Jump to content

iNew V3


 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 7χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Αυτά τα powerbanks έχουν συνήθως μία και μόνο μπαταρία 18650 μέσα, χωρητικότητας 2000-2500mAh. Με το που θα δώσουν το 30-40% στο κινητό, πέφτει η τάση τους κάτω από τα 3.9V και αδυνατούν να δώσουν παραπάνω. Προσπεράστε. Ή πάρτε κάποιο που να έχει δύο μπαταρίες στην σειρά, ώστε η τάση να είναι πάνω από τα 5V και να δουλεύουν σωστά...

 

Εαν δουλέυει έτσι απλά χωρίς καμια ηλέκτρονική υποβοήθηση τότε θα φορτίζει μέχρι να ισοσκελιστεί η τάση στις δύο συσκευές. Αν αυτό είναι φορτισμένο θα έχει 4,2v τάση ενώ το τηλέφωνο θα είναι περίπου στα 3v, θα φορτίζει κανονικά (λίγο πιο αργά λόγο λιγότερης τάσης από τα 5v του USB). Από όσο υπολογίζω με βάση τα mAh τους, θα μπορούν να φορτίσουν το τηλέφωνο μέχρι το ~60%. Αν είχε τα ίδια mAh με το τηλέφωνο θα φορτιζε μέχρι το 50%.

Αν χρησιμοποιεί όντως 18650 αυτό είναι καλό γιατί υπάρχουν (έχω εγώ τέτοιες) μέχρι 5000mAh. Aν του βάλεις μία τέτοια θα έχει δυνατότητα να φορτίσει το τηλ μέχρι το ~80% λόγω περισσότερης ποσότητας ρεύματος που θα έχει.

 

το θέμα με αυτά τα μικρά είναι να το βάλεις στο 50% όχι όταν πάει να κλείσει το τηλέφωνο..

 

Μα όταν είσαι στο 50% δεν το χρειάζεσαι! Όπως λέει και η ονομασία τους είναι emergency back up δηλ όταν ξεμένεις σου δίνει λίγη ενέργεια.

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας και από μένα.. Αφορμή να κάνω εγγραφή στο φόρουμ το κινητό του τόπικ.

Το παρήγγειλα απευθείας (από to2c) και χωρίς πολύ σκέψη είναι η αλήθεια, καθώς το θεώρησα vfm..

Έχω αγχωθεί λίγο με το δέμα καθώς ακόμη δεν έχει φτάσει Ελλάδα,

 

ΚΛΕΙΣΙΜΟ ΑΠΟ IPS 23-12-2013 15:42 IPS

 

Είχα παραγγείλει και άλλο κινητό από το minideal για ένα φίλο 2 μέρες πριν το INEW , και παρέλαβε στις 31/12.. (ΚΛΕΙΣΙΜΟ ΑΠΟ IPS 21-12-2013)

 

Ελπίζω μέσα στη βδομάδα να γίνει κάτι.

 

ΥΓ: Τα χαιρετίσματά μου στον jpower73, συμφορουμήτες και σε άλλο φόρουμ.

Link to comment
Share on other sites

Γεια σου ρε Seaman!

Είμαστε της τεχνολογίας πανάθεμά μας.. χαχαχα..!

Όταν λες θα αργήσει ακόμη?? Εγώ το θεωρούσα σίγουρο για μέσα στη βδομάδα..

 

Στα του κινητού να πω για το NFC, οτι έχω το Xperia Sole, και όσες φορές προσπάθησα να το συνδέσω με άλλο κινητό με NFC δεν έγινε τίποτα..

Οπότε δε με εκπλήσει να μη λειτουργεί με αλλο κινητό. Σε ένα βίντεο πάντως στις πρώτες σελίδες φαίνεται να λειτουργεί κανονικά.

 

Στο μόνο που μας παραπληροφόρησε ο κινέζος είναι το OTG..

Το οτι αυτό το κινητό απέκτησε πολλούς haters πριν καν το παραλάβει κάποιος είναι σίγουρα αξιοσημείωτο..

Link to comment
Share on other sites

Το πότε θα έρθουν τα κινητά στο αεροδρόμιο δεν θα το μάθουμε ποτέ. Θα μάθουμε μόνο πότε άνοιξε το τσουβάλι. Στις περισσότερες των περιπτώσεων η μεγαλύτερη καθυστέρηση καταγράφεται στο πότε τα δικά μας τα τσακάλια θα ασχοληθούμε με τα δέματα. Μπορεί να περιμένουν και καμιά εβδομάδα στην αποθήκη μέχρι να παίξει κάποιος μαζί τους. Ένας μέσος όρος και για sing post είναι περίπου 10 μέρες από την ημερομηνία που σου βγάζει "Despatched to overseas".

Για το NFC εγώ πιστεύω ότι σαν hardware θα δουλεύει. Δε νομίζω να αξίζει τον κόπο να βάζουνε ψεύτικες κεραίες κλπ στο καπάκι. Επίσης υπάρχουν διάφορα πρότυπα επικοινωνίας και ίσως στα test που φαίνεται ότι δεν δουλεύει το NFC να χρειάζεται περαιτέρω software ρυθμίσεις και συγχρονισμός.

Για το OTG πλέον λένε ότι δουλεύει. Θα δούμε

 

Πάμε στο άλλο forum τώρα γιατί όλο κουλά ακούγονται σήμερα......:X

Edited by seaman72
Link to comment
Share on other sites

Το πότε θα έρθουν τα κινητά στο αεροδρόμιο δεν θα το μάθουμε ποτέ. Θα μάθουμε μόνο πότε άνοιξε το τσουβάλι. Στις περισσότερες των περιπτώσεων η μεγαλύτερη καθυστέρηση καταγράφεται στο πότε τα δικά μας τα τσακάλια θα ασχοληθούμε με τα δέματα. Μπορεί να περιμένουν και καμιά εβδομάδα στην αποθήκη μέχρι να παίξει κάποιος μαζί τους. Ένας μέσος όρος και για sing post είναι περίπου 15 μέρες από την ημερομηνία που σου βγάζει "Despatched to overseas".

Για το NFC εγώ πιστεύω ότι σαν hardware θα δουλεύει. Δε νομίζω να αξίζει τον κόπο να βάζουνε ψεύτικες κεραίες κλπ στο καπάκι. Επίσης υπάρχουν διάφορα πρότυπα επικοινωνίας και ίσως στα test που φαίνεται ότι δεν δουλεύει το NFC να χρειάζεται περαιτέρω software ρυθμίσεις και συγχρονισμός.

Για το OTG πλέον λένε ότι δουλεύει. Θα δούμε

 

Πάμε στο άλλο forum τώρα γιατί όλο κουλά ακούγονται σήμερα......:X

 

έχεις μήπως ιδέα το πόσους δεκάδες σάκους,έχουν τα "τσακάλια"να ανοίξουν κάθε μέρα;

Xiaomi 12 Pro

Link to comment
Share on other sites

έχεις μήπως ιδέα το πόσους δεκάδες σάκους,έχουν τα "τσακάλια"να ανοίξουν κάθε μέρα;

 

Έχουν πολλούς.

Χωρίς να γνωρίζω αν έχει αλλάξει κάτι τα τελευταία 2 χρόνια, σε προσωπική περίπτωση διαπίστωσα ότι δεν υπήρχε, τουλάχιστον τότε καθόλου οργάνωση. Εάν δε μπλέξεις και με τελωνείο και δοκιμάσεις να εκτελωνίσεις μόνος σου θα δεις ότι για ένα δεματάκι που φυλάσσεται σαν "θησαυρός" στην αποθήκη, πρέπει να επισκευτείς τέσσερα κτίρια στο Cargo και να μαζέψεις καμιά δεκαρία υπογραφές και σφραγίδες, πληρώνοντας σε επιμέρους 3 σημεία και στην αποθήκη για την παραλλαβή.

 

Άσχετο: σε τρεις συνεχόμενες παραδόσεις που μου έγιναν μέσω της ταχυμεταφορικής των ΕΛΤΑ (όχι πρόσφατα). στο σύστημα καταγραφόταν 1η προσπάθεια παράδοσης χωρίς επιτυχία, χωρίς να χτυπήσει κάποιος ή να βρω ειδοποίηση, κάτι που μετά από σχτεική πίεση το παραδέχτηκαν ως δήθεν λάθος. Η δική μου άποψη είναι ότι το εφαρμόζουν για να δείχνουν στις συνεργαζόμενες εταιρίες ότι κάνουν γρήγορα τη δουλεά τους. Δε θέλω όμως να γενικεύω και ίσως συμβαίνει μόνο στο τοπικό μου πρακτορείο.

 

Είμαστε λίγο offtopic και θα βάλουμε κανέναν σε κόπο να σβήνει πάλι....

Edited by seaman72
Link to comment
Share on other sites

 

Ένα μικρό bug στο τηλέφωνο ακόμα. Δείτε στο 4:55 αυτού του βίντεο. Δεν βγάζει κουμπί απάντησης με κλειστή την θήκη κατα την κατά την εισερχόμενη κλήση και πρέπει να την ανοίξεις για να απαντήσεις. Και αυτό θα διορθωθεί λογικά...

Petrotech
Link to comment
Share on other sites

 

Ένα μικρό bug στο τηλέφωνο ακόμα. Δείτε στο 4:55 αυτού του βίντεο. Δεν βγάζει κουμπί απάντησης με κλειστή την θήκη κατα την κατά την εισερχόμενη κλήση και πρέπει να την ανοίξεις για να απαντήσεις. Και αυτό θα διορθωθεί λογικά...

 

και να μιλας εξω απο τη θηκη? εκτος απο περιεργο θα εχεις θεμα με το μικροφωνο γιατι η θηκη νομιζω δεν εχει τρυπουλα για να περναει η φωνη. παντως αν υπαρχει περιπτωση η εταιρια να ενδιαφερθει και να μπορει να δωσει κανενα update η εστω bug fix update καλο θα ηταν οτι βλεπουμε και θελουμε να διορθωθει να στελνουμε μαζικα email ....μηπως και εισακουστουμε

-το καλό μπορεί πάντα να γίνει καλύτερο

-οχι πάντα...

-πάντα!!! ψάξτο στο google και θα δεις!

Link to comment
Share on other sites

το κινητό έχει δύο μικρόφωνα. Αλλά και το άνοιγμα στην θήκη επάνω υποτίθεται υπάρχει για να μην ανοίγεις την θήκη και να απαντάς κατευθείαν
Petrotech
Link to comment
Share on other sites

και να μιλας εξω απο τη θηκη? εκτος απο περιεργο θα εχεις θεμα με το μικροφωνο γιατι η θηκη νομιζω δεν εχει τρυπουλα για να περναει η φωνη. παντως αν υπαρχει περιπτωση η εταιρια να ενδιαφερθει και να μπορει να δωσει κανενα update η εστω bug fix update καλο θα ηταν οτι βλεπουμε και θελουμε να διορθωθει να στελνουμε μαζικα email ....μηπως και εισακουστουμε

 

http://img.banggood.com/thumb/large/upload/2012/liuguanglian/SKU115060/IMG_1281.JPG

 

Δεξια απο το led της κάμερας είναι η τρύπα για το ένα το μικρόφωνο και το άλλο βρίσκεται απο κάτω που έτσι και αλλιώς δεν καλύπτεται από την θήκη. Σε αυτό το θέμα πρέπει να είναι οκ

Petrotech
Link to comment
Share on other sites

το κινητό έχει δύο μικρόφωνα. Αλλά και το άνοιγμα στην θήκη επάνω υποτίθεται υπάρχει για να μην ανοίγεις την θήκη και να απαντάς κατευθείαν

 

ενα μικροφωνο κατω μπροστα(κλειστο) και ενα πισω για noise cancelation(επισης κλειστο) απο την θηκη, το ανοιγμα επανω ειναι για να βλεπεις την ωρα και τα notification χωρις να χρειαστει να ανοιγεις την θηκη με το παραμικρο, δεν νομιζω οτι σκοπευαν να μπορουμε να χειριζομαστε ενα 5ιντσο κινητο σε μια οθονη 1 ιντσας. βεβαια δεν θα ηταν ασχημο να σου εδιναν και αυτην την επιλογη αλλα στην συγκεκριμενη περιπτωση δεν...

btw δεν ξαναπειραξει mediatek κινητο με το flashtool μπορουμε να παρουμε nandroid backup? η μονο με cwm? (το οποιο υπαρχει ετσι???)

-το καλό μπορεί πάντα να γίνει καλύτερο

-οχι πάντα...

-πάντα!!! ψάξτο στο google και θα δεις!

Link to comment
Share on other sites

Ναι μπορεις να βάλεις κανονικά cwm και να παίρνεις backup όπως σε όλα τα android τηλέφωνα.
Link to comment
Share on other sites

Γεια σας και από μένα.. Αφορμή να κάνω εγγραφή στο φόρουμ το κινητό του τόπικ.

Το παρήγγειλα απευθείας (από to2c) και χωρίς πολύ σκέψη είναι η αλήθεια, καθώς το θεώρησα vfm..

Έχω αγχωθεί λίγο με το δέμα καθώς ακόμη δεν έχει φτάσει Ελλάδα,

 

ΚΛΕΙΣΙΜΟ ΑΠΟ IPS 23-12-2013 15:42 IPS

 

Είχα παραγγείλει και άλλο κινητό από το minideal για ένα φίλο 2 μέρες πριν το INEW , και παρέλαβε στις 31/12.. (ΚΛΕΙΣΙΜΟ ΑΠΟ IPS 21-12-2013)

 

Ελπίζω μέσα στη βδομάδα να γίνει κάτι.

 

ΥΓ: Τα χαιρετίσματά μου στον jpower73, συμφορουμήτες και σε άλλο φόρουμ.

 

Γειά σου φίλε μου Πάρολε, αδερφέ συμφορουμίτη :)

 

και σε μένα το ιδιο βγαζει....

ΚΛΕΙΣΙΜΟ ΑΠΟ IPS 23-12-2013 15:42 IPS

 

μάλλον μαζί θα παραλάβουμε....

Υ.Γ. Έπεσε κυνηγητό στη γειτονιά απόψε.....

CoolPad F1 :D

Redmi Note 9 Pro 6-128

Link to comment
Share on other sites

Ενα αλλο δεμα παντως απο 24/12/13 χθες εμφανιστηκε και λογικα αυριο το πολυ μεθαυριο θα παραλαβω, αυτο ηταν απο geekbuying!

ΚΛΕΙΣΙΜΟ ΑΠΟ Κ.Δ.ΑΕΡΟΔΡΟΜΙΟΥ 06-01-2014 07:37 Κ.Δ.ΑΕΡΟΔΡΟΜΙΟΥ

ΆΦΙΞΗ ΣΤΗ ΧΩΡΑ ΠΡΟΟΡΙΣΜΟΥ 05-01-2014 05:51 IPS

ΚΛΕΙΣΙΜΟ ΑΠΟ IPS 24-12-2013 11:31 IPS

Δεν καταλαβαινω παλι πως το αλλο με την ιδια ημερομηνια δεν εχει καν εμφανιστει και ειναι αυτο που με καιει, το INEW V3:mad:

ΚΛΕΙΣΙΜΟ ΑΠΟ IPS 24-12-2013 13:26 IPS

Οσο μεγαλωνω μαθαινω.......!!!
Link to comment
Share on other sites

Πάντα έτσι γινόταν.Τα δέματα δεν προωθούνται με χρονολογική σειρά

Ναι βρε Χρηστο το ξερω αλλα αναρωτιεμαι αφου φτασανε εδω λογικα την ιδια μερα σωστα?

Τωρα περασαν ακομη 2 μερες, δεν ανοιξαν λοιπον ακομη τον ΧΧΧ σακο που εχει παρκαρει εδω και 2-3 μερες?

Οσο μεγαλωνω μαθαινω.......!!!
Link to comment
Share on other sites

Βασίλη τον τελευταίο χρόνο που "έμπλεξα" :lol: και εγώ με τα mtk και sg post πάντα έτσι ήταν.Εχει τύχει να μου έρθει κινητό σε 11 ημέρες αλλά και σε 23 ημέρες.
Link to comment
Share on other sites

Και κατι πολύ ενδιαφέρον ακόμα....

 

http://www.needrom.com/mobile/inew-v3-e/

 

και κατι ΑΚΟΜΗ ΠΙΟ ΕΝΔΙΑΦΕΡΟΝ... ΤΟ ΜΕΤΑΦΕΡΩ ΜΕ ΚΑΘΕ ΕΠΙΦΥΛΑΞΗ....Χρηστης-κατοχος συσκευης από την 1η φουρνιά, χωρις οτιτζι, τούβλιασε την συσκευή του και την επανεφερε βάζοντας την και ως δια μαγεια το οτιτζι ΛΕΙΤΟΥΡΓΕΙ.:D

Αν ισχύει κατι τέτοιο, επαληθευεται παλιοτερο ποστ μου σχετικά με το κατα πόσο είναι δυνατο για 1000 κομμάτια να υπάρχει διαφορετική γραμμη παραγωγής ...........

 

Επαναλαμβάνω, με ΚΑΘΕ ΕΠΙΦΥΛΑΞΗ......................

 

 

Α, και κάτι άλλο....

http://en.miui.com/thread-12727-1-1.html

Edited by jpower73

CoolPad F1 :D

Redmi Note 9 Pro 6-128

Link to comment
Share on other sites

Βασίλη τον τελευταίο χρόνο που "έμπλεξα" :lol: και εγώ με τα mtk και sg post πάντα έτσι ήταν.Εχει τύχει να μου έρθει κινητό σε 11 ημέρες αλλά και σε 23 ημέρες.

 

δυστυχως ετσι ειναι ενος φιλου απο το2σι ηρθε τo jiayu σε 10 εργασιμες, υπολογιζοντας λοιπον 15 μεχρι την δικη μου παραδοση επεφτε να ειμαι καλαματα,αυριο φευγω για αθηνα και αποτι βλεπω θα χωσω τους δικους μου να μου στειλουν αθηνα με κουριερ, btw υπαρχει περιπτωση αν το δω να φτανει αεροδρομιο να επεμβω στα ελτα με τα στοιχεια μου και να τους πω να το παραλαβω απο αθηνα και να μην το στειλουν καλαματα?

-το καλό μπορεί πάντα να γίνει καλύτερο

-οχι πάντα...

-πάντα!!! ψάξτο στο google και θα δεις!

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Αν θες τη γνωμη μου, καλύτερα μην τραβάς την προσοχή τους εκεί στο αεροδρόμιο αν θέλεις να μην περάσει τελωνείο.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Αν θες τη γνωμη μου, καλύτερα μην τραβάς την προσοχή τους εκεί στο αεροδρόμιο αν θέλεις να μην περάσει τελωνείο.

 

πωπω δεν το σκεφτηκα παραλιγο να βαλω τα χερακια μου να πληρωσω τα ευρακια μου :)

btw δυσκολο αυτο με το οτιτζι να δουλεψε αφου αν ηταν τοσο απλο θα σου εδιναν το update και θα γλιτωναν το ντορο και τις βρισιες-κραξιμο και τα dispute-claim στο paypal, βεβαια απο την αλλη οι κινεζοι παρολο που τα πουλανε, δεν σκαμπαζουν και πολλα απο development και τετοια, αντε ενα root και αν!

-το καλό μπορεί πάντα να γίνει καλύτερο

-οχι πάντα...

-πάντα!!! ψάξτο στο google και θα δεις!

Link to comment
Share on other sites

για ρουτ...μεταφραση γουγλη απο ρωσσικα...

 

Getting ROOT rightsAny operation performed on your own risk!

1. Download and install the program on your computer VRoot 1.7.0

2 . Disable antivirus software ( as required) .

3 . Run the program VRoot, connect the device to the computer (if it is not defined , try to install the latest drivers from the official site of your device ) . The device must be included : Debugging via USB, installing from unknown sources in the USB connection must be removed ticks from MTP and Camera ( PTP ) , if the application does not automatically detect your device or on what type of connection (eg on the "Sync carriers " ) , then try another type.3 . Once the device is determined by the program , press the lower right button green "ROOT", wait.

4 . After the appearance of the last window , the device can be disconnected from perezagruzhaetsya.Ego computer.

5 . All you got ROOT prava.Posle all this go to the main menu programs sovego device and see that there is a new program "Superuser" ( Chinese) . When you first use programs that require Root, a window pops up with a request from Superuser to provide superuser ( see screenshots below ) , should confirm the resolution , by clicking on the right button ( at the end of the inscription on the button "+" sign ) . In the settings Superuser ( lower graph , labeled "ROOT"), the program having these rights are marked with green color.

6. If you can not change the Chinese Superuser on localized and thus Superuser program icon disappeared from the main menu, and SuperSu does not work, reboot the device to start and check again if the same icon appears Superuser, then do "unroot" ( running VRoot , connect the PC to the device when it is determined by the program , click the lower left button (gray) ) . When the program goes to the start screen , re- click on the right button "ROOT"

CoolPad F1 :D

Redmi Note 9 Pro 6-128

Link to comment
Share on other sites

Ενα αλλο δεμα παντως απο 24/12/13 χθες εμφανιστηκε και λογικα αυριο το πολυ μεθαυριο θα παραλαβω, αυτο ηταν απο geekbuying!

ΚΛΕΙΣΙΜΟ ΑΠΟ Κ.Δ.ΑΕΡΟΔΡΟΜΙΟΥ 06-01-2014 07:37 Κ.Δ.ΑΕΡΟΔΡΟΜΙΟΥ

ΆΦΙΞΗ ΣΤΗ ΧΩΡΑ ΠΡΟΟΡΙΣΜΟΥ 05-01-2014 05:51 IPS

ΚΛΕΙΣΙΜΟ ΑΠΟ IPS 24-12-2013 11:31 IPS

Δεν καταλαβαινω παλι πως το αλλο με την ιδια ημερομηνια δεν εχει καν εμφανιστει και ειναι αυτο που με καιει, το INEW V3:mad:

ΚΛΕΙΣΙΜΟ ΑΠΟ IPS 24-12-2013 13:26 IPS

 

Μια χαρά είσαι.

Εγώ έχω τέσσερα δέματα από china και singapoore post από τις 15, 17, 21, 23 Δεκεμβρίου και ακόμα τίποτα!

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...