλλά και πάλι δεν ειμαι ικανοποιημενος. Υπάρχι τρόπος να βελτιωσουμε το σημα με κάποιες ρυθμίσεις;;;;

2. Επίσεις ορισμένες φορές όταν ειμαι online, η οθόνη στιγμιαία για κλάσματα του δευτερολέπτου μαυριζει . Τι μπορεί να συμβαίνει;;;

Σας ευχαριστώ

1. Δεν μπορείς να κάνεις κάτι. Αυτό είναι θέμα hardware οποτε ζέις με αυτο. Βεβαια αν δεν έχεις μετρήσημα αποτελεσματα πχ. απο κάποια δοκιμή σε data transfer για να συγκρίνεις τα 2 κινητά δεν μπορεις να το πεις ευκολα αν έχει ή όχι καλύτερο ή χειρότερο σήμα. Μια μπάρα κάτω μια πάνω στο μάτι μπορει να μην λέει και τίποτα. Αν ομώς εχεις σημεία που πριν έπιανες και τώρα δεν πιάνει καθόλου τοτε δυστυχώς αυτο είναι και δεν μπορείς να κάνεις τίποτα.

2.Το έκανε απο την αρχή που το πήρες? Μην είναι απο καμία εφαρμογή που πέρασες? Αλλιώς αν αρχίσεις να παρατηρείς κιάλλα προβλήματα μην έπεσες σε ελλατωματικό κομμάτι.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...