Jump to content

iNew V3


 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Για όσους επιμένουν ότι ο 6582 πάει καλύτερα από τον 6589Τ και με την ευκαιρία του παραπάνω review, έτρεξα το Antutu 3D και 3dMark ICE storm και στο W200 μου για να δω. Απότέλεσμα, 3014 έναντι 1970 στο Antutu 3D και 3854 έναντι 2978 στο 3D mark, πάντα μπροστά ο 6589Τ...
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 7χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Για όσους επιμένουν ότι ο 6582 πάει καλύτερα από τον 6589Τ και με την ευκαιρία του παραπάνω review, έτρεξα το Antutu 3D και 3dMark ICE storm και στο W200 μου για να δω. Απότέλεσμα, 3014 έναντι 1970 στο Antutu 3D και 3854 έναντι 2978 στο 3D mark, πάντα μπροστά ο 6589Τ...

 

Όπως και στον υπολογιστή μεγάλο ρόλο παίζει και η κάρτα γραφικών στην απόδοση του συστήματος. Επίσης στο τεστ ο 6582 τρέχει σε πιο μικρή οθόνη και πιθανώς σε λιγότερα ppi από τον 6589

 

Στο εσωτερικό του πάντως βλέπω ότι έχει αρκετές βίδες και θα έχει ενισχυμένη στιβαρότητα σχετικα με άλλα τηλέφωνα..Και με λίγη υπομονή με αναβαθμισεις του όλα θα στρώσουν...

 

 

-Ομάδα Διαχείρισης- Μην κάνεις συνεχόμενα posts. Χρησιμοποίησε την τροποποίηση αν θέλεις να διορθώσεις κάτι ή την πολλαπλή παράθεση αν θέλεις να απαντήσεις σε περισσότερα από ένα άτομα.

Edited by navi55
Petrotech
Link to comment
Share on other sites

Για όσους επιμένουν ότι ο 6582 πάει καλύτερα από τον 6589Τ και με την ευκαιρία του παραπάνω review, έτρεξα το Antutu 3D και 3dMark ICE storm και στο W200 μου για να δω. Απότέλεσμα, 3014 έναντι 1970 στο Antutu 3D και 3854 έναντι 2978 στο 3D mark, πάντα μπροστά ο 6589Τ...

 

ο 6582 υπερεχει του 6589 και οχι του 6589t.

Link to comment
Share on other sites

Για όσους επιμένουν ότι ο 6582 πάει καλύτερα από τον 6589Τ και με την ευκαιρία του παραπάνω review, έτρεξα το Antutu 3D και 3dMark ICE storm και στο W200 μου για να δω. Απότέλεσμα, 3014 έναντι 1970 στο Antutu 3D και 3854 έναντι 2978 στο 3D mark, πάντα μπροστά ο 6589Τ...

Σε χρηση ιντερνετ αναμεσα σε αυτους τους δυο επεξεργαστες ειδα και εγω διαφορα, αυτο με τον 6589Τ φορτωνε ποιο γρηγορα της σελλιδες, στο 6582 δεν εβλεπα αυτη την ''εκρηξη'' που περιμενα. Στο υπολοιπο μενου και εφαρμογες δεν ειδα ή δεν ηταν εμφανες καποια διαφορα ηπερ ή κατα.

6589Τ 6 ιντζες 1280χ720

6582 5 ιντζες 969χ540.

 

Στα του inew v3, ο μοναδικος λογος για να μην το αγοραζα θα ηταν η μπαταρια και η αυτονομια της.

Με το καλο να παραλαβουν οσοι το περιμενουν και να μαθουμε περισσοτερα για το τηλεφωνο.

Μέλος του «παλιού» καλού myphone. myphone τέλος.

Ο έξυπνος παραδέχεται το λάθος του, ο πονηρός δικαιολογείται και ο βλάκας επιμένει.

2DIN Android -παρουσίαση -- Θανάσης. Sony Z3 - Pebble steel :love:

Link to comment
Share on other sites

6589Τ 6 ιντζες 1280χ720

6582 5 ιντζες 969χ540.

 

Σε περιπτωση που δοκιμαζες τον 6589t σε τηλ με fhd εκτιμω οτι δεν θα εβλεπες διαφορά υπερ του.

Link to comment
Share on other sites

Πάντως βλέπω οτι η επιτυχία του inew v3 κάνει κι άλλες εταιρείες να σχεδιάzουν παρόμοια μοντέλα.....

http://www.1949deal.com/doogee-turbo-dg2014-mtk6582-quad-core-1-3ghz-android-4-2-smartphone-1g-ram-8g-rom-5-0-inch-hd-ips-ogs-screen-3g-white.html

http://www.doogee.cc/en/gb/pro_gallery.asp?id=128

http://www.doogee.cc/en/gb/news_details.asp?id=151

στα 5.5 mm.

Edited by kpapanik
Link to comment
Share on other sites

 

Και άλλο review.... Δεν ξέρω τι να πω, μεγάλο μπέρδεμα το τηλ αυτό. Θα δείξει όταν το πάρουμε στα χέρια μας:wacko:

 

Αυτό το review με απογοήτευσε. 50-50 είμαι στο να το πουλήσω πριν το πάρω ακόμα. Να περιμένω κανένα 8πύρινο λέτε αλλά πότε θα βγουν στην αγορά αυτά ποιος ξέρει...

Petrotech
Link to comment
Share on other sites

Έχουνε βγει φίλε μου τα οκταπύρηνα και μάλιστα κάποια παιδιά τα περιμένουνε να έρθουνε!Βλέπε τα THL T100 και ZOPO 998 αν δε κάνω λάθος.
Xiaomi Mi Mix 3
Link to comment
Share on other sites

6589Τ 6 ιντζες 1280χ720

6582 5 ιντζες 969χ540.

 

Σε περιπτωση που δοκιμαζες τον 6589t σε τηλ με fhd εκτιμω οτι δεν θα εβλεπες διαφορά υπερ του.

Σωστα, επρεπε να δοκιμασω τον 6589τ σε fhd και τον 6582 σε 240x320 :lol:

Μια ιντζα ποιο μικρη οθονη και μικροτερη αναλυση στο 6582 τα ειδες ?

Μέλος του «παλιού» καλού myphone. myphone τέλος.

Ο έξυπνος παραδέχεται το λάθος του, ο πονηρός δικαιολογείται και ο βλάκας επιμένει.

2DIN Android -παρουσίαση -- Θανάσης. Sony Z3 - Pebble steel :love:

Link to comment
Share on other sites

ποιός λέει ρε παιδιά ότι ο 6582 είναι πιο γρήγορος απο 6589Τ;;

απο τον σκέτο 6589 είναι πάντως.

Xiaomi 12 Pro

Link to comment
Share on other sites

Το antutu το λέει :lol: Πάντως τόσο κράξιμο και απαισιοδοξία χωρίς καν να έχουν παραλάβει αρκετά άτομα για να ξέρουμε τι παίζει,για ένα κινητό αυτής της κατηγορίας τιμής,πρώτη φορά διαβάζω εδώ μέσα
Link to comment
Share on other sites

Το antutu το λέει :lol: Πάντως τόσο κράξιμο και απαισιοδοξία για ένα κινητό αυτής της κατηγορίας τιμής,πρώτη φορά διαβάζω εδώ μέσα

 

Μα αν σου λέει ο Κινέζος ότι είναι 6.5 mm πάχος και έχει 500 πράγματα επάνω και στιν τελική τα μισά δεν ισχύουν ή θα λειτουργήσουν στο μέλλον κάπου χάνεις την μπάλα...Τελικά το jiayu g3 που έχω καλύτερο είναι :P

Petrotech
Link to comment
Share on other sites

Μα αν σου λέει ο Κινέζος ότι είναι 6.5 mm πάχος και έχει 500 πράγματα επάνω και στιν τελική τα μισά δεν ισχύουν ή θα λειτουργήσουν στο μέλλον κάπου χάνεις την μπάλα...Τελικά το jiayu g3 που έχω καλύτερο είναι :P

Ναι καλυτερα κρατα το double burger + extra sos etc :lol: Και οταν το βαζεις στην τσεπη να νομιζουν ποιος ξερει τι εχεις μεσα εκει......:X

Πλακα κανω!

Οσο μεγαλωνω μαθαινω.......!!!
Link to comment
Share on other sites

Τα 8πυρινα τα κανανε όλα πολύ παντόφλες κινητά. 5.0'' και πάλι οριακά ήταν όπως και το inew v3.

Σε λίγο καιρό θα δεις και το "καλούπι" του inew να βγαίνει σε octa.Και γενικά θα υπάρξουν πολλά ακόμη για όλες τις απαιτήσεις

Link to comment
Share on other sites

ακόμα ένα review...Σε αυτό πάλι καλά λόγια λένε. Ουφφφφ Και πρόσεξα ότι σε μερικά ξένα review λένε ότι έχει και pressure sensor, στο antutu όμως δείχνει ότι δεν έχει.... Τελικά για μένα το παν τώρα είναι η μπαταρία. Αν με βγάζει μια μέρα με αρκετή σκληρή χρήση λόγω χρήσης και σαν μετρητή προπόνησης gps με ποδηλασία θα το κρατήσω. Και επίσης 8 ώρες στη δουλειά με συχνή χρήση facebook... Το jiayu g3 μαζί με αυτές τις 2 χρήσεις έπεφτε στο 20% μπαταρία σε μια μέρα. Αυτό αν φτάνει οριακά θα είναι οκ. Εντός εβδομάδας μόλις το πάρω θα προσπαθήσω να κάνω και ένα video review του τηλεφώνου προσπαθώντας να λύσω αρκετές απορίες....

 

Petrotech
Link to comment
Share on other sites

Σε λίγο καιρό θα δεις και το "καλούπι" του inew να βγαίνει σε octa.Και γενικά θα υπάρξουν πολλά ακόμη για όλες τις απαιτήσεις

 

αν βγει 8πυρινο θα πρέπει να αλλάξουν και την μπαταρία με μεγαλύτερης χωρητικότητας και μετά θα ταριάζει στο v3 4 core :)

Petrotech
Link to comment
Share on other sites

Απο οτι βλέπω σε διαστάσεις σε σύγκριση με τα οκταπύρηνο THL 100 είναι σχεδόν το ίδιο, μόνο που το Inew V3 είναι 2mm πιο λεπτό.Δε το λετε και παντόφλα για 2mm πιστεύω.
Xiaomi Mi Mix 3
Link to comment
Share on other sites

μπες στο elta.gr και βάλε εκεί το tracking number. Το singpost μεχρι την άφιξή του στην Ελλάδα δείχνει.

Εμενα μου λέει ''Κλείσιμο απο IPS 23/12/2013''.

Το παρήγγειλα 17/12 με sign post.

Οι τέσσεροι τροχοί κινούν το σώμα, οι δύο την ψυχή.
Link to comment
Share on other sites

Σωστα, επρεπε να δοκιμασω τον 6589τ σε fhd και τον 6582 σε 240x320 :lol:

Μια ιντζα ποιο μικρη οθονη και μικροτερη αναλυση στο 6582 τα ειδες ?

 

ενταξει, καλο το αστειο σου... και φυσικα ειδα τη μια ιντσα παραπανω!

ομως σκεψου ποσο στοιχιζει ενα τυπικο 5'' με 6582 και ποσο ενα αντιστοιχο με 6589t...

σιγουρα παραπανω απο το 20% που εχουν διαφορα στην επεξεργαστικη ισχυ!

οσο ανεβαινει το μεγεθος της οθονης τοσο θεωρητικα αξιζει η επιλογη fhd οσο αναφορα

το οπτικο αποτελεσμα, αλλα τι γινεται με ολα τα υπολοιπα? τελος απο εμενα στο οφ τοπικ!

Link to comment
Share on other sites

διαβαζω εδω κι εκει για προβληματα.....

- προβλημα στη ρυθμιση ωρα και ημερομηνιας με χρηση διαφορετικου launcher

- προβλημα touchscreen μετα απο φορτιση απο usb. ΔΕΝ ΛΕΙΤΟΥΡΓΕΙ.....:(

CoolPad F1 :D

Redmi Note 9 Pro 6-128

Link to comment
Share on other sites

Μα αν σου λέει ο Κινέζος ότι είναι 6.5 mm πάχος και έχει 500 πράγματα επάνω και στιν τελική τα μισά δεν ισχύουν ή θα λειτουργήσουν στο μέλλον κάπου χάνεις την μπάλα...Τελικά το jiayu g3 που έχω καλύτερο είναι :P

 

σε βρισκω λιγο υπερβολικο! δεν νομιζω οτι συγκρινονται μεταξυ τους...

αυτο που εχει καλυτερο (και ισως το μονο) το g3 πιστευω οτι ειναι η μπαταρια.

Edited by exoticos
Link to comment
Share on other sites

για το nfc παντως εψαξα και τελικα προκειται για πολυ προβληματικη τεχνολογια πολλα πχ galaxy nexus δεν δουλευουν τα nfc τους παρα μονο με συγκεκριμενα τσιπ και πολλα δεν αναγνωριζονται ουτε απο διαγνωστικες εφαρμογες. μπορει δηλαδη και η συσκευη μας να δουλευει η να μην δουλευει και...να μην το μαθουμε ποτε ή να δουλευει με λιγες αλλες συμβατες συσκευες και τσιπακια-tags. τρεχα γυρευε δηλαδη.... επισης διαβασα στο xda για καποια μικρο-bugs στη ρομ και πως περιμενουν σε λιγο διαστημα(?) update απο την εταιρια και για τα δυο batch

-το καλό μπορεί πάντα να γίνει καλύτερο

-οχι πάντα...

-πάντα!!! ψάξτο στο google και θα δεις!

Link to comment
Share on other sites

ενταξει, καλο το αστειο σου... και φυσικα ειδα τη μια ιντσα παραπανω!

ομως σκεψου ποσο στοιχιζει ενα τυπικο 5'' με 6582 και ποσο ενα αντιστοιχο με 6589t...

σιγουρα παραπανω απο το 20% που εχουν διαφορα στην επεξεργαστικη ισχυ!

οσο ανεβαινει το μεγεθος της οθονης τοσο θεωρητικα αξιζει η επιλογη fhd οσο αναφορα

το οπτικο αποτελεσμα, αλλα τι γινεται με ολα τα υπολοιπα? τελος απο εμενα στο οφ τοπικ!

Σου αρεσε ? εχω αστιατοριο :lol: χαιρομαι που εχεις καλη αισθηση χιουμορ :)

Τα δυο τηλεφωνα ειναι αυτο http://www.geekbuying.com/item/Blackview-JK809-6-0-Inch-HD-Display-Screen-MTK6589T-1-5Ghz-1GB-RAM-8GB-ROM-8-0MP-Camera-Android-4-2-with-3G-GPS---Dark-Blue-319437.html και αυτο http://www.minideal.net/zopo-zp820-smartphone-mtk6582-1-3ghz-quad-core-5-inch-tft-qhd-android-8mp-white.html

Για την διαφορα τιμης 6582 - 6589t δεν το εχω ψαξει και πολυ...

Εχω δει δυο τηλεφωνα με 6589t 5 ιντζες fhd. Προσωπικα πιστευω οτι δεν αξιζει να παει καποιος σε fhd ακομα και στις 6 ιντζες.

Επισης παιζει ρολο και η ποιοτητα/τεχνολογια οθονης.

 

Φιλικα, τελος και απο εμενα το off topic.

Μέλος του «παλιού» καλού myphone. myphone τέλος.

Ο έξυπνος παραδέχεται το λάθος του, ο πονηρός δικαιολογείται και ο βλάκας επιμένει.

2DIN Android -παρουσίαση -- Θανάσης. Sony Z3 - Pebble steel :love:

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...