Jump to content

iNew V3


 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Με αρκετη χρηση και σκαλοπατι πουθενα... Μονο με καλο callibration!!!!

 

Και προφανώς με επιπλέον φόρτισμα όπως φαίνεται στο γράφημα!

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 7χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

 

εεε αυτο λεμε.. μια φωτό κανονική θελουμε λεμε :p

 

Εχουν πάρει φόρα οι κινέζοι !

Φόρα ναι πήρανε αλλά οτι ναναι ... αναβαθμίσεις φαντάσματα- πυροτεχνήματα ....

δεν υπάρχουν πουθενά και δεν βλέπω πουθενά τις βελτιώσεις .. απλά νουμερα 1.0.5 -> 1.0.7

Link to comment
Share on other sites

Με ποιο app εκανες το calibration?

 

battery calibration από playstore. Ένα πράσινο ανθρωπάκι android είναι. Έκανα επιπλέον φορτιση 15% για να μου βγάλει την εξτρα ημέρα. Σήμερα το πρωί έκλεισε

that's me in the corner
Link to comment
Share on other sites

καλα οι τυποι στο to2c δεν παιζονται εχθες αργα το βραδυ εκανα την παραγγελια σημερα μου στηλανε το tracking number

με singpost

θα ηθελα κι εγω να μαθω με ποιο app κανουμε καλιμπρα την μπαταρια

ευχαριστω ω ω ω ω ω !:D

 

οκ με προλαβε η απαντηση

Link to comment
Share on other sites

Με την σειρά μου να πώ ότι έχω το WCDMA900/2100 GSM850/900/1800/1900Mhz V4.0

με Build number: inew_v3e_v1.0.1 με ενοποιημένο χώρο αποθήκευσης 13.52GB! Eίχα ανεβάσει και φωτογραφίες του Antutu μου....

Τελικά πόσες εκδόσεις παίζουν? Ποιά έχω εγώ?

 

ΥΓ. 1) Το NFC δεν δούλευε και σε μένα και σήκωσα λίγο τους ακροδέκτες πίσω και όλα μια χαρά!

 

2) Το ρούταρα με framaroot και όλα κομπλέ! Ευχαριστώ τον bbbb για τον οδηγό του!

 

3) Το gps του αργούσε να κλειδώσει και έκανα τον οδηγό για το gps και πιάνει μια χαρά! Ευχαριστώ τον aiakos πολυ! Επίσης πάλι θα ήθελα να ευχαριστήσω τον bbbb γιατί χρησιμοποιώ Endomondo και με το τρικάκι του με έσωσε γιατί πρίν έχανε εύκολα το σήμα και έδειχνε ότι νά 'ναι στις προπονήσεις μου!

"Φίαρ καν χόλντ γιου πρίζονερ...Χόουπ καν σέτ γιου φρί...."
Link to comment
Share on other sites

Μία ερώτηση.... τα ακουστικά του inew V3 που έχουμε, τι ακουστικά έχει? ctia ή omtp?

Μπορούμε να χρησημοποιήσουμε ακουστικά από iphone ή όχι???

 

Επαναφέρω την ερώτηση του συμφορουμίτη γιατί με ενδιαφέρει και εμένα. Ξέρουμε κάτι πάνω σε αυτό;

Link to comment
Share on other sites

Με την σειρά μου να πώ ότι έχω το WCDMA900/2100 GSM850/900/1800/1900Mhz V4.0

με Build number: inew_v3e_v1.0.1 με ενοποιημένο χώρο αποθήκευσης 13.52GB! Eίχα ανεβάσει και φωτογραφίες του Antutu μου....

Τελικά πόσες εκδόσεις παίζουν? Ποιά έχω εγώ?

 

ΥΓ. 1) Το NFC δεν δούλευε και σε μένα και σήκωσα λίγο τους ακροδέκτες πίσω και όλα μια χαρά!

 

2) Το ρούταρα με framaroot και όλα κομπλέ! Ευχαριστώ τον bbbb για τον οδηγό του!

 

 

3) Το gps του αργούσε να κλειδώσει και έκανα τον οδηγό για το gps και πιάνει μια χαρά! Ευχαριστώ τον aiakos πολυ! Επίσης πάλι θα ήθελα να ευχαριστήσω τον bbbb γιατί χρησιμοποιώ Endomondo και με το τρικάκι του με έσωσε γιατί πρίν έχανε εύκολα το σήμα και έδειχνε ότι νά 'ναι στις προπονήσεις μου!

Εσυ έχεις την τελευταία φουρνιά απο οτι φαινεται... Η ένδειξη της μπαταρίας πως συμπεριφέρεται ?

Link to comment
Share on other sites

Εσυ έχεις την τελευταία φουρνιά απο οτι φαινεται... Η ένδειξη της μπαταρίας πως συμπεριφέρεται ?

 

 

Κλααασσική inew V3 ! 86% σκαλοπάτι και άγιος ο θεός! :p

 

Περιμένω μπαταρία από το Pandawill του W8....

"Φίαρ καν χόλντ γιου πρίζονερ...Χόουπ καν σέτ γιου φρί...."
Link to comment
Share on other sites

Η πρωτη παρτιδα εχει omtp, δλδ δεν μπορεις να χρησημοποιησεις τα ακουστικα του iphone. Η δευτερη παρτιδα που ειναι και το δικο μου εχει ctia και μπορεις να χρησημοποιησεις τα ακουστικα απο iphone. Για την τριτη παρτιδα δεν εχω ιδεα. Ολα αυτα με επιφυλαξη γιατι η inew μας τα εχει κανει μπαχαλο.
HTC DESIRE 825
Link to comment
Share on other sites

Τελικά δοκίμασα τα ακουστικά από iphone και δουλεύουν πολύ καλά σαν ακουστική (μικρόφωνο και ακουστικά)

Η δικιά μου έκδοση είναι η 1,0,4.

Link to comment
Share on other sites

Αν εννοείς στο gmail πας ρυθμίσεις--->λογαριασμοί-->gmail και ενεργοποιείς τον αυτόματο συγχρονισμό στο gmail
Link to comment
Share on other sites

Αν εννοείς στο gmail πας ρυθμίσεις--->λογαριασμοί-->gmail και ενεργοποιείς τον αυτόματο συγχρονισμό στο gmail

Οχι g-mail, εταιρικο email. Στον αυτοματο συγχρονισμο το εχω αλλα δεν ερχονται ειδοποιησεις.

Edited by Foz
Link to comment
Share on other sites

Xρησιμοποιείς την εφαρμογή gmail ή κάποια άλλη; Επίσης το εικονίδιο wifi στην μπάρα,είναι μπλε ή γκρι;
Link to comment
Share on other sites

Xρησιμοποιείς την εφαρμογή gmail ή κάποια άλλη; Επίσης το εικονίδιο wifi στην μπάρα,είναι μπλε ή γκρι;

Το εικονιδιο ειναι μπλε και χρησιμοποιω την εφαρμογη που εχει το κινητο για εμαιλ (δεν ειναι gmail λογαριασμος)

Link to comment
Share on other sites

Τότε δεν μπορείς να έχεις push e-mail κατευθείαν όπως γίνεται με το gmail και δεν έχει καμμία σχέση με τη ρύθμιση που έγραψα για τον αυτόματο συγχρονισμό.Πρέπει να ψάξεις στην εφαρμογή αν υπάρχει ρύθμιση για να ελέγχει τον mail server για νέα μηνύματα ανά κάποια λεπτά πχ 4-5 λεπτά αν θες να λαμβάνεις σχεδόν ειδοποίηση για νέα μηνύματα .Εναλλακτικά αν δεν υπάρχει τέτοια ρύθμιση (δεν την έχω χρησιμοποιήσει ποτέ αυτή την εφαρμογή) βάλε απο play store κάποια εφαρμογή όπως k-9 mail,aqua mail,maildroid κτλ.Επίσης εδώ υπάρχει μια λίστα με διάφορες χρήσιμες εφαρμογές Edited by bbbb
Link to comment
Share on other sites

Σκέφτομαι να πάω από το jiayu g4 στο inew v3 και θα ήθελα να ρωτήσω τα εξής σε όποιον μπορεί να μου απαντηση.

1.Το Jiayu κάνει σκαλοπάτι στο 40-30% τις μπαταρίας και πάει στο 15% κάνει κάτι τέτοιο το inew?

2.Το gps του jiayu είναι χάλια χάνει το στίγμα συνέχεια το inew είναι καλύτερο?

3. Από θέμα ποιότητας και έντασης ήχου πως τα πάει?

Συγνώμη για όλες αυτές τις ερωτήσεις άλλα εσείς κάνετε καθημερινή χρήση στο συγκεκριμένο τηλέφωνο:)

Link to comment
Share on other sites

Σκέφτομαι να πάω από το jiayu g4 στο inew v3 και θα ήθελα να ρωτήσω τα εξής σε όποιον μπορεί να μου απάντηση.

1.Το Jiayu κάνει σκαλοπάτι στο 40-30% τις μπαταρίας και πάει στο 15% κάνει κάτι τέτοιο το inew?

2.Το gps του jiayu είναι χάλια χάνει το στίγμα συνέχεια το inew είναι καλύτερο?

3. Από θέμα ποιότητας και έντασης ήχου πως τα πάει?

Συγνώμη για όλες αυτές τις ερωτήσεις άλλα εσείς κάνετε καθημερινή χρήση στο συγκεκριμένο τηλέφωνο:)

 

1. Το σκαλοπάτι υπάρχει στο 100%<--->85% & 10%/15%<---->0%, με τη δική του μπαταρία τουλάχιστον.

2. Φαντάζομαι πως είναι καλύτερο. Το gps του iNew πάντως είναι μια χαρά.

3. Κανένα πρόβλημα, ιδίως, με καλά ακουστικά . Κάποιες ελαφριές παραμορφώσεις του ήχου στο speaker mode.

Edited by apollo_el
Link to comment
Share on other sites

Kαλημερα.... θα ηθελα μερικες διευκρινισεις απο καποιον σχετικα με τα ρημαδο-hands free της sony ericsson που εχουν αναφερθει πολλακις για να τελειωνουμε συνολικα.

 

Παρελαβα σημερα τα MH1 και οχι MH1c. Διαβασα καπου οτι ειναι OMTP ενω τα c ειναι CTIA.

 

Καταρχας να πω οτι σε μενα δουλευει κανονικα σε κληση το μικροφωνο, με ακουνε δλδ, και πρεπει να παταω το κουμπι για να ακουω καθαρα. Τα υπολοιπα 3 κουμπια δε δουλευουν. Οποτε αποριες...

 

1) Οι ανταπτορες που αναφερθηκαν σε προηγουμενα ποστ κανουν την ιδια δουλεια ειτε λεει OMTP to CTIA ειτε το αντοστροφο? Παιρνουμε οτι να ναι δλδ απο ebay?

 

2) Πως ξερουμε τι εχει το V3 μας αναλογα με την εκδοση του?Που φαινεται δλδ αυτο? OMTP η CTIA εννοω

 

3) Tι διαφορα εχει στην πραξη ο ανταπτορας απο ενα tie wrap και σε τι μαγαζια βρισκουμε tie wrap? Θα δουλευουν και τα υπολοιπα κουμπια με τον ανταπτορα ενω με το tie wrap οχι ας πουμε?

 

 

 

Και τελος προτασεις για κανεναν καλο Player για μουσικη..?

Link to comment
Share on other sites

Έκανα επιπλέον φορτιση 15% για να μου βγάλει την εξτρα ημέρα. Σήμερα το πρωί έκλεισε

 

Όπως φαίνεται έχεις κάνει δύο φορτίσεις. Η μία για λίγο όπως λες αλλά στην δεύτερη έφτασε η φόρτηση περίπου στο 70%.

Είναι αδύνατο να έχεις 3 μέρες αυτονομία!

Link to comment
Share on other sites

Σκέφτομαι να πάω από το jiayu g4 στο inew v3 και θα ήθελα να ρωτήσω τα εξής σε όποιον μπορεί να μου απαντηση.

1.Το Jiayu κάνει σκαλοπάτι στο 40-30% τις μπαταρίας και πάει στο 15% κάνει κάτι τέτοιο το inew?

2.Το gps του jiayu είναι χάλια χάνει το στίγμα συνέχεια το inew είναι καλύτερο?

3. Από θέμα ποιότητας και έντασης ήχου πως τα πάει?

Συγνώμη για όλες αυτές τις ερωτήσεις άλλα εσείς κάνετε καθημερινή χρήση στο συγκεκριμένο τηλέφωνο:)

 

Σκαλοπάτι υπάρχει μόνο από 100%=> 90%. Σε εμένα κλείνει στο 1%.

Το gps πολύ καλό. Ακίνητος το sygic δείχνει ακίνητο το βελάκι. Στο τρέξιμο που το παινω την διαδρομή την βγάζει με ακρίβεια.

Ο ήχος καλός. Όχι τπτ τρελό. Αλλά είναι υποκειμενικό.

 

Kαλημερα.... θα ηθελα μερικες διευκρινισεις απο καποιον σχετικα με τα ρημαδο-hands free της sony ericsson που εχουν αναφερθει πολλακις για να τελειωνουμε συνολικα.

 

Παρελαβα σημερα τα MH1 και οχι MH1c. Διαβασα καπου οτι ειναι OMTP ενω τα c ειναι CTIA.

 

Καταρχας να πω οτι σε μενα δουλευει κανονικα σε κληση το μικροφωνο, με ακουνε δλδ, και πρεπει να παταω το κουμπι για να ακουω καθαρα. Τα υπολοιπα 3 κουμπια δε δουλευουν. Οποτε αποριες...

 

1) Οι ανταπτορες που αναφερθηκαν σε προηγουμενα ποστ κανουν την ιδια δουλεια ειτε λεει OMTP to CTIA ειτε το αντοστροφο? Παιρνουμε οτι να ναι δλδ απο ebay?

 

2) Πως ξερουμε τι εχει το V3 μας αναλογα με την εκδοση του?Που φαινεται δλδ αυτο? OMTP η CTIA εννοω

 

3) Tι διαφορα εχει στην πραξη ο ανταπτορας απο ενα tie wrap και σε τι μαγαζια βρισκουμε tie wrap? Θα δουλευουν και τα υπολοιπα κουμπια με τον ανταπτορα ενω με το tie wrap οχι ας πουμε?

Και τελος προτασεις για κανεναν καλο Player για μουσικη..?

 

Από την στιγμή που ακούς με πατημένο πλήκτρο το κιμητό σου έχει ctia. Άρα θέλεις ανταπτοράκι από Omtp (που είναι τα ακουστικά) σε ctia (που είναι το κινητό). Όχι το αντίστροφο.

Με tie wrap το κάνουν όσοι δεν θέλουν ανταπτοράκι που προεξέχει αρκετά. Tie wrap βρίσκεις μέχρι και σε σούπερ μάρκετ.

Σε εμένα που έχω από την 1η παρτίδα (δηλ το κινητό μου έχει Omtp σύνδεση) δουλεύουν κανονικά τα πλήκτρα έντασης. Μόνο το 4ο δεν δουλεύει που φαντάζομαι θα παίζει μόνο σε sony.

Εγώ πάντως απορώ πως σας βολεύουν. Τα χάρισα σε ανηψάκι μου και τα παράτησε και αυτός. Ναι είπαμε καλό ήχο αλλά είναι για εξωτερική χρήση. Όχι για σαλόνι. Εννοώντας ότι τα πήρα για να τα έχω μόνιμα στο κινητό όταν θα είμαι έξω. Όχι ακίνητος σπίτι μου. Γιατί αυτή η ταλιατέλα μεταφέρει ήχο όταν κινείσαι.

Περι ορέξεως.

Αυτά.

Link to comment
Share on other sites

Από την στιγμή που ακούς με πατημένο πλήκτρο το κιμητό σου έχει ctia. Άρα θέλεις ανταπτοράκι από Omtp (που είναι τα ακουστικά) σε ctia (που είναι το κινητό). Όχι το αντίστροφο.

 

 

Εισαι σιγουρος γι αυτο? Διαβασα σε αρκετα σαιτ οτι οι ανταπτορες αυτοι απλα κανουν τη μετατροπη απο το ενα στο αλλο οτι κι αν εχεις. Οποτε με τον ιδιο ανταπτορα αν τον βαλω εγω πχ θα εχω OMTP αν τον βαλεις εσυ θα εχεις CTIA.

 

Eυχαριστω παντως.

Link to comment
Share on other sites

Εισαι σιγουρος γι αυτο? Διαβασα σε αρκετα σαιτ οτι οι ανταπτορες αυτοι απλα κανουν τη μετατροπη απο το ενα στο αλλο οτι κι αν εχεις. Οποτε με τον ιδιο ανταπτορα αν τον βαλω εγω πχ θα εχω OMTP αν τον βαλεις εσυ θα εχεις CTIA.

 

Eυχαριστω παντως.

 

Δεν έχω διαβάσει κάτι τέτοιο. Αλλά στην ουσία το ανταπτοράκι αλλάζει θέση στην γείωση με το μικροφωνο. Δηλ στην μέση είναι στο ctia η γείωση ενώ στο omtp είναι το μικρόφωνο.

Βέβαια αν πιάνει το χέρι σου και έχεις και κολλητήρι μπορείς να το κάνεις και μόνο σου.

Αλλά είμαστε εκτός θέματος...:X

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...