Jump to content

Honor 3C


gialatzi
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

OK τα καταφερα εβαλα την official rom Β120 μια χαρα ειναι και μαλιστα βλεπω η μπαταρια κραταει πιο πολυ!!! Οταν σας ερχεται mail σας ερχεται ειδοποιηση ή πρεπει καθε φορα να μπαινω στο εικονιδιο και να κανω εγω refreshing ????
Huawei Honor 3C (H30-U10) - B120 - unroot
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 5,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Παιδια help please!

Με εχει ψησει αγρια να αποχωριστω το μολις 3ων μηνων haier W910 ενας φιλος και μου δινει οσα το πηρα 100 ευρω(μαζι με 2 θηκες IMAK και 3 ζελατινες καλες που μου κοστισαν αλλα 15 ευρω!)μιας και οι 4,5 ιντες μου φαινονται λιγες πλεον και ψηνομαι τρελλα για να παρω το huawei 3C,επειδη ομως εχουν ξεφυγει οι σελιδες αν γινετε να μου πειτε απο που ειναι η φθηνοτερη τιμη και με ποια ρομ να το παραγγειλω για να μην εχπυμε θεματα(κατι διαβασα για 5μπιξ καμερα αντι για 8!),και τελος το honor η το red rice που εχει και τιμη χωμα τωρα?

Link to comment
Share on other sites

OK τα καταφερα εβαλα την official rom Β120 μια χαρα ειναι και μαλιστα βλεπω η μπαταρια κραταει πιο πολυ!!! Οταν σας ερχεται mail σας ερχεται ειδοποιηση ή πρεπει καθε φορα να μπαινω στο εικονιδιο και να κανω εγω refreshing ????

 

Έκανες και back up , recovery κλπ;

Link to comment
Share on other sites

Παιδια help please!

Με εχει ψησει αγρια να αποχωριστω το μολις 3ων μηνων haier W910 ενας φιλος και μου δινει οσα το πηρα 100 ευρω(μαζι με 2 θηκες IMAK και 3 ζελατινες καλες που μου κοστισαν αλλα 15 ευρω!)μιας και οι 4,5 ιντες μου φαινονται λιγες πλεον και ψηνομαι τρελλα για να παρω το huawei 3C,επειδη ομως εχουν ξεφυγει οι σελιδες αν γινετε να μου πειτε απο που ειναι η φθηνοτερη τιμη και με ποια ρομ να το παραγγειλω για να μην εχπυμε θεματα(κατι διαβασα για 5μπιξ καμερα αντι για 8!),και τελος το honor η το red rice που εχει και τιμη χωμα τωρα?

 

η τιμη στο to2c ειναι στα 190,αν θες updates ota παρε το αρουταριστο αλλα θα ειναι στα αγγλικα το μενου,επισης η καμερα θα δειχνει 8 μπ και οχι 5 που λεει το δικο μου ρουταρισμενο,εμεις που το πηραμε στην αρχη δεν ενημερωθηκαμε για αυτα,επισης μην παρεις ακουστικα που καποιοι δινουν διοτι ειναι για πεταμα.

Link to comment
Share on other sites

Έκανες και back up , recovery κλπ;

 

μονο back up εκανα ! μια χαρα ειναι ετσι! εχει και 8 mg καμερα !!!!

Huawei Honor 3C (H30-U10) - B120 - unroot
Link to comment
Share on other sites

Κάποιο λινκ κατά προτίμηση στα αγγλικά με το change log κάθε αναβάθμισης της επίσημης ρομ υπάρχει;Η έστω και στα κινέζικα!
Link to comment
Share on other sites

η τιμη στο to2c ειναι στα 190,αν θες updates ota παρε το αρουταριστο αλλα θα ειναι στα αγγλικα το μενου,επισης η καμερα θα δειχνει 8 μπ και οχι 5 που λεει το δικο μου ρουταρισμενο,εμεις που το πηραμε στην αρχη δεν ενημερωθηκαμε για αυτα,επισης μην παρεις ακουστικα που καποιοι δινουν διοτι ειναι για πεταμα.

 

Σε ευχαριστω φιλε για την αμεση απαντηση σου,αλλα δεν καταλαβα ακριβος τι θελεις να πεις.

Αν το παρω αρουταριστο και ζητησω να μου περασουν αυτη την επιλογη Multi - languages + Google Play (Notice : after install this ROM,the Camera will be 5.0MP,not 8.0MP) ΔΕΝ ΓΙΝΕΤΕ ΝΑ ΦΤΙΑΧΤΕΙ το θεμα με τα 5.0MP?

Δηλ, μου προτεινεις να το παρω με την English Version ρομ,μετα δεν γινετε να το κανω να εχει πληρη Ελληνικα?

Απο ακουστικα ποια ταιριαζουν, ειχα το huawei ideos X5 και αυτα που ταιριαζαν με πληρη λειτουργια του χειριστηριου ηταν απο τα sony ericson xperia,ξερετε ποια ειναι πληρη συμβατα?

Link to comment
Share on other sites

Σε ευχαριστω φιλε για την αμεση απαντηση σου,αλλα δεν καταλαβα ακριβος τι θελεις να πεις.

Αν το παρω αρουταριστο και ζητησω να μου περασουν αυτη την επιλογη Multi - languages + Google Play (Notice : after install this ROM,the Camera will be 5.0MP,not 8.0MP) ΔΕΝ ΓΙΝΕΤΕ ΝΑ ΦΤΙΑΧΤΕΙ το θεμα με τα 5.0MP?

Δηλ, μου προτεινεις να το παρω με την English Version ρομ,μετα δεν γινετε να το κανω να εχει πληρη Ελληνικα?

Απο ακουστικα ποια ταιριαζουν, ειχα το huawei ideos X5 και αυτα που ταιριαζαν με πληρη λειτουργια του χειριστηριου ηταν απο τα sony ericson xperia,ξερετε ποια ειναι πληρη συμβατα?

 

δεν το καταφεραμε να φτιαχτει το θεμα της καμερας,και δεν μπαινουν ελληνικα μετα απο οσα λενε οι πιο εμπειροι.πιο πανω ενας φιλος λεει οτι με ρουταρισμενο απο το to2 εχει 8 μπ καμερα,οποτε το vickmall μας την εκανε την ζημια

Edited by daydream59
Link to comment
Share on other sites

OK τα καταφερα εβαλα την official rom Β120 μια χαρα ειναι και μαλιστα βλεπω η μπαταρια κραταει πιο πολυ!!! Οταν σας ερχεται mail σας ερχεται ειδοποιηση ή πρεπει καθε φορα να μπαινω στο εικονιδιο και να κανω εγω refreshing ????

 

Μιλάς για την "μαμά" εφαρμογή mail και λογαριασμό gmail, σωστά? Νομίζω οτι δεν έχει ειδοποίηση...

Δοκίμασε το K9

 

Νομίζω το θέμα

"Να επιλέξω multilingual "πειραγμένη" rom ή official (με αναβαθμίσεις) το εξαντλήσαμε...

Αν κάποιος θέλει ΟΠΩΣΔΗΠΟΤΕ Ελληνικά μενού, πάιρνει την 1η επιλογή (με ότι αυτή περιέχει), και μενει ΕΣΑΕΙ εκεί.-

Αν κάποιος ΔΕΝ ΚΑΙΓΕΤΑΙ για τα Ελληνικά μενού (και μπορεί με το Αγγλικό), βάζει official και αξιοποιεί ΣΥΝΕΧΕΙΑ τις αναβαθμίσεις που βγάζει μια εταιρία μεγέθους Huawei (τουλάχιστον για τον 1ο χρόνο κυκλοφορίας του κινητού, είναι πολλές - μέχρι και kit kat πιστευω θα δώσει...)

Γνώμη μου πάντα.-

 

Παιδια help please!...αν γινετε να μου πειτε απο που ειναι η φθηνοτερη τιμη και με ποια ρομ να το παραγγειλω για να μην εχπυμε θεματα(κατι διαβασα για 5μπιξ καμερα αντι για 8!),και τελος το honor η το red rice που εχει και τιμη χωμα τωρα?

 

δεν το καταφεραμε να φτιαχτει το θεμα της καμερας,και δεν μπαινουν ελληνικα μετα απο οσα λενε οι πιο εμπειροι.πιο πανω ενας φιλος λεει οτι με ρουταρισμενο απο το to2 εχει 8 μπ καμερα,οποτε το vickmall μας την εκανε την ζημια

 

Ετσι ακριβώς - η multilingual rom του to2c φαίνεται καλύτερη από του vickmall, για άλλους (minideal, κλπ) δεν υπάρχει άποψη...

Οποιαδήποτε όμως τέτοια rom ΔΕΝ κάνει αναβάθμιση (και για μένα, αυτό θεωρείται σημαντικό, αφού το τηλέφωνο είναι φρέσκο - 4 μήνες στην αγορά - και η Huawei βγάζει 2-3 αναβαθμίσεις το μήνα!)

το red rice ειναι ανταγωνιστικό, αλλα αφού κοιτάς 5", δεν νομιζω οτι συγκρίνεται... (ασε που μιλάμε για 1/4 ram/rom, με 2/8...)

[Αντώνης] small break on Android: iPhone 13 Pro - in the past: OP10Pro, OP9Pro, OP7TPro, OP7, OP6, OP3, OP2, OP1

 

Link to comment
Share on other sites

[ATTACH]43705[/ATTACH] ρε παιδιά σε όλα τα κινητά μου Όταν ήθελα ΜΌΝΟ 3g το έβαζα στο WCDMA.Τώρα όταν το βάζω εκεί δείχνει ότι είναι απλό G.Τελικά ποια επιλογή είναι ΜΌΝΟ 3g?

@asot σε ποιο πραγμα ειναι καλυτερη η multi του to2c? γιατι εδω παλι 5 mp λεει οτι γινεται η καμερα !!

http://www.to2c.com/huawei-honor-3c-w-tf-card.html

Edited by fuorigioco1981
Link to comment
Share on other sites

[ATTACH]43705[/ATTACH] ρε παιδιά σε όλα τα κινητά μου Όταν ήθελα ΜΌΝΟ 3g το έβαζα στο WCDMA.Τώρα όταν το βάζω εκεί δείχνει ότι είναι απλό G.Τελικά ποια επιλογή είναι ΜΌΝΟ 3g?

@asot σε ποιο πραγμα ειναι καλυτερη η multi του to2c? γιατι εδω παλι 5 mp λεει οτι γινεται η καμερα !! http://www.to2c.com/huawei-honor-3c-w-tf-card.html

 

Settings > Mobile Networks > Network Mode

Για την (καλύτερη, 8mp) rom to2c, από άλλους διάβασα!

 

Η Β111 multilang (απο to2c) επειδή την έχω (την ανεβασα σε nanroid πιο πανω) έχει 8mp camera κανονικά(κ με Ρουτ) κ μέχρι στιγμής δεν έχει κ κανένα πρόβλημα(εννοείται γιοκ updates)

---------------------

B120 available today (official)

Δεν υπάρχει ως ΟΤΑ ακόμη...Try at your own risk...

Πλέον, διαθέσιμη και ως ΟΤΑ!

Edited by asot

[Αντώνης] small break on Android: iPhone 13 Pro - in the past: OP10Pro, OP9Pro, OP7TPro, OP7, OP6, OP3, OP2, OP1

 

Link to comment
Share on other sites

ναι αλλα ποιο network mode??σε ολα μου τα κινητα οταν το εβαζα στο WCDMA μονο ηταν ΜΟΝΟ 3G!ΤΩΡΑ το βαζω σε αυτο και δειχνει μονο G!!!ποια επιλογη ειναι ΜΟΝΟ 3G??
Link to comment
Share on other sites

ναι αλλα ποιο network mode??σε ολα μου τα κινητα οταν το εβαζα στο WCDMA μονο ηταν ΜΟΝΟ 3G!ΤΩΡΑ το βαζω σε αυτο και δειχνει μονο G!!!ποια επιλογη ειναι ΜΟΝΟ 3G??

 

Το WCDMA φυσικά, είναι το 3G

Δεν ξέρω αν οφείλεται στην rom σου, εγώ βάζοντας WCDMA επιλογή, βλέπω 3G στο εικονίδιο (status bar - εννοείται να υπάρχει κάλυψη 3G στην περιοχή, έτσι?)

[Αντώνης] small break on Android: iPhone 13 Pro - in the past: OP10Pro, OP9Pro, OP7TPro, OP7, OP6, OP3, OP2, OP1

 

Link to comment
Share on other sites

ΕΝΝΟΕΙΤΑΙ εχω φουλ 3g σπιτι μου!!ρε παιδια οσοι εχετε multilang βαλτε το στο WCDMA και πειτε μου δειχνει 3g??

Καλά τι βλακεία τώρα είναι αυτή;;; στο "ΜΌΝΟ gsm"μου βγάζει 3g και στο "μόνο WCDMA" μου βγάζει απλό g!

Edited by fuorigioco1981
Link to comment
Share on other sites

1///ΕΙΝΑΙ ΑΠΑΡΑΙΤΗΤΟ πριν βαλω πανω απο την multilang την 120 να κανω αυτο το ρημαδο recovery εαν ΔΕΝ θελω να ξαναγυρισω στην multi?

2/// δωστε ενα λινκ με την 120 πλιζ!

3///περνωντας την 120 απο πανω ΧΑΝΕΤΑΙ ΤΟ ΡΟΥΤ ΚΑΙ ΤΑ GAPPS?

 

σορυ αν ξαναρωτω αλλα μην παθουμε καμια ζημια!

Link to comment
Share on other sites

1///ΕΙΝΑΙ ΑΠΑΡΑΙΤΗΤΟ πριν βαλω πανω απο την multilang την 120 να κανω αυτο το ρημαδο recovery εαν ΔΕΝ θελω να ξαναγυρισω στην multi?

2/// δωστε ενα λινκ με την 120 πλιζ!

3///περνωντας την 120 απο πανω ΧΑΝΕΤΑΙ ΤΟ ΡΟΥΤ ΚΑΙ ΤΑ GAPPS?

 

σορυ αν ξαναρωτω αλλα μην παθουμε καμια ζημια!

 

Από tapatalk για αυτό κάνω edit με παράθεση.

[ATTACH]43712[/ATTACH] εδώ μέσω του μενού για αναβάθμιση λέει από Β111 θα το πάει στην Β 118? Γιατί όχι στην 120?

Link to comment
Share on other sites

Οχι, δεν είναι απαραίτητο

Β120

Το ρουτ χάνεται, τα gapps μπορεί και να μείνουν...

[Αντώνης] small break on Android: iPhone 13 Pro - in the past: OP10Pro, OP9Pro, OP7TPro, OP7, OP6, OP3, OP2, OP1

 

Link to comment
Share on other sites

Εχω παραλάβει το τηλεφωνο εδω και ενα μηνα περιπου

Ειχε την εκδοση Β117 με Αγγλικα - κνεζικα

Καποια μερα ηρθε αναβαθμιση στην Β118 και την εκανα αμεσα και χωρις κανενα προβλημα.

Σημερα πηρα ειδοποιηση για την Β120 και προσπαθησα να την εγκαταστησω. Την κατεβαζει μεχρι 100% ζηταει install και μετα κανει reboot. Τοτε βγαζει το εικονιδιο του android και μου ζηταει να επιλεξω με το πληκτρο + / - καποις επιλογες, rebbot, install drom card, install cash κλπ και να πατησω το πληκτρο on/off.

Επέλεξα δυο φορες reboot και τωρα το τηλεφωνο εξακολουθει να λεει οτι εχει την Β118, λεει οτι δεν υπαρχει διαθεσιμο update, και το σημαντικοτερο δεν φορτωνει σελιδες απο το ιντερνετ,

Αν μπορειτε βοηθειστε .....

Edited by alfeios
Μπορεί καποιος να μου πει τους αριθμους της επομενης κληρωσης του τζόκερ;
Link to comment
Share on other sites

Οχι, δεν είναι απαραίτητο

Β120

Το ρουτ χάνεται, τα gapps μπορεί και να μείνουν...

και παλι ευχαριστω!μετα που θα περασω την 120 την επομενη θα την κανω ΟΤΑ οταν βγει?

 

πειραζει για να μην βαζω βγαζω καρτα μνημης να βαλω την 120 στην καρτα αυτη που ομως εχει και αλλα αρχεια μεσα?

Edited by fuorigioco1981
Link to comment
Share on other sites

έχουμε τα πρώτα θύματα

 

μετά το τελευταιο update το κινητό μετά την επανεκκίνηση έχει μείνει σκαλωμένο στην αρχική οθόνη που γράφει honor και φεν μπαίνει ούτε στο recovery mode

 

καπούτ;

Link to comment
Share on other sites

Μήπως έχεις ενεργοποιήσει το daydream?

 

ναι αυτο ηταν,πως τολμησαν και εβαλαν το νιικ μου σε χρηση?καλα ασχετος λεμε,τελειως

Link to comment
Share on other sites

Εχω παραλάβει το τηλεφωνο εδω και ενα μηνα περιπου Ειχε την εκδοση Β117 με Αγγλικα - κνεζικα

Καποια μερα ηρθε αναβαθμιση στην Β118 και την εκανα αμεσα και χωρις κανενα προβλημα.

Σημερα πηρα ειδοποιηση για την Β120 και προσπαθησα να την εγκαταστησω. Την κατεβαζει μεχρι 100% ζηταει install και μετα κανει reboot. Τοτε βγαζει το εικονιδιο του android και μου ζηταει να επιλεξω με το πληκτρο + / - καποις επιλογες, rebbot, install drom card, install cash κλπ και να πατησω το πληκτρο on/off.

Επέλεξα δυο φορες reboot και τωρα το τηλεφωνο εξακολουθει να λεει οτι εχει την Β118, λεει οτι δεν υπαρχει διαθεσιμο update, και το σημαντικοτερο δεν φορτωνει σελιδες απο το ιντερνετ,

Αν μπορειτε βοηθειστε .....

 

έχουμε τα πρώτα θύματα

μετά το τελευταιο update το κινητό μετά την επανεκκίνηση έχει μείνει σκαλωμένο στην αρχική οθόνη που γράφει honor και φεν μπαίνει ούτε στο recovery mode

καπούτ;

 

Απ ότι καταλαβαίνω, δεν έχει κατεβεί σωστά το update

Κατέβασέ το στο PC (link παραπάνω #967), αποσυμπίεσε στο PC και βάλε το φάκελο dload στην κάρτα SD, ΣΒΗΝΟΝΤΑΣ τυχόν υπάρχοντα φάκελο

Εκκίνηση με τα τρια πλήκτρα πατημένα και παρακολουθείς...!

 

Αν τυχόν δεν γίνει, επιλέγεις χειροκίνητα install from SD card

μετα που θα περασω την 120 την επομενη θα την κανω ΟΤΑ οταν βγει?

πειραζει για να μην βαζω βγαζω καρτα μνημης να βαλω την 120 στην καρτα αυτη που ομως εχει και αλλα αρχεια μεσα?

Προφανώς θα κάνεις ΟΤΑ upgrade, όταν υπάρχει!

Αν και στις οδηγίες προτείνουν "καθαρή SD", και γώ μια υπάρχουσα (με πολλά αρχεία) χρησιμοποιώ... (προς το παρόν, δεν έχει κάποιο θέμα...)

Edited by asot

[Αντώνης] small break on Android: iPhone 13 Pro - in the past: OP10Pro, OP9Pro, OP7TPro, OP7, OP6, OP3, OP2, OP1

 

Link to comment
Share on other sites

έχουμε τα πρώτα θύματα

 

μετά το τελευταιο update το κινητό μετά την επανεκκίνηση έχει μείνει σκαλωμένο στην αρχική οθόνη που γράφει honor και φεν μπαίνει ούτε στο recovery mode

 

καπούτ;

ποια ρομ ειχες πριν βαλεις την official 120?ηουν απο την αρχη με την αγγλοκινεζικη ρομ η ειχες την multilang??

ωχ αυτα διαβαζω και το σκεφτομαι μιας και η multi lang μια χαρα με κανενα κολλημα ειναι μεχρι τωρα!

οσοι εχετε multilang δειτε λιγο στις ρυθμισεις για το 3g οταν το εχετε στο "μονο WCDMA" ΕΙΝΑΙ 3G οπως επρεπε η ειναι 2g??

ΤΕΛΙΚΑ ΕΙΝΑΙ ΘΕΜΑ ΜΕΤΑΦΡΑΣΗΣ!ΜΟΛΙΣ ΕΒΑΛΑ ΑΓΓΛΙΚΑ ΟΛΑ ΟΚ!

μιλαω με vickmall και μου εστειλαν αυτες τις οδηγιες για να περασω την official. μηπως ειναι καλυτερα αντι για local update μεσω της καρτας μνημης?η ειναι το ιδιο ?

 

https://dl.dropboxusercontent.com/u/17317123/Steps.jpg

Edited by fuorigioco1981
Link to comment
Share on other sites

Απ ότι καταλαβαίνω, δεν έχει κατεβεί σωστά το update

Κατέβασέ το στο PC (link παραπάνω #967), αποσυμπίεσε στο PC και βάλε το φάκελο dload στην κάρτα SD, ΣΒΗΝΟΝΤΑΣ τυχόν υπάρχοντα φάκελο

Εκκίνηση με τα τρια πλήκτρα πατημένα και παρακολουθείς...!

 

Σ' ευχαριστω πολύ asot.....

Η αναβαθμιση πέτυχε με αυτον τον τρόπο. Η Β120 εγκατασταθηκε , Αλλά .......

Στο τηλεφωνο εγινε συγχρονως και επαναφορα εργοστασιακων ρυθμισεων !!! Γυρισε στα κινεζικα (το επενεφερα στα Αγγλικα ευκολα), αλλά το κυριωτερο ειναι οτι χαθηκαν ολες οι εφαρμογες που ειχα βαλει εγω ........... Θελει παλι απο την αρχη ελληνικο πληκτρολογιο και οτι αλλο ειχα βαλει ......

Μπορεί καποιος να μου πει τους αριθμους της επομενης κληρωσης του τζόκερ;
Link to comment
Share on other sites

Η Β120 εγκατασταθηκε , Αλλά ....... Στο τηλεφωνο εγινε συγχρονως και επαναφορα εργοστασιακων ρυθμισεων !!! Γυρισε στα κινεζικα (το επενεφερα στα Αγγλικα ευκολα), αλλά το κυριωτερο ειναι οτι χαθηκαν ολες οι εφαρμογες που ειχα βαλει εγω ........... Θελει παλι απο την αρχη ελληνικο πληκτρολογιο και οτι αλλο ειχα βαλει ......

 

Για τις εφαρμογές, σε μένα, δεν υπήρξε αλλαγή/σβησιμο...

Ελληνικό πληκλτρολόγιο, έχει ενσωματωμένο (Settings > Language & Input > Android Keyboard > Input languages // check [X] English + Ελληνικά)

μιλαω με vickmall και μου εστειλαν αυτες τις οδηγιες για να περασω την official. μηπως ειναι καλυτερα αντι για local update μεσω της καρτας μνημης?η ειναι το ιδιο ? https://dl.dropboxusercontent.com/u/17317123/Steps.jpg

Η μέθοδος που προτείνει το vickmall (μέσω flashtool) ειναι δύσκολούτσικη για την πλειοψηφία των χρηστών....

Εγω θεωρώ οτι είναι καλύτερα το local update (μέσω της SD card ουσιαστικά, τοποθετείς εκεί το αρχείο αναβάθμισης) διότι μειώνεις το ρίσκο να κατεβάσεις "χαλασμένο" αρχείο (και είναι και μεγάλο - 800Mb) μέσω ΟΤΑ...

Κατεβάζεις την ROM στο PC, αποσυμπιέζεις και μετά, τα υπόλοιπα είναι εύκολα...!

Edited by asot

[Αντώνης] small break on Android: iPhone 13 Pro - in the past: OP10Pro, OP9Pro, OP7TPro, OP7, OP6, OP3, OP2, OP1

 

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...