Jump to content

iNew V3


 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Bill δηλαδή το κινητο με μνμτα και κανα τηλ αντεχει μια μερα χωρις πολυ χρηση ιντερνετ?

 

Δες εδώ μία παλιότερη ανάρτηση που είχα κάνει.

 

http://www.myphone.gr/forum/attachment.php?attachmentid=40567&d=1390913805

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 7χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

TE=sopyster opyster;5407493]ενταξη ευχα......

φλασαρα την 1.0.8 και εβαλα το recovery που λει ο φιλοσ ποιο πανω

ολα οκ........

 

Και σε εμένα δούλεψε έτσι! Έχω την 1. 0.8 gps fix chz

Δεν μπορώ όμως να κάνω install zip, μου βγάζει σφάλμα 'Cannot mount emmc'

Ούτε mount storage. Το ίδιο σφάλμα.

 

(Βέβαια, advance backup πήρα!)

Το έχετε ξαναδεί?

 

Επίσης από την ρομ που είμαι μπορώ να φλασαρω την 1.1.4 needrom?

Είναι όντως τόσο καλή? Διορθώνει το θέμα με το σκαλοπάτι στην μπαταρία?

Παίζει το gps?

Δεν έχει lags?

Link to comment
Share on other sites

Bill δηλαδή το κινητο με μνμτα και κανα τηλ αντεχει μια μερα χωρις πολυ χρηση ιντερνετ?

 

Αυτή που περιγράφεις είναι μια light χρήση και θα σε βγάζει άνετα μία μέρα, ίσως και δύο.

 

 

 

Και σε εμένα δούλεψε έτσι! Έχω την 1. 0.8 gps fix chz

Δεν μπορώ όμως να κάνω install zip, μου βγάζει σφάλμα 'Cannot mount emmc'

Ούτε mount storage. Το ίδιο σφάλμα.

 

(Βέβαια, advance backup πήρα!)

Το έχετε ξαναδεί?

 

Επίσης από την ρομ που είμαι μπορώ να φλασαρω την 1.1.4 needrom?

Είναι όντως τόσο καλή? Διορθώνει το θέμα με το σκαλοπάτι στην μπαταρία?

Παίζει το gps?

Δεν έχει lags?

 

Από την ρομ που είσαι μπορείς να την περάσεις και διαβασε 2 ποστ πια πάνω για αυτά που ρωτάς.

Link to comment
Share on other sites

Τι προτείνετε για Bluetooth ακουστικό? Με δύο SIM δε νομίζω να είναι κι ότι καλύτερο να μιλάς πολλή ώρα με το τηλέφωνο στο αυτί. Τι λέτε?
Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά, μία ερώτηση: Την θήκη, αυτήν που ειναι σαν πορτοφόλι, την έχετε βάλει? Σας βόλεψε?

Είμαι στο περίπου, γιατί απο την μια μου αρέσει πολύ που ειναι λεπτό και όμορφο, αλλά απο την άλλη και η θήκη το προστατεύει πολύ καλά.. Τι κάνατε εσείς?

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά, μία ερώτηση: Την θήκη, αυτήν που ειναι σαν πορτοφόλι, την έχετε βάλει? Σας βόλεψε?

Είμαι στο περίπου, γιατί απο την μια μου αρέσει πολύ που ειναι λεπτό και όμορφο, αλλά απο την άλλη και η θήκη το προστατεύει πολύ καλά.. Τι κάνατε εσείς?

 

Πάρε θήκη σιλικόνης ή/και κάνε αναζήτηση στο topic για τη θήκη (έχει συζητηθεί αρκετά).

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά, μία ερώτηση: Την θήκη, αυτήν που ειναι σαν πορτοφόλι, την έχετε βάλει? Σας βόλεψε?

Είμαι στο περίπου, γιατί απο την μια μου αρέσει πολύ που ειναι λεπτό και όμορφο, αλλά απο την άλλη και η θήκη το προστατεύει πολύ καλά.. Τι κάνατε εσείς?

 

Δες εδώ για θήκη. Είναι πολύ καλή.

 

edit

 

Αν θέλεις να πάρεις από άλλον πωλητή απο aliexpress να κοιτάξεις να έχει πάνω από 99%.

Edited by bill_phone
Προσθήκη μηνύματος
Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστω πολυ για την βοηθεια σας ..θα το παραγγείλω την δευτερα και ευχομαι να μην πανε χαμενα τα λεφτα.
Link to comment
Share on other sites

Τελειωσε την μπαταρια σου.Ξανανοιξε το κινητο σου μεχρι να εξαντλησει καθε ενεργεια η μπαταρια.Οταν πλεον δε θα ανοιγει θα την φορτισεις κ οταν θα ειναι πλήρης φορτισμένη,μπες στο custom recovery και κανε clear battery stats.

Επειδη μου το κανει και εμενα αρκετες φορες μπας και βρω λυση το custom recovery που το βρισκω;;

Link to comment
Share on other sites

Επειδη μου το κανει και εμενα αρκετες φορες μπας και βρω λυση το custom recovery που το βρισκω;;

 

Πρέπει να είσαι root για να εγκαταστήσεις custom recovery μέσω του mobileuncle MTK Tools.

Link to comment
Share on other sites

Επειδη μου το κανει και εμενα αρκετες φορες μπας και βρω λυση το custom recovery που το βρισκω;;

 

To recovery είναι φαντάσου κάτι σαν το bios στον υπολογιστή.

Το custom recovery είναι ένα τροποποιημένο recovery ώστε να μπορείς να κάνεις κάποια πράγματα που με το κανονικό δεν μπορείς.

Link to comment
Share on other sites

Ποιο recovery πας να βάλεις;

Δεν είναι όλα ίδια.

 

Το έχεις μετονομάσει σε recovery.img??

 

έχω την παρακάτω έκδοση, ποιο recovery πρεπει να βάλω?

 

http://i61.tinypic.com/5owmmw.jpg

Link to comment
Share on other sites

Τι προτείνετε για Bluetooth ακουστικό? Με δύο SIM δε νομίζω να είναι κι ότι καλύτερο να μιλάς πολλή ώρα με το τηλέφωνο στο αυτί. Τι λέτε?

Κορυφαία value for money είναι αυτά: http://www.galore.gr/index.php?option=com_virtuemart&view=productdetails&virtuemart_product_id=1466&virtuemart_category_id=24&Itemid=163

 

----- προσθήκη μηνύματος 3 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Ρε παιδιά, μία ερώτηση: Την θήκη, αυτήν που ειναι σαν πορτοφόλι, την έχετε βάλει? Σας βόλεψε?

Είμαι στο περίπου, γιατί απο την μια μου αρέσει πολύ που ειναι λεπτό και όμορφο, αλλά απο την άλλη και η θήκη το προστατεύει πολύ καλά.. Τι κάνατε εσείς?

Εγώ έχω βάλει τη θήκη ποστοφόλι. Μια χαρά βολεύομαι. Άσε που μου μ'αρέσει και πολύ το παραθυράκι της που λέει ώρα και ημερομηνία όταν την κλείνεις

Link to comment
Share on other sites

Εγω πηρα αυτο....

 

http://www.banggood.com/DACOM-K22-Universal-Wireless-HD-Stereo-Bluetooth-Headset-p-81618.html

 

4 ωρες συνεχής λειτουργία ίντερνετικου ραδιοφώνου (tune 'in radio)

CoolPad F1 :D

Redmi Note 9 Pro 6-128

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ πολύ zebratho και jpower73 για τις απαντήσεις σας. Αυτό που προτείνεις jpower73 φαντάζομαι έχει micro USB βύσμα για φόρτιση, ώστε να μη θέλει δικό του φορτιστή?
Link to comment
Share on other sites

Ναι, το πακετο δςν περιλαμβανει φορτιστή.... Χρησιμοποιείς του κινητου..

 

Το καλό ειναι οτι υποστηρίζει a2dp.

CoolPad F1 :D

Redmi Note 9 Pro 6-128

Link to comment
Share on other sites

παιδιά έχω ένα πρόβλημα με το κινητό.. όταν η μπαταρία πηγαίνει στο 15% μου βγάζει οτι η εφαρμογή συστήματος ui έχει σταματήσει.. ξέρει κανείς τι μπορεί να φταίει και πως φτιάχνεται? έκανα και reset αλλά τίποτα
Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά, μία ερώτηση: Την θήκη, αυτήν που ειναι σαν πορτοφόλι, την έχετε βάλει? Σας βόλεψε?

Είμαι στο περίπου, γιατί απο την μια μου αρέσει πολύ που ειναι λεπτό και όμορφο, αλλά απο την άλλη και η θήκη το προστατεύει πολύ καλά.. Τι κάνατε εσείς?

 

φιλε προτιμώ θήκη silikonis.me το πορτοφόλι που λες δεν προστατεύεται από νερά και έτσι μου καταστράφηκε το κινητό.

ενώ με τι θήκη σιλικόνης που παρήγγειλα καλύπτονται όλες οι υποδοχές φόρτισης και ακουστικών οποτε είναι κομπλέ

y.g

ένα μεγάλο μπράβο στο minideal που μου έκανε αντικατάσταση το inew ενώ πνίγηκε μέσα σε κόκκινο krasi.enw έφταιγα εγώ η εταιρία δεν τσιγκουνεύτηκε

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα,

 

μπορεί να μου απαντήσει κάποιος αν ξέρει, τι μέγεθος torx είναι οι 2 βιδούλες στο κάτω μέρος της συσκευής; Έχω ένα T3 και δεν χωράει αλλά δεν μπορώ να καταλάβω αν θέλει μικρότερο ή αν δεν μπαίνει επειδή το κατσαβιδάκι μ είναι λίγο στραβωμένο.

 

Ευχαριστώ!

Spend time to think before you do...
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα,

 

μπορεί να μου απαντήσει κάποιος αν ξέρει, τι μέγεθος torx είναι οι 2 βιδούλες στο κάτω μέρος της συσκευής; Έχω ένα T3 και δεν χωράει αλλά δεν μπορώ να καταλάβω αν θέλει μικρότερο ή αν δεν μπαίνει επειδή το κατσαβιδάκι μ είναι λίγο στραβωμένο.

 

Ευχαριστώ!

 

Δεν είναι torx. Είναι αστέρι με 5 κορυφές και όχι 6 που έχουν τα torx.

Pentalobe λέγονται και τέτοιες έχουν τα iphone.

Link to comment
Share on other sites

Το παρήγγειλα από Gearbest με χρήση του κουπονιού του myphone, τελική τιμή 123 ευρώ με insurance posting. Ελπίζω να μην έχω καμιά δυσάρεστη έκπληξη στον εκτελωνισμό.
Link to comment
Share on other sites

Δεν είναι torx. Είναι αστέρι με 5 κορυφές και όχι 6 που έχουν τα torx.

Pentalobe λέγονται και τέτοιες έχουν τα iphone.

 

Σ' ευχαριστώ πολύ για την απάντηση.

(δεν μου έκοψε καθόλου να μετρήσω τις κορυφές...)

Spend time to think before you do...
Link to comment
Share on other sites

Ναι, το πακετο δςν περιλαμβανει φορτιστή.... Χρησιμοποιείς του κινητου..

 

Το καλό ειναι οτι υποστηρίζει a2dp.

Googlαρισα και είδα τι είναι το "a2dp" που δεν τοχα ξανακούσει :). Ενδιαφέρον χαρακτηριστικό για ακουστικά. (Πόσα μαθαίνουμε εδώ μέσα....). Ευχαριστώ και πάλι.

Link to comment
Share on other sites

Googlαρισα και είδα τι είναι το "a2dp" που δεν τοχα ξανακούσει :). Ενδιαφέρον χαρακτηριστικό για ακουστικά. (Πόσα μαθαίνουμε εδώ μέσα....). Ευχαριστώ και πάλι.

 

Νταξ, καλη φάση ειναι, οταν δεν θες να μπλεκεις με καλώδια. Ειναι βολικο στο αυτι και ειναι και στερεοφωνικο καθώς διαθέτει και 2 ακουστικο που κουμπωνει στην μινι γιουεσμπι θυρα του μπλουτουθ.

Φυσικά, ολα αυτά, ειδικότερα στην περίπτωση μουσικής ακρόασης, το πολυ να κρατησουν 4 ωρες συνεχόμενες διοτι τοσο αντέχει η μπαταρία του. Η αντίστοιχη καταναλωση στο κινητο ειναι της ταξης του 20 τοις εκατό.

Το μόνο, ας πουμε, μειονέκτημα, είναι η μη δυνατότητα ρυθμισης της εντασης απο το ιδιο το ακουστικό αλλά μόνο από το κινητό (κλασικά).

Σχετικά με την χρησιμοποίηση του για τηλεφωνία και μόνο, δεν το εχω δοκιμασει εκτενέστερα.

CoolPad F1 :D

Redmi Note 9 Pro 6-128

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...