Jump to content

Honor 3C


gialatzi
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Παιδια στα μυνηματα οταν βαζω ελληνικα με αφηνει μονο 67 λεξεις αντι για 160. Γνωριζει κανεις τι ρυθμιση πρεπει να κανω? Για ενα απλο μυνημα τρωει τρια μυνηματα.. :/
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 5,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Παιδια στα μυνηματα οταν βαζω ελληνικα με αφηνει μονο 67 λεξεις αντι για 160. Γνωριζει κανεις τι ρυθμιση πρεπει να κανω? Για ενα απλο μυνημα τρωει τρια μυνηματα.. :/

 

1000000000000 ίδια ερώτηση.

 

Δύο λύσεις

 

1)μέσω Xposed Installer + GravityBox ---> Strip Unicode Characters

 

2)Go SMS και ενεργοποίηση της Ελληνικής αποστολής μηνυμάτων...

// 500px | blog | site | LinkedIn

//mobiles//Nokia 3210x2, Siemens A55, Sagem C5-2V, Siemens CX-75, SE K750i, SE W580i, LG GT-505, LG POP, Nokia Xpress Music 5220, LG Optimus One P500, Nokia C1-02, SE Xperia Neo V, LG Nexus 4, Lenovo A820, ZTE Geek V975, Huawei Honor 3C, Huawei Honor 6, Oukitel K4000, Xiaomi Mi Note 3 Pro

Link to comment
Share on other sites

Παιδια στα μυνηματα οταν βαζω ελληνικα με αφηνει μονο 67 λεξεις αντι για 160. Γνωριζει κανεις τι ρυθμιση πρεπει να κανω? Για ενα απλο μυνημα τρωει τρια μυνηματα.. :/

Βαλε το app Go sms, υποστηριζει 160 ελληνικους χαρακτηρες. Η γραψε greekglish.

The day is my enemy, the night my friend
Link to comment
Share on other sites

με 143 τι τρόποι υπάρχουν για root ?

στην συγκεκριμένη ερώτηση να φανταστώ έχει δοθεί απάντηση και δεν την βλέπω η δεν γνωρίζει κανείς?

Link to comment
Share on other sites

Βαλε το app Go sms, υποστηριζει 160 ελληνικους χαρακτηρες. Η γραψε greekglish.

 

Σε ευχαριστω πολυ! Ολα κομπλε τωρα.

Link to comment
Share on other sites

Βαλε το app Go sms, υποστηριζει 160 ελληνικους χαρακτηρες.

Ειναι μια πολυ καλή λυση

γραψε greekglish.

Δεν ειναι λύση αυτό ......

Μπορεί καποιος να μου πει τους αριθμους της επομενης κληρωσης του τζόκερ;
Link to comment
Share on other sites

στην συγκεκριμένη ερώτηση να φανταστώ έχει δοθεί απάντηση και δεν την βλέπω η δεν γνωρίζει κανείς?

Η Β143 μπορει να ρουταριστει με custom recovery. Φλασαρεις cwm με flashtool και μετα μεσω recovery κανεις εγκατασταση το αρχειο superuser.zip.

Το Vroot με το κινεζικο setup το δοκιμασες? Ειναι πιο πιθανο να δουλευει σε συγκριση με το english version.

Ειναι μια πολυ καλή λυση

 

Δεν ειναι λύση αυτό ......

Χαχα..εχεις ενα δικιο. Αν και να σου πω την αληθεια οταν θελω να γραψω καποιο μεγαλο μηνυμα αυτη τη λυση χρησιμοποιω..

The day is my enemy, the night my friend
Link to comment
Share on other sites

Βαλε το app Go sms, υποστηριζει 160 ελληνικους χαρακτηρες. Η γραψε greekglish.

 

Έβαλα και εγώ το go sms και ενώ στην αρχή λέει 160 χαρακτήρες όταν αρχίζω να πληκτρολογώ μου βγάζει 60. Πρέπει να κάνω και τίποτα άλλο

Link to comment
Share on other sites

[ATTACH]48256[/ATTACH]

Έβαλα και εγώ το go sms και ενώ στην αρχή λέει 160 χαρακτήρες όταν αρχίζω να πληκτρολογώ μου βγάζει 60. Πρέπει να κάνω και τίποτα άλλο

δεν ψάχνεις καθόλου τις ρυθμίσεις....advanced ....., enable locale support.....Greek....

Έβαλα και εγώ το go sms και ενώ στην αρχή λέει 160 χαρακτήρες όταν αρχίζω να πληκτρολογώ μου βγάζει 60. Πρέπει να κάνω και τίποτα άλλο
Link to comment
Share on other sites

Ακούστε τι τρελό μου συνέβη. Μετά από 3-4 φορτίσεις περίμενα να δω την πραγματική απόδοση της μπαταρίας μου. Προχθές το βράδυ λοιπόν το έβαλα για φόρτιση και χθες το πρωί που το έβγαλα από την πρίζα όλα ρολόι. Όλη μέρα χθες με Bluetooth wifi και 3g YouTube κλπ ή μπαταρία στο 40%.Χθες λέω δε θα το βάλω για φόρτιση και το πρωί σήμερα ήταν στο 36%. Όλο το πρωί στη δουλειά που κοιτούσα την ωρα(για να σχολασω) στο 36%. Βγαίνω για κάτι δουλειές το μεσημέρι και γυρνάω σπίτι και κοιτάω πάλι το κινητό, και προς έκπληξή μου 50%!!! Wtf? Λέω από μέσα μου και αναμένω... Ελπίζω μόνο να μην έχει θέμα μπαταρία μου και τα έχει παίξει ή απλά φοβήθηκε γιατί εριχνα κάτι μπινελίκια σε κάποιον στο τηλέφωνο...
Link to comment
Share on other sites

να ενημερώσω ότι δοκίμασα το go sms και βλέπει ανάποδα τις σιμ! ! ! έφυγε κατευθείαν.έχω την κοσμοτε στην θέση ένα, έστειλα ένα μήνυμα και έφυγε από την δύο σιμ της βοντα! ευτυχώς δεν ήταν μήνυμα σε άτομο αλλά για έλεγχο υπολοίπου! προσέξτε μην πάει στην γκόμενά αντί στην γυναίκα χαχα!
Link to comment
Share on other sites

Για όσους θέλουν root την 4.8.1, και ελπίζω και κάθε άλλη αναβάθμιση ή έκδοση.

 

- Κατέβασμα το liverecovery

- Αντιγραφή το φάκελλο dload, και το αρχείο supersu, στην sdcard.

- Κλείστε το κινητό και ανοίξτε τo πάλι, και θα εκκινήσει σε recovery mode. (Live TWRP Recovery)

- Φλασάρετε το supersu

- Μετά μέσα από το recovery -->advanced-->File manager , σβήστε μέσα από το dload φάκελο το αρχείο "au_temp.cfg". (Δε δοκίμασα να σβήσω τελείως το dload)

- Εκκινήστε το κινητό και είστε root.

Edited by Gio350D
www.olafree.net
Link to comment
Share on other sites

καλησπερα Gio350D να ρωτησω εαν το κανουμε αυτο μετα θα εχουμε TWRP Recovery; ευχαριστω

 

Όχι, με τη διαδικασία αυτή περνάμε το recovery, μόνο για μια εκκίνηση.

www.olafree.net
Link to comment
Share on other sites

Η Β143 μπορει να ρουταριστει με custom recovery. Φλασαρεις cwm με flashtool και μετα μεσω recovery κανεις εγκατασταση το αρχειο superuser.zip.

Το Vroot με το κινεζικο setup το δοκιμασες? Ειναι πιο πιθανο να δουλευει σε συγκριση με το english version

ειναι ασφαλης η διαδικασια με custom recovery?

υπαρχουν καπου οδηγιες?

Link to comment
Share on other sites

Παίδες καλησπέρα κ από μένα...Σήμερα ήρθα στη παρέα σας. Μια ερώτηση θέλω γιατί στην οθόνη κλειδώματος γράφει το μήνυμα κλήση έκτακτης ανάγκης;; παίζει τίποτα ρόλο που έχω μόνο Μια κάρτα μέσα;; Αυτή δουλεύει Μια χαρά... Επίσης επειδή το πήρα χωρίς φορτιστή υπάρχει θέμα που το φροντίζω με φορτιστή από Huawei ascend p6?? Edited by DjHoya
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα και πάλι Τις δύο τελευταίες ώρες έχω ένα θέμα και δεν μου διαβάζει την κάρτα μνήμης.Έχει τύχει σε κανέναν? Τι πρέπει να κάνω.
Link to comment
Share on other sites

είμαι με την original και έχω κάνει όλες τις αναβαθμίσεις.Το wifi όμως όταν το κλείνω ύστερα από λίγη ώρα ανοίγει μόνο του και συνδέεται. προγράμματα που έχω είναι : mx player ,skype,chrome,viber ,copilot .

 

Τί μπορώ να κάνω?

Link to comment
Share on other sites

Παίδες καλησπέρα κ από μένα...Σήμερα ήρθα στη παρέα σας. Μια ερώτηση θέλω γιατί στην οθόνη κλειδώματος γράφει το μήνυμα κλήση έκτακτης ανάγκης;; παίζει τίποτα ρόλο που έχω μόνο Μια κάρτα μέσα;; Αυτή δουλεύει Μια χαρά... Επίσης επειδή το πήρα χωρίς φορτιστή υπάρχει θέμα που το φροντίζω με φορτιστή από Huawei ascend p6??

Από την οθόνη κλειδώματος, αν ΔΕΝ ξεκλειδώσεις, μπορείς να καλέσεις μόνο αριθμούς έκτακτης ανάγκης (πχ 112) - φυσιολογικό, δεν έχει σχέση με την μια sim

Μια χαρά είναι ο φορτιστης του Ascend

Καλησπέρα και πάλι Τις δύο τελευταίες ώρες έχω ένα θέμα και δεν μου διαβάζει την κάρτα μνήμης.Έχει τύχει σε κανέναν? Τι πρέπει να κάνω.

Μεσω card reader, το PC σου, την διαβάζει? Αν όχι (που υποψιάζομαι οτι θα συμβεί), χάλασε η κάρτα, μπορεί να συνέλθει με format

είμαι με την original και έχω κάνει όλες τις αναβαθμίσεις.Το wifi όμως όταν το κλείνω ύστερα από λίγη ώρα ανοίγει μόνο του και συνδέεται. προγράμματα που έχω είναι : mx player ,skype,chrome,viber ,copilot .

Τί μπορώ να κάνω?

Τι σημαίνει "original" ? Αν εννοείς όπως ήλθε από το Κινεζομάγαζο, μάλλον πρέπει να κάνεις αναβάθμιση σε official OR Developers...

[Αντώνης] small break on Android: iPhone 13 Pro - in the past: OP10Pro, OP9Pro, OP7TPro, OP7, OP6, OP3, OP2, OP1

 

Link to comment
Share on other sites

 

Μεσω card reader, το PC σου, την διαβάζει? Αν όχι (που υποψιάζομαι οτι θα συμβεί), χάλασε η κάρτα, μπορεί να συνέλθει με format

.

Καλημέρα Έχεις δίκιο μέσω Card reader δεν την βλέπει καν ο υπολογιστής. Απόδειξη υπάρχει και θα την πάω πίσω αλλά γίνετε να χαλάσει έτσι ξαφνικά? Το μόνο που με στεναχωρεί είναι ότι είχα μέσα φωτογραφίες που δεν είχα προλάβει να περάσω στο pc.

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα Έχεις δίκιο μέσω Card reader δεν την βλέπει καν ο υπολογιστής. Απόδειξη υπάρχει και θα την πάω πίσω αλλά γίνετε να χαλάσει έτσι ξαφνικά? Το μόνο που με στεναχωρεί είναι ότι είχα μέσα φωτογραφίες που δεν είχα προλάβει να περάσω στο pc.

 

Μπορεις να δοκιμάσεις να την κάνεις repair με την εντολή chkdsk πριν την πας πίσω. http://technet.microsoft.com/en-us/magazine/dd637756.aspx

// 500px | blog | site | LinkedIn

//mobiles//Nokia 3210x2, Siemens A55, Sagem C5-2V, Siemens CX-75, SE K750i, SE W580i, LG GT-505, LG POP, Nokia Xpress Music 5220, LG Optimus One P500, Nokia C1-02, SE Xperia Neo V, LG Nexus 4, Lenovo A820, ZTE Geek V975, Huawei Honor 3C, Huawei Honor 6, Oukitel K4000, Xiaomi Mi Note 3 Pro

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα και πάλι Τις δύο τελευταίες ώρες έχω ένα θέμα και δεν μου διαβάζει την κάρτα μνήμης.Έχει τύχει σε κανέναν? Τι πρέπει να κάνω.

 

για να μην παραθεσω και τα λογια των αλλων παρεθεσα τα δικα σου μου, και θα πω και εγω οτι χαλασε λογικα η καρτα... Αυτο που θελω να πω ουσιαστικα ειναι οτι και εμενα 10 μερες αφου εβαλα στο κινητο καρτα σδ χαλασε... Ελπιζω να ειναι τυχαιο!!

Link to comment
Share on other sites

Χωρίς να θέλω να σας πρίξω, πριν πείτε ότι μία microSD χάλασε, δοκιμάσατε να την επαναφέρετε με το chkdsk? Εμένα τόσα χρόνια κανένα κινητό δεν μου έχει "Χαλάσει" microSD card και ανάθεμα αμά δεν είμαι τσαπατσούλης με αυτές. :rolleyes:

// 500px | blog | site | LinkedIn

//mobiles//Nokia 3210x2, Siemens A55, Sagem C5-2V, Siemens CX-75, SE K750i, SE W580i, LG GT-505, LG POP, Nokia Xpress Music 5220, LG Optimus One P500, Nokia C1-02, SE Xperia Neo V, LG Nexus 4, Lenovo A820, ZTE Geek V975, Huawei Honor 3C, Huawei Honor 6, Oukitel K4000, Xiaomi Mi Note 3 Pro

Link to comment
Share on other sites

Από την οθόνη κλειδώματος, αν ΔΕΝ ξεκλειδώσεις, μπορείς να καλέσεις μόνο αριθμούς έκτακτης ανάγκης (πχ 112) - φυσιολογικό, δεν έχει σχέση με την μια sim

Μια χαρά είναι ο φορτιστης του Ascend

 

Μεσω card reader, το PC σου, την διαβάζει? Αν όχι (που υποψιάζομαι οτι θα συμβεί), χάλασε η κάρτα, μπορεί να συνέλθει με format

 

Τι σημαίνει "original" ? Αν εννοείς όπως ήλθε από το Κινεζομάγαζο, μάλλον πρέπει να κάνεις αναβάθμιση σε official OR Developers...

 

ήρθε με κινέζικα-αγγλικά και έκανα όλες τις αναβαθμίσεις β143 . Τί μπορεί να γίνεται και το wi-fi να επανέρχεται συνέχεια ??

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...