Jump to content

iNew V3


 Κοινοποίηση

Recommended Posts

To link ήταν λάθος, το διόρθωσα. Το είχες κατεβάσει σωστά το rar που περιλαμβάνει το σχετικό tweak; Πως πήγες να το περάσεις; Έχεις βάλει cwm recovery;

Έκανα οτι ακριβώς λέει ο οδηγός που παρέθεσα.

Οι τέσσεροι τροχοί κινούν το σώμα, οι δύο την ψυχή.
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 7χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

 

Ευχαριστώ!

 

Μου κάνει εντύπωση που δεν έχει επιλογή στα δίκτυα μόνο για 2G. Υπάρχει μόντα;

 

Έχει!

Πας στις Ρυθμίσεις, στην ενότητα ΑΣΥΡΜΑΤΟ ΚΑΙ ΔΙΚΤΥΑ-Περισσότερα-Δίκτυα κινητής τηλεφωνίας-Υπηρεσία 3G και επιλέγεις απενεργοποίηση.

Link to comment
Share on other sites

Επειδή δεν έχω ψωνίσει ποτέ από Κίνες κλπ αυτό που βάζουν όλοι τι είναι ??

 

"To declare price 30 USD and mark as gift" Ρωτάω γιατί είμαι ένα βήμα από τη παραγγελία!!

that's me in the corner
Link to comment
Share on other sites

Επειδή δεν έχω ψωνίσει ποτέ από Κίνες κλπ αυτό που βάζουν όλοι τι είναι ??

 

"To declare price 30 USD and mark as gift" Ρωτάω γιατί είμαι ένα βήμα από τη παραγγελία!!

 

Ζητάν να το δηλώσουν σαν δώρο και με χαμηλότερη τιμή με σκοπό τις αυξημενες πιθανότητες να μην πληρώσουν τίποτα στο τελωνείο.

Link to comment
Share on other sites

Ήρθε και το δικό μου σήμερα. Καλά μιλάμε είναι σούπερ το τηλ, κουκλί είναι. Το απόγευμα θα γίνει ροοτ και όλα τα σχετικά.
HTC DESIRE 825
Link to comment
Share on other sites

Ήρθε και το δικό μου σήμερα. Καλά μιλάμε είναι σούπερ το τηλ, κουκλί είναι. Το απόγευμα θα γίνει ροοτ και όλα τα σχετικά.

 

Καλοριζικο φιλε, απο που το πηρες?

Link to comment
Share on other sites

To Antutu εμένα μου βγάζει 15300. Υπάρχει και άλλος με αυτό το σκορ;;

 

Μπορεί κάποιος που έχει 17000 στο antutu να ανεβάσει κανα screenshot απο το detailed scores για να δω που "χανει" το δικό μου.

 

Έχω την τρίτη βερσιον (δεν είχα τσεκάρει την προηγούμενη στο antutu) περασμένη με update, όχι με sp flash tools.

Link to comment
Share on other sites

Έχει!

Πας στις Ρυθμίσεις, στην ενότητα ΑΣΥΡΜΑΤΟ ΚΑΙ ΔΙΚΤΥΑ-Περισσότερα-Δίκτυα κινητής τηλεφωνίας-Υπηρεσία 3G και επιλέγεις απενεργοποίηση.

 

Στραβομάρα μου. Ευχαριστώ.

Πήρα το πολυδιαφημιζόμενα SONY ERICSSON MH1. Δουλεύουν όλα τα πλήκτρα, εκτός από το τελευταία που είναι για φωνητική υπενθίμιση. Αλλά η ένταση δεν είναι μεγάλη. Μπορώ να την αυξήσω;

 

Ευχαριστώ.

 

To Antutu εμένα μου βγάζει 15300. Υπάρχει και άλλος με αυτό το σκορ;;

 

Μπορεί κάποιος που έχει 17000 στο antutu να ανεβάσει κανα screenshot απο το detailed scores για να δω που "χανει" το δικό μου.

 

Έχω την τρίτη βερσιον (δεν είχα τσεκάρει την προηγούμενη στο antutu) περασμένη με update, όχι με sp flash tools.

 

Τι επεξεργαστή σου βγάζει; 6582 ή 6582m; Σε εμένα με την 1η ρομ έβγαζε 17202. Με την 2η τώρα 17190. Την 3η δεν την έχω περάσει ακόμα.

Link to comment
Share on other sites

επειδή με ενδιαφέρει η ποιότητα της φωτογραφίας, μπορεί κάποιος να ανεβάσει κάπου μια οριτζιναλ σε μέγεθος φωτογραφία τοπίου και προσώπου?

 

ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

Στραβομάρα μου. Ευχαριστώ.

 

Τι επεξεργαστή σου βγάζει; 6582 ή 6582m; Σε εμένα με την 1η ρομ έβγαζε 17202. Με την 2η τώρα 17190. Την 3η δεν την έχω περάσει ακόμα.

 

6582 μου βγάζει.

Link to comment
Share on other sites

Καλοριζικο φιλε, απο που το πηρες?

 

Ευχαριστώ! Από το To2c με κάρτα 32gb δώρο + θήκη, ακουστικά και screen protector. Έκανε 20 μέρες να έρθει.

HTC DESIRE 825
Link to comment
Share on other sites

Από το To2c με κάρτα 32gb δώρο + θήκη, ακουστικά και screen protector. Έκανε 20 μέρες να έρθει.

 

Μπορείς να μου πείς τι μάρκα είναι η κάρτα μνήμης ?

Link to comment
Share on other sites

Toshiba class 10. Αν προλάβω, το απόγευμα θα την δοκιμάσω και θα μετρήσω και ταχύτητα. Για να δούμε αν είναι όντως class 10.
HTC DESIRE 825
Link to comment
Share on other sites

Στραβομάρα μου. Ευχαριστώ.

 

Τι επεξεργαστή σου βγάζει; 6582 ή 6582m; Σε εμένα με την 1η ρομ έβγαζε 17202. Με την 2η τώρα 17190. Την 3η δεν την έχω περάσει ακόμα.

 

Tελικά το πρόβλημα ήταν ότι χρησιμοποιούσα παλιότερη version του antutu που είχα από backup. Mε την καινούρια μου βγάζει 17+++

 

Για το άλλο που ρωτάς δοκίμασε από engeneering mode να ανεβάσεις την ένταση των ακουστικών.

Link to comment
Share on other sites

Εμενα με cwm δεν εχασε το ροοτ με αυτον τον τροπο. Το nfc δουλευει μεσα απο την θηκη.

Btw κριμα τετοια κινηταρα να το εχουμε σε τετοια μαπα θηκη, αλλα τι να κανεις αφου ακομα δεν εχει βγει silicone

Edited by Keepkouking

-το καλό μπορεί πάντα να γίνει καλύτερο

-οχι πάντα...

-πάντα!!! ψάξτο στο google και θα δεις!

Link to comment
Share on other sites

Εμενα με cwm δεν εχασε το ροοτ με αυτον τον τροπο. Το nfc δουλευει μεσα απο την θηκη.

Btw κριμα τετοια κινηταρα να το εχουμε σε τετοια μαπα θηκη, αλλα τι να κανεις αφου ακομα δεν εχει βγει silicone

 

Εγώ πάντως την θήκη την έβγαλα. Δεν με βόλευε. Αφήστε που δεν φαίνεται η ομορφιά του. :)

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ! Από το To2c με κάρτα 32gb δώρο + θήκη, ακουστικά και screen protector. Έκανε 20 μέρες να έρθει.

 

Να υποθεσω οτι ειρθε ρουταρισμενο και χωρις κινεζικες εφαρμογες?

Link to comment
Share on other sites

To link ήταν λάθος, το διόρθωσα. Το είχες κατεβάσει σωστά το rar που περιλαμβάνει το σχετικό tweak; Πως πήγες να το περάσεις; Έχεις βάλει cwm recovery;

 

Και με το νεο αρχειο παλι δεν γινεται.

Μπαινω απο recovery και μετα apply update from sdcard αλλα δεν κανει τιποτα.

Κατι δεν γινεται σωστα. Τα φωτα σας.

Οι τέσσεροι τροχοί κινούν το σώμα, οι δύο την ψυχή.
Link to comment
Share on other sites

Εγω το εβαλα σε λειτουργια ΜTP και ετσι το ειδε το Shuame και το εκανα root.:)

 

 

Xρηστο αν δεν εχει custom recovery δεν μπορει να φλασσαρει zip!

 

Λοιπον μολις ξεμπερδεψα και παιρνω και ενα backup για καλου κακκου!:)

1) Οσοι ειναι με τον παλιο kernel-rom αφου κατεβασουν την rom απο εδω http://www.needrom.com/mobile/inew-v3-e/ ξεζιπαρουν το αρχειο(αλλιως ολοκληρο το zip αν το ριξουν στην καρτα θα τους γραψει installation aborted) και παιρνουν μονο το update zip που εχει μεσα και το ριχνουν στην καρτα τους.

Μπαινουμε recovery power + volume+ (προσοχη εδω, το πληκτρο επιλογης ειναι το volume+ και οχι το power) αρα χρησιμοποιουμε μονο το volume- για να πλοηγηθουμε μεσα στα αρχεια μας, επιλεγουμε update zip from sd και ετσι φλασσαρουμε την νεα rom.

2)Root εδω πανευκολα! http://www.kingoapp.com/?utm_source=Android%20ROOT

3) Αφου το κανουμε root κατεβαζουμε απο playstore το mobileuncletools - εγκαθιστουμε και μεσα απο εκει επιλεγουμε recovery update

(συνηθως ειναι το πρωτο) Αυτο που εκανα εγω γιατι διαβασα οτι δεν εχει κανενα προβλημα κατεβασα την νεα rom απο εδω http://www.needrom.com/mobile/v3-e-ultimate-stock/ και αφου ανοιξα το zip τραβηξα απο τον φακελο files too flash το recovery.img που ειχε μεσα και ειναι και touch και δεν εχει κανενα προβλημα!

4) Αμεσως μετα μολις μπηκα custom recovery πηρα και back up την rom και αμεσως μετα φλασσαρα και το zip για την ενοποιηση του αποθηκευτικου χωρου σε 6gb που εχει δωσει ο φιλος μας εδω https://www.dropbox.com/s/...v3%20stuff.rar

Ολα καλα λοιπον τωρα παμε για στησιμο!!!:)

Τριτο και τεταρτο βημα εχουμε κολλησει παιδια, καμια βοηθεια?

Οι τέσσεροι τροχοί κινούν το σώμα, οι δύο την ψυχή.
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά ,

Μόλις μου ήρθε το Inew V3 και θα ήθελα να μου πείτε αν υποστηρίζει led motion (air gesture) γιατί από εκεί που το παρήγγειλα μου είπαν ότι το υποστηρίζει και αν ναι πώς το ενεργοποιώ;;

Έψαξα τα πάντα μέσα στο κινητό αλλά τέτοια εφαρμογή δεν βρήκα .

Ευχαριστώ.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά ,

Μόλις μου ήρθε το Inew V3 και θα ήθελα να μου πείτε αν υποστηρίζει led motion (air gesture) γιατί από εκεί που το παρήγγειλα μου είπαν ότι το υποστηρίζει και αν ναι πώς το ενεργοποιώ;;

Έψαξα τα πάντα μέσα στο κινητό αλλά τέτοια εφαρμογή δεν βρήκα .

Ευχαριστώ.

Θεωρητικά είναι hardware ready, περίμενουμε σε κάποιο επόμενο Update για να ενεργοποιηθεί ...

(Υπάρχει και η φήμη ότι θα ΄το έχει μόνο η έκδοση των 2gb ram που ακόμα δεν έχει βγεί)

Toshiba class 10. Αν προλάβω, το απόγευμα θα την δοκιμάσω και θα μετρήσω και ταχύτητα. Για να δούμε αν είναι όντως class 10.

 

Θένκς :)

Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει κανένας εύκολος οδηγός για να επεκτεινουμε τη μνημη για τις εφαρμογές, γιατί με τον υπαρχον (στο πρωτο ποστ) δεν βρισκω ακρη.
Οι τέσσεροι τροχοί κινούν το σώμα, οι δύο την ψυχή.
Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει κανένας εύκολος οδηγός για να επεκτεινουμε τη μνημη για τις εφαρμογές, γιατί με τον υπαρχον (στο πρωτο ποστ) δεν βρισκω ακρη.

 

Με αυτό τον τρόπο δε μπορείς;

Link to comment
Share on other sites

Με αυτό τον τρόπο δε μπορείς;

Το εκανα αυτο, οκ. Μολις ομως επιλεγω το αρχειο .zip για φλασαρισμα μου λεει instalation aborted.

Οι τέσσεροι τροχοί κινούν το σώμα, οι δύο την ψυχή.
Link to comment
Share on other sites

Μέχρι στιγμής δουλεύει μόνο με εγκατάσταση σχετικής εφαρμογής.

Το πιθανότερο είναι ότι σε κάποια μελλοντική αναβάθμιση του firmware από την Inew θα ενεργοποιηθούν και οι ρυθίσεις χωρίς την ανάγκη άλλης εφαρμογής

 

Καλησπέρα παιδιά ,

Μόλις μου ήρθε το Inew V3 και θα ήθελα να μου πείτε αν υποστηρίζει led motion (air gesture) γιατί από εκεί που το παρήγγειλα μου είπαν ότι το υποστηρίζει και αν ναι πώς το ενεργοποιώ;;

Έψαξα τα πάντα μέσα στο κινητό αλλά τέτοια εφαρμογή δεν βρήκα .

Ευχαριστώ.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...