Jump to content

Honor 3C


gialatzi
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 5,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Ωραια τα λες αλλα πουθενα στο λινκ δε λέει πως να σβησει ο λογαριασμος απο μια συσκευη

 

Πόσο υπομονη ο άνθρωπος...

Αντιγράφω:

Πώς διαγράφω η προσθέτω ένα λογαριασμό mail

Για διαγραφή πάμε στης ρυθμίσεις / λογαριασμοί & συγχρονισμός / tap πάνω στο λογαριασμό

μας και στο μενού με της τρεις κάθετες τέλειες (πάνω δεξιά) ή στο πλήκτρο Ξ και πατάμε κατάργηση λογαριασμού.

[Αντώνης] small break on Android: iPhone 13 Pro - in the past: OP10Pro, OP9Pro, OP7TPro, OP7, OP6, OP3, OP2, OP1

 

Link to comment
Share on other sites

Καπα τα λες αλλα τσουκου... δεν υ

 

----- προσθήκη μηνύματος 85 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Καπα τα λες αλλα τσουκου... δεν υπαρχει μενου με τρεις τελειες.

 

----- προσθήκη μηνύματος 4 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

χιλια συγγνωμη.το βρηκα μολις.σε ευχαριστω πολυ

""Nos Power""
Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα και από εμένα σας παρακολουθώ εδώ και αρκετό καιρό και αυτός είναι και ο λόγος που αγόρασα την συσκευή από το vickmall.

(περνάω στο ψητό) η συσκευή δεν ήρθε με Ελληνικά, ROOT την έκανα εγώ με τις οδηγίες σας και σήμερα προσπάθησα να περάσω αυτή την rom [H30-u10] Emui v2.0 ASAP v1.1 με flufy_tendo [lite] [multilang]. κατέβασα το αρχείο το αποσυμπίεσα και το έβαλα χύμα στην sd αλλά όταν πήγα να κάνω την εγκατάσταση (πάτησα το VOL UP και DOWN και μετά POWER) αλλά το τηλ δεν με έβγαζε στην εγκατάσταση αλλά άνοιξε σε safe mode μετά προσπάθησα να την εγκαταστήσω από το HiSuite. πέρασα όλα τα αρχεία και όταν έκανα επανεκκίνηση το τηλ κόλλησε στο (emergencydata) και μου δίνει τρεις επιλογές 1 backup 2 factory data reset 3 reboot τις έχω κάνει και τις τρεις το τηλ κάνει επανεκκίνηση άλλα έρχεται πάλι σε αυτό το μήνυμα (emergencydata). μπορεί κάποιος να με βοηθήσει να βγω από εκεί; ευχαριστώ εκ τον προτέρων... (συγνώμη για το μεγάλο κείμενο)

Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα και από εμένα σας παρακολουθώ εδώ και αρκετό καιρό και αυτός είναι και ο λόγος που αγόρασα την συσκευή από το vickmall.

(περνάω στο ψητό) η συσκευή δεν ήρθε με Ελληνικά, ROOT την έκανα εγώ με τις οδηγίες σας και σήμερα προσπάθησα να περάσω αυτή την rom [H30-u10] Emui v2.0 ASAP v1.1 με flufy_tendo [lite] [multilang]. κατέβασα το αρχείο το αποσυμπίεσα και το έβαλα χύμα στην sd αλλά όταν πήγα να κάνω την εγκατάσταση (πάτησα το VOL UP και DOWN και μετά POWER) αλλά το τηλ δεν με έβγαζε στην εγκατάσταση αλλά άνοιξε σε safe mode μετά προσπάθησα να την εγκαταστήσω από το HiSuite. πέρασα όλα τα αρχεία και όταν έκανα επανεκκίνηση το τηλ κόλλησε στο (emergencydata) και μου δίνει τρεις επιλογές 1 backup 2 factory data reset 3 reboot τις έχω κάνει και τις τρεις το τηλ κάνει επανεκκίνηση άλλα έρχεται πάλι σε αυτό το μήνυμα (emergencydata). μπορεί κάποιος να με βοηθήσει να βγω από εκεί; ευχαριστώ εκ τον προτέρων... (συγνώμη για το μεγάλο κείμενο)

Καλός ήλθες.

Αυτή η rom πού κατέβασες γίνεται εγκατάσταση με διαφορετικό τρόπο, τη διαδικασία την γράφει εκεί πού την κατέβασες.

Βρες ένα card reader adapter βάλε τη micro sd σου μέσα --> συνδεσε το card reader στο PC σου --> φτιάξε έναν φάκελο με όνομα dload --> βάλε μέσα σε αυτόν τον φάκελο το αρχείο UPDATE.APP από τη rom B609 --> βάλε τη micro sd στο τηλέφωνο και δοκίμασε να κάνεις update με τα πλήκτρα.

Υ.γ δεν ξέρω αν θα πετύχει, αν δεν γίνει τίποτα θα πρέπει να φλασαρεις από την αρχή.

Μέλος του «παλιού» καλού myphone. myphone τέλος.

Ο έξυπνος παραδέχεται το λάθος του, ο πονηρός δικαιολογείται και ο βλάκας επιμένει.

2DIN Android -παρουσίαση -- Θανάσης. Sony Z3 - Pebble steel :love:

Link to comment
Share on other sites

σε ευχαριστώ πιάνω δουλεία :)

Nα μας γραψεις το αποτελεσμα .

 

 

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Για δειτε κατι νεο http://mm.vmall.com/3c4g.html

http://www.vmall.com/product/1111.html#

Edited by Karthan7

Μέλος του «παλιού» καλού myphone. myphone τέλος.

Ο έξυπνος παραδέχεται το λάθος του, ο πονηρός δικαιολογείται και ο βλάκας επιμένει.

2DIN Android -παρουσίαση -- Θανάσης. Sony Z3 - Pebble steel :love:

Link to comment
Share on other sites

Nα μας γραψεις το αποτελεσμα .

 

τίποτα δεν γίνεται δοκίμασα και τους δύο τρόπους πρώτα το αρχείο UPDATE.APP από τη rom B609 το έβαλα στην micro sd στο τηλέφωνο και δεν κάνει τίποτα [κάνει επανεκκίνηση και κολλάει στο (emergencydata) και μου δίνει τις τρεις επιλογές 1 backup 2 factory data reset 3 reboot]. δοκίμασα και να φλασάρω με το flash tool όπως εδώ http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=372405 αλλά δεν το κάνει.

Link to comment
Share on other sites

τίποτα δεν γίνεται δοκίμασα και τους δύο τρόπους πρώτα το αρχείο UPDATE.APP από τη rom B609 το έβαλα στην micro sd στο τηλέφωνο και δεν κάνει τίποτα [κάνει επανεκκίνηση και κολλάει στο (emergencydata) και μου δίνει τις τρεις επιλογές 1 backup 2 factory data reset 3 reboot]. δοκίμασα και να φλασάρω με το flash tool όπως εδώ http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=372405 αλλά δεν το κάνει.

Ωραια, ακολουθησε αυτον τον οδηγο http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=5324159#post5324159

Πρεπει να κανεις μονο το <6> για να τα επαναφερεις και το <7> για να εχεις τη Β609.

Μέλος του «παλιού» καλού myphone. myphone τέλος.

Ο έξυπνος παραδέχεται το λάθος του, ο πονηρός δικαιολογείται και ο βλάκας επιμένει.

2DIN Android -παρουσίαση -- Θανάσης. Sony Z3 - Pebble steel :love:

Link to comment
Share on other sites

Οδηγος για update σε τηλεφωνο rootαρισμενο με ή χωρις cwm recovery

Στις εικονες του οδηγου εχει φλασαρισμα recovery, στη rom ακολουθηστε κατα γραμμα τον οδηγο και στις εικονες να ειναι τικαρισμενα τα παντα ΕΚΤΟΣ απο τα PRELOADER και MBR. Επισης θα κανετε τη διαδικασια χωρις μπαταρια, δεν χρειαζεται να την βαλετε σε κανενα βημα του οδηγου, θα την βαλετε μονο οταν τελειωσει η διαδικασια και θα πρεπει να ανοιξετε το τηλεφωνο.

 

Γειά σας, όταν φορτώνω το scatter file, βρεισκει αυτόματα τα αρχεία για όλα τα partition εκτός από το cust που μένει ξετικαρισμένο.

Το αφείνω όπως είναι? Απότι διάβασα το partition αυτό έιναι σχετικά ασύμμαντο.

Link to comment
Share on other sites

διαβαζω το θεμα απο τοτε που παρηγγειλα κινητο αλλα τωρα που το χρειαζομαι το ξεχασα πως κανω root στην B609... μπορει να με κατευθυνει καποιος στο ποστ?
Link to comment
Share on other sites

[ATTACH]45320[/ATTACH]

Πάντως θυμάμαι με τις ίδιες εφαρμογές στο ζοπο μου η ραμ ήταν μισή, μισή. Τώρα από τα 900 free που είχα γιατί πέφτει και στα 600-650 στο HUAWEI δεν ξέρω

 

Κάτι σου φορτώνει στο ξεκίνημα...

Δες την αντίστοιχη δική μου μνήμη (1.1Gb free RAM)...

[ATTACH]45380[/ATTACH]

[Αντώνης] small break on Android: iPhone 13 Pro - in the past: OP10Pro, OP9Pro, OP7TPro, OP7, OP6, OP3, OP2, OP1

 

Link to comment
Share on other sites

Κάτι σου φορτώνει στο ξεκίνημα...

Δες την αντίστοιχη δική μου μνήμη (1.1Gb free RAM)...

[ATTACH]45380[/ATTACH]

 

Καλά μόνο viber, Swype, nova, Facebook μόνα τους είναι καμία 200αρια mb βέβαια

Δεν ξέρω εσύ αν έχεις αυτές τις εφαρμογές;

Link to comment
Share on other sites

Καλά μόνο viber, Swype, nova, Facebook μόνα τους είναι καμία 200αρια mb βέβαια

Δεν ξέρω εσύ αν έχεις αυτές τις εφαρμογές;

 

Καμία από τις 4... (κυκλοφορώ "light")

[Αντώνης] small break on Android: iPhone 13 Pro - in the past: OP10Pro, OP9Pro, OP7TPro, OP7, OP6, OP3, OP2, OP1

 

Link to comment
Share on other sites

ξερεις εσυ πως να κανω ρουτ την β609?

 

Λίγα ποστ πιο πίσω http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=5397817#post5397817

// 500px | blog | site | LinkedIn

//mobiles//Nokia 3210x2, Siemens A55, Sagem C5-2V, Siemens CX-75, SE K750i, SE W580i, LG GT-505, LG POP, Nokia Xpress Music 5220, LG Optimus One P500, Nokia C1-02, SE Xperia Neo V, LG Nexus 4, Lenovo A820, ZTE Geek V975, Huawei Honor 3C, Huawei Honor 6, Oukitel K4000, Xiaomi Mi Note 3 Pro

Link to comment
Share on other sites

 

ναι το βρηκα ειχα αποθηκευση το ποστ... το flashtool πως το χρησιμοποιω?

Link to comment
Share on other sites

ναι το βρηκα ειχα αποθηκευση το ποστ... το flashtool πως το χρησιμοποιω?

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=372405

Μέλος του «παλιού» καλού myphone. myphone τέλος.

Ο έξυπνος παραδέχεται το λάθος του, ο πονηρός δικαιολογείται και ο βλάκας επιμένει.

2DIN Android -παρουσίαση -- Θανάσης. Sony Z3 - Pebble steel :love:

Link to comment
Share on other sites

 

το scatter file της συσκευης μας οσο και αν εψαξα δεν μπορω να το βρω...

edit: για να μην μπλεκω με flashtool κλπ μιας και μαρεσει πιο πολυ η miui rom πως μπορωνα κανω downgrade στην β123 ή την 137 και να κανω ρουτ και μετα να περασω την miui?

Edited by giannis808
Link to comment
Share on other sites

το scatter file της συσκευης μας οσο και αν εψαξα δεν μπορω να το βρω...

edit: για να μην μπλεκω με flashtool κλπ μιας και μαρεσει πιο πολυ η miui rom πως μπορωνα κανω downgrade στην β123 ή την 137 και να κανω ρουτ και μετα να περασω την miui?

Ποια εκδοση εχεις τωρα ?

Μέλος του «παλιού» καλού myphone. myphone τέλος.

Ο έξυπνος παραδέχεται το λάθος του, ο πονηρός δικαιολογείται και ο βλάκας επιμένει.

2DIN Android -παρουσίαση -- Θανάσης. Sony Z3 - Pebble steel :love:

Link to comment
Share on other sites

την b609 γιαυτο δεν μπορω να κανω ρουτ με το vroot

Το εχουμε γραψει αρκετες φορες........

Αποσυμπιεσε το αρχειο --> βαλε το cwm recovery με το flashtool.

Βαλε το update supersu v....zip στη micro sd και κανε root

Η Β609 μπορει να γινει root μεσω cwm recovery..

Κανουμε εγκατασταση μεσω flashtool το cwm recovery --> παμε σε recovery και κανουμε install zip το αρχειο update supersu. Βαζω παλι λινκ για τα κατεβασετε https://cloud.mail.ru/public/60b163bc99f5/cwm-root-gapps-sp.rar

Μέλος του «παλιού» καλού myphone. myphone τέλος.

Ο έξυπνος παραδέχεται το λάθος του, ο πονηρός δικαιολογείται και ο βλάκας επιμένει.

2DIN Android -παρουσίαση -- Θανάσης. Sony Z3 - Pebble steel :love:

Link to comment
Share on other sites

Το εχουμε γραψει αρκετες φορες........

Αποσυμπιεσε το αρχειο --> βαλε το cwm recovery με το flashtool.

Βαλε το update supersu v....zip στη micro sd και κανε root

 

ναι το ξερω οτι το εχετε γραψει αρκετες φορες... απλα δεν μπορω να βρω το scatter file ωστε να φλασαρω μεσω Flashtool

Link to comment
Share on other sites

Ωραια, ακολουθησε αυτον τον οδηγο http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=5324159#post5324159

Πρεπει να κανεις μονο το <6> για να τα επαναφερεις και το <7> για να εχεις τη Β609.

 

δοκίμασα να κάνω το ποστ (6) αλλά δεν τα κατάφερα μετά έστειλα ένα email στο http://www.vickmall.com/ και μου έστειλαν αυτή την rom http://pan.baidu.com/s/1bnhCO7H είναι με όλες τις γλώσσες (και Ελληνικά) δεν επηρεάζει καθόλου την φωτογραφική μηχανή (8MP πίσω και 5MP μπροστά) και το τηλέφωνο κάνει κανονικά ενημερώσεις. Την έβαλα με το SP_Flash_Tool_v5.1348.00 και εδώ και κάποιες ώρες δουλεύει κανονικά το τηλ.

ευχαριστώ πολύ για τον χρόνο σου karthan7.

Edited by panagiotisf
Link to comment
Share on other sites

Το εχουμε γραψει αρκετες φορες........

Αποσυμπιεσε το αρχειο --> βαλε το cwm recovery με το flashtool.

Βαλε το update supersu v....zip στη micro sd και κανε root

 

μπορεις να μου δωσεις το scatter file για να το χρησιμοποιησω στο flashtool?

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...